Polder Aima Paulowna. DEMONSTRATIE VAN HET OVERHEIDSPERSONEEL. MINDER RENTE. Dinsdag 27 September 1932. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9148 Doodelijk ongeval. Einde van Gandhi's hongerstaking? Teruggave van mandaatgebieden aan Duitschland Einde van de weversstaking in Lancashire. Bomaanslag op Europeanen in Indië. Bloedwraak tusschen Egyptenaren eischt talrijke dooden. Misdadige aanslag op visschersbooten. Hollandsche baggermolen vergaan in den Golf van Biskaje. Bezorgdheid omlrent het lot van drie Japansche Oceaanvliegers. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdig gelanden, op Zaterdag 24 September 1932, des morgens gens 10 uur in het Polderhuis. Voorzitter de heer C. Wijdenes Spaans, dijkgraaf; se cretaris de heer C. Keijzer, opzichter de heer C. Taillle. De Voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat afwezig zijn de hoofdingelanden de heeren De Graaf. Onderwater en Nannis, de twee eerstgenoemden met kennisgeving van verhindering De notulen worden door den Secretaris gelezen, ze ■worden onder dankzegging aan den Secretaris goedge keurd. In aansluiting met de notulen deelt de Voorzitter mede, dat hij deze week bij den heer Dekker, den voormaligen opzichter is geweest en deze hem verzocht heeft de groeten aan de heeren te willen overbrengen en te willen mededeelen. dat voor het bedrag dat den polder hem had geschonken, was gekocht een schilde rij en een lamp. Mededeel ingen. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat Ged. Sta ten hebben goedgekeurd het besluit tot wijziging van het besluit betreffende het aangaan van een kasgeld- leening. Bij Koninklijk besluit van 5 Augustus is de heer C. Geerligs herbenoemd tot heemraad. Evenals spr. in de vergadering van het Dag. Bestuur reeds heeft gedaan, ■wil spr. ook nu den heer Geerligs hartelijk gelukwen- schen met zijn herbenoeming en den wensch uitspre ken. dat ook in den vervolge aangenaam met den heer Geerligs zal worden samengewerkt en hij de belang stelling en de zakelijke kennis steeds ter beschikking van den polder wil stellen. De heer Taillie heeft zijn benoeming tot Opzichter aangenomen en is in functie getreden, waarbij de samen" ■werking reeds prettig is gebleken. Uit de Provinciale Kas is aan den polder een bijdra ge verleend over 1931 groot f 8000 voor onderhoud we gen. voorkomende op het aanvullend wegenplan. Ver deeling van dit bedrag zal nog nader met de gemeente plaats vinden. Ged. Staten hebben goedgekeurd een besluit tot ver koop van grond. Door de gemeente Anna Paulowna is toegezegd te zullen bijdragen 40 pet. van de kosten der te nemen proeven met beharding van wegen, tot een maximum van f 500. Deze werken zijn in uitvoering. Bij de op 2 Juli 1.1. gedane kasopname bij den pen ningmeester bleek alles in orde te zijn. Al deze mededeelingen worden voor kennisgeving aan genomen Verhuring van bouwland. Vastgesteld worden de voorwaarden naar welke het bouwland van den polder publiek zal worden ver huurd. terwijl het Dag. Bestuur machtiging ontvangt om eventueel tot onderhand schen verhuur over te gaan De voorwaarden zijn gelijk aan de thans bestaande, met dien verstande, dat de verhuring niet meer voor 6 jaren geschiedt, doch met het oog op de bijzondere tijdsomstandigheden, die we beleven, voor 2 jaren. De vergadering gaat er voorts mee acoord, dat geen bor gen behoeven te worden gesteld, indien er huurders zijn die de verschuldigde huur vooruit wenschen te be talen. De rekening over 193L Aan de orde wordt gesteld de vaststelling van de rekening van den polder over het jaar 1931. De commis sie die met het onderzoek was belast, bestaande uit de heeren Stammes. Nannis en K. A. Kaan, brengt bij monde van den heer Stammes rapport uit. Van den gewonen dienst bedroegen de ontvangsten f 152457.87, de uitgaven f 138883.70, zoodat het batig saldo bedroeg f 13574.17. De ontvangsten van den kapitaaldienst be droegen f 385.381.55. de uitgaven f 385.245.35, batig saldo f 136; totaal was het batig saldo f 13710.17. De commissie brengt dank voor het uitmuntend be heer en dankt den penningmeester in 't bijzonder voor de duidelijke voorlegging van de bescheiden en de toe lichting. Conform het advies der commissie wordt de rekening ©p de hierboven vermelde cijfers vastgesteld en dankt de Voorzitter de commissie voor haar onderzoek en den heer Stammes voor zijn uitgebracht rapport. Door den Voorzitter wordt nog een overzicht gegeven van de verschillende meerdere of mindere ontvangsten en uitgaven, dan bij de begrooting was geraamd. Dank zij het gunstige weer bedroegen de uitgaven voor bema ling beduidend minder, terwijl door bezuiniging ook de uitgaven voor administratie enz. minder bedroegen. Werkverschaffing. Door Dijkgraaf en Heemraden wordt voorgesteld om aan de gemeente Anna Paulqwna toestemming te ver- leenen bij wijze van werkverschaffing over te gaan tot het verlagen van bermen van verschillende wegen, met verplaatsing van grindhokken, enz. ter gezamenlijke lengte van 30 K.M., waarvan de kosten geraamd worden op pl.m. f 6000 onder aanbieding in de kosten van ar- beidsloonen die voor rekening der gemeente zullen blij ven, te betalen 50 pet. tot een maximum van f 1500 on der voorwaarde dat de afname der bermen over de ge- heele lengte zal plaats hebben en zal worden uitgevoerd ten genoege van het Dag. Bestuur van den polder. De bijdrage van den polder te voldoen uit de begrooting voor het jaar 1933. De Voorzitter licht toe, dat dit voorstel een gevolg is van een schrijven van Burgemeester en Wethouders der gemeente en waarin zij mededeelen dat in verband met de thans reeds bestaande werkloosheid uitgezien wordt naar werkgelegenheid. Door het gemeentebestuur wordt getracht steun van rijk en provincie te verkrijgen. Op de hier voorgestelde wijze meenen Dijkgraaf en Heem raden billijk aan het verlangen van het gemeentebestuur te voldoen en het geld wordt goed besteed. De heer Stammes zegt, dat dus nu deze verandering in de werkverschaffing is gekomen dat de gemeente de arbeiders aanstelt. De Voorzitter beaamt dit, maar de laatste keer is het ook al in die richting gegaan. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkomstig het voorstel van Dijkgraaf en Heemraden besloten. Verbetering van den Lagendijk. Nadat de openbare vergadering een poos geschorst Is geweest en weer heropend, komt aan de orde het voor stel om in beginsel te besluiten tot het verbeteren van den Lagendijk vanaf 300 M. ten zuiden van den Gras weg tot de brug over de houten schutsluis en van den Van Ewijcksluisvaartweg, vanaf deze brug tot de Lely- straat, nabij den Stoomweg en tot het vernieuwen en verbreeden van de hiervoor genoemde brug. Doordat deze weggedeelten (voor het eerst in 1932) op de provinciale wegenlijst zijn geplaatst zullen de rente en de aflossing van het hiervoor benoodigd kapitaal ge heel kunnen worden bestreden uit de van de provincie te ontvangen bijdragen. Uit informatie is gebleken dat het nog ten minste zes jaren zal duren voordat het Rijk deze weggedeelten zal overnemen ten behoeve van den aanleg van een Rijks- Voorz!tter deelt mede- dat na bespreking in comi té de vergadering ermee accoord gaat in beginsel tot deze verbetering te besluiten en dat besproken is de in te gra ven brug over de Zandvaart in den Noorder Molenvaarts weg nog dit jaar in beton te doen optrekken, en tot een grootere breedte te maken. Verlenging erfpachtstermyn. Voorgesteld wordt den termijn vari erfpacht van een tweetal perceelen uitgegeven aan de heeren J. de Graaf en M. de Vries te evrlengen met 30 jaren en wel op nieuw tegen 2% cent per M2. Wordt goedgevonden. Geloofsbrieven van benoemde hoofdinge landen en van den herbenoemden hoofd ingeland. De Voorzitter deelt mede. dat de heer J. C. Geer* ligs door wettelijke omstandigheden ontslag heeft genomen als hoofdingeland, dat de heer Langereis in verband met zijn leeftijd niet meer voor herbenoe ming in aanmerking kwam en dat de heer Nannis verklaard had. dat hij niet meer voor herbenoeming in aanmerking wenschte te komen. Bij enkele can- didaatstelling zijn benoemd, de aftredende hoofdin geland de heer G C. van Balen Blanken en de heeren J. Smit Az., W. Komen en D. Lubbert. Met het onderzoek der geloofsbrieven worden be last de heeren Lovink, Stammes en J. Tijsen Bij monde van den heer Stammes verklaart deze com missie dat de geloofsbrieven in orde zijn bevonden en tut toelating wordt geadviseerd. Hiertoe wordt besloten. Afscheid. Alvorens tot de rondvraag over te gaan, zegt de Voorzitter, te willen releveeren dat door de plaats gehad hebbende verkiezing volgend maal enkele heeren. waarvan sommigen zeer langen tijd de be langen van den polder hebben behartigd, hier niet meer aanwezig zullen zijn. De heer Langereis is van af 19 Mei li>06. toen hij in de plaats kwam van den heer P. Huiberts. hoofdingeland geweest, dus is meer dan 26 jaar als zoodanig in functie, de heer Nannis kwam in de plaats van spr.. toen deze dijkgraaf werd, en is dus sedert 30 Juni 1917, dus ruim 15 jaar hoofdingeland; de heer J. C. Geerligs kwam in de plaats van zijn broer, toen deze tot heemraad werd gekozen en is sedert 1 Septemter 1920, dus ruim 12 jaar hoofdingeland. De een dus langer, de ander korter, zij hebben nu bij hun aftreden heel veel meegemaakt in den polder en hebben zij meegehol pen tot heel wat besluiten voor onzen polder. Voor al den arbeid die zij daarvoor hebben verricht is spr. verplicht en spr. doet het van harte, hen namens den polder dank te brengen, ook voor de aangename wijze waarop zij gedurende al die jaren met ons zijn omgegaan. Spr. heeft het reeds eerder gezegd, scheiden doet wee, maar aan alle wereldsche dingen komt een eind. Het is echter prettig als men met genoegen kan te rugdenken aan wat „Vervangen" is en dat de schei dende hoofdingelanden dat kunnen doen, daar feli citeer ik ze mee. Spr. hoopt dat ze ook in de toe komst belang zullen stellen in onze plaats en veel interesse zullen toonen in wat het bestuur van onzen polder zal doen. Spr. hoopt dat hun gezondhei-d dat zal toestaan. Spreker feliciteert verder den heer Van Balen Blan ken. die men met algemeene stemmen immers er is niet geopponeerd op zijn zetel heeft willen houden. Hij moge daarin zien een waardeering voor hetgeen door hem in deze functie is verricht. Spr. hoopt dat het den heer Van Balen Blanken gegeven moge zijn nog langen tijd de functie te vervullen en spr. hoopt daarbij met hem te mogen samenwerken. (Applaus.) De heer Van Balen Blanken dankt voor deze woor den. De heer J. C. Geerligs dankt den Voorzitter voor zijn vriendelijke woorden en hoopt dat de polder een toekomst tegemoet gaat, die beter zal zijn dan thans, want nu is het niet rooskleurig. De heer Langereis dankt eveneens den Voorzitter voor zijn vriendelijke woorden en hoopt dat het den polder goed moge gaan. Hij hoopt dat de lasten naar de laagte zaïllen gaan, want ze zijn te hoog naar dat de inkomsten zijn. Dat is 'n scheeve verhouding, doch er valt niets aan te veranderen. De Voorzitter zegt dat het beste wel zal zijn dat de inkomsten vermeerderen. Hierna volgt sluiting. Uit Almelo, 25 September: Op den Bornschen Straatweg nabij Almelo liepen hedenavond ter rechterzijde van den weg de 28-jarige J. Sluymer met zijn verloofde. Plotseling kwam een vrachtwagen hun achterop. De bestuurder van het voertuig hield de uiterste rechterzijde van den wee, zoodat het verloofde paar ijlings tusschen de boomen een heenkomen trachtte te zoeken, echter te laat, want de jongeman werd door den auto gegrepen en met zooveel kracht tegen een boom geslingerd, dat hij even later aan "e bekomen verwondingen is over leden. Het slachtoffer is naar het R.K. Ziekenhuis overgebracht. Het meisje bleef ongedeerd. De be stuurder van den vrachtauto, de 27-jarige Meibergen uit Almelo, die na het ongeval doorgereden was, werd later door de politie aangehouden. Proces-ver- baal werd togen hem opgemaakt. Het bleek dat hij niet geheel vrij van sterken drank was geweest. De auto is in beslag genomen. INBRAAK IN R.K. PASTORIE. Alleen geld gestolen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag jl. hebben ongewenschte gasten een bezoek gebracht aan de R.K. pastorie te Velsen Driehuis. Vermoedelijk zijn de inbrekers binnengekomen door opschuiving van een rolluik. Drie benedenvertrekken, huiskamer, spreekkamer en keuken waren geheel overhoop ge haald. Er worden geen waardevolle voorwerpen ver mist, hoewel b.v. het tafelzilver voor het grijpen lag. Het was den dieven blijkbaar alleen om geld te doen. Uit de keuken is tachtig gulden huishoudgeld en een kruideniersboekje gestolen. De inbraak werd 's morgens door de dienstbode ontdekt. BRUTALE INBREKERS. Auto-onderdeelen als buit. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is er een brutale inbraak gepleegd in het kantoor van de N.V. Handelsmaatschappij Schalkwijk en van Laten aan ki ï11 01denbarneveldstraat te Den Haag. Via een belendend, leegstaand perceel zijn de inbrekers op het i KKVan--^e' bewuste Pand terecht gekomen. Daar hebben zij enkele dakpannen weggenomen en het nouten dakbeschot ingetrapt. De weg laar de kan toren en opslagplaatsen was toen vrij. Er is een groo- te partij auto-onderdeelen gestolen, 'die een waarde van meer dan duizend gulden vertegenwoordigt. On gemerkt hebben de inbrekers het pand weten te ver laten. De politie stelt een onderzoek in. Meer dan 20.000 betoogers. Amsterdam. 25 September. Het Comité ter be- hartiigng van de algemeene belangen van Overheids personeel (A.C O.P.) heeft heden hier ter stede een meeting, gevolgd door een demonstratie, gehouden tegen .de plannen van de Welter-commissie. Uit alle deelen van het land zijn met acht extra- treinen, autobussen en andere vervoermiddelen de betoogers naar Amsterdam gekomen. In verschillende optochten trokken allen omstreeks 12 uur naar het IJsclubterrein Dit terrein vulde zich tusschen 12 en 2 uur met een zeer groot aantal be toogers. Voor hen was voor de noodige ververschingen gezorgd. Verschillende muziekkorpsen, die elkaar in de muziektent afwisselden, zorgden voor een opge wekte stemming. De meeting werd om twee uur geopend door den heer W. Luberti, die o.m. mededeelde, dat van bui ten Amsterdam meer dan 10.000 mannen en vrouwen waren gekomen om te protesteeren tegen de plan nen van de regeering. Hoeveel er uit den omtrek van de stad en uit de stad zelf waren gekomen, is moeilijk te zeggen, maar spr. schat het aantal meelinggangers op 20 a 25.000. Deze protesteerenden, allen in dienst van de over heid, zullen in hun actie gediend worden door de ge- heele moderne arbeidersbeweging. Er zijn hier, zegt spr., vertegenwoordigers van h^t Partijbestuur van de S.D A.P., van den Amsterdamschen Bestuurders- bond. van het Ned. Verbond van Vakvereenigingen en alle bij het N.V.V aangesloten Bonden. De vlag gen van alle organisaties zullen vooraan in den stoet worden meegevoerd. Buiten het terrein had zich intusschen een dichte menigte verzameld om den stoet te zien. Politie te paard en te voet hield den weg voor den optocht vrij. Hier stonden ook de ruiters en de agenten gereed, die den optocht zouden begeleiden. Het was ongeveer drie uur toen de opmarsch der duizenden begon. Aan het hoofd schreed het A.C.O.P.- bestuur, gevolgd door de hoofdbesturen der aangeslo ten Bonden en de vertegenwoordigers van S.D.A.P, en N.V.V. Hierna kwamen de verschillende afdeelin- gen, die een groot aantal vaandels en doeken met opschriften met zich voerden. Op het Beursplein werd de stoet, die langs den ge- heelen weg zeer veel belangstelling trok, ontbonden. Overeenstemming tusschen Hindoes en Paria's. UitBombay, 24 September: Tusschen de leiders der kaste-Hindoes en der Pa riaas is heden in de cel van Gandhi een definitieve overeenstemming bereikt over de kwestie van de ver tegenwoordiging in het Parlement van de onderdruk te klassen. Gandhi keurde het accoord goed. De bepalingen zijn getelegrafeerd aan MacDonald. Zoodra diens toestem ming verkregen is, kan Gandhi zijn hongerstaking, die thans reeds honderd uur heeft geduurd, beëindi gen. Pe arts stelde heden vast, dat Gandhi niet lang meer zonder voedsel zou kunnen. Uit Washington, 24 September: Uit goede bron verluidt, dat een plan te Genève wordt uitgewerkt, volgens hetwelk de door Japan bestuurde Zuidzee-mandaatgebieden, aan Duitsch land zouden worden teruggegeven, indien Japan uit den Volkenbond zou treden. Londen, 25 September. Thans is, na vier weken, een einde gekomen aan de weversstaking in Lancas hire, doordat volkomen overeenstemming tusschen fa brikanten en arbeiders is verkregen. Bij de staking waren 200.000 textielarbeiders betrok ken. De schade welke de katoenindustrie door de sta king heeft geleden bedraagt meer dan honderd milli- oen gulden. De hervatting der werkzaamheden in de verschillende ondernemingen is tegen Woensdag te ver wachten. Nadat de kwestie der loonen reeds Vrijdag was geregeld, is het bij de door een regeeringsambte- naar geleide bemiddelingsconferentie, welke te Man chester werd gehouden, gelukt Zaterdagavond ook overeenstemming te bereiken op het laatste geschil punt; de weder te werkstelling van de bij vroegere loonsgeschillen ontslagen wevers. De werkgevers verplichten zich, voor zoover mogelijk, deze menschen binnen een tijdsverloop van twee maan den wederom in dienst te nemen. Voorts werd de beslis sing genomen een permanente bemiddelingscommissie in te stellen onder leiding an een onafhankelijken voorzitter, welke in de toekomst alle geschillen tus schen werkgevers en werknemers zal behandelen, ten einde op deze wjjze het gevaar voor nieuwe stakingen te beperken. De te Manchester bereikte overeenkomst zal Maandag en Dinsdag nog in behandeling komen bij de betrokken werkgeversverenigingen en de vakorga nisaties, waarna de onderteekening der overeenkomst zal kunnen plaats vinden. Waarschijnlijk zal zulks ge schieden in een Dinsdagavond te houden plenaire bij eenkomst. CALCUTTA 25 September. Indische terroristen die met gestolen politiegeweren, revolvers en bommen bewapend waren, hebben in den nacht op Zondag te Chittagong (Bengalen) waar Euro peanen een feest gaven, een aanval ondernomen op het verenigingsgebouw. Zij slingerden een bom in de ver gadering, waarbij een Europeesche dame werd gedood. Tweepolitieofficieren en zes andere werden gewond. Hierna namen de plegers van den aanval de vlucht. On- herkend konden zij ontsnappen. Later werd buiten het gebouw het lijk gevonden van een jonge Indische vrouw. Het lichaam was door talrijke kogels doorboord. Het berioht van den aanslag heeft te Calcutta groote beroering gewekt. In het bizonder gevoelen de Europee sche kringen zich bedreigd, aangezien enkele dagen ge leden door het radiostation van het Indische Congres een verklaring was verspreid, waarin alle Europeanen met den dood worden bedreigd. De autoriteiten hebben uitgebreide voorzorgsmaatregelen getroffen. Alle bios- kooptheaters, café's en clubs te Calcutta staan onder strenge politiebewaking. Engeland heeft, de rente van zijn groote. oorlogs- leeningen teruggebracht tot 3H Dat levert voor de schatkist een jaarlijksch voordeel van niet minder dan 23 millioen pond sterling. Frankrijk heeft dit voorbeeld gevolgd en de rcnle verminderd van 6 op 4 procent. Dit is voor de schat kist een buitenkansje van S500 millioen francs. Een leclijke noot hierbij is. dat de bankiers met wier hulp deze conversie plaats had een vader landslievende daaTl. zou men zeggen, niet waar? zich voor die hulp met zeer veel millioenen lieten be talen! Ook hier in Nederland praat men over een conver sie het verminderen van het rente-type van de leeningen die meer dan 4 kosten. Daarvan staat nog 1500 millioen uit. Werd de rente hieivan gesteld op ten hoogste 4 dan zou dit voordeeltje kunnen medehelpen om het tekort op de begrooting voor 1933 te verminderen. Onze staatsschuld stelt hooge eischen. Tegenwoor dig vordert zij per jaar ongevec r 86 millioen aan rente en 65 millioen voor aflossing. Samen is dat ongeveer één vierde van een normale begrooting! Er zit wel wat waars in de bewering van hen die zeggen, dat leenen erg gemakkelijk is, maar dat het einde hier dus het terugbetalen den last draagt. Wie f 1C00 leent en die schuld in 40 jaarlijksche ter mijnen afdoet, betaalt ruim f2000 terug. I-Iet is een soort afbetalings- of pof-systeem, waartegenover wordt aanbevolen: eerst sparen en dan contant beta-. len. Ook dit heeft echter zijn bezwaren. Stel dat de we genaanleg eens bekostigd werd uit contant geld, dan zou dit geslacht alle lasten dragen en het komende zou volop van die moderne wegen kunnen genieten zonder andere zorg dan het onderhoud. We zijn even afgedwaald. Bij üe begrootingsdebat- ten komt vermindering van het rente-type zeker ter sprake. Het standpunt van de regeering schijnt te zijn; als het kan, dan doen we het." We zullen dus wel zien, wat er van komt. CAIRO, 25 September. De tusschen de bewoners der in Boven Egypte gele gen steden Akhmin en Sohag bestaande vendetta heeft thans een voorloopig, doch zeer bloedig einde gevonden. Ongeveer 3000 bewoners van Akhim zijn de Nijl afge trokken tot Sohag. Daar kwam het tot een verbitterd gevecht, waarbij dertien personen werden gedood en meer dan 100 gewond. Toen de politie met 150 man op het terein van den strijd verscheen en alarmschoten loste, stoven de vechtenden in wilde vlucht uiteen. Tal rijke Egyptenaren zijn in hun angst in den Nijl gespron gen en verdronken. Ongeveer 50 belhamels zijn gear resteerd. GEVOLGEN VAN EEN ZWAAR ONWEER. 4 personen getroffen. Zaterdagmiddag heeft een zwaar onweer gewoed boven het Zuidelijk deel van den Eifel. Verscheidene personen, die op een aardappelveld bezigheden wa ren aan het verrichten, zochten onder een beuk be scherming tegen het noodweer. De bliksem sloeg in den boom en doodde vier personen. Voorts werd nog een kind getroffen, waardoordoor de kleine totaal ver lamd werd. PARIJS, 25 September. Een misdadige aanslag, welke gemakkelijk onover zienbare gevolgen had kunnen hebben, werd in den nacht op Zondag in de haven in Marseille gepleegd. On bekenden openden de kranen van twee petroleumtanks, die ieder ongeveer 3000 ton aardolie inhielden. De pe troleum stroomde ten deele in zee uit, waar zij groote oppervlakten met e dichte laag bedekte. De omgeving der tanks biedt gewoonlijk aan honderden visschersboo ten ligplaats. Dan worden daar des nachts de vischnet- ten uitgespreid. Een brandende sigaar of een lucifer, welke toch allicht door een visscher in zee kunnen zijn geworpen, zou onafzienbare schade hebben kunnen aan richten. Twee opvarenden verdronkc Uit Rotterdam, 24 September: De kapitein van de zeesleepboot. „Ebro" van L. Smit en Co.'s Internationale Sleepdienst, welke met een baggermolen op sleeptouw op weg was van Hol land naar Gadeloupe, heeft aan zijn reederij bericht, dat hij in den Golf van Biskaje met een zwaren storm heeft te kampen gehad, waarbij de bagger molen is omgeslagen en gezonken. Hierbij zijn twee runners, die aan boord van den baggermolen waren, cie 31-jarige C. Ros en de 21-jarige E. Sperling, beide uit Maassluis, verdronken. Het stoffelijk overschot van Ros kon worden gebor gen en bevindt zich aan boord van de sleepboot. Het ongeval is Vrijdagavond gebeurd. Op 15 September was de sleep uit Holland vertrokken. De baggermo len was uit Dordrecht, waar hij aan een werf was ver bouwd. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Uit Tokio, 25 September: Te Tokio heerscht groote bezorgdheid omtrent het lot van drie Japansche vlie gers die Zaerdagoehtcnd met een Junker-vliegtuig waren gestart voor een vlucht over den Stillen Oce aan. Einddoel was San Francisco. Het vliegstation te Tokio heeft voor het laatst Zaterdagmorgen om elt uur, vijf en een half uur na het vertrek der piloten met dezen in verbinding gestaan. De vliegers waren toen boven een der Noord-Japansche eilanden. Alle verdere pogingen draadlooze verbinding met de vlie gers tot stand te brengen, zijn mislukt. Volgenï verdere berichten woedt in het gebied dat de vlio gers moeten doorkruisen, zware storm. DE BLIKSEM SLAAT IN EEN GROEP AARDAPPELROOIERS. Uit Wittenberg, 24 September: In Schmolde is de bliksem in een groep aardappelrooiers geslagen. Alle twaalf werden bewusteloos geslagen. Een man en een vrouw werden gedood, twee zusters zwaar gewond.

Schager Courant | 1932 | | pagina 9