Uit onze omgeving. Plaatselijk iNieuws. CRISIS-COMITÉ SCHAGEN Marktberichten. LANGEND IJ K Het Hoogheemraadschap heeft een berekening voor de overname van den Twuijverweg opgesteld als gevolg ■waarvan het voorstelt den weg voor f 750 per jaar over te willen nemen. Door de afd. Langendijk van het Wit-Gele Kruis wordt aan de gemeentebesturen eenzelfde bijdrage ver zocht per RH. ingezetene als aan het Witte Kruis wordt verleend. ZUTOSCHARWOUDE. De leden van de tuinbouwvereen. De Toekomst wor den in de gelegenheid gesteld coöperatief brandstoffen in te koopen. Het nieuwe gemaal van het Geestmerambacht kan in zooverre in werking worden gesteld, dat een der 2 Diesel-motorinstallaties gereed is. De tweede wordt thans gemonteerd. „Witte Kruis", Afd. Langendijk. De afdeeling Langendijk hield Woensdag 28 Sep tember, des avonds 8 uur, een algemeene ledenverga dering ton huize van den heer P. Kramer te Zuid- scharwoude. De opkomst was niet groot. De voorzitter, de heer S. Wagenaar, opende de ver gadering met een hartelijk woord van welkom. Spr wilde niet klagen over de geringe opkomst der le den, spr. zag hierin het bewijs van het vertrouwen wat er in het bestuur wordt gesteld. Spr. hoopte op aangename en vriendschappelijke besprekingen. De secretaris, de heer F. Moeijes Fz., las hierna de notulen der vorige vergadering, welke onder dankzeg ging voor de juiste en uitgebreide weergave werden goedgekeurd en vastgesteld. Hededeelingen. De voorzitter deelde mede, dat weer een Moeder cursus wordt gehouden, waarvoor de belangstelling steeds grooter wordt. Begonnen werd met 12 deel neemsters, terwijl er nu reeds 23 zijn. Verder deelde spr. mede, dat misschien weer een cursus in Eerste IIulp bij Ongelukken zal worden ge houden, doch dat het nog niet zeker is. In overleg met de Commissie voor de T.B.C.-be- strijding te Alkmaar, is aan onze vereeniging in sa menwerking met het Wit Gele Kruis de T.B.C.-bestrij ding aan den I.angendiik opgelegd. Uit de beide ver eenigingen hebben 3 leden zitting in een z.g. contact commissie. Voor het Witte Kruis hebben zitting de lieeren C. de Boer Wz., J. Kliffen en Jb. Rutsen. Voor het Wit Gele Kruis de heeren Wilmink. Kramer en Sneekes, terwijl als onpartijdig voorzitter de heer K G. Reinders is benoemd. De heer P. Stoop vroeg oi het verplicht is met het Wit Gele Kruis samen te werken, waarop voorzitter bevestigend antwoordde. Het is een ministerieele be slissing en er is niets aan te doen. Anders zou men het subsidie moeten missen. Omdat er niets aan te doen was, heeft het bestuur gemeend het te moeten aanvaarden. De vraag van den heer Stoop of dit ook de meening was van het hoofdbestuur, werd ook bevestigend be antwoord. De heer D. Zeeman vroeg wie de commissie had benoemd. Voorzitter antwoordde van de besturen. De secretaris :elde het verloop van de geschiede nis der commissie mede. Hoe men was uitgenoodigd een vergadering bij te wonen in Alkmaar, terwijl men niet eens wist waarover het ging, totdat men in Alk maar werd ingelicht, dat een gecombineerde verga dering zou worden behouden met het Wit Gele Kruis, op welke vergadering ook een vertegenwoordiger van den minister aanwezig was, die den raad gaf, samen te werken, daar anders het subsidie zou worden in getrokken. Het financieele gedeelte zou eerst over het Witte Kruis gaan, doch het gaat nu over de Com missie. De heer D. Zeeman vroeg, waar dit alles staat be schreven, waarop voorzitter antwoordde dat dit bij de wet is geregeld. De heer C. de Boer lichtte nog een en ander toe, waarbij spr. er op wees dat men het ons gewoon heeft opgelegd. De heer D. Zeeman vond het dan onduidelijk, dat als een vereeniging de T.B.C.-bestrijding in handen heeft, waarop niets valt aan te merken, dat er dan, als er een andere, eigenlijke politieke vereeniging naast wordt opgericht, direct met die vereeniging moet worden samengewerkt. De voorzitter zeide, dat dit wel waar was, doch dat men anders van subsidie zou zijn verstoken. De heer J. Kliffen merkte op, dat het allemaal hooge Dolitiek is. In het betreffende artikel staat, dat als een vereeniging niet in staat is, de T.B.C.-bestrij ding uit te voeren er een contact-commissie kan wer den benoemd. Wii hebben ons hardnekkig verzet, doch er was niets aan te doen. De heer P. Stoop wilde het op de algemeene -v .r- gadering ter sprake brengen, waarop voorzitter ant woordde, dat men dan toch allen tegen zich had. Hierna werd overgegaan tot de behandeling van den Beschrijvingsbrief, voor de 75e algemeene-vergadering, welke Dinsdag 4 October in Krasnapolskv te Amsterdam zal worden gehouden. Men besloot, dat de afgevaardigden de candidatuur van den heer G. J. van Leersum te Winkel zullen steunen. Bij de behandeling der verschillende rekeningen merkte de heer J. Kliffen op, dat het wel gewenscht was, dat een exemplaar van deze rekeningen ter in zage werd gelegd voor de leden. Dat zou voor hen, die dit verslag wenschen, zeer gemakkelijk zijn. Voorzitter juicht dit toe en werd aldus besloten. Bij het voorstel van Den Helder om een bedrag van f 4000 per jaar uit te trekken uit de middelen van den Bond ten behoeve van subsidies voor de ver- eenigingen voor Huisverzorging, welke door de af- deelingen van den Bond zijn opgericht, zeide de Voor zitter. dat het Hoofdbestuur adviseert om dit niet aan te nemen, daar de kas dit offer niet kan bren gen. Voorzitter zeide verder, dat de heer Dr. Stieler bij de oprichting der vereen, voor Huisverzorging wel een beetje meer heeft beloofd, dan hij eigenlijk wel mocht. Al stonden wij nogal sympathiek tegenover het voorstel van Den Helder, toch stelt het Bestuur voor, gezien de middelen van den Bond, met het prae- advies van het Bondsbestuur mee te gaan. De Secretaris voegde hier nog aan toe, dat, mocht er #en tusschenvoorstel worden gedaan, waarmee het hoofdbestuur accoord kon gaan, dat men dan ook met, het H.B. wilde meegaan. De heer D. Zeeman wilde den afgevaardigden vrij mandaat geven. De heer J. Kliffen kwam hier tegenop. De huis verzorging is een vereeniging op zichzelf, die niet met het geld van den Bond in stand moet worden gehou den, doch zichzelf moet zien te redden. Het bestuursvoorstel werd aangenomen Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering werden de heeren S. Wagenaar en J. Kliffen be noemd, met den heer C. de Boer Wz. als reserve. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heeren G. ITf, S. Wagenaar en Jb. Wagenaar. De beide laatstgenoemde heeren stel den zich niet meer beschikbaar. Alle pogingen om den voorzitter van zijn voornemen af te brengen mislukten. -- v, - De Voorzitter stelde voor als nieuwe bestuursleden uit Broek op Langendijk de heeren C. Timmerman en H. Glas. De stemming is echter vrij. De heer Frielink stelde de heeren P. van der Mo len en M. Wagenaar voor. Na een tweetal vrije stemmingen was de uitslag, dat de heeren H. Glas en H. van Zuijlen Jr. werden gekozen, terwijl de heer G. IJfl werd herkozen. In de controlecommissie, waann zitting hebben de heeren J. van der Abeele, W. Dirkmaat Jz. en C. Keeman Tz. was aan de beurt van aftreden de heer Van den Abeele. In diens plaats werd gekozen de heer J. W. de Groot te Oudkarspel. Bij de rondvraag merkte de heer P. Stoop op, dat hij gaarne zou zien, dat de aankondiging voor verga deringen een week eerder in het Weekblad kwamen. Het Bestuur zal dit punt bespreken De heer G. IJff dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en zegt in het belang der vereeniging werkzaam te zullen zijn. Afscheid Voorzitter. De Secretaris bracht den Voorzitter namens de leden woorden van dank voor het vele werk, dat deze in het belang der vereeniging heeft gedaan en spr. drukte zijn spijt uit dat de Voorzitter de vereeniging gaat verlaten. Spr. dankte voor de aangename sa menwerking, die er steeds is geweest. Ook de heer J. Kliffen dankte den Voorzitter na mens het Bestuur. Er is hard uoor den Voorzitter gewerkt. Misschien is het wel daarom, dat de Voor zitter het beu is geworden. Vooral in de kwestie met de Katholieken heeft de Voorzitter zeer goed werk geleverd. Spr. eindigde met te zeggen, dat de Voor zitter steeds in aangename herinnering zal'blijven bij bet Witte Kruis. De Voorzitter dankte de beide heeren voor de tot hem gesproken woorden, welke spr. zeer op prijs stel de. Spr. dankte het Bestuur voor het vele werk. We hebben een drukke tijd gehad en niet altijd van het mooiste, doch alles is gedaan in het belang van het Witte Kruis. In het bijzonder bracht de Voorzitter den Secretaris een woord van dank, die den laatsten tijd een ontzaggelijk groot werk heeft gedaan. Spr. motiveerde hierna zijn heengaan als Voorzitter. Spr wees op de vele andere vereenigingen, waarvan hij lid is. Er moest verruiming komen. Spr wees verder nog op het mooie werk van het Witte Kruis, nl. het consultatiebureau. Ook met de zusters is de verstand houding altijd goed geweest. De hoop en de wensch uitsprekende, dat het allen wel mag gaari en dat men de vereeniging Het Witte Kruis in goede banen mag leiden, sloot spr. de vergadering. Z IJ P E BURGERBRUC. KERMIS. Onze kermis, welke door 't weer bijzonder slecht in gezet werd, heeft ondanks deze tegenkamping tooh een zeer goed verloop gehad. Er was n.1. veel volk op de been, temeer een blijk dat de Breggers zich door 't weer niet uit 't veld lieten slaan. Maandagochtend zag 't er nog allesbehalve keurig uit, bui op bui volgde en ze gaven nogal af ook ,zoodat een zichtbaar teeken in den vorm van geweldige plassen op de wegen, achterbleef. Evenwel moeten we toch nog van geluk spreken dat 't Maandag tegen den middag buiten verwachting zoodanig opknapte, dat de volks feesten onder begunstiging van zeer goed weer en blad stil, een zeer vlot verloop hadden. Er werd een begin gemaakt met de kinderspelen, wel ke als volgt slaagden: Ezeltje-steken voor meisjes van 68 jaar: L Janny Bregman, 2. Mientje Metselaar, 3. Annie Griffioen, 4. Siska Altgassen, 5. Guurtje Swarthof, 6. Gre Griffioen, Ezeltje-staken voor jongens van 6—8 jaar: 1. Pè de Boer, 2. Alb. Schoorl, 3. D. Boontjes, 4. P. Quant, 5. Alb. Kruijer, 6. K. Vlam. Vlaggesteken voor meisjes van 913 jaar: 1. M. Ak kerman, 2. G. Boontjes, 3. T. Bos, 4. T. Renoolj, 5. J. Kooiman. 6. A. Kamper. Zakloopen voor jongens van 913 jaar: L D. Strujjf, 2. L. Kamper, 3. J. Raat, 4. J. Kruijer, 5. J. Zandstra. In den achtermiddag had in den zaal van Langedijk een Ballonnendans(wedstrijd) plaats voor paren. De da mes van elk paar kregen ieder een ballon aan hun been en al dansende met hun heer, moesten ze trachten een ballon van een hunner vriendinnen stuk te trappen. Dit was een geweldig leuke en tevens niet minder geslaag de attractie. Wees voortaan op uw hoede heeren, want allicht hebt ge zelf kunnen waarnemen, dat als madame begint te trappen, ze lang niet misschopt. Als slot van deze vinnigen kamp kwamen uit het strijdperk te voorschijn met le prijs: Mej. Nelly van Sohaik, partner de heer Nico Kruijer; 2e prijs Mej. Wilh. van Schaik, partner de heer A. Jongbloed; 3e prijs Mej. Guurtje Visser, partner de heer Joh. Filmer; 4e prijs Mej. N. Vlug, partner de heer Jc. Bregman. Maandagavond tad voor een overvolle zaal 't gezel schap fam. Hoffman op in 't café van den heer P. Langedijk. Er kan en mag niet anders gezegd worden dan dat dit gezelschap ons een recht pleizierigen avond bezorgd heeft en ons eenige uurtjes van spannend genot heeft verschaft. We kregen verschillende moderne, hu moristische en realistische liederen te hooren, welke allen aan den smaak van 't publiek voldeden. Ook werden we nog op een heel aardig revue-schetsje ver gast. Over vergasten gesproken, mogen we vooral 't schitterende accordeon- en vioolspel van de beide dochters van 't bekende duo Hoffman, niet verzwijgen. De ouverture uit de opera „Dichter und Bauer" werd ons door de beide jonge dames op meesterlijke wijze ten gehoore gebracht. Om kort te gaan, het was een avond van kunst en genot, welke zich bijzonder aan paste bij de Kerinisstemming, die er heerschte. Dinsdagmiddag had de voortzetting der Volksverma ken plaats, zooals o.a. Flesschenkruien voor jongens t.m. 15 jaar. Winnaar werden: le Jn. Bruin, 2e Jn. Kooijman, 3e G. Zandstra, 4e Joh. Kruijer, 5e G. Voe, 6e G. Doorn. Hierna vond het prijsdansen voor paren plaats, waar aan door een 12-tal paren werd deelgenomen. Als uit slag hiervan kunnen we bekend maken, dat door de navolgende paren op de 6 hiervoor beschikbaar gestelde prijzen, beslag werd gelegd: 1 A Jongbloed en Wilh. v. Schaik; 2. Jac. Bregman en Nel Vlug; 3. Nic. Pronk en Jaan van Schalk; 4. L. Visser en Trien Visser. Voor 't leukste paar uit dezen wedstrijd, verkregen A, Kossen en Ma. van Egroond den lsten prijs en K. Wezel en Ma. Delver den 2den prijs. En tot slot van de vermakelijkheden hadden we 's avonds een balmasqué. waaraan door een 20-tal gega digden werd deelgenomen, le prijs „Kaasdragers", Mej. G. DapperVisser en Mej. T. DapperVisser; 2e prijs „Verleden, Heden en Toekomst" de jongedames T. Re- nooij, T. Bos en A Boontjes; 3e prijs „De oogst 1932", de 3 gezusters Boontjes en jongejuffr. T. Langedijk. 4e prijs „Pinquins", Mej. Nel van Schalk en Mej. Nel Wezel De twee prijzen welke aan de publieke opinie werden overgelaten, vielen ten deel aan: le „Vlinder" Mej. M. van Egmond; 2e „Landhuisje" Mej. G. de Boer. En hiermede behoort deze kennis welke in zeer ge paste vroolijkheid is gevierd, wederom tot 't verleden. NIEUWE N I EDO RP Van den heer Poland alhier is deze week een groot dorschzeil gestolen, waar hij des nachts bloem bollen mede placht af te dekken. Waar het een nog nieuw zeil was. een leelijke scha depost, wat in den huidigen crisistijd voor den land bouwer nog des te onaangenamer is. Politie. Gevonden: 1 koedek; 1 hooibint; 1 regenjas. C A TL A N T SO 0 (i Bij de gisteren gehouden stemming voor een be stuurslid voor den polder 't Hoekje, werd gekozen de heer M. P. de Wit, periodiek aftredend. ANNA PAULOWNA Loop der bevolking: Ingekomen: J. A. Schrama van Sassenhelm; Mej. Joh. C. en M. C. v. d. Berg van Velsen; Mej. P. A. Mooijman van Wassenaar; P. Compas van Beemster. Vertrokken: Mej. J. C. Easeveld naar Leiden; H. P. Gieling naar Zevenaar. Burgerlijke Stand: Geboren: Helena Catharina, dochter van C. G. Conijn en A. M. Broers; Cornelia Maria, dochter van L Korte- kaas en A. C. Romijn; Ale Simon, zoon van S. T. van Dqk en H. J.A. Lansof Susanna, dochter van H. Loer en A. Groenbeek. WIER1NGERWAARD Door Dijkgraaf en Heemraden is de voordracht voor secretaris van den polder Wieringerwaard samengesteld als volgt: No. L Daan Kaan Kz.. Wieringerwaard; No. 2. Chr. v. d. Kolk, Wieringerwaard; No. 3. O. L. B. Wit kop Schagerbrug. W I E R I N G E N Militaire vooroefeningen. De vooroefeningen zijn thans vastgesteld als volgt. Nadat een week Dinsdag- en Vrijdagavond van 7.30 10.30 uur dienst is gedaan zal de daarop volgende week worden geoefend Maandagmiddag van 1.305.30 uur en Vrijdagavond wederom van 7.3010.30 uur. Vervol gens wederom in de week daarop Dinsdag- en Vrijdag avond enz. De oefeningen zullen worden gehouden in de zaal en op het terein van Concordia te Hippolytus- hoef. Tot sergeant-instructeur is thans definitief be noemd de heer G. Haafakker. LUCHTDIENST NEDERLAND—INDIë. Moeilijkheden met Perzië. Er heeft eenigen tijd gevaar gedreigd dat de lucht dienst NederlandIndië de route over Perzië niet meer zou kunnen nemen, daar de Perzische regeering de ver gunning om over dat land te vliegen per 1 October had Ingetrokken. De aanleiding tot het intrekken van dit verlof lag In een kwestie, waar Nederland feitelijk niets mee te ma ken had. De Engelschen waren de eersten, die de route over Perzië vloegen en daarvoor toestemming van de Perzische regeering hadden gekregen. Nederland en Frankrijk bekwamen later ook deze vergunning. Intusschen zijn er geschillen tusschen Engeland en Perzië ontstaan, welke met de vliegerij niets te maken hadden. Maar de Perzen maakten van hun rechten in de lucht gebruik om te trachten Engeland naar hun hand te zetten. Zij trokken de vergunning om over dat land te vliegen voor Engeland in en wat zij aan den eenen weigerden, wilden zij aan den anderen niet toestaan, met het ge volg, dat ook de vergunning voor den Amsterdam Batavia-dienst per 1 October werd ingetrokken. Voortdurend heeft onze regeering pogingen in het werk gesteld om het vliegverbod boven Perzië ingetrok ken te krijgen. Thans is dit dank zij een bijzondere omstandigheid gedeeltelijk gelukt. De Engelschen heb ben namelijk eigener beweging hun route veranderd en vliegen in het vervolg niet meer over Perzië. Nu de Engelsohe kwestie uit deze aangelegenheid is geëlimineerd, heeft de Perzische regeering aan de K.L. M.-vliegtuigen het vliegen over Perzië weer toegestaan. Evenwel zal voor elke vlucht opnieuw vergunning moeten worden gevraagd. Dit is wel een zeer lastige en omslachtige voorwaar de, maar zij is toch beter dan wanneer de route over Perzië met 1 Octooer heelemaal voor ons gesloten zou zijn. Het is onnoodig te zeggen, dat onze zaakgelastig de te Teheran, die deze concessie tenslotte heeft weten los te krijgen, niet zal rusten voordat hij weer een vergunning voor langeren tijd zal hebben weten te be werkstelligen. f 132.000— te kort De malversaties te Oegstgeest Naar wij vernemen is uit het boekenonderzoek bi] de R.K. Boerenleenbank te Oegstgeest, ln verband met de gepleegde malversaties door den gewezen kassier v. d. H., gebleken, dat er een tekort is van f 132.000. Van slechts f 80.000 Is kunnen worden vastgesteld, waar dit bedrag gebleven is. ONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP. Uit Groningen, 28 September: Vanmiddag is, op de Grootc Markt, de 46-jarige J. W., verpleegde in het Verzorgingshuis, toen hij over stak, door een auto overreden. De man liep een schc delbasisfractuur op en is des avonds in het Acade misch Ziekenhuis overleden. De politie heeft de zaak in onderzoek. Militair vliegtoestel verongelukt. Twee officieren gewond. Gisterenmiddag, omstreeks 1 uur, is een militair vliegtuig van het type C. I, genummerd 498, bij een noodlanding in de dennenbosschen nabij het vlieg terrein „de Molenheide" onder Gilze-Rijen terecht ge komen en geheel vernield. Het toestel werd bestuurd door luitenant Jansen, terwijl luitenant Van de Kamp, beiden afkomstig uit Soesterberg, als waar nemer fungeerde. De bestuurder kreeg een vleesch wond aan het been, terwijl luitenant v. d. Kamp aan het gelaat gewond werd. Dr. Hoeks uit Gilze ver leende geneeskundige hulp. Verhooging invoerrecht op boter in Frankrijk. De directie van den landbouw deelt mee. dat vol gens telefonisch bericht van den Rijkslandbouwcon- sulent te Parijs het invoerrecht op boter met ingang van vandaag voor den tijd van één jaar is verhoogd van 200 tot 700 francs per 100 K.G. netto. AUTO IN DEN RIJN GEREDEN. Reiziger verdronken. Mainz. 28 September. In den afgeloopen nacht passeerde een auto bij het station Kastel een over weg. die naar een weg langs den Rijn voert en door een slagboom is afgesloten. De baanwachter opende den slagboom om den auto te laten passeeren. Toen hij gister werd afgelost, meikte de baanwach ter, dat de sporen van den auto van den weg af naar den Rijn leidden. In de rivier vond men inderdaad den auto. 3% M. diep onder water. Mat behulp van een kraan werd de wagen gelicht. Binnenin vond men het lijk van een 32-jarigen reiziger van een automobiel-firma uit Darmstadt. Volgens ooggetuigen heeft het slachtoffer tot gis terenavond laat in een café met een vroolijk gezel- schau gezeten. DE VERKIEZING VAN 1933 VOOR DE TWEEDE KAMER. Mr. Wendelaai de lijstaanvoerder. Naar wij vernemen, is er groote kans. dat de Liberale Staatspartij de Vrijheidsbond in de kieskringen den Hel der en Haarlem voor de verkiezing van de Tweede Ka mer met één lijstaanvoerder zal uitkomen en mr. Wen- delaar, de burgemeester van Alkmaar, als zoodanig zal worden aangewezen. Koiengebrek in België. Wellicht verhooginq van het invoercon» tingent. Naar het „Limb. Dagblad" verneemt, zijn nieuwe besprekingen gevoerd tusschen belanghebbenden ec het Belgische industrieministerie in verband met hei toenemende gebrek aan huisbrandkolensoorten in België. Daar de voor den winter aanwezige hoeveel heden op lange na niet voldoende zijn, moet men een verhooging van het toegestane invoercontingent overwegen. Reeds thans staat vast, dat aan deze verhooging een zeer strenge douane controle verbonden zal wor den, opdat er geen industriekolen binnengesmokkeli zullen worden. Uitstel der Duitsche betalingen aan Amerika. Uit Washington, 28 September: Het departement van financiën maakt bekend, dat de Amerikaansche regeering heeft toegestemd in een volgens de overeenkomst toegestane uitstel van betr> ling der op Vrijdag a.s. vervallende Duitsche betalin gen voor mixed claims cri bezetiingskosten ter waar de van 7,8 milliard dollar. Het Plaatselijk Crisis Comité, ingesteld op initiatief van den heer J. Cornelissen, Burgemeester van Schagen, heeft zijn werkzaamheden aangevangen op 13 Januari 1932. In Januari is een geldinzameling in de gemeente gehouden door middel van inteekenlijsten, waartoe ver schillende dames gewaardeerde medewerking hebben verleend. Deze inzameling heeft een bedrag van f 883.30 opge leverd, terwijl ook van verschillende particulieren, vereenigingen, van Onderwijzers en leerlingen der UL.O.-school te Schagen, van de gemeente Schagen en van het Nationaal Crisis Comité bijdragen werden ont vangen tot leniging van den nood der crisis-slachtoffers in onze gemeente. Behalve deze giften in gcid «*-erden door verschillende neringdoenden en particulieren in onze gemeente en door het Nationaal Crisis Comité brood, vleeschwaren, kleeding, schoeisel en brandstof beschikbaar gesteld, welke door ons Comité zijn verdeeld. In het tijdvak van 15 Januari tot heden werd een bedrag van f 345.50 aan steun in geld verleend, terwijl voor een waarde van f 1074.50 als steun in nature door Schager neringdoenden is geleverd aan de crisis-slacht offers. Thans staat de winter voor de deur. Het laat zich aanzien, dat op ons Comité in grootere mate een be roep zal moeten worden gedaan door menschen, die tengevolge van den Crisis in moeilijke omstandigheden verkeeren. Ons Comité wil gaarne helpen, indien daartoe de middelen beschikbaar zijn. Deze middelen bedragen thans f 58.35. In de volgende week zal wederom een beroep worden gedaan op de ingezetenen der gemeente Schagen. We derom hebben zich verschillende dames bereid ver klaard. door het aanbieden van inteekenlijsten aan de geldinzameling mede te werken. Het Crisis Comité wekt de Schager ingezetenen op zooveel mogelijk in te teekenen op deze lijsten. Deae medewerking is voor het Comité onmisbaar bij het verleenen van hulp in den aanstaanden winter aan die gezinnen, welke door den crisis zijn getroffen. POLITIE GEM. SCHAGEN. Verloren: Een rijwielplaatjo. Gevonden: Een autosleuteltje SCHAGEN, 29 September 1932. 18 Paarden f 150—350r 6 stieren f 80—160, 37 gelde- koeien, magere f 100150, 75 idem vette f 150250, 21 kalfkoeien f 150—200, 3 pinken f 40—80, 10 graskalveren f 3040, 26 nuchtere kalveren I 518. 429 schapen vetts f 1218, 392 lammeren f 813.50, 6 bokken en geiten f 2.508. 52 magere varkens f 819 47 Idem vette per Kg. 2629 ct., 104 biggen f 5—9, 46 kippen f 0,40—1,75, 6 eenden 2060 ct, haantjes 2575 ct EIERVEILING SCHAGEN. 29 Sept. Aangevoerd zijn: 85 partijen 46000 stuks kipeieren. II partijen 1600 stuks eendeieren. De prijs liep van: kip- eieren f 4.204.30. bruine f 4.40. eendeieren f 2.502.70, De veiling duurt voort. Zie voor volledig bericht het nummer van a.s. Zaterdag ALKMAAR, 28 Sept. Aardappelen f 1.60, uien f 1.60—3.40, per 100 Kg., an dijvie f 0.401.70, bloemkool I f 9—18. II f 1.505. gele kool f 2.604.10, groene kool f 1.605.30. kropsla f 0.40 3. knolselderie f 2.303.30. komkommers f 1.506.50, meloenen f 520. roode kool f 2.505.20, per 100 stuks, appelen f 37. druiven f 1318, peren f 510. snjjboo- nen f 7.5018.50 per 100 pond, prei f 1.60—4.10, wortelen f 14.50 per 100 bos, postelein f 0.300.58, per bak, dubbele spercieboonen f 0.301.95 per zak. BROEK OP LANGENDIJK. 28 Sept. Aangevoerd: 30000 Kg. aardappelen: schotsche mui zen f 0.600.80, bl. eigenheimers f 1.202.10, eigenh. f 0.90, Duc of York f 0.60—0.70. drielingen f 0.70—1.30. roode kool f 0.702.70, gele kool f 0.60—2.70, vr. witte f 0.60—0.80, gele nep f 6.20—6.70, gele driel. f 2.80—3, gele uien f 3.103.50, bloemkool: Lecerf f 10.3016.20, reus f 7.50—8.90. bloemkool n f 1.60—3.30, 1325 Kg. sla- boonen f 2—10.90, 10000 Kg. bieten f 0.6O—2.20, 1000 Kg. peen f 1.50. NOORDSCHARWOUDE. 28 Sept. Aangevoerd: 32700 Kg. aardappelen: groote schot f 0.70 0.90, schotsche muizen f 0.80, drielingen f 0.80, duken f 0.80, 1700 Kg. spercieboonen f 28.60, 13800 Kg. uien: gele nep f 5.106.50, drielingen f 2.603.20, uien f 3.20 3.40, grove uien f 2.903.20, 2050 Kg. peen f 1.401.70, 1475 Kg. kroten onverkoopbaar. 6000 Kg. roode kool f 0.602.30, 36600 Kg. gew. witte kool f 0.60—0.80. 7000 Kg. gele kool f 0.60—2.90, 125 stuks bloemkool f 11.70, 600 Kg. roode kool onverkoopbaar. WARMENHUIZEN. 28 Sept. Aangevoerd: 1500 Kg. aardappelen: grove schotsche muizen f 0.90, 2000 Kg. roode kool f 1.401.80, 30200 Kg. witte kool f 0.60—0.80, 1125 Kg. nep f 5.90—6.30, 700 Kg. uien f 3.40, drielingen f 3, grove uien f 3.20. AMSTERDAM, 28 September 1932. Zeeuwsche bonten en blauwen f 1.601.80, bl. eigen heimers f 1.201.30, eigenh. f 11.20. blauwe sn bonte poters f 1.101.20, bl. eigenh. poters f 1.101.20, IJpol- der eigenheimers f 11.20, blauwe eigenheimers f 1.20 1.30, eigenh. poters f 0.901, bonten f 1.401.75, blauwen f 0.651.60, poters f 0.901.20, Noordholl. eigenh. f 1 1.20. blauwe eigenh. f 1.201.30, Anna Paulowna Zand f 1.401.75. Hillegomimer zand f 1.401.75, Noordwijker zand f 1.401.75, Frisio's f 0.70, Furore f 0.70, Drent- sche eigenh. f 1.40—1.75, aller per'70 K.G. AMSTERDAM, 28 September 1932. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 326 vette kalveren, le kw. 5862 ct., 2e kw. 5256 ct., 3e kw. 4050 ct., per Kg. levend gewicht; 31 nuchtere kalve ren f 510, 522 varkens, vleesch varkens 90110 Kg. 32 —34 ct., zware varkens 3031 ct,, vette varkens 29 30 ct. per Kg slachtgewicht Aan het abattoir werden aangevoerd 4 wagons ge slachte runderen uit Denemarken,

Schager Courant | 1932 | | pagina 8