SPORT. VAN GEELEN. P1 a a t s e 1 ij KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN TE ALKMAAR. De Crisisinvoerwet. Het Engelsche Kabinet aangevuld. ZIJN HET UW OOGEN? Russische onderzeeboot vergaan. Brand in een mijn. De Iepen riekte. Sport voor Zondag as. Supportersvereeniging „Geel Zwart". Theater Royal. Ingezonden Stukken. Staatsloten?» Nieuws. Actie tegen opheffing van de Alkmaar- sche rechtbank. Gisteren heeft de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Holland's Noorderkwartier haar gewone jaarlijksche vergadering met vertegenwoordigers der middenstandsvereenigingen in haar district gehou den onder voorzitterschap van den heer S. W. Arntz. voorzitter van de K. v. K. Als belangrijkste punt van bespreking kwam aan de orde: De plannen tot opheffing van de arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar. Ter inleiding van dit punt waren aanwezig de heeren mrs. P. Langeveld en A. J. M. Leesberg te Alkmaar. Eerstgenoemde* legde er den nadruk op. dat ieder rechtzoekende en alle anderen die met de rechtbank te maken krij gen en dat zijn er zeer velen, men denke b.v. aan faillissementen, welke zaken voor zakenmenschen zeer belangrijk kunnen zijn bij verplaatsing van de rechtbank veel houger kosten moeten maken en veel meer tijdverlies hebben. Bovendien mag men verlangen, dat de rechtbank de nooden en gevoelens van een streek waarin zij gevestigd is, kent, opdat een juist rechtsbedeeling meer gewaarborgd is. Dit nu is niet mogelijk, als het plan tot opheffing van de Alkmaarsche rechtbank doorgaat, Concentreeren is wel een mooie zaak, maar in dit geval deugt zij al heel weinig. Mr. Leesberg zag in opheffing van de rechtbank een aantasting van art. 314 Wetboek van Kooph. dat den schuldeischer het recht geefi zijn schuldenaar te dagen voor een rechtbank in zijn (eischers) omge ving. Dit artikel zal niet meer gelden voor de men- schen uit Noord-Holland, als de opheffing een feit wordt, want het heele gebied boven het Noordzee kanaal wordt dan van een rechtbank verstoken. Aan de hand van cijfers toonde spr. de beteekenis van de Alkmaarsche rechtbank aan; zij is de zevende van de 21 arrondissementen. Bij de besprekingen, die op de inleidingen volg- dene merkt mr. Leesberg o.a.'op, dat men in Den Haag schijnt te meenen, dat bij Alkmaar Noord- Holland ophoudt, het zal daarom goed zijn nog eens duidelijk te maken dat genoemde stad een centrum is van een gebied, dat zich nog 42 K.M. noordelijker uitstrekt. Een afgevaardigde van Den Helder maande tot voorzichtigheid in het afkeuren van de voorgenomen opheffing. Als de minister in de ingebrachte bezwa ren treedt, zou hij wel eens de bezuiniging kunnen verplaatsen naar Den Helder. Na langdurige besprekingen werd een motie aangenomen met algemeene stemmen, waarin gezegd wordt, dat het door de regeering gedane voorstel tot opheffing van het arrondissement Alkmaar cn van in dat arrondissement gelegen kantongerechten niet behoort te worden aangenomen. „De geografische ligging van het arrondissement zoo gaat de motie voort bewijst zijn noodzakelijkheid. De bezuini ging door opheffing kan slechts gering zijn, daar entegen zullen tengevolge van de opheffing vele nieuwe lasten, moeiten en kost -n op de neringdoen den worden gelegd. Zou er sprake moeten zijn van opheffing van een van de drie rechtbanken in de provincie Noordholland, dan ware het beter verant woord Haarlem op te heffen en het gerechtshof van Amsterdam naar Haarlem te verplaatsen, waardoor en een "behoorlijke bezuiniging zou worden verkregen en de rechtmatige belangen van de rechtzoekenden in het groote gebied van het arrondissement Alk maar blijven beschermd." Geopperde bezwaren. Onlangs zijn te 's Gravenhage de vertegenwoordigers der bedrijfsgroepen bijeen geweest, die zich vereenigd hebben in het comité van actie inzake contitigentee- ring, hetwelk zich ten doel stelt, een gezamenlijk front te vormen van allen, die een snelle en krachtige uitvoe ring van de Crisisinvoerwet in het algemeen Neder- landsoh belang aohten. Na een inleidend woord van den voorzitter brachten deze vertegenwoordigers hun opmer kingen naar voren, waartoe de uitvoering van de Cri- Bisinvoerwet hun aanleiding had gegeven. Uit de resultaten van een onder de bedrijfsgroepen gehouden enquête naar de werkgelegenheid in 381 on dernemingen van diverse soort, bleek overduidelijk een sterke vermindering in het aantal arbeiders en het aan tal werkuren per week; de vergadering concludeerde dan ook, dat het meer dan ooit tijd is, dat de Overheid krachtige maatregelen neemt, waarvan de uitvoering tot steun strekt ook aan het Nederlandsohe industrieele bedrijfsleven. Als een dezer maatregelen werd be schouwd een krachtige en snelle uitvoering van de Crisisinvoerwet. De wijze, waarop echter deze wet sinds haar van kracht worden is uitgevoerd de menigvul dige uitzonderingen, die erop gemaakt zijn en worden om allerlei redenen, het langdurig uitblijven van beslis singen nadat een aanvrage is ingediend, het vaststellen van de percentages en de maatstaf waarover deze per centages moeten worden berekend was naar de mee ning der vergadering niet zoodanig, als bij de invoering van de wet terecht werd verwacht. In het vertrouwen, dat de Overheid nog voor het te laat is, maatregelen zal nemen en uitvoeren, welke zoo zeer in het belang van de Nederlandsche nijverheid zijn, werd na ampele besprekingen besloten, een adres te richten tot den minister van oeconomische zaken en arbeid. In dat adres wordt verzocht: 1. dat opnieuw en met grooten spoed een onderzoek naar den toestand in de industrietakken, ten aanzien waarvan de aanvragen om contingenteering zijn gewei gerd, worde ingesteld; 2. dat de nog in behandeling zijnde talrijke aanvra gen, waarvan een groot deel dateert van 6 maanden en langer geleden, zonder verder uitstel worden afgewik keld; 3. dat zoowel voor de reeds toegepaste als voor de nog toe te passen contingenteeringsmaatregelen reke ning wordt gehouden met den inmiddels tot een cata- strophe uitgegroeiden en met den dag meer nijpenden noodtoestand der verschillende in aanmerking komende industrietakken. Baldwin volgt Snowden op. Als opvolger van Lord Snowden is benoemd tot Lord Privy Seal Stanley Baldwin, de tegenwoordige Lord-Zegelbewaarder. Baldwin zal beide functies combineeren, doch hij zal voor zijn nieuwe ambt geen salaris ontvangen. Voorts werden nog benoemd tot financieel secreta ris van de schatkist mr. Hore Beliha, nationaal-libe- raal, die tot op heden de functie van onderstaats secretaris van de Board of Trade bekleedde; tot par lementair onderstaatssecretaris van de Board of Trade dr. E, L. Burgin, nationaal-liberaal; tot par lementair onderstaatssecretaris van Koloniën de Eearl of Plymouth, conservatief, die in het laatste conservatieve cabinet onderstaatssecretaris voor de Dominions was; tot parlementair onderstaatssecre taris voor het Transportwezen kolonel Morley Head- lem, conservatief, vroeger onderstaatssecretaris van de Admiraliteit; tot parlementair onderstaatssecre taris voor India mr. R. A. Butler, conservatief. gaat dan naar Nu de lange winteravond komen, is een goede bril absoluut noodzakelijk, want Uw oogen is Uw kost baarste bezit. Zijt ge met Uw oude bril niet tevreden, wacht niet langer, doch voorziet U bijtijds van een andere. De grooste keuze monturen en glazen, uitsluitend de allerbeste kwaliteit, tegen den laagsten prijs, vindt U bij VAN GEELEN - Gedipl. Opticien, LAGEZIJDE B 40 Tel. 26 SCHAGEN. 35 Man verdronken. STOCKHOLM. 25 September. Volgens „Allehanda" is, naar eerst thans wordt ver nomen, de vorige week Woensdagavond een Russische onderzeeboot in de Finsche Golf door de Deensche stoomboot „Robert Maersk" geramd, waarbij de duik boot met zijn geheele bemanning, bestaande uit 35 kop pen, zou zijn vergaan. De stoomboot sloeg bij de bot sing lek, zoodat naar Leningrad moest worden terug gevaren. Volgens de mededeelingen van „Allehanda", welke afkbmstig zijn van het Deensche consulaat-gene raal is het aan geen twijfel onderhevig of de Russische onderzeeer is met man en muis vergaan. In de omgeving van Leningrad hebben de vorige week groote vlootmanoeuvres plaats gehad. Van Russische zijde wordt de ramp geheim gehouden, zooals ook bij twee vorige gelegenheden het geval is geweest. Vijftien vermisten, waarvan er acht vrijwel zeker zijn omgekomen. Moeilijk reddings werk. Het bruinkoolgebied van Falkenau aan de Eger is door een nieuw mijnongeluk geteisterd. Toevallig hoorde een vrouw, die op het veld werkte, gekerm komen uit een luchtkoker, van de mijn Petschek. Met groote moei te werden 5 mijnwerkers bevrijd, die mededeelden, dat de schacht zestig meter onder den grond reeds 's och tends in brand was geraakt. Inderdaad kwam bij de ploegenwlsseling van hun acht kameraden, die met de geredden in denzelfden schacht gewerkt hadden, er geen enkele omhoog. Het reddingswerk was uiterst moeilijk. De toegang tot de schacht was aan den eenen kant afgesloten door brand, aan den anderen kant door water, waaruit zwavelzure dampen opstegen. Vier mijn werkers en een ingenieur probeerden de ongelukkigen te bereiken door den luchtkoker. Zij werden dadelijk door de gasdampen bedwelmd en moest uit de schacht gesleept worden. Drie hunner werden met ernstige ver giftigingsverschijnselen naar het ziekenhuis gebracht. Waar de gasmaskers in de opslagplaats onder den grond in de brandende schacht lagen, werden van een naburige mijn maskers geleend. Een grootere reddings brigade ging omlaag. Kort daarop moesten twee daar van naar boven worden gehaald. Zij verklaarden dat de haard van den brand niet was te bereiken. Zij meen den dat niemand meer in leven was. In de dampen en de rook was het niet mogelijk te onderscheiden waar de mijngangen elkaar kruisten. Een aantal gangen was ontoegankelijk door de hite en anderen waren vol water geloopen. Voor zoover de Ingeslotenen uit de schacht ontkornen zijn, moeten ze verdronken of ver brand zijn. Het reddingswerk werd echter voortgezet daar 7 man der reddingsbrigade niet naar boven zijn teruggekeerd, Er zijn dus in totaal 15 mijnwerkers in de brandende schacht ingesloten. Er schijnt weinig hoo? te zijn, dat het reddingswerk nog eenig resultaat zal hebben. N.R.Ct. VI. GENEESMIDDELEN VOOR ZIEKE IEPEN ZIJN NIET BEKEND. Zooals uit de vorige artikelen is gebleken, wordt de bestrijding van de iepenziekte gezocht in het vermin deren van de besmettingskansen voor de nog gezonde boomen, door het verwijderen en onschadelijk maken van door de ziekte en door de spintkevers aangetaste iepen. De vraag dient te worden gesteld, of bestrijding met scheikundige middelen ook mogelijk is. Immers voor bestrijding van zoovele plantenziekten wordt van velerlei stoffen (koperverbindingen, zwavel) met goed gevolg gebruik gemaakt en het zou van zeer gToote beteekenis zijn, als ook de iepenziekte door bespui ting, bestuiving of met, op andere wijze aangewende scheikundige middelen bestreden kon worden. Het behoeft geen betoog, dat het van groote betee kenis zou zijn, als een dergelijk middel met gerust heid aan hen, die hun iepen behouden willen, kon worden aanbevolen. De schimmel, die de iepenziekte veroorzaakt, groeit echter In het hout en is dus niet van buitenaf door bestuiven of bespuiten te bereiken. Bij het behandelen van de boomen door middel van inspuitingen moet de boom beschadigd worden (gaten boren), wat gevaar lijk is, dat men toch de schimmel niet bereikt en deze dus niet kan dooden. De zeer vele 'pogingen, die van verschillende zijden zijn aangewend om de iepenziekte met scheikundige middelen te bestrijden, hebben dan ook tot nu toe toe geen enkel gunstig resultaat opgeleverd. In de jaarverslagen van den Plantenziektenkundigen Dienst zijn uitvoerige mededeelingen opgenomen over de genomen proeven, welke mededeelingen in de pu blicaties van het Iepenziekte-Oomité zijn overgenomen, zoodat daaraan op ruime schaal bekendheid is gege ven. Toch zijn deze feiten nog niet doorgedrongen tot allen, die daarbij belang hebben. Vandaar, dat hier nogmaals met klem wordt aange raden niet in te gaan, op welke aanbieding ook van een middel, dat bestrijdingsmiddel tegen de iepen- riekte heet te zijn, wanti n geen enkel geval heeft men met uitwendige of inwendige middelen behandelde boomen, die door de iepenziekte waren aangetast, kunnen behouden. Verscheidene gemeenten, die eenlge door de uitvin ders sterk aanbevolen middelen soms op vrij groote schaal hadden toegepast, zijn daarmede opgehouden wegens het uitblijven van een gunstig resultaat. Allen anderen, zoomede waterschappen, polders en particu lieren bezitters van iepen, rij aangeraden, niets voor deze waardelooze middelen uit te geven Daar het toepassen van scheikundige middelen voor de hoornen gevaar kan opleveren, is het gerwenscht, dat men alvorens op aanbiedingen van dergelijke middelen in te gaan, het advies van het Iepenziekte-Comité of van den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen inwint. Op T Sparta-terreln. Zondag a.s., 2 October, zal er voor de liefhebbers van voetbalsport veel zijn te genieten. Om 10.30 uur 's morgens zal het bruine monster beginnen te rollen en wel in den wedstrijd Schagen AH.R.C. B. De A-ploeg der adspiranten is een goed spelend elftal en is een mooie strijd te verwachten. Om 12 uur komt het tweede elftal binnen de lijnen om H.R.C. IV te ontmoeten. Gezien de goede verrichtingen van het tweede, mag men ook hier veel spanning verwach ten. De hoofdschotel van dezen dag is de eerste com petitie-thuiswedstrijd van het op de eerste plaats staande Sparta I. Zilvermeeuwen, een onbekende in Schagen, komt kennis maken. Dat deze ploeg er naar zal streven Schagen te ver slaan, is zeker, maar even vast staat het, dat Schagen zich niet zoo zonder meer de kaas van het brood zal laten eten en alles zal aanwenden om de reeds ver overde plaats niet alleen te houden, maar te meer te verzekeren. Ongetwijfeld wordt dit een magnifieken strijd, waarvan zeker alle sportliefhebbers getuige zullen willen zijn. We voorzien dan ook een grooten toeloop naar de Loet. Zondag 2 October staat, meer dan anders, in het teeken van de sport. Bovengenoemde verecniging hield op Donderdag 29 September een algemeene ledenvergadering ten huize van den heer H. Raven. Om ruim 8 uur opent de heer B. v. d. Hoven met een hartelijk welkomswoord deze bijeenkomst Spre ker drukt er zijn spijt over uit, dat slechts een 13-tal leden aanwezig is. Daarna worden de notulen der laatstgehouden vergadering door den heer De Jager gelezen, bij afwezigheid van den secretaris, den heer Schoen. De notulen werden zonder op- of aanmerkin gen goedgekeurd en den samensteller wordt dank ge bracht voor de juiste weergave. Volgen mededeelingen en ingekomen stukken. In gekomen is een dankbetuiging van den heer en mevr. R. Rus voor het stoffelijk blijk van belangstelling, bij hun huwelijk aangeboden. Voorts van den heer C. Schoen, dat hij mede wegens ziekte als bestuurslid bedankt Voorzitter wijdt eenige woorden aan het vele en goede werk wat de heer Schoen voor Sparta heeft verricht en wenscht hem een spoedig en algeheel herstel toe, waarmee de ver gadering instemt. Daarna komt aan de orde verslag penningmeester. Uit dit verslag blijkt, dat de inkomsten over het af- geloopen jaar hebben bedragen f250.75, de uitgaven f 167,20, batig saldo f 83,55. De commissie die belast was met het nazien der boeken en bestond uit de heeren P. Hartog en C. Tuinman, wordt bij monde van den voorzitter dank gebracht voor haar serieus nazien der bescheiden. De penningmeester moet woorden van dank in ont vangst nemen voor zijn goed geheer. De nieuwe reglementen worden aan de aanwezigen ter hand gesteld. Besloten wordt tenslotte, dat bij uitwedstrijden de supporters per bus kunnen mee-reizen op dezelfde voorwaarden als de spelers zelve. Tot bestuurslid wordt gekozen de heer P. Hartog, die zich deze benoeming laat welgevallen. Nadat nog de heer J. H. Lutjeharms met een gloed vol speechje heeft bedankt, mede namens zijn echtr •feenoote en familie voor het cadeau hem bij zijn 2o- jartg huwelijksfeest aangeboden, volgt, niets meer aan de orde zijnde, sluiting. MARKTO VERZICHT. Voor kwaliteit vette koeien was een Donderdag jj. veel vraag; er waren heel wat koopers aanwezig; do aanvoer was goed. de handel ging wel, de duurste koe kon 250 gld. opbrengen, in ponden 34 ets. De meesten werden wel beneden deze noteering verkocht. In gelde en kalfkoeien komt wel wat leven, iets duurder. De aanvoer van pinken was niet veel. er was dan ook weinig handel in, het wil maar niet met de pinken den laatsten tijd. De handel in stieren was matig, duur zijn ze anders niet en toch leek er wel meer vraag naar. Misschien de volgende week iets beter. Graskalveren brengen de zen tijd al bitter weinig op, noteering was 3040 gld., van 40 gld, was een best kalf. De prijzen van nuchtere kalveren hadden te lijden van de goedkoope graskalve ren, dus deze handel was minder en goedkooper bij vo rige weken, noteering was ook minder. Veel paarden werden er aangevoerd, die handel viel ditmaal weinig van te zeggen; het was aan den stillen kant. De handel in oude slachtschapen was vlug; notee ring 1217 gld. Met de jonge vette schapen ging het niet zoo wild, tot 18 gld., de hoogste prijs. De handel in lammeren was goed, vooral de zware lammeren tot f 13.50, dus dat ging. Er waren heel veel schapen aan gevoerd. Over 't algemeen was er wel tevredenheid in den schapenhandel. Veel handel in bokken en geiten was er niet. De noteering van vette varkens was hoegenaamd dezelfde bij de vorige week, tot 14% ets., kalme handel. De handel in biggen en schrammen heette vlug; big gen duurder en schrammen werden genoteerd tot 19 gld. tot tevredenheid van den koopman. Op de kippenmarkt wordt het alle weken drukker, noteering oude kippen f 0.400.60, jonge kippen f 1.60 1.75, handel goed. De markt was druk bezocht en er heerschte een goede geest. In Theater Royal wordt den bioscoopliefhebbers een prima programma aangeboden, met als hoofdnum mer „De Vrouwen-Diplomaat". In deze muzikale comedie verleenen Martha Eggerth, Leo Slezak en meerdere eerste krachten hun medewerking. De korte inhoudsweergave, die we hieronder vol gen laten, zal u zeker de waarde van dit werk aan geven: Joseph Maria, de vorst van Windischberg, de kra nige militaire attaché die naar den bijnaam Pepi luistert, is een bron van voortdurende zorg voor zijn vrienden, want hij heeft een uitgesproken talent voor het verwekken van schandaaltjes. Zijn carrière, die hem van de eene Europeesche hoofdstad naar de andere gezonden heeft, is telkens weer door een nieuw schandaal onderbroken. Zijn ongeluk zijn de vrouwen, die hem maar niet met rust kunnen laten. Opnieuw wordt hij verplaatst ditmaal is het Berlijn, dat hij met zijn tegenwoordigheid vereeren zal, en de gezant, Graaf Rüstenberg, is reeds bij het bericht van zijn komst ten prooi aan onprettige voor uitzichten. Hij heeft zich niet vergist, want Berlijn zal getuige zijn van het twaalfde en grootste schan daal uit Pepi's loopbaan. Nog voor hij in de stad aan- M. de R. Mag ik een weinig ruimte van U vragen, geachte Redacteur van de Schager Courant? Posthuma heeft gesproken voor de boereo, Voor welke boeren heeft hij gesproken? Met geen enkel woord is door dezen men gerept over de moeilijkheden der pachters geen woord is door hem gezegd 0ver de positie der hypotheekboeren. Versoberen en be2Uj_ nigen, Weiteren, dat is zijn advies. Landarbeiders zuilen straks hongerloonen krijgen. Dan kunnen wij concurreeren met het buitenland dit is onder schooneschijn van woorden, de conclusie van Posthuir^ Klasse-vijanden van werkende boeren en arbeiders zijn lieden als Posthuma en c.s. Ten koste van alles moeten grootgrondbezitters en rentetrekkers de handen boven het hoofd worden gehouden. Een tactiek als deze moet worden ontmaskerd schandelijk is deze richtlijn, dure boter, duur varkensvleesch. lage loonen, hooge pachten, bezwarende hypotheekvoorwaarden, verhoog de belastingen, dit alles keurt Posthuma goed dit alles verdedigen die lui. Tot loon krijgen ze dan straks van de regeering een vette baan. O. X. Geachte Heer Redacteur der Schager Courant. Verzoeke beleefd dit op te nemen In Uw blad. Naar aanleiding van een schrijven aan den gemeente raad, van den heer P. de Boer, maakt het afdeelings- bestuur bezwaar, dat het niet van hun is uitgegaan, maar alleen van den secretaris. Namens het Bestuur van de afd. Zuid- scharwoude v. d. Ned. Bond van Arbeiders i. h. Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf, K. KLIFFEN, voorzitter. C. SWART, penningmeester. Trekking van 29 September 1932. 5e klasse 8ste lijst Nos. 1966 16826 ieder f 1500. Nos. 2149 8S31 13369 16766 23101 ieder f 1000. Nos. 6461 10312 15256 22050 Ieder f 400. Nos. 10546 11086 ieder f 200. Nos. 451 616 1171 2057 5800 8844 12286 12560 17732 Ieder f 100. Prijzen van f 70. 158 2441 5892 8899 12730 15511 19233 21496 210 2814 5914 9312 12739 15560 19440 21550 230 2914 6023 9429 12740 15650 19442 21592 400 3143 6181 9516 12748 15689 19462 21618 420 3213 6220 9710 12776 16003 19533 21766 449 3272 6334 10002 12782 1G134 19608 21842 489 3328 6372 10273 12808 16358 19706 21850 742 3496 6721 10316 13311 16382 19757 21965 788 3681 6892 10320 13559 16390 20041 21998 978 3682 6949 10539 13665 16531 20276 22196 1049 3684 7284 10766 13708 16569 20351 22228 1100 3686 7493 10827 13734 16772 20406 22302 1259 3705 7507 11133 13969 16976 20446 22452 1286 4154 7514 11205 13990 16998 20473 22482 1333 4256 7821 11235 14179 17116 20515 22485 1588 4308 7968 11244 14234 17187 20633 22590 1675 4914 7979 11408 14412 17699 20723 22593 1809 5007 8003 11452 14618 18084 20752 22829 1877 5020 8092 11618 14663 18120 20767 22S28 1924 5140 8250 11743 14671 18136 20861 22832 1978 5214 8319 11759 14784 18175 20S64 22834 2060 5467 8322 11767 14876 18264 20896. .22838 2096 5551 8436 11914 14878 18452 21015 23024 2116 5562 8594 12049 14944 18561 21119 23195 2142 5587 8596 12143 15015 18612 21139 23209 2166 5679 8611 12258 15045 18747 21140 23218 2206 5707 8867 12324 15101 18832 21347 234ST - 2350 5751 8748 12576 15398 18924 21352 23445 2374 5755 8780 12708 15406 18933 21488 23928 2378 5887 gekomen Is trekken de onheilspellende wolken bo ven zijn hoofd samen; Hella. een aardig jong koor meisje. heeft uit grootdoenerij Pepi aan haar vrien dinnen als haar geliefde voorgesteld, nadat zij zijn foto in een krant gezien heeft. Op den dag van Pepi's aankomst in Berlijn geeft het gezantschap een groot bal. De secretaris, Baron Drage, komt met den kapelmeester overeen, dat steeds de eerste maten van Pepi's regimentsmarsch gespeeld zullen worden wanneer hem een of ander gevaar dreigt. Het duurt geen kwartier voor het tot verwikkelingen komt: de vrouw van een dlplomuat koketteert met hem, de temperamentvolle, exotische vrouw van een gezant wordt op hem verliefd meer dere malen moet de regimentsmarsch opklinken. Graaf Rüstenberg geeft Pepi eindelijk den raad zijn amusement daar te zoeken waar het niet dadelijk tot diplomatieke verwikkelingen aanleiding geeft. Pepi gaat op zoek en hei toeval voert hem naar een klein artistencafé waar. zich natuurlijk Hella bevindt. Haar vriendinnen ontdekken „hem", en Hella valt den.spraakloozen Pepi om den hals; zij speelt haar rol zoo meesterlijk dat zij eindelijk met hem mee naar huis moet gaan omdat haar nieuws gierige vriendinnen haar geyolgd ziin. Pepi, verrast over de plotselinge verschijning van het aardige meisje, probeert van de situatie getr k te maken, maar Hella gaat er dadelijk weer van door als haar vriendinnen de straat uit zijn. Een volgenden avond is er groote gala-voorstelling in de opera, met na afloop bal ten huize van den gezant Mihailow. Tiïdens de voorstelling smeekt Hella Pepi of zij met hem mee mag naar het feest, en als hij weigert besluit zij op haar eigen houtje bin nen te dringen. Op het feest geraakt men spoedig in de onmoge lijkste verwikkelingen de vrouwen zitten achter Pepi aan, en de mannen zijn woedend en jaloersch op hem. De eerste maten van den regimentsmarsch zijn dien avond niet van de lucht Plotseling ont dekt Pepi Hella op het bal, en geeft haar een uit brander. Graaf Rüsterberg, dio een schandaal voor ziet, beveelt hem haar naar huis te sturen. Pepi wei gert dit. Nu probeert Rüsterberg 1 t zelf en Hella vertelt den onbekenden heer dat Pepi haar verloofde is. Rüsterberg wendt zich vol on' etting tot Pepi, en Hella, wier kwaad geweten haar geen rust laat, ver dwijnt. Pepi volgt haar. Huilend legt zij hem uit waarom zij zich zoo, od haar eigen houtje met hem verloofd heeft. Peni kan geen r..eisje zien huilen en belooft haar alle sc' ten van hemel en aarde als zij maar ophoudt met huilen. Ten slotte belanden zij samen bij een flesch champagne. Den volgenden morgen herinnert Pepi, die met een kater wakker wordt, zich alles niet meer zoo precies. Zijn booze bui wordt nog boozer als hij be denkt dat hij 's middags een theepartij moef u-ven. De middag brengt twee echtgenooten van di ia- ten, die van hun mannen weggeloopen zijn. hei den besloten hebben nog slechts voor Pepi te ie ven. Deze is ten einde raad. Daar komt ook reeds de der de: Hella, die zich na de met champagne beklonken verloving als Pepi's aanstaande vrouw gevoelt. Een geweldig schandaal dreigt maar Hella redt de situatie. Pepi wordt opnieuw verplaatst thans naar een negerrepubliek, en Hella reist als zijn vrouwtje met hem mee.

Schager Courant | 1932 | | pagina 18