VEREEN. VAN GROOTHANDELAARS IN GROEN TEN EN AARDAPPELEN „DE KOOPHANDEL" TE BROEK OP LANGENDIJK. Uit onze Omgeving. Waarnaar men luistert Donderdag 29 September 1932, des middags half drie, hield bovengenoemde vereeniging: een algemeene leden vergadering ten huize van den heer P. Kramer te Zuidscharwoude. De opkomst was niet groot, een twintigtal leden was aanwezig, met den heer J. Kliffen als vertegenwoordi ger van den Noordermarktbond te Noordscharwoude. De Voorzitter, de heer C. Wagenaar Kz., opende de vergadering met een woord van welkom. Spr. vond de opkomst zeer gering. Komt dit door de groote drukte of is het gebrek aan belangstelling voor de zaak? De secretaris, de heer P. F. Slot, las hierna de no tulen der vorige vergadering, welke onder dankzegging aan den samensteller werden goedgekeurd en vastge steld. Ingekomen stukken. Van den heer Westerop van IJmuiden was een schriftelijke bevestiging ingekomen van zijn bedanken voor het lidmaatschap dezer vereenlglng. Van de Centrale was een circulaire ingekomen over tariefsverlaging der Duitsche spoorvrachten. Bij aan vrage bij Gerlach en de Niederrheinlsche wa® als ant woord ingekomen, dat voor goederen, verzonden van de eene plaats In Duitschland naar de andere van de lagere vracht kunnen genieten. Dus zou het volgens die expediteurs gewenscht zijn de wagens van hier aan een expediteur in Bentheim te sturen, zoodat men van die lagere vracht zou kunnen genieten. De lagere vracht is ook geldig voor aardappelen welke „direct" van hier worden verzonden. Groenten kunnen evenwel niet direct worden verzonden. Het betreft hier het Ausnahmetarif A. De heer C. Keeman wilde dat de vereeniging aan de Duitsche Spoorwegen zou verzoeken, dat dit tarief A ook voor groenten geldig werd verklaard Spr. dacht dat het op drijven van de expediteurs is gegaan. De spoorwegen hebben er niets aan en de verzenders ook niet. Het verschil komt ten goede van de expediteurs. De heer P. F. Slot dacht dat het niet was op aandrij ven der expeditteurs, doch dat het de bedoeling is de groenten te nekken. De heer J. Kloosterboer was bang, dat men zoo e>en opeenhooping van wagens in Bentheim zou krijgen, wat de Spoorwegen toch niet wenschen. De Voorzitter waarschuwde tegen het verzoek aan de Duitsche Spoorwegen. Men kon wel eens slapende hon den wakker maken Aldus werd dan ook besloten Niet verder lid der oentrale. De Voorzitter deelde mede, dat de contributie het volgend jaar f 25 voor de exporteurs en f 5 voor de binnenlandsche handelaren zal zijn. In de vorige ver gadering is besloten om als lid te bedanken, tenzij voor October anders wordt beslist. Het bestuur is van meening, dat men moet bedanken. Voor den binnen- landschen handel ziet men er niets in. Voor de buitenlandsche handelaren heeft men nog ge dacht aan den Bond van Exporteurs in Noordholland, waarvan bijna alle exporteurs lid zijn, Het is daar óm misschien beter, dat de Bond van Exporteurs lid wordt. Van den voozitter der Centrale, den heer Houtkoo- per, was bericht van verhindering ingekomen om deze vergadering bij te wonen. Met belangstelling zag deze de besprekingen over dit punt tegemoet en raadde aan, het tot de volgende vergadering uit te stellen, daar de verschuldigde contributie nog niet was geregeld. De heer Houtkooper zou dan op deze vergadering aanwe zig zijn. Tevens was van den directeur der Centrale een telegram ingekomen, dat de contributie nog niet was vastgesteld. De heer J. Kloosterboer stelde voor het aan te hou den, waarop voorzitter antwoordde, dat dat niet zoo etg zou zijn., doch als men niet voor October bedankte, men er nog een jaar aan vast zat. De heer C. Keeman wilde direct bedanken. De heer J. Kloosterboer was er voor om lid te blij ven. Spr. is er van overtuigd, dat een Centrale noodig is. We leven in een tijd van contingenteeringen enz. Op zoo'n manier spant men het paard achter den wa gen. De kosten kunnen geen rol spelen. De heer G. Beker wilde een telgram sturen, of de beslissing niet kon worden uitgesteld, tot na de expor teursvergadering. De Voorzitter zeide, dat men van de Centrale niet veel had te verwachten, daar bij de verkiezing van een lid.der Commissie voor de contingenteering van fruit in Frankrijk, is gebleken, dat men daarvoor den Voor zitter van de Centrale of van een of andere vereeni ging wilde benoemen en niet iemand speciaal uit dit vak. Door de vertegenwoordigers van Noordholland was aangedrongen dat er een Noordhollander in zou komen, daar deze Commissie ook hoogstwaarschijnlijk voor de andere producten, zooals de groenten, zou worden be stemd. De heer J. Kloosterboer zeide, dat men voor fruit een fruitman moest hebben en de voorzitter, de heer Minnaar van Kruiningen, is zoo iemand. De heer C. Keeman vond het gesehrijf van den di recteur der Centrale niet zooals het behoort. De Voorzitter merkte op, dat de contributie nog niet is vastgesteld, doch dat men toch aansprakelijk is voor de schulden der Centrale. De secretaris was bang, dat het bedanken onzer ver eeniging aanleiding zou zijn dat de Centrale zou vallen. Er komen altijd volgels. De heer J. Kramer zeide, dat als de Centrale door het bedanken van „De Koophandel' den doodsteek kreeg, men maar moest bedanken, want dan was het toch niets. De heer J. Kloosterboer zeide, dat men in het schrij ven kon mededeelen, dat men bedankte, doch als er aannemelijke condities werden gemaakt, er wel kans was, dat men weer lid werd. Voorzitter merkte op, dat men veranwoordelijk bleef voor de schulden. Als men bedankt als er schulden zijn, maakt men nog slechter figuur. Er is echter niets te gen, dat de heeren zich persoonlijk aansluiten. De heer Hoogland vond het erg. dat men nu reeds critiscb oordeelde over een organisatie die nog maar zoo kort bestaat. Men kan de vruchten der organisatie toch niet nu al wenschen? De directeur bemoeit zich ook met den binnenlandschen handel en waar het best mogelijk is, dat men wel eens maatregelen zooals een inkoopbureau enz. kan verwachten is het beter, dat men lid blijft. Spr. steunde het voorstel Kloosterboer Na eenige bespreking werd besloten voor het lidmaat schap te bedanken. Waar zullen de transportarbeiders worden verzekerd tegen ongevallen en ziekte? De Voorzitter deelde mede, dat men tot heden -was-' aangesloten bij den Raad van Arbeid en wordt met in begrip van kosten, administratie enz. 6 pet. van het loon betaald. Meermalen werd door den heer Bonnet gezegd, dat men te veel betaalde, maar het gaat nu zoo gemak kelijk -en voor dë arbeiders is het ook gemakkelijk. Doch als het zooveel scheelt is het beter, dat men een beetje moeite neemt en een beetje bezuinigt. Er is bij Centraal Beheer geinformeerd en daarbij bleek, dat aansluiting bij Centr. Beheer heel wat goedkooper zou uitkomen. Voorzitter wees op het groote bezwaar, dat geen vast geld wordt verdiend. Met de R.v.A. had men daar een regeling voor. Bij C.B. wordt evenwel uitgekeerd naar het in de twee voorgaande weken verdiende loon. Spr. keurde het af, dat de arbeiders bulten „De Koophandel" om bij den R.v.A. een overeenkomst hebben aangegaan voor f 20 jter week Hierna bracht de heer M. Wagenaar verslag uit van de gehouden administratie. Als bij C.B. wordt aangesloten, moet een zeker bedrag vooruit worden gestort wat de vereeniging moet opne men en waar de geheele vereeniging voor aansprakelijk is. De heer K. Zeeman wilde met de arbeiders overleggen Na nog eenige discussie over het voor en tegen be sloot men, dat het bestuur de zaak zal onderzoeken en werd volmacht gegeven om desgewenscht bij Centraal Beheer aan te sluiten. Frankeerings- en prijscourantenovereen komst. Voorzitter deelde mede. dat de eerstgenoemde over eenkomst in heeft dat de wagons niet meer franco wor den verkocht, terwijl de tweede overeenkomst is om te voorkomen, dat vrijblijvende offerten worden verzonden, welke ver beneden de waarde zijn om elkander dwars te zitten. Deze zullen straks in huishoudelijke vergade ring worden behandeld. Rondvraag. De heer J. Kramer wilde de veilingsvereenigingen verweken, met deze extra lage prijzen per stuiver te veilen en niet per dubbeltje. De heer Hoogland wilde liever per cent. Voorzitter was eerder voor per stuiver als per cent. In stemming gebracht, besloot men om op den ouden voet door te gaan. De heer J. Hoogland had nog een kleine mededeeling over de eventueele steunverleening aan schippers. Daar voor zal door de Kamer van Koophandel een oommissie worden benoemd om eenheid te krijgen in het vervoer en de vrachtprijzen. De steunregeling zal locaal en plaatselijk worden toegepast. Het is niet te doen om een vraohtverhooging, doch om te ondervangen, dat de een voor minder gaat varen dan de ander. De Voorzitter meende, dat als men eenigen tijd ge leden voor alle producten een gelijken vrachtprijs had vastgesteld, deze commissie niet noodig zou zijn ge weest De heer Hoogland wees er nog op, dat de schipper een eenzelvig man is en denkt het zonder organisatie te kunnen stellen, doch nu is men van plan met hulp der regeering tot eenheid te komen. „De Koophandel" sympathiseert met de door de L. G. C. voorgestelde actie tegen Duit sche waren. De heer G. Bekker herinnerde aan het door de tuin bouworganisatie genomen besluit om actie te voeren tegen het gebruik van Duitsche waren. Spr. geloofde dat dit ook in het belang der leden van Koophandel was en stelde voor, hieraan adhaesie te betuigen. De Voorzitter merkte op, dat het nog maar plaatse lijk is. De L.G.C. besloot dit te doen en nu is het naai de Hoofdorganisatie. Spr. geloofde, dat men dan alleen kans van slagen zou hebben, als het landelijk gebeurde. De secretaris was van meening, dat het wel indruk maken zou op de Duitsche industrie, welke er door ge troffen wordt. Spr. is wel voor adhaesie. Voorzitter merkte verder op, dat men nu alles uit Engeland wilde bestellen, doch Engeland heeft nog veel hooger invoerrechten dan Duitschland. Ook Tsjecho- Slowakije en Amerika hebben zulke hooge invoerrech- ZONDAG 2 OCTOBER. HILVERSUM (296 M.) V.A.R.A.: 8.30 Tuinbouwhalfuurtje door S. S. Lantlnga. 9.00 Veiligheidekwartiertje; 9.15 Orgelspel; 9.40 Toe spraak door G. J. Zwertbroek. V.P.R.O.: 10.00 Kerk dienst uit Utrecht. A.V.R.O: 12.00 Tijdsein en Orgel concert door Pierre Palla; 2.00 AVRO-molière-cyclus door Dr. J. Fransen; 2.30 Gramofoonmuziek; 3.00 Om roeporkest o.l.v. Alb. van Raalte; 4.30 Gramofoonmu ziek; VA.RA.: 5.00 Kinderkoor; 6.00 Kleln-orkest; 6.40 Uitzending voor den Bond van Handels- en Kantoor bedienden; 7.10 Klein-orkest; A.V.R.O.: 8.00 Tijdsein en Nieuws- en Sportberichten van Vaz Dias; 8.15 Kovacs Lajos en zijn orkest; 9.15 Gramofoonmuziek; 9.45 Om roeporkest o.l.v. Nico Treep; 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.30 Morgenwijding; K.R.O.: 10.00 Hoogmis; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Sextet ol.v Piet Lusten- houwer; 1.40 Godsdienstonderricht voor ouderen; 2.10 Boeken en schrijvers; 2.30 Orkest o.l.v. Johan Gerrit sen; 5.30 Ziekenlof; N.C.R.V.: 5.00 Evangelisatie-uit zending; 5.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Katwijk aan Zee; K.R.O. 7.45 Lezing; 8.10 Voetbaluit slagen; 8.15 Maastrichtsch Stedelijk Orkest o.l.v. Henri Hermans; 10.40 Epiloog. BRUSSEL (509 M> 5.20 Dansmuziek; 6.20 Concert; 7.10 Gramofoonmuziek; 8.20 Concert. KALÜNDBORG (1158 M.) 2.45 Omroeporkest; 7.20 Idem; 10.35 Dansmuziek. BERLI-TN (419 M.) 5.50 Militair concert;' 11.25 Concert; 2.50 Concert; 7.20 Idem. HAMBURG (872 M.> 11.50 Concert door Symphonie-orkest; 410 Concert; 5.20 Concert; 7.20 Omroeporkest. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 11.25 Concert. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 3.50 Vesperconcert; 7.20 Feestconcert; 10.15 Populaire- en dansmuziek. DAVENTRY (1554 M.) I.20 Concert; 2.35 Gramofoonmuziek; 3.05 Concert; 5.35 Concert; 10.50 Epiloog. PARIJS EIFEL (1446 M.) 12.50 Concert o.l.v. Ed. Flament. PARIJS RADIO (1725 M 8.05 Gramofoonmuziek; 1.20 Gramofoonmuziek; 6.20 ld.; 7.20 Concert; 7.50 Opera-uitzending. MILAAN (881 M.) 6.25 Gramofoonmuziek; 7.50 Opera-uitzending. ROME (441 M.) 8.05 Operette-uitzending. WEENEN (517 M.) 4.20 Populair concert; 8.00 Omroeporkest 9.45 Dans muziek. WARSCHAU (1411 M.) II.35 Symphonie-orkest; 1.45 Populair concert; 2.20 ld.; 3.45 Gramofoonmuziek; 4.20 Concert; 5.20 Populaire en dansmuziek; 9.30 Dansmuziek. ten. Spr. constateerde, dat „De Koophandel" wel sympa thiseerde met het besluit der L.G.C. en zal adhaesie worden betuigd. Hierna volgde sluiting met een woord van dank voor de medewerking. 70 JAAR, DOET EIGEN HUISHOUDING. Maar wordt geholpen. „Negen jaar lang neem ik nu geregeld Kruschen Salts en ik zou het nooit meer willen missen. Ik neem altijd een derde van een theelepel in een kop water, zoo warm als ik het drinken kan. Ik weet nu niet meer wat ongesteldheid of hoofdpijn is. In April word ik 70 jaar en juist doordat ik Kruschen Salts neem ben ik in staat om mijn huishoudelijke plich ten zelf waar te nemen. Ik heb mijn buren alle geraden om ook Kruschen Salts te probeeren. Voordat ik met Kruschen begon was ik altijd bij den dokter, maar nu is het niet meer noodig. Vroeger had ik altijd zware migraine en was dan niet in staat om iets te doen. Maar nu is dat alles voorbij, dank zij Kruschen Salts." (Mevr.) J. G. Kruschen houdt de inwendige organen in voort durende werking, zoodat het organisme geregeld van alle verstoppende onzuiverheden gereinigd wordt. Daardoor zal zuiver, gezond bloed, verfrischt en ver nieuwd door de zes zouten in Kruschen, door Uw aderen stroomen. En het gevolg? Een einde aan alle kwalen en ongesteldheden. Geen hoofdpijn meer, geen vermoeidheid, geen neerslachtigheid, zenuwach tigheid of hardlijvigheid. In plaats van dat alles een heerlijk gevoel van algemeene frischheid en opge wektheid, een jeugdig uiterlijk, in het kort: een al- geheele goede gezondheid. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten f0.90 en f 1.60 per flacon. (Adv.) NIEUWE NIE DO R P De J.A.M.V. afd. had Woensdagavond den heer A. L. Constandse uitgenoodigd om te spreken over „Hoe zijn mensch en aarde ontstaan". De zaal was ongeveer gevuld met 200 aanwezigen. Spreker begon met de eerste vraag: „Waar komt alles vandaan". Voor den primitieven mensch was dit zeer eenvoudig en voor duizenden van onze tijdge nooten is het nog eenvoudig, die beantwoorden deze vraag rnet „dat alles heeft God geschapen", want niets is er gekomen zonder maken, dus ook de aarde en de mensch is geschapen. Spr. gaat hier verder op in met de vraag: Wie heeft God dan wel geschapen, misschien een opper God, en wie schiep dan dezen opper-God? Spr. trachtte dit oorspronkelijkheidsbeginsel te weerleg gen. Spr ziet in al het geschapene in de geheele na tuur naast veel moois ook veel leelijks, oneindig veel leed ziet men gebeuren in de natuur. Alles leeft ten koste van elkander, m.aw., de een soort eet de andere op. En in die zelfde natuur groeien prachtige bloemen. Spr. trekt de conclusie dat de schepper van dat al een God is, die goed noch kwaad zou zijn. Spr. schetst dan de onvolmaaktheid van den mensch en komt er toe, dat als er een maker is ge weest, dat deze toch niets volmaakt heeft gemaakt en deze een prutser zou rijn geweest. Spr tracht ver der aan te toonen dat de bijbelschrijvers ook wel wisten, dat God lang altijd niet goed was. Het geloof van het verhaal, dat Jonas na drie da gen nog levend uit de walvisch kwam, weet spr. niet wat hij daarvan moet zeggen, en beschouwt dit als MAANDAG 3 OCTOBER. HILVERSUM (296 M.) VA.RA.: 8.00 Tijdsein en Gramofoonmuziek; VJP.K.O.: 10.00 Morgenwijding; VARA: 10.15 Voordracht door Ro- lien Numan; 10.30 Gramofoonmuziek; 11.45 Voor dracht 12.00 Trio Favoriet o.l.v. Willem Drukker; 12.45 Orgelspel door Johan Jong; 1.15 Trio Favoriet; 1.45 Ruètpoos voor het verzorgen van den zender; 2.15 Trio Favoriet; 3.00 Voordracht door Jan Lemaire; 3.30 Trio o.lv Loe Cohen; 4.40 Na schooltijd; 5.10 Trio Guaronl; 6.40 De cultureele film in Nederland, causerie; 7.00 Muzikale babbeltjes door Plet Tiggers; 8.00 Uncle Sam tusschen hét graan, causerie door Jack Gaveel; 8.20 VARA-Orkest o.l.v. Hans Lichtenstein; 9.00 Voordracht door Frans Niehuys; 9.30 Orkest; 10.00 Vaz Dias; 10.10 Orkest o.l.v. Harry Wiggelaar; 11.10 Gramofoonmuziek; 11.30 Orgelspel door Johan Brookhouse Mac Charthy. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing; 8.15 Morgenconcert; 10.30 Morgendienst door Ds. J. A. Hoekzema; 11.00 Bespeling van het NC.R.V-orgel; 12.00 Politieberichten; 12.15 Con cert o.l.v. Piet v. d. Hurk; 2.00 Uitzending voor scho len; 2.36 A. J. Herwig: „Rustperioden van kamer planten"; 3.15 Cursus Naaien; 3.30 Cursus Stofversie- ren en hoedenmaken; 3.45 Rustpoos zender; 4.00 Bijbel lezing; 5.00 Concert; 6.30 Vragenuurtje; 7.30 Politie berichten; 7.45 Persberichten Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Vertooning van de N.C.R.V.-Radio-film ,,Be klok ken luiden" in de groote zaal van den Dierentuin te Den Haag. BRUSSEL (509 M.) 5.20 Concert; 6.20 Pianorecital; 7.20 Gramofoonmuziek 8.20 Concert; 10.30 Dansmuziek. KALTTXDBORG (1158 M.) 2.20 Omroeporkest; 4.20 Gramofoonmuziek; 7.20 Om- roepsymphonieorkest; 10.00 Pianorecital. BERLIJN (419 M.) 4.05 Vocaal concert; 5.35 Populair concert; 7.50 Dans en populaire muziek; 9.05 Concert; HAMBURG (372 M.) 1.30 Gramofoonmuziek; 7.20 Concert; 9.40 Concert. KONIGWUSTERHAUSEN (1635 M.) 11.20 Gramofoonmuzlék1.20 Idem. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 4.20 Vesperconcert; 10.05 Concert DAVENTRY (1654 M.) 12.20 Concert; 1.05 Idem; 1.50 Idem; 3.20 Recital; 4.05 Concert; 8.35 Concert; 11.20 Bertini's Dance Band. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 7.50 Variété-programma. PARIJS-RADIO (1725 M.) 8.06 Gramofoonmuziek; 12.20 Idem; 7.40 ld.; 10.00 ld. MILAAN (331 BLÏ 7.50 Concert; 9.20 Idem. ROME (441 M.) 8.05 Populair concert. WEENEN (617 M.) 4.20 Concert; 9.25 Populair concert. kinderlijk, zooals kinderen gclooven aan het ver haal van Rood Kapje en hei heel natuurlijk vinden als grootmoeder weer levend uit de buik van den wolf komt. Als ongeloofwaardig tracht spr. dan aan te toonen, de onmogelijkheid van het bestaan en de beschrij ving in den bijbel van de Ark van Noach. Het was onmogelijk dat in de voorgeschreven afmetingen van alle exemplaren, welke op de wereld bestaan, 2 stuks opgeborgen konden worden, als 2.000.000 maal 2 kruipdieren. 375.000 maal 2 vogels, zoogdieren, enz. enz. laat staan van 40 dagen gevoed konden worden en meerdere onmogelijkheden worden door spr. ge. noemd, welke voor hem, 't bestaan des Arke Noach'3 geloofwaardig maken. Dat volgens den bijbel de ouderdom der aarde 6000 jaar is, wordt als onjuist door spr. weerlegd. Op de kusten van Zuid-Amerika liggen uitwerpse len van vogels, welke een dikte van 20 Meter hebben bereikt. Bij een maximum aantal vogels is om deze dikte te bereiden, minstens 900.000 jaar noodig ge weest. Spr. zegt dat de bijbel verder vol staat met onwaarheden, welke berusten op kinderlijke fantasie en uit de kindsheid der menschheid voorkomende bijbel en godsleer stelt spreker de leer der evolutie. Aan de hand van vele vondsten uit verschillende aardlagen, tracht spr. aan te toonen, dat er een tijd perk moet geweest zijn, dat de zoogdieren noch de mensch op aarde leefden. Wij gaan terug naar voor-historische tijden en de vondsten van skeletten en geraamten zouden uitma ken dat veel andere dieren onze aarde bevolkten. Op duidelijke wijze worden de overgangstijdperken uitgelegd, tot spr. ten slotte weer komt tot de vraag, maar hoe is nu het eerste leven, het eerste plasma op aarde gekomen. Dit is nu een vraag welke niet zoo gemakkelijk te beantwoorden is. Evenmin als de bliksemstraal of vulcanische uitbarsting na te maken is, evenmin is dit leven op dezelfde groote als in de natuur na te maken. Maar zoo goed als een bliksemstraal is te imiteeren, zoo goed is het ook een Mexicaansche professor geweest, welke na zijn geheele leven aan deze studie te hebben gewijd het gelukt, om van de benoodigde aantal stoffen het plasma in primitieven vorm te maken, zoodat het na 13 jaar nog in leven is. Kunnen we dus vaststellen, dat leven onder bepaal de omstandigheid op aarde komen kan, dan kunnen we mede aan de hand van de overblijfselen uit oude aardlagen waarnemen dat dit leven zich steeds ont wikkeld een gewijzigd heeft, aldus spreker. Na de pauze zijn er eenige vragen gesteld, welke door spreker werden beantwoord en werden hierna al sprekende lichtbeelden vertoond, waarmede spr. verder zijn denkbeelden duidelijk trachtte te maken; en antwoord te geven op de vraag: Waar komt alles vandaan. Met aandacht is naar de vrij zeker voor velen inte ressante lezing geluisterd. Spr. eindigde met te zeg gen, dat de levens- en ontwikkelingsmogelijkheden nog vele zijn. Doch de ontwikkeling hangt af van ons zelf. We zullen ons niet moeten richten naar de tijd perken, welke achter ons liggen, we moeten niet zoe ken naar het dier in den mensch, doch we zullen ons moeten richten naar datgene wat ons boven het dier verheft, en dan kunnen we niet anders zoeken dan naar mooie en hetere levensverhoudingen, om te ko men tot een redelijker maatschappij. OUDE NIEDORP In den ouderdom van 86 jaar is te Heemstede over leden Ds. H. de Lang, die ondermeer predikant is geweest bij dé Nederlandsch Hervormde Gemeente te Oude Niedorp. Sedert Maandag jl, is begonnen met de uitbeta ling van 't tweede crediet voor den groven tuinbouw, aan de daarvoor in aanmerking komende tuinders. WARSCHAU (1411 M.) «1.20 Solistenconcert; 5.20 Dansmuziek; 7.20 „Eva", operette in 3 bedr.; 9.35 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 8.35 Concert; 9.00 Concert; 9.20 Militair concert. DINSDAG i OCTOBER. HILVERSUM (296 M.) A.V.R.O. 8.00 Tijdsein en gramofoonmuziek; 9.00 Avro- kamerorkest o.l.v. Louis Schmidt; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Mevr. A. RoerschSe- meyna draagt voor; 11.00 Orgelconcert; 12.00 Tijdsein en Kovacs Lajos en zijn orkest; 12.45 Gramofoonmuziek; I.15 Kovacs Lajos en zijn orkest; 2.15 Praatje door Me vrouw Ida de Leeuwvan Rees over de as. knipcursus 2.30 Gramofoonmuziek; 3.30 Aansluiting met de dan cing van café-restanrant Central" te Den Haag; 4.30 Kinderuurtje; 5.30 Avro-kleinorkest o.l.v. Nico Treep; 6.30 R.V.U.; 7.00 Gramofoonmuziek; 7.20 Dr. Th. H1I- len: "Grieksche Mythologie"; 8.00 Nieuws en sportbe richten Vaz Dias; 8.05 Mark Weber en zijn orke6t; 9.00 Avro Radio-tooneel; 9.15 Omroeporkest o.l.v. Nico Treep 9.40 Radio-tooneel; 9.55 Omroeporkest; 11.00 Gramofoon muziek; dansmuziek met refreinzang van Al. Bowlly. HUIZEN (1875 M.) K.R.O. 8.00 Morgenconcert; 9.30 Mis uit het Missiecol lege „St. Franctscus Solanus" te Sittard; 11.00 Gramo foonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuur; 12.00 Politie berichten; 12.15 Sextet; 1.45 Verzorging zender; 2.00 Vrouwenuurtje; 3.00 Modecursus; 4.00 Gramofoonmu ziek; 4.30 The KR.O.-Boys o.l.v. Piet Lustenhouwer; 5.00 „Van vreemde landen en volken"; 5.20 K.R.O.-Boys; 5.45 Gramofoonmuziek; 6.00 K.R.O.-Boys; 6.10 Cursus Esperanto; H.I.R.O.-uitzending; 6.45 Mevr. W. A. L. Ros- Vrijman: „Hebben wij plichten tegenover de dieren; 7.06 „De daad" van G. Nieuwenhuijsen; K.R.O. 7.30 Politie berichten; 7.40 Relais met de studio van de B.B.C., Lon den; 8.50 Verbondskwartiertje; 9.00 Vaz Dias; 9.15 „De Moordenaar," een spel in 1 bedr.; 9.45 Gramofoonmuziek 10.00 „Levenskwestie"; in 1 bedrijf; 10.15 K.R.O.-orkest; II.15 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 5.20 Concert; 6.50 Idem; 8.20 ld.; 10.30 Gramofoon muziek. KALÜNDBORG (1153 M.) 2.20 Omroeporkest; 7.20 Ttooneelspel in 5 bedr.; 9.20 Moderne Hongaarsche muziek; 10.10 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 8.20 Programma van Munchen. HAMBURG (372 M.) 1.30 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 6.50 Populair concert; 8.50 „Maria", Mysterie voor soli, koor en ork. KONIGWUSTERHAUSEN (1685 M.) 1.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 10.00 Idem. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 4.20 Vesperconcert; 7.20 Populair con cert. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert. 1.05 Concert; 4.50 Idem; 7.40 ld.; 9.40 Idem. PARIJS EIFFEL (1446 M.) 7.50 Concert; 8.50 Idem. PARIJS RADIO (1725 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 12.20 Idem; 7.35 Idem; 9.05 „Liebeslied", operette; MILAAN (331 M.) 6.50 Gramofoonmuziek. ROME (441 M.) 8.05 Concert. WEENEN (517 M.) 4.10 Populair concert; 7.00 Idem; 9.30 Dansmuziek. WARSCHAU (1412 MA 4.20 Gramofoonmuziek; 5.20 Dansmuziek; 7.50 Popu lair concert; 9.35 Populaire en dansmuziek. BEROM UNSTER (460 M.) 6.25 Gramofoonmuziek; 9.00 Gewijde muziek.

Schager Courant | 1932 | | pagina 22