Sparta I - Zilvermeeuwen I i ZONDAG A.S. SPARTA 2 H.R.C. 4. Verkoop bij excecutie. GEEN AUTOBUSDIENST OVER DEN AFSLUITDIJK? De afzondering van Gandhi. De werktijd bij de Duitsche spoorwegen. Nieuwe aardbeving in Nieuw-Zeeland. Een belasting-ontvanger aangevallen. Een derde tocht naar de Stratosfeer. Kou in Spanje. H Fa. Gebr. ROTGANS De ramp te Portorico. Marktberichten. ANNA PAULOWNA WIE WORDT LID VAN DEN BAAD? De vraag wie den heer Stemmer ais raadslid zal ver vangen nu deze in de laatst gehouden raadsvergadering meedeelde, geen prijs meer te stellen op een zetel, la niet zoo gemakkelijk te beantwoorden als gewoonlijk. De Vrijzinnige Partij, een samenvoeging van vrijzin nig democraten en middenstanders, waarwoor de heer Stammes zitting nam, kwam met de volgende lijst uit den stembusstrijd: D. Blaauboer Da 34 stemmen; Jb. van Duin 21, G. H. Geerligs Cz. 28, D. de Graaf Dz. 7, H Jonker Hz. 30, A. J. Keppel 3, J. Lindenbergh 18, c' Rezelman 07, c- Schilderman 8, G. Smit Sz. 36, J. Smit Az. 14, D- Stammes 56. Aan de partij werden twee zetels toegewezen en hoe wel wettelijk de benoeming van boven af begint (uitge zonderd bij het behalen van een voldoend aantal voor keurstemmen) zagen we toch den heer Stammes zitting nemen, die de laatste op de lijst was. Maar deze lijst was door de partij alphabetisch opgemaakt en ieder der candidaten had beloofd voor een wettelijke benoe ming te bedanken, zoolang er nog op de lijst stonden, die meer stemmen behaald hadden. Men paste bij de vrijzinnig0 partij dit stelsel toe om de kiezersvoorkeur meer tot haar recht te laten komen. Bij ons tegen woordige kiesstelsel toch, probeeren de kiezers zooveel mogelijk zetels voor hun partij te winnen, maar wie deze zullen bezetten, wordt volgens de wet bepaald door de volgorde op de lijst en daArop oefenen in den regel de kiezers practisch weinig invloed uit. De heer Rezelman bezette den eenen zetel voor de partij en voor het Innemen van den tweeden moest men •wettelijk alen, ldie voor den beer Stammes op de lijst stonden, eerst vragen of zij een benoeming aannamen. Zij deden dit volgens afspraak niet en verzochten onder aan de lijst geplaatst te worden. Daar de heer Stammes onderaan stond, ziet de lijst er thans weer uit als bij het begin. Volgens de wet moet nu weer van boven af begonnen worden en daar de heer D. Blaauboer inmid dels de gemeente heeft verlaten, is no. 2 aan de beurt. Volgens de afspraak bij de partij komt echter den heer G. Smit een zetel toe. Deze mag evenwel wegens fami lierelatie met den heer C. Smit, die rèeds zitting heeft, niet in aanmerking komen. Op hem volgt in stemmer aantal de heer H. Jonker Hz. Deze heeft wettelijk nog drie candidaten voor zich. Bedanken deze nu wederom, zich houdend aan de afspraak, dan zal dus de heer H. Jonker Hz. zijn oude plaats in den raad weer kunnen Innemen. De Politiesportvereeniging te Hen Helder houdt Zondag a.s. een marsch wed strijd om prijzen, waaraan door bijna 300 loopers wordt deelgenomen. De afstand bedraagt 45 K.M. en gaat vanaf Den Helder over 't. Zand, Oudesluis, Kleine Sluis, weer naar Den Helder. Te Kleine Sluis, waar de stoet namiddags 3 uur ongeveer aankomt, zal in de zaal van den heer Slik ker de groote rust worden gehouden, om gelegenheid te geven iets te gebruiken. Een kelner, die in een naburige gemeente tij dens een feest was werkzaam geweest, vertelde ons, dat terwijl hij daar Zondagmiddag liep te bedienen, er zes heeren de zaal kwamen instappen, aan een ta feitje plaats namen en elk een pilsje hestelden. De kelner bracht het bestelde, stond nog even te wachten op de betaling, waarop hij ten antwoord kreeg: We zullen je straks wel betalen, want we blij ven nog een poosje. De kelner af. maar bemerkte een poosje later, dat de heeren zonder betaling waren heengegaan. De kelner naar buiten en hoorde daar van den stalknecht, dat bedoelde zes heeren met een mooien auto reeds waren vertrokken. De brutaliteit wordt steeds grooter. Officieele mededeelingen Voetbalvereen. B.K.C. Zondag a.s. speelt het eerste elftal om twaalf uur te Den Helder tegen H.R.C. III; reizen voor eigen rekening. Het tweede speelt thuis tegen H.S.V. I van Den Helder om 2 uur. Voor de adspiranten is, wat betreft de competitie, nog niets bekend. BREEZAND. R.C.B. een eigen terrein. Zondag, 9 October, zal de r.k. voetbalclub R.C.B. op feestelijke wijze haar terrein bij de kerk in gebruik nemen. De opening geschiedt door pastoor Verhoeff, die met burgemeester Lovink een beker beschikbaar stel de voor.den wedstrijd R.C.B. I tegen Z.A.P. I, (de zustervereeniging van de Spoorbuurt). Burgemeester Lovink zal den bal aan het rollen brengen. Hierna volgt een gecostumeerden wedstrijd tus- schen veteranen van beide vereenigingen. Worst zal de belooning van de winnaars en koek de troostprijs voor de verliezers zijn. De muziekvereeniging Concordia verleent haar me dewerking. Hoofd r.k. school. Tot hoofd van de r.k. school is benoemd de heer C. Ligteringen te Den Helder. HEERHUQOWAARD WITTE KRUIS. Vergadering Witte Kruis op Donderdag In lokaal Wester. Voorzitter, de heer Van der Meer, opende met een kort woord van welkom. Volgt voorlezing der notulen en behandeling van den beschrijvingsbrief voor de alg. vergadering. Nadat op een vraag van den heer De Jong of niet een circulaire was binnengekomen contra de verkiezing van den heer Van Leersum en hierop door den secre taris ontkennend was geantwoord, werd besloten, dat gestemd zou worden op den heer Schoenmaker en bij in herstemming komen van den heer Van Leersum met een der andere candidaten op dezen. Bij bespreking van het voorstel Helder om 50 pet. der kosten van huisverzorging voor rekening van het hoofdbestuur te doen komen, werd door den heer Spie rings het wezen der huiserzorging toegelicht. Gezien de tegenwoordige omstandigheden moest zeer zeker ook de financieele zijde worden bezien en waar moeilijk was uit te maken hoedanige vlucht de huisverzorging zou nemen, indien de helft voor rekening van het hoofd bestuur zou worden gebracht, meende dit althans voor- loopig nog het oude stelsel, waarbij aan de plaatselijke afdeelingen f 100 bij oprichting werd toegestaan, te moeten handhaven. Bij de rondvraag wees de heer Spierings er op, dat het reeds weder eenige jaren geleden was, dat door hem een cursus in eerste hulp bij ongelukken werd gehou den. Waar thans zijn collega, de heer Zwarteveen, vol gaarne bereid werd gevonden thans de leiding van een dergelijken cursus op zich te nemen, en de kosten voor deelneming slechts zeer gering waren, meende hij de beste wenschen voor het slagen er van te kunnen uit spreken. Verder deelde de heer Spierings nog mede, t.a.v. de mogelijkheid om ook in deze gemeente te komen tot het oprichten van een consultatiebureau voor zuigelin gen, dat thans hieromtrent tussohen de beide plaatse lijke geneesheeren besprekingen waren gevoerd en men in principe besloten was onderhandelingen aan te knoo- pen met den destrictskinderarts. De nieuwe bode wees nog op de laksheid in het terug brengen der verschillende artikelen door de leden ge bruikt. Besloten werd hieromtrent maatregelen te treffen. Na nog een bespreking van de groote uitzending van t.b.c.-patienten, dit jaar naar sanatoria uitgezonden en de redenen, die hiertoe geleid hadden, werd onder een woord van dank voor de prettige samenwerking ge sloten. 4e kl. Kon. Ned. Voetbalbond. Aanvang 2 uur. Aanvang 12 uur. Donateurs en leden hebben alleen toegang op vertoon van kaart. Besproken zitplaats op tribune voor het seizoen Sept. '32—Maart '33 verkrijgbaar f 1.bij den Penningmeester W. v. GEELEN. Maandag 3 October zal de cursus Vakteekenschool weder worden geopend. De lessen zullen evenals het vorige jaar, weder worden gegeven in een daartoe door de afdeeling van de gemeente afgehuurde lokaal der O. L. school II. Dezen winter zal weder bij genoegzame deelna me vervolgonderwijs worden gegeven. Voorloopig is daarvoor bestemd de Openb: L. School II. Verdere aanwijzingen hangen af van het aantal leerlingen dat zich opgeeft. NIEUWE NIEDORP Een vergadering te N. Niedorp. Naar aanleiding van de kwestie van den verkoop bij executie wordt in N. Niedorp een vergadering belegd. Door de geweldige interesse, die door deze kwestie ge wekt is, is het begrijpelijk, dat velen zich gedrongen ge voelen om duidelijkheid en inzicht hierin te leeren. Zoo zal deze vergadering op a.s. Maandag veel nut kunnen doen. De geheele omtrek van N. Niedorp, Winkel enz. wordt verwaoht bij Kossen te N. Niedorp. (Zie adv.) ALKMAAR Een adres. Door Burgemeester en Wethouders lezer gemeente is een zeer uitvoerig adres gericht aan de Tweede Kamer, waarin met klem wordt aangedrongen op het behoud van de Alkmaarsche Rechtbank. CA T. LANTSOO fi Te Den Haag slaagde voor het examen 3e stuur man Groote Vaart, onze plaatsgenoot J. H. C. Kake beeke. Bouwvergunningen. Aan den heer A. Toes te Groote Keeten, is vergun ning verleend voor het bouwen van een kippenhok. Eenzelfde vergunning werd verleend aan den heer R. de Groot te Groote Keeten, voor het bouwen van een woonhuis met houten schuurtje.* Hinderwetvergunningen. Door B. en W. van Callantsoog is vergunning ver leend aan den heer P. Slijkerman tot den bouw van een heete-luchtoven en de plaatsing eoner electro-mo- tor van 2H.P. en aan den heer D. Prins tot de plaatsing van een electro-motor van 3/J H.P. Voetbal voor Zondag. Zondag heeft de ontmoeting plaats tussohen Callantsoog IH.R.C. VUL Onbekende tegenstanders; een wedstrijd, die een verrassing kan worden. Sociëteit Callantsoog. Dinsdag 4 October zal de sociëteit Callantsoog haar wekelijksche bijeenkomsten wederom beginnen. Het plan bestaat om komenden win ter weer biljartwedstrijden te organiseeren met de hee ren te 't Zand en Sohagerbrug. Naar wij vernemen zal de voetbalvereeniging „Cal lantsoog" in October of November een gezelligen avond organiseeren. Opgevoerd zal worden oa: „De Voetbal- koning", blijspel van Reiman en Sohwarz. GEMEENTE CALLANTSOOG. Burgerlijke stand Aug. en Sept. 1932. Geboren: Johannes, zoon van Jahannes van der Fluit en Bregtje de Vries; Maria, dochter van Arie Kater en Grietje Blaauw; Anna Catharlna, dochter van Willem Sohouten en Anna Thomasz; Broer, zoon van Pieter Spijker en Aafje Blokzijl. Getrouwd: Gosen Bakker, oud 21 jaren, en Maria Jo- hanna van den Berg, oud 28 jaren. KERMISRUZIE. 't Mes erbij. Naar eerst thans bekend wordt, heeft in den nacht van Dinsdag op Woensdag tijdens de kermis te Weert een ernstige vechtpartij plaats gehad, waarbij met messen gestoken werd. Daarbij liepen P. J. V. en P. M. J. steken in den rug en schouder op. Eerstge noemde werd zoodanig in de linkerlong getroffen, dat voor zijn leven evreesd wordt. De vermoedelijke da der was voortvluchtig en is later te Maastricht aan gehouden. Na met de getroffenen geconfronteerd te zijn, welke hem herkenden, is hij naar de strafgevan genis te Roermond overgebracht. EEN BOERDERIJ AFGEBRAND. Door onvoorzichtigheid van een loodgieter. Vrijdagmorgen te half elf is brand uitgebroken in de woning van D. aan den Ommoordscheweg te Hil- legersberg, welke brand zich als zeer ernstig liet aan zien. De politie en de spuiten 1, 2, 4, 5 en 6 alsmede de spuit uit Zevenhuizen, waren spoedig ter plaatse. De stallen en hooizolders brandden geheel uit, doch de woning kon door het nathouden gespaard blijven. De oorzaak van den brand is te wijten aan het feit, dat een loodgieter, die de gasleiding moest controlee ren, met een brandende kaars te dicht bij het hooi is gekomen. Procesverbaal zal worden opgemaakt. De boerderij was tegen brandschade verzekerd. INBREKERS GESNAPT. Een geringe buit. Donderdagnacht heeft de politie te Amsterdam den 21-jarigen A. L. aangehouden, die zich verscholen had op de open ruimte achter de Westerkerk aan de Kruiskade. Het bleek dat deze man in samenwerking met den 47-jarigen J. L., die even later op straat werd aangehouden, een inbraak had gepleegd in een pand aan de Chrispijnlaan, waar gevestigd is de N.V. W.'s Metaalwarenfabriek. De werkplaats hadden zij totaal overhoop gehaald. De buit was echter zeer gering geweest; een kistje sigaren en vijf gulden. Het tweetal, dat in het bezit van een collectie in brekerswerktuigen bleek te zijn, is in bewaring ge steld. DE SMOKKELARIJ AAN DE GRENZEN. Hulp van de Nederlandsche regeering. Naar vernomen wordt, heeft de Nederlandsche re geering aan de douane-inspecteurs te Dusseldorf een toezegging gedaan mede te helpen tot opheldering inzake de wapensmokkelarij, speciaal wat betreft het overbrengen vanuit België naar Nederland. Gedeputeerde Staten van Groningen wei geren concessie. Er is concessie gevraagd voor het in werking bren gen van een autobusdienst van Groningen via Fries land, den Afsluitdijk, Alkmaar en Purmerend naar Amsterdam. Gedeputeerde Staten van Groningen hebben afwijzend op dit verzoek beschikt, omdat zij van oordeel zijn, dat deze nieuwe autobusdienst een te ruime en daardoor schadelijke verkeersvoorzie- ning bïijken te zijn, waaardoor de Staatsspoorwegen die huns inziens in de verbinding tusschen de stad Groningen en Amsterdam voldoende voorzien, onnoo- dig zouden worden benadeeld. BEIDE BEENEN GEBROKEN. Bekneld tusschen piano en muur. Donderdagmiddag kwam de heer C. de G. aan den Amstelveenschen weg te Nieuwer Amstel bij het transporteeren van een piano naar de bovenverdie ping, te vallen. Hij geraakte hierbij tusschen de piano en den muur bekneld. Toen men de G. bevrijd had bleek hij beide beenen gebroken te hebben. Een flater van de regeering. Uit Indië wordt bericht, dat onder den invloed van het succes inzake de verdrukte klasse een optimisti scher stemming heerschte, welke tot onderhandelin gen tusschen Gandhi en bekende gematigde nationa listen als Lapru en Jajakara geleid had, maar dat deze onderhandelaars juist in de gevangenis beland waren, toen van regeeringswege het verbod van alle onderhandelingen binnenkwam en Gandhi dus weer geïsoleerd werd. Het gevolg van deze onverwachte maatregel in Britsch-Indië zou stomme verbazing geweest zijn. Is het bericht, dat. in vele bladen voorkomt, juist, dan ziet het er naar uit of de regeering een flater begaan heeft. Onderhandelingen als die tusschen mannen als de genoemden en Gandhi, zijn juist het- gene, waarvan de regeering het einde van een on- mogelijken toestand hopen moet. VOLGEN ZE GANDHI? Hongerstaking in de gevangenis. De politieke gevangenen in de gevangenis te Katto- witz (Polen) zijn in hongestaking gegaan, aangezien alle hun tot nog toe toegestane gunsten zijn ingetrok ken. Zij weigeren niet alleen voedsel, zij willen ook hun cel niet meer verlaten, om gelucht te worden. Een werkweek van 40 uur. Bij de onderhandelingen tusschen den raad van beheer der Deutsche Reichsbahngespllschaft en de personeeNbonden, welke heden plaats vonden, is volgens een bericht in de Berlijnsche bladen over eenstemming bereikt inzake verkorting van arbeids*- tijd. Wekelijks zal 40 uur gewerkt worden. Door deze maatregelen kan het ontslag van 600 arbeiders voor komen worden. De railsvernieuwing, die in het werkverschaffingsprogram is opgenomen, zal dade lijk in uitvoering worden genomen, waardoor de mo gelijkheid is geschapen om 24.000 arbeiders geduren de 2 maanden werk te verschaffen. Teneinde het ont slag van 22.000 andere arbeiders te vermijden, moe ten de werktijden in het bedrijf verkort worden. Bewoners door paniek overvallen. Het Noordereiland van Nieuw-Zeeland is opnieuw door een aardbeving getroffen. In de binnenlanden zijn op verschillende plaatsen de huizen ernstig be schadigd. In de stad Wairca vluchtten de bewoners door een paniek bevangen de straat op, daar zij vreesden dat hun huizen zouden instorten. Door de politie ontzet. In het dorp Carboneras in de provincie Almeria, trachtten 500 bewoners, onder leiding van eenige le den van den gemeenteraad, het raadhuis te bestor men teneinde den in het raadhuis gevluchten belas ting-ontvanger in hun macht te krijgen. Slechts dank zij het optreden van de gendarmerie, wisten de ont vanger en zijn helpers te ontkomen. OM HET SLIJK DER AARDE. Overval op een geldtransport. Vrijdagmorgen is te Schwarzenberg in Saksen een geldtransport van de „Allgemeine Deutsche Credit- anstlat" overvallen. Twee gemaskerde mannen spron gen uit een auto en hielden de twee kantoorloopers, die het geld in een gesloten wagen vervoerden, met hun revolvers in bedwang, terwijl een derde niet gemasker de man met een bijtel en hamer het slot van den wagen vernield en daaruit een bedrag van 39.000 Mk. roofde. Daarop sprongen de roovers in den auto, die snel uit het gezicht verdween. Prof. Piocard stijgt op tn N.-Amerika. In de onmiddellijke omgeving van prof. Piccard wordt verzekerd, dat de Bruselsche hoogleeraar het volgende jaar een nieuw bezoek gaat brengen aan de stratosfeer. De opstijging zal ditmaal echter niet in Europa, maar in Noord-Amerika, vermoedelijk in de streek der Hud- sonibaal, plaats hebben. Het Belgisch Nationaal Fonds voor Wetschappelijk Onderzoek zal vermoedelijk prof. Picard toelaten, ook voor deze derde opstijging gebruik te maken van den luchtballon F.N.R.S.; de voorberei- dingskosten, de reis- en verblijfkosten van prof. Piccard en diens assistenten komen echter voor rekening van een Amerikaansch comité. De nieuwe stratosfeer-expeditie heeft tot doel de be vindingen, hij de opstijgingen te Augshurg en Zurich gedaan, nader te controleeren en de juistheid na te gaan van de door prof. Piccard vóór enkele,dagen in het Paleis der Academies vooropgezette hypothese, als zouden de cosmische stralen de aarde wel bereiken, maar weggevaagd worden in de richting der magneti sche polen. Daarom wil hij zijn derde opstijging boven het betrekkelijk dicht bij de magnetische pool en de Noordpool gelegen Hudsongebied volbrengen. Hevige sneeuwval. Sinds eenige dagen heerscht in een groot aantal Spaansche provincies, vooral in de provincie Madrid, een koude-golf. In laatstgenoemde provincie heeft het op eenige plaatsen zeer hard gesneeuwd, zoodat het verkeer gestremd is. Barometerstand op Zaterdagmorgen 8 uur: 760 m.M. Vooruitzichten: Kans op regen. Temperatuur: 13 gr. C. is 56 gr. F, Zijn Uw oogen vermoeid? Wacht niet te lang, maar gaat naar de Inrichting voor Oog-onderzoek, bij de Opticien - Refractlonist. HOOGZIJDE E 103 SCHAGEN. Het oogonderzoek doen wij gratis. 213 dooden Het aantal slachtoffers van de wervelwind-catastrofe wordt thans geschat op 212 dooden en 2000 gewonden. Volgens mededeeling van den gouverneur zijn 245.000 personen dakloos. De „Banco Territoriaal y Agricola" zeg zich genood zaakt haar deuren te sluiten wegens het groot aantal opvragingen van gelden, als gevolg van de ramp. BOM GEWORPEN TE BELGRADO. Huls vernield. Gistermorgen is een bomaanslag gepleegd op het of ficiers-casino te Belgrado. De bom ontplofte voor den hoofdingang van het voordurend door eenige schild wachten bewaakte gebouw. De hoofdingang werd vernield, terwijl door den lucht druk tal van ruiten werden ingedrukt. Een passeerende vrouw werd ernstig en een aantal andere voorbijgangers werden licht gewod. Het onderzoek naar den aanslag is in vollen gang. Nadere bijzonderheden ontbreken tot nog toe. BOOT OMGESLAGEN. 9 Scholieren verdronken. Op de Karna (zij-rivier van de Wolga) geraakte een boot met negen scholieren in een storm en sloeg om. Alle negen inzittenden verdronken. EIERVEILING SCHAGEN. 29 Sept. Aangevoerd: 46000 kipeieren: 5557 Kg. f 4.104.60, 58—60 Kg. f 4.40—4.80, 61—63 Kg. f 4.50—4.90. 64—67 Kg. f 4.705, ongewogen wit f 45, ongewogen bruin f 4.40—5, klein f 2.50—2.90, 1600 eendeieren f 2.50—2.70. EIER VEILING DEN HELDER, 29 Sept. Aangevoerd: 9287 kipeieren: 52—54 Kg. f 4.20, 55—57 Kg. f 4—4.40, 58—60 Kg. f 4—4.60, 61—63 Kg. f 4.50—4.70. 64—67 Kg. t 4.60—4.70, kleine eieren f 2.80—3.50, 295 eendeieren f 2.602.70. HOORN, 29 Sept Aangevoerd: 29 stapels, wegende 22903 Kg.: 10 st. kleine fabrieksbaas f 23, 10 st. kleine boerenkaas f 22, 3 st. fabrieks comm. kaas f 26, 6 st. boeren comm, kaas f 26. Handel vlug. BROEK OP LANGENDLJK, 30 Sept Aangevoerd: 11000 Kg. aardappelen: schotsche mui zen f 0.601.40, bl. eigenh. f 1.301.90, eigenh. f 1.30, Duc of York 0.70, drlel. 1.20, 40000 Kg. roode0.80—2.80, 33000 Kg. gele kool f 0.60—2.70, 55000 Kg. vr. witte kool f 0.600.90, 5600 stuks bloemkool Lecerf f 8.8013.20. reus f 5.90—12.40, bloemkool 2e soort f 0.80—2.80. 26000 Kg. uien: gele nep f 6.306.80, gele drielingen t 3.50— 3.70, gele uien f 3.20—3.70, 700 Kg. elaboonen f 2—10, 10.000 Kg. bleten f 0.80—2.10, 2600 Kg. peen f 1—1.40, 375 Kg. tomaten: A f 2.50—2.70, B f 3.10, 550 Kg. drui ven: Alic f 31.60. frankent f 1828.60. WARMENHUIZEN, 29 Febr. Aangevoerd: 34300 Kg. aardappelen: schotsche muizen 1.70, 300 Kg. slaboonen f 6.90—7.40, gxzeao xzeao zeao f 0.40—0.80, grove f 0.50—0.80, eigenheimers f 0.901.40, bla-uwe aardappelen f 1.30—2.10, 1000 Kg. bieten f 0.70 1.70, 300 Kg. slaboonen f 6.907.40, 6700 Kg. roode kool f 0.60—2.60, 625 Kg. peen f 1.60, 1450 Kg. gele kool f 0.901.60, 10600 Kg. witte kool f 0.60, per wagon f 62, 3975 Kg. nep f 5.90—6.60, 10900 Kg. uien f 3.20—3.80, drielingen f 3.203.80, grove uien f 3.503.70. WARMENHUIZEN. 30 Sept Aangevoerd: 3375 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 0.50, grove f 0.400.70, drielingen f 1, duken f 0.50, 1025 Kg. roode kool f 1.55—2.50, 2200 Kg. gele kool f 1.10 —2.10, 10200 Kg. witte kool f 0.60, 975 Kg. nep f 6.45— 6.60, 4325 Kg. uien f 3.50—3.80, drielingen f 3.70—3.90, grove uien f 3.303.50. NOORDSCHARWOUDE, 30 Sept Aangevoerd: 31400 Kg. aardappelen: gr. schot f 0.80 0.90, schotsche muizen f 0.800.90, drielingen f 0.90, r. duken f 0.600.70, bl. eigenheimers f 1.601.70, 1100 Kg. spercieboonen f 2.20—9, 19200 Kg. uien: gele nep f 6.10—6.80, drielingen f 3.50—4, uien f 3.20—3.80, grove uien f 3.10—3.50, 2300 Kg. peen f 1.10—1.60, 4800 Kg. kro ten f 0.85—1.20, 5800 Kg. roode kool f 0.70—1.50. 45400 Kg. gew. witte kool f 0.600.70, 7200 Kg gele kool 0.60 2, 320 stuks bloemkool f 7. ALKMAAR, 30 Sept, Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 94 stapels, wegende 147000 Kg. kaas, waarvan de prijzen als volgt: fabriekskaas: 46 st. kleine f 23, 3 st. comm. f 25, Boerenkaas: 11 st. kleine f 22, 34 st. comm. f 26. Alles met rijksmerk. Handel goed. ALKMAAR, 30 Sept. Op de heden gehouden graanmarkt waren in totaal 2101 H.L. aangevoerd als: 24 H.L. tarwe f 3.75, 151 H.L. rogge f 3.75—4.65, 564 H.L. gerst chav. f 4—6, 343 H.L. haver f 56, 167 H.L. boonen: oude bruine boonen f 9, bruine boonen f 1318, citroenboonen f 1418, duiven- boonen f 8.10—9.50, witte boonen f 2123, rood mosterd zaad f 25.50, geel mosterdzaad f 17.5020, 40 H.L. kar- wijzaad f 19.7520, 38 H.L. blauwmaanzaad f 3435, 4 H.L. spinaziezaad; 30 H.L. gelezen kl. gr. erwten f 16.50, tuinboonen f 1218, 740 H.L. erwten w.o. groene erwten (kleine) f 513, (groote) f 14.5023, grauwe erwten f 9 23, vale erwten f 13.5025, alles per 100 Kg. Handel goed, s

Schager Courant | 1932 | | pagina 27