Polder Wieringerwaard. Radioprogramma Een Meisjesgezicht Uit onze omgeving. Zaterdagmiddag vergaderden Dijkgraaf en Heemraden met Hoofdingelanden, onder leiding van Dijkgraaf Ha ringhuizen. Afwezig de heer T. Wonder, alsmede de op zichter en de penningmeester. Bij de opening heet voorzitter in 't bijzonder welkom de heer K. Schenk Kz., die hier voor de eerste maal als Hoofdingeland aanwezig is. Ik ben, aldus spr, hier begonnen onder 't mede-bestuur van uw vader, ik hoop dat ik met U,- zal eindigen en wil er den wensch aan toevoegen, dat we een goede samenwerking zullen heb ben en dat U de belangen van den polder zult heipen behartigen en tot Uw eigen voldoening. De heer Schenk bedankt voor de vriendelijke woorden en ook aan de kiezers voor het in hem gestelde ver trouwen en belooft zijn beste krachten te zullen wijden aan de belangen des polders. De uitvoerige notulen worden onder dank vastgesteld. Mededeelingen: ten le. dat over 1931 geen uitkeering zal plaats hebben voor den Molenweg en voor Slulzer- weg en Walingsweg dezelfde uitkeering als vorig jaar. ten 2e. dat in verband met de Iepenziekte weer een onderzoek is ingesteld met den heer Van Bremen van het Staatsboschbeheer. Daarbij is gebleken, dat weer een tamelijk groot aantal is aangetast. Bij de boerderij van Geel 8 stuks; aan den weg aldaar 5; bij de boer derij van Gebr. Jans 2. Als een sterk sperekend staaltje zegt Dijkgraaf dat bij de boerderij van Breebaart verscheidene boomen in de sloot zijn geworpen, waarop larven zijn gevonden. Verder zijn ook op andere plaatsen nog boomen aan getroffen, die aangetast zijn. Het Dag. bestuur had een uitnoodiging ontvangen tot het bijwonen van een ten toonstelling van door iepziekte aangetaste boomen. Wij hebben aldaar 't ontstaan en de gevolgen leeren ken-« nen. Er is weinig aan te doen, doch wanneer men krachtig optreedt, kan 't in ieder geval worden bestre den. !t Gevaar treedt op bij stervende boomen en stam men. 't Dag bestuur vraagt machtiging om alle boomen welke verschijnselen vertoonen van die ziekte te doen verwijderen. De he,r Groneman vroeg of 't advies van den heer van Bremen was om al die boomen te rooien. Dijkgraaf licht toe, dat dit niet noodig is en dat we kunnen afwachten dat ze gaan sterven.. Als overtuigend bewijs werden nog een aantal schil len te zien gegeven, waarin 't duidelijk zichtbaar was De spinkever is de overbrenger. De heer C. J. Blaauboer is bevreesd dat het nooit is te keeren welke vrees ook wel door den dijkgraaf wordt gedeeld, doch we moeten toch alles in 't werk stellen om het te bestrijden. De gevraagde machtiging wprdt verleend. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Koster over de Molensloot is een onderzoek ingesteld, bij de waarden van hypotheken, waar'Dij bleek dat de Molensloot nog dezelfde breedte heeft dan voorheen. Met medewerking van den heer Koster zal op kosten van den polder een opmeting worden gedaan, waar voor machtiging aan de Hoofdingelanden wordt ge vraagd. Hoofdzaak is om de grensbepaling vast te stel len. Ingekomen is een verzoek van de afd. Wieringer waard van de H. M. van Landbouw om de verordening op het schrapen van wielen zoo soepel mogelijk toe te passen. Voorzitter deelde mede, dat 't Dag. bestuur nog een uitbreiding heeft aangebracht aan de desbetreffende verordening. Tot heden werd niet streng opgetreden. Het is zoo moeilijk een oplossing te vinden. Wat is soe pel en wat niet. Het Dag. bestuur stelt dan ook voor de verordening te handhaven en een ernstig beroep te doen op alle ingezetenen om mede te werken om onze mooie wegen goed te houden. Dit is een algemeen be lang. De heer Groneman vroeg of er al eens een bekeuring was gedaan. Voorzitter antwoordt ontkennend, waarop de heer Groneman meent op te merken dat dan de verordening al soepel is toegepast. Het adres wordt voor kennisge ving aangenomen. Punt 5 is een brief van Ged. Staten inzake wijziging van het bijzonder reglement van bestuur voor dezen polder. Nadat deze brief door den secretaris werd voor gelezen, zeide de Voorzitter dat 't concept ter vise heeft gelegen en dat geen bezwaren werden ingebracht. Het Dag. bestuur heeft evenwel over één artikel verschil van meening met Ged. Staten, n.1. over 't le lid van art. Het Dag. bestuur is van oordeel dat we moeten op komen voor het meervoudig stemrecht. Besloten wordt dit ter kennis te brengen van Géd. Staten. Dan volgt een voorstel van Dijkgraaf en Heemraden tot het doen van een extra aflossing op de laatstelijk aangegane geldleening en het aangaan van een nieuwe geldleening. Dit voorstel, zeide Voorzitter, heeft een verklaring noodig. Van Burgemeester en Wethouders is een verzoek ingekomen om een zeker bedrag, wat door wijlen den heer K. van Zoonen aan het armbestuur werd nagelaten, en waarvan Mej. Stuurman het vrucht gebruik heeft, bij den polder te beleggen tegen een ren te van 4 pet. In verband hiermee zou dan f 7300 af gelost kunnen worden by de Nutsspaarbank te Amers foort. Met dit voorstel gaan allen accoord. Bij de bespreking werkverschaffing zeide de dijk graaf dat er dit jaar niet zoo veel werk meer ls voor werkverschaffing. Toch zal er weer iets gedaan moeten worden. We hebben nog wat slootwerk in eigen beheer terwijl ook nog slooten door den polder aangewezen kunnen worden. De bedoeling is dan om evenals ver leden jaar in overleg met 't gemeentebestuur en voor productief werk 50 pet. bij te dragen. Voor minder pro ductief werk zou de gemeente wellicht bereid zyn 75 pet. bij te dragen. Als productief werd nog genoemd het opknappen en uitdiepen van de sloot achter de Nieuwesluis. Het Dag. bestuur vraagt machtiging om overleg te plegen met het gemeentebestuur. Door den heer K. Schenk werd bezwaar gemaakt om 25 pet. bij te dragen voor minder productief werk. Wan neer er bijgedragen moet worden laat 't dan door de gemeente doen, dan betalen alle. ingezetenen er aan. Van andere zijde werd opgemerkt dat ongeveer 1/3 gedeelte van het land in dezen polder behoort aan uit wonenden. Dan zou de heer Schenk liever willen bydragen aan slootwerk bij sommige boeren, die 't niet kunnen beta len. Voorzitter lichtte toe dat een dergeiyke regeling nog niet is te treffen, omdat dit van Hoogerhand niet kan. Nadat nog wat over eventueele werkzaamheden werd gediscussieerd, werd machtiging, verleend om met B. en W. in overleg te treden. Wat betreft de verpachting van dijken, wegen enz. werd besloten om dit weer voor één jaar te doen en dan niet openbaar, doch onderling met de tegenwoor dige pachters in overleg met hoofdingelanden. Hierna werd op verzoek eervol ontslag verleend aan den heer P. Ree als secretaris, met ingang van 3 Octo- oer, waarna direct werd overgegaan tot benoeming van een nieuwe functionaris, waarvoor door 't Rag. bestuur een voordracht was opgemaakt n.1. no. 1 Daan Kaan, ao. 2 Chr. v. d. Kolk; no. 3 O. L. B. Witkop. De heer Blaauboer vroeg hoeveel sollicitanten er wa ren. Dijkgraaf zeide, dat er 10 waren, doch drie waren te jong. Ter bespreking der candidaten mocht de pers zich even verwijderen. Na heropening werd de heer Daan Kaan met alge- meene stemmen gekozen. Voorzitter wil den wensgh uitspreken, dat zal blijken dat deze keuze een gelukkige is geweest. Rood vraag. De heer K. Kaan noemt als werkverschaffing het opknappen van den Zuidkant van den berm aan den Dyk, bij den heer Waiboer in huur. Voorzitter weet niet of 't Dag. Bestuur dit wel pro ductief werd zal vinden. In aansluiting hierop werd door den heer Groneman opgenoemd het baggeren met een beugel en dan den bagger te verwerken op den berm, De heer K. Kater vroeg wat of het moet worden met de Kolk nabij het Sluisje; dat wordt daar een rare boel. Dijkgraaf licht toe, dat 't Dag. Bestuur gemeend heeft door een gedeelte te dempen de bocht ter plaatse beter te krijgen. De heer C. J. Blaauboer vraagt of dat uitdiepen enz. van de sloot achter de Nieuwesluis voor rekening komt van den Polder. Het bevreemt je toch dat het Hoog heemraadschap dat zoo maar los laat. Voorzitter: Als we dit uitgemaakt willen hebben, kunnen we het bij Ged. Staten brengen en moeten we uitspraak vragen. Het is de vraag of 't op onzen weg ligt om 't op de spits te dryven. Is 't een bermsloot of niet, daar gaat het om. De heer H. K. Koster zeide dat het bestuur van de kaasfabriek heeft vergaderd over 't voorstel van den Polder wat betreft het in orde brengen van den weg en de straat by de fabriek, waarvoor de Polder dan de steenen zou geven. Het bestuur van de fabriek is ac coord gegaan met dit voorstel. Het in orde brengen komt voor rekening van de fabriek, terwyi de steenen eigendom blijven van den Polder. Dijkgraaf zegt dat hem deze oplossing genoegen doet. De heer C. Schenk zou in overweging willen geven, om zoo zoetjes aan het peil weer iets te laten zakken. De heer Groneman zou, zoo lang het vee nog in 't land biyft, het water niet al te laag laten komen. Dijkgraaf merkt op, dat 't thans ongeveer 62 is. Dan heeft 't Dag. Bestuur nog een bespreking ge had met 't bestuur van Waard en Groet om de sloot in orde te maken aan den Oostdyk, n.1. de Oostkant. Met 1 Meter onder 't peil heeft de Polder het recht om 5 Meter breedte te heffen. Op sommige gedeelten loopt de berm wat schuin. Het Dag. Bestuur heeft gemeend geen eischen te moeten stellen om verder op den grond van Waard en Groet in te graven. Ten slotte zegt Voorzitter nog een woord van af scheid aan 't adres van den heer Ree. Slechts een korte spanne tyds was hy secretaris, n.1. vanaf 1 Juli 1931. Met leedwezen zien we hem vertrekken, doch aan den anderen kant verheugen we ons over het voorrecht, dat hem is te beurt gevallen en wat een groote positie verbetering beteekent. Ik wil den heer Ree veel dank betuigen. Hy heeft zich doen kennen als een bekwaam administrateur en ik wil hem de beste wensch en geven voor de toekomst. We zullen hem steeds gedenken als een sympathiek persoon. De heer Ree dankt voor deze vrlendeiyke woorden en zegt dat hy ten kantore van Notaris Koomen een reuzen prettigen werkkring heeft gehad. Evenzoo is dit geweest In zyn functie als secretaris van den pol der. Van veel Invloed daarop is geweest de verhouding trt het Dag. Bestuur en de hulpvaardigheid van den penningmeester, waarvoor ik genoemde heeren dank be tuig. In 't byzonder breng ik een woord van dank aan den Voorzitter voor zijn inschikkeiykheid en voor den vrlendschappeiyken omgang. Hierna sluiting verliest nimmer zijn frissche teint en soepele gaafheid, wanneer men voor de verzorging van het gelaat „Zij"-Crême gebruikt. In prijzen van 303045 en 75 cent. BARSINOERHOHV Boerderij afgebrand. Zaterdagmiddag is de boerdery van den heer J. P. Spaans alhier tot den grond toe afgebrand. Te ongeveer 1 uur ontdekte een der bewoners dat vanuit de hooi schuur rook omhoog steeg en by nader inzien bleek dat vermoedelijk tengevolge van hooibroei de hooiberg in brand was geraakt. De brandweer, die spoedig ver scheen trachtte het vuur te blusschen en aanvankelyk meende men, dat men daarin zou slagen. Toen evenwel ook de tweede berg in brand geraakte viel aan blus schen niet meer te denken en in betrekkelyk korten tyd was het huis een prooi der vlammen. Begrijpelij kerwijs trok de brand veel belangstelling. De brandspuit uit Haringhuizen verleende assistentie en zoo konden de belendende perceelen worden behouden, want ten gevolge van den sterken wind vreesde men ook daar voor. De inboedel kon vrijwel geheel worden gered. WARMENHUIZEN Vrijdagavond vergaderde de Mij. tot Nut van Alge meen in de zaal van den heer Slikker. Door voorzitter Ds. Sentyn werd deze vergadering ge opend en heette den aenwezigen hartelyk welkom. Spr. betreurde de geringe opkomst, temeer daar op de agen da een belangryk punt vermeld stond en wel bespre king winterseizoen. De leden zijn wel gesteld op een paar mooie avonden, doob om de vergadering te bezoeken, schynt wel een bezwaar te zijn. Aan den secretaris werd verzocht de notulen voor te lezen. Deze werden zonder eenige aanmerking onder dankzegging goedgekeurd. Ingekomen stukken. Voorzitter deelde mede. dat door het hoofdbestuur f 125 beschikbaar gesteld werd voor het aanschaffen van nieuwe boeken, onder die voorwaarde, dat het de partement ook zelf f 25 hieraan besteedde. Hierdoor is de bibliotheek 53 boeken rijker geworden. Het bestuur heeft besloten aan een lezer niet meer dan twee van deze nieuwe boeken af te geven. Tevens om wanneer dezé boeken langer dan 14 dagen wegbiyven, dubbel leesgeld te heffen. Dit heeft ten doel om het on derling ruilen tegen te gaan. Bestuursverkiezing. Dit geschiedde door periodieke aftreding van den heer Swan. Deze werd met algemeene stemmen herko zen. De heer Swan die wegens ongesteldheid niet ter vergadering was had medegedeeld zich weder herkies baar te stellen. Voornoemde zal dus met zijn herbenoe ming in kennis worden gesteld. Bespreking winterseizoen. Van het hoofdbestuur was bericht ingekomen voor- loopig één spreker beschikbaar te stellen. Door de vergadering is besloten om Ds. Klaver uit Hoorn te laten komen en een lezing te houden over „Heijermans en zijn Werken". Voor een tweeden avond stelde Ds. Sentijn zich beschikbaar met als onderwerp: „Ontwikkeling van het vervoer te land". Getracht zal worden den laatsten nutsavond weder om met eigen krachten te vullen. Hiervoor stelde de heer Slikker zich beschikbaar de leiding op zich te ne men. Besloten is den eersten avond te houden begin Novem ber, den tweede half Januari en den laatsten avond op 23 Februari. Rondvraag. De heer Slikker stelde voor om een Floralia te houden en of dat niet uit kon gaan van het nut. Algemeen vond dit voorstel veel byval en zal dit door het bestuur verder worden besproken. Daar de rondvraag niets meer opleverde, volgde slui ting en dankte voorzitter de aanwezigen voor de aan gename besprekingen. Vergadering „Het Witte Kruis." Za'erdagavond had in het lokaal van den heer Slikker een algemeene ledenvergadering plaats van de N.H. Ver. „Het Witte Kruis", afd. Warmenhuizen. De vice voorzitter, de heer P. Slot, opende de verga dering, heette het geringe aantal aanwezigen harte lijk welkom en hoopte dat de besprekingen in het belang van de vereeniging mogen wezen. Door den secretaris werden de notulen van de vo rige vergadering gelezen en zonder eenige aanmer king onder dankzegging goedgekeurd en geteekend. Het is wel kort, uitte voorzitter glimlachend, maar het is in overeenstemming met het aantal bezoekers van de vorige vergadering. Medegedeeld wordt, dat door den minister van bin- nenlandsche zaken een subsidie is toegestaan vafi f420.tot bestrijding der T.B.C. De Emmabloem-col- lecte heeft opgebracht f 50.77Vk- Verder komt ter sprake, dat de nieuw benoemde Zuster heel goed voldoet en met tevredenheid kunnen zeggen, dat een goede keuze is gedaan. Behandeling Beschrijvingsbrief. Het voorstel van de afd. Den Helder om f4000 uit te trekken voor „Huisverzorging", wordt niet gesteund door de verga dering. Eenparig was de vergadering van oordcel, om het Reservefonds, dat niet t buitengewoon groot is, hiervoor aan te spreken. De afgevaardigde zal dus te gen dit voorstel stemmen. Na enkele besprekingen wordt door de vergadering besloten om in de vacature Frese, hoofdbestuursl. I, de candidatuur Van Leersum uit Winkel te steunen. De afgevaardigde zal dus volgens dit besluit den heer Van Leersum stemmen. Als afgevaardigden naar de Alg. Vergadering, die Dinsdag 4 October al plaats hebben te Amsterdam, werden gekozen de heeren P. Slot en H. G. Rijs, tot plaatsvervanger de heer 7Rempt. Daar de rondvrag niets ople.erde, volgde sluiting en dankte voorzitter de aanwezigen voor de»aange name en zakelijke besprekingen die zijn gehouden. \V I E R I N G E R U7 A A R h Vergadering van de afd. Wieringerwaard van het Witte Kruis, op Zaterdagavond. Aanwezig 10 leden. De voorzitter de heer C. Haringhuizc;i, deelt mede. dat de secretaris door ongesteldheid verhinderd is en dat de heer Jb. Kaan Kz. bereid is gevonden aantee- keningen van deze vergadering te houden. In het bijzonder wordt wlekom geheeten Dr. De Vries, die zich als lid heeft opgegeven. Met Dr. Schröder werd steeds als adviseerend lid prettig samengewerkt. Het is de bedoeling van het bestuur om ook Dr. De Vries als adviseerend lid te benoemen, waarbij dan ook te vens op prettige samenwerking wordt gehoopt. Een groot aantal ingekomen stukken wordt voor het meerendeel voor kennisgeving aangenomen. Wat betreft een circulaire van de afd. Den Hel der over een bedrag van f4000, voor huisverzorging, stelt het bestuur voor hierop niet in te gaan en aan den afgevaardigde op te dragen tegen het voorstel- Den Helder te stemmen. Als commissieleden voor het nazien der rekening 1932 werden aangewezen de heeren W. Bron, C. van Zandwijk en W. Peereboom. Voor afgevaardigde en plaatsvervangend naar de algemeene vergadering op Dinsdag 4 October, wer den gekozen respect, de heeren C. Haringhuizen en W. Bron. Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief werd besloten, dat voor de verkiezing van een lid van het hoofdbestuur de candidatuur-Van Leersum te Win kel gesteund zal worden. Overigens heeft afgevaar digde vrij mandaat. Dan wordt nog besloten om toe te treden als lid van het Centraal Genootschap voor Kinderherstel ling- en Vacantiekolonies, tegen een contributie van f5 per jaar. Een bedrag van f27, wat nog in kas was van een vroegere afdeeling hier ter plaatse, is verbruikt geworden ten behoeve van een kind. dat reeds uitgezonden is geweest. Ten slotte deelde voor zitter mede. dat de vereeniging een schenking heeft gehad van onzen vroegeren dokter D. Bax van ver schillende artikelen, waarvan voor onze afdeeling nog vele bruikbare dingen bij zijn. Voorzitter stelt voor deze schenking te aanvaarden onder dank aan Dr. Bax voor zijne betoonde belangstelling in onze afdeeling. De heer K. Zander informeert bij de rondvraag, hoe lang men artikelen uit het iragazijn mag gebrui ken. Voorzitter licht toe, dat er geen tijd bepaald is. De heer Zander deelt mede, dat er bij hem verleden weck een stoel is weggehaald op een manier, die, wat toon en vorm betreft, minder sympathiek was. Voor zitter zegt, dat dit niet namens het bestuur is ge daan. Door Dr. de Vries wordt opgemerkt, dat sommige leden de artikelen veel te lang houden. Het komt voor dat menschen die al lang genezen zijn. de artikelen nog niet terug hebben gebracht. Besloten wordt, om kaarten te laten drukken, waarbij aangedrongen wordt, op directe terug bezorging, wanneer ze niet meer noodig zijn. Op een vraag van den heer Bron of er nog gele genheid beslaat zich aan te melden voor den cursus voor le hulp bij ongelukken, wordt toestemmend ge antwoord. Hierna volgt sluiting, nadat Voorzitter de vereeni ging nog heeft gefeliciteerd met de bereidverklaring van Dr. de Vries, om als adviseerend lid mede te werken. ANNA PAULOWNA Feestavond „Kunst en Eer*. Ziezoo, we hebben onze eerste uitvoering al weer achter den rug en daarmee zijn we, als we het nog niet wisten, door het ongure weer, in het wintersei zoen aangeland. In de zaal van den heer Slikker, de zelfde waarin des middags de tippelaars uit D.en Helder na het grootste deel van hun 45 K.M. „gewan deld" te hebben, uitrustten en zoo noodig wat opge lapt werden, in die aardig versierde zaal dan had de Mandolineclub met haar poging de kunst te dienen, de eer de rij te openen van ds uitvoeringen, waarop we dezen winter in onzen polder vergast zullen worden. Intusschen werd er op dezen avond nog niet veel aan de kunst (met een groote K) gedaan, want het hoofddoel was de feestelijke herdenking van het vijf jarig bestaan der mandolineclub en daaraan was dan ook een groot deel van het gevulde programma ge wijd. Mej. P. Rezelman, de voorzitster, opende met een geestig praatje, waarin zij o.a. den dirigent prees voor z'n toewijding. Als blijk van waardeering bood zij namens de vereeniging een dirigeerstok aan, te gebruiken voor de leiding van de club, en voor z'n woning een muziekstandaard. De „(stille medewerk ster", de echtgenoote van den heer Geluk, die altijd bereid was haar huis open te stellen als haar man de nieuwe leden de eerste beginselen van het getok kel moest bijbrengen en dat „gepiep en gekras", zoo als mej. Rezelman het uitdrukte, toch maar moesL aanhooren, ook zij werd niet vergeten en naast eenige hartelijke woorden mocht, zij bloemen en een étui met lepeltjes in ontvangst nemen. Mej. M. Visser vertelde van het wel en wee, dat de vereeniging sinds den oprichtingsdatum, 15 Septem ber 1927, had ondervonden en nadat de heer Geluk bedankt had voor de blijken van waardeering. werd het muzikale deel van den avond ingezet met het „Feestlied". De heer C. D. Rezelman dichtte de woor den van dit lied, waarin op gelukkige wijze de naam en het doel der vereeniging waren verwerkt en de heer Geluk maakte er een prettig, eenvoudig melo dietje bij. Spelend op hun diverse instrumenten zon gen de leden dit lied en oogstten met deze eigenaar dige combinatie hun eerste succes. Ook de volgende door de vereeniging gespeelde nummers, vielen wel in den smaak van het publiek. Met genoegen consta- WOENSDAG 5 OCTOBER. HILVERSUM (29g MJ V.A.R.A.: 8.00 Tydsein; 8.01 Gramofoonmuziek. y.P R.O.: 10.00 Morgenwijding; V.A.R.A.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven; 12.00 i(De Notekrakers" oJ.v. Daan Wins; 1.45 Verzorging ïen. der; 2.00 Vrouwenurtje; 3.00 Voor de kinderen; 5,30 Balalaika-orkest o.l.v. Iwan Powarjef; 6.15 Orgelspel door John Brookhouse Mc. Carthey; 7.00 S.D.A.P.. kwartiertje. Spreker: Jan Oudegeest 7.15 Muziek van dezen tyd; 7.55 Herhaling S.O.S.-berichten; 8.00 Ver spilling van de productieve krachten. Inleiding door Dr, F. M. Wibaut; 8-20 VARA-Orkesst oJ.v. Hugo de Groot; 9.00 Affaire Dreyfus til), op te voeren door de N.V. Amsterdamsche Tooneelvereeniging o.l.v. Albert van Dalsum en A. Drefesne en het VARA-tooneel on der leiding van Willem van Cappellen; 10.20 Vaz Dias; 10.30 VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot; 11.20 Gramo foonmuziek; 12.00 Tydsein en Sluiting. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Tijdsein en schriftlezing; 8.15 Morgen concert; 10.00 Zang door Dameskoor; 10.30 Morgen dienst; 11.00 Concert voor viool, cello en plano; 12.00 Politieberichten; 12.15 Liederenrecital; 12.45 Harmoni umbespeling; 1.30 Vervolg Liederenrecital; 2.00 Verzor ging zenzder; 2.30 Gramofoonmuziek; 3.00 Concert; 5.00 Kinderuur; 6.00 Gramofoonmuziek; 6.15 Causerie; 6.30 Cursus Engelsch; 7.00 Onderwysfonds voor dp Binnen vaart; 7.30 Politieberichten; 7.45 Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Propagand a-a vond; pl.m. 10.00 Vaz Dias; 10.30 Gramofoonmuziek; 11.30 Sluiting. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Concert door het Max Alexys-orkest; 1.30 Ver volg concert; 5.20 Jazzmuziek op gramofoonplaten; 10.30 Concert. KALUNDBORG (1158 M.) 3.20 Omroeporkest; 4.20 Gramofoonmuziek; 10.35 Con cert; 11.20 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 5.20 Populair concert; 6.30 Idem; 7.25 Concert door het Philharmonie-orkest van Beriyn; 9.20 Dansmuziek. HAMBURG (372 M.) 12.35 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 5.15 Populaire muziek; 10.00 Concert. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 10.20 Gramofoonmuziek; 1.20 Idem; 2.50 Concert uit Beriyn; 7.25 Concert uit Beriyn. LANGENBERO (472 M.) 12.20 Concert; 4.20 Vesperconcert; 7.20 SchuhertJo- hann Strauss-concert; 9.50 Populaire- en dansmuziek. DAVENTRY (I5M M.) 12.20 Orgelconcert; 3.50 Concert; 5.05 Concert; 8.20 Roy Fox en zyn band; 11.10 Concert. PARIJS EIFEL (1448 M.) 7.50 Concert o.l.v. Eduard Flament; 8.40 Idem. PARIJS RADIO (1725 M.) 12.50 Gramofoonmuziek; 7.40 Idem; 9.50 Idem. MILAAN (S31 M.) 6.50 Gramofoonmuziek; 7.50 Opera-uitzending. ROME (441 M.) 8.05 Opera-uitzending. WEEXEN (517 M.) 4.20 Gramofoonmuziek; 8.20 Populair concert; 9.35 Oud« en nieuwe dansmuziek. WARSCHAU (1411 MJ 4.20 Concert door het Philharmonie-orkest; 5.20 Dan» muziek; 8.25 Oude Poolsche liederen; 9.35 Dansmuziek. BEROMÜNSTER (460 M.) 6.30 Gramofoonmuziek; 7.20 Opera-uitzending. teerden we. dat de Kunst en Eer marsch (of zooals we in de verte op een blad muziek zagen afgekort, de K.E.E.-marscb) nu in een vlotter tempo gespeeld werd dan op een vorige uitvoering. Dg heer Kaan sprak daarop namens de voetbalver- eeniging B.K.C. de jubileerende vereeniging toe en overhandigde een mooie bloemenmand, die onder dank voor de aardige attentie in ontvangst werd ge nomen. Als eerste attractie volgde nu het optreden van dt pas 4 weken geleden opgerichte mondorgelclub, die er. wat het aantal leden betreft, zeker mag wezen. Het eerste optreden van deze nieuwe vereeniging viel erg in den smaak; een verzwaring van de tweedt partij is noodig, maar dat komt wellicht nog wel te recht. Er is immers nog maar zoo kort geoefend? Het duo De Laat bracht met eenige nieuwe en an dere reeds door radio en gramofoon bekende liedjes de stemming er pas goed in. Het heeft zeker een groot aandeel gehad in het welslagen van den avond. Voor de pauze had nog de trekking van een ver loting plaats, waarvoor de loten reeds vroeger wa ren verkocht. De heer W. Peetoom was de gelukkig! winnaar van den hoofdprijs, een rijwiel. Toen yas het zoo langzamerhand elf uur geworden en nadat we nog een gokje gewaagd hadden, bij het draaiende rad, maar er natuurlijk van gespeend bleven een taart mee naar huis te torsen, besloten we, vermoe dend dat het overige deel van den avond wel op on geveer dezelfde wijze zou verloopen, maar op te stappen en het eind, dat ons nog ver in het ver schiet leek. niet af te wachten. LANGEND IJ R De afd. Langendijk van de vereeniging voor Vakon derwijs in West Friesland heeft den cursus geopend met 44 leerlingen. Voor de vacante betrekking van onderwyzer aan de gemeenschappelijke U.L.O.-school hebben zich 10 sol- licietanten aangemeld. NOORDSCHARWOUDE. Aan den Langendijk is opgericht een afdeeling van de Soc.-Dem. Vrouwenclub met aanvankelijk 14 leden. Het voorloopig bestuur bestaat uit Mevr. Frie- Iliik, voorz., mevr. Doets, secr. en mevr. Paarlberg, penningm. Door de afdeeling van het Instituut voor Arbei dersontwikkeling zal bij voldoende deelname een ar beidersavondschool worden opgericht. De bedoeling is les te geven in de vakken Ned. taal. rekenen, én eenige administratieve kennis en sociale kennis. Verder is besloten ook dezen winter weer een cur sus Esperanto te geven voor beginners en meer ge vorderden. De openingsavond van het Instituut voor Arbei dersontwikkeling wordt gehouden op Zondag 9 Oc tober a.s. Dit wordt een vroolijke intieme kunstavond (toon- neel en voordrachten) te geven door het Frits Bouw meester-Ensemble. waarvoor stellig veel belangstel ling. zal bestaan. Vanaf heden is er in „Concordia" gelegenheid tot plaatsbespreking. GEMEENTE ZUIDSCHARWOUDE. Burgerlijke stand over de maand September 1932. Geboren: Clasina Ellsabeth, dochter van Bernardua Jacobua van der Vliet en Cornella Bergen; Resina Ca- tharina, dochter van Anthonius Johannes Kraakman en Catharina Maria Kaag. Ondertrouwd: Theodorus Bruin en Maria Johanaa Jaoet; Paulus Wit en Trijntje Reijne. Cornelis Dobber en Cornella Maria Ochauée. Getrouwd: Jacob Peters en Grietje Schrijver; Petrus van Straaten en Ellsabeth Maria Bommer, Overleden: Marytje Eecen, oud 69 jaar, echtgenoote van Jacob de Geus.

Schager Courant | 1932 | | pagina 2