De Competitiewedstrijden. K.N.V.B, PROGRAMMA N.H.V.B. Schagen—Zilvermeeuwen 1—2. SPORTNIEUWS Leiders handhaven zich. Ajax boekt weer puntenverlies. W.F.C. weerstaat E.D.O. K.N.V.B.-0VERZICHT VAN 2 October. We zouden met de hand op het hart weer kunnen beginnen met te vertellen, dat het weer bijzonder slecht was. evenals de vorige twee competitiedagen. Mogelijk was het nu nog een graadje zuiniger dan vorige keer. Een feit, dat opmerking verdient is ondertusschen, dat zoo weinig terreinen zijn afgekeurd, hetgeen een vingerwijzing is voor het betere onderhoud en de meerdere zorg die men de laatste jaren aan de sport velden is gaan besteden. AFDEEUN6 L De match Z.F.C.Feijenoord had zoo'n groote aan trekkingskracht, dat van heinde en verre de voetbal liefhebbers waren komen opdagen, zoodat het tjok vol was bij Z.F.C. De zege is niet aan de Noordhollandsche favoriet ten deel gevallen. Waarschijnlijk zullen we het alweer een jaar zon der kampioen moeten stellen, al hebben de Zaankan- ters al verscheidene keeren laten zien, meesters in het ophalen van een achterstand te zijn. Feijenoord heeft met 20 gewonnen en daarmede een zeer gevaarlijke klip omzeild. De andere groote wedstrijd in afdeeling I was het treffen tusschen H.B.S. en D.H.C. in Den Haag. De Delftenaren hebben daar eigenlijk pas bewezen wat ze waard waren. Algemeen dacht men dat het jeugdige vuur" waarmee een nieuwe eerste klasser in den regel debuteert tegen 't Gooi en Hermes, was uitgeraasd. Een 31 zege op Houtrust mag daarom een bewijs van hun werkelijke kracht zijn, al dient men in het oog te houden, dat het tegen een geroutineerde ploeg als Feijenoord nog maar niet zoo een twee drie op te nemen valt. A.D.O. heeft het er in Hilversum tegen het Gooi leelijk bij laten liggen, -n Kleine nederlaag (10) is wel niet zoo slecht, maar zoo veel had 't Gooi tot dusverre ook niet gepresteerd. R.C.H. kreeg V.S.V. thuis en verloor met 21, het geen ons tégenvalt van de Haarlemmers, van wie na de prachtig zomercampagne heel wat verwacht werd. De stand van de leidende groep is hier: Feijenoord 3 3 0 0 0—2 6 D.H.C. 3 3 0 0 11—3 6 Hierna volgen A.D.O., Z.F.C., 't Gooi en V.S.V. met 3 punten uit 3 wedstrijden. Tweede klasse A. In 2A ging aller belangstelling naar E.D O.—W.F.C. Het resultaat was een gelijk spel 22, waarmee we W.F.C. wel zeer mee mogen complimenteeren, aan gezien de algemeene gedachte is dat niemand E.D.O. behoudens misschien Zeeburgia, maar in elk geval geen Noordhollander boven het IJ na zou komen. Zeeburgia heeft van deze misstap van E.D.O. gebruik gemaakt. Door een 30 zege op T.O.G. staat Zeebur gia bovenaan. Met spanning wordt de ontmoeting ZeeburgiaE.D.O. tegemoet gezien. In Alkmaar zal men nu toch wel eindelijk weten dat men ten opzichte van Alcmaria niet te veel il lusies mag koesteren. Zelfs in de Alkm. Courant wordt voedsel gegeven aan de meening dat na de „eeuwige" nederlagen in Den Helder en Wormer- veer de competitie eigenlijk begint. Daarbij verliest men uit het oog, dat Alcmaria met dat al reeds 3 punten kwijt was en dus...... ach ter bij Zeeburgia en E.D.O. Dit aantal verliespunten werd op 4 gebracht, daar de kaasmenschen zich een punt lieten ontnemen door V.V.A. Z.V.V. kwam op buitengewoon rake wijze uit den hoek. Met 6—1 klopten de blauwzwarte Zaandam mers D.E.C. in Amsterdam. Racing was naar Velsen. De strijd tegen Kinheim werd met 0—1 verloren; een resultaat wat nogal be vredigend is. De eerste stand is: Zeeburgia 3 3 0 0 7—0 6 E.D.O. 3 2 10 11—4 5 Kinheim 3 2 0 1 64 4 W.F.C. 3 1 2 0 9—7 4 Alcmaria 3 0 2 1 78 2 H.R.C. 3 10 2 8-10 2 D.E.C. 3 1 0 2 9—12 2 Z.V.V. 3 1 0 2 7-6 2 T.O.G. 3 1 0 2 4—9 2 V.V.A. 3 0 1 2 3—9 1 ■w Tweede klasse B. De wedstrijd D.W.S.H.F.C., die te Amsterdam ge speeld werd, moest de voorloopige leider aanwijzen. De match eindigde evenwel in een gelijk spel (11). De voorloopige beslissing is dus niet gevallen. Wel is men geneigd de kracht van W.F.C. iets hooger aan te slaan; immers speelde D.W.S. op eigen grond. De plaatselijke wedstrijd tusschen Hercules en Velox werd een zege voor laatstgenoemde. A.F.C.—B.F.C., waarin de bekende „redder" van A.F.C., Charles Lungen, weer eens meespeelde, Bloe- mendaalSpartaan en Alphen—Baarn, waarbij Al phen haar eerste puntje in de wacht sleepte, eindigde alle in gelijke spelen, resp. 22, 22 en 3—3. De stand der leiders is: De stand van den kopgroep is: H.F.C. 3 2 1 0 11—2 5 D.W.S. 3 2 1 0 13-3 5 Velox 3 2 0 1 116 4 Spartaan 3 1 2 0 5—4 4 Hercules 3 1 1 1 5—4 3 A.F.C. 3 1 1 1 8-8 3 AFDEELING II. Het leidende peleton, aangevoerd door de Stormvo gels, is niet van captain veranderd. Hoewel K.F.C. tot het uiterste weerstand heeft gebo den, wisten de IJmuidenarcn met een kleine 10 zege hun leitje schoon te houden Ajax speelde in Amsterdam tegen Hilversum gelijk (2-2). Een attractie wordt het als Ajax direct aan 't inhalen gaat. West-Frisia vond, dat het nu eens tijd werd. De 53 zege die in Enkhuizen tegen Haarlem haar déél werd, herstelt weer eenigszlns het geschokte vertrou wen. V.U.C. speelde in Dordrecht tegen D.F.C. gelijk Deze krachtproef valt ons van Van Gelder c.s. erg mee, gezien de pessimistische berichten over de Hage naars, die in de sportpers circuleeren. SpartaXerxes, een aardige Rotterdamsche attrac tie, eindigde onbeslist. Met een 44 gelijk 3pel werd de winnaar in het midden gelaten. Stormvogels 3 3 0 0 15-2 6 K.F.C. 3 2 0 1 8—4 4 Ajax 3 1 2 0 9—6 4 Sparta 3 1 1 1 10—11 3 Xerxes 3 1 1 1 9-9 3 Hilversum 3 1 1 1 8—13 3 Tweed© klasse. H.V.V. werd met 21 geslagen door O.NA, Excelsior won met 51 van V.O.C. Gouda speelde gelijk tegen Olympia. Fortuna wist V.D.L. er met 21 onder te houden. QuickB.E.C. werd 1—1. AFDEELING m. P.E.C. zette haar zegetocht voort Zelfs Go Ahead van wie het herstel Zondag j.1. met de eerste overwinning ten koste van P.E.C. werd verwacht, kon die tocht niet stuiten. Met 21 won P.E.C. A.G.O.W geraakte door een gelijk spel tegen VI- tesse dat met twee oude rotten In de achterhoede, Horsten en Tap, en verder „broekjes" uitkomt een punt op achter. Dat Wagenlngen aan Enschedesche Boys een gelijk spel zou afdwingen, kon verwacht worden. Enschedé werkte zich naar boven ten koste van Robur (31). P.E.C. 3 3 0 0 9—5 6 A.G.O.V.V. 3 2 1 0 9—7 5 Enschede 3 2 0 1 86 4 Ensched. Boys 3 1 2 0 75 4 Tw«ede klasse. Z.A.C. gooide een stukje van haar kans weg tegen Borne (12). Quick herstelde zich tegen Be Quick (3— 1). A.Z.C. won met 4—1 van Doetinchem. AFDEELING IV. In Tilburg kreeg Middelburg de derde achtereenvol gende nederlaag te pakken, en wel een 28 tegen Wil lem II. dat deze zege ondertusschen broodnoodig begon te krijgen. N.O.A.D.Eindhoven werd een draw (22). P.S.V. had nle^ heel veel moeite met Bleijerheide (3-0) N.A.C. herstelde zich in Maastricht volkomen. Met eer. 71 zege op M.V.V. heeft N.A.C. haar vrienden weer tevreden gestemd. Longa blijft kranig volhouden. Met een 53 zege op B.V.V. blyft Longa bovenaan: Longa 3 3 0 0 12— 4 6 P.S.V. 3 3 0 0 10— 2 6 M.V.V. 3 2 0 1 8—10 4 AFDEELING V. Het figuur van Sneek in de eerste klasse is niet fraai tot dusver. We hadden zoo'n idee dat het er Zondag j.1. tegen Aohllles eens van komen zou. Dit is niet geschied Met 51 ging „Sneek" er op eigen terrein aan. Veendam won eigenlijk tegen de verwachting ln van Leeuwarden (30). Velocitas klopte Alcides met 51 in Meppel en 't laat zloh nu al aanzien dat er voorloopig aan de supprema- tie van Stad-Groningen nog geen einde komt. Wie uiteindelijk met de kluif zal wegloopen Velo citas of Be Quick is een vraag, die nog opgelost moet worden. Be Qulck verspeelde weliswaar een punt tegen G.V.- A.V. (33), maar dit behoeft nog geen reden te zijn om de withemden nu al uit te schakelen. De Leeuwarder plaatselijke wedstrijd FrieslandFri- sia eindigde zooals hij begonnen was (00). Do stand is: Velocitas 3 3 0 0 12— 4 6 Be Qulck 3 2 10 18— 6 5 Veendam 3 2 0 1 6—3 4 DERDE KLASSE. De teleurstelling aan Helder-zijde was groot. Men was nu zoo mooi op weg en de 41 nederlaag op eigen ter rein werkt heel ontmoedigend. D.W.V. deed een wonderling ding. Met 71 ging As sendelft er aan. Zaandijk verloor met 42 van Hollan dia, waarmee de Hoorners een riem onder 't hart krij gen. K.V.V. boekte een zege tegen Meervogels; dat werd werkelijk tijd. Purmersteijn en O.S.V. speelden gelijk (1—1). RESERVE-KLASSEN. Ook Zondag ging het Ajax 2 niet naar den vleeze. Met 40 werd de eeuwige kampioen door Blauw Wit 2 ge klopt. Z.F.C. 2 daarentegen won met 41 In Hilversum van Hilversum 2. Haarlem 2 hield Stormvogels er mei korfbalcijfcrs onder (64). In reserve 2 A speelde Racing 2 gelijk tegen R.C.H. 2 (22). De prestaties van Ajax 3 houden gelijken tred met die van Ajax 2. Ook hier schijnt de superioriteit van de Amsterdamsche roodwitten verdwenen. Met 32 won W.F.C. 2 n.1. van Ajax 3. V.S.V. 2 en Alomaria 2 streden in Velsen om de zege, die tenslotte aan de thuis spelende ploeg ten deel viel (4—2). K.F.C., dat een nieuwe aanval op de reserve eerste klasse beoogt, klopte West Frisia 2 met 41. V.V.A. 2 T.O.G. 2 was voor eerstgenoemde (31). In de reserve 3e klasse sloeg W.F.C. 3 Z.F.C. 3 met 32. Alcmaria 3 werd in den pan gehakt door O.S.V. 2 (60). Hollandia 2 klopte het tweede elftal van de Am sterdamsche politie (6—2). Helder 2 kwam met 32 nederlaag uit Zaandam bij Z.V.V. 2 vandaan. Z.F.C.FEIJENOORD, 0—2. Machtelooze Zaansche voqrhoede. Span nende geiykopgaanden strijd. (Van onzen correspondent). Z.F.C.Feijenoord, van ouds 'n strijd waarin 't spant, des te meer nu beide clubs voorbestemd schijnen om een eerste viool te spelen in het orkest der competitie. Met deze zinsnede omgreep de Sportkroniek de heele kern van de zaak die er Zondag aanhangig was Geen woord behoeft er tot toelichting worden bijge voegd. In de harten van de Noordhollanders leefde toch maar weer de stille hoop dat Z.F.C. het er nu eens goed zou afbrengen, dat er iets groots zou gaan plaats vinden, waarvan de heele sportwereld verstomd zou staan. Maar ook ditmaal, hoe goed de Zaan kan te rs zich ook verweerden, kwam het er niet van. De eene keer ligt de oorzaak hier de andere keer daar. Ook nu weer is er een oorzaak van de nederlaag aan te wijzen. Het zwakke binnen trio van Z.F.C. van Zondagmiddag was o.l. de beslissende factor. Hoogmoed bleef veel te veel achter, werkte als vierde half. Hij nam daardoor absoluut geen deel aan het afwerken van de aanvallen en zijn befaamd schot kon er zoodoende niet aan te pas komen. De Maar en Steens liepen den heelen wedstrijd door met de handen in het haar. Het ging niet. Geen bal kwam er goed op hun schoenen en van lie verlede liepen ze elkaar een keer of wat in het heetst van den strijd tegen den grond, den bal als een weer- looze prooi latend voor de venledigers, die er wel weg mee wisten. Voeg daarbij de slechte voorzetten die v. d. Kolf gaf en het feit dat Lust, die werkelijk de slechtste niet was, zijn binnenman steeds ergens in de halflinle ontwaarde, dan is ruimschoots voor U blootgelegd en verklaard dat de Z.F.C.-voorhoede een zeer belabberden indruk maakte Da krachtsverhouding. Ondanks de 20 zege is Feijenoord ln het veld niet sterker geweest. Wel ging het in de Feijenoord-voorhoe- de vlotter en was 'het werk van de halflinle subllemer en fijner van afwerking dan bij Z.F.C., maar dat neemt niet weg dat de strijd de volle 90 minuten open is ge weest. Met recht ging het spel van doel tot doel. Feijenoord heeft toch de zege verdiend, reeds omdat ze op zeer eenvoudige wijze gebruik maakte van een paar gewone kansen. Spel en spelers. Het goot soms van de lucht. Dat maakte het spelen onaangenaam en het veld glibberig. En evengoed ls er bevredigend gespeeld. Wat hebben we zitten genieten van Puck van Heel en de Pauwes! Toch moet ons van het hart dat Van Heel daar op die linksbinnenplaats lang niet zoo tot zijn recht komt en eerst op de oude linkshalfplaats in zijn volle glorie te zien is. Hendriks ontbrak bij Feijenoord. Burg verving hem op goede wijze. Bij de Rotterdammers was keeper Van Male buiten gewoon zeker. Bul en Van Dijke waren best ln staat om het doorzichtige en haperende voorhoedewerk van Z.F.C. te ontzenuwen. In de halflinie behoeven de Pauwes geen commentaar. Ze mogen de eene keer eens wat beter zijn dan de an dere, de streep van het middelmatige blijven ze altijd ver te boven. Van Ooyen is een enthousiaste, harde werker en valt daardoor niet uit den toom in zoo'n gezelschap rasvoet ballers. In de voorhoede blijven de binnenspelers Van Heel en Duijnhouwer de fijne technische spelers en Ba- rendregt als midvoor de doorzetter en de schutter. De vleugelspelers Burg en Van Heijzen waren heel gewone eerste klasse-spelers. Z.F.C.'s keeper, Dijkstra, maakte een buitengewoon betrouwbaren Indruk. Hij kan zich met groote snelheid in den hoek werpen en heeft een goede kijk op den bal. Rechtsback Kuiper is een goede vondst uit de la gere elftallen. Hij lijkt ons aanmerkelijk sneller en beter dan Fijma. Van het Kaar beheerschte als gewoonlijk het kwart-gedeelte van het veld. In de middenllnie speelde Klopper een beste partij. Kanthalves waren matig. De voorhoede werd met al zijn gebreken belicht. De wedstrijd. Scheidsrechter Boekman als gewoonlijk in zwart hemd laat Lust en Van Heel tossen. Z.F.C.'s aan voerder wint het. Z.F.C. Dijkstra Kuiper v. h. Kaar Rep Klopper Offringa Lust Hoogmoed De Maar Steens v. d. Kolf. Scheidsrechter Boekman, v. Heijzen v. Heel Barendregt Duijnhouwer Burg v. Ooyen C. Pauwe J. Pauwe Dijke Bul Van Male Feijenoord. De strijd gaat heel gelijk op. Een schot van Baren dregt is het eerste wat leven ln de brouwerij brengt, 'n Paar rommelige schermutselingen zijn te zien voor 't Z.F.C.-doel, maar de bal wordt door Dijkstra steeds gekeerd. Barendregt komt dan ln benijdenswaardige positie voor de goal. maar hij heeft te veel tijd noodig om zich schrap te zetten. De meeste schoten worden op het Z.F.C.-doel afge vuurd; toch doet de corner-verhouding zien dat Z.F.C. ook wel eens aan den anderen kant kwam. Als Barendregt nog enkele malen verkeerd heeft ge richt, ziet B. Pauwe plotseling dat zijn linksbuiten vrij staat. Met een prachtige hooge pass speelt hij Van Heyzen den bal toe. Deze zet voor en Barendregt kopt ln (0-1). Z.F.C.'s publiek brult om den geiykmaker. Maar juist ln die periode dat er van Zaansche zijde al op werd gezet bleek de zwakte van de voorhoede. Ook na ruat, toen Z.F.C. opgestuwd werd door ach terhoede en halflinle en de aanmoedigingen van 't pu bliek bracht die voorhoede het niet verder dan een viertal corners. Alleen Lust bracht eenige hoop. Doch by een harden schuiver, die Van Male klemvast had, bleef het wat schoten betrof. De begeestering van Z.F.C. die zich manifesteerde in een buitengewone dosis enthousiasme schrompelde langzamerhand Ineen. Mathematisch zuiver gingen de Pauwes en Van Heel te werk en kalmpjes aan ontdeed Feijenoord zich van de ketenen die haar wel eventjes hadden bedwongen. En de goal die Duijnhouwer uit een voorzet van rechts na missen van Van het Kaar kon scoren, was de uitdrukking van een tydeiyk overwicht (02). Toen is de strijd nog eens In volle glorie ontbrand. Z.F.C. probeerde van alles. Van De Maar noteeren we een keiharde schuiver. Maar wederom bleek dit 't eenige wat er gepresteerd kon worden. Hoe ook het spel tal van keeren van doel tot doel golfde, men kon haast niet meer gelooven dat er op de zege van Feyenoord Iets zou vallen af te dingen. Van het Kaar en Klopper wisselden om. Ook dit bracht geen verbetering, eerder verslechtering' .In een ware wolkbreuk passeerden de laatste minuten* En het eindsignaal van Boekman maakte van de al grooter wordende waarschynlijkheid een feit: Z.F.C. had de jaariyksche nederlaag van Feijenoord te pakken. Verdiend, hoe dan ook! VAN KOL'S VOETBALLOOFBAAN. Naar de „Courant" meldt, heeft Van Kol op zpn schrifteiyke vraag aan het K.N.V.B.-bestuur of hij we derom aan de competitie mag deelnemen, indien hij geen vergoeding meer aanvaardt voor het trainen van clubs, een bevestigend antwoord ontvangen. Een beslissing of 't Ajax-bestuur Van Kol weer zal aanemen, is nog niet genomen. 9 October a.s. 1 B: Alkm. Boys—R.C.Z. 1; Zaandijk 2—Bergen 1. 1 C: Strandvogels 1—West Frisia 3; Nieuwe Nie- iorp 1—M.F.C. 1. 1 D: Succes 1Succes 2; Helder 3H.R.C. 3; Wie- ringerwaard 1M.L.D. 1; B.K.C. 1Petten 1. 2 D: C.S.V. 1—Vrone 2; D.T.S. 2—Alkmaar 2; Schoorl 1—Alkm. Boys 2. 2 E: D.O.S.K.O. 1-H.R.C. 5; Texel 2—Sparta 2; Watervogels 1-Helder 4; H R.C. 4—J.V.C. 1. 2 F: Berkhout 1—West Frisia 4; Sijbekarspel 1— Hem 1; M.V.K. 1—Aartswoud 1; Hollandia 4-^ M.F.C. 2. 3 B: Bergen 2C.S.V 2; Ursem 1Alkm. Boys 3. 3 D: West Frisia 5N. Niedorp 2; Twisk 1-O.K.B, 1; M.F.C. 3—V.C.L. 1; Hem 2—Hoogkarspel 1; Ouden dijk 1—Andijk 3. 3 E: H.S.V. 1—D.O.S.K.O. 2; Succes 8—D.E.S. 1; Helder 5—B.K.C. 2; H R.C. 6—Sparta 3. 4 D: Alkmaar 2—Ursem 2: KS.V. 2Schoorl 2. 4 F: Hoogkarspel 2—M.F.C. 4; D.K.B. 2—Berkhout 2; M.V.K. 2Hem 3; Aartswoud 2—Oudendijk 2. 4 G: Petten 2—Callantsoog; J.V.C. 2—H.S.V. 2; Spar ta 4—H.R.C. 8. Adspiranten: C.S.V. a—Alcmaria a; Alkm. Boys a Alkmaar a: Bergen aSchoorl a; Alkm. Boys b D.T.S. a; K.S.V. a—Vrone b; D.T.S. b—Alcm. b; M.F.C. b—Andijk a: M.F.C. c—V.C.L a; Hem a— Hoogkarspel a: Twisk a—West Frisia c; Berkhout a—West Frisia d; Schagen b—HR.C. d; Succes a D.E.S. a; J.V.C. a—Helder d; H.S.V. a—Helder e. (Alg. Sportblad.) Ben slappe vertoon [cig. De wedstrijd 5 minuten te vroeg geëindigd. Schagens derde competitiewedstrijd is in een neder laag' uitgeloopen. Laten we direct zeggen, verdiend. Er weid hedenmiddag geweldig slecht gespeeld. De lamme linkerwink zal hier wel niet vreemd aan zü'n geweest. Tgen tweeën pakte zich boven Schagen een geweldige wolkenmassa samen, die niet veel goeds voorspelde. De harde wind hield echter nog lang stand, maar na een kwartier spelens kwamen de eerste regendruppels de spelers verfrisschen en het veld glibberig maken, wat aan het spel direct afbreuk deed. De regen begon na de rust nog harder te vallen en somtijds was het wit van het water. Niettegenstaande het zeer slechte weer, was nog aardig publiek aanwezig. Als scheidsrechter Koorstra uit Den Helder de aanvoerders by zicht roept wint Rus den toss en verkiest voor den wind te spelen. De elftallen stellen zich als volgt op: Schagen: C. Prins V. Vlottes K. Rempt A. Plakman R. Rus J. Watertor W. Rus J. Kakebeeke G. J. Boontjes J. Molenaar H. Keet Scheidsrechter H. P. Koorstra. Den Helder. G. Hartog K. de Boer W. Hetteling O. Hartog H. Weeteling Jb. Vonk R. van Dijk L. Visser A. Prins Gzn. G. van Huffel S. Prins. Zilvermeeuwen trapt af, maar hun eerste aanval strandt direct op aanvoerder Rus, die direct zijn voor hoede aan het werk zet. Hierin is vandaag Kakebeeke weer present, doch Buiskool ontbreekt wegens een hem overkomen ongeval op Zaterdag j.1. Direct gaat W. Rus het eens alleen probeeren, doch de Zilvermeeuwen-ach terhoede ls uit prima hout gesneden en weet de ballen direct te reourneeren. Aanvoerders Rus zendt van verre een harde kogel in, doch de Zilvermeeuwen-keeper weet dit schot meesteriyk te stoppen. Een sterk offensief zet Sohagen na eenige minuten in. Een doelpunt wordt gemaakt, doch geannuleerd, waarvoor hebben wij niet kunnen constateeren. Gedurende een kwartier bestookt Schagen het Z.-doel, dooh er is geen doorkomen aan. De kranige verdediging van Z. weet steeds te redden. In valler Keet schiet eenige malen van verre, doch zonder eenig resultaat. Na een mooi vrljgespeelden bal weet W. Rus mooi laag voor te zetten, doch een der Z.-backs maakt corner. Deze levert niets op. Wanneer Schagen een mooie kans heeft om de leiding te nemen, gaat deze verloren wegens buitenspel staan van Molenaar. Boon tjes kogelt vlak naast, doch over het algemeen wordt er tekort en te slecht geschoten om eenig resultaat te behalen. Kansen te over, maar er wordt niet geschoten. Het noodige enthousiasme ontbreekt geheel. Zilvermeeu wen bestookt dan Prins zyn heiligdom, maar deze stopt alles. Het begint nu te regenen wat aan het spel zeer veel afbreuk doet. Er wordt gegleden, gevallen, kortom goed spel ls niet meer mogeiyk. Het spel wordt te kort open gehouden, wat waarschijnlyk mede oorzaak was dat men niet langs de Z.verdedlging heen kon komen Na een half uur spelen ls nog niet veel goeds te zien gegeven. Dan valt Z. goed aan, doch Rempt werkt goed weg. Het is echter uitstel van executie, want vlak daar op onderneemt Z. een snellen aanval. Vlottes wordt ge passeerd, Rempt valt en de Z.-rechtsbinnen staat alleen voor Prins; hij weet echter niets anders te doen dan hu! zen hoog over te schieten. Aan de andere zede is het Boontjes, die keihard vlak langs de paal solvet, wat kort daarop aanvoerder Rus hem nadoet. Een h:~!eboel Z.-aanvallen loopen op buitenspel uit. Gevaarlijk spel is niet van de lucht. Talryke vrye schoppen worden tegen Z. uitgedeeld wegens te gevaarlijk spelen. Het leeken somwylen balletdanseresjes. Het Sohagendoel ont snapt aan een wisse doorboring als Prins te ver uit z'n doel is gekomen en de hooge voorzet niet kan on derscheppen. Gelukkig staat de vrijstaande Z.-rechts- buiten net buitenspel. Dan gaan de Spartanen weer ten aanval, Keet krpgt een keurige kans, een schot volgt, doch op keurige wijze werpt de Z.-keeper zich op het leder en werkt het weg. Prins ln topvorm. Wanneer de Sohagen-aanval door de goed verdedi gende Zilvermeeuwen-achterhoede is afgeslagen, valt hun voorhoede keurig combineerend aan. AUeen voor Prins gekomen, kogelt men hard in. Prins springt, duikt en trapt den bal tot driemaal toe uit z'n heiligdom, waarna de Z.-middenvoor aan alle onzekerheid een ein de maakt, om huizenhoog over te schieten. Met blanco stand gaat de rust in. Na de rust. heeft Schagen tegen den wind, die zoo langzamerhand een halve orkaan ls geworden. Plotseling mindert de wind en begint het water by stroomen uit de hemel te vallen. In deze periode is het bijna geen doen door te spelen. Toch wordt niet gestaakt. En corner wordt op

Schager Courant | 1932 | | pagina 6