Schagen II—H.R.C. IV. 3-3. Schagen AH.R.C. B. I—I. Helder 1—De Volewijckers I. 1—4. DIVERSEN. EOSTEPsMAAGP/IlFP het Schagen-doel genomen. De bal wordt eenlge malen Ingeschoten, belandt tegen den paal en wordt dan ver bulten het bereik van Prins in de touwen gejaagd. Zilvermeeuwen leidt. Geen 5 minuten daarna vergroot ze haar voorsprong; als een hard sohuin schot keeper Prins eenigszlns ver rast, verdwijnt de bal in het net 0 2. Direct begint Schagen iets beter te spelen. Doch te gen zulk een weer valt bijna niet te spelen. Toch weet Boontjes er alleen door te komen, dooh net als hij wil schieten wordt hij voor de zooveelste maal gevloerd, net binnen het benWlte gebied, penalty! Schagen's tegenpunt wordt uit deze penalty geboren. Aanvoerder Rus plaatst zich aohter den bal; hard wordt ingeschoten, doch de Z -keeper stopt keurig, maar slaat den bal net voor Rus z'n voeten, die zich niet bedenkt en den achterstand verkleint. Het weer wordt steeds slechter. Nog 5 mi nuten zijn te spelen, als plotseling de scheidsrechter, die overigens goed voldeed, inrukken blaast. Later ver namen wij dat de Schagen grensrechter v. Ketel had gezegd, den juisten tijd te hebben gehad. Z'n klokje maar eens na laten zien bij van Geelen. Het loopt be slist te hard. Zilvermeeuwen is een zeer lastige tegenstander, waar nog velen tegen zullen struikelen. Overigens een sym pathieke tegenstander met als uitblinkers het achter- trio. Een goeie partij vo:tbaL noldus in to orm. Keeper Ar- Schagen II, die verleden week zoo goed was gestart, ontving nu H.R.C. IV, een der elftal'en, die verleden jaar een groote rol heeft gespeeld in de kampioens- candidaten. Ook nu zullen de Racingers er alles wel op zetten om kampioen harer a'ie^ ing te worden. Dat men niet zoo heel licht over Sclt^gens tweede dacht, blijkt wel uit het feit, dat de völledigj ploeg aanwezig was. Ook bij dezen wedstrijd was do heer P. Kraan uit Den Helder arbiter en we kunnen niet anders zeggen, dan dat hij een zeer gunstigen indruk in Schagen heeft achtergelaten. De wedstrijd. Om even over twaalf wordt door de heeren aan voerders getosst. Breebaart wint den toss en verkiest voor den recht over het veld staanden wind te spelen. Racing is volledig en Schagen telt een invaller, waarvoor J. Weeland meespeelt als rechtsbuiten. Ra cing neemt middenuit, doch direct neemt Schagen den bal over. Het blijft de eerste minuten echter ter- reinverkennen. Het eerst komt H.R.C. er in. Een snelle aanval wordt op de Schager veste ondernomen. Boon raakt in duel met een vijftal Racingers, maar men vergeet hem te liepen. Toch weet Boon den bal nog corner te werken. De eerste corner wordt na drie minuten spelens op het Schagen doel genomen. De bal zweeft hoog voor het S. doel, doch Breebaart werkt den bal goed weg. Direct wordt deze corner gevolgd door een snellen aanval der Spartanen Jan Weeland kómt geheel vrij, doch mist de hem ge boden kans jammerlijk. Racing, dat eerst met alle energie tegen den ster ken wind op spelede, zakt langzamerhand af, waar door de Spartanen meer bewegingsvrijheid krijgen en eenige snelle aanvallen ondernemen. De Racin gers zitten ook niet bij de pakken neer en vallen goed aan. Van even buiten het stafschopgebied ge ven ze een verraderlijke punter op Arnoldus zijn hei ligdom. Hij wordt er even door verrast, maar stopt den bal nog al vallende. De toestormende Racing middenvoor loopt in en trapt den bal uit Arnoldus z'n handen net naast. De scheidsrechter had echter reeds gefloten wegens ongeoorloofd aanvallen van den keeper. Hierbij blesseerde del Schagen keeper Arnoldus even z'n vingers, doch kon gelukkig verder blijven spelen. De Racingers komen terug. Hun mid den voor komt alleen voor Arnoldus, maar zijn schot zijlt hoog de regenwolken tegemoet. Hierna zijn de Spartanen weer eens aan het woord. Blaauboer brengt zeer goed op en geeft mooi af aan Weeland. Deze zet goed voor, doch zijn voorzet wordt corner gewerkt. Deze wordt slecht genomen en gemakkelijk door de Racingers weggewerkt. Schagen neemt de leiding door S. Paulusma, die worstelt zich tusschen eenige Racingers door. Een schot volgt, wat door een Ra cing speler wordt aangeraakt. De bal verandert ech ter niet van richting, doch vliegt vol effect op het Racing doel af. De keeper wil den bal grijpen, doch tevergeefs en via z'n handen verdwijnt de bal in het net, 10. Geen twee minuten daarna schiet Paulus ma keihard in het zijnet. De Racingers pakken nog eens flink aan. Eenige aanvallen loopen op buiten spel dood. Plotseling een harde kogel in den rechter benedenhoek. Arnoldus stopt echter keurig, doch slaat den bal weg. Blaauboer krijgt den bal precies op z'n schoen en doelpunt onhoudbaar, waardoor de stand weer gelijk is. E. Rus neemt middenuit en vlug gaan de geel zwarten een tegenbezoek afleggen. Bijna hadden ze succes, maar Weeland schiet iets te hard voor, waardoor Paulusma den bal niet meer goed kan bemachtigen en naast schiet. Schagen herneemt de leiding, als De Moor een hooge bal op het Racing-doel afvuurt. De Racing keeper denkt den bal al heel ge makkelijk te kunnen grijpen en wacht den bal kalm af. G. Paulusma is er echter even eerder bij en kopt op keurige wijze langs den verbaasden Racing keeper no. 2 in de touwen. Racing antwoordt hierop met eenige niet van gevaar ontblcofe aanvallen. Bij een dezer aanvallen mist Molenaar leelijk, doch Boon is teruggeloopen en weet schitterend te redden. De roodjakken probeeren van alles, doch voor de rust brengen ze geen verandering meer in den stand. Na de rust zijn beide partijen om beurten in den aanval. Lang zamerhand werkt Schagen zich echter los en weet het tot eenige gevaarlijke aanvallen te brengen. Niet tegenstaande Racing nu het wmdvoordeel heeft, moeten ze alle zeilen bijzetten om erger te voorko men. Na eenige aanvallen der geel zwarten met alle moeite onschadelijk gemaakt te hebben, vergroot Schagen haar voorsprong. Lies Rus loopt alleen door de Racing achterhoede heen en schiet weder via keeper s handen in het net, 31. Geen twee minuten daarna schiet De Moor vlak naast. De Racingers begrijpen, dat het zoo toch niet gaat en beginnen eens flink aan te pakken. Het spel wordt nu even forscher, dGch Schagen kan hier wel tegen. Bij een hoogen voorzet van den Racing rechts buiten kopt Boon corner Deze werdt slecht genomen en door Molenaar weggewerkt. Deze speler hoede zich echter voor te lang drij'ven. De Moor zet een snellen aanval op en geeft op het juiste moment den bal aan Weeland, die nu binnen is gaan spelen. Deze schiet voor, de Racing keeper grijpt mis, waardoor Rus en Paulusma voor open doel komen. Juist dat Paulusma wil inschieten, wipt de bal even op en wordt door hem hoog overgeschoten. Onmiddellijk hierop een snelle Racing-aanval, waaruit op goede wijze een doelpunt wordt gemaakt &—2. Weer is het De Moor, die den aanval leidt. Alleen gaat hij er vandoor. Geeft een goede voorzet, Paulusma staat reeds klaar om den bal op te vangen, doch men geeft hem geen kans en laat hem kennismaken met moeder aarde. Racing wil nog winnen. Verwoest wordt er ge streden. Een hard schot in den bovenhoek wordt door Arnoldus gestopt. Even later weer een harde kogel. De Racingers roepen reeds van goal, doch daar zweeft Arnoldus reeds door de lucht, een doffe knal en hebben. Een pracht stukje keepwerk. Schagen valt dan weer goed aan. De Moor zet weer goed voor, doch Ru9 mist deze mooie kans. Een corner op het Schagen- doel levert niets op. Een schot van Jan Weeland wordt door den Racing-keeper keurig uit het benedenhoekje gegrabbelt en weggewerkt. Vlak daarop volgt een hard schot van Paulusma, maar ook nu ls de Racing-keeper er bij en stopt verdienstelijk. Beide partijen zijn nu om beurten in den aanval. Schagen krijgt een kans, doch Rus schiet iets te zacht, waardoord e kans ontnomen wordt. Racing maakt gelijk 5 minuten voor het einde uit een mooi door den rechts buiten genomen corner. Na nog eenige wederzijdsche aanvallen is het einde en hebben beide partijen de puntjes broederlijk gedeeld. Scheidsrechter Kraan leid de nu ook weder uitstekend. Nabeschouwing. Keeper Arnoldus heeft dezen middag magnifiek keep werk laten zien. Schagen's tweede is wat den keeper betreft een heel stuk verbeterd. Boon was als van oud3, terwijl Breebaart ons dezen middag meeviel. Veel is door de backs weggewerkt. J. Koomen is ten eenen male een goede speler en bevestigde dit ook hedenmiddag. Molenaar herstelde zich na een los be ging goed en heeft verdienstelijk werk verricht. P. Blaauboer heeft goed gespeeld. Jammer voor hem, dat hij H.R.C. juist aan haar eerste puntje moest helpen. De voorhoede zal na eenige wedstrijden nog wel beter gaan spelen. Af en toe rammelde het geweldig, doch na de rust werd reeds beter gespeeld en vol goeden moed zjjn we voor hun verdere wedstrijden. Gelijk opgaande strijd. Wanneer scheidsrechter P. Kraan uit Den Helder de elftallen binnen de lijnen fuit, blijkt dat Schagen A slechts 10 speler heeft. De adspiranten-commissie wist een reserve aar. te wijzen, waardoor tenslotte met 11 man kon worden verder gespeeld. Racing heeft de toss gewonnen en verkiest voor den recht over het veld staanden wind te spelen. Een mooie kans om te scoren gaat verloren, als A. Schoorl te lang met schieten wacht. Ze doen het echter maals over, Grootes zet mooi voor. doch weder is het Schoorl die nu de kans mist. Toch weet hij even daarna een hard schot in te zenden, wat de Racing keper op goede wijze stopt en wegwerkt. Geregeld zitten de Spartaantjes op het Racing doel, doch het juiste schot ontbreekt. Ook H.R.C. zit niet stil en weet enkele malen goed door te hreken. Dit is ech ter ook zonder resultaat, want Bijpost en Peetoom weten van geen wijken. Met blanco stond treedt de rust in. Na de rust direct een serie aanvallen van Racing, doch Peetoom en Bruin en in laatste instantie keeper Bijpost, red den wat er te redden valt. Een hooge voorzet van de Racing linksbuiten, wordt door keeper Bijpost goed onderschept en weggewerkt. Vlak hierop een vlugge Schager aanval. Cees van Haren speelt de bal mooi vrij, geeft vlug door naar Schoorl. Deze is er net even eerder bij als de Racing' back en geeft den bal een puntertje langs hem heen, naar D. Ruig, die klaar staat. Vliegensvlug gaat hij er vandoor en doel punt onder den vallenden Racing keeper door, 10. Racing neemt middenuit en valt meteen goed aan. Een hard schot wordt afgevuurd, doch Bijpost stopt op keurige wijze. Vlak daarop weet hij weer een ko gel te stoppen, om geen drie minuten daarna finaal over den bal heen te trappen, waardoor H.R.C. al heel gemakkelijk gelijk maakt. 1—1. H.R.C. is hierna de laatste 10 minuten geheel in de meerderheid, maar door goed spel van aanvoerder Peetoom en P. Bruin, wordt erger voorkomen en blijft den stand tot het einde toe gelijk. Scheidsrechter Kraan leidde deze adspirantenwed- strijd op keurige wijze. Dit doet altijd erg plezierig aan. PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Schagen I Texel IISchagen II, 2 uur. H.R.C. VI—Schagen m, 12 uur. Schagen IV—H.R.C. VHI. 12 uur. Schagen bH.R.C. d, 10.30 uur. Schagen a, vrij. Verdiend verforen. Op het kritieke moment een penalty gemist. Helder heeft in haaj: eersten thuiswedstrijd niet veel moois laten zien en de nederlaag, die de withemden ge kregen hebben, was beslist verdiend. De Volewijckers lieten heel wat beter spel zien dan de Helderschen. Ze combineerden vlot en de spelers wa ren allen hun plaats waard. Bijzondere uitblinkers wa ren spil en keeper. De Amsterdammers hebben meer in hun marsch dan de uitslagen van de beide eerste com- petitiedagen zou doen vermoeden en de overige clubs zijn met dit elftal nog lang niet klaar. Helder iheeft het nooit kunnen redden tegen de Vo lewijckers, wat dat betreft, verbaast de nederlaag niet, maar het spel was bepaald teleurstellend en bleef be neden de verwachtingen, die de 31 overwinning op O.S.V. en de 53 zege op Meervogels hadden opgewekt. De wedstrijd heeft intusschen getoond dat de opstelling van Helder een enkele wijziging moet ondergaan. Thans was het elftal als volgt samengesteld: Bijl. Kenter Schottlng, V. d. Wal, Spigt, H. de Boer, B. de Boer, Reinders, Burger, Smit, Godschalk. Een verandering in de voorhoede is noodzakelijk, wil men het gestelde doel, het kampioenschap, bereiken. Smit speelde heel zwak, te zwak om gehandhaafd te blijven en ook Reinders was onvoldoende. Het ontbreekt Helder dus aan goede binnenspelers. Het beste lijkt ons om Godschalk als linksbinnen op te stellen. Hij is wel is waar licht gebouwd, en daardoor wat bang, maar dat nadeel heeft hij anders toch ook en o.i. is hij als buiten speler niet op zijn plaats. Voor de linksbuitenplaats ko men dan b.v. Henning, Dirk Bak in aanmerking, of desnoods B. de Boer, wat de halfllnie wel vermindert, doch op 't oogenblik is een versterking van den aanval een eerste vereisohte. Als rechtsbinnen is b.v. Veen*weer eens te probeeren. De drie overige aanvallers, Bijl, Burger en Godschalk konden er wel mee overweg, vertoonden echter niets bijzonders. Burger was af en toe weer vreeselijk aan het pingelen. Heelemaal onbegrijpelijk is dat niet, als je je medespelers toch ook bijna alles ziet verknoeien. Over het verdere elftal zullen we kort zijn. De half llnie beviel wel, door hen werd tenminste af en toe werkelijk gevoetbald. Tenslotte de verdediging was niet zoo hecht als anders. Schotting en V. d. Wal misten vaak voor hun doen. Het hobbelige, effectvolle terrein zal daar niet onsohuldig aan geweest zijn. Aantrekkelijk is de partij niet geweest, het weer was er niet geschikt voor en „hoog spanning" is er niet ge weest. We zullen nog enkele momenten uit den strijd cianstippen. De Volewijckers trapten tegen den wind af. Helder had dus het windvoordeel, wat blijkens het verloop van de partij ditmaal eens werkelijk een voordeel bleek te zijn. Direct toont Volewijckers een aardige ploeg te be zitten en de Helder-verdediging moet spoedig ingrijpen. Voetbal-Dictator In Holland. Het eerste elftal van A.D.O. in Den Haag wordt tegenwoordig samengesteld door voorzitter Leurs, die door het bestuur gezien de minder goede resulta ten met. een elftalcommissie van vijf menschen met dictatoriale macht is bekleed. Xerxes op de „Wilgenpias". De Rotterdamsche voetbalclub Xerxes heeft eenigen tijd geleden een schitterende nieuwe inrichting ge kregen in de buurt, van Overschie. Hier liggen allerlei soorten sportterreinen in mas sa's bij elkaar; tevens geweldige zwembaden, waar van de ingebruikneming dezen zomer heeft plaats gevonden. Maar voor den Rotterdammer ligt Xerxes' ter rein niet om het hoekje van de deur. Vlak bij heeft men een spoorweghalte aangelegd. Uit den brand, zou men denken. Nu willen de Spoorwegen echter niet meer dan 10 extra-treinen (inhoudende tezamen pl.m. 10.000 personen) naar de Wilgenpias vervoeren. 't Is voor Xerxes jammer dat het haar bijna onmo gelijk is om de schitterende op Amerikaansche voet ingerichte complexen volledig uit te buiten. Er is n.1. ruimte op de tribunes voor 25.000 man. Feijenoord's terrein. Sparta en Xerxes hebben elk hun „stadion", Feijen- oord ploetert nog maar steeds met haar terreintje waar ze hoogstens 12.000 man bergt. Reeds jaren confereert Feijenoord met het gemeen tebestuur; tot een oplossing komt het maar steeds niet. Als men de Rotterdammers hoort, zeggen ze, dat het nu wel gauw voor elkaar zal zijn. De „tegenwerking" van het gemeentebestuur zal wel voornamelijk hieruit bestaan, dat Feijenoord wil dat de gemeente een heel groot (voor 40.000 perso nen!) Stadion bouwt met een eerste klasse inrichting, waar Feijenoord als huurder in kan stappen. Hierop gaat het gemeentebestuur niet zoo maar ineens in. Rubberdoppen onder schoenen. In de voetbalwereld maken den laatsten tijd rub berdoppen onder de voetbalschoenen opgang. Het ge vaar voor verwonding der tegenstanders wordt er door verkleind. Ook Zeebnrgia bouwde. D.W.S. heeft aan den Spaarndammerdijk een keurige inrichting gebouwd. Zeeburgia wilde voor haar medestrijder naar het eerste-klasseschap niet onderdoen en heeft thans drie nieuwe terreinen aan de Kruislaan in gebruik ge nomen. Een schitterend clubhuis, als symbool wat door clubliefde kan worden bereikt, staat er bij. Verscheidene kleedkamers, voor elftallen en scheidsrechters, douches, waschruimten en een be stuurskamer kan men er in vinden. Overschrijvingen. M. A. Rottier vraagt overschrijving van D.H.C. naar B. Adam (de broer van den bekenden international, die ook in Zwitserland studeert) van Grasschoppers (Zürich) naar II.V.V. Dispensatie. Vergunning verleend om nog één jaar in de ad- spiranten-competiti' uit te komen: J. Rootjes van D.T.S.; 9 leden van H.R.C.; 7 leden van H.S.V.; 7 le den van Helder. Scheidsrechters. De heer C. van Oorschot, die bij zijn verhuizing van Oudesluis naar Beverwijk zich niet meer beschikbaar had gesteld, heeft zich weer op de lijst laten plaat sen. Bravo! Moge het een aansporing zijn voor anderen. Groote vereenigingen. Z.F.C. spant in Noordholland de kroon met 18 elf tallen. Dan komt W.F.C. met 16; H.R.C. met 14; K.F.C. met 11; Helder met 10. Feijenoord speelt echter met 23 elftallen en R.C.H. de grootste vereeniging van Haarlem, met 26; de laatste heeft tevens het grootste aantal aan den bond opgegeven leden. Het baantje van secretaris moet toch wel bij een rasecht amateur berusten. Een ieder zou daar niet licht voor te vinden zijn! België—Nederland. Adam speelt zeer waarschijnlijk mee in Brussel. De kaarten zijn uitverkocht; in het laatst van de vorige week is de K.N.V.B., die er 5600 heeft gekre gen, met de distrióutie begonnen. Voetballers-dieet. Tijdens den wedstrijd Z.F.C.Feijenoord, zagen wc den oefenmeester van de Rotterdammers telkens het speelveld omloopen en schijfjes appel naar de spelers toewerpen. Na afloop werden de Feijenoord-spelers direct ge laafd met heete grenadine. Zou hier soms het geheim van hun kracht in li' - gen? Forsch spel. Dit schijnt een specifieke Velser eigenschap te zijn. V.S.V. heeft er al heel wat over moeten hooren; maar ook Kinheim schijnt de klap van den molen te pakken te hebben. Toen E.D.O. met 30 van Kinheim won, waren de Perukels, een paar fijne voetballers, die toch ook daarnaast wel eens een stootje uitdeelen, als de dood zoo bang. En uit Amsterdam lezen we dat Kinhei:p in de match tegen T.O.A. ook veel te forsch voetbalde. Er zou nog meer op de debetzijde van de Velse- naars te schrijven zijn. Hopelijk kome» de Velser clubs bijtijds tot bezin ning. Znld-NederlandLuxemburg. Op 16 October wordt tevens gespeeld deze jaarlijk- sche wedstrijd. De plaats van den strijd is het N.A.C.- terrein te Breda. Het elftal is volgens de „Telegraaf"; Mes (T.A.C.); Van Tuyl (Eindhoven) en Lanegger (P.S.V.); Pelikaan (Longa), O. Prinsin (N.O.A.D.) en Kools (N.A.C.); Simons (N.A.C.), Huuting (P.S.V.), Paffen (Bleijerheide), v. d. Broek (P.S.V.) en Fran ken (N.O.A.D.). De reserves zijn: Verhoeven (Longa), doel; Maenen (De Valk), achter; Van der Linden (N A.C.), midden en Peters (Eindhoven) en Möller (Willem II), voor. Voor slechte spijsver tering eD verstopping zi)n Poster s MaagplI- leD her middel bi) uit nemendheid. Zi) pur- geeren niet heftig, doch werken zacht en zonder krampen Houdt steeds een Hacon bi) de hand. Alom otrktijgboat f O 65 p. flacon. Schotting is de eerste minuten raar bezig; v. d. Wal echter op zijn best. Helder neemt door den wind gesteund het initiatief over. Burger, Godschalk en Bijl lossen de eerste scho ten, maar wat er van op doel komt, wordt zonder moeite door den keeper gestopt. Na een kwartiertje treft een „kanjer" van den Hel- der-midvoor doel. De linksback veranderde den hal van richting en voor den Volewijckers-keeper was er geen houden meer aan. De Vol. rechtervleugel weert zich even geducht. Ken ter krijgt een lastig schot, maar het loopt goed af en vlak daarop kogelt de rechtsbinnen in mooie positie rakelings over. Helder is dan gevaarlijk in den aanval. Uit een corner van Bijl wordt zelfs een bal in het doel gewerkt; één der Helder-spelers stond echter off-side. Het spel wordt dan tot tweemaal toe opgehouden door ongelukjes van de Vol.-linksbinnen en -bulten, wat niet ernstig blijkt te zijn. Het laatste kwartier vermindert Helder. Volewijckers krijgt verschillende goede kansen. Ook zijn brengen het niet verder dan een off-side doelpunt, al kroop de Helder-verdediging tot tweemaal toe door het oog van een naald. Een doorbraak van Burger is de eenige kans die Helder nog krijgt. De Helder-midvoor werd echter vrij hardhandig van den bal gezet en weg was ook deze kans en het blijft 10, een met dezen wind te kleine voorsprong. Na de pauze pakt Helder aanvankelijk goed aan. Volewijckers zijn daarna weer aan het woord. De Amsterdamsche voorhoede is echter voorlooplg niet gevaarlijk. Het eerste doelpunt komt van de spil, die van grooten afstand met een geweldig schot het Helder-doel doort>oort (11) De Volewijckers-stormlinie past zich nu goed aan de omstandigheden aan. Een mooie voorzet van den rechtsbuiten wordt op de juist manier door den links buiten behandeld en onhoudbaar gaat de bal weer langs Kenter (12). Dan volgen de mooiste minuten van den wedstrijd, Het zijn er helaas slechts weinige. Beide partijen zetten er alles op. Bijl plaatst hoog voor doel, Godschalk schiet in en er wordt hands gemaakt. Strafschop. Het „psychologisch moment". Een minuut later heeft Helder den wedstrijd verloren. B. de Boer miste de penalty en bij den onmid dellijk daarop volgenden aanval fabriceerde de Vole wijckers linksbinnen een derde doelpunt (13). Dé laatste 10 minuten waren van geen belang meer. De Volewijckers waren blijkbaar nog niet tevreden en voegden er nog een doelpunt aan toe en met 41 had Helder haar eersten thuiswedstrijd verloren. ANNA PAULOWNA. Eerste gewin is kattegespin« Dat is inderdaad het eenige wat we kunnen zeg gen bij de aanblik van de scherven die er Zondag door de tegenstanders van de Poldersche porcelein- kast zijn gemaakt. Maar laten wc de zaak nuchter bekijken; de scher ven zijn immers nog heel en een kleine ontgooche ling moeten de heeren kunnen verdragen. H.R.C. 3—B.K.C. 1, 4—1, We hadden al zoo'n idéé dat B.K.C. het tegen Ra cing 3 niet zou halen. Temeer waar M. van Teulin- gen Jz. wegens een beenbiessure verhinderd was. Tromp Post speelde nu achter en Jac. Wiggerr viel in op de linksbinnenplaats. De eerste goal kwam van B.K.C. Tegen wind in nog wel. Het was een schot van Huisman, dat van de een paal tegen de andere vloog en toen eerst het doelvlak passeerde. Kort daarop heeft H.R.C. den gelijkmaker weten te maken. Tot 10 minuten voor rust bleef de stad zoo. B.K.C. is toen aan het prutsen geraakt Het ram melde geducht en vooral achter. H.R.C. pakte de ge legenheid gretig aan en fokte in de kleine periode voor rust nog 3 goals (41). Na half time kreeg B.K.C. voor den wind. H.R.C. heeft het evenwel weten te houden. De B.K.C.-spelers erkenden bij hun thuiskomst ruiterlijk dat H.R.C. 3 een heele zware tegenpartij is, die er nog verscheidene in het zand zal lateD bijten. In de Poldersche dreven, op het B.K.C.-terrein speelde B.K.C. 2 thuis tegen H.S.V. I van Den Helder. Er zat ongelooflijk weinig spirit in de B.K.C.-ploeg. Als gevolg waarvan H.S.V. hand over hand sterker werd en rustigjes aan een 80 voorsprong met de rust had. De regen trad nog even als spelbreker op. Na de hervatting verscheen Zeeman niet meer in het vold. Tegen wind wist H.S.V. zelfs nog 3 doelpunten te maken (0—11). Dit was voor velen te erg. Maar inplaats van aan te pakken en te trachten er tenminste nog iets van te maken, liepen Jn. en Jb. Steenvoorde het veld uit. Toen het publiek hen tegen hield, en ze toch weer zouden spelen, zond scheidsrechter Van der Kooij ze het veld uit, zich terecht op het standpunt stellend: eens er uit, blijft er uit. 't Is een houding die aller treurigst aandoet. De achterstand wijt men in den regel ook nog aan de opstelling. Bijgevolg dat bijvoorbeeld Van Loon, toen deze zag dat het verkeerd ging, van de links buitenplaats naar de linkerbackplaats verhuisde. En warempel stond hij op het laatst onder de lat en Koster back. Was dat nou B.K.C. 2, dat vorige week met een borst als een pekelharing uit Barsingerhorn terug kwam? A.s. Zondag beter, heeren! Om twee uur thuis: B.K.C. 1Petten 1. In den Helder: Helder 5B.K.C. 2. T ZAND. Geel ZwartIZ.A.P. I, 3—0. V.V.O. II—Geel-Zwart II, 4—0. LANGEREIS. De voetbalvereeniging V.C.L. kan weder op een goe den wedstrijd terug zien. De vereeniging speelde een competitiewedstrijd en wel V.C.L. I tegen West-Frisia 5 van Enkhuizen en V.C.L. adspiranten tegen West- Frisia-adspiranten C. Beide elftallen wisten een flin ke overwinning te behalen en wel V.C.L. adspiran ten met 31 en V.C.L. a met 63. Op het land van den heer J. Ham werd ter gele genheid van de kermis een voetbalwedstrijd voor ve teranen gehouden. Jammer, dat het weer slecht was. Met veel animo werd er door de 2 elftallen, de hooge en de lage kant, van de Langereis ge speeld en enkelen toonden zich flinke voetballers. Hoewel er nogal veel tegen de spelregels gezondigd werd, ging het spel zonder te veel afbrekingen door, daar de scheidsrechter, de heer C v. Twuiver, te Veenhuizen, opzettelijk zooveel mogelijk door de vin gers zag. De hooge kant van de Langreis won me 4—1.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7