N.H.V.B.-UITSLAGEN. NIEUWS uit de 4e kasse K.N.V.B. Uit Alkmaar en Omstreken. Eerste klasse D. M.L.D.Succes 45. Petten-Helder 3 3L Succes 2Wieringerwaard 25. H.R.C. 3B.K.C. 4—1. Tweede klasse E. Helder 4Dosko 1, 11. J.V.C. 1—Texel 2, 3—2. H.R.C. 5Watervogels 1, 05. Sparta 2—H.R.C. 4, 3—3. Derde klasse E. B.K.C. 2—H.S.V. 1, 0—11. Kolhorn 1Suwees 3. 05. Dosko 2Helder 5, 55. D.E.S. 1—H.R.C. 6, 5—0, gestaakt. Vierde klasse A. H.S.V. 2—Petten 2, 2—2. Wieringerwaard 2J.V.C. 2, 32. Callantsoog 1H.R.C. 8. 11, gestaakt. Adspiranten P. Sparta aH.R.C. b, 11. Helder a-Helder b, 150. Adspiranten R. D.E.S. aH.R.C. d, 3—3. J.V.C. a—H.R.C. c, 6—0. Succes aHelder d, 31. Adspiranten S. H.S.V. a—H.R.C. f, 10—0. Helder f—H.R.C. g, 3—3. OVERZICHT. Eerste klasse. De zege van Succes over M.L.D. (5i) die in Den Hel der behaald werd, is niet erg vertrouwenwekkend voor de Wieringers. Meer dan duidelijk wordt hierbij de gril ligheid van voetbal getoond. Petten klopte thuis Helder 3. De eenigen die nu nog zonder punten zijn, zijn Succes 2, dat met 52 van de Wieringerwaarder roodbroeken verloor, en M.L.D. De mannen van Schenk kunnen als ze ingespeeld zijn na dezen voetballoozen zomer nog wel eens voor een ver- rassinkje zorgen. H.R.C. 3 was voor B.K.C. te sterk. Met 41 kwamen de Racers uit den strijd, die hen door mooiere doelcijfers dan Succes op de eerste plaats brengt H.R.C. 3 2 2 0 0 8—2 4 Succes 1 2 2 0 0 95 4 Wieringerwaard 2 1 0 1 6—6 2 B.K.C. 2 1 0 1 5—5 2 Helder 3 2 1 0 1 5—6 2 Petten 2 1 0 1 4—5 2 Succes 2 2 0 0 2 5—9 0 M.L.D. 2 0 0 2 5—9 0 Tweed© klasse. Helder 4 hield tegen D.O.S.K.O. stand (11). Sparta 2 viel ons mee, door tegen H.R.C. 4 een gelijk spel te behalen (33). De Watervogels doelpuntten tegen Racing 5 vijfmaal, waartegen de roodhemden geen enkele goal konden stellen. J.V.C. had Texel 2 op bezoek en won met 32. 'n Ta melijk mager resultaat. Mede door het zwakke spel van verleden week tegen D.O.S.K.O., zullen ook thans van de Julianadorpers geen groote dingen te verwachten zijn. D.OB.K.O. 2 1 1 0 3—2 3 Sparta 2 2 1 1 0 6 3 H.R.C. 4 2 1 1 0 6—5 3 Watervogels 2 1 0 1 7—3 2 J.V.C. 2 1 0 1 44 2 Helder 4 2 0 1 1 1—9 1 Texel 2 1 0 0 1 2—3 0 H.R.C. 5 1 0 0 1 9-5 0 Derde klasse. De groote 110 zege van H.S.V. op B.K.C. 2 mag eenigszins geflatteerd zijn, de mannen uit de Oude- Helder hebben een goed begin gemaakt. Een goed begin is evenwel slechts het halve werk; de andere helft hébben de H.S.V.'ers nog voor de boeg. Kolhorn kropt het ook niet dit jaar. Succes 3 kwam met een 50 zege uit de voormalige „zeehavenstad" terug. D.E.S. 1—H.R.C. 6 werd bij den stand 5—0 in het voordeel van de thuisclub gestaakt. D.O.S.K.O. 2—Helder 5 was een doelpuntenrijke wed strijd (55); het resultaat valt van de Oudesluizers mee. Vierde klasse. H.S.V. 2 en Petten 2 speelden gelijk (22). Wieringerwaard 2 won met 32 van J.V.C. 2. Cal lantsoog-H.R.C. 8 werd kort voor het einde wegens den hevigen regenval gestaakt. De stand was toen 1 Eerste klasse B. Assendelft 2Alkmaarsche Boys 1, 27. W.P.C. 5—Zaandijk 2, 1—2. K.F.C. 3R.C.Z. 1, 1—3. Bergen 1Z.F.C. 5, 91. Eerste klasse C. West Frisia 3—Andijk 1, 2—2. Hollandia 3N. Niedorp, afgekeurd. Tweede klasse D. Alkmaarsche Boys 2C.S.V. 1, 34. Uitgeest 2—D.T.S. 2. 2—1. Vrone 2Schoorl 1. 19. Alkmaar 2Alcmaria 4, 01. Derde klasse B. Alkmaarsche Boys 3K.S.V. 1, 74. C.S.V. 2—Ursem 1, 7—0. Vierde klasse D. Schoorl 2Alkmaar 3, 32. Junioren klasse A. Z.F.C. bAlcmaria a, 41. Alkm. Boys aZ.F.C. a, 06. Adspiranten H. Bergen aAlkm. Boys a, 15. C.S.V. aAlkmaar a, 30. Uitgeest aAlcmaria a, 91. Adspiranten J. Vrone aAlkm. Boys b, 20. Alcmaria bUitgeest b, 111. N. Niedorp aD.TJ3. a, 0—7. Adspiranten K. Alcmaria cK.S.V. a 02. OVERZICHT. Eerste klasse B. De Alkmaarsche Boys moesten bij één der concur renten op bezoek en dit zou geen „walk-over" beteeke- nen. Edooh, Assendelft 2 werd op eigen veld totaal over speeld en de Boys behaalden een flinke overwinning. Zaandijk 2 klopte W.F.C. 5 in eigen huis met 2—1. R.C.Z. 1 was bij K.F.C. 3 op bezoek en toen tien mi nuten voor het einde met den stand 13 in verband met den regen gestaakt moest worden, accepteerden beiden aanvoerders den wedstrijd voor uitgespeeld. Ber gen 1 herstelde zich in eigen huis door Z.F.C. 5 êen groo te nederlaag toe te brengen. Eerste klasse C. Andijk 1 liet zich te Enkhuizen verrassen en... zoo waar een puntje afhandig maken. Daar het terrein van Hollandia werd afgekeurd, kon de wedstrijd Hollandia 3N. Niedorp 1 geen doorgang vinden. Tweede klasse B. Het tweede elftal van de Boys had het zeer zwaar thuis, tegen het sterke C.S.V. 1. Eenmaal stonden de reserves met 14 achter en het eindsignaal kwam even te gauw om gelijk te maken. Uitgeest 2 won van D.T.S. 2. Ook Schoorl herstelde zich en bracht Vrone 2 in eigen huis een groote nederlaag toe. Ook Alcmaria 4 behaalde haar tweede overwinning en wel ten koste van Alkmaar 2. In deze ontmoeting eveneens aan spanning geen gebrek. Derde klasse B. De ontmoeting Alkm. Boys 3K.S.V. 1 bracht den kaasstedelingen nog een onverwacht groote zege. Een maal stond men hier gelijk 44. Toen plotseling drie goals en... de overwinning voor de thuisclub was een feit. C.S.V. 2 herstelde zich en zond Ursem 1 met een flinke nederlaag naar huis toe. Vierde klasse D. Schoorl 2 behaalde opnieuw een overwinning, zulks ten koste van Alkmaar 3, doch... het was thans geen groote. Beverwijk wordt favoriet Zilvermeeuwen klopt Schapen. Kranig herstel van Q.S.C. E.V.C. slaat D.T.S. Gelijk spel tus- schen Texel en Vrone. Een stormachtige dag. Dat hadden we niet gedacht, dat er geen enkel veld behoefde te worden afgekeurd, want er was de laat ste dagen toch gewe'dig veel water gevallen. Een prettnge voetbal-Zondag was het echter in geen geval en veel wedstrijden werden in eer. stroomenden re gen beëindigd. Beverwijk nog ongeslagen. De zegetocht van de Beverwijkers werd voortgezet en toch eenigszins gestuit ook. Zij wonnen namelijk slechts met 21 van Uitgeest, wat er wel op wijst dat de Uitgeestenaren tot verdienstelijke prestaties in staat zijn. Echter na deze overwinning is komen vast te staan, dat'Beverwijk weer een voorname rol in den strijd om de eerste plaats zal spelen zooals altijd. Alle concurrenten hebben reeds twee verliespunten geboekt. Dat Schagen haar eerste nederlaag boekte zij verloor op eigen grond met 2—1 van Zilver meeuwen, baart geen verwondering. Wat grooter ver rassing is het gelijke spel van Vrone tegen Texel op het terrein van de eilandbewoners, een uitslag in middels, die bewijst, dat met de Vroneanen nog lang niet valt te spotten. Q.S.C. ontving Alkmaar op eigen bodem en herstelde zich kranig door met 50 te win nen. Die nul zegt ons zoo veel. Wat E.V.C. in den zin heeft weten wij niet, maar na Q.S.C., wat verleden week met 20 het loodje moest leggen, werd D.T.S. het kind van de rekening en werd met een 4—2 neder laag naar Langendijk teruggezonden. Een uitslag die ons niet verbaasde, maar ons niettemin van de Lan- gedijkers tegenvalt. Alles bijeen is thans reeds te voorzien, dat de verwachte felle strijd tegen de laat ste plaats niet zal uitblijven. De stand is nu: Beverwijk 3 3 8—3 6 Schagen 3 2 1 8-4 4 E.V.C. 3 2 1 7—6 4 Uitgeest 3 1 1 1 9—8 3 Zilvermeeuwen 3 1 1 1 6—6 3 Q.S.C. 2 1 1 5-2 2 Alkmaar 3 1 2 4—10 2 Texel 3 2 1 6—8 2 Vrone 2 1 1 1—4 1 D.T.S. 3 1 2 7—10 1 Uit bovenstaanden stand blijkt dat Texel, D.T.S. en Vrone nog geen enkele overwinning hebben behaald. Het debuut van Texel in den K.N.V.B. valt ons ge ducht tegen. Wij hadden beslist meer van de eiland bewoners verwacht dan wat ze tot nog toe na 3 wed strijden hebben gepresteerd. Programma voor Zondag a.s. Uitgeest—Q.S.C., C. D. Swart. Texel—E.V.C., W. Prins. AlkmaarVrone, R. Vel. D.T.S.Beverwijk, G. A. Beauchampet. Schagen en Zilvermeeuwen kunnen uitrusten van den vermoeienden wedstrijd van Zondag jl. Onze voorspellingen. Het valt niet mee een voorspelling te geven van bovenstaand programma, Maar aangezien het zoo bij deze rubriek behoort, zullen we het nogmaals wagen. Daar gaat ie dan. Uitgeest ontvangt op eigen bodem Q.S.C. Uitgeest, dat Zondag van Beverwijk op het nippertje verloor, zal nu al het mogelijke doen om het verloren terrein te herwinnen. Ze treft het echter niet bijzonder en krijgt Q.S.C. te bekampen, wat zich Zon dag kranig herstelde. Wij verwachten hier een pun- tenverdeeling. De Edammers moeten de zeer verre reis maken naar het eiland Texel om aldaar te Den Burg de club van dien naam te bekampen. Texel, dat reeds twee wedstrijden gelijk heeft gespeeld, zal nu zeker trachten te winnen, maar krijgt hiervoor E.V.C. wat de laatste wedstrijden geweldig op schot lijkt te zijn. We houden het dan ook op de Edammers aan. Het zou ons echter niet verwonderen als Texel eens wist te winnen. AlkmaarVrone. De buren ontmoeten elkaar in Alkmaar aan den Westerweg, waar ze beiden elke duimbreeds grond wel zullen betwisten. Wij voorspel len hier een kleine zege voor de Alkmaarders. In Oud karspel word t feitelijk de clou van den dag gespeeld. D.T.S—Beverwijk. Wat zullen de Langedij- kers hun best doen om te winnen. De punten hebben ze hard noodig. We hebben echter een sterk vermoe den dat ze de eerepalm aan Beverwijk zullen moeten laten. Wat heusch geen schande zou wezen. Laat zien wat je kunt, D.T.S.'ers! OUDESLUIS. Dosko I speelde in Den Helder tegen Helder 4 en wist het niet verder te brengen dan een gelijk spel. D., wel ke eerst met den wind in den rug speelde, beging de fout het spel niet voldoende open te houden, terwijl zij de tegenpartij te veel insloot, zoodat er bijna geen door komen aan was. Rust 00. Na de ryst nam H. spoedig de leiding. D. begon echter tegen wind in al beter te spelen en wist na een poosje gelijk te maken. Wel zette D. nog verschillende goede aanvallen op, maar het zat niet erg mee. H. kon aan den anderen kant ook het net niet vinden. Einde 11. Dosko 2 had bezoek van Helder 5 en wist het tot een gelijk spel te brengen, 5—5. Alhoewel D. bijna steeds de leiding nam, eenmaal zelfs met 42, en tegen het einde weer met 54, wist H. echter steeds gelijk te maken. Enfin jongens, het eerste punt is binnen; zorg nu dat er meerdero volgen. a.s. Zondag speelt Dosko 1 thuis tegen H.R.C. 5 uit Den Helder. Groote teleurstelling van Alcmaria Vlctix te gen V.V.A. (22).Nederlagen van de re serves. Alkmaar I verliest van Q.S.C. I met 50. Een nieuwe zege (27) van de Alkmaarsche Boïjfc. "Wat er verder in den NJLVJ5. gebeurde. De eerste thuiswedstrijd van Alcmaria Victrix tegen V.V.A. is op een bittere teleurstelling uitgeloopen. Wel is waar had de kaasclub reeds een tweetal wedstrijden achter den rug. waaruit zij slechts één winstpunt had kunnen behalen, doch het feit dat ontmoetingen, uit te gen H.R.C. en W.F.C. nu eenmaal niet zonder kleer scheuren verloopen, bestond in de kaasstad de meening, dat Alcmaria nu feitelijk haar competitie zou beginnen. Welk een genot daarvoor het Amsterdamsche V.V.A. te mogen ontvangen, de club, die reeds onder het kader van ..zwakke zusjes" gerangschikt kon worden. Welk een wreede ontgoocheling!?... Eenmaal hadden de Alkmaarders een nuttigen 20 voorsprong... De Amsterdammers maakten tct veler verbazing gelijk en... verdedigden met hand en tand tot het voor Alkmaar bittere einde. En toen dit kwam, hadden de kaasstede lingen hun thuisprogramma ingezet met een drawn en... één verliespunt. Het ls inmiddels voldoende ge bleken, dat de kaasclub in den strijd om de bovenste plaats, wel geen voornamen rol zal spelen De wodsfyd. Het is reeds kwart over twee geweest als er getosst wordt en V.VA. deze wint. Zij verkiest eerst den vrij sterken wind in te spelen, waarna Peereboom den bal aan het rollen brengt. V.VA. voelt reeds dadelijk, dat zij alles op alles moet zetten, om erger te kunnen voor- komen. De eerste aanvallen, waarbij het weer eens niet in den linkervleugel klopt, zijn voor de thuisclub, doch leveren niets op. Steeds weer opnieuw bevindt de bal zich geruimen tijd voor het Amsterdamsche doel, doch weifelen en zeer slecht schieten, hebben tot gevolg dat de stand immer blank blijft en de Amster damsche defensie steeds opnieuw kan ingrijpen. Voor al het zich naar „binnen" trekken der spelers, stelt Bos en Hamstra teveel op non-actief. Als de V.V.A.- doelwachter nogmaals zeer goed redt, gaan de Am sterdammers ook eens tot den aanval over, doch ook aan Alkmaarsche zijde geeft men niet thuis. Opnieuw zal Alcmaria het weer ens probeeren, doch heeft met saar schoten geen succes, integendeel uit een blunder in de Alkmaarsche defensie, hebben de bezoekers bijna geluk, edoch... het blijft bij een adembenemen oogen- blik. Ondanks het feit, dat de Alcmaria-aanvallen be ter worden, in elk geval beter worden geleid is het binnen trio hopeloos uit vorm en... vrijwel ongevaarlijk. Als er nog circa 10 minuten te spelen zijn, gelukt het ten slotte toch nog de Jong, de thuisclub een 10 voorsprong te geven. Steeds weer komt Alcmaria op zetten, doch... steeds weer opnieuw is het mis. Hoe goed enkele voorzetten ook mogen zijn, hoe goed de corners voor doel komen, steeds leveren zij niets op. Na eenige tegenaanvallen, die de Alkmaarders allen afslaan, wordt de Amsterdamsche veste voor de zooveelste maal in gesloten, doch wat men ook probeert, alles zonder suces, zoodat de rust tenslotte met onveranderden stand aanbreekt, (10). Na rust gaat het bij de thuisclub aanvankelijk Iets beter, doch al vrij spoedig blijkt, dat het schieten al zeer slecht ls. Peerboom is nog steeds hopeloos uit vorm en vooral zijn opstellen, met den rug immer naar het doel der tegenpartij, valt als een zeer groote fout te no- teeren. Het spel golft Iets meer op en neer en ook de Alkmaarsche verdediging komt iets meer in actie. Zelfs krijgt zij enkele corners te verwerken, die ook hier niets opleveren. Na een kleine onderbreking van het spel. in verband met den vallenden regen, is Alcmaria opnieuw in de meerderheid. En ziet,... uit een doelwor- steling schiet Peereboom eindelijk in, 20. Nu zijn de gemoederen wat tot rust gekomen en... een overwinning zou de thuisclub niet meer ontgaan. Edoch.... hoe geheel anders zou alles uitkomen. Wet fs en blijft prutsen in den juisten zin van het woord en de Amsterdammers nemen het spel iets meer in han den. Doch ook hun voorhoede blijkt buitengewoon zwak te zijn. Toch heeft zij eindelijk succes als de Graaf een vleu gelschot laat glippen, dat in zijn doel verdwijnt. 2—1. Ook dit is nog niet het sein voor de Alkmaarders om uit een ander vaatje te tappen. Het blijft immer een matige vertooning en de voorzetten en corners van bei de vleugelspelers blijven steeds onbenut. Opnieuw zal V.V.A. het nog eens probeeren en opnieuw heeft zij succes. Ook nu heeft de Graaf het leder niet klemvast WIERINGEN. Succes-nieuws. Suoces LM.L.D. 5—4. Succes I speelde Zondag onder zeer slechte omstan digheden een wedstrijd tegen de luchtvaartmenschen op het Ankerpark. Door den zwaren regen was het terrein bijna onbespeelbaar. Om twee uur liet scheids rechter J. Snijders van Alkmaar beginnen; de leiding was goed, alhoewel hij ook eenmaal een zeer nadee- lige beslissing nam voor S. M.L.D. wint de toss en de S. midvoor brengt den bal aan het rollen. De eerste aanvallen zijn voor S., doch de M.L.D.-mannen laten zich niet onbetuigd en na 8 minuten spelen, nemen ze de leiding. Als de bal weer wordt afgetrapt, onderneemt M. direct weer een aanval en een hard schot wordt den S. keeper nood lottig; hij weet den bal te stoppen, doch wordt ge blesseerd aan het oog, zoodat hij niet meer kan zien; de hal komt weer voor het S. doel en de bal rolt bij den keeper langs, zonder dat hij het zag. 20 voor M.L.D. De keeper verlaat het veld en Nieuwbuurt neemt zijn plaats in, raar er geen reserves zijn, speelt S. met 10 man verder. Het spel golft heen en weer en als er een half uur is verstreken, weet de S. mid voor den achterstand te verkleinen. 21. Spoedig daarna maakte Koorn met een keihard schot gelijk. Dan onderneemt M.L.D. een aanval, de linksbuiten zet goed voor en als Nieuwbuurt den bal zal vangen, glijdt de natte bal over zijn handen en de stand is 3—2 voor M.L.D. Met dezen stand gaat de rust in. Na de rust wordt het weer slechter, de regen valt bij stroomen neer, doch het spel gaat door. S. wordt de baas van het terrein en Koorn maakt gelijk. 33. M.L.D. probeert alles om de leiding te herwinnen, doch dit. gelukt niet. S. valt steeds aan en menigmaal ontkomt het M.L.D.-doel aan het gevaar. Wanneer de M. keeper wegwerkt, krijgt Rijkers den bal te pakken, hij herstelt zich van de voor de rust geno men penalty die hii tegen vlen paal schoot, maar nu had hij geluk en met een vliegend schot maakte hij het 4e doelpunt voor S., waardoor deze de leiding nam. Kort daarna maakte Koorn no. 5. Er moest nog 5 minuten worden gespeeld. M.L.D. spande alle krach ten in en bij een doelworsteling voor het S.-doel, moest Nieuwbuurt zich voor de tweede maal zien ge passeerd. Als wordt afgetrapt, onderneemt ieder nog een aanval, doch doelpunten waren genoeg gevallen en S. kon na al de pech die zij had, haar 2e overwin ning boeken. Volgende week Succes ISucces II. Pas op voor de reserves jongens. Succes II—Wieringerwaard I. Om 2 uur kwam S. IIWieringerwaard I in het veld, onder leiding van W. Anejas. S. trapte af en al spoedig nam W.w. den bal over, doch de achterhoede zonde retour. Na 10 minuten wordt door S. een goe den aanval ondernomen en Kuiper.doelpunt onhoud baar en gaf S. de leiding. 10. Kort daarna maakte de S. midvoor er 2—0 van. Nu zag W.w. dat het zoo niet ging en al spoedig verkleinde ze den achter stand. 2—1. Direct daarna maakt ze.gelijk en voor de rust nam W.waard de leiding, 23. Na de rust was het met S. gedaan. W.waard bleef de meerdere van het terrein en wist er nog 2 doel en... de stand ls gelijk (22). Nog volgen eenige aan vallen, doch steeds... nihil! En zoo breekt eindelijk hel einde van deze slappe vertooning zonder verandering aan. Over de beschouwing kunnen we zeer kort zijn. Bei de voorhoeden waren uiterst zwak, al deden Bos en Hamstra vaak goed werk. Ook de Alkmaarsche half- linie was iets minder sterk als anders, schijnbaar was Lengers niet geheel fit. Van de verdedigingen was de Amsterdamsohe stellig de beste, al heeft ook zij geen bepaald moeilijk werk te verrichten gehad. Zeer jam. mer was het dat de fouten van de Graaf, doelpunten kostten, doch vergefelijk, gezien het erbarmelijk ge knoei in de voorhoede. V.S.V. 2—ALCMARIA 2, 4—2. Alcmaria 2, dat met een invaller voor Watertor, V.S.V. 2 bezocht, leed ook nog een vrij onverwachte nederlaag. Reeds kort na het begin moest Koning, in verband met een onwillige knie, uitvallen en werd ok deze plaats onvoldoende bezet. V.S.V. krijgt de leiding als een der backs in eigen doel trapt. Alcmaria 2 kwam onstuimig opzetten, doch vond de Velser verdediging in prima conditie. Het te ver opdringen had tot gevolg, door» braak en... 20. Na de rust werden de Alkmaarders stevig door den wind gesteund en maakten zoowaar gelijk (22). V.S.V. ziet thans het gevaar in en pakt geducht aan en voor al haar doelwachter laat zioh niet meer verschalken. Met den Alkmaarschen doelman is het anders gesteld, als hij een bal laat glippen is het 32. Even later maakt V.S.V. er 42 van, waarmede het pleit beslist is. Nog trachten de Alkmaarders verandering in den stand te krijgen, doch tevergeefs. ALCMARL4 3 was hij O.S.V. 2 op bezoek en kreeg een 60 nederlaag te slikken. Q.S.C. IALKMAAR I, 5—0. Het plaatselijke „Alkmaar" kan steeds meer tot de ontdekking komen dat de vierde klasse van de „ko ninklijke", geen gemakkelijk geheel vormt. Er stond een lastige ontmoeting op het programma, n.1. uit tegen het gedegradeerde Q.S.C., dat wel weer uiterste pogin gen zal aanwenden, om zoo spoedig mogelijk het verlo ren terrein t^ doen herwinnen en de eerste ontmoeting te Edam, die een nederlaag opleverde, bleek thans een vergissing te zijn. Alkmaar trof Q.S.C. in prima vorm aan en daarbij kwam nog, dat de kaasstedelingen buitengewoon veel last hadden van het zware, gladde terrein. Tot de rust ging alles goed. de Wormerveerders werd het niet ge makkelijk gemaakt en zij kregen slechts een kleine 1—0 voorsprong. Na rust had Q.S.C. windvoordeel en kwam geducht opzetten en zij wist haar meerderheid in een viertal doelpunten uit te drukken, zoodat de eindstand kwam op 50. Nog werd het spel na rust nog even, in ver band met de regen, onderbroken en de terreinhoedanig- heden werden er niet beter op, vooral een geweldige handicap voor de Alkmaarders. ASSENDELFT 2ALKMAARSCHE BOIJS I, 2—7. Het is de Alkmaarsche Boijs gelukt ook den tweeden competitie- en tevens uitwedstrijd te winnen. Het was voldoende bekend dat de Boijs. bij dit bezoek aan As sendelft 2, voor geen gemakkelijke taak kwamen te staan. Assendelft had den vorigen Zondag Immers met flinke cijfers gewonnen en... behoorde ongetwijfeld tot één der gegadigden voor de bovenste plaats. De Boijs echter, ten volle van hun taak bewust, wer den dank zij het winnen van den toss, reeds dadelijk in de gelegenheid gesteld hun tegenpartij te overspe len. En... in dit overspelen zijn zij dan ook op buiten gewone' wijze geslaagd. Flink gesteund door den wind volgde aanval op aanval en nadat Indri de score open de, volgde vrij spoedig Nol met nummer 2. Na enkele tegenaanvallen, die op de hechte Alkmaarsche verdedi ging afstuiten, geeft Weel keurig door naar Indri. die goed doorbreekt en onhoudbaar scoort, 03. Uit een aanval vhn links is het Kwadijk, die binnen 19 mi nuten speeltijd, met een onhoudbaar schot den stand op 04 brengt. Dan komt Assend. geducht opzetten en met een mooi doelpunt is het 1—4. De Boijs zien echter reeds dadelijk het gevaar en zetten een geweldig tem po in. Het gelukt IndrJ. en vervolgens Nol, den rust stand op 16 te brengen. Na rust wordt het weer minder aangenaam, regen en wind. in flinke hoeveelheden. Het spelpeil zakt en nadat Indri den voorsprong vergroot, komt het einde met een Alkmaarsohe 27 zege. De scheidsrechter Boon leidde uitstekend en... was niet bang van water. De Boijs hebben voorloopig één concurrent van zich af geschud en momenteel de bovenste plaats bezet. punten bij te scoren, zoodat het einde kwam met een 25 overwinning voor Wieringerwaard. Succes Adsp. aHelder d. De Succes-adsprinten spoelden haar eersten wedstrijd en hadden bezoek van Helder d. Het was een pittige wedstrijd met S. in dc meerderheid. Ze wisten dan ook met 3—1 meester van het terrein te blijven. Succes III speelde tegen Kolhorn I een uitwedstrijd en wisten Kolhorn op eigen terrein met 50 te ver slaan, zoodat ze weer 2 punten rijker is geworden. De leiding had K. Wit van Schagen, welke een zeer goeden indruk maakte. Succes 4 heeft nog steeds rust, doch hopen ook spoe dig van de partij te zijn. PETTEN. PettenHelder 1. De heer H. Augustein liet om 2 uur de elftallen op stellen. H. was volledig, terwijl P. een proef nam op de linksbuitenplaats. Petten trapte af tegen den feilen wind en verwonderlijk: steeds zwermde de blauw witte voorhoede voor het Helder-doel, zonder resul taat nochtans. II. was gelukkiger; toen P.'s links back uitgleed, kreeg de rechtsbuiten een goede kans die hij onberispelijk benutte (01). Voor de rust kwam in dezen stand geen wijziging meer. Bij de P. aanvallen trof het ons herhaaldelijk dat de voor zetten te ver achter de voorhoede aankwamen en dus onbereikbaar hieven, terwijl voorts het zich vlug in bezit stellen van den bal een kunst is, die meer spe lers zich dienen eigen te maken. Gesteund door den wind kwam P. na de rust fel opzetten. Den eersten thuiswedstrijd kón en moest dus gewonnen worden. Na enkele minuten reeds be ging een der H. backs even buiten het strafschopge bied een overtreding, die H. een doelpunt kostte. De r. binnen beëindigde kort hierna een doelworsteling door met een flinken knal den keeper te passeeren (2—1). p. was nu over alle linies sterker en we zijn van meening, dat, indien de regen niet herhaaldelijk als spelbreker ware opgetreden, P. tot een hoogere score zou zijn gekomen. Nu wist alleen de 1. binnen nog keeper Meijlink te passeeren, die zich overigens uitstekend van zijn taak heeft gekweten. Uitslag 3—1. Petten speelde uit tegen H.S.V. 2. Uitslag 22 Of schoon met een invaller uitkomend, wist P. toch een punt mee naar huis te nemen. De spelers schijnen oei last gehad te hebben van het hemelwater, dat niet alleen het veld schaadde, maar ook het verblijf in d# „kleedkamers" veronaangenaamde. Enfin, het heeft 'het vuur om op den ingeslagen weg voort te gaan, niet kunnen dooven. Volgende week Callantsoog, dan zal het er 0.5. meer spannen en keeper Raven zal volop gelegenheid heb ben zijn talenten te toonen. NOORDSCHARWOUDE. Voorwaarts I—Volendam II. 32. K.G.B. II—Voorwaarls II. 51. Rood Wit Jun. A.Vooi maarts Jun. A. 03. OUDKARSPEL. E.V.C.. D.T.S. I. 4—2. Uitgeest IID.T.S. II. 20. Nieuwe Niedorp a—D.T.S. a. 0—7.

Schager Courant | 1932 | | pagina 8