SPORT. Bont Allerlei. Plaatselijk Nieuws. Uit onze Omgeving. Marktberichten. GESLAAGD. De heer C. Roggeveen Kz. alhier, is geslaagd voor het propaedeutisch examen A van den landmetercur sus der landbouwhoogeschool te Wageningen. VAKTEEKENSCHOOL DER VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN HET VAKONDERWIJS IN WEST-FRIESLAND, AFD. SCHAGEN Zaterdag 1 October had de aanneming van leer lingen plaats in tegenwoordigheid van het Plaatse lijk Bestuur, leeraren en den Directeur, den heer D. Saai uit Alkmaar. In verband met de toetreding als afdeeling van bovengenoemde Vereeniging sprak de heer Saai de leerlingen toe om hen te wijzen op de veranderingen van het aantal leerjaren, lesavonden, uitbreiding der leerstof, enz., welke echter alle in het belang der leerlingen moeten geacht worden. Het aantal leerlingen zou zeker hooger kunnen zijn, daar deze reeds op 12-jarigen leeftijd kunnen toetre den, terwijl de 4e en 5e cursus hoogst nuttig moeten geacht worden voor hen, die reeds bet diploma voor den ouden 3-jarigen cursus verwierven. Na een opwekkend woord tot trouw bezoek, volgde vaststelling der schoolgelden, waarna Bestuur en leeraren nog bijeen bleven tol vaststelling der les rooster. Aanmelding van nieuwe leerlingen moet alsnog ten spoedigste geschieden, daar Dinsdag a.s. 4 Octo ber om half zes reeds de lessen aanvangen. P.T.T. Met ingang van 6 October a.s. wordt de gelegenheid opengesteld om postpaketten (zonder aangegeven waar de) naar Nederlandsch Indië te verzenden met een lucht dienst AmsterdamBandoeng. Voor de tarieven gelie ve men zich aan het loket ten postkantore te vervoegen. Voorts wordt met ingang van dienzelfden datum voor- loopig btf wijze van proef in het luchtverkeer Nederland Ned. Indië v.v. het boven de gewone porten en rech ten versohuldigde luchtrecht voor drukwerken, monsters en akten verlaagd tot 50 cent per 50 gram. DANSEN! We verwijzen naar de in dit nummer geplaatste ad vertentie waarin mededeeling wordt gedaan van een danscursus in het Noordhollandsch koffiehuis, waarbij de Ned. danskampioen de heer N. Tent les zal gever in de moderne dansen als de Slow-fox, de Qulck Step. enz. enz WEGENS TE GERINGE DEELNAME. Terwijl de Handelswinteravondschool zich in een groote belangstellingr mag verheugen over de 40 leerlingen nemen er aan deel kan de cursus tot op leiding van winkelpersoneel niet doorgaan wegens het te gering aantal leerlingen, dat zich hiervoor heeft aangemeld. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Hendrik, zoon van J. J. de Vries, onderwij zer, en H. E. Knoop, te Sohagen. Overleden: Jacob Deutekom, oud 58 jaar, slager te Schagen, echtgenoote van Maartje Hartog. NIEUWE N I E DO R P Moeten wij den boel maar laten verkoopen? Gisteravond trad bij den heer Kossen alhier op de spreker H. de Weert van Nederhorst den Berg, secre taris van het Ned. Boeren Comité, met het onderwerp: Moeten wij den boel, maar laten verkoopen? Het onderwerp was naar aanleidng van den execu- torialen verkoop, vorige week te Schagen gehouden. Te ongeveer 8 uur opende de heer P. Zwagerman de vergadering, die door ongeveer 150 personen was be zocht. Zwagerman wees in z'n openingswoord op den benarden tijd en vergeleek deze met de laatste 15 jaar van dev orige eeuw. Veel overeenkomst Is er, maar ge lukkig ook verschil Toen stille beruEting en een alles dulden. Nu verzet, een verandering van mentaliteit. En die verandering van geestesgesteldheid, doet spreker hopen op een betere toekomst. Het woord is hierna aan den heer De Weert, die op s'n gewone, eenvoudige en aangename manier de aan wezigen toespreekt. Spr. begint met zijn vreugde er over uit te spreken, dat de actie te Schagen zoo goed gelukt is en hij wijst er op, dat met onderlinge samen werking en solidariteit veel is te bereiken. Daarna spreekt hij over het ontstaan van den crisis waarin wij leven. Het kapitalistische stelsel is volgens spr. de schuldi ge. Het kapitalistische stelsel, dat het mogelijk maakt dat de eene mensch de vruchten plukt van den arbeid van een ander, dat de ondernemer zich verrijkt ten koste van z'n arbeiders, die niet van de winst genie ten, maar integendeel door de rationalisatie van de be drijven, die ook al weer niet hun ten goede komt; hij duizenden de straat worden opgejaagd! Millioenen werkloozen, zegt spr., zijn er door de zege ningen van het kapitalisme. Die werkloozen hebben natuurlijk een minimum koopkracht, zoodat zij geen goede afnemers meer zijn van de producten van tuin ders en boer. Een oud spreekwoord haalt spr. aan: Arbeidersnood is boerendood. Daarna bespreekt De Weert in het bijzonder den el- lendigen toestand van de tuinders en boeren en den onwil en de onmenschelijkheid van degenen, die den hoer z'n laatsten cent afpersen. Als er niets, meer te halen is, dan wordt hij verkocht. Wat Is daaraan te doen? Het antwoord geeft spr. door te vertellen, wat er op dit gebied reeds in Friesland is gebeurd. Ver schillende verkoopingen zijn verhinderd en steeds wa ren de boeren solidair. Een van de mooiste voorbeelden Is het geval met „De Wilp", waar een plaatsje werd verkocht door een hypotheekbank. Geen bod werd ge daan, en de bank werd eigenaar. Maar alle moeite, die de bank zich geeft om een huurder of kooper te vin den, is tevergeefs. Het plaatsje is onder den ban en niemand komt er op. Het huis staat leeg en het land ligt ongebruikt. De heeren van de bank zullen zich in het vervolg wel twee maal bedenken, voor ze weer gaan verkoopen. Na nog meerdere staaltjes van verzet te hebben medegedeeld, besluit spr. zijn rede, die een aandachtig publiek had en warm werd beapplaudiseerd. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen of tot debatteeren werd door versoheidene aanwezigen ge bruik gemaakt. De heer Woudt meent, dat de bestrijding van het ka pitalisme moet beginnen met de bestrijding van het privaat bezit, daar dit de oorzaak is van het kapitalis tische stelsel. Spr. geeft dit toe, maar zegt, dat, als wij het kapita lisme willen bestrijden, wij dit moeten doen in z'n uitingen, en een van die uitingen is: de executoriale verkoop. Daarom komen wij daartegen op. De boer moet niet van zijn land verdreven worden. Hij behoort op z'n land, dat hij noodig heeft, om z'n arbeid produc tief te maken. De heer Ootjers vraagt, wat het verschil is tussohen het Ned. Boerencomité en den Neutralen Bond van land- en tuinbouwers en boeren. De Neutrale Bond zegt spr., is een vereeniging met statuten, reglementen en contributie, bestuursleden en hoofdbestuursleden. Het Ned. Boerencomité is geen gestatueerde vereeni ging: ook heft deze geen contributie. Het treedt slechts op als er werk is. Dat wil zeggen, als er voor de boe ren iets bereikt moet worden. De heer Speets zegt nog, dat de tuinders zich niet moeten leenen om straks als hun werk wat gaat ver minderen, aan de werkverschaffing te gaan werken. De tumuers mwn® op hun land blijven en op een an dere manier gesteund worden. Spr. is het hiermee eens. De heer Grootes protesteert sterk tegen de toegepaste verhooging der grondbelasting op gronden welke waar deloos zijn. De heer Zwagerman zegt dat dit punt op de eerst volgende vergadering der vereeniging een punt van be handeling zal zijn. Nadat door spreker nog enkelen van antwoord zijn gediend, wordt de vergadering door den heer Zwager man met een woord van opwekking gesloten. Internationaal diploma. Naar we vernemen, is aan onzen plaatsgenoot, den heer T. de Jong, kapper, het Internationaal Perma nent Diploma togekend, hetwelk is uitgereikt door een daarvoor aangewezen commissie te Parijs. Het examen is onlangs afgelegd onder toezicht van een daarvoor deskundige jury te Amsterdam. Gezien wat voor een dusdanig diploma wordt vereischt, voor waar een mooie prestatie, wat voor den heer De Jong zeer zeker een goede reclame is. Zie adverten tie in dit blad. Tijdens de verloting der Floralia op Zondagavond jl. werden tevens de prijzen bekend gemaakt, welke werden behaald met de op de tentoonstelling ge plaatste attracties. Schiettent: le prijs E. Brouwer: 2e prijs H. J. Kos sen; 3e prijs J. Visser. Sjoelbak: le prijs Mathijs Sepers; 2e prijs R. Toorn- stra. Na loting met Burgemeester Pluister werd de 3e prijs toegekend aan mevr. Laan vau Winkel. Na afloop der verloting hield een gezellig bal de aanwezigen nog langen tijd bijeen. OUDE NIEDORP Gedurende de maand September werd aan spaar gelden bij de R.K. Coöperatieve Boerenleenbank te Zijdewind ontvangen f21 369 67 en uitgegeven f 19.276.28. Op voorschot werd afgelost f 882, van de Centrale Bank ontvangen f 10.000 en aan de Centrale Bank verzonden f 14.607.26. Dt jaarlijksche herfstvergadenng van den W.O.L.- Polder is bepaald op Woensdag 12 October. Gelijktij dig zal verkiezing worden gehouden, wegens perio dieke aftreding van den heer P. Steur, Blokhuizen (herkiesbaar). Bevolking over de maand September. Ingekomen: P. N. Raas en echtgenoote, van Haren karspel D 30: G. A. Schilder van Zijpe, 't Zand I 59. Vertrokken: P. J. Commandeur naar Hoogwoud, Boekei C 58: J. P. Groen naar Harenkarspel Waar land. H. J. de Boer naar Spanbroek, de Kaag, p.a. C. Beemsterboer no. B 72. E. Heinis naar Barsinger horn, Kreil B 53. Burgerlijke Stand. Over de maand September 1932 Geboren: Ini Klisabeth, dochter van W. T. J. Bud dendorf en J. M. Luimes. Gehuwd: Cornelis Marees, oud 23 jaren, bakker, wonende te Barsingerhorn en Elisabeth Heinis, oud 23 jaren, wonende alhier. Overleden: Geertruida Adriana Veldman, oud 7 jaren. WINKEL Maandagavond werd de cursus 1932—1933 van de teekenschool te Winkel geopend in bijzijn van leera ren, het bestuur en den heer Burgemeester der ge meente. Nadat de voorzitter met een enkel woord allen wel kom had geheeten en de beste wenschen had uitge sproken, sprak de burgemeester de leerlingen toe. Hij wees hun daarbij op den ernst der tijden en in verband daarmee op de noodzakelijkheid, te zorgen een goed vakman te worden, de eenige manier, om zich in de tegenwoordige maatschappij te handha ven. Alleen de goede krachten zullen dat ten allen tijde kunnen. Misschien dat nu de gesproken woor den voor de jongste leerlingen nog wat te diep zul len gaan, doch, ouder geworden, zullen ze zich die misschien nog dankbaar herinneren. De le leeraar, de heer Span, dankt namens de leera ren voor de uitgesproken goede wenschen en wijst er op, dat we op de school te Winkel steeds goede re sultaten hei hen behaald en spoort de leerlingen aan, ook nu weer hun ,best te doen, opdat het volgende voorjaar het einddiploma door de 5e klassers zal kun nen worden behaald. Gelukkig hebben we aan de dit jaar hooger gestel de eischen van de regeering kunnen voldoen. De cur sus begint met 20 leerlingen. HEERHPGOW AARD Het weggraven der fundamenten van de indertijd afgebrande en op een andere plaats herbouwde hoeve „TorenLurg", lokt talrijke kijkers. Allen verwonderen zich over de zwaarte en diepte der fundamenten, die meer dan 2 M. zijn, terwijl zich daaronder noe een achttiental z.g. koude lagen bevindt. Oude hiestories van verborgen schatten, op de plek waar eertijds naar men beweert een kasteel gestaan heeft, leven weer op en de afbrekers kunnen dit als sjeu op het brood van den zwaren dagclijkschen ar- beid beschouwen. De opening der Vakteekenschool vond Maandag avond plaats. Als leeraren zullen optreden de heeren Kalf (vakteekenen), Nap (hand- en voormteekenen en Kopperol, theoretische vakken). Z IJ P E ST. MAARTENSBRUG. Men deelde ons mede, dat zich voor den landbouw- cursus, welke gehouden zal worden in het schoolge bouw alhier, 19 leerlingen hebben aangemeld. De cursus staat onder leiding van het hoofd der school, den heer J. Leeuwen alhier. Vanwege de harddraverij vereeniging „Klein Be gin", werd Dinsdagmiddag alhier een handicapdra verij gehouden. De baan was uitstekend in orde. Er namen 22 paarden aan den wedstrijd deel. De uitslag was als volgt: le prijs f200, Uniform, eigenaar Joh. Borst, 2e prijs f 80, No-herman B, eigenaar K. Hart, 3e prijs f 40, Minne Tonka, eigenaar J. A. Mooij. De 4e prijs f20, werd door de commissie verhoogd met f 10 en verdeeld onder Our Ulhan, Pieternel en Frettchen. Na afloop van den wedstrijd had prijsuitreiking plaats in de zaal van den heer Kossen. De voorzitter de heer Appel, bracht daarbij woorden van dank aan allen die aan het welslagen hadden medegewerkt. Het was een mooie draverij, die met belangstelling door de talrijke bezoekers werd gevolgd. DEN HELDER 'n Nieuwigheid voor Nieuwediep. Inderdaad is hetgeen de heer Bregman op de Loods- gracht bij de brug tegenover Casino tot stand heeft gebracht, een nieuwigheid voor den Helder. Hij heeft een soort particuliere school gesticht, waar door erkende vakraenschen Boekhouden, Steno, Typen, Handelscorrespondentie in privé- en clubles- sen wordt onderwezen. Instituut „Mercurius" wordt bestuurd door den heer Bregman, zelf leeraar M.O. Boekhouden en Ac countant. Dezer dagen hebben we ons van de practische in richting van het pand overtuigd We hopen van harte èn voor de leergierigen van Den Helder en omstre ken èn voor den initiatiefnemer, dat de onderneming zich bestaansrecht verwerft. PROGRAMMA K.N.V.B. 9 October a.s. Afdeeling I, Eerste klasse: H.D.V.S.Z.F.C.; Blauw Wit—t Gooi; A.D.Ü.—D.H.C.—R.C.H.; V.S.V.— Feijenoord. Tweed klasse A: ZeeburgiaKinheim; T.O.G. D.E.C.; Z.V.V.Alcmaria; V.V.A.—E.D.Ü., W.F.C.— 2 B: D.W.S.Bloemendaal; H.F.C. Alphen; Baarn —Hercules; Velox—A.F.C.; B.F.C.Spartaan. 3A: HelderZaandijk; Volewijckersiv.V.V.; Meer- vogels Purmersteijn; O.S.V'.D.W.V. 4A: UitgeestQ.S.C.; Alkmaar—Vrone; D.T.S.— Beverwijk. Reserveklassen: A.F.C. 2H.F.C. 2; Z.F.C. 2Blauw Wit 2; Ajax—Haarlem 2. 2A: H.R.C. 2—V.V.A 2; R.C.H. 2-W.F.C. 2; Ajax 3 V.S.V. 2; Alcmaria 2K.F.C. 2 (uitgesteld wegens 8 October-viering). 3A: Hollandia 2—Z.V.V. 2; Z.F.C. 3—O.S.V. 2; Alc maria 3—Kennemers 2 (uitgesteld wegens 8 October- viering); Q.S.C. 2Helder 2; A.P.G.S. 2Z.F.C. 3. Afdeeling II, Eerste klasse: West Frisia—Ü.F.C.; HaarlemSLoriuvogels; K.F.C.sparta; Xerxes— Ajax; Hilversum—V.ü.C. Afdeeling III, Eerste klasse: VitesseTubantia, Ensched. BoysA.G.O V.V.Robur—Wageningen. P.E.C.—Enschedé; Heracles—Go Ahead. Afdeeling IV, Eerste klasse: Eindhoven—Willem II; BleijerheideB.V.V.; N.A.C.—N.O.A.D.; Middel burgM.V.V.; Longa—P.S.V. Afdeeling V, Eerste klasse: Velocilas—Frisia; Be Quick—Sneek; Friesland—Alcides; Leeuwarden— G.V.A.V.; Achilles—Veendam. (Sportkroniek.) WITTE KRUIS. Tot leden van het Hoofdbestuur van de Vereenigin" Het Witte Kruis, zijn herkozen de heeren dr. A. Spanjaard en B. Meindersma. Gekozen in de vacature Freese de heer D. Schoen maker te Hoogkarspel. Engelsch voorstel tot een 5 mogendhedenconferentie. Over den Duitschen gelijkheidseisch. Een vannacht gepubliceerd communiqué van het Engelse!.-: departement van buitenlandsche zaken zegt De Engelsche regeering heeft zich in verbinding gesteld met de regeeringen van Frankrijk, Duitsch- land en Italië, teneinde zich te vergewissen, of de moeilijkheden, die ontstaan zijn door het zich terug trekken van Duitschland van de ontwapeningsconfe rentie een onderv.erp van gedachtcnwisseling tus- schen hen kunnen uitmaken. De kwestie is nog in onderzoek, maar de Engelsche regeering heeft doen weten, dat indien deze procedure uitvoerbaar zou zijn en algemeen goedgekeurd mocht worden, zij be reid zou zijn voor dit doel een bijeenkomst te Londen te organiseeren. Grappige grensgeschiedenis. Douanebeambten In burger, die van ach tervolgers, achtervolgden werden. Een vermakelijk geval heeft zich hier één der laat ste nachten aan de grens afgespeeld, schrijft men uit Aalten aan „De G.aafschapsbode". Twee jeugdige Duitsche ambtenaren hadden zich met burgerkleeding over hun uniform verdekt opge steld bij het kippenhok van een boer, die juist even op het Duitsche gebied, vlak aan de grens woont. De ambtenaren hadden het vermoeden, misschien niet ten onrechte, dat daar in de buurt een partijtje varkens gesmo'ri.eld zou worden. Het boertje had deze ono-ewenschte gasten echter ontdekt en was met hun bezoek heelemaal niet ingenomen. Hoe kon hij de lui, die alles in de war zouden sturen, weg krijgen. Hij wist er een afdoend middel op, schoot zijn geweer een paar keer af en bc. on te roepen: „Kippendieven! Kippendieven! Grijpt die kippendie ven!" Beide ambtenaren werden inplants van achter volgers nu achtervolgden! Eén vluchtte op Duitsch gebied, de andere echter rende ons land in, en kwam in zijn angst in een sloot terecht, waar hij door een paar landbouwers doornat uitgehaald werd. „Kö'j fietsen? gaot dan maor op de fietse zitten en fietst naor netjes veur >ns uut!" werd hem gecomman deerd, en zoo werd de jeugdige ambtenaar, bibberend van de kou, heel netjes naar de politie te Aalten ge bracht, waar natuurlijk gauw bleek, dat het geen „echte" kippendief was. VERHOOGING VAN DEN MLLKPRIJS TE AMSTERDAM. Met Ingann van beden met een cent per liter. De Amsterdamsche Melkhandel heeft in overleg met de Bonden van Melkveehouders besloten den in koopprijs der melk met ingang van heden met één cent per liter te verhoogen. In verband hiermede wordt ook de verkoopprijs heden met één cent per liter verhoogd. B O E R D E R IJ. VARKENS VOOR DE CENTRALE. Geen aankoop meer op de markten. De Ned. Varkenscentrale maakt bekend, dat van Maandag 10 October af levering van varkens over het geheele land rechtstreeks aan de vertegenwoordigers der Ned. Varkenscentrale kan geschieden. Vanaf dezen datum zal inkoop van varkens in het zoutersgewicht, be stemd voor de centrale, op de markten niet meer plaats vinden. Degene die varkens aan de centrale wil leveren zal hiervan mededeeling moeten doen aan den plaatse lijken zaakvoerder in de gemeente zijner woonplaats. VOORWAARDEN VOOR TARWESTEUN. Wordt uitbreiding der teelt van anderen aan normale verbouwers in mindering gebracht? Het lid van de Tweede Kamer, de heer Van den Heu vel, heeft den minister van Economische Zaken en Ar beid gevraagd: Is het juist, dat één der voorwaarden voor tarwesteun in 1933 zou zijn, dat elk landbouwer slechts een derde van zijn bouwland met tarwe mag betelen? Indien het antwoord op deze vraag bevestigend mocht luiden, is de minister dan bereid deze voorwaarde niet toepasselijk te verklaren op landbouwers, die kunnen aantoonen normaal een grooter getal H.A. tarwe te hebben verbouwd, daar het toch wel zeer onbillijk is de uitbreiding der teelt van anderen aan de normale ver bouwers in mindering fc- brengen? TRAMONTSPORING BIJ TILBURG. G«en persoonlijke ongelukken. Gistermiddag is op den weg TilburgDongen een lo comotief van een der treinen der Zuider-Stoomtram maatschappij door den wissel op den Dreef gereder en in een droge sloot terecht gekomen. Ook het eerste personenrijtuig ontspoorde, maar bleef op den weg staan De machinist was tijdig van de locomotief ge. sprongen, Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Onmiddellijk is een groep arbeiders uit Oosten hout met opruimingswerk begonnen, dat evenwel dea geheelen nacht zal in beslag nemen, BROEK OP LANGENDIJK. 4 Oct. Aangevoerd: 20000 Kg. aardappelen: schotsche mui zen f 0.50—1.10, eigenh. f 1.30—1.40, Duc of York f 0.60. drielingen f 1.20—1.30. 43000 Kg. roode kool f 0.60—3.60, 44000 Kg. gele kool f 0.60—2.90, 75000 Kg. vt. witte kool f 0.600.80. 5000 stuks bloemkool: Lecerf f 5.10—14. reus f 6.80—9.20. bik. H f 0.80—1.70, 13000 Kg. uien: gele nep f 6.20—6.60, gele drlel. f 3.80—4, gele uien f 3.80-4.80, 200 Kg. slaboonen f 8.40—16.10. 6000 Kg. bieten f 0.6O— 1.90, 2500 Kg. peen f 1.70—1.80. 300 Kg. tomaten: A f 3.60. C f 3.10—3.50. CC f 2. 135 Kg. druiven: Alle. 29.30. frankent. f 28.80—29.50. NOORDSCHARWOUDE. 4 Oct. Aangevoerd: 51800 Kg. aardappelen: gr. schot f 0.60 -0.90. schotsche muizen f 0.40—0.90, drielingen f 0.80 —0.90. duken f 0.300.70, eigenheimers f 0.801, bl. eigenheimers f 1.701.80. bl. aardappelen f 2.10, 1000 spercieboonen f 3.9017, 23000 Kg. uien: gele nep f 5.60 —6.80. drielingen f 3.804.40, uien f 3.904.50, grove uien f 3.50-4.10, 6300 Kg. peen f 1—1.60, kl. peen f 0.60 —0.80, 1800 Kg. kroten f 0.60—0.80, 13300 Kg. roode kool f 0.60—2.50, 49000 Kg. gew. witte kool f 0.60—0.80, 10900 Kg. gele kool f 1—2.50, 400 stuks bloemkool f 7.70—11.80. WARMENHUIZEN. 4 Oct. Aangevoerd: 24000 Kg. aardappelen: schotsche mui zen f 0.500.70, grove f 0.700.80, drielingen f 0.50, du- ken f 0.60, eigenheimers f 11.30. bl. aardappelen f 1 2.20. 6600 Kg. roode kool f 0.70-2.60. 2300 Kg. gele kool f 22.40, 42400 Kg. witte kool f 0.600.70, id. per wa gon f 61, 300 Kg. nep f 6—6.10, 6025 Kg. uien f 3.80—4.30, drielingen f 3.904.30, grove uien f 3.503.80, 270 Kg. slaboonen f 10.40—11.70, 1425 Kg. bieten f 1.60—1.80, 1100 Kg. peen f 1.60—1.80. MEDEMBLIK. 4 Oct. Schotsche muizen f 0.300.56. kleine muizen f 0.40 0.60, witvl. aardappelen f 0.300.36, uien f 1.801.95, gele nep f 33,10 per 50 Kg, bloemkool f 68 per 100 stuks AMSTERDAM, 4 October 1932. Aardappelen: Zeeuwache bonten f 1.802.10, id. blau wen f 1.802, ld. bl. eigenheimers f 11-40, id. eigen heimers f 1.101.30, id. blauwe poters f 11.10, id. bonte poters f 11.10, IJpolder eigenheimers f 1.10 1.40, id. blauwe eigenheimers f 1.201.40, ld. eigenhei mer poters f 0.901, id. bonten f 1.802. ld. blauwen f 1.802, Noordholl. eigenheimers f 1.10—1.30, id. blau we eigenh. f 1.201.30, Anna Paulowna zand f 1.75— 2.10, Hillegommer zand f 12.10, Noordwijker zand f 1.752.10, Drentsche eigenheimers f 1.752.10, Flak- keesche eigenheimers f 1.201.40, id. eig. poters f 1 1.10, Spuische eigenheimers f 1.301.40, id. eigenh. po ters f 1.10—1.20, alles per H.L. PURMEREND, 4 October 1932. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas: 20 stapels Fabriekskaas f 24, 13 st. Boerenkaas f 23.50 per 50 Kg. 3 stapels Goudsche kaas f 27. In totaal 36 staneis. wegende 48500 Kg. Handel goed; 1990 Kg. boter l 1.35—1.55. Vee: 850 runderen, w.o. 475 vette 66—72 cent per Kg„ 300 melk- en geldekoelen f 90—230. 75 stieren. Handel runderen stug. 17 Paarden f 60130. handel matig: 86 vette kalveren 60—68 cent. handel Btug; 220 nuchtere kalveren, slacht f 619, fokkalveren f 1416, handel matig; 233 vette varkens, voor de slacht 2532 cent per Kg., handel matig; 41 magere varkens f 513, handel stug; 240 biggen f 58. handel stug; 2221 scha pen f 616, handel stug; 64 bokken; kipeieren f 3.85 5.35, eendeieren f 2.75, Piepkuikens 6575 cent; 272 ganzen f 3.50. Eierenveiling: 6200 stuks kipeleren a f 4.505.20, 523 idem b f 23. 1150 eendeieren a f 2,80. COOP. VER. CENTR. EIERVEILING G.A., PURMEREND. 4 Oct Aanvoer: 40000 eendeieren f 2.752.90, N.H. bl. broed eieren f 6.50—7.70, 45000 kipeieren: 70—80 Kg. f 5.40—6, 65-66 Kg. f 5.20—5.50, 63—64 Kg. f 5.10—5.40. 60—62 Kg. f 4.90—5.20, 58—59 Kg. f 4.80—5.10. 56—57 Kg. f 4.70— 4.90. 53—55 Kg. f 4.40—4.80, 50—52 Kg. t 8.80-4.20. 45— 49 Kg. f 3.20—4. Oude kippen f 0.451.10, oude hanen f 0.501, jonge hanen f 0.551.20, jonge woerden f 0.250.40 per stuk. VAN EEN ONTSNAPTE PALING. Uit de keuken van een Parijsch restaurant kronkelde een paling en kroop langzaam maar zeker naar de eet zaal en zocht daar beschutting bij de beenen van een jonge dame. Deze schreeuwde „een slang" en nam ijlings de vlucht. Er ontstond een paniek, allen stormden naar den uitgang, tafels en stoelen vielen om, flesschen i-olden over den vloer. In het gedrang werd een jong meisje vrij ernstig gewond. Ten slotte kwam de politie aanrukken. Zij vond slechts een leeg lokaal, waarin kellners bezig waren een paling te vangen. Het dier heeft een schade aangericht van ongeveer 1000 francs, de niet betaalde spijzen niet meegerekend. HUIZEN ZONDER DAK. Binnenkort zal er in Sohotland geen huis meer zijn, waar een dak op is. De Schotten zijn n.I. zeer conserva tieve menschen. Het kost hun heel veel moeite, oude ze den en voorschriften te veranderen. Zoo hebben ze nu dan ook nog een wet, die uit de Middeleeuwen stamt en waarin staat, dat huizen zonder dak belastingvrij zijn. En nu is het al zoover gekomen, dat veel huiseigenaars hun daken van hun hulzen hebben laten nemen en zich met een geïmproviseerd dak tevredenstellen. 2Selfs een hoteleigenaar, die niet in staat was zijn belasting te betalen, nam het radicale middel te baat en liet het dak van zijn hotel afnemen. HELDHAFTIGE REDDING DOOR EEN OFFICIER. Zooals uit Australië werd gemeld, liep het Engelsche kolensohip Watford bij Kaap Breton, ten gevolge van een orkaan tegen een rots. Het schip werd in korten tijd door de geweldige golfslagen vernield. Door het heldhaftige optreden van den tweeden officier konden echter 37 menschen worden gered. Daar het onmogelijk was in de woeste zee reddingsbooten uit te zetten, sprong officier H. Mant over boord en verboDd het schip door een stalen kabel met het vaste land. Na een vreeselijken strijd met de golven bereikte Mant met de lijn gelukkig den oever en de passagiers konden zich toen in een reddingsgordel, die met haken aan de kabel hing, naar het land laten glijden. De eerste officier en wn ~-«troos hebben den dood in de golven gevonden.

Schager Courant | 1932 | | pagina 2