BLIIE BAND Als ili bladeren vallen... 30 CENT per V2 PONDS PAKJE Radioprogramma Woensdag 5 October 1932. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9153 Uit onze omgeving. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Bij de wisseling der seizoenen, in het voorjaar en in den herfst, schijnt er iets in de lucht te zitten, dat li chamelijk of geestelijk zwakken niet zoo gemakkelijk kunnen verwerken. Vooral het najaar is berucht, veel erger dan de lente. Misschien komt het omdat we in j*et voorjaar den goeden tijd tegemoetgaan, terwijl het najaar de overgang naar den winter is. Maaglijders, we- er van mee te praten, en wie niet al te wel van geest is, doorleeft een zwarten tijd. telkens weer a 1 s de bladeren vallen. Hoe zij zoo somber gestemd komen? Zou de kentering der tijden ook ons te pakken heb ben? Als wij het ontkennen, loopen we gevaar te moeten booren: Merk je wel, gekken meenen altijd, dat zij nor maal zijn en anderen niet goed wijs. Wij stellen dus ons zelf buiten discussie en vragen uw oordeel over deze feiten: J.h Maandag moest de V.A.R.A. het algemeen pro grams verzorgen en wilde,dien dag den onlangs gestor ven schrijver Is. Querido herdenken. Daarvoor was een bizondere reden, hij zou dien dag 60 jaar zijn geworden. De tooneelspeler Jan Lemaire zou uit een van zijn beroemdste werken voordragen en wel de afstraffing van Pannetje Pap uit „Van Nes en Zeedijk". De Pro gram-commissie waakte echter en verbood de voor dracht: zij oordeelde het stuk te ruw! De Commissie moet voor dezen dag nog een „helder" oogenblik gehad hebben. Zij verbood n.1. ook een lezing over de cultureele film door den heer Van Staveren, die nota bene voorzitter van de filmkeuring is en al gemeen een naam heeft van op dit gebied een deskun dige te zijn. En de reden? Niet algemeen genoeg! Wij geven toe, dit geval lijkt ons niet zoo erg als het eerste, maar dat is dan ook voor een heel seizoen genoeg. Evenwel, het vallen der bladeren is nog pas begonnen. Wie weet welke afwijkingen de commissie nog verder te zien zal geven! Om ernstig-te besluiten: Wel zelden heeft een censuur-commissie zich onster- fW ijker geblameerd dan met het verbod van het ge noemde fragment uit Querido's werk. Wij meenen, dat Het Volk niets te veel zei, toen het daarover het vol gende schreef: „Nederlands grootste schrijver op deze wijze hoonen en dat nog wel op den dag, dat men voor de radio zijn zes tigsten verjaardag herdenkt, dien hij helaas niet heeft mogen beleven... naast een ontstellend gebrek aan be grip van de rijkdom onzer literatuur en de beteekenis van Querido, toont de Algemeen Programma Commissie met dit verbod een gemis aan fijnen smaak en piëteit, die haar wel zeer ongesohikt maakt om te oordeelen over zulke teere dingen als kunstwerken zijn." WiERINGERWAARD Vanwege de fokvereeniging Wieringerwaard heeft al hier aan de Groote Buurt Maandagmorgen een keuring en demonstratie plaats gehad van Jongvee, waarvan de j uitslag luidt als volgt: I Rubriek I. Stierkalveren: 1 Albert, eig. N. Kaan Kz.; I 2 Frans Nicolaas 26, eig. idem; 3 Wodan Frans 15, eig. D. Kaan Kz.; 4. Frans Max 70, eig. Jb. Kaan Kz. i Rubriek n. Kuikalveren: 1 Maja 11, eig. N. Kaan j Kz.; 2 Lina 3 eig. N. Kaan Dz.; 3 Maja 13. eig. N. Kaan Kz.; 4 Maartje 128, eig. N. Kaan Kz.; 5 Jane 6, eig. C. Spaans; 6 Nelly 39, eig. N. Kaan Dz.; 7 Johanna 22, eig. C. Spaans; 8 Pel Klaaske 2, eig. R. L. Waiboer; 9 Johanna 21, eig. C. Spaans. Rubriek III. Hokkelingen: 1 Tesselaar 34, eig. D. Kaan Kz.; 2 Kroontje 40, eig. F. A. F. Groneman; 3 Matje 24, eig. idem; 4 Cornelia 13, eig. idem; 5 Bontje 14. eig. Jb. Kaan Kz.; 6 Mina 43, eig. Jb. Kaan Kz.; 7 Dieuwertje 85 eig. N. Kaan Kz., 8 aja 12, eig. N. Kaan Kz.; 9 Kroontje 44, eig. F. A. F. Groneman; 10 Greta, 70, eigen N. Kaan Dz. De jury bestond uit de heeren E. Koster, Bobeldijk; Ir. de Vries, Allernaar, en Jm. Blaauboer, Sohagen. Voor al de collectie hokkelingen en kuikalveren waren van goede kwaliteit Ook de belangstelling viel nogal mee, terwijl er ook nog een stierkalf verkocht ^werd. De opzet van deze keuring was om eens na te gaan de fokresultaten van de verschillende vaderdieren. GEMEENTE WIERINGERWAARD. Burgerlijke stand 3e kwartaal 1932. Geboren: Elisaibeth Marie. dochter van Jaoob Pieter Sohermerhorn en Elisabeth Schermer; Jan. zoon van Aldert Pieter Klinkenberg en Aagje Slooten; Arie, zoon van Elbert Gerrit Wonder en Anna Schoorl; Nelly Cor nelia. dochter van Cornelis van der Oort en Cornelia Bakker; Jent je. doohter van Harmen de Vries en Iemkje Wapstra. Gehuwd: Hendrik Albert Veerdig. 31 jaar, en Marle Wit, 24 jaar; Gerrit Mereboer, 26 jaar en Guurtje van der Ham, 25 jaar; Matthys Rentenaar, 22 jaar, en Maar tje de Graaf, 20 jaar. Overleden: Geertje Kater, weduwe van Jan Veeter, oud 62 jaar; Gaukje Bos. weduwe van Jan Boezerooy, oud 67 jaar; Cornelia Kossen, echtg. van Cornelis Bel lis, oud 68 jaar; Pieter Zwaag, oud 64 jaar; Immetje Haringhuizen, echtg. van Klaas Schenk, oud 50 jaar; Trijntje Rezelman, weduwe van Rutger Kaan, oud 52 jaar; Jan Mosk, oud 64 jaar. 75 °/0 Blue Band uit de allerbeste grond stoffen - met 25 °/0 allerfijnste Roomboter onder Rijks controle - bereid volgens een karnproces, waarvan de Blue Band fabrieken het geheim bezitten. Gebruik daarom uitsluitend Holland's beste standaardmerk Z B 8.70-020" versch gekarnd met 25°/a allerfijnste Roomboter* onder Rijkscontrole DONDERDAG 6 OCTOBER. v... U,aiuU1uuiiuiu4ieil, 1U.W Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Solisten concert; 11.00 Kookpraatje; 11.30 Voortzetting solisten concert; 12.00 Tijdsein en Kamerorkest o.l.v. Louis Schfnidt; 2.15 Rustpoos zender; 2.30 Voordracht door Mr.-Ph. C. la Chapelle; 3.00 Aansluiting met het café- restaurant „Atlantia" te Rotterdam: Het ensemble Marcello Lanfredi; 4.00 Ziekenuur door Ant. van Dijk; 5.00 Radiokinderkoorzang o.l.v. Jacob Hamel; 5.30 Om roeporkest o.l.v. Nico Treep; 6.30 Sportpraatje door H. Hollander; 7.00 Omroeporkest; 7.30 Dr. C. H. Sluiter: Nieuwste ontdekkingen in 't Heelal; 8.00 Tijdsein en Nieuwsberichten van Vaz Dias; 8.05 Gramofoonmu ziek; 8.15 Aansluiting met het Concertgebouw te Am sterdam. Concertgebouworkest o.l.v. Pierre Monteux. So list: Alfred Cortot, piano; 10.30 Kovacs Lajos en zijn Orkest; 11.00 Vaz Dias; 11.05 Kovacs Lajos en zijn or kest. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; N.C.R.V.: 10.00 Gramo foonmuziek; 10.15 Morgenwijding; 10.45 Gramofoonmu ziek; K.R.O.: 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdien stig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 K.R.O.- Orkest o.l.v. Holzman; N.C.R.V.: 2.00 Handwerkcursus; 3.00 Vrouwenhalfuurtje; 3.30 Verzorging van den zen der; 4.00 Zeemansuurtje; 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd: 5.45 Voordracht; 6.45 Knipcursus; 7.00 Lezing; 7.30 Politieberichten: 7.45 Persberichten Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Uitzending van de Openbare vergadering van de Contactcommissie in drie Geref. 'Jeugdbonden. BRUSSET. (509 M.) 5.20 Concert door het Omroepsymphonie-orkest; 6.50 Gramofoonmuziek; 8.20 Concert; 9.20 Idem; 10.30 Gra mofoonmuziek. KALTTNDBORG (1153 M.) 2.20 Omroepharmonie-orkest; 7.30 Concert; 9.50 Dans muziek. BERLIJN (419 M.) 5.25 Mandolinemuziek. HAMBURG (372 M.> 10.50 Concert; ;12.35 Gramofoonmuziek; 1.30 Idem 3.50 Concert. KONIGWUSTERHAUSEN (1635 M.) 3.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 4.20 Vesperconcert 7.20 Concert; 9.40 ld. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 12.50 Orgelconcert; 1.35 Con cert; 4.25 Concert; 8.20 Concert; 9.55 Concert; 11.10 Dansmuziek. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 7.50 Gramofoonmuziek. PARIJS-RADIO (1725 M.) 2.50 Gramofoonmuziek; 7.40 Idem; 9.05 Kamermuziek. MILAAN (331 M.> 6.50 Gramofoonmuziek. ROME (441 M.) 8.05 Concert. WEENEN (517 M.) 4.20 Populair concert; 9.20 Lehar-programma. WARSCHAU (1411 M.) 4.20 Gramofoonmuziek; 5.20 Populair concert; 8.50 Radiotooneel; 9.35 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.20 Offenbach-concert. Zitting van Dinsdag 4 October 1932. Uitspraken van 27 September: Jacob J., Anna Paulowna, hooger beroepzaak, f 15 boete of 15 dagen; civiele vordering ontzegd. Arie K., Egmond aan Zee, als voren, 2 X f2 boete of 2 X 1 dag; B. M. W., Uithoorn, als voren, vonnis bevestigd; Arie S., Zijp.' als voren, f25 boete of 25 dagen; Jan B., Enkhuizen, als voren, vonnis bekrachtigd; Jan Gr., Koedijk, als voren, vonnis bevestigd; Gerrit Sn., Urk, als voren, vrijgesproken; niet bewezen. ANNA P AUL0W N A BREEZAND. Chr. V.V. „A.D.O." Mochten wij onlangs de oprichting dezer vereen, mee- deelen, en melden dat zij momenteel nog over geen ter rein beschikte, thans mogen wij vernemen dat zij dank zij de medewerking der R.K. V.V. Z.A.P. des Zaterdags middags beschikt over het terrein der laatstgenoemde voetbalvereeniging. De eerste oefeningen zullen olaats hebben op Zater dag 15 Oct. Het bestuur der vereen, is als volgt samen gesteld: Voorz. P. Moolenaar Bzn., Secr.: N. v. d. Bent, Penningm.: J, Schenk; comm. P. v. d. Stelt en A. Moo lenaar. Bij bovengenoemde bestuursleden bestaat gele genheid zich als lid op te geven, ook als adspirantleden. NIEUWE N 1 EDO RP LANGEREIS. Traditiegetrouw hadden hier op kermis Maandag volksvermaken plaats, welke door aller medewerking goed slaagden. De volgende spelen werden gedaan; Aardappelen rapen voor kinderen tot en met 7 jaar: le prijs K. Kieft; 2e prijs Adriaantje Groen; 3e prijs K. Boomsma. Centen uit het zand zoeken, voor kinderen van 7 tot 9 jaar: le prijs Cor Edam; 2e prijs Lies Galis. Korfballen voor meisjes van 10 tot 13 jaar: le prijs Betsy Blankman; 2e prijs Marie Galis; 3e prijs Beb Melk. Touwtrekken voor jongens van 10 tot 13 jaar: le prijs Cor de Maijer; 2e prijs IJs. Edam; 3e prijs C. Kroon. Voetballen voor heeren (20 deelnemers): le prij9 de heer S, Klaver; 2e prijs de heer J. Jonkman; 3e prijs de heer Anton Ham. Voetballen voor Dames (13 deelneemsters): le prijs mej. M. de Boer: 2e prijs mw. Silver-Oosterman; 3e prijs mej. Tr. Keizer 's Avonds werden de feestelijkheden in het lokaal van den heer Visser voortgezet. Onder veel belangstel ling werd er nummerdansen gehouden. Er waren 23 deelnemers, waarvan de volgende met een prijs weg gingen: lo prijs f3, mej.Xise Benit; 2e prijs f2.50, de heer Gerrit Rempt' 3e prijs f2, de heer Jb. Langedijk; 4e prijs f 1.50, de hèer S Glas; 5e prijs f 1, de heer Jb. Davids; 6e prijs f0.75, de heer Fem Jonkman. HARENKARSPEL GEMEENTE HARENKARSPEL. Burgerlijke stand over de maand September 1932. Geboren: Franciscus. zoon van Pieter Kamper en Neeltje Moras; Alida Dievera, doohter van Simon Groen en Maria Molenaar; Petrus Johannes Maria, dochter van Jan Strooper en Cornelia Burger; Petrus Johannes, zoon van Johannes Bernardus Jaspers en Anna Bruin; Margaretha, dochter van Pieter Smit en Martha Anna Botman; Hendrikus, zoon van Adrianus Kruijer en Guurtje Maria Boon; Tjipke, zoon van Klaas Westra en Janke Hoekstra; Bregitta Elisabeth, dochter van Wilhelmus Dekker en Maria Zutt... Cornelis Gabi- nus. zoon van Pieter Kruijer en Guurtje Blankendaal; Dirk Jan, zoon van Cornelis Dubbeld en Jantje van der Oord; Johanna, dochter van Simon Petrus de Jong en Neeltje Pankras; Martinus, zoon van Pieter Spaansen en Maria Johanna Elisabeth Machtel. Ondertrouwd: Augustinus Korver en Oatharina Jan sen. Overleden: Wilhelmina Maria Veldman, oud 2 jaren; Pietertje Rentenaar, oud 71 jaren, echtgenoote van Jan Blokker; Geertruida Boekei, oud 47 jaren, ongehuwd. WINKET Burgerl. Stand over de maand Sept. 1932. Geboren: Jan, zoon van Jacob de Boer en Grietje Louw. Dieuwertje, dochter van Jacob Zwaag en Mar- chien Landman. Jan, zoon van Klaas Bakker en van Grietje Glas. Pieter, zoon van Gosse Dijk en van Frouktje Cazemier. Maria Anna, dochter van Hendrik Doornkamp en van Aagtje van der Klooster. Overleden: Geene. Huwelijken: Cornelis Oukes, oud 27 jaren, en Guur tje Krap, oud 21 jaren. Loop der bevolking. GRILLEN DER MODE. Op de mouwen komt het aan. Elk jaar wordt er weer op een ander onderdeel der kleeding den nadruk gelegd. Dezen herfst en winter komt het aan op de mouwen. Dat is zeer praktisch en voordeelig. want wij kunnen de mouwen van een ja pon, mantel of blouse altijd nog goedkooper moderni- seeren dan iets anders. Op den elleboog wordt sterk de nadruk gelegd, hetzij door kanten strookjes, door bontgarneering of door wijde poffen. Zeer amusant zijn ook mouwen in twee kleuren, welke men verkrijgt door van twee blouses er één te maken. Ook de pofmouwtjes bij avondjaponnen, die zich herhalen in een kleine pof om de pols bij een overigens onibedekten arm, staan bij zonder aardig. Nauwe en wijde mouwen, lange korte wij kunnen onze fantasie den vrijen loop laten. Verder worden de mouwen op allerlei wijzen versierd, terwijl de blouse, het lijfje van de japon resp. het bovenge deelte van den mantel van een bijna opzettelijken een voud zijn. HOOGWOUD Voor den cursus schoolvrije jeugd aan de school in de Kerkelaan hebben zich 11 leerlingen aangemeld. Het ziekteverlof van Mej. P. S. M. van Wijk, onderwij zeres aan de O. L. school te Aartswoud is door Bur gemeester en wethouders dezer gemeente verlengd tot 1 December 1932. Bij Kon. besluit van 15 Sept. j.1. no. 28 is goedge keurd de door den Raad dezer gemeente vastgestelde verordening op de Winkelsluitingin deze gemeente. AARTSWOUD. Guur herfstweder kenmerkte de najaarskermis en toch was er veel publiek aanwezig, dat zich in hoofd zaak vermaakte in de zaal van den heer Visser met dansen en biljarten. Gezelligheid heerschte er alom en geen wanklank werd gehoord. Zondags gewoon flink bezoek van heinde en verre. Maandags de traditioneele Kinderspelen en Volksvermaken, 's Middags voor kin deren met den volgenden uitslag: Meisjes beneden 10 jaar, kleeren-ophangen: le pr. T. Louw, 2e pr. B. Visser, 3e pr. J. Ruig. Meisjes boven 10 jaar, stoelendans: le pr. Gr. Zweep, 2e pr. L. Steenhuizen, 3e pr. M. Vader. Jongens beneden 10 jaar, vaatjésrollen: le pr.' J. Hartog, 2e pr. A. de Beurs, 3e pr. B. Heijink. Jongens boven 10 jaar, hardloopen met hindernis sen: le pr. Jb. de Beurs, 2e pr. R. de Beurs, 3e pr. J. van Peenen. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen, terwijl ieder kind een troostprijs ontving. 's Avonds zakloopen voor heeren: le pr. W. Deute- kom, 2e pr. C. van Scheijen, 3e pr. J. Zweep Vaatjes kruien voor dames: le pr. K. Schriekende Ruiter, 2e prijs M. Pijper, 3e pr. D. KnaapTimmer man. Hiervoor bestonden de prijzen in contanten. En toen weer naar de danszaal, waar Gebr. van Meurs voor uitstekende muziek zorgden en bovendien den moed er in weten te houden. Vele gehuwden waren dan ook present om een paar uurtjes van dit aangena me gedoe te genieten, of ook nog eens de beenen van de vloer te lichten, bezwijkend voor de verleiding. Zoo zijn dan weer deze dorpsfeestdagen voorbij en we wachten weer op wintervermakelijkheden van de ver- eenigingen. GEMEENTE HOOGWOUD. Burgerlijke stand over de maand September 1932. Geboren: Theodora Maria, dochter van Johannes Jong en van Maria Karsten; Volkert, zoon van Gosse Rein van der Wal en Aaltje van Houten: Johannes Si mon, zoon van Cornelis van Diepen en Guurtruida Vel- serboer; Titte. zoon van Fekke van der Sluis en van Ant je Klijnsma OndertrouwdGeene. Getrouwd: Jacob Kuit. oud 25 jaren, te Wieringen en Elizabeth Bruyn. oud 24 jaren, alhier. Jan Ketel, oud 28 jaren, en Roelof je Hendriks, oud 23 jaren, beiden alhier. Overleden: Jantje Stroet. R.K., oud 60 jaren, onge huwd; Maartje Brugman, oud 86 jareh, N.H., weduwe van Cornelis Zweet; een levenloos aangegeven kind van Pieter Karsten en Alida Poland. Loop der bevolking over de maand Sept. 1932. Vertrokken: Elizabeth Bruyn, D. G., van Langereis A 44 naar Wieringen. Belt 25a; Hendrik van der Scheer, G.K., van Lambertschaag naar Grijpskerk; Alida Ma ria Commandeur. R.K.. van Kerkelaan C 58 naar Alk maar; Herman Bakker. N.H. van Gouwe H 24 naar Sohagen, Hoep; Jan Ketel. NJH. van Aartswoud G 7 naar Opmeer. Koninginneweg D 11; Roelof je Hendriks, N.H., van Aartswoud G 7 naar Opmeer, Koninginneweg D 11; Oatharina Koster, N.H. van Blokker naar Gou we H 47. Ingekomen: Jan. Hardeman en gezin. N.H. van Abbe- keric naar Aartswoud E 20; Neeltje Rienkje Sjoukes, Langereis met kinderen, N.H. echtgenoote van D. Tim merman, van Sijbekarspel naar Aartswoud G 18; Pe trus Jacobus Antonius Commandeur, R.K. van Oude Niedorp naar Kerkelaan C 58; Cornelia Groenveld, R.K., van Hensbroek naar Boekeiwegbuurt I 9a; Jacob van Petten, D.G., van Sijbekarspel naar Gouwe H 40. HARENKARSPEL Bij de op Zaterdag jl. gehouden rekening van hst Onderlinge Paardenfonds alhier, waren over het 3e kwartaal verzekerd 267 stuks paarden. Een viertal werden afgekeurd. De omslag bedroeg fl per f 100 verzekerde waarde. SINT P A N G R AS GEMEENTE SINT PANCRAS. Burgerlijke stand over de maand September 1932. Geboren: Maartje, dochter van Pieter Kogdijk en van Geertje Duif. Overleden: Grietje Booy, 50 jaren, echtgen. van Hen drik Boskamp; Pieter Bakker, 49 jaren, echtgen. van Neeltje van Bodegraven. Ingekomen personen: Jan Horio, r.k. van Alkmaar. Vertrokken personen: Jelle Jellema, N.H., predikant naar Woubrugge; Jan Jellema, handelaar, N.H. naar Alkmaar; Ietje Jellema, onderwijzeres, N.H., naar Alk maar. BARSINGERHORN KOLHORN. Naar wij vernemen, heeft de heer K. Kossen, na een diensttijd van 38 jaar, tegen 1 Januari 1933 ont slag aangevraagd als opzichter der begraafplaats al hier. Door de N.V. Bataafsche Import Maatschappij is aan B. en W. vergunning gevraagd tot het plaat sen van een benzine-installatie met ondergrondsch reservoir en bovengrondsche aftapinrichting, bij het perceel van den heer A. van der Welle alhier, ka dastraal bekend gemeente Barsingerhorn, sectie B, no. 10S6. Ingekomen personen: Stehouwer Pieter en gezin van Wieringerwaard; Luik Jan van Nieuwe Niedorp; Bakker Cornelis Fzn. van Heerhugowaard; Neblbeliog Jansje van Bussum; Pijpstra Willem van Vlagtwcd- de; Wagemaker Dirk en gezin van Barsingerhorn; Dijk, Gosse en gezin van Barsingerhorn; Hage Jacob van Barsingerhorn. Vertrokken personen: Wed. J. G. A. Bosch en gezin naar Voorburg; Koorn Gerrit naar Nieuwe Niedorp; Voorde van de Christiaan en gezin naar Nieuwe Nie dorp; Wijk van Jan naar Wieringen; Beets Aagtje naar Voorburg; Berg van den Jan en gezin naar Castxicum; Nanema Jouke Seerp en gezin naar Me- demblik; wed. IJ. Zeeman naar Schagen; Krab Ja- coba naar Amsterdam.

Schager Courant | 1932 | | pagina 5