SPORT. Allerhande. IEUWS PARTA Radioprogramma VAN CHAGEN. De stand in de vierde klasse K.N.V.B Uit onze omgeving. OPGER. 7 MEI 1911. s PROGRAMMA VOOR ZONDAG. 4e Klasse E. Petten H 3 2 1 0 12—6 5 Schagen I vrij Sallantsoog 3 1 1 1 84 3 Texel IISchagen H, 2 uur. Schagen IV 2 1 1 0 4—2 3 vertrek per autobus H.A.B.O. 11 uur precies. Wieringerwaard II 2 1 1 0 4—3 3 Schagen IIISucces m, 2.30 uur. H.S.V. n 3 0 2 1 3—9 2 Succes IVSchagen IV, 2 uur. h.r.c. vm 2 0 1 1 2—4 1 Succes ASchagen B, 12.30 uur; j.v.c. n 2 0 1 1 3—4 1 vertrek autobus HA.B.O. 11.15 uur. H.R.C. vn 1 0 0 1 3—7 0 De spelers worden beleefd verzocht vooral tydlg aan- Succes IV 0 0 0 0 0 wezig te zijn. Vooral Schagen IV en Schagen B. daar belde elftallen tegelijk in een bus vertrekken. TARIEF BUSGELDEN. Schagen I: vergpeding f 0.50 per persoon. Eén (1) elf talcommisielid vrije reiskosten.Donateurs en leden der supp.-vereen. GeelZwart f 1. Vergezellende leden der vereenigir.g f 0.50. Dames des spelers van S. I f 0.50. Dames van n i e t-spelers f 1. Schagen II: Zie Schagen I. Werkloozen halve reiskos ten. Echter alleen wanneer hiervoor toestemming is ver leend door het Bestuui. Schagen IET: Zie Schagen I en II. Schagen IV: Zie Schagen I en II. Schagen A en B: vergoeding f 0.25 per persoon. Eén (1) lid der A.C. vrije reiskosten, benevens de leider van het elftal. Donateurs en leden van het elf tal der Supp. Vereen. GeelZwart f 1. Alleen voor de reis naar Barsïngerhorn is de vergoeding f 0.10 per persoon. De leden en de aanvoerders en leiders der desbe treffende elftallen gelleven van bovenstaande goede kennis te nemen, daar hiervan niet zal worden afge weken zonder het bestuur om een en ander te hebben verzocht en ontheffine te hebben gekregen. AFDEELING LEDEN. Bedankt per heden Schagen. Tuinman, Stationsweg, Aangenomen als lid: N. Kamo, Noord. Schagen. en als adspirant R. van Haren, Willem v. Beijerenpleln, daar binnen den gestelden termijn geen bezwaren zijn ingekomen. Een verheugend feit is voorts, dat ons oud-lid J. Kossen zich weer als speler heeft beschik baar gesteld. C. Molenaar, Molenstraat. Schagen, per 1 October. ONZE N.H.V.B.-ELFT ALLEN nemen thans de volgende plaatsen in op de diverse ranglijsten: H.R.C. IV 3 2 1 0 17—8 5 Oudesluis 3 1 2 0 7—6 4 Schagen H 2 1 1 0 6—5 3 Helder IV 3 1 1 1 4-11 3 Watervogels 3 1 0 2 9—5 2 J.V.C. 3 1 0 2 0—10 2 H.R.C. V 2 0 1 1 4—9 1 Texel II 1 0 0 1 2-3 0 3e Klasse E. H.S.V. 3 3 0 0 26—0 6 Succes UI 2 1 1 0 6—1 3 D.E.S. 3 1 1 1 3—5 3 H.R.C. VI 2 1 0 1 7—5 2 Helder V 1 0 1 0 5—5 1 Oudesluis II 2 0 1 1 5—16 1 B.K.C. H 2 1 0 1 4—11 ♦0 Schagen III 1 0 0 1 3—7 0 Kolhorn 2 0 0 2 6-9 0 B.K.C. twee verliespunten wegens niet opkomen te gen Helder V. Adspiranten P. Helder a Schagen a H.R.C. b Helder b H.R.C. a BR.C. a 15—0 1—1 Adspiranten R. J.V.C. a 2 2 0 0 23—0 4 Succes a 2 2 0 0 7—1 •1 H.R.C. d 2 1 1 0 6—3 3 D.E.S. a 2 0 1 1 3—7 1 Schagen b 1 0 0 1 0—3 0 H.R.C. c 1 0 0 1 0—6 0 Helder d 2 0 0 2 1—20 0 Helder c 0 0 0 0 0 BESTUURSVERGADERING zal a.s. Dinsdag 8.30 uur plaats vinden ten huize van den heer K. S. Leguit. Leden, die nog iets hebben of iets behandeld willen zien, kunnen dit verzoeken tot Maan dagavond 8 uur bij het Secretariaat. MEDISCHE SPORTKEURING. De kaarten van de keuring op Zondag a.s. bij onzen vereenigingsdokter dr. H. U. Nanninga zijn reeds rond gezonden en waarschijnlijk reeds in het bezit der be langhebbenden. Adspiranten, die nog niet gekeurd zijn en nog geen kaart hebben ontvangen gelieven dit mede te deelen Molenstraat C 44. VAN DE HOOGERE ELFTALCOMMISSIE. Schagen II: Doel: D. Arnoldus. Aohter: S. Breebaart en P..Boon. Midden: P. Blaauboer, P. Molenaar, J. Koomen. Voor: S. Paulusma, C. de Moor. E. Rus, G. Paulusma, J. Wit. Reserves: J. de Blok en J. v. Ketel. Schagen JU: Doel: A. Bijlsma. Achter: G. Lem en P. Ruig. Midden: P. Lem, J. Weeland, C. Tjalkens. Voor: H. Uitterdijk, H. Veenstra, D. Leeuwenkamp, A. Keet, J. Kossen. Reserves: C. Beers en P. Boontjes. Schagen IV: Doel: D. Wit. Achter: M. Slikker en T. Brantenaar. Midden: C. Tump, A. Slikker, J. Broer. Voor: A. Oosterbaan, C. Kossen, S. v. d. Wal, J. Steen, H. Middelbeek. Reserve: D. Ruig. Afberiohten uiterlijk Vrijdagavond 8 uur bij J. Lin- geman. VAN DE ADSPIRANTENCOMMISSEE. Af bericht voor Zondagmiddag 2 uur bij J. v. Ketel. Schagen B: Doel: R. Prins Achter: W. Quax en A. Wit Midden: S. Visser, T. Morransart, A. Molenaar. Voor: J. Starre veld, P. Schoorl, J. Gelder, G. Rempt, J. P. Wit. Reserves: J. Doves en P. Hoogland. Een belangstellende lezer van onze Sportrubriek maakt ons opmerkzaam op het volgende: Naar ik meen is bij het opmaken van den competitie stand voor de 4de klasse K.N.V.B. (Zie het nummer van Dinsdag) daar waar een resumé wordt gegeven in ver band met de volgende week, een vergissing begaan, waardoor het een en ander niet is te begrijpen. Hij geeft voor afdeeling A den stand van het oogen- blik op als volgt: Beverwijk E.V.C. Q.S.C. Schagen 3 enz. 0 0 11—4 0 1 11—8 0 1 7—3 4 0 1 8—4 Onder het hoofd: Om de leiding in afdeeling A wordt Verliest Beverwijk, wat wij in het geheel niet uitge sloten achten, dan staan plotseling weer 4 vereenigingen gelijk. Dit nu kan niet uitkomen. Zondag a.s. wordt gespeeld de wedstrijd Q.S.C. Beverwijk. Verliest nu Beverwijk inderdaad, dus wint Q.S.C., dan zullen 4 clubs gelijk kunnen komen. Im mers dan krijgt men den navolgenden stand: Beverwijk Q.S.C. E.V.C. Schagen enz. 4 1 3 1 3 1 2—1 Punten voor en tegen zijn momenteel niet op te ge ven, daar de uitslagen niot bekend zijn van Zondag a.s. Van gelijk staan van 4 vereenigingen ls dus geen sprake, wanneer de wedstrijd van Zondag is gespeeld, ongeacht den uitslag. De opgegeven stand zal op een ieder die er belang ln stelt een niet te begrijpen indruk maken en meen ik daarom goed te doen, U er even op attent te ma ken.. (Inderdaad was het duidelijker uitgedrukt geweest, indien achter den zindan staan plot seling weer 4 vereenigingen g e- 1 ij kgestaan had: Immers ze hebben dan elk een wedstrijd verloren). JULIANADORP. J.V.C.-NTEUWS. (Te laat ontvangen voor het nummer van Dinsdag.) Zondag waren alle spelers van J.V.C. weer in 't veld. J.V.C. 1 speelde een uitwedstrijd tegen H.R.C. 4 en verloor op 't kantje met 65. J.V.C. 2 speelde thuis tegen H.S.V. 2. Beide partijen waren geheel tegen elkaar opgewassen en gaven el kander niet veel toe. Geen van belde wist voor de rust een doelpunt te maken. Eindelijk had H.S.V. succes, toen de keeper van J.V.C. den bal tegen een speler van H.S.V. schopte en deze meteen den bal in het doel liep. J.V.C. wist uit een doelworsteling gelijk te maken, zoodat het einde kwam met 11. De J.V.C.-adsp. hadden tevoren gespeeld tegen Helder d. Dit was een spel van kat en muis. De J.V.C. a-ers waren verre ln de meerderheid en wisten de score op te voeren tot 170. Denkt er om jongens, jullie zult wel andere tegenpartijen krijgen, waarbij het niet zoo gemakkelijk gaat. Dus niet overmoedig worden. LVIL DAGBLADZEGEL. Hebt u op het eerste nummer van de Schager Cou- krant, waarvan U Zaterdag 1 October een repro auctie hebt ontvangen, het dagbladzegel wel op merkt? Op de eerste pagina, half door de N en de T van Courant, lijkt wel een poststempel te staan, maar bij nauwkeurige beschouwing merkt men al gauw, dat het Iets anders moet zijn. In een cirkel staat in het midden het wapen van de provincie; daarboven staat de naam Noord-Holland en naast het wapen vindt u links een 1 en rechts de letter C: één cent. Dat was een soort belasting op nieuwsbladen, meest al dagbladzegel genoemd, al moest het ook voor weekbladen worden betaald. In 1869 is het afgeschaft en van dien tijd af kwam het krantenbedrijf geleidelijk tot de ontzaglijke ont wikkeling, welke het nu heeft bereikt. De zegelkosten waren een ernstige rem geweest en slechts de werkelijk gegoeden, konden zich de weelde van een krant ver oorloven; in duizenden gezinnen was zij een onbekende, of zeldzame gast. En nu? Voor het krantenpapier, dat dagelijks wordt gebruikt, zijn heele dennenwouden noodig. Het water moet on zen minister van financiën om de tanden loopen, als hij zich voorstelt ln hoeveel weelde hij zich zou baden, als elke krant en elk krantje hem 1 cent per stuk op leverde. UIT HET LEGER ZELF. Als sociaal- en vrijzinnig-depiocraten aandringen op afschaffing of, om te beginnen, op bezuiniging bij Oor log en Marine, neemt de regeering dat niet ernstig. Voorloopig kan zij met den steun der andere partijen nog ongehinderd met de millioenen smijten en hoeft rij zich niet druk te maken over de vraag, of al dat geld wel „nuttig" is besteed. Stel u voor: nuttig! Anders wordt het, zoo komt ons voor, als zich uit het leger zelf een stem doet hooren, die zegt: bezuinig en maak het leger heter! Dat moet spekje zijn naar het bekje van onze militairistische regeering: beter en goed- kooper, m'n liefje wat wil je nog meer! Niemand minder dan Lt.-kolonel Boele opent ons dit schoone perspectief, dit heerlijke vooruitzicht. Hij doet dit in De Telegraaf en aan de regeering verwijt hij, dat zij niet durft doortasten en voort blijft hinken op deze twee gedachten: vooroefeningen, die nog altijd weinig rendement opleveren, en het kazernestelsel, dat duur is en naar veler meening groote zedelijke gevaren oplevert. Hij bepleit dan ook: Allen, die mede verantwoording dragen en wenschen te dragen voor een efficiënt doeltreffend, nuttig gebruik van 's Lands gelden voor onze weermacht, mo gen zich er van bewust zijn, dat slechts ln een organi satie van onze weermacht, gebaseerd op het stelsel van plaatselijk oefenen, met in aansluiting daarop gecon centreerde vervolgoefeningen en op gelijke wijze Inge richte herhalingsoefeningen, de eenige aanvaardbare oplossing ligt van het weerbaarheidsvraagstuk. Dit stelsel alleen toch biedt de gelegenheid de ver- eischte militaire vaardigheid hij te brengen, zonder noodeloos in te grijpen in het burgerleven. In stede dat de eerste opleiding van den dienstplichtige een lang durig kazerne-verblijf met zich brengt geschiedt deze opleiding ter plaatse, rekening houdend met de bur gerbelangen der betrokkenen. De vervolgoefeningen, welke op deze plaatselijke oefening aansluiten, geschie den in daarvoor geschikte oefenterreinen gedurende hoogstens één maand. De herhalingsoefeningen geschie den plaatselijk tot het bijhouden van het geleerde en bijbrengen van het nieuwe en worden gevolgd door conctraties in de omgeving van geschikte oefenterrei nen gedurende één week" Dit stelsel, zoo betoogt de heer Boele, stelt tevens de verlofsmeerderen in staat, zich voor hun taak. ln het gemobiliseerde leger te bekwamen, zonder dat hun maat schappelijke belangen in gevaar worden gebracht, door werkzaam te zijn bij de instructie. Bovendien opent het de gelegenheid het onmisbare vaste personeel een hun passende dagtaak als deskundige te verschaffen. Hij besluit dan: „De bezuinigingen, voortvloeiende uit de Invoering van dit stelsel, zullen maximaal zijn, zooals overigens reeds blijkt uit de overwegingen van de oommissie- Welter bij de beschouwingen over het laatste door haar ln behandeling genomen bezuinigingsvoorstel t.a.v. de Defensie. Inkrimping van het aantal kazernes, beper king van beroepspersoneel opheffing van de K.MA zijn de eerste consequenties van de invoering van de door mij hierboven aangegevén reorganisatie." Wij zijn geen deskundigen, doch meenen met onze leeken-oogen voordeelen te zien in geld en ln per soonlijke lasten welke ons den wensch doen uiten, dat 's heeren Boele's ideeën ernstig worden onderzocht. Afschaffing van het militairisme blijven wij de aller beste oplossing vinden, maar zoolang dit tot de vrome wenschen gerekend moet worden, valt onze keuze op het goedkoopste en voor de slachtoffers het minst schadelijke. VERGIF. Wij leven in een vrij land en ieder onzer kan, binnen zeer ruime grenzen, zelf beslissen, op welke wijze hij propaganda wenscht te maken voor zijn inzichten. In één opzicht zouden wij echter groote' zelfbeheersching willen aanbevelen: blijft de kinderen van het lijf met alles wat op z'n best slechts groote-menschen- kost is. Eenmaal worden zij ook menschen, willen wij hopen en dan moeten zij hun eigen leven maken. Laten wij echter de kinderlijke sfeer, waarin zij alleen goed kun nen gedijen, zoo lang mogelijk ontzien en hen niet vóórtijdig dat is: ontijdig trachten te vormen naar ons eigen beeld. Deze paedagogische ontboezeming vloeit ons uit de pen naar aanleiding van een geschrift, dat door de „Jongerengroep der Nationaal-Socialistische Beweging in Nederland", waarvan het „Hoofdkwartier" te Utrecht is gevestigd, onder de leerlingen van Hoogere Burgerscholen en soortgelijke onderwijsinrichtingen wordt verspreid. Voor ons ouderen steekt er geen gevaar in. Het kan ons alleen enkele vroolijke oogenblikken bezorgen en daarom rijn we den heer Kleerekoper dankbaar, dat hij het malle document in Het Volk publiceerde. Hier is het: In hoeveel deelen kan men een Marxist snijden? In vieren. Met een mes? Neen. met het gezond verstand. Leg dat nader uit! Een kwart Marxist heet Vrijzinnig-democraat. Een halve Marxist heet Sociaal-Democraat. Een driekwart Marxist heet O.S.P.'er. Een heele Marxist heet Communist. Dus die wordt niet in vieren gesneden, en de minst schuldige moet het zwaart bloeden? In hoeveel deelen snijdt gij de liberalen? Ook in vieren. Leg dat nader uit! Een neutraal liberaal heet Vrüheidsbonder. Een protestantsch-liberaal heet Christelyk-Historisch. Een zéér protestnatsch liberaal heet anti-revolutionair Een socialistisch-conservatief-kerkelijk-liberaal heet Roomsch -Kathol lek. Hoe komen al zulke menschen tot hun dwalingen? Zij hebben voorwereldlijke of aftandsche begrippen en een weekdier-mentaliteit. Kent gij het fascisme ln Italië en het nationaal- socialisme in Duitschland? Daartoe leidt geheel mijn wezen. Wat is het dan? De nieuwe wereldbeschouwing. En wat wilt gij opbouwen? Een fiere Nederlandsche natie, vereenigd in een zoo krachtig mogelijken staat, hecht omvattende het grondgebied in Europa, Azië en Amerika. Hoe heet dan ons grondgebied in Amerika? Dat hebben we pas in de derde klas!... En dit alles onder het „kinderlijke" motto: „In de vervulling van uw plichten liggen Eer, Vrij heid en Vaderland besloten!" Is ie effe fijn? ZONNESTRAAL Zonnestraal is, zooals u weet. de inrichting waar her stellende tjb.c.-patiënten al werkende den tijd tegemoet gaan, dat zij genezen weer in de maatsohappij terug- keeren. U weet ook. dat de heer J. A. v. Zutphen. meer bekend als Oome Jan, de stichter is en dat hij nog steeds zijn beste krachten geeft, om de modelinrichting aan het gestelde doel te doen beantwoorden. Dat is vooral in dezen crisistijd uiterst moeilijk: e r staan bedden leeg, niet omdat er geen condi- daten voor plaatsing zyn, doch louter omdat er geen geld is. Met spanning werd daarom uitgezien naar de straat collecte. welke 1 dezer te Amsterdam is gehouden. De opbrengst is niet meegevallen, doordat het haast den heelen dag regende. Wel kwam er nog f 23.000 bij el kaar. dooh zeker het dubbele had nuttig gebruikt kun nen worden. Weet U wat Oome Jan van de gietbulen zei? De regendruppels zyn de tranen van hen, die door dit weer hun hoop om in Zonnestraal opgenomen te kunnen worden, zien vervliegen. Gevoelig gezegd, niet waar? Als er in uw gemeente nog gecollecteerd moet wor den, geef dan met ruime hand, als u nog iets gelaten is om te geven. DONDERDAG 13 OCTOBER. HILVERSUM (296 M.) A.V.R.O.: 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgen wij- ding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Solistenconcert; 11.00 Kookpraatje door Mevr. R. LotgeringHille- brand: „Koekjes bakken"; 11.30 Voortzetting Solisten- concert; 12.00 Klein Orkest oJ.v. Nico Treep; 2.15 Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 2.3C Hollandsch halfuur; 3.00 Naaicursus voor gevorderden door Mevr. Ida de Leeuw van Rees; 3.45 Dansmuziek; 4.00 Ziekenuur door Mevr. Ant. van Dijk; 5.00 Kamer orkest o.l.v. Louis Schmidt; 6.30 Sportpraatje door H. Hollander 7.00 Kamerorkest: 7.30 Engelsche les voor gevorderden; 8.00 Persberichten van Vaz Dias; 8.1S Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam. Abonnementsconcert door het Concertgebouworkest o l.v. Pier re Monteux; 10.30 Kovacs Lajos en zijn or kest; 11.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 11.05 Ko vacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN (1875 M.) K.R.O. 8.00 Morgenconcert; N.C.R.V.: 10.00 Gramo- foonmuzek; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gramofoonmu ziek; K.R.O.: 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdien stig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 K.R.O.- Sextet; N.C.R.V.: 2.00 Cursus fraaie handwerken; 3.00 Vrouwenhalfuurtje; 3.30 Verzorging zender; 4.00 Bij bellezing; 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd; 5.45 Concert; 6.45 Knipcursus; 7.00 Weekoverzicht; 7.30 Po litieberichten; 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Koor „Euphonia"; 9.00 Ouderuurtje; 9.30 Orkestvereeniging „Joseph Haydn" te Amsterdam o.l.v. Kiekens; 10.00 Persberichten van Vaz Dias; 10.45 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 5.20 Concert door het Radio-orkest; 6.50 Concert door het orkest van het N.I.R.; 8.20 Concert door het Om roeporkest. KALUNDBORG (1153 M.) 2.20 Orkesst door de Kon. Lijfgarde; 7.30 Omroep- symphonie-orkest; 9.50 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 4.10 Kamermuziek; 8.30 Concert door het Omroep orkest o.l.v. Bruno Seidler Winkler. HAMBURG (372 M.) 1.30 Gramofoonmuziek; 7.20 Concert; 8.30 Luisterspel. KONIGWUSTERHAUSEN (1635 M.) 1.20 Gramofoonmuziek. LANGENBFRG (472 M.) 12.20 Concert; 4.20 Vesperconcert; 9.45 Populaire en dansmuziek. DAVENTRY (1554 M.) 12.50 Orgelconcert; 4.25 Concert; 8.20 Concert door hel Commodore Grand Orkest; 9.55 Concert; 11.10 Dans muziek. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 7.50 Gramofoonmuziek. PARIJS-RADIO (1725 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 7.40 Idem; 8.50 „Nina Rosa" operette in twee bedrijven. MILAAN (331 BL) 7.50 „Mignon", opera in drie bedrijven. ROME (441 M.) 8.05 Concert; 8.20 Blijspel. WE ENEN (517 M.) 7.25 Symphonie-orkest; 9.35 Dansmuziek. WARSCHAU (1411 M.) 4.20 Gramofoonmuziek; 5.20 Populair Concert; 9.33 Dansmuziek; BEROMUNSTEB (460 »L) 9.00 Concert door het Omroeporkest. LANGEND IJ K BROEK OP LANGENDIJK. Maandagavond jl. werd het 40-jarig bestaan der Chr. Gem. Zangvereeniging „Halleluja" feestelijk herdacht in de Ned. Herv. Kerk door hot geven van een jubileum-concert, onder leiding van den heer Paul Kok. Voorzitter J. Pluister opende op de gebruikelijke wijze en sprak een kort welkomstwoord uit aan de aanwezigen, welke in zoo'n groote getale aan de uit- noodiging gehoor gegeven hadden orn dezen herden kingsavond bij te wonen, waarna secretaris Ooijevaar een breedvoerig overzicht gaf van het wel en wee der vereeniging in het afgeloopen tijdperk. Ingekomen waren felicitaties van het plaatselijk mannekoor „De Lofstem", Chr. Oratorium-vereeni- ging, Bond van Chr. Zangvereenigingen in Neder land, Ned. Herv. Kerkkoor en het oud-lid M Hart. te Eindhoven, terwijl bij monde van den heer J. P. de Hartogh namens het plaatselijke Fanfarecorps „Ad- vendo", den heer Jansen te Alkmaare, namens den ring van Chr. Zangvereenigingen in Noord-Holland en den heer G. Duif namens de Chr Zangvereeniging „Looft den Heer" te Sint Pancras, de gelukwenschen werden overgebracht. Een prachtige bloemenmand, geschenk ter eere van dit jubileum, versierde het po dium. Burgemeester Slot releveerde als een der mede-op- richters de totstandkoming van het koor onder lei ding van den heer J. Glas Az en sprak verder als hoofd der gemeente namens de burgerij er zijn dank over uit, dat het koor bij bijzondere gelegenheden ten allen tijde gereed staat, zijn medewerking te ver- leenen. De heer S. Wagenaar sprak als mede-oprichter ook namens den oud-directeur den heer Glas en releveer de de lotgevallen der vereeniging tijdens hun lid maatschap en directeur zijn. Directeur Kok herinnerde er aan. dat terugziende op hetgeen achter de vereeniging ligt. dezen dag de eere toekomt aan Hem, welke dit heil geschonken heeft. De heer K. Kok trad hierna naar voren cn zong, begeleid op het orgel door den heer Pluister, een Ode aan de vereeniging, door hem zelf, gemaakt op de wijs van Hollands Glorie, van R. Hol, hetwelk zeer mooi werd gezongen. Hierna werd een aanvang gemaakt met de afwer king van het programma, hetwelk een 12-tal num mers bevatte. Allen de revue te laten passeeren, zou ons te ver voeren, daar over het geheel gezongen werd zooals we dat steeds gewoon zijn van dit koor met zijn 102 leden en eminenten directeur. Machtig rolde de zang door de kerk bij het zweller der crescendo's en liefelijk streelde hij het gehoor bij het zingen der pianissimo's. Zoowel samenzang en uitspraak, rythmus en nuanceering, gaven' weer het hooge peil waarop de heer Kok deze vereeniging gebracht heeft, welke een volgende gelegenheid op een concours reeds medezingt in de Eere-afdeeling. Vermelden we nog dat een 4-tal nummers gezon gen werden door den heer J. Kok (tenor) met J. Pluistor (orgel), welke zeer goed werden weergege ven. Ten slotte werd na het zingen van „Dankt, dankt nu allen God", dezen feestavond door den heer J- Glas op de gebruikelijke wijze gesloten.

Schager Courant | 1932 | | pagina 2