Bezwaren tegen het rapport-Weiter. Waarnaar men luistert Vanwege het Comité der Vereenigingen van Burgemeesters en Secretarissen in de Kantons Hoorn, Purmerend, Alkmaar en Schagen. Wieringerwaard, 12 October 1932. 0 Callantsoog, Aan den Raad van Ministers te 's Gravenha&e. liet Comité der Vereenigingen van Burgemeesters en Secretarissen in de Kantons Hoorn (waaronder Mcdemblik), Purmerend, Alkmaai en Schagen, waar bij aangesloten een vijftigtal plattelandsgemeenten, gelegen in de genoemde kantons en bij de beharti ging van gemeenschappelijke belangen in voorko mende gevallen gemachtigd namens deze gemeen ten op te treden, veroorlooft zich tot Uwe Excellen ties te wenden met enkele slechts korte opmerkingen ten opzichte van het Rapport van de Staatscommis sie voor de verlaging van de Rijksuitgaven (Com missie Weiter) voor zoover dit in het bijzonder ook op deze categorie van gemeenten betrekking heeft met beleefd verzoek hiermede in het belang van het platteland zoo mogelijk ernstig rekening te houden. Wij hebben gemeend onze opmerkingen in enkele rubrieken te mogen onderbrengen. a. Financieel politiek der gemeenten. Wij zouden hierbij willen wijzen op hei verschijn sel dat, waar de plattelandsgemeenten in het mee- rcndeel der gevallen, hetzij vrijwillig, hetzij door de omstandigheden daartoe gedwongen, steeds een zoo zuinig mogelijk beheer hebben gevoerd, deze toch ook het mes in de uitgaven zouden moeten zetten. Aangezien juist al door de vroegere zuinigheid de Rijksuitkeering per inwoner ingevolge de Wet op de Financieele verhouding tusschen het Rijk en de ge meenten over het algemeen genomen lager is ge steld. dan voor de steden, snijdt het mes, c.q. dat der onbillijkheid, aan twee kanten. Een beter finan cieel beheer, waaronder wij in dit geval dan ver staan een zuinig beheer, dan het tot nu toe in het algemeen door de plattelandsgemeenten, vooral dooi de kleine gemeenten, gevolgde, is welhaast uitge sloten. b. Salariskorting. De salarissen op het platteland zijn indertijd in verhouding tot die in de steden in belangrijk min dere mate verhoogd, terwijl than» het levenspeil, al les bijeengenomen, op het platteland in mindere mate is gedaald, dan in de steden. Het gevolg hiervan kan zijn, dat er wedden en loonen tot behoud van goed personeel niet voor verlaging in aanmerking belmo ren te komen. In verband hiermede acht ons comité het wctischelijk, dat bij evcntutele verdere toepas sing van het z.g. Kortingswetje worde bepaald, dat op gemeenten, in welke de wedden en loonen in goe de verhouding komen te staan tot de algemeen ver laagde salarissen der Rijksambtenaren en der func- tionnarissen in de steden, geen korting zal worden toegepast. c. Opheffing van de Arrondissements Rechtbank te Alkmaar en de Kantongerechten te Schagen, Me- demblik en Purmerend. In dit opzicht sluiten wij ons gaarne bij de reeds door de gemeente Alkmaar en de overige in dit Ar rondissement gelegen gemeenten naar voren ge brachte argumenten, welke tegen de opheffing plei ten en mutais mutandus ook gelden voor de kanton gerechten. In het midden latende, of de genoemde maatregel een bezuiniging voor het Rijk zou betec- kencn, mogen wij wel als vaststaand aannemen, dat zij voor de justitiabelen ten platte lande, behalve on gerief, meerdere onkosten met zich zal brengen. d. Organisatie van de politie ten plattelands. Met nadruk willen wij er op wijzen, dat bij reorga nisatie der politie met het oog op de nog steeds toe nemende onveiligheid ten plattelande en net nu reeds gevoelde gebrek aan voldoende personeel voor nachtdienst, het zeer ongewenscht zal blijken ver mindering to brengen in liet aantal politie-ambtena- rcn. Bovendien moet, naar het ons voorkomt, bij de voorgestelde reorganisatie geheel over het hoofd zijn gezien, dat-de gemeente-veldwachters meestal ook fungcercn als gemeentcbode cn conciërge van het raadhuis. Een afzonderlijke functionnaris hiervoor aan te stellen zou niet mogelijk zijn wegens het lage salaris, wat kan worden uitgetrokken. Voor een hoogere bezoldiging zouden deze menschen bezwaar lijk in aanmerking kunnen komen, daar zij geen volle dagtaak hebben, terwijl zij toch ten eenen male zoon zou worden. Ik verzoek u over hetgeen ik u nu zal zeggen, geen woord met Berry te spreken. Het is mijn taak uw zoon van Mrs. Savages verwijderd tc houden. Ik moet over hen waken en er voor zorgen, dat zij el kaar niet meer ontmoeten." De oude heer staarde haar verbluft aan. Even bleef het stil. Toen was het, alsof hij zich verontrust voelde door een plotseling opkomende gedachte, welke hij ook onmiddellijk, zij het ook eenigszins aarzelend onder woorden bracht: ..Maar... als Berry aan het samenzijn met jou nu zoo gewend raakt, dan zie je, ik heb altijd zoo gehoopt, dat Berry een rijke vtouw zou trouwen..." Doch Nicole stelde hem gerust. „Lord Douglas", ant woordde zij op ernstige toon, „ik geef u mijn woord, dat ik voor uw zoon Berry nooit meer zal zijn dan een zuster." Tot haar vreugde constateerde zij, dat hij haar vol komen scheen te vertrouwen, want een enkele belofte van haar, die toch uit de gevangenis kwam, was vol doende om hem geheel gerust te stellen. Ja, de oude heer begon zich zelfs plotseling voor het plan van Sa vages te interesseeren. Het feit, dat Berry nu onder een soort bewaking zou staan, vond hij bepaald amusant. Misschien was Nicole ais Berry's zuster v$pl in staat een gunstigen invloed uit te oefenen op den jongen, wiens eenige bezigheid bestond in uitgaan en geld uit geven. En zoo kwam het, dat Nicole, behalve de taak, die haar door Savages op de schouders was gelegd, nog een tweede opdracht kreeg van Lord Douglas. „Nicole, doe je best om van Berry een bruikbaar mensch te maken," zei hij fijntjes; „ik beloof je, dat je daarbij in alle opzichten op mijn steun zult kunnen re- kpnen." De overeenkomst werd gesloten. Vroolijk en tevreden strompelde daarna de oude heer aan Nicole's zijde weer naar de hall terug, waar de bur gemeester, de geestelijke en eenige ambtenaren, die bij de adoptie als getuigen waren opgetreden, nog steeds bijeen zaten. Lord Douglas beweerde weliswaar, dat hij spoedig voor zi.in dagelijksche siësta zou terugtrekken, maar dei tijd verstreek zonder dat hij aanstalten maakte het gezelschap te verlaten. Hij verheugde zich zichtbaar over Nicole, die temidden van deze, haar goed gezinde menschen, een ongedwongenheid en een opgewektheid ten toon spx-eidde, die den ouden heer bepaald goed deden. Tegen vier uur verscheen Berry, die bij kennissen in de omgeving een bezoek had gebracht. Hij bleek een niet kunnen worden gemist. De gemeenten zouden daardoor in moeilijkheden geraken of een hooger salaris moeten waarborgen, waarbij de bezuinigin gen van Rijkswege op de uitgaven teu behoeve van de politie zouden neerkomen op een vermeerdering van uitgaven in anderen vorm door de gemeenten. e. Lager Onderwijs. Reeds van zoovele zijden werd gewezen op de ver slechtering van het onderwijs bij de uitvoering der voorgestelde maatregelen, vooral ten plattelande, dat wij ons ontheven kunnen achten van de taak daar op nog diep in te gaan. Slechts willen wij volstaan met de opmerking, dat al te grootc concentratie, waarbij mogelijke buiten dienst stelling van bestaan de goede schoolgebouwen, ongetwijfeld zal leiden tot abnormale opvoering van de kosten van vervoer der leerlingen. f. Samenvoeging van kleine gemeenten en combi natie van betrekkingen. Het comité is van oordeel, dat samenvoeging van kleine gemeenten alleen wenschelijk kan zijn, wan neer ligging en aard zich daarvoor leenen. Een«groote besparing tengevolge van de samenvoeging valt o.i. niet tc verwachten. Men vergelijke slechts de uitkee- ringen uit het Gemeentefonds aan de groote Frie- sche plattelandsché gemeenten met die aan vele kleine gemeenten in Noordholland. Het beheer in ZONDAG 16 OCTOBER. HILVERSUM (296 M.) V.A.B.A.: 8.30 Tuinbouwhalfuuvtje door S. S. Lantinga 9.00 „Doe het veilig", Veiligheidskwartiertje door Ir. R. A. Gorter; 9.15 Orgelspel door Johaa Jong; 9.40 Zon dagmorgentoespraak door G. J. Zwcrtbroek; V.P.R.O.: 1C.00 Orgelspel door A. B. Cornelis; 10.30 Kerkdienst uit de Doopsgezinde Kerk te Amsterdam; A.V.R.O.: 12.00 Omroeporkest o.l.v. Nico Tieep; 2.00 Boeken halfuur; 2.30 Gramofoonmuziek; 3.00 Aansluiting met het Eeuwfeest-Stadion te Heyssel (Brussel). Oogge- tuigeverslag door H. Hollander; V.A.R.A.: Kinderuur tje; 6.00 De Flierefluiters", 6.50 Uitzending voor den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden; 7.10 „De Flierefluiters' A.V.R.O.: 8.15 Het Omroep orkest o.l.v. Nico Treep; 9.15 Radiotooneel; 9.30 Gra mofoonmuziek; 9.45 Omroeporkest; 10.45 Gramofoon muziek; 11.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.30 Morgenwijding; K.R.O: 9,30 Gramofoon muziek; 10.25 Hoogmis; 12.15 Middenstandskwartier tje; 12.30 Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer; 1.40 Gods dienstonderricht; 2.10 Literair halfuurtje; 2.30 Concert uit de Aula van het Bisschoppelijk College te Roer mond; 4.30 Ziekenhalfuurtje:; N.C.R.V.: 5.00 Gramo foonmuziek; 5.20 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Goes; K.R.O.7.45 Lezing: 8.10 Voetbaluitslagen; 8 15 Solistenconcert; 9.00 Vaz Dias; 9.15 Hoorspel: ,.De Marconist"; 9.45 Orkest; 10.40 Epiloog. BRUSSE1 (509 M 12.50 Gramofoonmuziek; 1.30 Concert; 2.00 Concert; 5.20 Idem; 6.20 Gramofoonmuziek; 10.30 Concert. KALUNDBORG (1153 M.) 1.45 Gramofoonmuziek; 7.20 Omroeporkest; 10.20 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 12.25 Concert door Opera orkest. HAMBURG (372 M.) 3.20 Concert door een militair orkest; 7.20 Populaire opera-avond; 9.30 Dansmuziek. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 12.20 Populair concert; 3.20 Concert; 9.40 Dansmuziek. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 3.20 Vesperconcert. DAVENTRY (1554 M.) 12.50 Vioolrecital; 2.35 Gramofoonmuziek; 4.35 Orkest; 9.25 Kamermuziek. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 7.50 Gramofoonmuziek. m PARIJS-KKDIO (1725 M 12.40 Gèwijde muziek; 1.20 Populair concert; 1.50 Gra mofoonmuziek; 9.05 Music-Hall-programma. telegram voor Nicole. dat hij onderweg van een bestel ler had overgenomen bij ^ïch te hebben. Het was af komstig van Savages, die haar verzocht hem om 6 uur aan het station te verwachten. Nicole was zeer verbaasd over dit bericht. Waarom kwam Savages naar Dundee? Beteekende dat. dat er iets bijzonders gebeurd was of vreesde hij, dat in Schot land niet alles naar wensch verliep? Ook Berry toonde zich verwonderd toen Nicole hem den inhoud van het telegram meedeelde. Spoedig ech ter bleek hij zijn plan gereed te hebben. Min of meer onverwacht stelde hij Nicole ('oor samen een wandeling te gaan maken. Savages zou eerst om 6 uur aankomen. Binnen een kwartier konden zij aan het station zijn, zoodat zij nog tijd genoeg hadden. Nicole voldeed aan zijn verzoek. Als in een droom liep zij aan zijn zijde door het park. Stralend stond de zon aan den wolkenioozen hemel; haar weldadige warmte, die zoolang op zich had laten wachten, scheen alles in hun omgeving bedwelmd te hebben, de machtige eiken, de fijne grashalmpjes in de gazons en de eerste voorjaarsbloemen, want alsof een tooverwoord hen had doen verstijven, zoo onbewegelijk schenen zij te luiste ren. Misschien naar het zoemen der bijen, het ruischen van de rivier, of het geklapwiek der vogels, die ijverig bezig waren hun nieuwe tehuis, waarin zij voor eenige dagen waren teruggekeerd, zoo behaaglijk mogelijk in te richten. En de zeldzame bekoring, die van dit alles uitging, voelde Nicole eerst recht toen Berry haar bekende, dat hij verlangend op deze gelegenheid had gewacht om on gestoord met haar te kunnen spreken. Hij moest haar zeggen, hoe zeer het hem speet, dat hij haar zoo on rechtvaardig behandeld had. Die ellendige getuigenver klaringen, welke hij destijds voor de rechtbank had af gelegd, zou zij hem wel nooit kunnen vergeven. Zij moest echter bedenken, ^.t zijn familie hem ertoe ge dwongen had tusschen haar en hem een scherpe schei dingslijn te trekken. Nicole was geroerd door zijn zelfverwijt en het be rouw, dat hij toonde. „Die kwestie heeft al lang afge daan." zei ze zacht. „Laten we er nooit meer over spre ken." Maar daarmee kon hij zich niet vereenigen. Zij moes ten tot een oplossing komen. Hij kon de gedachte niet verdragen, dat deze getuigenverklaringen zieh: nog steeds tusschen hen plaatsten en een goede verstand houding in den weg stonden. Bovendien betreurde hij ten zeerste dat hy zich tijdens hun reis naar Schot land zoo onbeschoft had gedragen. Wat moest zij wel kleine gemeenten is over het algemeen veel bekrom- pener dan in de groote en de besparing zal dan ook bitter tegenvallen. Het voorstel tot combineering van betrekkingen in dien zin, dat de dragers van gelijke ambten in meer dan één gemeente zouden moeten worden bezoldigd naar het zielenaantal van één gemenete met een getal inwoners gelijk aan dat der gezamenlijke gemeenten, ge tuigt van wel zeer groote ondoordachtheid. Immers een burgemeester of secretaris b v. van twee gemeenten van elk ongeveer 2000 inwoners heeft niet alleen veel meer werkzaamheden te verrichten dan zijn collega in een gemeente van ongeveer 4000 inwoners, maar heeft ook meer onkosten als die van verplaatsing, representatiekosten, lidmaatschappen van plaatselijke vereenigingen, waarvan hij zich, als hij zijn taak opvat, zooals het behoort, niet kan ont trekken. inschrijvingen op aangeboden lijsten, voor zoover deze betrekking hebben op een bepaalde ge meente. enz. enz. Resumeerende komt het ons comité voor, dat de bekendheid van de „Commissie Wel ter'" met het be stuur van en den toestand in de kleinere platte landsgemeenten niet van een zoodanigen omvang kan worden genoemd, dat het gevolg geven aan hare voorstellen op dit punt zou strekken tot zegen van het platteland. Ons comité verzoekt daarom Uwen Raad met den meesten aandrang, alvorens uitvoering te geven aan de hierboven beoordeelde voorstellen, zich door uit ervaring met het besturen van gemeentn ten platte lande bekend zijnde deskundigen te laten voorlichten, 't welk doende, enz Het Comité voornoemd, (get.) C. HARINGHUIZEN. Voorzitter, (get.) D BREEBAART, Secretaris. MILAAN (331 M.Ï 6.25 Gramofoonmuziek; 7.50 Gevarieerd programma. ROME (441 M.) 7.20 Gramofoonmuziek; 8.05 Opera-uitzending. WEEN EN (517 M.) 7.20 Concert; 10.05 Dansmuziek. WARSCHAU (1411 M.) 4.20 Solistenconcert; 5.20 Populaire- en dansmuziek; 7.20 Populair concert; 8.25 Idem; 9.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 6.25 Concert;; 7.10 Concert door het Omroeporkest; 7.25 Radiotooneel; 9.00 Populair concert, MAANDAG 17 OCTOBER. HILVERSUM (296 M.) V.A.R.A.: 8.00 Tijdsein en Gramofoonmuziek; V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding; V.A.R.A.: 10.15 Voordracht; 10.30 „De Notekrakers" o.lv Daaf Wins; 11.45 Voordracht 12.00 Klein-orkest o.l.v. Paul Duchant; 2.00 Verzorging zender; 2.30 Gramofoonmuziek; 3.00 Voordracht; 3.30 Gramofoonmuziek; 4.40 Na Schooltijd; 5.10 „De Note krakers"; 640 Causerie; 7.00 Muzikale babbeltje®; 7.00 Herhaling van S.O.S.-berichten; 8.00 Dr. L. Heijermans: „Herdenking van Antony Leeuwenhoek, den uitvinder der microscoop; 8.20 Uitzending van het Oratorium „Athalia" van F. Mendelssohn-Bartholdy, door het ar beiders-zangkoor „De Stem des Volks"; 10.30 Orgel spel door John Brookhouse MacCarthy; 11.00 Gramo foonmuziek; 12.00 Tijdsein en Sluiting. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing; 8.15 Tijdsein en Gramo foonmuziek; 10.80 Morgendienst; 11.00 Concert; 12*00 Politieberichten; 12.30 Orgelconcert; 2 00 Uitzending voor scholen; 2.35 A. J. Herwig: Beantwoording van vragen over Tuin- en Kamerplanten; 3.15 Tijdsein en Cursus knippen en naaien: 3.30 Cursus Stofversieren; 3.45 Verzorging zender; 4.00 Bijbellezing: 5.00 Concert; 6.30 Vragenuurtje; 7.30 Politieberichten; 7.45 Ned. Chr. Persbureau; 8.00 De Haarlemsche Orkestvereeniging; 9.00 Lezing; 9.30 Concert; 10.15 Vaz Dias; 10.15 Con cert; 11.00 Gramofoonmuziek. BRrScp (509 M 12.20 Gramofoonmuziek; 1.30 Concert; 6.35 Gramofoon muziek; 8.20 Harprecital. KALUNDBORG (1153 M.) 2.30 Pianospel; 2.50 Orkestmuziek; 7.20 Omroepkamer- orkest; 8.35 Idem. BERLIJN (419 M.) 3.50 Concert; 5.10 Idem; 6.30 Idem; 9.20 Dansmuziek HAMBURG (372 M.) 5.55 Concert; 6.40 Idem; 12.35 Gramofoonplaten1.30 Idem; 7.20 Concert; 8.50 Pianorecital. van hem denken? En hoe plaagde hem nu zijn gewe ten. dat hij haar in de zeven maanden, welke zij in de gevangenis had doorgebracht, geen eftkel teeken van leven had gezonden. Dat alles was niet te vergeven. Slechts één hoop bleef hem nog over. Misschien was haar liefde voor hem zoo groot, zoo oneindig groot, dat zij hem, ondanks alles, vergiffenis zou kunnen schen ken. Nicole bleef plotseling staan. Op haar gelaat lag een uitdrukking van zoo intense blijdschap als slechts die menschen kunnen hebben, wien geheel onverwacht, een geluk ten deel valt, dat hun innigste verlangens tot wer kelijkheid maakt „Ik moet jou om vergiffenis vragen, Berry", zei zij, „want ik heb je belogen en ernstige onaangenaamhe den bezorgd. En als je mij zegt, dat je niet meer aan al die afschuwelijke dingen zult denken, dan is dat voot mij een geschenk, waarmee ik..." „Je hebt me dus nog altijd lief", jubelde hij, haar hartstochtelijk in zijn armen nemend. Bedwelmd door deze plotselinge uiting van teederheid liet zij zich zijn omhelzing willoos welgevallen. Een oogenblik vergat zij alles om zich heen; in volkomen overgave lag zij aan zijn borst, tot als een schok de gedachte door haar brein schoot: Savages! Om 's-hemelswil! Zij mocht toch niet vergeten, dat Savages haar hierheen had gestuurd. Zij had zijn op dracht na te komen. Zijn. weg moest zij gaan met uit schakeling van haar eigen gevoelens. Met geweld maakte zij zich uit Berry's armen los. „Berry ik verzoek je dringend niet te vergeten, dat ik slechts een zuster voor je kan zijn." Hij staarde haar een oogenblik ontzet aan. Had hij haar goed verstaan? Wilde ze niet meer voor hem zijn dan een zuster? Een zuster... maar hield ze dan niet meer van hem? „Ik heb je vader moeten beloven", antwoordde zij met een gedecideerdheid, die zijn verbazing nog deed toene men, „dat ik niet meer voor je zou zijn dan een zuster en ik wil die belofte houden." „Mijn vader? Daar begrijp ik niets van!" „Je vader, Berry, wenscht, dat je een rijke vrouw trouwt..." Geld! Steeds maar weer dat vervloekte geld! Hij zou toch wel een groote lafaard zijn, als hij nu aan geld zou denken, nu, nu hij eerst reoht besefte, dat hij Nicole lief had en slechts haar alleen. Zijn woorden ontroerden haar opnieuw, „Berry," zei ze smeekerid, „je moet toch begrijpen, dat ik niet an ders kan handelen. Niet alleen de belofte tegenover je KONIGSWUSTERHAUSEN (1633 M.) I.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 7.20 Program ma van Berlijn; LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 4.20 Veseprconcert 7.20 Concert; 9.30 Uitzending uit een café. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Concert; 4.50 Idem; 8.20 Veaudeville; 9.55 Con cert; 11-20 Ambrose's Blue Lyres; PARIJS EIFFEL (1446 M.l 7.50 Variété-programma; 8.50 Don Kozakken-kwartet. PARIJS RADIO (1725 M.» 12.20 Concert; 12.50 Gramofoonmuziek; 1.25 Concert; 7.40 Idem; 9.05 Radio-tooneel. MILAAN (331 M.1 6.50 Gramofoonmuziek; 7.30 Idem; 7.50 Concert; 9.20 Orkestmuziek. ROME (441 M.) 7.20 Gramofoonmuziek; 8.05 Populaire muziek. WEEVEN (517 M.) 4.20 Populair concert; 7.20 Concert; 9.35 Dansmuziek. WARSCHAU (1412 M.) 5.20 Populaire- en dansmuziek; 7.25 Uitzending ter herdenking van den sterfdag vóór 83 jaar van Chopin; 10.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (466 M.) 7.05 Gramofoonmuziek; 7.20 Concert; 9.00 Dansmu ziek; DINSDAG 18 OCTOBER. HILVERSUM (296 M.) A.V.R.O. 8.00 Tijdsein en Gramofoonmuziek; 10.01 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Orgel concert; 11.00 R.V.U.; 11.30 Voortz. orgelconcert; 12.00 Tijdsein, daarna ensemble Rentmeester; 12.45 Gramo foonmuziek; 1.00 Ensemble Rentmeester; 1.4ö Verzor ging zender; 2.00 Concertgebouw. Amsterdam; 3.00 Naai cursus; 4.00 Zangvoordracht; 4.30 Kinderuurtje; 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest (refreinzang Bob Scholte) 6.30 R.V.U.; 7.00 Kovacs Lajos; 7.25 Overschakeling van den zender; 7.30 Engelsche les voor beginners door Fred Fry; 8.00 Tijdsein en Vaz Dias; 8.05 Ab'ro-opera- uitzending. m.m.w. van het omroeporkest; 10.15 Gramo foonmuziek: 10.30 Avro-omroeporkest o.l.v. Nico Treep; 11.00 Vaz Dias; 11.05 Gramofoonmuziek; 12.00 Tijdsein en sluiting. HUIZEN (1875 M.) K.R.O. 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Tijdsein; 12.15 Het Con Brio-trio; 1.45 Verzorging zender; 2.0C Vrouwen- uurtje; 3.00 Modecursus; 4.00 H.I.R.O.; 4.35 Ned. Vereen, van Spiritisten; K.R.O. 5.10 De K.R.O.-boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. refreinzang Jac Mossel, 6.30 Esperanto cursus; 6.50 Inleidend praatje op den cursus „De mo derne zakenman"; 7.0 Gramofoonmuziek; 7.10 De mid deleeuwen (1); 7.30 Politieberichten; 7.45 Verbonds- kwartiertje; 8.00 K.R.O.-orkest o.l.v. Johan Gerritsen; 8.30 „Krassin 78", van Alb. Kuyle, voordracht; 9.00 Vaz Dias; 9.15 Ballet en dans in de loop der eeuwen. K.R.O.- orkest; 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Gramofoonplaten; Concert door radio-orkest; 7.05 Concert; 10.30 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG (1155 M.) II.20 Het strijkorkest van „Believue Strandhotel"; 2.20 Carl Rydahl's instrumentaal ensemble; 9.40 Kamermu ziek; 10.20 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 6.00 Concert; 6.30 Idem; 8.30 Het Roth-strijkkwartet. HAMBURG (572 M.) 5.55 Concert; 10.50 Idem; 6.00 Gramofoonplaten; 9.50 Concert. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.> 11.20 Gramofoonmuziek; 1-20 Idem; 3.50 Concert; 11.20 Concert. LANGENBERG (472 M.) 11.20 Populair concert; 12.20 Concert; 4.20 Vespercon cert; DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.05 Concert; 4.50 Idem; 7.40 Idem. PARIJS EIFEL (1446 M.) 8.05 Concert; 8.50 „Le pré au Clercs", opera-comique. PARIJS RADIO (1725 M.) 12.20 Populair concert; 7.40 Idem; 9.00 Concert; 9.50 Idem. MILAAN (831 M.) 6.20 Populaire muziek; 6.50 Gramofoonmuziek; 7.50 Opera van G. Verdi. ROME (441 M.) 7.20 Gramofoonmuziek; 8.05 Concert; 9.20 Gevarieerd programma. WEENEN (517 M.) 4.20 Gramofoonmuziek; 7.20 Populair concert; WARSCHAU (1411 M.) 5.20 Dansmuziek; 7.20 Populair concert; 8.50 Mevr. J. Hennert zingt liederen; 9.35 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.05 Otto Maag, „Das Klaviertrio", m.m.v. het „Bas- Ier "-trio; 8.20 Concert; 8.50 Idem. vader dwingt me ertoe, maar ook Mr. Savages, die...'* „Savages! Aha, nu begrijp ik het. Hij beteekent meer voor je dan ik!" Zij schudde bedroefd het hoofd. „Neen, Berry, dat is het niet. Mr. Savages heeft er voor gewaakt, dat ik te gronde ging, toen ik uit de gevangenis kwam. Dat mag ik niet vergeten." Tot zijn groote ontsteltenis moest Berry erkennen, dat zijn ervaringen bij het zwakke geslacht tegenover Ni cole volkomen te kort schoten. Zijn gekwetste ijdelheid en het beschamende gevoel in de, hem tegen zijn wil op gedrongen zuster, zijn meerdere te moeten erkennen, maakten hem razend. Hy wist zioh echter te beheer- schen en nog eenmaal wendde hij al zijn eloquentie aan om Nicole tot andere gedachten te brengen. Zij behoor den toch bij elkaar, maar niet als broer en zuster. Dat moest ze toch inzien! Hij had haar lief vanaf het eer ste oogenblik, waarop hij haar in de Westminster Po loclub ontmoet had en ook ten opzichte van haar ge voelens jegens hem kon hij zioh niet ver 'ssen. Maar toen ook deze laatste poging haar niet van haar standpunt kon afbrengen, kwam zijn mi moeite onderdrukte woede tot uitbarsting. Of zij niet goed bij het hoofd was! Wat ze zioh dan eigenlijk wel verbeeld de? Niemand zou haar in zijn kringen immers au seri- eux nemen. Men zou haar met den vinger nawijzen, men zou haar bespotten als de oplichtster, die uit de gevan genis kwam en geen andere idealen kende dan de Lady te spelen. Dat scheen wel een idee fixe van haar te zijn... Hij gaf zioh nu zelfs niet de geringste moeite meer om zijn vijandige gevoelens jegens haar te verbergen. Zijn gelaat was verwrongen van drift en zijn oogen fonkelden boosaardig. Star van ontzetting staarde Nicole hem aan. Was dat dezelfde Berry, die haar nog geen twee minuten gele den gezworen had, dat hij haar lief had? Zij hoorde niet eens meer, wat hij zei, de stroom van verwijten en ver- wenschingen ging langs haar heen en tenslotte wendde zij zich van hem af met een blik, welke ten duidelijk ste bewees, wat er in haar omging. Een grenzelooze ontnuchtering maakte zich van haar .meester. Uitgeput leunde zij tegen een boom en sloot de oogen. Voor dezen man was zij de gevangenis inge gaan! Voor dezen man had ze zich alle vernederingen laten welgevallen! Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 18