Bond voor Staatspensionneering. FEDERATIE HOLLANDS NOORDEN. De dame die zich Bancroft noemde NOODLOTTIGE BRAND TE ALPHEN A. D. RIJN. Aanrijding met doodelijken afloop. Schagert. Het voeren van een krachtige pro paganda. In verband met de Tweed Kamer-verkiezing. In „De Posthoorn" van den heer J. Peetoom alhier werd Zondagmiddag 16 October een vergadering ge houden van de federatie Hollands Noorden van den Bond voor Staatspensionneering. Van de 16 aangesloten afdeelingen waren 10 af- deelingen aanwezig, n.1. de afdeelingen: Oudesluis, Anna Paulowna, Winkel, Sint Maartensbrug, Scha- fen, Wieringerwaard, Kolhorn, St. Maarten, Haren- arspel en Barsingerhorn. Het openingswoord. De Voorzitter, de heer C. de Vries, Dirkshorn, heette de afgevaardigden hartelijk welkom, zijn genoegen er over uitsprekend, dat het aantal aanwezige afge vaardigden thans grooter was dan vorig maal en wat spr. toeschrijft aan den dringenden oproep van het federatiebestuur tot deze vergadering. Juist met het oog op den ongunstigen tijd dient voor het doel dat wij nastreven, het verkrijgen van een premievrij staatspensioen, groote activiteit tc worden betoond. Wij weten dat wij op 't oogenblik verder van dat doel zijn verwijderd dan ooit en al is dat teleurstel lend, het spoort ook aan om met moed en kracht en meer ijver voor ons doel te strijden. Want juist door den ongunstigen toestand zullen onze tegenstanders een anderen kijk op de zaak die wij voorstaan, krij gen. Voor die tegenstanders toch gold steeds het mo tief dat staatshulp niet gewenscht was, doch thans zien we dat boeren, bouwers, groote maatschappijen, ja welk bedrijf niet, op de hulp van de regeering zijn aangewezen. Evenwel voor de ouden van dagen wordt zoo goed als niets gedaan. Om hierin verandering te krijgen, roept spr. de hulp en de activiteit van de afgevaardigden in. Spr. heet dan in 't bijzonder wel kom den vertegenwoordiger der Schager Courant, die voor 't eerst deze federatievergadering bijwoont, en uit den wensch, dat deze eerste keer van blijk van belangstelling niet tevens zal zijn de laatste keer, al voegt spr. er direct aan toe, dat het ook de eerste keer was dat aan haar een uitnoodiging was gezonden, omdat het gewenscht is dat publiciteit wordt gegeven aan de meerdere activiteit die door de federatie zal worden betracht Met deze woorden verklaart spr. de vergadering voor geopend. De notulen, die door den secretaris, den heer H. Limpers, Wieringerwaard, worden gelezen, worden onveranderd goedgekeurd. De heer Limpers brengt een kort verslag uit om trent de laatst gehouden bondsvergadering en ver bindt daaraan enkele op- en aanmerkingen, inzake het openings woord door den bondsvoorzitter en het besluit tot verhooging van het salaris van den secre taris, penningmeester en redaeteur. Spr. wijst daar bij ook op de wenschelijkheid dat meerdere afdee lingen op de bondsvergaderingen vertegenwoordigd worden. De bestuursverkiezing. Aan de orde komt de verkiezing van leden van het federatiebestuur. Periodiek aftredend zijn de heeren C. de Vries, P. Appel en K. Paarlberg, die herkiesbaar zijn. Door den voorzitter wordt medegedeeld, dat op het laatste oogenblik van den heer Paarlberg, Oude sluis, bericht is ingekomen dat hij zich niet meer voor een herbenoeming beschikbaar stelt. Het spijt het be stuur dat dit schrijven is ingekomen, de heer Paarl berg was steeds een trouwe bezoeker van de vergade ringen, heeft jaren aangenaam samengewerkt en had liefde voor het doel dat wij nastreven en heeft met toewijding daaraan gewerkt. Namens de federatie brengt spr. hem daar hartelijk dank voor. Spr. wijst op de moeilijkheid dat de afdeelingen thans niet in de gelegenheid zijn gesteld om een ca'ndidaat voor deze vacature voor te stellen, maar toch stelt het be stuur voor thans in deze vacature te voorzien, om dat met het oog op de propaganda voor de Tweede Kamer-verkiezing een voltallig federatie-bestuur ge wenscht is. Desnoods kan de vergadering een kwar tier worden geschorst, opdat de afgevaardigden over leg met elkaar kunnen plegen. De heer Glas, Sint Maarten, betreurt ook dat de heer Paarlberg bedankt, naar zijn oordeel werd steeds graag geluisterd en spr. zou willen dat het bestuur tracht den heer Paarlberg van zijn besluit terug te brengen. FEUILLETON. Roman van Nor bert Ga ral. 16. En nog steeds stond Berry voor haar, verwijt op verwijt stapelend en haar de grofste beleedigingen naar het hoofd slingerend. Haar zwijgen prikkelde hem nog meer en nu koerde zijn blinde woede zich zelfs tegen Savages. Die parvenu was de schuld van alles. Maar hij, Berry, zou hem aan het station wel opwachten om hem eens te vertellen, hoe hij over hem dacht. En plotseling snelde hij weg. Nicole hoorde het. knarsen van het grint onder zijn voeten; toen werd het stil. Berry wilde naar liet station. Verschrikt richtte zij zich op. Onder alle omstandigheden moest zij een ont moeting tusschen hem en Savages voorkomen. Lord Douglas de hypotheek! Èn dan Savages zou denken, dat alles verloren was! Ook Nicole spoedde zich nu in de richting van het huis, waar zij schier buiten adem aankwam. In de hall trof ze Josua, die bezig was de tafel af te ruimen. De gasten waren juist vertrokken. Zij wilde naar Lord Douglas vragen, toen haar blik op de groote wandklok viel. Twintig minuten voor zes. Zij moest onmiddellijk naar het station! Zij vroeg Josua, of ze gebruik kon maken van de auto van Lord Douglas. „Ik vraag Mylady beleefd om .excuus", ant woordde de oude bediende beleefd, „maar eenige mi nuten geleden is de jonge lord met den wagen weg gereden. Ik zal echter direct de jachtwagen laten in spannen." Vijf minuten, die een eeuw schenen, verliepen, eer eindelijk het keurige rijtuigje met twee vurige paar den bespannen, voorreed. Daar de koetsier met eenige andere leden van het personeel op het land aan het werk was, nam Josua zelf de plaats op den bok in. Hij reed zeer langzaam en voorzichtig, zooals men dat van een ouden man als hij ook niét anders kon •—achten. Het. slakkengangetje deed Nicole's on- ioonom«n, doch juist toen de stadsklok zes Door den heer Limpers wordt medegedeeld, dat hij toevallig Vrijdag j.1. den heer Paarlberg in den trein heeft gesproken en deze toen mededeelde, dat hij als bestuurslid van de federatie bedankte, omdat hij be dankte als bestuurslid van de afdeeling Oudesluis. Spr. heeft hem er o- gewezen, dat een lid van het federatiebestuur niet, persé lid van het afdeelingsbe- stuur behoefde te zij»., maar de heer Paarlberg was niet tc bewegen op zijn beslissing terug te komen. Een der afgevaardigden der afdeeling Oudesluis spreekt zijn verwondering uit over de mededeeling van den heer Limpers, want hem is niet bekend, dat de heer Paarlbrg als lid van het afdeelingsbestuur heeft bedankt. Vrijdag j.i. is nog gezellig vergaderd, een persoonlijke kwestie is er ncoit geweest. De voorzitter zegt. dat na de mededeeling door den heer Limpers, het federatiebestuur hot besluit van den heer Paarlberg had te eerbiedigen, en z.i. ligt het niet op den weg van dat bestuur op den heer Paarlberg aandrang uit te oefenen om op het besluit terug te komen. Nadat de vergadering een poosje was geschorst, werden de heeren De Vries en Appel bij acclamatie herbenoemd en wordt door do afdeeling Schagen, bij monde van den heer Woudenberg, voor de vacature- Paarlberg aanbevolen de heer K. S. Leguit. Waar niet bekend is of de heer Leguit een cventueele benoe ming zou aanvaarden, zou als plaatsvervanger dan do heer Nierop, St. Maartensbrug benoemd kunnen wor den. De heer Van Ham. Wieringerwaard vraagt, of het reglementair wel toelaatbaar is, om naast een be stuurslid alweer oen anderen candidaat te stellen. Besloten wordt tc volstaan met het benoemen van een bestuurslid en waar alleen de heer K. S. Leguit als candidaat naar voren wordt gebracht, wordt deze benoem .1 verklaard. De heeren De Vries en Apr 1 verklaren hun be noeming aan te nemen, waarbij de voorzitter herin nert aan de verklaring van den afdeelingsvoorzitter te Kolhorn, die 30 jaren bestuurslid was geweest en oordeelde dat de resultaten in die 30 jaren nihil wa ren. Spr. hoopt dat het niet noodig zal zijn dat spr. 30 jaren voorzitter van de federatie is, doch dat het doel van den bond eerder zal zijn bereikt. De toelage van den secretaris-penningmeester wordt wederom op f 25 bepaald. De rekening over 1932 zal nagezien worden door de afdeelingen Oudesluis en Schagen. De afdeelingen in Noordholland en de al- gemeene bondsvergadering. Vervolgens komt in bespreking welke middelen beraamd dienen te worden om een beter bezoek op de algemeene bondsvergadering te verkrijgen door de af gevaardigden van de afdeelingen in Noordholland. De Voorzitter herinnert er aan, hoe vorig maal de afdeelingen zijn aangespoord om een afgevaardigde naar de bondsvergadering te sturen en eraan herin nerd is dat de kosten geen bezwaar behoefden te zijn, omdat op aanvrage de kosten door don bond worden vergoed. Meerder bezoek door afgevaardigden van de Noordhollandsche afdeelingen is noodzakelijk, omdat anders de provincies Friesland en Groningen de an dere provincies zullen overvleugelen en Noordholland zijn voorstellen niet aangenomen zal kunnen krijgen of zijn candidalen niet gekozen. Volgend jaar treedt het laatste bondsbestuurslid uit Noordholland af en als van nu af geen maatregelen worden getroffen, zal Noordholland, dat toch de grootste activiteit, wat het werken voor premievrij Staatspensioen betoont, geen vertegenwoordiging in het bondsbestuur hebben. Dat zou een groote teleurstelling beteekenen, Van de 16 afdeelingen onzer federatie waren slechts 6 afdeelingen vertegenwoordigd en een dergelijk treu rig figuur sloeg de geheele provincie Dat mag niet bestendigd blijven en daarom is de medewerking van alle afdeelingen noodig. Door de afgevaardigden van Sint Maartensbrug wordt bepleit, dat de afgevaardigden van de afdee- lingei dan gezamenlijk per autobus of trein naar de vergadering trekken, opdat men niet in zijn eentje een verre treinreis behoeft te doen De heer Van Ham, Wieringerwaard, juicht een ge zamenlijke reis toe en geeft dan in overweging dat in de federatievergadering, die de bondsvergadering vooraf gaat, opgave moet worden gedaan van de af gevaardigden die naar de bondsvergadering zullen gaan. De Voorzitter dankt voor deze vingerwijzingen en constateert, dat uit de besprekingen blijkt, dat de af deelingen willen meewerken, Schriftelijke propaganda of ringlanddagen. De Voorzitter deelt mede, dat het bestuur heeft be sproken het voeren van propaganda voor de a.s. daverende slagen deed hooren, stopte het rijtuigje voor het station. Berry was reeds op het perron. Hij keek langs haar heen, alsof zij een vreemde was. Desondanks trad zij resoluut op hem toe. „Berry zei zij smeekend, „bedenk toch, dat je Mr. Savages niet mag beleedigen. De hypotheek Hij liet haar niet uitspreken. „Ik heb geen lust die comedie nog langer voort te zetten. Laat je dat voor eens en voor altijd gezegd zijn". Hij wendde zich af en verwijderde zich eenige schreden om haar te toonen, dat hij het. gesprek als afgedaan wenschte te beschouwen. Daverend rolde de trein het station binnen. Slechts enkele passagiers stapten uit, o.w. Savages, die Nicole onmiddellijk ontdekte. Haastig trad hij op haar toe en begroette haar hartelijk. „Je zult je zeker wel verwonderd hebben over mijn telegram, Nicole? Over een uur moet ik weer verder en ik wilde dan ook alleen maar eens informee- ren Hij zweeg verbaasd, toen hij Berry zag naderen. Een korte, onderzoekende blik Berry's vast op een geklemde lippen en het hleeke, betraande gezicht van Nicole zeiden hem genoeg. Het bleek een uitstekend idéé van hem te zijn ge weest zijn reis naar Manchester een dag uit te stellen om Dundee te kunnen aandoen. Het was wel een groote omweg tien uur met den trein maar naar hij bemerkte, was zijn aanwezigheid hier dringend noodzakelijk. „Ik heb den indruk, Berry", zei hij, toen deze voor hem stond, „ik heb den indruk, dat je me heel wat te zeggen hebt. Want anders zou jij je zeker niet de moeite getroost hebben mij hier te komen opzoeken". Hij glimlachte. „Onze betrekkingen zijn nu oenmaal niet van zoo bijzonder vriendschappelijken aard Enfin, misschien is hier in de buurt wel een café, waar we rustig alles eens kunnen bepraten." Eenige minuten later zochten zij een plaatsje in een restaurant, dat aan de markt lag. Savages vlij de zich behaaglijk in een rieten stoel, stak een sigaar op en zei: „Ziezoo, Berry, nu ben ik bereid naar je te luisteren. Wat heb je nu allemaal te vertellen?" Nu, Berry had hem heel wat te vertellen. Wat zijn, Berry's aandeel betrof, was aan de overeen komst, die hij met Savages was aangegaan, nu ge heel voldaan. Sinds 11 uur dezen morgen had Nicole Irvine het recht zich Lady Davis te noemen. Maar men kon van hem onmogelijk verlangen, dat hij deze dame iln de adellijke kringen van Londen in troduceerde. Zij moest zoo spoedig mogelijk van het Tweede Kamerverkiezing en de meneingen in het be stuur verdeeld waren. Eenerzijds werd het houden van ringlanddagen bepleit, terwijl anderzijds gewezen werd op het minder welslagen van enkele ringland dagen en de voorkeur werd gegeven aan een schrif telijke propaganda, n.1. door hei 4 a 5 maal versprei den van een circulaire en den huidigen tegenstanders op te wekken die candidaten te steunen, die premie vrij pensioen voorstaan. Ook is het mogelijk om naast een schriftelijke propaganda een paar ringlandda gen te houden. De heer Glas, Sint Maarten, deelt medé, dat zijn afdeeling zich verwonderd heeft over de op de agen- de afgedrukte vraag „of propaganda-circulaires huis aan huis". De afdeeling oordeelde, dat de circulaires voor een groot deel niet worden gelezen, terwijl daar tegen de ringlanddag te Sint Maarten een groot suc ces is geworden. Spr. geeft toe, dat voor een ringlanddag de betrok ken afdeeling de medewerking van zang- of muziek- vereeniging dient te hebben, maar verder wijst spr. ook op het feit, dat we in een tijd leven, waarin de rechtsche partijen gedeeltelijk medewerken, door de ringlanddagen te bezoeken. Spr. herinnert er aan, hoe menschen van de rechtsche partijen op den ring landdag te Hecrhugowaard op den weg stonden, mis schien dat ze door de tijdsomstandigheden volgend maal op het land komen a De heer Nierop, Sint MatWscnbrug, erkent, dat de ringlanddag te Sint Maarten schitterend geslaagd is. maar spr. geeft toch de voorkeur aan oen schriftelijke propaganda. Wel verdwijnt een c irculaire eens in een Kastje zonder gelezen te worden, mai als er 4 a 5 cir culaires verspreid worden, verwacht spr. toch resul taat van schriftelijke propaganda. De heer Glas meent, dat de schriftelijke propaganda tot de competentie van den bond behoort De Voorzitter heeft het idéé «lat bij den bond niet die haast bestaat als de menschen die op Staatspen sioen wachten. Spr. oordeelt dat de actie van onderaf moet komen en daarom is de federatie het aange wezen lichaam. Trouwens de bond geeft subsidie voor een dergelijke actie, de bond werkt in dat opricht niet remmend. Bij de verdere bespreking over dit onderwerp wordt nog de wenschelijkheid bepleit, om ringland dagen te houden op plaatsen waar juist de vorige ringlanddagen mislukten, terwijl ook aangedrongen wordt op een krachtig medewerken van de nabije af deelingen. Het resultaat van de besprekingen is, dat besloten wordt tot schriftelijke propaganda en dat 2 a 3 ringlanddagen zullen worden gehouden op plaat sen door het bestuur vast te siellen. Genoemd wor den St. Maarten en Kolhorn, terwijl het wenschelijk wordt geacht om alle pogingen aan te wenden nader contact met Wieringen te verkrijgen. De bondsfilm. Bij het punt bespreking over het vertoonen van de bondsfilm voor de winterpropaganda in de afdeelin gen, wijst de Voorzitter op de buitengewone kwaliteit van deze film van de propaganda en spr. bepleit ten- zeerste, dat de afdeelingen deze film doen vertoonen, een film waarbij thans ook explicatie wordt gegeven en die gedurende de maanden Üctober, November en December voor Noordholland disponibel is. De film is aan te vragen bij den heer Bruin, Oudegracbt 223, Alkmaar. De rondvraag. Bij de rondvraag geeft de afgevaardigde van Anna Paulowna in overweging om voortaan de winterver gadering der federatie met het oog op de winterpro paganda eerder te houden. Gewezen wordt op het bezwaar dat «de atdeelmgs- vergaderingen vóór de federatievergadering dan al licht nog slechter bezocht worden dan nu het geval 1S De afgevaardigde van dc afd. Wieringerwaard wijst op het hoekje in de verschillende couranten, dat aan gewend wordt tot winterpropaganda. Spr informeert, naar de wijze waarop deze zaak is geregeld, wie voor clichés, slagzinnen enz. zorgt en zou willen dat do federatie zich met de federatie Enkhuizen m verbln- dlMgedegeddeeld wordt, dat de bond voor de clichés zorgt en dat het federatiebestuur zich in verbinding zal stellen met de pers. De heer Appel, bestuurslid, geeft de aideelingen die tooneelstukken willen opvoeren en die niet be schikken over een propaganda-tooneelclub, in over weging zich te wenden tot die afdeelingen, die wel een dergelijke club bezitten. De Voorzitter zegt, dat in dit opzicht zijn afdeeling reeds op de club van Sint Maarten heeft gewezen. De heer Romar, bestuurslid, deelt mede, dat hij ge tracht heeft in connectie te komen met menschen te Nieuwe Niedorp, dat het tweemaal fiasco heeft gele den, dat evenwel een caféhouder zijn hulp heeft toe gezegd, en dat het feleratiebestuur zijn best moet doen, dat een goede spreker dan gewenscht is. De Voorzitter deelt mede, dat pogingen om op Texel een afdeeling te stichten, op een groote teleur stelling zijn uitgeloopen, dat de personen die werden aangeschreven, zelfs niet antwoordden, maar dat het federatiebestuur toch van oordeel is, dat de pogingen voortgezet dienen te worden. Spr. vraagt hoe de ver tooneel verdwijnen. Er bleef slechts nog één vraag te beantwoorden, n.1. deze, welke verblijfplaats haar zou worden aangewezen. „Waarom acht jij het noodzakelijk, dat Lady Davis nu van het tooneel verdwijnt?" vroeg Savages ge amuseerd, terwijl hij Nicole een knipoogje gaf. Deze keek angstig van den een naar den ander. Zij vreesde, dat het elk oogenblik tusschen de beide man nen tot een heftige uiteenzetting zou komen, zonder dat zij kans zag zulks te verhinderen. „Waarom ik het wenschelijk acht, dat zij onmiddel lijk verdwijnt?" vroeg Berry grimmig. „Ja, is het dan noodig, dat ik dat nog zeg? Een vrouw, die pas uit de gevangenis ©ntslagen is. een op „Ik geloof, dat die kwestie ons allen voldoende be kend, is viel Savages hem in de rede. „Als ik je goed begrijp, vrees je dus, dat je zuster je in je maat schappelijke positie zou kunnen schaden". „Natuurlijk". En nu gebeurde er iets, dat noch Nicole, noch Ber ry verwacht had. Savages lachte. Hij lachte zoo har-, telijk. dat heiden hem tenslotte verbaasd aanstaar den. De gedachte, dat hij zijn tegenstander nu met één slag schaakmat kon zotten, amuseerde hem kostelijk. „Ik kan Je de geruststellende mededeeling doen, dat het jongste lid van je familie, Lady Nicole Da vis, niet alleen jouw positie in do society, maar ook die van je doorluchtige familieleden slechts zal ver sterken. Want Hij haalde uit zijn binnenzak een krant te voorschijn. „Je zult reeds vernomen hebben, dat zes van de grootste Engelsche transportonderne mingen in één maatschappij zullen worden onderge bracht, die den naam Safety Trado Company zal dra gen." Hij vouwde het blad open en wees op een met rood potlood omlijnd bericht. „Hierin kun je lezen, dat in den raad van toezicht van deze nieuwe maatschappij, die over een kapitaal van 700.000 pond beschikt, gis teren met algemeene stemmen de navolgende leden zijn gekozen: Viscount Francis Silbound, de beken de bankier en Bertram Benson, na Lloyd Georges de invloedrijkste man in de Liberale Partij. Voorts Mr. William Glenistor, directeur-generaal van de Cunard- lyn en Lady Nicole Davis!" Hij verkneuterde zich in Berry's verbaasd gezicht en legde hem daarna zakelijk uit, dat het voor het Jules Savagesconccrn van belang geweest was ie mand in den raad van toezicht to benoemen, die niet alleen door zijn capaciteiten, maar ook als dra ger van een klinkenden naam in staat was, voor de belangen van het concern op te komen. Aan deze gadering er over denkt om met de mooie bondsfilm naar Nieuwe Niedorp te gaan. Het is dan gewenscht dat ook de leden van andere afdeelingen er heen gaan. Wordt algemeen goedgevonden. De hoer Romar deelt mode, dat de afdeeling Winkel de volgende maand, 5 November, 30 jaar bestaat, dat de afdeelingen gevraagd zullen worden, hoeveel per sonen aan den herdenkingsavond zullen deelnemen, en dat het antwoord voor 24 October a.s. dient te' worden ingezonden. De Voorzitter wijst op de wenschelijkheid om voor al met het oog op de Tweede Kamerverkiezing ren aanzien van de propaganda in Noordholland één lijn te trekken en daartoe met de andere federaties con tact te zoeken. De propaganda dient krachtig ge. voerd te worden. Spr wijst nogmaals op de verkla- ring van den afgetreden afdeelingsvoorzitter te Kol- hom, dat na 30 jaren zoo weinig i.s veranderd. Spr. oordeelt, dat dit ons evenwel niet mag verslappen in den strijd om tot het goede doel te geraken. Spr. dankt den persvertegenwoordigere dat deze zijn Zon- dagmiddag heeft opgeofferd en dea.Mnee het do«i van den Bond te steunen en herdenkt dan de nag*. dachtenis van den overleden strijder Pcrio, die stos. re, krachtige werker en een der oprichters van den Bond. Spr. doet een beroep op de afgevaardigden om de propaganda-circulaires serieus, desnoods persoon- l lijk te doen verspreiden en sluit daarna de zeer ge animeerde vergadering. Kindje in de vlammen omgekomen. Eerst later werd het arme slachtoffertje vermist. Zaterdagmorgen half elf is te Alphen aan den Rijn brand uitgebroken in het perceel Toussaint- straat 26, bewoond door het gezin van den schoen maker M. de Leeuw. Deze en zijn vrouw waren af- wegzig. Het perceel is geheel uitgebrand, evenals de naast gelegen bovenwoning, bewoond door mej. v. de Laken Omwonenden hebben de kinderen van den heer de L. gered, docr later bleek, dat nog een kindje van 8 maanden werd vermist. De brandweer, die een on derzoek instelde, heeft toen het geheel verkoolde lijkje van het kindje gevonden. De oorzaak van den brand is onbekend. Nog een tweede kind om het leven ge komen. In den hoek van een kelder het lijk van een 4-jarig jongetje ontdekt. Naar later werd ontdekt, is nog een tweede kind bij dezen noodlottigen brand om het leven gekomen. Bij onderzoek van den kelder nl. vond men in een hoek het lijkje van een jongetje van vier jaar, dat zich daar waarschijnlijk uit angst had verstopt en het zij door verstikking dan al door verdrinking in het bluschwater om het leven is gekomen. Het schijnt dat bij de algemeen heerschende ont steltenis bij het uitbreken van den brand, de oudera niet precies wisten hoeveel van hun acht kinderen zich in de woning bevonden. Achteraf is gebleken, dat er drie naar school waren, zoodat zich vijf kin deren in het brandende perceel bevonden. Een der bu ren. die aan het reddingswerk deelnam, deelde mede, dat hij drie kinderen in veiligheid heeft gebracht. Toen men den vader vroeg of er'nog meer kinderen in het brandende huis waren antwoordde deze ont kennend. waarop de reddingspogingen werden ge staakt. Ook een der buren, die in den kelder naar kinderen zocht, heeft daarop het roeken opgegeven. Da moeder is met eenige kinderen bij buren onder gebracht. Algemeen is men zeer onder den indruk van het gebeurde. De brand zou hieraan te wijten zijn, dat de kinde ren tijdens de afwezigheid van hun ouders met luci fers in een kast hebben gespeeld. Uit Arnhem, 16 October: Op den Utrechtschenweg nabij Arnhem heeft heden een aanrijding met doodelijken afloop plaats gehad. Ter hoogte van den Zwarteweg reed de 52-jarige arbeider Roes uit Oosterbeek op zijn rijwiel op het midden van den weg. Een auto, bestuurd door den heer E. uit Arnhem, kwam hem achter op rijden. De heer E. meende den wielrijder nog rechts te kunnen passeeren. Op het zelfde moment week deze laatste echter naar rechts uit, zoodat hij onder den auto geraakte. Hij werd met gebroken voet en ernstige inwendige kneuzingen naar het St Elisabeths Gasthuis te Arnhem vervoerd, waar hij ongeveer een uur na ar.nkomst is overled< i. positie was een belangrijk inkomen verbonden. En met lichte ironie liet hij er op volgen, dat Lady Davis toch niet van het tooneel kon verdwij nen, nu zij tot de vrouwen behoorde, waarvan de wereld spreekt! Een vrouw in den raad van toezicht der Safety Company, dat was op zichzelf reeds een sensatie,' maar wanneer men de jeugd van Lady Nicole Da vis en haar romantisch verleden in aanmerking nam, dan behoefde men waarlijk geen profeet te zijn om te kunnen voorspellen, dat zij binnen zeer korten tijd in het middelpunt der belangstelling zou staan. En dat was van belang! Van belang voor het Jules Sa- vagesconcern, dat zij immers zou moeten vertegen woordigen! Ja, hij slaagde er in met nuchtere argumenten niet alleen Berry, maar ook Nicole ervan te overtuigen, dat haar gevangenisstraf een mogelijkheid tot re clame in zich borg, die men zonder sentimentalitei- ten moest accepteeren. En eerst, toen hij tot zijn vol doening constateerde, dat Berry, geheel onder den in druk van zijn mededeelingen, nog steeds op het be richt staarde, waarin zwart op wit de naam van Nicole Davis vermeld stond, eerst toen wendde hij zich tot de jonge Lady Davis om meesmuilend uiting te geven aan de hoop, dat hun zakelijke relaties van prettigen en langdurigen aard zouden blijken te zijn. Hij keek op zijn horloge. Wat de tijd toch snel om ging! Kellner afrekenen!" Haastig schoot hij zijn jas aan, drukte Nicole har telijk de hand, boog vormelijk voor Berry en reed» eenige minuten later zat hij in den trein. Hij wa» over zichzelf tevreden. Ook deze kwestie had hij handig in elkaar gezet. Hij dacht er aan, hoe onuit voerbaar hem aanvankelijk zelfs dit phnntastische plan was voorgekomen en hoe snel en gemakkelijk het zich tenslotte had laten verwezenlijken. Een ge wezen oplichtster, die de belangen van het op soli diteit gebouwde concern behartigde. Zou vroeger ooit zooiets mogelijk zijn geweest? Maar nu werd het geaccepteerd, beteekende het niet meer of min der dan een sensationeele reclame, die Nicole geen schade kon doen en hem slechts -voordeel zou kunnen brengen. Ja, dat zaakje had hij niet slecht gearrangeerd. En nu Elis nog In gedachten verzonken staarde hij naar buiten, waar het afwisselende landschap aan zijn oog voor bij flitste. Geen zijner speculaties was ooit zoo door dacht als deze. En toch als het geluk hem in den steek liet, zou alle moeite tevergeefs zijn geweest. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 10