Schapenhouders! NADERE REGELING UIT- VOERING ZUIDERZEE- STEUNWET. Marktberichten. gezamenlijken verkoop .tammen werd besloten, niet b» de paWten neer te caan zitten doch in het voorjaar van 1933 opnieuw het plan in te dienen bij den gemeenteraad en verder alle stappen te doen die de uitvoering van het plan 1,1werd medegedeeld, dat de ver- eeniging het voorloopig koopcontract van het bouw- te?r5n zal kunnen verlengen, aangezien de heer Doves In een onderhoud met het bestuur, hier direct in toe- StlSne'lid vroeg ot het niet mogelijk was, dat geld •va^particulieren geleend werd, aangezien deze had vernomen van verschillende menschen, dat zij daar hUt5ei:ged"llnw^eechbterCg|aTde sUtuten zulks niet maken Voordat de vereeniging zelfs officieel wm opgericht, W«S reeds een schrijven Ingekomen van Iemand die raad wist voor 90 procent der bouwkosten. Dat lijkt wel verleidelijk, doch dit is meestal geld wat on niet al te langen termijn gegeven kan worden. Ook toeft het bestuur van verschillende goed gesitueerden ïn Wierineen d'e wel toekomst in Wieringen zien, geld kunnen krijgen voor het bouwplan, doch de vereeni ging mag alleen van de gemeente of het Kijk leenen De raad zal tot andere gedachten moeten worden ebracht, wat slechts zal kunnen gebeuren onder den rirane der omstandigheden, tenzij men ook eens Iets zal gaan durven ondernemen, en willen vooruitzien. Nadat nog verschillende zaken van huishoudelijken aard besproken waren, werd de vergadering gesloten. Verloting „Bouwat". Zaterdagavond vond in de zaal van den heer Al her? Klein te Oosterland bovengenoemde verloting plaats. De uitslag luidt als volgt: 1 le prijs no. 252, 2e pr. no. 283. 3e pr. no. 315, 4e pr. no. 1010, 5e pr. no. 665, 6e pr. no. 726, 7e pr. no. 875, Se pr. no. 201, 9e pr. no. 893, 10e pr. no. 988, 11e pr. no. 966. 12e pr. no. 155. 13e pr. no. 47, 14e pr. no. 807, 15e pr. no. 596, 16e pr. no. 207, 17e pr. no. 256, 18e pr. no. 605, 19e pr. no. 1167, 20e pr. no. 453, 21e pr. no. 926, 22e pr. no. 450, 23e pr. no. 839, 24e pr. no. 46, 25e pr. no. 326, 26e pr. no. 1016, 27e pr. no. 27, 28e pr. no. 51, 29 pr. no. 1021, 30e pr. no. 291, 31e pr. no. 206, 32e pr. no. 883, 33e pr. no. 1033. De hoofdprijs, een rijwiel, werd gewonnen door den heer van Zonderen te Den Oever. De overige prijzen bestaan uit luxe en huishoudelijke voorwerpen. Opzegging collectieve contracten. Door de N.V. Maatschappij tot Uitvoering van Zuider zeewerken zijn de op 31 Dec. a.s. afloopende collectieve contracten voor het natte en droge personeel opgezegd. Zang en Vriendschap. Zondag 30 October a.3. geeft bovengenoemde zangver: eenlging een openbare uitvoering in de concertzaal van den heer Lont te Den Oever. Ongeval. Zaterdagmiddag kwam de heer V. op den afsluitdijk Wieringen-Friesland van zijn rijwiel te vallen en wel zoodanig dat hij een hersenschudding opliep. Dokter Beeker verleende de eerste bijstand waarna het slacht offer naar zijn woonverblijf op een ark in de werkhaven te Den Oever per auto werd vervoerd. Dansclub T.O.V.? Enkele leden van bovengenoemde Zuiderzeevereenig. hebben het initiatief genomen een dansclub op te rioh- ten. Bouwplannen. Voor rekening van den Dienst der Zuiderzeewerken zal ten Oosten van de Slootsluis te Slootdorp (Wierin- germeer) een dubbele dienstwoning worden gebouwd ten dienste van het sluispersoneel. Verlof Drankwet. In verband met verwijdering van de cantine van den Volksbond, die van het begin der werken dienst heeft gedaan te Slootdorp. is door B. en W. het aldaar gelden de verlof A ingetrokken. Overschrijving vergunning. Bij besluit van 17 Oct. hebben B. en W., gemachtigd door den Minister, de vergunning voor drankverkoop, staande ten name van Jb. Bruul, overgeschreven op S. Halfweeg, krachtens art. 29 der Drankwet (Inrichting voor maatschappelijk verkeer). Tijdelijk onderwijzeres. In verband met ziekte van de onderwijzeres Mevr. EdenRoskam is tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. school te Hippolytushoef aangesteld Mej. A. R. A. Blad van Haarlem. Crisis-Varkenswet. Voor vrijstelling van betaling ingevolge deze wet voor huisslachtingen zijn door den Minister d.d. 6 October ge wijzigde voorschriften gegeven. Een eigenaar, die één varken per kalenderjaar wenscht te slachten, moet thans aan de volgende eischen voldoen: hij moet lid zijn van de Gewestelijke Varkenscentrale: hoofd zijn van een gezin, waarvan het zuiver inkomen in het voorafgaande belastingjaar niet meer dan f 2500 heeft bedragen; het varken moet hij ten minste 4 maanden zelf hebben ge mest; hij moet gewoon zijn varkens voor gezinsverbruik te mesten; ten tijde van het slachten kunnen overleg gen en akte van vrijstelling, hem door de Gew. Centr. verleend; in het loopende jaar niet reeds zoo'n akte hebben verkregen. Voor vrijstelling voor 2 varkens moet het gezin uit minstens 5, voor 3 varkens uit 9 personen bestaan; in de beide laatste gevallen moet het inkomen lager zijn dan f 2000. Ter verkrijging van de akte van vrijstelling moet men zich wenden tot de Gew. Varkens centrale, voor dit gewest te Alkmaar. J.V.O.-berichten. Donderdag meisjes-adspirantengroep Westerland. Vrijdag half aoht gymnastiek. Zondagmiddag kwart voor drie bijeenkomst in de Vonk. Lees- en zangmiddag. De leden worden verzocht een ^chrift of iets dergelijks mee te nemen voor notee- ren van teksten. Jubileum S. Bruul. J.I. Maandagmiddag bracht de heer Haanschoten, In specteur der P.T.T. te Haarlem, en de waarnemend di recteur der P.T.T. te Den Helder, een officieel bezoek aan den heer S. Bruul, kantoorhouder te Den Oever, in opdracht van den directeur-generaal der P.T.T., om den heer Bruul met zijn 40-jarig jubileum bij de posterijen te complimenteeren. In goed gekozen woorden werd de familie Bruul toegesproken, waaruit vermeldingswaard is, dat nog nimmer volgens spr. een zoo langdurige ambtsvervulling in het ressort Haarlem was voorgekomen Alleen zou de heer Bruul deze taak niet hebben kunnen vervullen als niet achter hem had gestaan zijn eehtge- noote, welke hem in de drukke tijden steeds terzijde stond. Doch ook deze kon niet steeds uit de huishouding worden gemist, maar daar stond steeds klaar, zij die de huishouding weer waarnam, tijdens deze 40 jaren en dat was Mej. Antje Kalf. Ook zij werd gecompli menteerd. Een dag als deze zal de familie Bruul nog lang in aangename herinnering blijven. ANNA PAÜLOWNA BREEZAND. Vrijdagavond hield het „Nut Vriendenkring" rijn Jaarvergadering in de zaal van den heer Borst. \oorznter, de heer Weijers, heet de aanwezigen wel kom, ai is de opkomst niet zoo groot, het slechte weer in oogenschouw genomen, moeten wij maar te vreden zijn. Daar het winterseizoen weer voor de deur staat met zijn vergaderingen en uitvoeringen, had het be stuur gemeend om maar niet te iaat er mee te be ginnen. Om eerst do jaarvergadering te houden en dan een uitvoering in het najaar en een in het voor jaar. Het verslag van den secretaris werd goedgekeurd en het verslag van den penningmeester werd door i Jeden nagekeken en in orde bevonden. De voorzitter bedankte den secretaris en penning- heeT V°°r hUn du*de^ke weergave en goed be- Daai-na kregen wij bestuursverkiezing van drie le- qÜEó,* de heeren J. Petter, B. Straathof en Jm. cnoute, welke met bijna algemeene stemmen wer- BTLJARTVEREEN. HOIX. NOORDERKWARTIER. Voor het derde klas klein biljartkampioenschap van Nederland hebben een drietal leden ingeschreven, n.1. de heeren Ad. de Wit van Alkmaar, G. Hop Lz. van Noordscharwoude en C. Boendermaker van Bergen. Deze heeren spelen heden Dinsdagmiddag 18 October hun voorwedstrijd bij den heer L. Hop te Noordschar woude dubel roqster, partijen van 200 punten cadre 35 c.M. Voor de competitie groot biljart speelt de heer Slikker Donderdag a.s. te Amsterdam tegen den heer Keijzer, 250 punten groot cadre en ontvangt a.s. Zondag middag thuis de heeren Keijzer, Brandts en Van Lochem, ook in partijen van 250 punten groot cadre. Abusievelijk stond Slikker vermeld als 3e klasser, dit moet zijn 2e klasser. den herkozen en namen hunne benoeming weder aan. Er zal getracht worden om in het laatst van No vember een openbare uitvoering te geven. Niets meer aan de orde zijnde, bedankt de voor zitter de leden voor hun aanwezigheid en belangstel ling, de vergadering. IJ P E OUDESLUIS. Zaterdagavond hield de sociëteit „Burgerkring" haar eerste gewone vergadering. Na opening door den vice- voorzitter volgt voorlezing der notulen en rekening en verantwoording van den penningmeester, waarop geen aamerkingen worden gemaakt. Daarna werd overgegaan tot verkiezing van drie bestuursleden; hiervoor werden gekozen de heeren N. Silver, J. Buisman en H. Veltman, welke de functies onderling zullen verdeelen. Besloten wordt, voor de eerstvolgende feestelijke bijeenkomst het strijkorkest van Anna Paulowna uit te noodigen en verder den avond met eigen krachten te vullen. Verder zijn nog besprekingen gehouden, over het organiseeren van een Huisvlijttentoonstelling in het a.s. voorjaar en voof het volgende najaar een Floraliatentoonstelling. K 0 E OF AS JULIANADORP. Verloting en bal van J.V.C. Zondagavond had het uitgeschreven bal plaats van de voerbalvereeniging „J.V.C.dat voorafgegaan is door de verloting ten bate van J.V.C.'s kas. Om ongeveer 10 uur laat het bestuur het doek op halen en 88 schitterende prijzen prijken netjes uitge stald op het tooneel. De voorzitter van J.V.C., de heer J. Blaaubocr, heet uit naam van J V.C. de aanwe zigen hartelijk welkom en verheugd zich er over, dat zoon talrijk publiek aanwezig is om de verloting en het bal dat hierna zal plaats hebben, bij te wonen. De penningmeester, de heer F. Speur fluistert den voor- ziter in het oor, dat er op het laatste moment nog eenige loten zijn teruggekomen. De voorzitter verzoekt en verkrijgt van den heer C. J. Vroom, die als bevoegd ambtenaar de verloting zal doen plaatshebben, toestemming of de penning meester deze nog even mag verkoopen., dat voor hem zooals wij al weten, onder een hoeraatje een klein «cunstje is. Spoedig is dit gebeurd en kan bekend gemaakt worden, dat alle loten verkocht zijn. Nu kon de trekking beginnen, twee kloeke adspirant-voetbal- lers zullen de lot- en prijsnummers uit de verzegel de bussen trekken, die onder toezicht van den heer S. J. Schroevers, die zoo. bereidwillig was assistentie te verleenen. bekend gemaakt werden. Na een vlot verloop der trekking waren de getrokken nummers al gauw onder het publiek bekend en zag men zoo hier en daar al blijde gezichten, ten bewijze dat zij ge lukkig geweest waren, vooral de man die voor het café „Prins Hendrik" met ververschingsartikelen stond, was in zijn schik, want die had den len prijs, een pracht rijwiel, gewonnen. Na afloop der verloting richtte de voorzitter nog even het woord tot het publiek en dankte allen voor hunne moeite die zij zich getroost hebben om deze mooie verloting voor J.V.C. zoo schitterend te doen slagen. In het bijzonder een woord van dank aan de jonge dames en -heeren, die zoo bereidwillig zijn ge weest om de 1000 loten te helpen verkoopen. Ook moe digt de voorzitter de toehoorders aan om J.V.C. te steunen en to maken dat zij het volgende jaar met gemak 2000 loten zal kunnen uitgeven. Tenslotte wcnschte hij de aanwezigen nog eenige gezellige uurtjes toe. Hooiklamp verbrand. Zondagavond om 9 uur, is door tot nu toe onbe kende oorzaak, een hooiklamp, staande op een per ceel land van de N.V. Hein van den Berg en Zonen's landcombinatie, aan de Doggersvaart, en toebehoo- rende aan den heer K. Heijboer te Breezand, in brand geraakt. Door den stevigen wind greep het vuur zoo snel om zich heen, dat eenige uren later er niets meer van de hooiklamp over was, zelfs geen asch, dat had de wind ook verstrooid. Daar in den aanvang den rooden gloed zich fel te gen do lucht afteekende, kwamen van alle kanten nieuwsgierigen opdagen, zoodat het een tijdje nogal druk was op do Doggersvaart. De belangstelling min derde echter spoedig, er was geen sensationaals te be leven en gevaar leverde het brandje niet op. BAFS1NGERHORW KOLHORN. Maandag geraakte een auto, bestuurd door den heer Wout bij een poging om te draaien, bij het perceel van den heer J. Kooiman bij den dijk neer. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De materieele schade was echter vrij belangrijk. Later in den middag is de auto weer op den dijk getakeld. LANGEND IJ NOORDSCHARWOUDE. Bij diverse winkeliers zijn z.g. prikplanken geplaatst waarop tamelijk werd gegokt, zoo zelfs, dat door som migen daaraan veel geld werd uitgegeven. Thans is aan het licht gekomen dat de beschikbaar gestelde hoofdprijzen niet gewonnen konden worden, daar deze nummers op de prikplank ontbraken. De po litie is hiermede in kennis gesteld en vernemen wij dat zoowel prikplanken als wel prijzen in beslag zijn geno men. De prikplanken bleken afkomstig van een leve rancier uit Den Helder. NIEUWE NIEDORP De Rundveefokvereeniging „Vooruitgang" alhier heeft in hare algemeen vergadering, gehouden op Zaterdag -5 October jl. besloten opnieuw de Ko ninklijke goedkeuring voor de vereeniging aan te vragen. Z°ndag jl. is in de Prins Maurits, alhier, door de N.Ii. Cinema een goedgeslaagde filmavond gegeven. De zaal was flink bezet. Aangevangen werd met Fox Movietove Nieuws, De stem der Wereld, wat op zich zelf al een mooi programma was Van de sensationeele cowboyfilm ,,'n Duivelsche Cowboy" heeft het publiek ten volle genoten. In deze 8 acten bereikte de sensatie haar toppunt. Terwijl de hoofdfilm „Vadertje Langbeen" het suc ces van den avond is geworden. Dit was inderdaad een prachtfilm, waarmede het talrijk opgekomen publiek een prachtavond is be zorgd. Geen kapotte films, heel duidelijke en heldere beelden en een vlotte afwerking. Het was in één woord een schitterende filmavond, welke zijn geld ten volle waard is geweest. Het uitbundig applaus was hier wel het beste bewijs van. Ongetwijfeld kan de N.H. Cinema bij een volgend optreden in N. Niedorp weer op zijn menschen reke nen. Het alhier afgedraaide programma kunnen wij in ieder geval een ieder aanbevolen, waar de gele genheid zich voordoet, te gaan zien. Een gezellig bal besloot den avond OROOTE ONTEVREDENHEID. Vorige week is de tekst van het Kon. Besluit van 19 Mei 1932 bekend geworden, dat nadere regels geeft voor de uitvoering van de Zuiderzeesteunwet (gelde lijke tegemoetkomingen volgens art. 13 dier wet). Wij voegden er toen reeds aan toe, dat onder de deskun digen, die met dit besluit al op de hoogte waren (bur gemeesters, leden van plaatselijke commissies e.d.), weinig tevredenheid over den inhoud bestaat en dat reeds pogingen zijn ondernomen om tot wijziging te komen. Thans kunnen wij hierover nog nadere me- dedeelingen doen. De tekst van het K. B. is voor hot eerst bekend ge maakt in een vergadering van de Ver. van Zuiderzee- gemcentcn, in Augustus gehouden te Amsterdam. Voor burgemeesters en andere afgevaardigden uit do plaatsen rond de Zuiderzee heeft daar de directeur van den Rijksdienst, Ir. Houben, in een lezing de be ginselen uiteengezet. Reeds aanstonds bleek er uit die vergadering veel kritiek te komen. Daarom is toen besloten, dat alle leden der Vereeniging (die vrijwel alle Zuiderzeeplaatsen omvat) hun kritiek ter kennis zouden brengen van het bestuur, dat op zijn beurt in een samenvattend adres alle bezwaren ter kennis zou brengen van de regeering. Van de gelegenheid om bezwaren te berde te brengen, is o.m. door de ge meenten Wieringen en Anna Paulowna gebruik ge maakt. Drie eischen worden gesteld, vóór iemand uitkee- ring volgens de Zuiderzeesteunwet kan krijgen. Ten eerste moet hij belanghebbende zijn in den zin der wet. d.w.z. op 25 Juli 1918 hoofdmiddel van bestaan hebben gehad in de visscherij op de Zuiderzee of één der in de wet genoemde nevenbedrijven; ten tweede moet hem het noodzakelijk levensonderhoud ontbre ken. Het eerste is volkomen logisch; het tweede in het verband van het K. B. ook, omdat de we't uitgaat van het beginsel van steun, niet van schadeloosstel ling. Over dit beginsel zou nog wel wat te zeggen zijn, doch in elk geval is dit een kwestie van wetswijzi ging. Het K.B. kan niet anders doen dan de wet uit voeren. Nu is echter één der voornaamste grieven, dat de bedragen, aangenomen voor noodzakelijk levens onderhoud, (art. 7) zoo buitengewoon laag zijn Een bedrag van f 13 voor levensonderhoud van man en vrouw wordt algemeen te laag geacht, vooral wan neer het gaat om visschers, die altijd behoorlijk hun brood hebben kunnen verdienen en nu door de rijks werken uit hun bedrijf worden gedrongen. De wets toepassing krijgt zoo het karakter van armenzorg en nog niet eens van behoorlijke armenzorg. Dit bedrag van f 13 wordt bovendien nog verminderd voor vis schers boven de 65 jaren en wordt ook met f2 ver minderd voor plaatsen, die onder de 3e klasse van het bezoldigingsbesluit vallen. Voor vele plaatsen is juist deze „standplaatsaftrek" 'n tweede belangrijke grief; afgezien van het feit, dat men voor dezen af trek in beginsel geen reden ziet, wijst men er op, dat het percentage van aftrek veel en veel hooger is dan voor rijksambtenaren. Er zijn andere bepalingen, die bedenkelijk veel aan armenzorg doen denken. Zoo de aftrekbepalingen. Van het bedrag voor noodzakelijk levensonderhoud wordt natuurlijk afgetrokken de verdiensten uit het bedrijf, wat alweer logisch is. Maar er wordt veel meer afgetrokken. Ook voor andere inkomsten, voor rente, ouderdomspensioen, eigen huis (ongeacht of hierop hypotheek rust), vooral ook voor verdiensten van inwonende kinderen. Gesteld dat 'n inwonende zoon f30 per week verdient, dan is do berekening al dus: f6 is bestemd voor direct levensonderhoud van den zoon; van de rest is de helft voor den vader, de helft voor den zoon. De vader krijgt dus de helft van f30 f6 of f 12. Volgens het K.B. althans. Want een bezwaar is, dat niet gevraagd wordt, of de zoon wel bereid is af te dragen. De praktijk leert wel, dat dit lang niet altijd het geval is; een zoon b.v., die trouw plannen heeft, zal zijn geld sparen en alleen kostgeld betalen Zoo kan door de toevallige omstandigheid, dat de eene visscher een zoon thuis heeft, een ander niet of niet meer een groote ongelijkheid ontstaan, die als een onbillijkheid wordt gevoeld. Het is een afschuiving van de zorg door het rijk op de kinderen. Ook is het re sultaat van de heele regeling, dat iemand, die zijn best gedaan heeft om vooruit te komen en daardoor b.v. over een eigen huis beschikt, wordt achtergesteld bij iemand, die zich nooit zoo druk heeft gemaakt. Aan drie voorwaarden moet worden voldaan, zeiden wij straks. Twee zijn er genoemd; hier is de derde: het ontbreken van het noodzakelijke levensonderhoud moet een gevolg zijn van de afsluiting. Ook dit is logisch; de Zuiderzeesteunwet kan niet de zorg overnemen voor allen, die door ziekte ouderdom of andere oorzaken in zorgen raken. Maar ook hier rijzen bezwaren, en wel tegen art. 3 van het K.B. Hier komt te sterk naar voren den wensch, om zoo spoedig mogelijk van de zorg voor de belanghebbenden bevrijd te worden. Zoo bij de bepaling, dat iemand bij ontslag uit een betrekking, waarin hij 1% jaar is werkzaam geweest, niet meer voor steun in aanmerking komt, ongeacht de reden van ontslag. Dit zou b.v. tot gevolg hebben, dat iemand, die bij de Zuiderzeewerken heeft gewerkt als bakschipper, grond werker of in welke andere betrekking ook en nu we gens de stopzetting wordt ontslagen, zijn aanspraken voorgoed kwijt zou zijn. Wij spreken van „zou zijn", omdat, misschien onder den invloed van de vele kri tiek, deze bepaling in zooverre is verzacht, dat de ter mijn van 1% jaar wordt geacht niet eerder in te gaan dan 1 Januari 1932. Het gevolg is dus, dat thans nog niemand op dezen grond is uitgesloten. Soortgelijke bepalingen geeft art. 3 ook voor hen. die een eigen bedrijf hebben begonnen en daarin na eeni- gen tijd geen bestaan meer vinden. Dit is in de eerste plaats onbillijk tegenover hen, die eerlijk hun best hebben gedaan zelf een nieuw bestaan te vormen, in de tweede plaats gevaarlijk, omdat het de belangheb benden zal weerhouden een ander bedrijf te beginnen, uit vrees voor de gevolgen bij niet rendeeren. Zoo is er velerlei gerechtvaardigde kritiek. Dat het om ernstige zaak gaat, blijkt wel om. hieruit, dat reeds dit jaar gemeenten als Marken en Urk met tien tallen ontslagen bakschippers hebben gezeten, die niet meer - voor uitkeering in aanmerking konden komen en dus bij de gemeente aanklopten. Het is dusniette verwonderen, dat men het niet bij de schriftelijke kri tiek heeft gelaten. In een vergadering der Zuiderzeegemeenten is een commissie benoemd, bestaande uit de burgemeesters van Bunschoten, Enkhuizen, Lemsterland en Wieringen, en belast met dé taak om alle grieven te gaan bespreken met den Rijksdienst en met de regeering. Naar wij ver namen, is dit intusschen reeds geschied. Een bondge noot voor de gemeenten Is verschenen in den vorm van de plaatselijke commissies, die ingevolge de gewijzigde Zuiderzeesteunwet in 17 plaatsen zijn ingesteld en waar in vertegenwoordigers der belanghebbenden zitting heb ben. Deze commissies hebben tot taak om gevraagd en ongevraagd adviezen uit te brengen en zullen zich uiter aard met het behandelde besluit bemoeien. Zij hebben gemeend dit het best in samenwerking te kunnen doen en zoo is na verschillende voorbereidingen op Zaterdag j.1. (15 October) te Amsterdam opgericht de federatie van plaatselijke commissies. Alle commissies zijn toege treden; er is een bestuur gekozen, bestaande uit verte genwoordigers van Stavoren, Vollenhove, Bunschoten, Volendam en Enkhuizen. Deze federatie zal in veel op zichten weer samenwerken met de Ver. van Zuiderzee gemeenten. Wat het resultaat van deze verschillende pogingen zal zijn, dient te worden afgewacht. De zaak, waar het om gaat, is in elk geval én voor de belanghebbenden én voor de betrokken gemeenten van groot gewicht en alle belangstelling waard. Er zal vermoedelijk binnenkort wel aanleiding zijn om op de kwestie te rug te komen. ALKMAAR, 15 Oct. Aanvoer: 70000 kipeieren: 6062 Kg. f 5.806.30, 62— 64 Kg. f 5.906.50, kleine eieren f 4.205.30, 33000 eend eieren f 3—3.20. DEN OEVER. 15 Oct Aanvoer aan den visohafslag: 112 balen kruikels; klein f 2.503, groote f 4.757.95, alles per baal. ALKMAAR, 15 Oct Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voorj fabrielcsboter le s. 1 0.800.85. 2e s. f 0.700.80, eieren (groothandel) f 5.756.50. eendeieren f 2.50. ALKMAAR. 15 Oct Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en px-yzen als volgt: 35 melkkoeien f 80225, 17 nuchtere kalv. (slacht) f 516.50. 197 schapen (vette) f 1318, en overhouders f 712.50. 8 schrammen f 8, 90 biggen (IC weken) f 4.508, 3 bokken en geiten f 38. Handel stuk. WARMENHUIZEN, 15 Oct. Schotsche muizen f 0-40—0.60; drielingen fO.GO; gro ve f 0.500.80; Bicten fl1.60; eigenheimers f 0.50— 0.90; blauwe aardappelen f0.80—1.50; bloemkool, le soort f15.50; roode kool f 0.60—2.90; gele kool f 1.10 1.90, witte kool f 0.70—0.80. nep f6.40—7, uien f4— 4.10, i-d. drielingen f4 204.50, grove uien f3.60—3.70, stek f 1.60—1.70. Aanvoer: 36316 Kg. aardappelen 3350 Kg. roode kool', 2050 Kg. gele kool, 8100 Kg. witte kool, 1150 Kg. nep, 6700 Kg. uien, 40 st. bloemkool, 1300 Kg. bieten. WARMENHUIZEN, 17 Oct Aangevoerd: 10550 Kg. aardappelen: schotsche mui zen t 0.400.60. NOORDSCHARWOUDE, 17 Oct Aangevoerd: 10300 Kg. aardappalen: groote schot f 0.60 0.80, schotsche muizen f 0.500.60, drielingen f 0.70, bl. aardappelen f 2, 1100 Kg. kroten f 1.30, 10300 Kg. rcode kool f 1.40—3.70, 35700 Kg. gew. witte kool f 0.70— 0.80, 3000 Kg. gele kool f 1.10—2.30. BROEK OP LANGENDIJK 17 Oct. Aangevoerd: 8000 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 0.50—0.80, egienh. f 1—1.30, drielingen f 0.90, 34000 Kg. roode kool f 0.90—3.40, 7500 Kg. gele kool f 1.30—3.20. 13000 Kg. vroege witte f 0.60—0.90, 4200 Kg. Dc*:nsche witte f 1.301.50, 4700 stuks bloemkool: Lecerf f 9.50 15. reus f 7.80—15.20, bloemk. II f 2.40—5.60, 19000 Kg. uien: gele nep f 6.90—7, gele driel. f 4.304.80, gele uien f 3.60—4.10, 1200 Kg. peen f 1.90—2, 3300 Kg. bieten f 1.30 1.90, 1000 Kg. rammenas f 1.50. ALKMAAR. 17 Oct Andijvie f 0.50—2, bloemkool I f 9—15.50, III f 2.50— 4.50, boerenkool f 2.90—4.60, gele kool f 3—7.20, groene kool f 1.90—7.20, kropsla f 0.50—3, knolselderie f 1.90— 3.70. komkomemrs f 1.50—5 meloenen f 4—12, roode k. f 2:60-^7.20 per 100 stuks, appelen f 58, druiven f 12 36, peren f 3—8. spruiten f. 6.50—12, snijboonen f 14.50— 17.50, tomaten f 1.50—7.50 witlof I f 10 per 100 pond, prei f 1.80—5, selderie f 1.20—5.20, wortelen f 2—8 per 100 bes, postelein f 0.44—0.60. spinazie f 0.89—1.47 per bak, uien f 2.605.60 per 100 Kg., dubbele spercieboonen f 0.804.75 per zak. ALKMAAR, 17 October 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 85 vette koeien f 120—230, handel re delijk; 14 graskalveren f 20—28, 9 vette kalveren f 40 —85, vette kalveren per K.G. f 0.70—1; 23 nuchtere kalveren (slacht) f 816; 569 vette varkens (zware) per K.G. 2327 cent. AMSTERDAM, 17 October 1932. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 640 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 6468 ct„ 2e kw. 5262 ct., 3e kw. 4650 et., mindere soorten 30 ct., per Kg. slachtgewicht; 90 melk- en kalf koeien f 150210; 89 vette kalveren, le kw. 6470 ct., 2e kw. 5662 ct., 3e kw. 4-555 ct. per Kg. levend gewicht: 29 nuchtere kalveren f 48: 52 schapen f 11—15: 850 varkens, vleeschvarkens (90—110 Kg.) 3334 ct., zware varkens 31—32 ct., vette varkens 29—30 ct., per Kg. slachtgewicht; 31 paarden f 90110. Aan het abattoir werden aangevoerd 3 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. AMSTERDAM, 17 October 1932. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 1.80—2, id. blauwen f 1.802, ld. bl. eigenheimers f 1.201.40. id. eigenhei mers f 1.201.40, id. blauwe poters f 1.101.30. idem bonte poters f 1.101.30; IJpolder eigenheimers f 1.20 1.30, id. blauwe eigenheimers f 1.201.40, id. Bevelan ders f 1.151.25; Noordholl. eigenheimers f 1.101.30, id. blauwe eigenh. f 1.201.30; Anna Paulowna zand- aardapelen f 1.752.10; Hillegommer zandaardappelen f 1-752.10: Noordwijker zandaardappelen f 1.75—2.10; Drentsche eigenheimers f 1.75—2.10; Flakkeesche eigen heimers f 1.20—1.40; id. eisrenh. poters f 1.10—1.20; Spuische eigenheimers f 1.201.40, id. eigenh. poters f 1.10—1.20 per 70 K.G. AMSTERDAM, 17 October 1932. Binnenl. Granen. (Boerennoteeringen)Rogge f 4.50 5, wintergerst f 4.505, chevaliergerst f 55.50, haver f 55.50, duiveboonen 78. paardeboor.en 66.25, groe ne erwten 1113, vale erwten 9101, alles per 100 Kg. karwijzaad 9.50 en blauw maanzaad 1719 per 50 Kg. WINKEL, 15 October 1932. Appelen f 49, peren f 31„ druiven f 1216, toma ten f 12. slaboonen f 510. kool f 0.801.30, aardap pelen f 0.801, spruitkool f 57.50, alles per 100 pond; andijvie f 11.30, komkommers f 1, per 100 stuks. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Willem, zoon van Nan Spaans en Antje Kuit. Cornelis Willem, zoon van Jan Meindert Kwel- dam en Catharina Bleek. Adriane, dochter van Jan Nicolaas Gerardus Domper en Adriaantje de Jong. Overleden: Gecrtruida van Ewijk, 36 jaren, echtge- nootc van Adriaan Broekhuizen. Adina Koomen, 84 jaren, weduwe van J. Broersen. POLITIE. Gevonden: een kussen van een duozitting; een kat? een kalf. Zij, die hun WOL ter willen leveren aan de Fed. tot verbetering van den Wolhandel ïn N.H., kunnen zich voor den omtrek SCHAGEN op Vrijdag» Zaterdag ot Maandag a.s., voorm. tusschen 8 en 12 uur, aanmelden bij de wolonlvangst, bij G. PLEVIER, Schagen*

Schager Courant | 1932 | | pagina 3