Uit onze omgeving. Ingezonden Stukken. Een Meisjesgezicht Sportberichten uit Den Helder. Om de leiding in 1D. Voor den N.H.V.B. werd Zondagmorgen een be langrijke wedstrijd gespeeld, n.1. H.RC. 3SUCCES 1. 3—4. Het ging dus tusschen de favorieten in de eerste klasse Beiden waren nog ongeslagen en de winnaar zou dus een aardig eind op weg zijn naar de boven- StD<f nïusie van H.B.C., om drie elftallen in den KV VB te krijgen, zal ook dit jaar wel niet ver vuld worden, want na de nederlaag op het Tuindorp- terrein gelooven we niet dat de Racen Succes het kampioenschap zal kunnen ontnemen. Tenminste onw verwachting is dat de Wieringers het dit jaar zullen redden, maar de competitie is nog lang en er kunnen nog allerlei verrassingen gebeuren. De strijd op het Tuindorpterrein werd niet in de aangenaamste verstandhouding gespeelde. Telkens vielen er kleine incidentjes voor en de leiding van scheidsrechter Vel was niet krachtig genoeg om daaraan tijdig een einde te maken. Vooral d« Succcs- midvoor Schmidt en de Racing linksback Van Til, zorgden voor onrust op het veld en zij gebruikten of misbruikten liever gezegd in hun onderlinge duels steeds hun lichaamskracht. Schmidt scheen het niet erg te kunnen verkroppen, dat hij zijn tegenstander op deze wijze niet kon imponeeren en tegen het, einde kreeg Van Til opzettelijk een zoodanigen trap in zijn maag, dat hij het veld kon verlaten. Scheidsrechter Vel zag dit ergerlijke feit blijkbaar niet., althans hij liet doorspelen. Het is te wenschen dat men dezen speler eens onderhanden neemt, opdat dergelijke din gen niet meer voorkomen. De wedstrijd ging ongeveer gelijk op. Het spel van Succes was iets boter, voornamelijk doordat Succes Rijkers weer had, die een prima spilpartij vertolkte en het verschil tusschen H.R.C. en Succes zat dan ook voornamelijk in de bezetting der midhalfplaats. Bijzondere uitblinkers waren er overigens niet, al speelden bij Succes Schmidt en linksbuiten Kuiper goed en konden Goudswaard, Bromlewe en de linker vleugel bij H.R.C. goed voldoen. In het begin was H.R.C. sterker en in den aanval werd goed gecombineerd. Kort na het begin dachten wij den rooden linksbuiten Vinke te zien doelpunten, maar ten Bokkel redde keurig en niet lang daarna werd aan den anderen kant gescoord. (01). Spoedig was het weer gelijk, dank zij Looijinga (11). Arm aan doelpunten was de eerste helft niet. Er werden er nog een drietal aan toegevoegd. Succes maakte er 12 van. Bromleve profiteerde van een ge weldige misser van Blaauboer en van slecht opstel len van den Succes-keeper en deponeerde met een fraai vleugelschot den gelijkmaker in het net (22). Het laatste doelpunt was weer voor H.R.C. en werd na vier en veertig en een halve minuut gescoord, nog net op tijd. Scheidsrechter Vel kon meteen daarop la ten inrukken. De stand in do eerste helft was iets geflatteerd voor de thuisclub, de strijd ging vrijwel gelijk op. En na de pauze haalde Succes haar achterstand in door twee flinke schoten van Schmidt. De gelijkmaker kwam door wijfelen in de Racing verdediging en ook de laatste doorboring van het H.R.C. doel was weer een blunder, n.1. van Van Til, die finaal over een voorzet heenmaaide. Er blijkt wel uit de wijze waarop de verschillende goals gefabriceerd werden, dat de wederzijdsche ver dedigingen nu niet bepaald uitblonken. Succes had totdat zij de leiding heroverde, het beste spel gehad. H.R.C. deed dan nog uiterste pogin gen om den achterstand in te halen, maar het lukte niet en de punten gingen naar Wieringen. Uit Alkmaar en Omstreken. De eerste verdiende, doch eenigszins ge flatteerde overwinning van Alcmaria. Als Pluvius hoogtij viert. Bijna de geheele „Noord-Hollandschen" verregend. Het gelijke spel van enkele weken geleden in de kaasstad tegen V.V.A is een zeer goede les geweest Reeds bij voorbaat immers was die ontmoeting al ge wonnen ende teleurstelling was er des te grooter om. Alcmaria kreeg een nieuwe kans om de eerste over winning in de reeds lang begonnen competitie te be halen. Voor dit doel zou het Amsterdamsche T.O.G. op bezoek komen, dat toch waarlijk niet als een on overwinnelijke ploeg gekwalificeert wordt. Ondanks deze stelling waren de kaasmenschen echter uiterst voorzichtig envast besloten te vechten tot het bit tere einde om een overwinning te behalen. En,het is hen waarlijk gelukt, echter kan ge zegd worden dat de Amsterdammers in de kaasstad een vrijwel ongevarlijk spelletje speelden. De voor hoede was zoo buitengewoon zwak, dat de heusch niet al te sterke Alkmaarsche defensie heer en meester bleef van het terrein. Hier was de linksback Jonker, ongetwijfeld de beste speler. De Amsterdam sche halflinie bestond uit kleine en stellig nog jeug dige spelers, die een goed geheel vormden. In de ver dediging schitterde de doelwachter op vaak buitenge wone wijze, terwijl de linksback eveneens een goede partij speelde. Do rechtsback was al heel slecht op dreef en zoowel de Jong als Hamstra hadden het op de linkervleugel dan ook niet bijster zwaar. In één woord gezegd, de Amsterdammers maakten, vooral ■wat den aanval betreft een zeer pooveren indruk. Dat de Alkmaarsche verdediging een vrij goede partij kon spelen, laat zich gemakkelijk begrijpen. En toch stonden de gastheeren tegen het einde van den wedstrijd, toen de Amsterdammers geducht kwa men opzetten, enkele malen raar te schutteren en... we zijn dan ook zeer benieuwd hoe zij het a.s. Zondag te Amsterdam tegen Zeeburgia zullen bolwerken Van de halflinie blonk de Grand buitengewoon uit en vooral zijn goede kopwerk valt op. Rootring deed vaak aardige dingen, doch Burger die als invaller voor Lcngers fungeerde was de minste. In de voor hoede gaat nog immer de grootste kracht uit van de vleugelspelers. Peereboom was veel beter dan tegen V.V.A.doch had ook thans enkele malen met zijn schoten weinig geluk. Watertor was ook nu weer de zwakste en is zijn plaats nog niet ten volle waard. De Jong is nog altijd den speler met goede en veel minder goede momenten. Het zou echter toe te juichen zijn als deze speler wat minder de aandacht op zich wist te vestigen. Eenmaal zagen wij hem het veld verlaten om met een verhonden schoen we derom te verschijnen, doch ten slotte moest van an der schoeisel toch worden voorzien. De wedstrijd. Om twee uur zien we de volgende opstellingen in het veld: Alcmaria. Oudes. Schokker, Jonker. Rootring, de Grand, Burger. Bos, Watertor, Peereboom, de Jong, Hamstra. O Oost wal Jr., Termeulen, Oostwal Sr, Zwepke, Bernse. Kortman, Walkier, v. Weerden, van Beest, de Hen Blitz. T.O.G. Amsterdammers trappen eerst tegen den wind in, doch Alcmaria broekt den aanval en Rootring zet door naar Peereboom, dio keihard naast schiet. Doch *?.mt ,cru? Oh haar linksbuiten schiet juist naast. Bij een Alkmaarschen aanval zet Bos keurig voor en Peereboom schiet keihard tegen den paal. Een zucht van verlichting ontsnapt de Alkmaarders als Oudes een bal door zijn handen laat glippen, doch het leder juist naast gaat. Dan gaat het spel ge- ruimen tijd op en neer, met Alcmaria iets in de meer derheid, totdat ten slotte Bos nogmaals goed voorzet en de Jong hard tegen de lat schiet, doch den terug- springenden bal toch in het doel weet te plaatsen, 10. Dit geeft de gastheeren vertrouwen en Alcmaria komt sterk in de meerderheid. Dan moet Bos even het veld verlaten, daar zijn kleeding bij een botsing geheel verscheurd is. De Amsterdammers probeeren alles om gelijk te maken, doch de voorwaartsen zijn zwak en de midvoor schiet uit een goede positie nog naast. Nog zien we Peereboom keihard in het zijnet schieten en dan is het rusten Dadelijk na rust zijn de eerste aanvallen voor Alc maria en#ls Bos weer eens keurig voorzet, redt Blitz op schitterende wijze. Hamstra, die het niet bijster zwaar heeft, dank zij het slechte werk van den rechtsback, kan zeer gemakkelijk voorzetten en de naar binnen zwenkende Bos scoort, 20. Na eenige wederzijdsche aanvallen is het de Jong die er vijf mi nuten later 30 van maakt, terwijl weer twee mi nuten later de stand reeds 40 is. Doch dan is het met de productiviteit der Alkmaarders gedaan, mede in verband met het schitterend keepen van den Am- sterdamschen doelwachter. Ook T.O.G. blijft niet stil zitten en hoewel zij niet minder speelt dan Alcmaria, moet zij het tegen het enthousiasme der gastheeren afleggen. Ten slotte heeft zij succes als de linksbuiten keurig voorzet en Zwepke schiet goed in, 41. Nog werd een buitenspel-doelpunt van Watertor geannu leerd, waarna eenigen tijd later het einde komt zon der verandering. N.H.V.B.-UITSLAGEN. Door de buitengewone overproductie van Pluvius zijn er al hel weinig uitslagen te nuteeren en wel slechts: Beide klasse B; C.S.V. 2—Alkmaarsche Boys 3 Vierde klasse D. Schoorl 2—Alkmaarsche Boys 4 Adspiranten H: C.S.V. aUitgeest a Adspiranten K: Vrone b—Bergen b 2—7 6-0 0-8 4-1 OVERZICHT. Derde klasse B. De Alkmaarsche Boys gaan hier immer op het goede pad voort en klopten thans C S.V. 2 in eigen huis met een groote enederlaag. Zij hebben nu een zeer nuttigen vorsprong blijkens onderstaanden stand. Alkm. Boys 3 4 4 0 0 20-0 8 K.S.V. I 110 1 13-9 2 Uitgeest 3 110 0 1—0 2 Bergen 2 2 10 1 68 2 C.S.V. 2 4 1 0 3 14—19 2 Ursem 1 3 0 0 3 112 0 Vierde klasse D Alkmaarsche Boys 4 zette haar competitie al bijster slecht in en kregen te Schoorl met 60 klop. Zelfs de Boy's-trainer kon deze nederlaag niet voorkomen. LANGEND IJ K Gelijk we vroeger reeds meedeelden, is er dit jaar buitengewoon veel andijvie uitgeplant als nateelt. De handel in dit artikel, die onderhands verkocht wordt, is begonnen. De prijs valt echter niet mee: per boa wordt 1 cent betaald, of soms nog minder. Het meeste gaat naar Amsterdam. Tooh wordt er ook over de vei ling verkocht. Voor de arbeiders aan Langend ijk en omstreken wordt het er, als gevolg van de slechte toestanden in het tuin bouwbedrijf. niet beter op. Behalve, dat velen geheel of gedeeltelijk werkloos zijn, wordt er in de werkver schaffing dit jaar al weer aanmerkelijk minder verdiend dan het vorige jaar. Het modderen b.v. geschiedde toen bijna overal tegen een bepaalden prijs per schuit, zoo dat toen nog gemiddeld een weekloon van f 18 kon wor den verdiend. Thans gesohiedt deze wijze van werkver schaffing onder voorwaarden, door den Minister gesteld, waarbij het loon met inbegrip van toeslag voor aan schaffen van gereedschappen, tot niet meer dan onge veer f 13.50 kan komen. Voor zulk zwaar werk ongetwij feld een to karig loon. De afdeeling Langendijk van de vereeniglng Het Witte Kruis, zal in den komenden winter bij voldoende deel name een cursus organiseeren in Eerste Hulp bij On gelukken. De afdeeling ZuidscharwoudeBroek op Langendijk van den Bond voor Staatspensionneering besloot op een nog nader definitief vast te stellen datum een propagan- da-bijeenkomst te houden, waarop de mooie film Oud en Arm zal worden vertoond. Bovendien zal de voor zitter een korte Inleiding houden en zal de verdere avond gevuld worden met muziek en voordracht. Jasper en Marijtje van St. Pancras zullen tot medewerking worden uitgenoodigd. Besloten werd enkele redacties van kranten uit te noodigen te willen meewerken aan de z.g.n. cliché-reclame. Getracht zal nog worden het aantal leden door huisbezoek uit te breiden en dit in het bijzonder te doen door persoonlijk bezoek bij recht- sohe kiezers. In de op 14 October 1932 gehouden vergadering van e Commissie van beheer der gemeenschappelijke nchtbedrijven werd besloten, aan de bepalingen voor het vastrecht voor electriciteit een bepaling toe te voegen voor nieuwe gebruikers. Hiervoor zal niet het stroomverleden kunnen gelden, maar zal het vastrecht bepaald worden naar de oppervlakte van de woning. veneens werd besloten m den vervolge voor het aan sluiten aan het electrisch net geen 15 meter aansluiting gratis meer te geven, maar 10 meter. De Voorzitter deelt mede, dat de grove cokes wordt verkocht voor 45 cent per H.L. aan de bezitters van warenhuizen. Aan de orde komt dan het ambtenaren-reglement voor de lichtbedrijven. Dit wordt daarna met algemee- ne stemmen aangenomen, zooals dit door het bestuur is voorgelegd, nadat in de Commissie van G.O. volle dige overeenstemming is bereikt. De Vooraitter stelt daarna aan de orde de begroo tingen 1933. Uit de vergadering gaan verschillende stemmen op om tot loonsverlaging over te gaan. Ande ren meenden, dat niet tot verlaging behoefde te wor- en overgegaan. Na verschillende besprekingen wordt het voorstel gedaan, aan het bestuur opdracht te ge ven in een volgende vergadering met voorstellen tot verlaging te komen. Dit voorstel wordt ln stemming gebracht en verworpen met 9 teg-en 6 stemmen, zoodat geen voorstel zal worden gedaan tot verlaging van loon ov©r to gaain. De begrootingen worden daarna zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. Bij de rondvraag doet de heer Snel uit Sint Pan cras de vraag, of er al weer gesproken moet worden, onder welke voorwaarden de cokes zal worden gele verd. Is het mogelijk, dat dezelfde bepalingen gelden als het vorige jaar? Voorzitter deelt mede, dat hierover nog ln het be stuur moet worden gesproken, maar dat de resultaten van het vorige jaar uitstekend waren, zoodat er naar zijn meening geen bezwaren zijn dit nu weer te doen. ZUIDSCHARWOUDE. Ged. Staten hebben aan het Bestuur van den polder Geestmerambacht vergunning verleend tot het oprich ten van twee Dieselmotoren in het bemalingsgebouw alhier. NOORDSCHARWOUDE. De kolfwedstrijden vanwege de propagandaclub van den Nederl. Kolfbond zullen gehouden worden in Con- cordia op 6 en 13 Nov. a.6. Aan een groot gevaar ontsnapt. De bewoners van deze streek zijn aan een groot ge vaar ontsnapt, door een dreigende overstrooming van den Polder Geestmerambacht, welke polder ongeveer 5000 bunder groot is. De oorzaak van dit gevaar waren twee jongens van 8 en 11 jaar uit deze gemeente, die spelenderwijze een geul van ongeveer 50 c.M. diepte in den Oosterdijk gemaakt hebben Zij meenden dat de hooge waterstand van de ringvaart wel ontlast kon worden door het maken van een geul. Zaterdag zijn zij hier reeds mee begonnen, terwijl zij hier Zondag mee doorgingen. Op 1.5 Meter na hadden zij hun doel be reikt, doch gelukkig werd hun werken nog juist bijtijds opgemerkt door den heer A. Barten. sluiswachter van den Noordscharwouder Polder. De opzichter, de heer Tauber van Oudkarspel, werd onmiddelijk gewaar schuwd en met behulp van het personeel van het Stoomgemaal werd het gat na een paai* uur van hard werken weer gedicht. Het is te hopen dat dit optreden den jeugdigen boosdoeners eens goed onder de oogen wordt gebracht. Dit gaat toch al te ver. Inderdaad, er bestaat geen beter en meer afdoend middel tegen slechte spijs vertering en verstopping en de daaruit voortkomende kwalen. Alom verkrijgbaar f 0.65 per Bacon. WIERINGERMEER SLOOTDORP. Maatschappelijk werk. In de j.1. gehouden vergadering van de commissie van zes. welke tot taak heeft een inschrijving te houden voor huisbrand (verschillende soorten) voor het wintersei zoen 19321933 is hierin geslaagd om eer. kwantum van ongeveer 180.000 Kg. te gunnen aan een der inschrijvers de firma Doves te Wieringen. Laten we hopen dat deze poging van bovengenoemde commissie wordt beloond met een reëele afwikkeling van de zijde van genoemde firma, zoodat het een aan sporing mag zijn voor de commissie van zes om volgen den winter opnieuw in dezelfde richting voort te gaan. Boerenleenbank. De Boerenleenbank „Wieringermeer", welke alreeds eenigen tijd terug werd opgericht, hield Zaterdagavond een vergadering van het voorloopig bestuur, waarin voorzieningen zijn getroffen, van huishoudelijken aard. Met het bevredigend aantal toegetreden leden wordt Maandagavond 8 uur een algemeene vergadering gehou den in hotel „Smit" te Slootdorp ter verkiezing van een definitief bestuur en raad van toezicht, alsmede vast stelling huishoudelijk reglement, zoodat zaken doen over de Boerenleenbank bovengenoemd een kwestie van dagen is. ANNA P AÜLOW N A Vrijdagavond hielden de plaatselijke afdeelingen van S D.A.P. en de Moderne Bonden van Landarbei ders, Bouwvakarbeiders en Overheidspersoneel eene gecombineerde ledenvergadering in „Veerburg". Door het bijzonder slechte weer was deze vergadering ech ter slechts matig bezocht. De Voorzitter, de heer J. Dekker, leidde de bespre kingen in, die geheel liepen over de op Dinsdag 8 November a.s. ter gelegenheid van de opening der begrootingsdebatten, in Den Haag te houdon groote demonstratie, waarvan de voorzitter hoopte, dat deze, ondanks de moeilijke tijdsomstandigheden, toch op flinke deelname zou mogen rekenen. Uit de mededeelingen van den Voorzitter bleek verder, dat de reis per trein f2.40 per deelnemer zal kosten, tegenover die per autobus f2. Door eene bij drage uit de afdeelingskas zal deze prijs voor leden van den Landarbeidersbond nog eenigszins worden gereduceerd. Van de aanwezigen gaven zich reeds onmiddellijk een 25-tal als deelnemers op. Een ruime meerderheid hiervan bleek echter de voorkeur te geven aan de treinreis, zoodat deze vorm van reizen werd gekozen. Besloten werd, dat nog tot uiterlijk 31 October op gaven voor deelnamo kunnen worden gericht tot Jb. Raven, Kleinesluis, A. Noorden, Van Ewijcksluis en Jb. Raven, Breezand, terwijl deze ook aan den bode van den Landarbeidersbond kunnen worden ver strekt. Met verschillende manifesten zal worden getracht, de aandacht op deze demonstratie te vestigen, ter wijl gerekend wordt op ruime deelname. VAN EWIJCKSLUIS. Hoe uiterst gevaarlijk het is, zich per rijwiel door oen auto te laten voortrokken, ondervond hier Zater dagmiddag weer de omstreeks 20-jarige J. V. van Den Oever, toen deze zich, na beëindiging zijner werk zaamheden bij de Wegenbouwmaatschappij „Neder land" aan den nieuwen verkeersweg langs het Balg- zandkanaal naar huis zou begeven. V., die n.1. de gelegenheid had aangegrepen zich aan een vrachtauto vast te houden, is, enkele hon derden meters den afsluitdijk op zijnde, blijkbaar het stuur kwijtgeraakt, althans even later vonden voor bijgangers hem daar met ernstig bebloed hoofd en in bevvusteloozen toestand aan de zijde van den weg liggen. Later, na bijgekomen te zijn, is V. per auto naai zij n woning overgebracht. BARSINGERHOR De vereeniging „D.O.G." hield Vrijdag j.1. een leden vergadering in de zaal van den heer A. de Graaf. Na opening door den voorzitter, die in het kort de gebeurtenissen uit het afgeloopen vereenigingsjaar me moreert en in het bijzonder stil staat bij de viering van het 55-jarig bestaan, een viering, die zeker heeft bijgedragen tot versterking van den onderlingen band van alle lagen der bevolking uit ons dorp, worden de notulen door den secretaris gelezen en onveranderd goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester blijkt, dat de ontvangsten hebben bedragen f 523.84 en de uit gaven f 495.72, alzoo een batig saldo van f 28.12. Het vorig jaar bedroeg dit saldo f 123.68, zoodat het afge loopen jaar wel een duur jaar is geweest voor onze vereeniging. Vervolgens brengt de heer Van der Kuijl verslag uit, als bibliothecaris. Hij dringt erg aan op ruim gebruik maken van de leesbibliotheek, waardoor de inkomsten zullen verhoogen en meerdere boekwerken kunnen worden aangeschaft. De bespreking voor de a.s. wintercampagne leidt niet direct tot het opmaken van een volledig programma, waar het Bestuur nog in onderhandeling is met de Koninkl. Letterl. Ver. „J. J. Cremer" te Haarlem. Dit program wordt door de vergadering ter vaststelling overgelaten aan het Bestuui*. Mej. Wynia uit Schagen zal aangezocht worden tot het houden van een causerie. Hierna komt de hoofdschotel van den avond, de in- De ,,Verhinderde"(?) Veiling. Naar de Heer Zwagerman mij deed weten is mijn verzoek aan hem om met mij te komen praten over het verloop der veiling-Wit niet aan hem overge bracht Ik acht het derhalve mijn plicht het destijds geschrevene met mededeeling van dit feit aan te vullen. H. J. VAN VEEN, Notaris. Alkmaar 16 Oct. 1932. Geachte Redactie der Schager Courant. Beleefd verzoek ik U het volgende als ingezonden stuk in uw blad te willen plaatsen, waarvoor bij voor baat mijn dank. In Uw blad van Zaterdag 15 October staat een ver slag over „Moeten wij ons laten verkoopen?", verga dering te Oudkarspel van het boerencomité op Don derdag jl. Bij het lezen van dit verslag trof het mijn aan- aandacht, hoe de hceren over het een en ander den ken, om op het goede pad te komen in dezen crisis tijd. Bij opening der vergadering werd door den heer Mink van Warmenhuizen gesproken over de dele gatie naar Rusland, die dit jaar niet kon doorgaan. De heer De Weerd heeft daarop geantwoord dat de delegatie het volgend jaar toch zal doorgaan, de gelden daarvoor bestemd zijn op de spaarbank vast gezet Let vooral goed op, geld op de spaarbank, volgend jaar op te nemen door hceren die hun uiterste best doen, de hypotheekhouders het recht te ontnemen, hun rente te ontvangen van het uitgeleende geld. Wat zouden de heeren nu volgend jaar hebben in te brengen, als de spaarbank geen hoofdsom plus rente kon betalen, wat toch kan voorkomen, als de spaarbank geen recht meer heeft, op zijn eigen goed, aan rente of kapitaal, op verschillende goederen be legd. Ieder weldenkend mensch zal toch wel begrij pen, dat onverschillig welke bank of instelling, die geld in beheer heeft van verschillende menschen, waarvan toch ook renten en opgezegde posten moeten worden betaald, hun plichten dienen na te komen. Als de heeren bij hun eisch blijven, om verkoo- pingen onmogelijk te maken, zijn ze ook te wachten, zelf hun uitgeleende geld plus rente niet uitbetaald te krijgen. Wellicht zullen nog meer vergaderingen worden ge houden over „Moeten wij ons laten verkoopen?", maar bedenk dan, dat als je de een tracht te redden, weer menig ander in zeer groote moeilijkheden zal gera ken, daar ieder die geld heeft uitstaan, nog lang geen kapitalist is. Nogmaals mijn dank. J. K. te A. verliest nimmer zijn frissche teint en soepele gaafheid, wanneer men voor de verzorging van het gelaat „Zij"-Crème gebruikt. In prijzen van 203045 en 75 cent. leiding van den heer G. G. Loggers over Kapitalisme, Socialisme en Planhuishouding. Spreker gaf een helder overzicht van de verschillende stelsels en wist op boei ende wijze de vergadering in te leiden in de zoo moei lijke economische vraagstukken, Pro en contra van de liberale en socialistische leerstellingen werden naar voren gebracht Aan de gedachtenwissling werd door verscheidene der aanwezigen deelgenomen, in het bij zonder door den heer Jm. Blaauboer Kz. De voorzitter was zeker de tolk der vergadering toen hij den heer Loggers dank bracht voor zijn leerzame, van kennis getuigende inleiding. De groote opkomst op dezen avond bewees wel, dat dergelijke ontwikke- lir.gsavonden in den smaak vallen en voorzitter sprak dan ook den wensch uit dat vele leden zich geroepen zullen voelen tot het houden van inleidingen over di verse onderwerpen. Hierna sluiting. Naar ons werd megedeeld, zal op Dinsdag 1 No vember a.s. op initiatief van de afdeeling Barsinger- hern van „Het Witte Kruis" de Malariafilm „Waar een wil is, is een weg" in de zaal van den heer de Graaf worden vertoond. g o o r. w o d Werltloosheld. Het aantal werkloozen ln deze gemeente bedraagt 43. waarvan er 13 zijn geplaatst bij het uitbaggeren van de Veersloot en de Dwarsmolensloot. School Aartswoud. De eerste steenlegging van de openbare lagere school te Aartswoud zal geschieden op Donderdag 20 dezer, des namiddags 3 uur. V olksonderwys. Verslag van de gehouden vergadering van Volkson- derwijsafdeeling in het lokaal van den heer O. Scher mer. Bij ontstentenis wegens lichte ongesteld van den Voor zitter opende de wnd. voorzitter de heer L. Glas deze slecht bezochte bijeenkomst, waarna de notulen werden voorgelezen en zonder opmerkingen met dank goedge keurd. Na eenige mededeelingen van meer huishoude lijken aard werd door secretaris het jaarverslag 1931 be handeld en goedgekeurd. Rekening en verantwoording penningmeester. Deze werd nagezien door de heeren W. Rempt en K. Slagter en bij monde van den heer Rempt werd deze in orde bevonden en geadviseerd dezelve goed te keuren met dank aan den penningmeester. De ontvangsten hadden gedragen f 114.58, de uitgaven f 91.49, alzoo een batig saldo van f 23.09. Nu volgde bestuursverkiezing. Het aftredend lid, de heer L. Glas werd met op 1 na algemeene stemmen herbenoemd. In de vacature van den heer I. Hoekstra wordt gekozen de heer W. Rempt. Beiden namen de benoeming aan. Beschrijvingsbrief algemeene vergadering gaf geen stof tot algemeene besprekingen. Over enkele punten werd den afgevaardigde advies gegeven, overigens vrij mandaat. Daar deze vergadering te Haarlem was en de reiskosten vergood werden door het Hoofdbestuur werd besloten daar een afgevaardigde heen te zenden, daarvoor werd gekozen de secretaris de heer D. Olie, die deze keuze aanvaardde. Daar in Den Haag nog een groote protestvergadering werd gehouden tegen het Rapport Weiter, werd het noodig geacht ook daar nog een afgevaardigde heen te zenden en dan te trachten in overleg met het Actie-Comité een tweede heen te zenden. Hiervoor werd aangewezen de heer K. Slagter. Met het oog op den ernstigen toestand in eigen boezem, die al zoo veel van de Liefdadigheid vergde, wordt het beter gevonden geen collecte te houden, daar echter verschillende uitgaven gedaan zijn door den avond te Aartswoud en door de kosten van de Actie tegen het Wetsontwerp Tsrpstra, werd besloten hiervoor ook geen bijdrage uit de kas te nemen, In verband hiermede v.ordt het punt Propaganda-avond voorloopig van de agenda afgevoerd, Verder werd nog medegedeeld bij 't verslag van de Langereizer school, dat de heer K, de Vries, Algemeen Secretaris van de Vereeniging „Volks onderwijs" namens de Commissie tot behoud dezer school uitgenoodigd was het behoud van de Langerei zer school in den Raad van State te verdedigen, Hier over was men nog in correspondentie, Besloten werd nog de eerstvolgend ledenvergadering te Aartswoud te houden, Daar niemand bij de rondvraag meer het woord verlangde, volgde sluiting der verga dering,

Schager Courant | 1932 | | pagina 7