Ingezonden Stukken. De Gulden „safe" maar „de Javaan wordt vermoord" De „menschelijke stem". Werkloozenrelletjes te Londen. Duitsehe boterinvoer. DUITSCHLAND KAN HET REEDS MERKEN. Veertien kinderen. Versche groenten naar F r a n k r ij k. Radio-toestellen in Amerika. Een gevaarlijke dronk over zich. „D o r u s R ij k e r s"-f o n d s. Verblindend autolicht. Grove nalatigheid. Autobus tegen personen trein opgebotst. Predikbeurten. Heden kon men in de dagbladen lezen, dat dooi den President van de Nederlandsche Bank is ver klaard, dat het er met den Nederlandschen gulden best voorstaat. De goudvoorraad is n.1. zoodanig gestegen, dat de Nederlandsche gulden voor 106 procent gedekt is, d.w.z. dat voor elke 100 gulden in omloop zijnd Ne- derlandsch bankpapier, een dekking in goud ter waarde van 106 gulden voorhanden is, wat niet eens noodig is om de waarde van den Nederlandschen gul den op peil te houden. De Nederlandsche gulden is dus meer dan „safe", meer gedekt dan noodig is; al thans voor dengene die hem heeft. Maar hoe staat het nu met de „safe"heid van den Nederlandschen burger en in de eerste plaats van den Nederlandschen producent en arbeider, die het meest noodzakelijke werk in onze staatsgemeenschap ver richten? Is die ook voor 106 procent verzekerd? Of is een Nederlandsch stuk bankpapier meer waard, dan een Nederlandsch menschenlichaam? Tot nog toe heerscht er nog altijd groote armoede ten platte lande, en zinken de boeren nog steeds dieper in den put Een steunregeling voor de tuinbouwers is in weerwil van gedane beloften en hoe treurig dan ook, dat zij die het voedselvoortbrengen, daaraan be hoefte hebben, nog altijd „en portefeuille"; en wat de steunregeling betreft voor de arbeiders ten platte- lande, konden we dezer dagen in een uittreksel van een christelijk weekblad „De Geldersche Post", dus uit hoofde van haar politieke kleur zeer betrouwbaar en niet anti-regeerings- of anti-kapitalistisch gezind, lezen, n.1. dat in Gelderland en dito in andere pro vinciën de crisis-werklooze gezinnen een inkomen hadden van gemiddeld nog geen kwartje per dag per persoon, terwijl meerdere met veel kinderen gezegen de in dit geval gezegend met een vraagteeken gezinnen het niet verder konden brengen dan 8 cents per dag en per persoon, aan steun om van te leven. Wat ze dan te kort kwamen, want niemand kan met den besten wil noch zich zelf noch zijne kinderen met een somma van acht centen per dag voeden en kleeden en wanneer ze naar school gaan ook nog tot christelijke en maatschappelijke deug den opvoeden, wat ze dan tekort kwamen, moesten ze er zeker maar bij-stelen of bij-bedelen, hoewel dief stal en bedelen bij de wet verboden zijn. Kijk, als onze gulden zoo „safe" staat dat ze best een stootje kan velen, zou het dan niet gewenscht zijn, dat onze Regeering er eenige millioenen in den vorm van bankpapier bij liet drukken, er is toch al zoo weinig vraag naar bankpapier dat de firma Enschedé te Haarlem die de Nederlandsche bank biljetten drukt, onlangs een groot deel van haar per soneel moest ontslaan, en deze aan de noodlijden de boeren en tuinbouwers en meer steunbehoevende crisis- en wcrklooze arbeiders rond te deelen. Deze gelden komen dan toch weer in den vorm van meer dere koopkracht, ten langen leste na hun nuttige cir kelgang, bij de regeering terug en de gulden zal er even „safe" door blijven. Of bestaat er verband tus- schen de „safe"-heid van den gulden en de nood en armoede ten plat.telande? Want de „safe"-heid van den gulden gedekt tot 106 procent, terwijl een deel onzer werklooze werken de bevolking van 8 cent per dag en nog minder moet leven, ben ik zoo vrij een nationaal schandaal te noemen. J. VLUG. Noordscharwoude, October 1932. Een dievegge In Gen kerkorgel. In de kerk van San Francesco te Reus in Catalonië werden in den laatsten tijd geregeld diefstallen ge pleegd en offerblokken gelicht. De „guardia civil" had reeds meerdere malen op wacht gestaan om de dieven te betrappen, maar zonder resultaat. Er was zelfs geen spoor van de misdadigers te ontdekken. Toen besloot de pastoor zelf toezicht te houden; na enkele dagen tevergeefs te hebben gewacht zag hij op zekeren dag een vrouw de kerk binnenkomen, die al aanstonds argwaan wekte door haar zonderling gedrag. Hy be spiedde haar nauwkeurig en zag dat zij enkele ex-voto's in haar handtaschje liet verdwijnen. Ongemerkt wist de pastoor zijn schuilplaats te ver laten en de deur van de kerk te sluiten. Na enkele ©ogenblikken kwam hij terug met een patrouille van de guardia civil; maar er was geen spoor meer van de dievegge te ontdekken De politie zocht tevergeefs in alle hoeken en kasten, doch zonder resultaat. De deur der kerk bleef intusschen zorgvuldig gesloten en streng ■bewaakt. Toen de geloovigen des avonds de kerk binnenkwa men om het Lof bij te wonen, had men reeds lang de hoop om de dievegge nog te ontdekken opgegeven. Het Lof begon en toen de orgeltrapper de blaasbalgen In beweging bracht weerklonk er plotseling een „vox hu- mana", niet uit een der registers, maar uit de keel van een mensch die ln het orgel verborgen zat. Tijdens de gevechten met de politie twintig personen gewond. Omtrent de werkloozenonlusteai, die Dinsdag in Lon den plaats hadden, wordt nader gemeld, dat bij de bot sing met de politie een twintigtal personen werd ge wond, onder wie vijf politie-agenten. Drie en twintig personen werden gearresteerd. Ongeveer 3000 werkloozen uit verschillende deelen van Londen hadden zich iin de buurt van Westminster-Brid ge verzameld, om naar de County Hall te trekken, ten einde verhooging van den steun te eischen en te protes teeren tegen het nieuw ingevoerde onderzoek naar de bestaanmiddelen der werkloozen. Toen de politie dit wilde beletten, werd zij bekogeld met steenen en flesschen, waartegen zij aanvankelijk machteloos stond. Toen echter eenige vensters werden vernield en de toestand dreigend werd, traden eenige sterke afdeelingen politie te paard en te voet met gum mistokken tegen de menigte op. Voor de eerste maal nam de politie een proef met politieauto's met lange treeplanken, waarop agenten stonden, die met de gummistokken op de menigte in sloegen. Eerst na een fel handgemeen kon de orde wor den hersteld. Tijdens de relletjes vergaderde de Londen country- council in een, onder strenge bewaking staande raad zaal. Ook alle toegangen tot het parlement werden streng bewaakt SCHEEPSRAMP OP DE NOORDZEE. Een Engelsche drifter vergaan. De be manning gered. Dinsdag heeft de kapitein van de Sint Annaland gerapporteerd, dat een schip op de Noordzee was ge zonken. Gebleken is, dat dit schip de Engelsche drifter Con dor, afkomstig uit Bauff was, welker bemanning voor het zinken aan boord was gegaan van de drifter Concordia. BOERDERIJ en TUINDERIJ. Algemeene contlngenteering te wachten tot 55.000 ton per jaar tegen 75 mark per ton. Nadeelig voor Nederland. In vervolg op hetgeen we gister reeds meedeelden, dat de boterimport im Duitsohland vermoedelijk op een totaal contingent van 55.000 ton was vastgesteld, geven we hieronder nog wat de Berlijnsche corr. van het Alg. Hsbl. daarover bericht: Dezer dagen meldde de „D.A.Z.", dat er een commis sie van Deensche en van Finsche gedelegeerden te Ber lijn was aangekomen, om daar met vertegenwoordigers van de Duitsche regeering de onderhandelingen te voe ren over een herziening van de thans geldende regeling van den Duitschen boterinvoer. Dit bericht werd welis waar niet officieel tegengesproken, maar men verklaar de toch, dat er te bevoegder plaatse te Berlijn van der gelijke besprekingen niets bekend was. Dit b 1 ij k t echter niet het geval t e z ij n geweest. Naar wij vernemen zijn deze onderhandelingen inder daad gevoerd; zij hebben reeds in principe tot overeen stemming geleid. Wat te vreezen stond is geschied. Duitsohland heeft zich indien onze Informaties juist blijken te zijn bereid verklaard het indertijd aan Fin land toegekende contingent van 5000 ton. alsmede den valutatoeslag van 36 mark per ton, die van den boterin voer uit landen met een gedeprecieerde valuta werd ge heven, op te heffen. Instede daarvan zal de boterinvoer in Duitsohland alge meen worden gecontingenteerd. Dit contingent zal worden vastgesteld op 55.000 ton per jaar tegen een vast, voor alle boter exporteerende landen gelijkelijk geldend, tarief van 75 mark per ton. Het boter-contingent van ieder der betrokken landen zal binnen het kader van dit algemeen contingent naar rato van den invoer dezer landen in de jaren 1929 tm. 1931 worden vastgesteld. Het behoeft na alles, wat wij te dezer plaatse den laatsten tyd over deze quaestie hebben geschreven, geen betoog, dat door een dergelijke regeling de positie van Nederland op de Duitsche botermarkt belangrijk on gunstiger zal worden dan thans het geval is. Weliswaar wordt het invoertarief voor een deel van onzen zuivelexport naar Duitschland lager, thans be draagt het voor de eerste 5000 ton vijftig mark, voor PLOTSELINGE DALING in de uitvoer-or- ders. „Men weigert Duitsche goederen te bestellen.'' Gister ontving rijkspresident von Hindenburg den heer Krupp von Bohlen in zijn hoedanigheid van voor zitter van het Reichsverband der deutschen Industrie. Ongetwijfeld bleld deze audiëntie bij den rijkspresident verband met de bezwaren der industrie tegen de contin- genteeringspolitlek van de regeering. Ook de rijksbond van den groothandel en den over- zeeschen handel hield zich heden bezig met de contin- genteeringspolitiek der regeering. Men constateerde, aat als gevolg hiervan een tot dusver nog ongeëvenaard plotselinge daling in de uitvoerorders in Noorwegen. Bij zonder sterk is de oppositie in Noorwegen, Zweden, De nemarken. Finland, Nederland en Italië, welke landen tot dusver als de beste afnemers van Duitschland wer den beschouwd. Ook de laagste prijscalculatles bleven als gevolg van de heerschende stemming zonder resul taat. Het gevaar dreigt, zoo wordt verklaard, dat de Duitsche producten op de Internationale markt onver koopbaar zullen blijken. Anderzijds wordt aangekondigd, dat de leider van de Rijnlandsche landbouwvereeniging, van Lüinck, even eens in den loop dezer week door den rijkspresident zal worden ontvangen, waarbij hij de wenschen van den Duitsohen landbouw zal uiteenzetten. Bijna tegelijkertijd hebben de leiders van de Duitsch Nationale Vakvereeniging van Handels- en Kantoorbe dienden den rijkskanselier een dringend protesttelegram gezonden, waarin zij o.a. zeggen: „Leden van onzen bond, die als handelsvertegenwoor digers in het buitenland werkzaam zijn, worden door de clientèle niet meer ontvangen. Men weigert Duit sche goederen te bestellen ook als zij goedkooper dan die van andere landen zijn". Treurig relaas van een Engelsch rechter. Voor den politierechter te Clerkenwell versoheen gis- teren een jongen van 18 jaar, beklaagd van diefstal. De rechter vond in het geval aanleiding de familiebetrek kingen van het jonge mensch, in het openbaar mee te deelen. De jongen is n.1. zwakzinnig en kan op dokters attest in een inrichting worden opgenomen. De vader van het gezin, waartoe hij behoort, Is 62 jaar oud. Zijn oudste kind is een dochter van 34 jaar. Van haar kin deren zijn er twee geplaatst op een school voor zwak zinnigen. De tweede dochter is eveneens getrouwd, een van haar kinderen is op de school voor zwakzinnigen geplaatst. Het derde kind is getrouwd, doch nog kinder loos. Het vierde kind, ook een dochter, is op een sohool voor zwakzinnigen geweest; zij is getrouwd, van haar man weggeloopen, en haar drie kinderen toonen alle drie physieke gebreken. Het vijfde en het zesde kind zijn op een school voor zwakzinnigen geweest. Het zes de is getrouwd. Nummer zeven en acht waren tweelin gen en zijn jong gestorven. Het negende is op een school voor zwakzinnigen geweest. Nummer tien is op driejarigen leeftijd aan roodvonk gestorven. Nummer eJf, de jongen die thans terecht stond, is op een sohool voor zwakzinnigen geweest. Het twaalfde kind is gestor ven toen het vijf dagen oud was. Nummer dertien is op een school voor zwakzinnigen geplaatst. Het veertiende en jongste kind ligt op het oogenblik met dyphteritis in een ziekenhuis. Toen ik den vader verleden week vroeg, hoeveel kin deren hij had, zei de rechter, wist hij het niet en begon hij ze op zijn vingers na te tellen. Ik hielp hem met zijn berekening, die echter onjuist bleek. Het staat niet aan mij, een geneesmiddel voor deze feiten aan de hand te doen, zoo besloot de reohter, maar ik beschouw het als mijn plioht als magistraat, om ze bekend te maken wanneer zij te mijner kennis komen. DE KATOENSTAKING IN ENGELAND. Kans op overeenstemming in Lancashire. Uit Londen: Naar gemeld wordt is er groote kans dat er voor het eind der week overeenstemming wordt bereikt inzake het loongeschil in de katoenspinnertien in Lancashire. De arbeiders hebben thans, zoo wordt van betrouwbare zijde meegedeeld, aangeboden een verlaging van 1 shilling per pond te aanvaarden, terwijl zijn eerst niet verder wilden gaan dan 10 pence. De oorspronkelijke eisch der werkgevers was 1 shil ling 8% pence. ACHT GEWONDEN BIJ TRAMBOTSING TE LENINGRAD (PETERSBURG). Te Leningrad (Petersburg) kwamen twee tramwa gens met elkaar in botsing, waardoor acht personen gewond werden. Bijzonderheden omtrent de oorzaak van de botsing zijn niet medegedeeld, doch de ge- peoe heeft eenige personen gearresteerd. de rest 100 m. per ton, terwijl het tn de toekomst slechts 75 mark voor den geheelen export zal bedragen, maar daar staat tegenover, dat Denemarken, Zweden en Finland door de opheffing van de valuta-toeslag ln het vervolg tegen hetzelfde tarief zullen kunnen in voeren als wij en dus, dank zij hun gedeprecieerde valuta in een veel gunstiger positie komen te verkeeren dan Nederland. Zij zullen tegen aanzienlijk lageren prijs, dan de Nederlandsche zulvelexporteurs, hun boter op de Duitsche markt kunnen aanbieden en het gevolg zal natuurlijk zijn, dat Duitschland eerst de goedkoo per e Scandinavische boter zal koopen en pas, als de contingenten dezer landen vol zijn, het restant van zijn behoefte in Nederland zal dekken. Weliswaar hebben de onderhandelingen tusschen Duitschland eenerzijds en Denemarken en Finland anderzijds nog niet definitief haar beslag gekregen, maar dit kan toch, naar wij vernemen, ieder oogen blik het geval zijn. De Deensche delegatie is reeds naar Kopenhagen teruggekeerd en in Deensche regee- rings kringen is men begrijpelijkerwijze van meening. dat de thans in principe overeengekomen regeling zeer gunstig voor Denemarken is. Men kan dus verwachten dat de onderhadelingen binnenkort ook definitief haar beslag zullen krijgen. Binnenlcort bestaat er gelegenheid tot In voer in Frankrijk in beperkte mate. De directie van den Landbouw maakt bekend, dat er uitzicht bestaat, dat binnenkort de gelegenheid om versche groenten uit Nederland in Frankrijk in te voeren, in beperkte mate zal worden opengesteld. Die groenten zullen dan vergezeld moeten zijn van certificaten van herkomst, door of namens de Neder landsche regeering verstrekt. In afwachting van de totstandkoming van een de finitieve regeling hieromtrent wordt aan hen, die meenen. op grond van hun export van versche groen ten naar Frankrijk in 1931 aanspraak te kunnen maken op het bekomen van certificaten van herkomst, in over weging gegeven, zich ten spoedigst te wenden tot mr. L. Niemöller, Javastraat 80 te 's Gravenhage, onder opgave van de bruto hoeveelheden versche groenten, door hen in dat jaar voor eigen rekening naar Frank rijk uitgevoerd. Hoeveel menschen fan het bezit ztfn van een toestel. De Ver. Staten zijn het land waar vele menschen gaarne hetzelfde doen. en waar, dank zij vooral het systeem van verkoop met betaling in termijnen, tal van menschen eert eigen huis, een eigen koel-inrich- ting, een eigen auto, een eigen gramofoon, een eigen radio-installatie, een eigen naaimachine, een eigen stofzuiger, een eigen slaapkamer-ameublement bezit ten, al is dat „bezit" dan ook jaren lang bezwaard met termijnbetaling. Het Nationale Bureau voor Statistiek te Washington heeft thans een enquête gehouden naar het gebruik van radiotoestellen. Daarbij is gebleken, dat in 1930 van de 29.905.000 gezinnen in het land er 12.049.000 in het bezit waren van een radio-toestel. Percentsgewijs waren van de radio-eigenaars 44 9 pet. geboren blanke Amerikanen, 43.6 pet. in het buitenland geboren blan ken en slechts 7.5 pet. negers. Van 4.5 pet. was de ru briceering vaag. Van de 17.373.000 gezinnen in de ste den heeft 50 pet. een radio, van de 6.506.000 boeren gezinnen slechts 20.8 pet. De niet-boeren ten platte- lande zijn voor 33.7 pet. van de gezinnen ln het bezit van eer radio. In den staat New-York zijn 1.826.000 radio-installaties in gebrtik; in den staat New-Jersey is het percentage het hoogst n.1. 63.4 pet Schipper te Dongen door zijn knecht met een hakmes aangevallen. De slag al- geweerd. Dinsdagmdidag heeft te Dongen een poging tot doodslag plaats gehad, die gelukkig geen ernstige ge volgen heeft gehad. De beurtschipper N. van Schijn del verrichtte eenige werkzaamheden op zijn motor schuit, toen de 32-jarige dckknecht plotseling op hem toeschoot en dreigend een hakmes boven het hoofd van den beurtschipper zwaaide. Gelukkig keek op dit oogenblik Van S., die in gebukte houding stond, op en bemerkte het gevaar waarin hij verkeerde. Het gelukte hem met den rechterarm den slag af te we ren en hij slaagde er iri den aanvaller te overmeeste ren. Terstond werd de politie gewaarschuwd, die den knecht arresteerde, waarna deze naar het Huis van Bewaring te Breda werd overgebracht. De beurtschip per verklaarde dat er geen enkele reden voor den knecht kon bestaan om hem aan te vallen en naar het leven te staan. De knecht deed reeds tot volle tevredenheid een jaar dienst bij den schipper. Men gelooft dat de knecht onder invloed van sterkedrank heeft gehandeld. Het fonds in een ongunstige finantieele positie. Het Helden-der-Zee-fonds „Dorus Rijkers" deelt in zijn jaarverslag over 1931 mede, dat vele leden heb ben bedankt, de giften spaarzamer worden en het. effectenbezit aanmerkelijk in waarde is gedaald; het koersverschil bedroog alleen al f 55.000. De exploitatie rekening sluit met een nadeelig saldo van f 15.685. Daarbij komt, dat het hoofdbestuur hot vorige jaar, toen de financieele positie van het fonds gunstig was, aan de oud-redders en weduwen een ruimere onder steuning heeft toegekend. Men wil slechts in het uiterste geval deze bedragen weer verminderen. In 1931 werden 101 oud-redders en 49 weduwen van redders gesteund met een totaal bedrag van Met erkentelijkheid maakt het hoofdbestuur mel ding van een aantal belangrijke giften en besluit het verslag met een oproep om vooral in dezen tijd me dewerking aan het fonds niet te onthouden. Wielrijder door auto gegrepen. Dinsdagavond is omstreeks 9 uur op den Steekter- weg te Alphen a. d. Rijn de 56-jarige veekoopman Mulder uit Hazerswoude, die per fiets op weg was naar zijn woonplaats, aangereden door een auto, be stuurd door den heer J. L v. d. V., te Alphen woon achtig. M., die weliswaar niet op het fietspad, maar geheel rechts van den rijweg reed, werd over den weg geslingerd en bleef bewusteloos liggen. Hij bekwam een schedel- en een kaakfractuur en werd in zorgwekkenden toestand naar het acade misch ziekenhuis te Leiden overgebracht Heden morgen was het bewustzijn nog niet teruggekeerd. De autobestuurder, verklaarde, door de lichten van een tegemoetkomende auto te zijn verblind en M. eerst op liet laatste oogenblik te hebben opgemerkt. Barometerstand op Donderdagmorgen 8 uur: 755 m.M. Vooruitzichten: slecht weer. Temperatuur: 11 gr. C is 52 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hoogztjde E 103: Schagen. Gedipl. Opticien - Refrartionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. Het ongeluk te Alphen aan den Rijn, waarbij een 15-jarige knaap het leven Het Het onderzoek van de politie naar de oorzaak van het ongeval aan den Oostkanaalwcg, onder de ge meente Alphen aan den Rijn, waarbij de vijftienja rige G. Luyben uit Aarlanderveen te water is ge raakt, en verdronken, heeft uitgewezen, dat hier in derdaad van grove nalatigheid sprake is geweest. Naar gebleken is, aldus do berichtgever van het „Alg. Hsbl.", wordt het puin op dezen weg gestort dagelijks door een stoomwals verwerkt. Donderdag echter heeft deze wals geen dienst gedaan, omdat de machinist met verlof was. De arbeiders, die bij de puinstorting werkzaam zijn, hebben daarom de in den loop van dien dag met voertuigen passeerende landbouwers gewaarschuwd, dat de weg 's avonds on berijdbaar zou zijn. Menschen, die overdag niet pas seerden, zooals notaris Van der Kreeke uit Aar landerveen, die eveneens in het kanaal geraakte, en de om het leven gekomen jongeman waren van een en ander dus niet op de hoogte. Men had het niet noodig geoordeeld do gevaar lijke plaats 's avonds te verlichten, niettegenstaande Inags den weg geen enkele straatlantaarn geplaatst is. Ten slotte was de weg niet officieel voor het ver keer gesloten, en is van sluiting voor het verkeer geen melding van gemaakt in de plaatselijke bladen. De moeilijkheid is thans aan te toonen, wie van nalatigheid moet worden beschuldigd. De weg wordt aangelegd door een aannemersfirma in opdracht van de provincie Zuid-Holland. Blijkens modedee- lingen van de zijde van den Provincialen Water staat is de aannemer contractueel verplicht de noo- dige veiligheidsmaatregelen te treffen. De aannemer echter stelt op zijn beurt de aan den weg werkzame arbeiders voor het verzuim aansprakelijk. 1 doode; 10 gewonden. Uit Halle, 19 October (V.D.): Een personentrein van de buurtspoorwegen is op een spoorwegovergang bij Passendorf in botsing geko men met een autobus. De eigenaar van dc bus. die zelf chauffeerde, werd op slag gedood. Zes passagiers werden ernstig, vier licht gewond. De oorzaak van het ongeval is nog niet vastge steld. De spoorboom is gisteren door den storm defect geraakt, zoodat vandaag signalen werden gegeven met een roodc vlag. Drie dooden. Later: De botsing tusschen een personentrein en een autobus op den Passendorfer overweg heeft tot dusverre 3 dooden geëischt. VRACHTAUTO IN HET KANAAL. Chauffeur ontsnapt aan den dood. Op den Lagen-Kanaaldijk te Maastricht had Dins dagmiddag een hevige botsing plaats tusschen twee vrachtauto s bestuurd door J. M. en G. v. B. De vrachtauto van M kantelde en sloeg in het Ka naal. De wagen van B werd evenals die van M. ern stig beschadigd. De chauffeur M ontsnapte ter nau- wernood aan den verdrinkingsdood. x Met takels zal men den onder water gezonken wagen weer op het droge brengen. Zondag 23 October 1932. NED. HERV. GEMEENTE l©: Schagen, nam. 7 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Doop. Dirk&horn, nam. 7 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Beter Noordscharwoude, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds Vorstman. Avondmaal. Julianadorp, geen dienst Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Mej. D. van Vliet. Burgerbrug, geen dienst. St-Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, zie Schagerbrug. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Callantsoog, geen dienst. Petten, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. Oosterland, voorm. 10 uur. Ds. Van Beek. Hippolytushoef, nam. 7 uur, Ds. Van Beek. Oudkarspel, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Oude Niedorp, geen dienst. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Van Dijk. Wognum, voorm. 9% uur ,Ds. Seulijn. Warmenhuizen, nam. 7 uur, Ds. Seulijn. Winkel, geen dienst. Hoogwoud, geen dienst Veenihuizen, geen dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, geen dienst. Burgervlotbrug, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Oudesluis, nam. 2 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, geen dienst, vacature. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10% uur, de heer Heeresma, v. A'dam. 's Avonds geen dienst. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon, Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Langereis (Gebouw „de Vrede"), nam. 2 uur. d- ^eer G. P. Buyse, van Broek op Langendijk. THE STAR OF HOPE MIS SI ON Julianadorp, nam. 7 uur, de heer O. F. r Den Helder,

Schager Courant | 1932 | | pagina 2