Het wordt meenens te Weenen. Yo Yo. Zaterdag 22 October 1932. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9163 DE PRESIDENSVERKIEZING IN AMERIKA. Trouwpartij met bindernissen. Rattenplaag te Havre. Betere kaasprijzen. Hongerstaker heeft succes. Na zes weken gevangen schap. De politie had ze in de gaten. De politieke betooa'ngen op Zondag vormen een steeds ernstiger gevaar voor de open. bare orde. Inval van Nazi's tn een blok socialistische huizen. Felle aanval van burgemeester Seitz op den bonds kanselier dr. Dollfuss. Een stormachtige zitting van den Nationalen Raad. De minder goede, om niet te spreken van zeer slachts verstandhouding onder de politieke partijen in Oostenrijk en speciaal te Weenen, begint bij den dag een ernstige vorm aan te nemen. Niet in het minst is dit verergerd door de bloedige schietpartij van Zondag. Steeds weer heeft men er op gewezen, dat het dulden van politieke be toogingen op eiken Zondag ondanks het formeele be staan van een verbod van optochten, een ernstig ge vaar beteekent voor de openbare orde. Al sinds maan den zijn de politieke tegenstellingen zoozeer ver scherpt, dat men bij elke vergadering van beteekenis op onlusten moet zijn voorbereid. Het is al zoover ge komen, dat iedere partij als het ware voor zich een der openbare pleinen heeft gereserveerd, waar zij haar vergaderingen houdt, die niet gelden voor op tochten, ofschoon de deelnemers zich in uniform en in gesloten gelederen naar en van het plein van bij eenkomst plegen te begeven. Donderdag is het een bijzonder belangrijke dag ge weest in politiek opzicht. Des morgens vroeg werd het officieele orgaan van de nationaal-socialistische par tij door de justitie in beslag genomen, omdat het een proclamatie tegen de regeering bevatte. In de: loop van den achtend kwam het tot heftige anti-semitische uitbarstingen op de pas weer heropende universiteit, waarbij acht Joodsche studenten gewond werden. De politie moest tusschenbeide komen en de universiteit moest opnieuw gesloten worden, 's Middags deed een nationaal-socialistische stormtroep een inval in een gemeentelijk blok huizen in wijk 18, dat in hoofdzaak wordt bewoond door sociaal-democraten. Het kwam tot hevige gevechten tusschen de bewoners en de nazi's, waarbij verscheidene ernstig gewonden vie len. Het kostte de politie eenige moeite om de orde te herstellen. De zitting van den Nationalen Raad. „Als de arbeiders met geweren worden aangevallen, dan zullen zi] zich ook met geweren verdedigen." Terzelfder tijd werf! de herfst zitting van den Na tionalen Raad geopend. Deze zitting nam na de indie ning der begrooting voor 1933 bij de toelichting der soc.-dem. motie van wantrouwen en van het voorstel tot onmiddellijke ontbinding door burgemeester Seitz een steeds onrustiger verloop en eindigde met oen openlijk conflict tusschen bondskanselier dr. Dollfuss en afg. Seitz, burgemeester van Weenen. Seitz oefende critiek op de samenstelling der regee ring, welker handels- en deviezenpolitiek slechts door partijbelangen werd beheerscht en handel en indu strie ten grondde richtte. Met het oog op de Heimwehr, zoo ging Seitz voort, was thans tegen de soc.-democraten, communisten en nat. socialisten een verbod om optochten te houden uitgevaardigd, dat in strijd met de grondwet niet geldig was voor de Heimwehren. Dr. Dollfuss zou misschien gaarne het voorbeeld in Duitschland navol gen, maar het volk in Oostenrijk liet zich niet behandelen op een wij ze, die met de grondwet in strijd is. Wij willen geen oorlog en geen burgeroorlog, maar als wij met geweren wor den aangevallen, zullen de arbeiders zich met geweren verdedigen. Daar de Heimwehr wa pens bezit, kan ook de Schutzbund niet onge wapend zijn en zich la ten doodschieten. (Bij deze woorden ontstaat een langdurig tumult, van beide zijden wordt ge schreeuwd.) Als Seitz de justitie kenschetst als bijzit der re geering, roept bondskanselier Dollfuss opgewonden uit: „ge beleedigt den rechtersstand!", waarop hij de zaal verliet. Er ontstond een stormachtig lawaai, rechts uitte zijn afkeuring jegens Seitz, van links hoorde men on afgebroken roepen: „ontbinden!'' Daarop verlieten ook de andere ministers en de regeeringspartijen de zaal. Tijdens hun afwezigheid eindigde Seitz zijn rede met een pleidooi voor de aanneming van de motie van wantrouwen en het ontbindingsvoorstel. Toen Seitz was uitgesproken, kwamen de bondskan selier met de ministers en de regeeringspartijen weer binnen. Dollfuss beklom het spreekgestoelte en verklaar de: „de rede van burgemeester Seitz is op vele plaat sen van dien aard, dat ik het beneden mijn waardig heid acht daarop te antwoorden", waarop hij weder de zaal verliet. Onder onafgebroken lawaai werd de zitting daar op gesloten. Dr. SEITZ. EEN 13-JARIGE MOORDENAAR. tij.™ onstond Woensdag na kerk tijd een twist tusschen den 12-jarigen Georg Woany en den dertienjarigen Heinrich Wiatoky. Woany die bang d.°°LTJ~" vluchte en verschool zich in de portiek van een huis, Wiatokyy volgde hem en «tak hem met een aakmes in den rug"woz?y is ™nder££ leden 'terwTT ®evolJ,en Tan ziJn verwondingen over- eden. termji de jeugdige moordenaar tot nog toe niet kon worden opgespoord. Mellon, de bekende Amerikaansche financier, neemt de politiek van Hoover in bescher ming. Hij verwacht goede ge volgen van de overeenkomsten van Ottowa. Reuter seint uit Londen: Mellon, de Amerikaansche gezant, de bekende Amerikaansche financier, die heden te Manchester sprak, zeide o.a. dat de groote quaestie, die bij de ko mende presidentsverkiezing in de Vereenigde Sta ten moest worden opgelost, was die van de leiding van 's lands zaken Het was in dubbelen zin betreu renswaardig, dat de strijd om de leiding zich bewoog om een vaag onderwerp als ontevredenheid, die het gevolg was van omstandigheden, die geen enkele re geering bij machte was te beheerschen. Sommigen stelden Hoover verantwoordelijk vcor de wereld rampen, zoo ging Mellon voort, hetgeen volkomen on rechtvaardig was, daar niemand méér had gedaan dan Hoover om deze rampen te verminderen. De abnormale vermeerdering van de productie als uit vloeisel van den oorlog, waarvan de Vereenigde Sta ten worden beschuldigd te hebben geprofiteerd, js de rechtstreeksche oorzaak van de meeste onzer moeilijkheden, o.a. wat betreft den landbouw en de grondstoffen. Geen enkele macht buiten het land kon den dollar aan het wankelen brengen, zeide Mellon verder. De Vereenigde Staten hadden op de meest hartelijke wijze hun steun verleend aan de voorgestel de economische wereldconferentie en wenschten geenszins onbillijkerwijze den omvang er van te be perken. Door uitsluiting van besprekingen over de douanetarieven en andere vraagstukken, ten aanzien waarvan alleen het Congres de uiteindelijke jurisdic tie had, hadden de Vereenigde Staten slechts een waarschuwing doen hooren tegen den aard der ver wachtingen, die niet bevredigd kunnen worden. De handel, dien de Vereenigde Staten voor het oogenblik kunnen verliezen als gevolg van de overeenkomsten van Ottawa, zal ten slotte voor hen niet zoo sterk wegen als een welvarender Groot-Brittannië als klant van Amerika, aldus besloot Mellon. Nog meer propaganda voor Hoover. Ford oefent invloed op zijn personeel. Ook Ford maakt propaganda voor de herkiezing van Hoover. Hij strekt die propaganda tot zijn per soneel uit. Donderdag heeft hij, naar Reuter meldt, een com muniqué in zijn fabriek te Detroit doen circuleeren, waarin hij zijn 115.000 man personeel aanspoort bij de aanstaande verkiezingen op president Hoover te stemmen. In deze mededeeling zegt Ford verder, dat het niet zijn gewoonte is controle uit te oefenen op het stem men van zijn personeel, doch in verband met het groote belang der aanstaande verkiezingen, wijkt hij van zijn gewoonte af en gaf als zijn meening te kennen, dat Hoover moet worden herkozen om te voorkomen dat de toestand nog slechter wordt. Engelsche Lagerhuis aanvaardt Ottawa. Met groote meerderheid. Het Britsche Lagerhuis nam met 451 tegen 84 stem men het financieele wetsontwerp aan ter goedkeuring van de te Ottawa gesloten overeenkomsten. Bruid gered uit de handen van haar vader. Het Engelsche stadje Bodmin in Cornwall is Maan dag jl. het tooneel geweest van een trouwpartij met hindernissen. Het huwelijk van het jonge paar. zekeren William Tamblyn, een werkman uit Lostwithiel en Doris Gay, zou reeds eenigen tijd geleden plaats gehad hebben, indien niet de vader van de bruid zijn minderjarige dochter verboden had. in het huwelijk te treden. Thans echter was de bruid meerderjarig geworden en niets stond haar volgens de Engelsche wetten meer in den weg om te huwen wanneer en met wien zij wilde. Zoo geviel het dan, dat Maandag een ge lukkig blozende bruid en een trotsche bruidegom het stadhuis wilden binnenstappen, om zich daar met de zoo lang begeerde huwelijksbanden aan elkan der te laten smeden Dit binnenstappen echter verliep niet zoo vlot en voorspoedig als het jonge paar zich dat wellicht had voorgesteld. Toen het trouwlustige menschenpaar namelijk het stadhuis naderde, kwam uit het hotel van de overzijde der straat een troep jongemannen aangestormd, onder aanvoering van den vertoorn den vader der bruid, die de ongelukkige jonkvrouw beetpakten en haar in n langs het trottoir staanden auto duwden. De ontvoerders hadden echter vergeten, den motor van hun auto tijdens het wachten aan den gang te houden, met het gevolg dat een politieagent en de he vig ontstelde bruidegom intijds t.e. hulp konden schie ten. In de worsteling, welke hierop plaats vond, kwamen de strijdende partijen er niet zonder kleerenscheu- ren af en ook de bruid moest eenige veeren laten. Met gescheurde kousen en verkreukeld bruidstoilet stapte zij tenslotte het stadhuis binnen, waar zij zich met een triomfantelijken glimlach in het huwelijk liet verbinden. Waterleidingsbuizen en gaspijpen in de straten zijn zelfs niet meer veilig. Havre schijnt een stad te zijn, waar steeds veel ratten voorkomen: op het oogenblik echter is de plaag zoo groot, dat de overheid maatregelen heeft geno- men. Vooreerst zijn er strenge voorschriften uitge vaardigd om de straten van afval te reinigeu. Dit geschiedt nu in den namiddag in plaats van in de allereerste morgenuren. Deze maatregel heeft reeds een goede uitwerking gehad. Voorts is een commis- sie, waarin tal van medici zitting hebben, aangewezen om het vraagstuk van de rattenplaag te bestudeeren. De ratten te Havre hebben het in het bijzonder op de pijpleidingen begrepen. Water-pijpen, maar ook gaspijpen worden in enkele uren doorgeknaagd; ook de looden omhulling die de electriciteits-kabels be schermt, schijnt niet veilig voor de Haversche knaag dieren, wat het gevaar van kortsluiting meebrengt. BOERDERIJ en TUINDER IJ. Donderdag is te Hoorn een goede markt gemaakt. Een blijvend verschijnsel? Zooals elders in dit nummer onder Marktberichten blijkt, Is op de Donderdag te Hoorn gehouden kaas markt voor boeren commissiekaas f 30 per 50 Kg. be steed. Deze prijs is voor verschillende stapels ontvan gen en het moet als een verblijdend versohijnsel worden aangemerkt, dat sedert geruimen tijd een zoodanige no teering niet is bereikt. Ook de prijzen van de overige kaassoorten vertoonen den laatsten tijd een niet onbe langrijke stVging. Of de prijsverbetering van dit product blijvend zal zijn, of dat deze verbetering aan seizoenin vloeden moet worden toegesöhreven, zal de toekomst moeten leeren. In ieder geval zal deze prijsverhooging, vooral op het oogenblik, bij de betrokkenen zeer welkom zijn. Boterinvoer in Duitschland. Regeling met Denemarken en Finland treedt 15 November a.s. in werking. De te Berlijn tussohen Duitschland eenerzijds en De nemarken en Finland anderzijds gevoerde bespreking over een nieuwe regeling van den boter-invoer in Duitschland hebben tot overeenstemming geleid. Duitschland zal den invoer van een totale hoeveelheid van 55.000 ton per kalenderjaar toelaten. Met Finland is een eenheidstarief van 75 R.M. overeengekomen, het welk geldt voor de meestbegunstigde landen. Men heeft het voornemen de nieuwe regeling op 15 November in werking te doen treden. De regeling komt voor Nederland op een verhooging van het Invoerrecht neer. Zooals reeds vroeger opgemerkt, hangt de regeling van den boterinvoer naar Duitschland, in het algemeen dus ook die van Nederlandsche boter in Duitschland af van de regeling van den boterinvoer van Finland naar Duitschland. Tot dusver kon Nederland 5000 ton per jaar tegen een recht van 50 mark per honderd ton invoeren, terwijl hetgeen daarboven kwam met honderd mark per ton werd belast. Voor Denemarken waren de overeenkomstige getallen 86 en 136 mark, namelijk om de concurreerende uitwer king van de gedeprecieerde Deensche valuta te neutra liseeren. Dit houdt nu op, zoodat in feite Denemarken thans voordeeliger kan invoeren dat tot dusver. De Nederlandsche boter-export zal dus de vol- le z wa a r t e van het verhoogde invoerrecht te dra gen krijgen. Pachters en hypotheekboeren. EEN TELEGRAM VAN DEN BOND VAN LANDPAOHTERS. Woensdag is aan den minister van justitie het vol gende telegram gezonden: Het dagelijksch bestuur van den Bond van Land- pachters, te Utrecht bijeen, verzoekt Uwe Excellentie dringend, spoedig maatregelen te nemen, dat dreigende executie wordt voorkomen bij pachters, die restant pacht, waarvoor geen vrijstelling is verleend, krachtens Crisis-Pachtwet 1932. niet kunnen betalen en bij hypo theek-boeren. die aflossing en rente onmogelijk kunnen opbrengen. Ineenstorting platteland schijnt nabij, tenzij ingrijpende maatregelen spoedig worden genomen om ondergang pachters en hypotheekboeren te voorkomen. Bloemenmagazijn „CORONA", KONINGSTRAAT 67 DEN HELDER, levert U alle moderne bloemstukken Telefoon 216. Postgiro 99555. Generaal Wallenius uit de gevangenis ont slagen. De regeering heeft toegegeven; Wallenius is door zijn vasten geheel uit geput. Naar Reuter uit I-Ielsingfors meldt, is de Finsche regeering er toch toe overgegaan generaal Wallenius, den vroegcren chef van den generalen staf uit de ge vangenis te ontslaan. Generaal Wallenius, die met andere militairen, be trokken was bij den Lappo-opstand in Maart j.1., was zooals bekend een hongerstaking begonnen. Walle nius werd Donderdagmorgen per auto naar zijn wo ning vervoerd. Hij was volkomen uitgeput. Twee zijner medegevangenen, die uit sympathie voor hem, ook voedsel hadden geweigerd, hebben na Wallenius vrijlating wederom gegeten. Mrs. Pawley en Ch. Corkran in vrijheid gesteld. Reuter seint uit Moekden: De zes weken geleden door de Chineesche bandieten ontvoerde Engelschen. mrs. Pawley en de employé van de Asiatic Petroleum Company, Charles Corkran, zijn vrijgelaten, nadat den bandieten tevoren straffeloosheid was verzekerd. Mevrouw Pawley en de heer Corkran zijn tegen ge lijktijdige overgaaf van het losgeld van 13.000, de opium en de winterkleeding aan de Japansche red- dingscollonne uitgeleverd en naar Nioetsjang vertrok ken. Mevrouw Pawley, die 19 jaar is, en pas drie maanden gehuwd en de heer Corkran zijn precies 42 dagen in de handen der bandieten geweest, die hen ontvoerd hadden van de renbaan te Nioetsjang, toen zij daar naar een paard zouden gaan kijken. Mevrouw Pawley was goed behandeld, maar de heer Corkran heeft het erg te verantwoorden gehad en was nog in een toestand van vrij groote zenuwoverspanning. KINDERDIEVENBENDE IN SPANJE. De leider van den „zwarten bond" was 10 jaar. De speciale kinderrechtbank te Madrid, ingesteld door wijlen Primo de Rivera, behandelt thans een proces tegen een dievenbende, bestaande uit kinderen. Deze bende pleegde diefstallen in winkels en maakte zich verder schuldig aan zakkenrollerij. De bende dezer jeugdige misdadigers, werd de „Zwarte Bond" genoemd en de leider is een tienjarige jongen. De gestolen goederen werden afgeleverd aan een man, die door de politie is gearresteerd. Dwars door Rotterdam. De yo-yo!... Tien cent!... De yo-yo!... Tien cent! Hij keek z'n pubiek niet aan, slechts het oog gericht op het op en af rollende houten klosje, waarmede-ie handig boogjes beschreef en dat angstig precies aan z'n bewegingen gehoorzaamde. De yo-yo! De Japansche yo-yo... het nieuwste mid del om je zenuwen op rust te laten komen... Tien cent! De yo-yo, die iedereen moet koopen, die last van pieke ren heeft. Yo-yo... het instrument, dat menschen, die zwaar denken niet meer laat denken, en menschen. die nóóit denken, laat denken. De Japansche yo-yo... tien cent... die de wereld veroverd heeft. Waar de grootste geesten van dezen tijd zioh niet voor schamen mee te spelen... De yo-yo, waar je je schoonmoeder mee zoet kan houden De echte, uit Japan geïmporteerde yo-yo, die door de militaire auto riteiten is ingevoerd om de verveling te verdrijven... Assiblief, daar gaaat-ie weer... hopla... hópla... kijk dat dingetje is klimmen... hópsekéés... nu wèer naar bené den... de echte Japansche yo-yo. Die je mee naar bed kan nemen, als je last van slapeloosheid hebt. De alle verveling verdrijvende yo-yo, waarmede een ieder, die modern is en er voor wil doorgaan, zich amuseert. Tien cent! De aardigheid voor groote menschen en kleine kinderen. De yo-yo, die de diepste peinzers en zwartgalligste menschen 'n glimlach op het gelaat brengt. De yo-yo, die krankzinnigen weer leert denken. De yo-yo, waar mede over 'n paar maanden iederéén is gewapend. Waarmede de dhaufeurs van wachtende auto's den tijd kunnen verdrijven, waarmede men zich kan amuseeren, als er een brug open staat. De yo-yo... om te gebruiken bij tramhalten, zoolang er geen tram aankomt... Tien cent! Hupsekoos... daar gaat-ie weer... Het móóiste speelgoed voor oud en jong. Waarmede je den tijd kunt korten, als je bij een dokter moet wachten. Als je in de rij staat om belasting te betalen. Als je heelemaal in je eentje thuis zit en niemand een woord tegen je smoest De echte Japansche yo-yo, die maar één duppie kost... Assiblief, daar gaat-ie weer. Voor oud en jong... Om het denken óf te leeren. Om de malaise te ver geten. Om weer te kunnen lachen... De yo-yo, die be loont voor je handigheid. Het eenige werk in dezen snerttijd, waar een mensch nog succes van heeft. Kijkt- ie maar is klimmen... hupsekéé... daargaaat-ie weer... De échte Japansche yo-yo, waar de mikado zelf mee speelt Waar koningen en keizers, voor zoover ze hun baantje nog hebben, zich mee amuseeren. Waar staats lieden zich als kinderen mee amuseeren. De yo-yo... het éénige middel om fit te blijven. De uitvinding om wak ker te blijven voor de leden van ontwapeningsconferen ties. Tien cent! De yo-yo, om tijdens de zittingen van den gemeenteraad te gebruiken. De yo-yo voor het ge- tneentepersoneel... voor harde werkers en dagdieven... opscheppers, oplichters, dieven en moordenaars. Het mooiste geschenk om aan je familie in de bajes te ge ven, waar ze zich ook zitten te vervelen... De yo-yo... tien cents... Waar het menschdom van onzen tijd met verbazing naar staart. Omdat de yo-yo rèdding brengt aan een ieder die ontwricht is... en door dc belastingen Is leeg gezogen. De yo-yo... het éénige middel in dezen tijd om nog voor verstandig door te gaan... De yo-yo, waarmede men z'n geschokt evenwicht kan herstellen en z'n vermoeide hersens mee op rust kan brengen. Waar alle verstandige menschen mee spotten en die alle verstandige menschen er tooh toe brengt om het óók ééns te probeeren... Hüpla, daar góót-ie weer. Ze vliegen weg... tien cents... omdat ze het menschdom het verstand terug geven, omdat ze het dénken tegengaan... tien cents... 'k Zal u óók helpen mijnheer... zéker opoe... jij krijgt er óók een... Het Japansche apparaat tegen hersen- verweeking en zwakzinnigheid... 'k Zal u helpen domi nee... ja lieve schat... 'k zal je óók helpen... De yo-yo... waar jullie allemaal van zullen opknappen... omdat het 't denken tegengaat, overspannen hersens tot rust brengt en de... Maar wacht... daar komt 'n agent... o nee géén gevaar... hij speelt met z'n yo-yo... Het eenige middel om in dezen tijd nog voor verstandig door te gaan... hupsa. daar gaat-ie weer... 10 cents... en je bent eigenaar van het apparaat, dat aan het mensch dom van de geheele wereld uitkomst en redding brengt In deze crisis... Assiblief... 'k heb er nog 'n paar... astublief tien cent... nog maar één doosje. van de veertig... van de veertig doozen elk met 'n gros... 40 maal 144... dat zijn zeven en vijftig honderd en zestig yo-yo's in twee dagen... De fabrieken werken met dag- en nachtploe gen; de industrie leeft óp... duizenden en millioenen yo yo's worden er dagelijks afgeleverd... De yo-yo brengt arbeid... winst... gèld verdienen... waanzin... zenuw schokken... Yo-yo... niets anders dan yo-yo... alles moet yo-yoën... wil de wereld zich herstellen... 't Houten rol letje met het touwtje... het middel, waarmede de crisis over de geheele wereld de kop ingedrukt zal worden... Yo... yo... tien cent... Yo-yo allemaal de yo-yo-ziekte...- N. R. Ct. Inbrekers te Venlo bytijds aangehouden. Zy wilden dien nacht juist hun slag slaan. Donderdagavond omstreeks 9 uur ontdekte een sur- veilleerend agent in het villapark te Venlo. twee be hoorlijk gekleéde vreemdelingen, die rondom de ver schillende villa's heenliepen en aldus een vrij verdachte houding aannamen. De agent die de zaak niet ver trouwde. hield de beide vreemdelingen aan, welke ech ter bij de komst van den politieman trachtten te vluch ten. Daar de agent dreigde van zijn vuurwapen gebruik te zullen maken bleven de aangehoudenen staan en gingen gewillig mee naar het politiebureau. Bij de daar op hen gehouden fouilleering werden o.m. gevonden twee maskers, een revolver, geladen met 5 patronen, vijlen, bijtels. loopers. twee zaklantaarns en meerdere inbrekerswerktuigen. De aangehoudenen bleken te zijn de 27-jarige K. S. en de 27-jarige J. Z., beiden afkomstig uit Dusseldorf. Bij het verhoor gaven de aangehoudenen, toe voornemens te zijn geweest in dien nacht in een der villa's hun slag te slaan. Inbraak ln een gemeentehuis. Een ware verwoesting aangericht. In den nacht van Woensdag op Donderdag hebben inbrekers zich toegang verschaft tot het gemeentehuis van Heteren. De inbrekers hebben op hun gemak het. gèheele gebouw doorzocht en van de bureaux en schrijf tafels de laden opengebroken. Ook een stalen kast was gewelddadig geopend. Een bedrag van ongeveer twee gulden aan klein geld wordt vermist. Toen de inbraak Donderdagmorgen werd ontdekt, bleek een ware ver woesting aangericht te zijn. Alle bescheiden waren uit kasten en laden gehaald en door de lokalen verspreid. Bij het onderzoek, dat onder leiding van den burgemees ter, den heer Knoppers, werd ingesteld, werden vinger afdrukken gevonden. Inbraak te Oss. Honderd kippen gestolen. In den nacht van Woensdag op Donderdag is Inge broken bij den landbouwer Geurts in de Heysteeg te Oss. Honderd kippen zijn gestolen. De politie stelt een onderzoek in. De eigenaar is tegen diefstal verzekerd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 9