Een groote nederlaag voor Schagen I. Met 0—7 van Uitgeest verloren. Programma N.H.V.B. FOSTER's MflRGPILLEN H.S.V. II—Schagen IV. 1-2. DDSKO. I—Schagen II. 6-2. Helder A—Schagen A. 5—2. Beverwijk wint met 4—3 van Texel. DIVERSEN. SPORTNIEUWS Sparta heeft een off-day. Een groote nederlaag. Regen en wind spreken een woordje mee. Zondag j.I. ontving het eerste elftal van Sparta Uit geest I, een ploeg, die momenteel een plaats inneemt in het midden der ranglijst. Deze strijd is beëindigd in een groote overwinning der bezoekers, een over- ning, die hoewel ten zeerste geflatteerd, dan toch ten volle verdiend was. Uitgeest heeft zich in het veld de meerdere getoond, alhoewel we dircet moeten verkla ren, dat een zoodanige overwinning op Sohagen wel nimmer weer zal plaats vinden. Maar hoe het ook zij, Sparta heeft door dit gebeuren zich in een minder hoopvolle positie geplaatst; menige illussie daardoor verloren doen gaan. Mag als een balsem op de wonde gelden, dat nu ook Buiskool aan de oude formatie ontbrak, tengevolge van een hem overkomen ongeval, de nederlaag is te groot om deze aan dit feit toe te schrijven en zeer zeker is een en ander toe te schrij ven aan een geheel uit vorm zijnde ploeg, die, hoewel hard werkend, zich zag overwonnen door een technisch beter spelend Uitgeest.Het wilde absoluut niet vlotten in de gelederen der Spartanen, geen moment van eenig geluk werd den spelers deelachtig en toen regen en wind een hartig woordje gingen meespreken, was het met Sparta gedaan. Ten aanschouwe van velen, werd een nederlaag geleden, die nog lang van zich zal doen spreken; een nedrelaag waarin vrouwe Fortuna geheel de zijde had gekozen van de gasten en Sparta ten «enenmale den rug had toegekeerd. Over den wedstrijd het volgende: De eerste 3 kwartier. Als scheidsrechter Beauchampet de aanvoerders bij zich heeft geroepen, blijkt het, dat aanvoerder Rus de toss heeft gewonnen en zoo trapt Uitgeest tegen den sterken wind af. Direct stormt Uitgeest op de Schagen-veste af en zien we Vlottes resoluut wegwerken. Alhoewel de regen zich niet doet gelden is het veld niet in uitstekende conditie en is het plaat sen van den bal een zeer lastig iets. Prins kan den bal niet laag houden bij het uittrappen en daardoor komen de bezoekers geregeld in het bezit van het bruine leer. Aanval op aanval wordt er op de Spartaveste onder nomen en reeds spoedig zien we de eerste goal scoren door den rechtsbuiten van Uitgeest (01). Niet ontmoedigd vallen de Spartanen aan en vooral W. Rus toont zich op den rechtervleugel zeer bewege lijk en menige voorzet wordt er door hem afgegeven, welke echter meerendeels door den linksback van Uit geest worden onderschept en weggewerkt. Bij een snel len aanval van U. aarzelt Rempt en daardoor krijgt Uitgeest de gelegenheid den voorsprong te vergrooten, 20. Een enkele aanval van Sparta sticht geen ver warring in de achterhoede van de bezoekers en kalm en zeker vrijwaren ze hun doel van een doorboring. Verrassend snel volgen de aanvallen elkaar op de Spar- ta-goal op en de vliegende schoten gaan rakelings langs en over. Aanvoerder Rus, ziende het gevaar, geeft zelf het voorbeeld en tracht door rusteloos wer ken wat verademing te brengen. Niets mag baten. Tn snel tempo volgen de aanvallen zich op Prins' heilig dom op en alras wordt de derde goal tegen de thuis club gescoord. Nog geven de Spartanen geen kamp. Meer en meer gaat de tijd en als dan de scheidsrechter rusten fluit, heeft Schagen reeds een 30 achterstand. In de rust. In de rust wordt in beide kampen de situatie bespro ken. De geel-zwarten zijn in het geheel niet ontmoedigd en met recht hoopt men op een keering der kansen. Aanvoerder Rus spreekt zijn mannen allo moed toe en geeft de noodige aanwijzingen. De bezoekers zijn ook verre van gerust en herinneren zich ten zeerste de wed strijden in vorige seizoenen, waarin Schagen zich als een geduchte tegenstander deed kennen. Maar een 30 voorsprong gaf toch vertrouwen, zoodat beide ploegen zich na de hervatting, met elan in den strijd wierpen. De tweede helft Na de rust komt Sparta geducht opzetten. Aanval op aanval volgt er en ternauwernood ontkomt het doel der bezoekers aan een doorboring. Van links en rechts wordt het doel der bezoekers onder vuur genomen, maar resultaten worden er niet geboekt. Maar helaas ontlast zich een hevige regenbui, die het spelen ten zeerste bemoeilijkt. In korten tijd is het veld 30 OCTOBER A.S. 1 B: R.C.Z. 1—Z.F.C. 5; W.F.C. 5—Bergen 1; K.F.C. 3Alkm. Boys 1; 1 C: West Frisia 3—N. Niedorp 1; M.F.C. 1—Strand vogels 1. 1 D: B.K.C. 1—Helder 3; Petten 1—Wieringerwaard 1 Succes 2M.L.D. 1. 2 D: Alkmaar 2C.S.V. 1; Alcmaria 4Schoorl 1; Alkm. Boys 2—Uitgeest 2; 2 E: Sparta 2—J.V.C.; H.R.C. 4—Dosko; Texel 2— Watervogels 1. 2 F: West Frisia 4Holandia 4; Hem 1Berkhout 1. Aartswoud 3Sijbekarspel 1; Andijk 2M.V.K. 1. 3 B: K.S.V. 1Ursem 1; Uitgeest 3Alk. Boys 3. 3 D: V.C.L. 1—Oudendijk 1; N. Niedorp 2—Twisk 1; Andijk 3—Hem 2; O.K.B. 1—West Frisia 5. 3 E: D.E.S, 1—iH.S.V. 1; Sparta 3—Succes 3; Kolhorn 1—Helder 5. 4 D: N. Niedorp 3Bergen 3; Ursem 2—K.S.V. 2; Alkmaar 3C.S.V. 3; Akersloot 1'Schoorl 2; 4 F: M.F.C. 4Aartswoud 2; Hem 3O.K.B. 2; Ouden dijk 2—M.V.K 2. 4 G. Wieringerwaard 2—Petten Succes 4:H.S.V. 2; J.V.C. 2Callantsoog 1. Junioren: O.S.V. aHol land ia ar, Alcmaria aAlkm. Boys a. Adspiranten: Alcmaria aAlkm. Boys a; Alkmaar a— Schoorl a; Alkm. Boys bUitgeest b; D.T.S. aAlcma ria b; Ursem aK.S.V. a; Alcmaria cAlcmaria d; West Frisia b—iHollandia a; M.F.C.—Andijk a; V.C.L. aHollandia b; Hem aBerkhout a; Helder aH.R.C. a.; Succes aH.R.C. c; D.E.S. aHelder d; Helder c H.R.C. d; Sparta b—J.V.C. a; H.R.C. g—H.S.V. a; H.R.C, eHelder e. (Algem. Sportblad.) onbespeelbaar en van goed voetbal is geen sprake meer De ballen schieten weg en balcontrole is er niet meer uit te oefenen. Het is voor het talrijk opgenomen pu bliek niet doenlijk om langer langs de lijnen te blijven staan en wijselijk zoeken allen een goede sohuilplaats. Dat de scheidsrechter door laat spelen is onmenschelijk en onverantwoordelijk, maar niettegenstaande van alle zijden hierop wordt gewezen, moet het spel worden voortgezet. Dat de Spartanen nu den wind mee hebben is meer na- dan voordeel. De ballen worden door den wind in razende snelheid over het veld gejaagd en de voorzetten zijn niet te houden. Langzaam maar zeker voeren de Uitgeestenaren de score op tot 70. Met dezen stand komt dan eindelijk en tot aller genoegen het ein de. Zoo heeft dan Schagen een smadelijken nederlaag geleden; een nederlaag, die zeer zeker verdiend is, maar ten zeerste is geflatteerd. Dat de scheidsrechter den Streurigen moed had, om in dit hondenweer te laten door spelen, is ten zeerste te laken. Door en door nat en ver kleumd verlieten 22 spelers het veld. Dat na de rust van geen voetbal kon worden gesproken, laat zich denken. Dat een scheidsrechter zoover kan gaan is een fout, en we moeten dan ook van deze plaats een duidelijk protest laten hooren en onze afkeuring uitspreken over het feit, dat de leider van dezen strijd niet van zins was om al die menschen te sparen voor de gevolgen van dit beestenweer. Waren we dan ook eerst als steeds van zins om een uitgebreid verslag te geven van deze ontmoeting op 't Spartaveld, men duide het ons niet euvel dat ook wij een heenkomen zochten in dit weer, dat nog te slecht was om er een hond in te jagen, desnoods dan 22 jon gemannen, die, naar het heet, spelen voor hun genoegen Mag het vreemd luiden, we zien Schagen I met ge rustheid naar Uitgeest reizen om revanche te nemen van dezen verregenden wedstrijd, waarin alle voorspoed stond aan de zijde der gasten. Indien gij voortdurend last hebt van schele hoofdpijn als gevolg van een slechte spijsvertering, gebruik dan eens een poosje Foster's Maagpillen, het betrouwbare, zacht werkende laxeermiddel. Alom ocrktljgbaat f 0.65 eet flacon. Om pl.m. 2 uur liet scheidsrechter Van Dam begin nen. H.S.V. won de toss en verkoos om tegen den ta melijk harden, schuin op het veld staanden wind te spelen. Schagen neemt midden uit en gaat meteen op H.S.V. doel af. De voorhoede van S. weet echter het doel niet te vinden en schiet tegen de lat. Den heelen wedstrijd door is het ons opgevallen, dat het de S. voorhoede aan schutters ontbreekt. Ze schie ten wel op het doel, maar telkens is het tegen de lat, tegen den paal, over of naast. Jongens, traint eens in het goal-schieten. Na ongeveer 10 minuten spelens, weet de S. mid- voor, Sj. v. d. Wal uit een schermutseling te doelpun ten (01). S. onderneemt voortdurend aanvallen op het H.S.V.- heiÜgdom. Uit een van deze uitvallen komt een hoek schop. Leni neemt hem zet mooi voor doel, daar neemt een H.S.V.-back den bal op z'n hoofd, en doel punt voor Schagen (02). Direct hierop weet H.S.V. te doelpunten (1—2). Schagen is steeds in de meer derheid, H.S.V. heeft de onhebbelijkheid gekregen, om steeds ruwer te gaan spelen. Om ongeveer 3 minuten voor de rust moest de linksback R. Rempt uitvallen, omdat hij weer last van z'n oude blessure kreeg. Voor rust viel ons nog op, dat de H.S.V.-backs steeds uit trapten. Na nog eenige aanvallen van Schagen komt de rust met 1—2. Na de rust zien we een aanvallend H.S.V., en een verdedigend Schagen. Behoudens enkele S.-uitvallen hadden de H.S.V.'ers een sterk overwicht. Nu pasten de S. backs de tactiek van H.S.V. toe en trapten de ballen steeds uit. Toen H.S.V. zag dat ze het toch niet konden win nen, probeerden ze het spel te forceeren. Ze gingen zelfs zoover, dat ze aanmerkingen op het beleid van den scheidsrechter maakten. Hierop stuurde de scheidsrechter een H.S.V.-speler uit het veld. Na eeni ge minuten spelens stuurt de scheidsrechter er nog een naar de kleedkamer. Na nog wat heen en weer getrap kwam het einde met 12. De scheidsrechter leidde naar behooren. Het moet ons toch even van het hart, dat de hou ding van het publiek verre van behoorlijk was. Laten zij zich eens herinneren dat de beste stuurlui aan wal staan. Een sterk Schagen elftal heeft verdiend den strijd gewonnen. Schagen II kon het tegen DOSKO. lang niet bolwer ken en moest met 6—2 de vlag strijken. Dat valt ons geducht tegen van de Spartanen. We hadden zeker een punt van de twee binnen verwacht. Een teleur stelling voor den Schagen-aanhang,maar een groote verrassing voor de Oudesluizers en anderen. DOSKO. neemt meteen de leiding over, daar H.R.C. IV in Den Helder van Watervogels verloor. Dit is tenminste nog een troost. De 5—2 uitslag valt ons mee van Schagen A, dat geheel volledig vertrok. Dat zal de withemden niet meegevallen zijn jongens dat er zoo gewerkt werd. Een stukje verslag ontving ik niet. Wie zorgt er voortaan voor?, Het spel van Beverwijk over alle linies en in alle opzichten beter. Het enthou siasme der Texelaars houdt de balans lang in evenwicht. Prachtig werk van Texel's keeper Beverwijk nog onge slagen. Er is geen twijfel mogelijk, dat de zege ten deel is gevallen aan het elftal, dat het best speelde en 't sterkst was. De ploeg die al zulke schoone verrich tingen op haar naam heeft staan, heeft dan ook wel aan haar reputatie beantwoord. Wederom zij hulde gebracht aan het technisch goed voetbal van Beverwijk. Maar daarnaast mag een uiting van bewondering voor den taaien tegenstand der Texelaars evenmin achterwege blijven. Eervolle zege. Wij schreven het in onze inleiding reeds: het is een eervolle zege geweest op een moeilijk te kloppen tegenpartij Beschouwen wij de ontmoeting in haar geheel, dan moet geconstateerd worden, dat het een goede, maar geen bijzonder mooie een spannende maar geen enerveerende wedstrijd is geweest. Van goed gehalte was hij vooral van Beverwijksch stand punt, omdat een zeer behoorlijk technisch peil be reikt werd, maar om mooi genoemd te kunnen worden, had 't spel der Texelaars van beter gehalte moeten zijn en dat was niet het geval. Dat zij het des ondanks tot een gelijken strijd gebracht hebben, is te danken aan hun niet te overteffen geestdrift, welke o.m. ten gevolge had, dat er van weerskan ten nu en dan „hard" gespeeld werd. 't Lang on zeker blijven van den uitslag heeft de spanning er vrijwel tot het eind toe ingehouden Wel heeft Bever wijk vrij gauw een 20 voorsprong behaald, maar bij die twee doelpunten bleef het zeer geruimen tijd en toen Texel vlak voor de rust uit een strafschop even buiten het strafschopgebied tegenscoorde, leek het alsof de overwinning in gevaar zou komen. Techniek tegenover enthousiasme. Het was dus een wedstrijd van techniek tegen over enthousiasme evenals zoo vaak geschiedt. Die geestdrift mocht dan wel eens tot oportuniteitsvoet- hal geleid hebben, maar een machtig wapen is en blijft het. Dit wapen is nu door de Texelaars gehan teerd eno.i. met succes. Zij hebben de juiste les geput uit voorgaande wedstrijden en begrepen dat technisch alleen geen resultaten kan opleveren. Thans hebben ze door hun ouderwetsche enthou- siame, de Beverwijkers geruimen tijd in bedwang gehouden, Ten slotte moesten ze toezien, hoe Bever wijk 4 minuten voor het einde liet winnende doelpunt maakte. Toch is er kranig gespeeld door de Texelaars De wedstrijd. Dank zij de mooie terreininrichting van Beverwijk en een tribune van 300 zitplaatsen, waren een 1000-tal personen getuige van dezen wedBtrijd. De omstandig heden waren niet ongunstig. Weliswaar deed de kille Noord-Ooster eerder aan den kachel denken dan aan voetbal, maar van invloed op het spel is de wind, die recht over het veld stond, nauwelijks geweest. Jam mer, dat 10 minuten voor de rust een forsche bui kwam opzetten, die spoedig het terrein uiterst glad deed worden. Het veld vertoonde niet de minste sporen van den recenten regenval, 't was absoluut niet glad. Jammer was het daarom dat het tijdens den wed strijd begon te regenen. De samenstelling der elftallen. Beverwijk: Adrichem; Zoutman, de Ruiter; W. Kuier, v. Amersfoort, Rooiemans; W. Bakker, T. Kuier, A. Marx, Maanhout, S. Teeling. Scheidsrechter: H. van Kleef. Texel: J. Gras; D. Zijdewind, Jo Ran; J. J. Kiljan, N. de Graaf, J. Verhoeve; G. Witvliet, A. Verkije, W. Winter, J. Gielis, H. Ran. In de eerste periode van den strijd was Beverwijk volkomen in de meerderheid, doordat zij beter speelde. Het samenspel vlotte uitstekend, de bal werd goed laag gehouden en weldra al kreeg keeper Gras eerst een sohot van Kuier en daarna een gevaarlijken boog- bal van Maanhout te verwerken. Toch waren ook toen de Texelsche aanvallen niet van gevaar ontbloot, want toen de linkervleugel goed doorbrak en keeper Adri chem misgreep, snorde een hard schot van Willem Winter maar net naast. Veel kans kreeg de voorhoede der Texelaars verder niet en de Beverwijkers gingen meer en meer het spel beheerschen. Hoe langer hoe meer komen de roodbroeken opzetten. Een hard schot van T. Kuier wordt op keurige wijze door Gras weg- gestompt, doch direct opnieuw weer ingeschoten, maar weer duikt keeper Gras op en geeft geen kans. Een prachtig staaltje van herstellen. Na 9 minuten spelens hebben de Beverwijkers steeds een hevigen d*pk uit geoefend op de Texel-veste. Kuier komt dan plotseling alleen voor keeper Gras, maar juist als hij schieten wil, komt Zijdewind te hulp, die corner werkt. Deze zweeft hoog voor het Texel-doel en wordt tenslotte na eenig heen en weer getrap naast geschoten. In deze periode wordt er best door de Texel-achter- hoede gewerkt en ons valt op het goede verdedigen van Zijdewind, die veel voor den zeer zwak spelenden J. Ran opknapt. Keeper Gras waagt het dan eenige malen ver uit z'n doel te loopen en al trappende weg te werken. Dit waren zeer gevaarlijke momenten. Texel trekt dan zeer onverwachts ten aanval. Wit vliet krijgt een opgelegde kans, maar zijn sohot vliegt hoog de regenwolken tegemoet. Na den uittrap gaan de Beverwijkers ten aanval. Teeling krijgt den bal te pakken, passeert Zijdewind keurig en schiet keihard in. Al vallende weet keeper Gras den bal uit het doel te slaan, de bal komt echter net voor de voeten van T. Kuier., die zich niet bedenkt en keihard inschiet, 10. Keeper Gras is bij z'n val geblesseerd geraakt aan z'n schouder en moet het spel even gestaakt worden. Hij behoeft echter niet uit te vallen. Beverwijk heeft de leiding na 32 minuten spelens. Direct vallen de Texelaars nu aan. Hun aanval wordt afgeslagen en direct vallen de roodbroeken mooi open aan. Teeling zet voor en T. Kuier kogelt hard ln. Ver buiten het bereik van keeper Gras verdwijnt de bal in het Texelsche doel, 20. Daarna is Texel geruimen tijd in 't offensief geweest Van beide vleugels kwamen de aanvallen los, en vooral H. Ran, de oud Helder I-speler, goed gevoed door de Graaf, gaf eenige puike voorzetten. Winter kreeg eenige malen gelegenheid door te breken. Eerst echter schoot hij. alleen voor doel gekomen, hard over en even later schoot hij uit 'n voorzet van Ran naast. Een keurig staaltje van Henk Ran was een niet van gevaar ont- bloote aanval. Deze wordt echter afgeslagen. Willem Winter krijgt den bal te pakken op het middenveld en snelt er mee naar voren en voordat de Beverwijkbacks hem kunnen krijgen snort de bal langs Adrichem 2—1. Dan nog een zeer snellen aanval der Texelaars, waar bij zc het ld aai' spelen van een meter voor het doel hoog over te schieten, en het is rusten. Na de rust valt Texel direct aan en heeft een stevlgen wind in den rug. Dit helpt hun nu eenige vlugge aanvallen te ondernemen. In deze periode loopt het de Texelaars te gen, als de Beverwijk-keeper een Texelspeler met de handen onderste boven gooit, ontgaat dit scheidsrechter v. Kleef. Jammer voor den Texelaar, die hierdoor een mooie kans om gelijk te maken, zag voorbij gaan. De Texelbacks zijn te ver opgedrongen, wat hun bij een zeer snellen Beverwijkaanval noodlottig wordt. Teeling zet mooi laag voor en Maanhout doelpunt drie minuten na de rust onhoudbaar, 31. De eilandbewoners geven het niet op en trekken ten aanval. Een hard schot van Nic Ran weet de Beverwijkkeeper al vallende te stop pen; hij kan echter den bal niet voldoende vasthouden deze rolt eenige meters voor hem uit, de Ruiter ziet het gevaar, en grijpt resoluut in door hard weg te trappen Net op tijd ook, want Winter was er bijna al. Aan de andere zijde kan de Graaf net corner werken als keeper Gras plotseling een voorzet misgrijpt. Deze corner wordt hoog voor het Texel-doel geschoten, doch goed door Jo Ran weggekopt naar de Graaf, deze zet onmiddellijk z'n rechtervleugel aan het werk. Een lage voorzet volgt, welke door drie Texelaars wordt gemist Beverwijk speelt technisch veel beter, maar het pure enthousiasme der Texelaars werkt op Beverwijk als ijs. Een vrijen trap In de 24e min. na rust valt Texel een vrije trap vlak op den rand van het strafschopgebied ten deel. Deze wordt door Winter genomen. Een hard sohot, wat via een Beverwijk-been in het net verdwijnt, 32. Beverwijk ziet dat het zoo niet kan en valt ontstui- mig aan. Jo Ran mist dan, doch Zijdewind snelt te hulp en weet den bal vlak voor de voeten van Kuier vandaan corner te schieten. Deze zweeft hoog voor het Texel-doel, maar wordt na eenig heen en weergekop ten slotte door aanvoerder Rooiemans naast geschoten. Het spel wordt forsch als scheidsrechter v. Kleef eenige malen verzuimt ln te grijpen voor gevaarlijk spel. De gelijkmaker ontstaat als Texel weder een vrijen schop ten deel valt, nu ongeveer een meter of veertig van het doel af. Aan voerder de Graaf plaats den bal echter afgemeten voor het Beverwijk-doel en onder het donderend gejuich van de vele meegekomen Texelaanhangers trapt J. Gielis in de 32e minuut ver buiten het bereik van keeper Adri chem de gelijkmaker in het net, 33. Beverwijk doet alles om het verloren terrein weder te herwinnen, maar Texel begint hoe langer hoe beter te spelen, waardoor de betere techniek van Beverwijk in het niet zinkt. Een hard schot van den Beverwijker Bakker wordt door keeper Gras op keurige -wijze corner gewerkt. Win ter schiet kort daarop uit een mooie lage voorzet van Jo Ran via den keeper vlak naast. Deze corner levert ecJHterr ni«ta op. - Het winnende doelpunt komt dan voor Beverwijk, twee minuten voordat het eindsignaal klinkt, onder groot gejuich van de zeer vele Beverwijkaanhangers. Een mooie voorzet van Bakker lokt keeper Gras uit z'n heiligdom, Kuier is er als de kippetjes bij en schiet langs keeper Gras In het verlaten doel, 43. Onder groote spanning verstrijkt de laatste minuut en als het eindsignaal klinkt heeft Beverwijk een moeilijke overwinning behaald. t Is uit met de pret. Het bestuur van den N.H.V.B. heeft besloten geen dispensatie meer te verleenen aan leden, die den leef tijd van 16 jaar hebben bereikt, om alsnog in de adspi- rantencompetitie uit te komen. Het verleenen van dispensatie aan dergelijke leden ls dus voor goed van de baan, ook voor komende jaren, aldus de off. mededeelingen van den bond. Wij teekenen hierbij aan dat de geldende regeling, vol gens welke spelers die nog geen twaalf jaar zijn,'per missie kunnen krijgen toch uit te komen, blijkbaar on aangetast is gelaten. Dispensati©v«rleeningera. Ondertusschen publiceert het Alg. Sportblad nog een rijtje (van no. 96 tot no. 103) aan wien dispensatie is verleend. Waaruit men ziet, dat het dispensatie-verlee- nen onrustbarende vormen begint aan te nemen. Er zijn vereeniglngen geweest die voor een stuk of acht West-Frisia als wij 't goed hebben zelfs voor elf spelers dispensatie kregen. Bij de thans gepubliceerden lezen wij: C. Kroon, lid van Bergen; C. Veis, G. v. Doorn, beiden lid van Alkm. Boys; H. Bood, J. de Vet en J. Rentenaar, allen leden van V.C.L. te Langereis. Ovcrschïtfylngen. Gevraagd door F. Kapitein van Velox (Utrecht) naar Succes (Wieringen). Verleend aan F. J. B. Kiesewetter van „Helder" naar Blauw-Wit te Amsterdam en aan M. A. Rottier van D.H.C naar „Helder" Wereldkapmioenschap voetbal. Nu de voetbal van de Olympische SpeleD is geschrapt helaas wordt alerwege een leemte gevoeld. En tal van plannenmakers zijn anar voren gekomen om een wereldkrachtmeting te houden, zonder daartoe in conflict te komen met de amateursbepaling van den Internationalen Voetbalbond, die er oorzaak van was, dat de voetbalsport niet meer als pragrammapunt op de Olympische agenda kon prijken. Onze landgenoot, Karei Lotsy, heeft de te Zürich gehouden bestuurvergadering van de F.I.F.A. (zoo heet de Internationale Voetbalbond) bijgewoond. Er werd o.a. het wereldkampioenschap 1934 bespro ken. Italië heeft zich thans definitief bereid verklaard, de wedstrijden te organiseeren, met dien verstande, dat demi-finale en finale in elk geval te Rome verspeeld worden. Tot 28 Februari a.s. kunnen de landen zich opgeven; eerst daarna wordt tot groepenindeeling over gegaan. De voorwedstrijden zullen reeds in het begin van 1933 aanvangen. Ze zullen het aantal deelnemers tot 16 brengen. Deze 16 spelen dan in 4 ronden volgens bekersvsteam. Diverse Italiaansche sftden zijn voor het verspelen van de wedstrijden aangewezen. De twee halve-beslissingen vinden te Milaan en Na pels plaats; de finale, waarin dus het wereldkampioen- schar) inzet is, wordt in Rome eesDeeld ln den loop van 1934.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6