Uit onze Omgeving. NIEUWS uit de 4e klasse K.N.V.B. Vierde klasse. Callantsoog's 43 zege van verleden week over H.R. C. 7 was ons door BelgiëNederland ontgaan. Vandaar dat we thans met bijzonder genoegen gewag maken van een nieuwe overwinning van de duinstreek-club. Thans was het Racing 8, dat met 61 geklopt werd! H.R.C. 7 won met 52 van Wieringerwaard 2. Succes 4 wist de overwinning van verleden week niet door een nieuw heldenfeit te laten volgen. Met 32 werd ze in Julianadorp geklopt. Sparta 4 haalde uit Den Helder een benauwde 21 overwinning weg ten huize van H.S.V. 2. Petten 2 was vrg. PROTEST FEVENOORD»D.H.C. Aan den 44 uitslag zal misschien nog wel getornd worden. Feijenoord heeft n.1. nog geprotesteerd tegen het niet toekennen van een strafschop, toen een der Feijenoord-spelers in het strafschopgebied werd ge vloerd. Na afloop, aldus de „Courant" zette v. d. Burg de strafschop in een doelpunt om. Mocht Feijenoord het protest winnen scheidsrech ter Grootmeier blijft echter op z'n stuk staan, hetgeen een kwaad ding is dan is de uitslag 54 voor Feij enoord. Aan de protestcommissie de beslissing. T ZAND. Voetbaluitslagen van j.1. Zondag: R.C.B. I—G.Z. I, 2—0. G.Z. HVIOS n, 1—4. Beide wedstrijden werden voor de competitie ge speeld, doch de uitslagen zijn niet geldig, daar door het slechte weer beide ontmoetingen moesten worden afgelast, zoodat nog eens wordt overgespeeld. OUDESLUIS. D.O.S.K.D. I had bezoek van Schagen n. Deze wed strijd werd eenigszins met spanning tegemoet gezien, omdat beide nog ongeslagen waren. De aangewezen scheidsrechter was niet aanwezig, waardoor onder de welwillende leiding van J. Tiesen werd gespeeld voor de competitie. Voor de rust had S. den dwars over 't veld staanden wind nog iets mee, de strijd ging gelijk op, terwijl beide verdedigingen vrijwel de voorhoede's in bedwang hielden. S. wist voor de rust de leiding te nemen. Door den regen werd het een tamelijk lange rust. Aan beide zijden werd flink aangepakt. D. wist vrij spoedig gelijk te maken en zelfs de leiding te nemen, doch S. maakte met een mcoien kopbal uit een corner weer gelijk, 2—2. S. had blijkbaar meer last van den gladden bal dan D., want vooral de verdediging begon raar te schutteren. De S.-keeper liet een paar maal den gladden bal glippen, een S.-speler trapte in eigen doel en de D.-linksbinnen kopte één keer keurig in, waardoor D. een 62 overwinning wist te behalen. Welke uitslag misschien iets geflatteerd is, doch ver diend was de overwinning in ieder geval. Vooral de verdediging van D. maakte een soliederen Indruk dan die van S., want had de D.-verdediging voor rust zoo raar geschutterd als die van S. na de rust, dan had S. met de rust een grooteren voorsprong gehad. D.O.S.K.O. II was schijnbaar druk bezig haar eerste overwinning in de wacht te slepen, in Anna Paulowna tegen B.K.C. II, doch even na rust werd de wedstrijd gestaakt wegens de regen; stad 41 voor D. II. AARTSWOUD. Het was Zondag voor onze voetballers wel een zeer slechte dag. Pride elftallen gingen naar Berkhout, om daar den strijd aan te binden. De uitslagen waren vernietigend: Berkhout IAartswoud I. 51. Berkhout IIAartswoud H, 91. NOORDSCHARWOTTDE. Sparta IIVoorwaarts II 42. Con Zelo HlVoorwaarts III, 16. S.R.C. Jun. AVoorwaarts Jun. A, 22. KON NIET LOOPEN OF STAAN DOOR JICHT. Verschrikkelijke ervaringen met een gelukkig eind. Wanneer een man als hier genoemd, zijn jicht kan kwijt raken, is cr hoop voor eikoen die aan deze kwaal lijdt. Zijn ondervinding moet anderen helpen, daarom geven wij hieronder zijn eigen woorden weer: „Benige jaren lang leed ik hevig aan jicht. Er was zelfs een tijd, dat ik haast niet kon loopen of alleen staan. Ik kon mijn handen niet gebruiken en de duim van mijn linkerhand leek geheel dood, en de nagel zweerde weg. Ik probeerde allerlei middelen, maar niets bleek te helpen. Tenslotte probeerde ik Kru- schen Salts. Mee;- dan een jaar lajig nam ik eiken morgen de kleine, dagelijksche dosis. Ik was zoo blij toen mijn handen en beenen daarop steeds beter wer den, en tegenwoordig ben ik weer heelemaal gezond. Mijn duim is geheel normaal en ook de nagel is weer goed. Ik veel me verplicht deze getuigenis neer te schrijven in de hoop dat andere lijders er hun voordeel mee kunnen doen. Mijn kennissen zeggen, dat ik een wandelende reclame voor Kruschen Palts ben." A. W. Jicht is typisch voorbeeld van tientallen andere kwalen, welke naar de wetenschap bewezen heeft alle worden veroorzaakt door onzuiver bloed. En onzuiverheden in den bloedsomloop zijn het govoi* van een onvoldoende verwijdering van afvalstoffen: of met een woord: hardijvigheid, hetzij in ernstisren of lichten graad. Kruschen Salts nu, dat constipatie onmogelijk maakt, is het eenige zekere middel tegen alle gevolgen van deze kwaal. Kruschen Salt is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en ogisten h fO.90 en f 1.60 per flacon. Nu is het de meest geschikte tijd, dit alles eens zelf te ondervinder op 't oogenblik kunt U Kru schen Salt probeeren op onze kosten. Want door heel Holland zijn onder de apothe ers en drogisten dui zenden flacons Kruschen verdeeld, die vernakt zijn met een gratis proefflacon. U kunt dezen gratis proef- flacon gebruiken zonder den gewonen flacon Kru schen te openen. En als U na deze proef niet vol komen tevreden bent, kunt U den grooten flacon terugbrengen bij den winkelier waar U hem kocht en hij zal U uw Fl. 1.60 (uw geheele uitgave) zonder omwegen terugbetalen. Maar vergeet niet, dat de gra tis proefflacon alleen verpakt is bij de groote maat van Fl. 1.60 en dan nog slechts voor een beperkten tijd. Gaat dus naar Uw apotheker of drogist, voordat hij deze groote proefpakken uitverkocht heeft. Adv. W I ti R I N G E N Feestavond van den R.K. Volksbond. Zaterdag "22 October gaf de R.K. Tooneelvereeni ging „St. Ilippolytus", onderafdeeling van den R.K. Volksbond, een uitvoering op de bovenzaal van den heer Veerdig te Hippolytushoef Ongeveer acht uur opende de Zeereerw. Heer Pastoor Koppert, den feestavond met den Christelij- ken groet en den wensch uitsprekende dat men zich dezen avond zou amuseeren en dat, het, tooneelstuk weder in den smaak mocht vollen. Vervolgens zegt de geestelijke adviseur, dat er natuurlijk weer voor muziek gezorgd is. En om nu de kosten een weinig te bestrijden, heeft het. bestuur het plan gevormd om 2 taarten te verloten. Een lot kost slechts een dub beltje. In de pauze zullen de taarten verloot worden. (Applaus.) Daarna ging met over tot het zingen van het Strijd lied. Nu bracht de tooneelvereeniging voor het voet licht „Als de poorten opengaan tooneelspel in 3 bedrijven van Jos. Smit en Jac. Braun. Hetgeen zeer in den smaak viel en dan ook goeh werd vertolkt. Na het tooneelspel dankte de geestelijke adviseur de tooneelisten voor het opgevoerde, hetgeen wel ernstig, doch mooi was. Thans had de verloting plaats. De 1ste taart werd gewonnen door den J. Bruul, welke hem aan de vereeniging schonk om Amerikaansch verkocht te worden. De 2e werd gewonnen door een groepje heeren, welke haar ook aan de vereeniging schonk, zoodat heiden verkocht werden. De gelukkige winnaars wa ren de heeren Alb. Vmone en N Bruul. Na de verloting sprak de voorzitter van de too neelvereeniging. de heer Kila, nog een kort woord, waarin hij de kunstlievende leden opwekte zich op te geven als lid van de tooneelvereeniging, om alzoo de kas een weinig te steunen, welke financieel zwak is. Daarna sloot de Geestelijke adviseur den avond, zooals hij geopend was, met den Christelijken groet, waarna men tot middernacht nog gezellig bij elkaar bleef. Volksonderwijs. De vereeniging „Volksonderwijs", afd. Wieringen, belegt op Woensdag 26 (Tct.ober a s. een algemeene vergadering in Hotel Dc Haan. Behalve de gewone agenda, welke wordt behandeld, zal de heer lest een lezing houden over „Onderwijs aan achterlijken", en daarna zal vertoond worden de „Volksonderwijsfilm". Alzoo voor de leden van deze vereeniging een mooien avond, welke de moeite zal loonen er hoen te gaan. Barometerstand op Dinsdagmorgen 8 uur: 761 m.M. Vooruitzichten: Vermoedelijk goed weer. Temperatuur: 10 gr. C. is 50 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hoogzijde E 103, Schagen. Gedipl. Opticien - Refractionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. J.1. Zondag gaf de adspiranten-afd. van de Gymnastiekvereeniging „Wielingen", directeur de heer H. Pennekamp, een uitvoering in Concordia, van den heer I. Half weeg te Hippo.; shoef. Hoewel de entree vrij was, kon de belangstelling beter geweest zijn. De gegeven nummers werden mooi en goed af gewerkt, waaraan te zien is dat de leiding in goede handen is. Na de uitvoering werd bal gegeven, echter niet gra tis. D belangstelling hiervoor was grooter. Naar wij vernemen is door den heer R. Post, Hoofdstraat 11, alhier, gevestigd een administratie-, incasso- en informatiebureau. Waar aan een dergelijk bureau steeds behoefte be staat en gezien de lange jaren kantoorervaring van den heer Post, is zijn initiatief toe te juichen, en wen- schen wij hem veel succes. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertentie. Staking timmerlieden. J.1. Maandag zijn ongeveer een twintigtal timmer lieden in staking gegaan, allen leden van den Alg. Ned. Bouwarbeidersbond. Ongeveer dertig timmerlie den hebben het werk niet gestaakt. Hieronder zijn de leden van den R.K. Bouwvakarbeidersbond, de in het geheel niet aangeslotenen en ook enkelen welke wel aangesloten zijn bij den Alg. Ned. Bouwvakarbei dersbond. Omtrent het ontstaan van het geschil ver wijzen wij de lezers naar een in ons blad van j.1. Don derdag voorkomend bericht. WIERINGERMEER SLOOTDORP. Pogingen om alhier een tweejarigen landbouwwin- tercursus te houden, zijn om verschillende redenen afgestuit. In aanmerking nemende dat 40 belangstel lenden zich voor bovengenoemden cursus hebben op gegeven, zullen nu pogingen worden aangewend een cursus te houden voor Algemeene Ontwikkeling. Hierover zal een vergadering worden gehouden en zullen belangstellenden worden uitgenoodigd Dins dag 25 October, 's avonds 7 uur, samen te komen in de School te Slootdorp. Regenval. Wie de laatste dagen of weken door de aangren zende, of liever verdere polders gaat, krijgt den in druk dat de waterafvoer overal nog niet idiaal 'ge regeld is, waar stukken land onder water staan en greppels meer op slooten gelijken. Hierbij maakt de Wieringermeer een uitzondering. De geweldige ab- normalen regenval van de laatste dagen of weken, geeft hoogstens één dag een hoogeren waterstand in de kanalen, om weer op haar gewenschte peil terug te keeren; wel een bewijs van een goed gekozen ca paciteit de watergemalen hier zijn. Zeker een hijzon der groot voordeel voor deze nieuwe gronden, die ont waterd moeten worden. Opening nieuwe winkel. De heer v. Oers had het genoegen Zaterdagavond een groentenwinkel te openen. De keurig ingerichte winkel en woonhuis past geheel in het kader waar het gebouwd is, op den mooien winkelstand tusschen Hotel en Postkan' or. Wij twijfelen niet of door reèele bediening zullen de bewoners van Slootdorp en omgeving door den ondernemer aangetrokken worden en wenschen hem succes. ANNA P AULOW N A DINSDAG 25 OCTOBER V.C.J.B. Anna Paulowna, nam. 7.30 uur, Bijeenkomst. BREEZAND. Uitvoering „Vriendschap". Het regende pijpestelen Zondagavond. Niet eventjes, maar uren achtereen. Geen wonder dus dat de zang- voreeniging „Vriendschap" op haar uitvoering in ds zaal van den heer Jb. Borst maar weinig bezoekers had en dat bij de wegblijvers ook onze plaatsvervanger be hoorde. die U van deze uitvoering iets zou vertellen, om dat de gewone verslaggever zichzelf in wat al te nau we betrekking met de uitvoerende vereeniging gevoelde. Nu moet hij 't toch zelf doen en uitd en aard der zaak wat aan de oppervlakte blijven. Begonnen werd met een drietal niet te zware koor tjes. waarvan één een goede bekende was. Het tweede deel van het zangprogramma bestond uit vier nummer tjes, die menigeen wat vreemd in de ooren geklonken zullen hebben. Eén er van stond in een geheel andere toonschaal, dan thans gebruikt wordt en in een ander nummertje ontbrak de maat indeel ing. Het waren dan ook heel oude koren, gecomponeerd in de 16e en 17e eeuw, toen de muziek nog anders geschreven werd en men zich nog niet altijd bond in het keurslijf van ver deeling in maten, zoodat men ook een grootere vrijheid had om de muziek in overeenstemming met de woorden te maken. Een tweetal driestemmige vrouwenkoortjes sloot het gedeelte van den avond, waaraan de zangver eniging zelf meewerkte, af. Ter afwisseling van de zangnummers en na de pauze trad het duo KapperPruis op. Het bleek ons, toen we het oor zoo' hier en daar te luisteren legden, dat dit duo door het publiek zeer verschillende beoordeeld werd. Een minderheid vond de manlijke helft 't best. De meesten hoorden het liefst mevr. Pruis en het merkwaardige was, dat hieronder vele dames waren en dames zijn toch meestal, wanneer het haar eigen sekse betreft, niet zoo erg toegeeflijk in haar oordeel! Onze eigen opinie ook hierbij maar opzij zettend, zouden we kunnen opmerken, dat zoo ergens, dan ze ker op dit gebied, de minderheid niet altijd ongelijk behoeft te hebben. En uit het verschil in oordeel mee- nen wen voorts te mogen opmaken, dat het duo Kapper- Pruis over het geheel „elck wat wils" gaf. Prettig rustig luisterde het publiek naar zangver- eeniging en duo, hield zich trouw aan het rookverbod (al heeft een enkeling misschien nog wel even een trekje gedaan) en na al het luisteren maakte het op even prettige wijze gebruik van doj gelegenheid een dansje te maken, waartoe het trio met z'n pittige mu ziek telkens weer uitnoodigde. Petten 2 3 2 1 0 12-6 5 Callantsoog 5 2 1 1 198 5 Sparta 4 4 2 1 1 109 5 Wieringerwaard 2 3 1 1 1 6—8 3 J.V.C. 2 3 1 1 1 6—6 3 H.R.C. 8 4 1 1 2 5—11 3 Succes 4 2 1 0 1 8—7 2 H.R.C. 7 3 1 0 2 11—13 2 HS.V. 2 5 0 2 3 5—13 2 ADSPIRANTEN. In afd. P. de sterkste won Helder a met 52 van Sparta a, waardoor de stand is: Helder a 2 2 0 0 20—2 4 H.R.C. b 1 0 1 0 1—1 1 Sparta a 2 0 1 1 3—6 1 Helder b 1 0 0 1 0—15 0 H.R.C. a 0 0 0 0 0-6 0 B.K.C. a (terugzetting gevraagd). In de afd. R. was D.E.S. a naar Helder c. Aldaar aangekomen, kwam men tot de onaangename ontdek king dat er geen veld beschikbaar was. De N.H.V.B. had 3 wedstrijden op de 2 Helder-terreinen vastge steld, alle drie om 12 uur. Hetgeen natuurlijk spaak liep. De vereeniging D.E.S. zal zich wel op den bond kunnen verhalen. In afd. S. speelden H.S.V. a en Helder e heel broe derlijk gelijk (22). H.R.C. g (het zevende adspiranten-elftal dus) won met 31 van het zesde van Helder, dus Helder f. Dat was dus met recht lager voetbal Beverwijk en Schinkelhaven handhaven zich. Zaanlandia geslagen door H.E. D.W. Uitgeest kraakt Schagen met 7—0. Dat hadden we niet gedacht: dat er aoo weinig vel den behoefden te worden afgekeurd, want er is de laat ste dagen, laten we maar liever zeggen weken, heel wat regen gevallen, 'n Prettigen Zondag was 't overigens niet met dien guren wind en die felle regenbuien, maar voetbal is nu eenmaal geen mooiweer-spel, alhoewel sommige scheidsrechters het wel eens te ver laten ko men! Afd cel ing A. In deze afdeeling zette Beverwijk haar zegetocht we der voort en werd toch eenigszins gestuit ook. Zij won nen n.1. slechts met 43 van Texel, in welken wedstrijd zij het winnende doelpunt scoorde in de laatste minu ten. Er was spanning en nog eens spanning. Deze uit slag wijst er echter tevens op dat de eilandbewoners tot verdienstelijke prestaties in staat zijn. Menige club zal dit nog wel ondervinden! Q.S.C. won in Wormerveer met 31 van Zilvermeeu wen en behield daardoor haar kans nog. Uitgeest dat bij Schagen op bezoek was verpletterde de Schagenaars maar even met 70! E.V.C. kon slechts een goal scoren tegen Vrone, wat net genoeg bleek om de twee punten mee naar Edam te nemen. Een goede prestatie van Vrone. De stand is nu: Beverwijk 5. 5 0 0 15—7 IC E.V.C. 6 4 1 1 15—11 9 Q.S.C. 4 3 0 1 10—4 6 Uitgeest 5 2 1 2 17—10 5 Alkmaar 4 2 0 2 10—13 4 Schagen 4 2 0 2 8—11 4 Zilvermeeuwen 5 1 2 2 10—12 4 Texel 5 0 2 3 11—16 2 D.T.S. 4 0 1 3 8—13 1 Vrone 4 0 1 3 4—11 1 Afdeeling B. De keurige 21 zege van H.E.D.W. op Zaanlandia, heeft twee belangrijke gevolgen: doordat Schinkelha ven met 10 van L.O.C. won is haar positie aan den kop aanmerkelijk verstevigd en heeft ze op haar 4 me de-concurrenten nu 2 punten voor. Doordat Verkade met 1 van S.C.A. won is Verkade plotseling medege gadigde geworden voor de bovendste plaats. S.C.A. is door haar nederlaag nog iets vaster onderaan komen te staan. I.V.V. won met groote cijfers van Wilh. Vooruit, 83. Een resultaat van de Ilpendammers. De stand is nu: Schinkelhaven 5 4 1 0 15—7 9 Zaanlandia 5 3 1 1 13—8 7 H.E.D.W. 5 3 1 1 12—8 7 Verkade 5 3 1 1 15—13 7 I.V.V. 5 3 0 2 15—9 6 Rivalen 4 2 1 1 7—6 5 S.N.A. 3 1 0 2 97 2 L.O.C. 5 1 0 4 9—9 2 Wilh. Vooruit 5 0 1 4 8—23 1 S.CJV.. 4 0 0 4 417 0 ANNA PAULOWNA. Er zijn Zondag j.1. niet veel lauweren geoogst. B.K.C. 1 trok naar Succes 1. Het kleine beetje zelf vertrouwen, dat zich nog mag hebben bevonden in de Poldersche ploeg werd er al gauw uitgezweept door een hoog ternpo en een tegenspel waartegen men zich slechts kan trachten te verzetten, zonder vooruit te •kunnen bepalen, in hoeverre dat gelukt. Een 19 nederlaag was dan ook het resultaat van deze vooral na rust eenzijdige vertooning. B.K.C. kan zich echter troosten met de gedachte, dat geen enkele andere uit de eerste klasse in staat zou zijn geweest dezen middag te weerstaan. B.K.C. 2 speelde thuis tegen D.O.S.K.O. 2 van Oude- sluis. 'n Klein tijdje na rust werd het te bar met den rc-gen; D.O.S.K.O. 2 stond met 4—1 voor, doch de wedstrijd werd afgelast. A.s. Zondag krijgt B.K.C. 1 Helder 3 thuis en kan zich zoo misschien even herstellen. De andere elftallen zijn vrij. WIERINGERWAARD. Helder 3—Wieringerwaard I. 0—8. H.R.C. 7—Wieringerwaard 2. 5—2. Wieringerwaard I heeft Helder 3 Zondag een ge voelige nederlaag toegebracht, wat Helder voor een groot deel aan zich zelf te wijten had en verder aan het goede spel van het volledige Wieringerwaard. Doordat de Helder-aanvoerdcr, die den toss gewonnen had eerst tegen wind wilde spelen, was Wieringer waard direct veel sterker. Aanval op aanval volgde en heel spoedig was de stand 10 voor W.waard. dank zij een zeer fraaien kopbal van Hazeloop. Spoe dig lag de bal voor de tweede maal in het net. 20. Doch in welke hoek de W.waard voorhoede ook schoot en hoe hard de schoten soms ook waren, kee per Meijlink hield stand en voor de rust kwam er geen verandering meer. Direct na rust probeerde Helder het spel te for- ceeren, doch de W.waard achterhoede wist van geen wijken. Bijna had Helder succes, toen bij een corner op 't W.waard doel de keeper reeds gepasseerd was, doch Blom redde fraai door den bal van de doellijn weg te trappen. Door al dat opdringen van Helder kreeg W.waard juist tijd om met lage voorzetten het Helder doel te belagen en spoedig was het 30. Nog eens gaf Rob een hard schot fraai van den buiten- wenk af op doel, dat juist van den binnenkant van den paal in 't doel vloog. 40. En toen daarop de Hel der midvoor nog geblesseerd raakte, was het geheel met de witten gedaan en in minder dan geen tijd maakte de W.waard voorhoede, fraai gesteund door de halfs er nog 4 doelpunten bij. Wieringerwaard 2 deed het minder goed, door met 52 van H.R.C. 7 te verliezen. Waaraan het lag weten we niet, maar het begin was al verkeerd, doordat de W.waard captain zoo ontactisch wis eerst tegen wind te kiezen, zoodat ze met rust al met 30 op achter stonden. Na rust werd het nog 32, maar toen bleek de voorhoede haar kruit verschoten te hebben en maakte H.R.C. de 5 vol. Volgende keer beter jongens. Verder moet de W.waard hack in 't vervolg weer wat kalmer spelen hoor, dat man en bal weg-systeem moet maar weer gesplitst worden. NIEUWE NIEDORP. Andijk INieuwe Niedorp I, 4—1. Onder niet bijzonder ideale omstandigheden is de strijd gestreden, toch, na de rust is het niet droog meer geweest. Voor de rust ging het nog wel. Nieuwe Niedorp had invallers voor C.'Barten KI. Kooij. Hier voor vielen in C. Keetman en KI. Blokker en bov- dien was Hs. Reijne weer in de ploeg. De verwachtingen van de invallers zijn wel wat tegengevallen. KI. Blokker is wel snel genoeg, maar in zijn spel moet nog veel veranderd en verbeterd worden, onbesuisd is dikwijls zijn wegtrappen, waardoor vele kansen om zeep gebracht worden, een rustiger en berekender spel zal dezen speler zéér goed bruikbaar maken voor NV.V. I. C. Keetman is een uitgesproken back, hij kon zich niet op de rechts- halfplaats aanwennen, teveel bleef hij achter: toch leidt zijn resoluut ingrijpen dikwijls tot succes. Over den wedstrijd zelf kunnen wij met weinig regelen vol staan. Na ongeveer twintig minuten spelen had An dijk een stevige 30 voorsprong. Deugd smaakte het genoegen tegen te scoren. Andijk wist nogmaals te scoren. 41. waarmee het. einde kwam. Meegeloopen is het N V V in deze match lang niet, het geluk was verre van ons. De zekerste doelpunten werden op het allerlaatste moment voorkomen, door lat, paal en keeper Van Beek, welke met zijn Carne- ra-figuur de ballen tot zich trok. Zondag West-Frisia IIIN.V.V. I; N.V.V. II— Twisk I en N.V V. IIIBergen III. CALLANTSOOG. Callantsoog 1—H.R.C. VIII, 6—1. Callantsoog begon de eerste helft tegen flen vrij bar den wind in en een paar felle aanvallen worden door de gasten afgeslagen; dan komt een tijdje van „bad luok" voor de gastheeren en de H.R.C.-voorhoede ziet kans om keeper De Haan te verschalken (01). Intus- schen maken een paar hevige buien dat het spel een paar maal moet worden onderbroken. Callantsoog doet nog eenige pogingen om te scoren, maar op 't laatste moment faalt dan een goed opgezette aanval en de rust gaat in met 10 voor H.R.C. Na de rust weet Callantsoog eindelijk zijn betere spel kwaliteiten om te zetten in een doelpunt, 11. en dan is het weer als voor de x-ust: elke aanval mislukt. Een kwartier voor het eind weten de gastheeren nogmaals te scoren, 21. En nu lijkt het wel of ze de smaak beet hebben, want binnen den nu volgenden speeltijd weten ze nog 4 keer den H.R.C.-doelman te vinden, zoodat het einde komt met een 61 overwinning; o.i. een verdien de overwinning met geflatteerde cijfers. Scheidsrechter Dol leidde onpartijdig. Callantsoog 2St. Maartensbrug 21. Zondagmorgen wist de jongere garde van „Callantsoog" St. Maartensbrug te verslaan met 21 en zoo in het be zit van de fraaie medaille te komen. Een aardige wed strijd. WIERINGEN. Succes-nieuws. Succes 1—B.K.C. 1, 9—1. Zondag werd op het Succesterrein toch nog een com petitiewedstrijd gespeeld; het veld was gedurende de laatste dagen erg verminderd, doch was voor een wed strijd toch bespeelbaar, zoodat onze buren van B.K.C. op tijd arriveerden. Om half drie liet scheidsrechter C. J. Mol Jr. begin nen. B.K.C. wint de toss en Succes trapt af; dadelijk gaat S. ten aanval, doch de achterhoede van B.K.C. weet de eerste aanvallen af te slaan. Ook probeert B.K.C. het eens. doch hun aanvallen zijn niet gevaarlijk. Bij een der S.-aanvallen loopt Kuiper eenigszins vooruit en met een hard schot geeft hij S. de leiding. B.K.C. trapt af en probeert het ook weer. doch de S.-a.chterhoede, en vooral de middenlinie is goed op dreef en slaat de B.K.C.-aanvallen allen af. S. onderneemt weer een aan val en met een goed gericht schot wordt de voorsprong vergroot, 20. Even voor de rust weet een der S.-spe- lers den stand op 3-0 te brengen en is S. voorloopig vei lig, met dezen stand gaat de rust in. Intussohen is het weer slecht geworden en het begint er na te staan dat van verder spelen moet worden afge zien. Na eerst wat thee te hebben gedronken, en nog een poosje gewacht, laat Mol weer beginnen, alhoewel het nog niet geheel droog is, toch komt eenige verbete ring hierin en het spel wordt begonnen, doordat B.K.C. het leder in beweging brengt. Nu is S. met den wind in den rug de baas van het terrein. B.K.C. wordt geheel teruggedrongen en Succes vergroot zijn voorsprong al spoedig 40. De keeper van B.K.C. schijnt ook zijn dag niet te hebben en smaakt het genoegen nog 5 maal zich gepasseerd te zien. B.K.C. weet echter de eer te redden, verder kunnen zij het niet brengen. Succes heeft zich gehandhaafd op de bovenste plaats en heeft door dezen wedstrijd getoond, een der sterkste tegenstanders te zijn. Volgende week eens het eerste elftal vrij, en zullen bij gunstig weer de vliegtuigmen- schen den strijd aanvangen tegen Succes II, wat ook een spannende wedstrijd zal worden in verband met de onderste plaats, dus Successers pas op, deze wedstrijd kan na goed spelen gewonnen worden. J.V.C. 2—Succes 4, 3—2. Succes 4 was op bezoek bij J.V.C. 2. De scheidsrech ter Goudswaard was afwezig, hoe kan zooiets ook an ders? Speler zijn van H.R.C. III en tevens scheidsrech ter, kan niet samengaan. De heer Tiggelaar was aan wezig en de wedstrijd kon doorgaan, en had het boven gemelde resultaat In 't voordeel van J.V.C. De terreinen voor Succes 2. die naar Petten moest, en Succes 3, die thuis moest spelen, tegen H.S.V.. moesten door slechte weersomstandigheden worden afgekeurd. Het is te hopen dat de regen spoedig wat verminderd, opdat de wedstrijden doorgang kunnen vinden. A.s. Donderdagavond half negen weer zaaltraining in de zaal van S. Halfweeg, komt allen op, het is in aller belang.

Schager Courant | 1932 | | pagina 8