Raad Sint Pancras. Uit onze omgeving. kundigen een onderzoek ingesteld naar de capaciteit van de remmen en bevonden, dat deze niet voldoende functionneerden. Ter zake overtr. artikel 14 motor- en rijwielreglement stond de chauffeur dan ook terecht op 19 Februari, bij welke gelegenheid de heer Ambtenaar f 40 boete of 40 dagen vorderde. Verdachte werd verdedigd door mr. C. A. de Groot, welke jurist sterken, rwijfel koesterde omtrent het wettig en overtuigend geleverde bewijs en aan de hand van de bekende stelling: In dubio pro reo, vrijspraak concludeerde. Op 11 Maart sprak de Kantonrechter den verdachte vrij, van welk vonnis de Ambtenaar in hooger beroep kwam, hetwelk heden werd behandeld. Heden waren gedagvaard 5 getuigen a charge en was door verdediger opgeroepen de heer Witte, ten voordee le van den verdachte. Het treurig geval is overigens al voldoende bekend, dus zou het tegenover de door dezen zwaren slag getroffen ouders onkiesch zijn, daarover opnieuw weer uit te wijden. Evenals in eerste instantie gaf appellant toe, dat de remmen sterker hadden moeten werken, doch de weg was eenigszins vochtig, waardoor de wielen meer doorgleden. Hij had sterk geremd met hand en voet- rem. Wat het verhoor der diverse getuigen betreft, zij hier kortelings gereleveerd, dat mej. T. Hanevoort het knarsen van remmen had gehoord. Een ander voer tuig had zij niet gezien, wel dat het kind bij het over steken van de straat, werd aangereden. Geuige-deskundige A. Dam had met de Citroën rem proeven genomen op den Westerweg en bevonden dat de remmen niet correct werkten. Evenals bij eerste behandeling werd deze getuige door verdediger uit voerig uitgevraagd omtrent remmen en remsporen. Inspecteur Stienstra had na het ongeluk het rem spoor gemeten en legde dienaangaande verklaringen af. De weg was droog, later begon het te motregenen. In de Juliana v. Stolberglaan had de inspecteur appellant remproeven doen nemen, welke proeven, gelet op het resultaat, de deskundige Dam niet ongunstig noemde. De heer C. de Geus, patroon van appellant, deelde mede dat naar zijn meening de remmen van het rij tuig goed waren, doch na het ongeval gerekt bleken. De heer H. Duits had remmen hooren knarsen, an ders niets. Tenslotte de heer J. Witte, garagehouder, die proeven had genomen met de Citroën en nu zijn bevindingen aan de rechtbank mededeelde. De remmen waren niet vet, maar de remkabels wel gerekt. Ver moedelijk als gevolg van het krachtige remmen van den sterken chauffeur. De heer Officier, na eindelooze besprekingen het woord verkrijgende, releveerde melke eischen art. 14 mo tor- en rijwielwet aan de remmen stelt en was de meening toegedaan, dat de remmen van de bewuste auto niet aan de voorwaarden voldeden. Spreker wees op de veel strenger eischen* die in Engeland gesteld worden. De Officier was het ten slotte niet eens met den vrijsprekenden heer kantonrechter en vorderde f 20 boete of 20 dagen. Mr. de Groot hield opnieuw zijn gloedvol en uit voerig pleidooi, hebbende de conclusie, dat in tegen stelling met de opvatting van den heer Officier, de remmen wèl in orde waren tijdens het ongeval en dat' derhalve het vrijsprekend vonnis van den Kantonrech ter zal moetan worden bevestigd, ook omdat gerechten twijfel bestaat aan het bewijs, die in het voordeel van den verdachte moet gelden. Eenige re- en dupliek. Uitspraak a.s. week. Sluiting. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Woensdag 26 October 1932, des namiddags ten 3 uur. Voorzitter de heer J. Kroonenburg, burgemeester, tevens secretaris. Alle leden waren aanwezig. De Voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom. De notulen, welke hierna worden voorgelezen, wor den zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten is goedgekeurd ingekomen het raadsbesluit tot overdrage van den Bovenweg aan het Hoogheemraadschap, met de bepaling dat van de bij drage van den Polder 40 door de gemeente wordt betaald. De goedgekeurde gemeenterekening over 1930. Van den Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen was bericht ingekomen, dat te weinig is ontvangen aan bijdrage in de salarissen der on derwijzers over 1930, een bedrag van f 69.—, welk be drag intusschen is overgemaakt. Van het. Prov. Bestuur is bericht ingekomen betref fende de tijdelijke salarisverlaging van burgemeester, secretaris en ontvanger, welke met ingang van 1 Jan. 1933 6 zal bedragen. De eerste f 1000.— komen hier niet voor in aanmerking. Bij de gehouden kasopname bij den gemeenteont vanger op 24 September 1932, bleek in kas te zijn een bedrag van f 1204.71, waarvan f77.03 op de Giro is geplaatst, wat volgens de boeken in orde is. Ingekomen is het jaarverslag over 1931 van het Centraal Archief en Inlichtingenbureau. Verder het jaarverslag over 19311932 van de Volksuniversiteit te Alkmaar, met het programma van de cursussen 19321933. Van de Commissie van Beheer van de Lichtbedrij- ven was het door dat college vastgestelde Ambtena renreglement ingekomen. Van den Minister van Binn. Zaken was bericht in gekomen dat de steunregeling voor de werklooze tuin- bouwarbeiders is geldig verklaard tot 5 November. De steunverleening aan het baggeren wordt tot 26 November a.s. verleend. In alle steunregelingen wordt door het Rijk 25 vergoed. In de bijdrage van de tuinders in de kosten van het baggeren wordt door den Minister de wijziging aangebracht, dat dit 40 van de loonen moet zijn, inplaats van het voordien geldende van 55 Op de vraag van den heer Snel hoe het zit met het baggeren, antwoordde de voorzitter dat dit een rare regeling is. De een mag om de andere week bag geren, een ander twee weken met een wachtweek, enz. Er wordt rekening mee gehouden, dat het gezins inkomen niet meer dan f 20.per week zal bedragen. Van den Minister was verder bericht gekomen, dat vanaf 30 October a.s. aan de stempelende werkloozen een brandstoffenbon mag worden verstrekt van f 1. De Rijksbijdrage zal evenhoog zijn als voor de andere steunregelingen. Ook was bericht ingekomen dat een partij onge mengde margarine beschikbaar was gesteld voor werkloozen en armlastigen, die 3 maanden steun hadden gehad. Verstrekt wordt y4 K.G. per hoofd en per week, terwijl alleen gezinnen met 5 of meer kin deren er voor in aanmerking komen. Bovengenoemde ingekomen stukken werden alle voor kennisgeving aangenomen. Overdracht Twuijverweg aan Hoogheem raadschap. Voorzitter deelde mede, dat een rapport is ontvan gen cn stelde namens B. en W. voor, hierop in te gaan. De weg zou 6 M. breed worden. Het rijvlak wordt van 5 op 4.50 M. teruggebracht en aan eiken kant 0.75 M. geasphalteerd voor fietspad. In 1933 zou reeds voor f 1200.moeten worden bestraat. Na zes jaar moet de weg geheel worden bestraat, waarvan de kosten f2000— zullen zijn. Later zou de weg wor den zooals nu in de gemeente. De kosten zullen per jaar f 900.— bedragen, voor deze gemeente y4 gedeel te is f 225.—. Gezien de manier waarop het lichaam hare wegen onderhoudt, is het aan te bevelen, dat deze weg wordt overgedragen. De Langendijker ge meenten hebben een afschrift ontvangen van het rapport met een schrijven of zij zich hiermee kunnen vereenigen. De heer Koelemeij yroeg of men den weg niet zelf kan onderhouden voor dit bedrag. Voorzitter zeide dat dit misschien wel kan, doch men is dan toch aangewezen op deskundigen en is het beter vertrouwd bij het Hoogheemraadschap, dan bij ons. Uit het rapport blijkt, dat er veel aan den weg te doen zal zijn. Gezien een en ander denkt spr. op deze manier beter af te zijn. De heer C. Duijf vroeg of het schoeiingswerk ook voor het Hoogheemraadschap is, waarop Voorzitter bevestigend antwoordt. De heer Duijf kan zich er dan mee vereenigen. Voorzitter deelde mede, dat om de uitkeering van f550— uit het Wegenfonds te behouden, het noodig is, dat men bij een groot lichaam gaat. Men wil de wegen centraliseeren. De heer Muurling deelde mede, dat ook de Mira- kelenbrug er onder valt. De heer Koelemeij vond het meer een dwang van Ged. Staten. De heer Lek had niet over het Wegenfonds gedacht. Cpr. denkt dat het beter is aan het Hoogheemraad schap. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met algemeene stemman. De Van de Vijzellaan wordt verhard. Voorzitter wees op den slechten toestand van de Van de Viizellaan. Spr. heeft advies gevraagd aan den Ingenieur van het Hoogheemraadschap. We heb ben hier de wals .iOg van het Hoogheemraadschap. Als. wij voor zacht puin zorgen, zal het weinig kosten. De hoofdopzichter dacht dat het voor minder dan f 230 kon worden in rde gemaakt. B. en W. vragen mach tiging om dit te doen. Ook is men in bespreking over den Benedenweg. als dat voor elkaar komt, kunnen ze dan dit voorjaar worden geasphalteerd.. De heer Snel wilde den weg direct asphalteeren, doch Voorzitter antwoordde, dat de kosten zeer hoog zullen zijn, n.1. f3.— per M2.. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Van den heer M. A. Grijs was een verzoek ingeko men odi toeslag te mogen ontvangen in de kosten van vervoer naar de Zuiderzeewerken en wel een bedrag van f 12 per maand, wat ook door Oudorp werd gegeven. Alvorens een voorstel te doen, hebben B. en W. een opgave van het verdiende loon gevraagd. Er werkt echter nog een ingezetene in.de Wieringer- meer en men zou een precedent scheppen, waarom B. en W. adviseeren afwijzend op dit verzoek te be schikken. De heer Koelemeij vroeg, of de man niet meer zal kosten, als hij het niet vol kan houden daar. De Voorzitter wees er op, dat als hij in de gemeen te terugkomt en onder de steunregeling valt, hij maar op f9 per week rekenen kan, terwijl hij met bagge ren ruim f 16 kan verdienen De Voorzitter weet niet wat de kosten van vervoer zijn. De heer Lek zou toch wat willen geven, omdat hij daar is gebleven, al was het de helft. Voorzitter wees er op, dat de kosten steeds zijn ver goed, doch men moet ook rekening houden met de steunregelingen, enz. De heer Snel stelde voor om den man een vat ben zine cadeau te geven. Dan rijdt hij den heelen win ter. Een ander wordt een ket in de hand gestopt. De heer Van Kampen'deelde mede, dat de üeeren samen de auto hebben gekocht. De menschen uit Oudorp krijgen wei vergoeding Het voorstel van B. en W. werd met 4 tegen 3 stem men aangenomen. De heeren Koeiemeij, Snel en Lek stemden tegen. Van de commissie voor den „Legwedstrijd Beem- sterwas een verzoek ingekomen een subsidie te mo gen ontvangen van f5 voor 1933. B. en W. stellen voor, dit toe te staan, waartoe men besloot. De heer M. Duijf wilde eigenlijk liever een beetje bezuinigen. De heer Lek zag het als een algemeen belang en was er voor dat de subsidie werd verleend. Van de Commissie voor de Malariabestrijding door de bevolking in Noordholiand was een verzoek in gekomen, om een subsidie te mogen ontvangen van 1 cent per inwoner. Wordt toegestaan. Geen bijdrage aan het gadenkteeken op den afsluitdijk der Zuiderzee, Van het Comité tot oprichting van een gedenktee- ken op den afsluitdijk der Zuiderzee was een verzoek om subsidie ingekomen. Gevraagd wordt geen be paald bedrag. B. en W. stelden voor, hierop niet in te gaan, daar het zoo ver buiten het bereik ligt. Aldus besloten. Schadevergoeding door afsluiting Bo venweg. Van den heer D. Minnesma was een verzoek inge komen, een tegemoetkoming te mogen ontvangen van f 15 per week voor door de vernieuwing van den Bovenweg geleden schade in zijn bedrijf van garage houder. B. en W moesten toegeven, dat deze zaak schade heeft geleden. Het is een zaak voor doorgaand ver keer en stellen daarom voor om f5 per week, in to taal f 40 te geven. De heer Lek merkte op, dit er nog meer zouden komen. Dat weet spr. zeker. Door dien nieuwen weg zal het in de toekomst wel verbeteren voor den aan vrager. De Voorzitter deelde mede, dat B en W. geen an-' der bedrijf hebben kunnen vinden dat schade zou lijden. Deze man moet er geheel van leven, terwijl het voor de anderen een bijzaak is. De heer M. Duijf denkt dat de aanvrager er indi rect voordeel van zal hebben, door den nieuwen weg. Het ligt niet op onzen weg om schadevergoeding te geven. De heer Snel is voor een vergoeding. De heer Lek is er zeker van, dat een ander ook zal komen, waarop de heer Muurling opmerkt, dat, als Minnesma alleen vroeg voor den benzinever koop, men het niet zou geven. Het voorstel werd met 4 tegen 3 stemmen, die der heeren C. Duijf, Lek en M. Duijf, aangenomen. Van de Vrouwenclub was een verzoek ingekomen de huur van het schoollokaal van f 1.25 per avond te willen verlagen. Voorzitter deelde mede, dat dit eigenlijk niet op ging, omdat reeds een besluit was. genomen. Spr. stelde voor te berichten dat f 1.25 moest worden ge handhaafd De heer Lek zeide, nog te hebben gezegd, dat alle vereenigingen onderdak in de school moesten kun nen krijgen. Spr. vond f 1.25 te hoog en had gedacht van f 1 per avond. De heer Muurling zeide, dat men niet moest ver geten, dat de Vrouwenclub geen verdere onkosten heeft, zooals een zangvereeniging met haar directeur. Voorzitter zeide, dat het lokaal toch den heelen avond bezet is, terwijl licht en vuur evengoed bran den. Het voorstel van B. en W. werd met 5 tegen 1 stem, ■die van den heer Lek, aangenomen. Verzoek om schGolgeldverlaging. Van de Oudercommissie was een verzoek ingeko men, het schoolgeld voor de O. L. school te willen verlagen, welk verzoek begeleid was van een uittrek sel der regelingen van Koedijk en Zuidscharwoude. Voorzitter was van meening, dat de Commissie op het verkeerde pad is. Deze is voor het contact tus- schen ouders en school, en niet voor de verlaging van schoolgelden. Van de regelingen van Broek op Laagendijk en Oudorp wijkt de regeling hier niet af. Volgens de oude schoolgeldregeling wordt nog korting gegeven voor meerdere schoolbezoekende kinderen, wat bij de nieuwe regeling niet het geval zal zijn De groote ge zinnen zullen er over vallen B. en W. stellen voor, de schoolgeldregeling zoo te laten, ook met het oog op de financiën. Men weet ten slotte niet waar het heen moet, als de inkomsten steeds worden verlaagd en de uitgaven verhoogd. Thans worden de school gelden op verzoek van den raad per maand geïnd. De heer Lek is tot de conclusie gekomen, dat het schoolgeld zeer hoog is. Spr. stelde voor het school geld te verlagen op het niveau van Koedijk of Zuid scharwoude en de kosten hiervan op den post voor onvoorzien te verhalen. Voorzitter wees op de groote verlaging van de zen post. Het schoolgeld wordt betaald naar het in komen, zoodat de groote inkomens meer betalen. Spr. wees nogmaals op het schoolgeld te Oudorp. Het is toch geen werk om deze kosten van het gezin op de gemeenschap te schuiven. De heer Lek noemde als voorbeeld dat iemand met een inkomen van f 1000, f 5.20 voor het eerste kind betaalt. Hierdoor worden de jonge menschen het eerst getroffen De heer Muurling zeide, dat de ouders niet moeten worden vrijgesteld van schoolgeld. Het gaat van de ou ders uit, dus moeten ze betalen. Spr. vindt een school geld van f 5.20 op een inkomen van f 1000 niet hoog. De heer Van Kampen deelde mede, dat het nu den tijd niet is, voor verlaging, daar het voor de groote ge zinnen nog onvoordeeliger zal uitkomen bij de nieuwe regeling. De hooge inkomens zouden er voordeel van hebben. De heer Snel zeide, dat het moeten worden gehaald waar het Is, waar spr. voor is. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. De gevaarlijke bocht bij de kerk. Van de autohouders was een verzoek ingediend, om de bocht uit den weg bij de N.H. kerk te willen nemen Voorzitter merkte op. dat dit verzoek niet op z'n plaats is. Het kerkbestuur heeft gemeend niet aan het verzoek van het Hoogheemraadschap te moeten voldoen De ambtenaar van Monumentenzorg was er ook niet voor, met het oog op het monument. Als we dus ingrij pen, dan grijpen we in de rechten van het kerkbestuur. Spr. stelde voor het adres voor kennisgeving aan te ne men. Het Hoogheemraadschap heeft de bocht met klin kers bestraat, met het oog op den Twuijverweg, zoodat deze spoedig kunnen worden vervangen door asphalt. Het voorstel om het schrijven voor kennisgeving aan te nemen, werd aangenomen. De heer Snel vond het zoo eigenaardig dat hier nu lieelemaa] niets aan te doen is, terwijl men voor andere 'doeleinden zoo veel onteigent. Subsidie voor cursus voor rjjpere jeugd. Van de Ouderoommissie is een schrijven ingekomen met verzoek een subsidie te mogen ontvangen voor den cursus voor rijpere jeugd. De heeren De Ruiter en Van der Tak hebben zich bereid verklaard om het onderwijs te geven. Gevraagd werd een bijdrage in geld, een verwarmd en verlicht lo kaal en de benoodigde leermiddelen. Er hebben zich 54 personen voor den cursus opgegeven. B. en W. stelden voor, op dezelfde wijze als vorig jaar te beschikken. Een vrij lokaal, met de leermiddelen en f 5 per leerling. Gezien het groot aantal deelnemers geloofde spr. dat de cursus wel zal slagen, omdat ei geen bezwaren tegen het voorstel zullen zijn. De heer Lek begreep de meening van B. en W. niet Verleden jaar begon het met 43 en eindigde met 40. Stel nu dat het dit jaar op 50 terug loopt, wat f 250 zal kos ten. De gemeentefinantien worden uit het oog verlo ren omdat nu de kasten f 140 kunnen bedragen. Voorzitter zeide. dat B. en W. zekerheid willen heb- ben dat de cursus waarvoor geld wordt beschikbaar ge steld, goed zal verloopen, dus is het een grarantle. dat de opzet goed is. Er zal een norm per leerling moeter, worden gesteld. Over de leermiddelen, bestemd voor boekhouden, hebben B. en W. overheengestapt. De heer Lek wilde dat werd toegezegd, dat het be drag zou worden bijgedragen, dan kon men er misschien met i 140 af. Wethouder Van Kampen zeide, dat men het bij de f 5 moest houden, omdat er door iemand anders een cursus kan worden opgericht, waardoor er een groot gedeelte der leerlingen van den cursus kan wegblijven. Als de bijzondere school een cursus wil houden, zullen B. en W. ook met het voorstel van f 5 per leerling ko men. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. De heer Lek stemde tegen. Geen Maatschappelijk Hulpbetoon. Van de arbeidersorganisaties was een verzoek inge komen een instituut voor Maatschappelijk Hulpbetoon in te willen stellen, daar verwacht wordt, dat de werk- loozenuitkeeringen dezen winter niet voldoende zullen zijn. Gevraagd wordt twee leden van de arbeidereorga nisatie hierin te willen benoemen. B. en W. adviseerden niet op het verzoek in te gaan met de reden, dat men van den toestand in de gezin nen in de gemeente op de hoogte is. Bijzondere gevallen komen ons steeds ter oore en voor deze kleine gemeen te is dus de instelling niet noodig. De heer Lek zeide, dat toen dit adres in de organisa tie werd behandeld de bouwvakarbeiders nog buiten de crisiswerkloozen vielen. Nu is het dus eenigszins ver anderd, doch spr. is er wel voor dat deze instelling wordt opgericht. De armvoogdij gaat den tijd een beetje uit en moet een klein beetje verandering worden aan gebracht De heer C. Duijf zeide dat men 3 armvoogden heeft, en kunnen we de armvoogdij wel laten bestaan, daar de menschen elkander hier van haver tot gort kennen. Voorzitter kan zich indenken dat er in de bouwvak organisaties wel veel voor werd gevoeld. Doch waar dit bezwaar nu is opgeheven, geloofde spr. dat men deze instelling niet behoefde in te voeren. Spr. is 't met den heer Duijf eens, dat de menschen elkaar goed kennen. De heer M. Duijf wilde het laten zooals het is. Het is wel een zrware gang naar het Burg. Armbestuur, doch als men hoort dat ergens armoede heerscht. gaat het B. A. zelf al heen. De heer Van Kampen wees er op, dat de armvoogden zeer met de gezinnen meeleven, en het is een klap in hun gezicht, om er een Maatsch. Hulpbetoon naast te benoemen. De heer Lek zeide, dat ook de bouwers niet graag naar het B. A. gaan. De behandeling is goed, daar wordt niets van gezegd. De heer Snel zeide, dat de armvoogden zeer goed de armen behandelen. Het is niet mooi, maar als men er heen moet uit nood. moet men zich niet geneeren. Laat het die menschen doen. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. De opcenten op de Fondsbelasting van 20 op 60 gebracht. B. en W. stelden voor om de opcenten op de Fondsbe lasting van 20 op 60 te verhoogen. Het bedrag van 60 opc. is in de begrooting verwerkt. Het zal een inkomst schelen van f 1680. De heer M. Duijf kan zich niet met de veriiooging vereenigeri, omdat erg een post is, waarop wordt bezui nigd in de begrooting. Voorzitter deelde mede, dat de heer Duijf wel met bezuinigingsvoorstellen kan komen. De begrootingen. Algemeene beschouwingen Hierna werd de begrooting voor 1933 aangeboden, wel ke reeds is nagezien door de: raadsleden. Het bedrag bedrag voor onvoorzien is f 1140.27. De heer Lek vreesde er voor dat dan met den nieuwen weg vlugger wordt gereden. Spr. wenschte de maximum- uursnelheid even te verhoogen en er streng de hand aan te houden. Spr. wilde een straatje later verbeteren bij Jb. Groen. Spr. had eenige jaren geleden aangedrongen dat het werk gelijkelijk zal worden verdeeld onder de leveran ciers. Spr. wilde nu voorstellen dat een vast bedrag werd genoemd voor timmerlieden, schilders enz. Het achterhokje van het hoofd der school wilde spr. laten herstellen. Het zal wel erger worden, maar niet beter. Voorzitter antwoordde dat den gem. veldwachter een chronometer is verstrekt. De verbetering van de straat zal komen. Wat het gelijkverdeelen betreft, dat is erg moeilijk. Als men plotseling groote karweien krijgt, wordj dit gedaan door den ambachtsman die het jaar heeft Er is niemand voorgetrokken, en dit is ook nooit in B. en W. besproken. Wat betreft het keukentje van den hoofdonderwijzer, deelde Voorz. mee, dat, nadat de gooten en killen zijn uitgenomen, men geen klachten meer heeft gehad. De heer Snel heeft nooit over de laan aan het Zuid einde hooren spreken. Voorzitter antwoordde, dat dit van Koedijk was en moeten de menschen zich bij Koedijk vervoegen. De heer Snel merkte op, dat het een kwestie van wangunst en wantrouwen Is over die verdeellng. Voorzitter zegde toe dat er rekening mee zal worden gehouden. De heer Lek stelde toch voor om deze regeling toe te pasen. De heer C. Duijf: Zou het niet mogelijk zijn, de wer ken aan te besteden. De heer M. Duif heeft aanmerkingen op de heele be grooting omdat niet is bezuinigd, doch wil niet op een bepaald punt ingaan. Voorzitter toonde met bewijzen aan, dat wel bezuinigd wordt De heer Lek zeide, dat de heer Duijf in de commissie vergadering zijn bezwaren kon aanteekenen. De heer M. Duijf zeide, dat er geen rekening is ge houden met den finantieelen toestand van de gemeente en niet genoeg bezuinigd. Als er wat door Voorz. wordt voorgesteld, wordt het aangenomen en je kan praten als Brugman, maar het geeft niet Voorzitter sprak dit echter tegen. Ieder kan zijn mee ning uiten. De heer Lek is het met den heer Duijf eens. De Voorzitter zeide, dat men niet mag vastloopen met de begrooting. De heer Snel zal. als de heer M. Duijf gelijk heeft, hem de handen boven het hoofd houden. De begrooting werd aldus aangenomen. De heer M. Duijf stemde tegen. De verhooging van de opcentn op de Fondsbelasting werd met algemeene stemmen aangenomen. De begrooting van het Burg. Armbestuur werd zon der op of aanmerkingen goedgekeurd. Bij de begrooting voor de Liohtbedrijven zeide de heer C. Duijf, in de krant te hebben gelezen dat de Gascommissie de loonen niet wilde verlagen. Spr. achtte den tijd echter gekomen om tot verlaging over te gaan Het Ryk gaat in deze voor. de Provincie volgt en spr. wilde overeenkomstig het Rijk verlagen. De Voorzitter merkte op, dat de Gascommissie wel be sloten heeft nu geen loonsverlaging toe te passen, doch als er 3 van de 5 gemeenteraden anders besluiten, zul len ze met voorstellen moeten komen. De heer M. Duijf stelde voor, de loonen met 6 pet. te verlagen, de eerste f 1000 vrij, welk voorstel werd verworpen met 5 tegen 2 stemmen, die der heeren C. en M. Duijf. Hierna sluiting. LANGEND IJ K Vergadering van de Langendijker Winkeliers-, Nering- en Vakvereeniging. Woensdagavond vergaderde de Langedijker Winke liers-, Nering- en Vakvereeniging ten huize van den heer J. deBakker. Een 30-tal leden was aanwezig. De voorzitter, de heer S. Timmerman, opende de vergadering met, een woord van welkom, hopende op korte besprekingen. De secretaris, de heer- M. Pierema, las hierna de uitgebreide notulen der vorige vergadering, welke onde dankzegging aan den samensteller werden goed gekeurd. Voorzitter deelde mede, dat op een schrijven van de vereeniglng aan de Commissie van beheer der Licht- bedrijven nog geen antwoord is gekomen, ook niet op een volgend schrijven aan den secretaris dier com missie. Van de Kamer van Koophandel was een schrijven ingekomen in verband met cte opheffing van de Rechtbank te Alkmaar met verzoek een telegram aan de Tweede Kamer te zenden met de wenschen en be zwaren der vereeniging. Er is reeds een telegram verzonden. Verder is een requëst ontvangen wat de K. v. K. zelf heeft verzonden. Stemming nieuwe Indien. Als nieuwe leden hebben zich opgegeven de heeren J. Buiter, Zuidscharwoude, M. Maars te Noordschar- woude, L. Stokman, Oudkorspel, J. de Ruiter te Broek op Langendijk en de H.A.B.O. te Noordscharwoude. Allen werden met algemeene stemmen aangenomen. Bestuursverkiezing. De bestuursleden M. Piersma, P. Tuin en D. Zeeman zijn aan de beurt van aftreden en allen herkiesbaar. Deze heeren werden allen herkozen met resp. 25, 24 en 19 stemmen. Allen namen hun benoeming aan. Rekening en verantwoording. Door den penningmeester, den heer C. Olhof, werd hierna rekening en verantwoording van zijn gehouden beheer gedaan. De ontvangsten hebben f 378.13%, de 'uitgaven f 244.67 bedragen, alzoo een batig raldo van f 133.46%. Deze rekening werd onder dankzegging voer het gehouden beheer, goedgekeurd. St.-Nicolaas-attractie. Het Bestuur wil het aan de alg. verg. overlaten of er nog wat moet worden gedaan. De heer Jb. Bakker wees er op, dat nog een saldo aanwezig moet zijn van de attractie van 2 jaar geleden. De heer Jb. Smit deelde mede, dat het saldo f 84.61 is. Het bestuur was zeer somber gestemd op de vergadering. De heer D. Schuitemaker wilde niets doen. De heer Jb. Smit wilde wel wat doen, want anders gebeurt erw eer wat op een andere manier en jaagt de een den ander in het harnas. De heer P. Mienis meende, dat dat de wereld uit moest worden geholpen. De heer Jb. Smit zou het wel een beetje in willen krimpen bij de attractie van 2 jaar geleden. De heer C. Vennik zeide, dat de kruideniers er niet zoo veel belang bij hebben. De heer Jb. Bakker was van meening, dat de winkeliers, die geen St. Nicolaas-artikelen verkoopen, niet mochten tegenwerken, dat de vereeniging iets gaat doen. Spr. was verder v»n meening, dat één at tractie voordeellger en meer tot z'n recht zal komen dan dat elke winkelier zelf iets doet. Men besloot met 15 tegen 10 stemmen wel een at tractie te houden. Tevens besloot men op voorstel van den heer Jb. Smit dat degene, die zelf een attractie bij de andere attrac-

Schager Courant | 1932 | | pagina 6