Onveilig Schagen. Een oude diefstal. Willy Derby. Theater igesz. UIT DEN RAAD VAN ALKMAAR. Predikbeurten. De nood der Westfrïesche tuinders. De dief stallen te Oudenboscb DE ROOFOVERVAL TE IDE Dolle honden. DUITSCHE DREIGEMENTEN. Van dorst omgekomen. Gevaarlijke vrijage. zoo beroerd goedkoop verkocht worden, zullen wij maar niet neerschrijven- kin- Op de klppenmarkt was het zeer gewoon. Jon^ kip pen niet aangevoerd, dus geen noteer:Ing; we medegedeeld, dat de jonge hanen duur zijn, waren niet aangevoerd, dus denk er aan dat ze de vol gende week er zijn- Het was j.1. Donderdag groote koemarkt, OM» de aanvoer, zooals wij die anders gewoon Xljn. »lri nl.t mee. Gelukkig best weer en er was heel veel belang stelling. De^hee'r"Holema, brigadier bij de Rijksveldwacht, slfndplaats'Sd. is thans bevorderd tot brigadier- majoor, standplaats Schagen. Zondagmiddag zal op het sportterrein aan de Loet de competitiewedstrijd plaats vinden Spaita I Texel I. Gezien de positie, welke beide vereenigingen op de ranglijst innemen, ka het niet anders of dit zal een mooien, vinnigen strijd worden. We twijfelen dan ook niet, of een zeer groot aantal voetballiefhebbers zal van' het verloop van deze ontmoeting getuige zijn, waarin beide elftallen zich ten volle zullen geven. Aanvang van den wedstrijd 2 uur. Men zal zich nog wel herinneren, dat op 6 Augus tus 1928 bij den heer Ruig, toen woonachtig in het perceel Nieuwstraat B 3, een diefstal is gepleegd, die echter tot den dag van heden nooit is opgehelderd geworden. Reeds direct na het gebeuren werd daar van verdacht A. S., maar niettegenstaande getuigen verklaringen kon de schuldvraag niet worden opge lost. Gister (Vrijdag) nu is er te Schagen opnieuw instructie geopend in deze oude zaak en wel tegen A. S. en diens echtgenoote. Voor zoover wij konden vernemen, schijnen er nieuwe verdenkingen te zijn gerezen. Zoo waren dan gisteren de officier van ju stitie en de rechter van instructie te Schagen aanwe zig en werden ten raadhuize verdachten en getuigen opnieuw gehoord. Zelfs werd in het perceel Nieuwstraat de heele zaak weer in scène gezet, het geldkistje, waarin de heer Ruig zijn geld >e waarde op dien bewusten dag werd op dezelfde plaats gezet, als op 6 Augustus 1928, ter wijl de heer Ruig, getuigen en verdachten in 't ver trek werden „opgesteld." Op 't moment dat we dit schrijven is echter de zaak niet tot klaarheid gebracht, alhoewel alle reden is om aan te nemen, dat de waarheid nu spoedig aan het licht zal komen. Een welgeslaagde avond. Vrijdagavond heeft in Theater Roijal, alhier, de welbekende Hollandsche chansonier en humorist Willy Derby, met medewerking van zijn igen band en Rodi Roeters een zeer bevredigend aantal bezoe kers een avond vol genot gebracht. Ernst en luim weet Derby op talentvolle wijze af te wisselen, en steeds is de aandacht van zijn gehoor gespannen. Zijn voordrachten zijn fijn, zijn èf. Beschaafd blijven zijn liedjes, iets wat zeker de populariteit, waarin hij zich mag verheugen, heeft bevorderd. Van zijn ernstige liedjes noemen we: Bij de oude kerkhofmuur, Hoofddeksel, Als ik in je blinde oogen kijk. Hoe droeg hij deze nummers met gevoel voor! In 't luchtige genre is zijn werken eveneons perfect. Willy Derby heeft bewezen zijn grooten naam als humorist waard te zijn. De band „The Rhythm Kings", kunnen we De.'by's rechterhand noemen. Naast het bewonderenswaai lg- beheerschen der instrumenten, qntloktevhun samen- zangen met Derby steeds weer vele teeltenen van in stemming aan het opgetogen publiek. Rodi Roeters, de humoristische goochelaar, liet vele staaltjes van zijn kunnen zien. Op waarlijk onbegrij pelijke wijze haalde hij de stoutste stukjes uit n aarzelde niet eenige personen zóó onder suggestie te brengen, dat ze niet van hunne zetels .onden op rijzen. Maar ook als caricaturist kan Rodi Roeters er wezen. Met eenige streken brengt hij u een treffend gelijkend portret. Deze avond is geweest een magnifieke, waarmee, naast het gezelschap Derby, ook de directie van Theater Royal veel succes heeft geoogst. We roepen Derby en de zijnen een welgemeend, spoedig, tot weerziens toe! •Deze week wordt in bovengenoemd theater een filmwerk als hoofdnummer vertoond, dat ons ver plaatst naar de stille en mysterieuse Zuidzee, waar een bende Piraten heerschappij voeren. Over den inhoud melden we het volgende: Geruimen tijd reeds wordt de Zundzee onveilig ge maakt door een bende zeeroovers en wel zóó, dat de politie onmachtig staat Het brutaalste stukje is wel, dat ze een geheele passagiersboot gekaperd hebben. Teneinde raad heeft de kapitein zich tot den com missaris van politie Brent gewend, die uit de gege vens opmaakt, dat deze geheele zeerooverij uitgaat van het zoogenaamde „Piraten-Verbond". Het geld wordt waarschijnlijk door een groot lichaam gefour neerd. Commissaris Brent besluit zich naar de Zuid zee te begeven, teneinde daar in contact met de ben de te komen. In dienzelfden tijd wordt de gewezen marine-offi cier Morton door den bendeleider overgehaald, hem zijn diensten te verkoopen. De aanvoerders der ben de zijn een één-oogige man, 'n vrouw in luitenants- costuum en twee onderleiders. Door een scheepsongeval zwerft Brent met eenige artisten in een boot over de groote zee. Reeds hebben zij alle hoop op redding opgegeven en zijn zij van vermoeidheid in slaap gevallen, als de boot op een rots stuit, welke tot een eiland blijkt te behooren, dat, hoewel er een huis op staat, verder totaal on bewoond schijnt. Voorzichtig naderen zij het huis on tot hun groote verbazing vinden zij daar een geweldige opslag plaats van uniformen en alles wat tot een goed ar senaal behoort. Zij hebben zich in een oogwenk een passend uniform uitgekozen. Brent hee't Tntusschen een geheimschrift gevonden dat hij ontcijfert. Daarin wordt de komst van de leiders der bende aangekon digd en hij krijgt een pracht idée. Door een toe val zijn zij ook met drie mannen en één vrouw in uniform, terwijl uit het schrijven blijkt, dat de ove rige leden der bende hun leiders nog niet kennen. Het lot is hun gunstig, want de boot waarop de leiders aankomen vergaat vlak voor de kust met man en muis, slechts het meisje in uniform wordt gered. Kort daarna komt ook de gekaperde boot binnen met een lading rebellen aan boord Zij nemen Brent en de acteurs als hun leiders aan. De actrico her kent tot haar grooten schrik tusschen de rebellen ook haar vroegeren verloofde Morton en hij belooft haar, Brent te zullen helpen, als zij zich weer met hem verzoenen wil. Zij geeft toe, hoewel zij Bront heeft lief gekregen. Brent maakt nu een uitgebreid plan op om de ben de gevangen te nemen, maar zoo gemakkelijk gaat dit niet, daar het meisje uit haar gevangenis weet te ontsnappen en het geheele verraad aan het licht brengt. Groote en gevaarvolle avonturen worden er nu beleefd. Maar het slot is een overwinning van Brent zoowel in den strijd als in de liefde. benoeming. Door de Vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs alhier is mej. A H. van Berge, be noemd tot onderwzeres aan de school te Schagen. Mej. Van Berge had tot nu een tijdelijke aanstelling. Opnieuw ingebroken. Een bnit van driehonderd gulden en een fiets. Vannacht is opnieuw in onze gemeente ingebroken, ditmaal in het Plantsoen ten huize van den heer j Koster. Toen de heer K. vanmorgen als naar gewoonte op Zaterdag, te jagen zou gaan en hij op zijn fiets meen' de te stappen, de fiets die steeds des nachts vóór het huis wordt gedeponeerd, kwam hij tot de ontdekking dat de fiets gestolen was. Bij den heer K. kwam onmiddellijk het denkbeeld op, dat het ongewenschte bezoek dan wel op andere wijze bezig geweest kon zijn en tot zijn ontsteltenis miste hij dan ook dra zijn portefeuille. Bij onderzoek binnenshuis bleek, dat ook de huishoudporteraonnaie verdwenen was. De jas had des nachts beneden in de woonkamer op een stoel gehangen. Vermoed wordt dat het bezoek door de voorkamer is binnengeko men en daarna de achterdeur, die gegrendeld was, los Is gemaakt. Aan geld wordt een bedrag van f 300 vermist. Ach ter het huis zijn voetafdrukken, van gummizooltjes met vierkantjes, waargenomen. De politie was van morgen reeds aanwezig, om een onderzoek in te stellen. Rijkssubsidie voor werkverschaf fing.Kwestie om een gedenk steen. Wien komt de eer toe. In da Donderdagmiddag gehouden raadsvergadering hebben B. en W. medegedeeld, eindelijk de rijksvoor- waarden voor verleening van rijkssubsidie Jn de kosten van werkverschaffing te hebben ontvangen. De minister is bereid het percentage van het rijkssubsidie zoowel in de werkversohafflngsloonen als in de kosten van onder steuning van crisiswerkloozen op 70 pet. te bepalen voor alle aangewezen objecten van werkverschaffing, uitgezonderd het schoonmaken van riolen. Men mag dan alleen werklooze gezinshoofden en kost winners te werk stellen en moet zooveel mogelijk in ac- coord laten werken, zoodat bij flink werken gemiddeld f 0.38 per uur kan worden verdiend. Huurtoeslag wordt verstrekt tot twee-derde van hetgeen de huur meer be draagt dan f 3 per week. doch niet meer dan f 1.50. Bij regen verzuim mogen de eerste drie uren per week niet worden vergoed, de volgende met f 0.30 per uur. De controle berust bij de Ned. Heidemaatschappij te Arnhem en de premie, verschuldigd Ingevolge de Ziek tewet moet voor deel op de arbeiders worden ver haald. B. en W. merkten op, dat door den huurbijslag het MHri99n. Prac.tisQh stijgt tot 40 4 41 cent en In het ftfge- loopen seizoen gemiddeld 41 cent heeft bedragen. Op een totaal van f -109.230 aan te verwerken loon maakt het subsidie een bedrag uit van ruim f 75.000. hetgeen aan den gewonen dienst en den kapitaaldienst ten goede komt. De 70 pet. in de koster van steunverleening brengt een bate van ruim f 2000 a f 2500 per week. Treedt de gemeente hierin, dan zou van de provincie nog een subsidie van f 5000 kunnen verkregen woixien. Voornamelijk van s.-d. zijde werd betoogd, dat de re- geering de autonomie der gemeente aantast, maar dat men in de tegenwoordige omstandigheden niet gerech tigd waa deze subsidie af te wijzen. Deed men dat wel dan zou de personeele belasting met 50 pet. moeten ver hoogd worden en zouden de arbeiders toch gemiddeld r 10 meer aan deze belasting moeten betalen. Nu kan rondkomen en zelfs nog een teeerve van f 30.000 voor het Maatschappelijk Hulpbetoon maken. Met algemeene stemmen werd tot aanvaarding van deze Rijkssubsidie besloten. Aan de commissie voor ontwikkeling en ontspan ning van werkloozen werd over 1932 behalve de reeds gevoteerde f 1000 nog een aanvulllngscredlet van f450 toegestaan. Langdurig is gediscussieerd over een gedenksteen n het gebouw van de gem. lichtbedrljven. Deze steen is het vorig jaar door het personeel aan den naar Amsterdam vertrekkenden directeur «n aangeboden en vermeldt dat deze de bouwer en ontwerper der fabriek geweest ls. Toen de steen geplaatst was. heeft de directeur der gem. lichtbedrijven uit Breda de eer van het ontwerp voor zich opgeëischt en. hoewel de tegenwoordige Amsterdamsche directeur daartegen protesteerde, heb- oen B. en W., zonder bet personeel, dat den steen schonk, daarin te kennen, de woorden „ontwerper en" uit den steen laten wegnemen. In de plaatselijke pers werd deze daad scherp afge keurd en de heeren Vogelaar en Rlngers hebben daartegen geprotesteerd en een motie ingediend om den steen weer In zijn oorspronkelijken vorm te her stellen. Wethouder Bonsema heeft namens het college betoogd, dat hij uit hem door den Bredasehen direc teur toegezonden werkstukken den indruk had gekre gen, dat deze op zijn minst als mede-ontwerper was te beschouwen en dat dit tot de verandering in het op schrift van den gedenksteen geleld had. Verscheidene raadsleden ontkenden, dat deze stuk ken de daaraan door het college gehechte beteekeni* hadden en beschouwden den Bretdaschen directeur, die scheikundig Ingenieur was, ew lals medewerker, maar niet als ontwerper. Dit zou de Amsterdamsche direc teurj wel degelijk geweest zijn. toen hij nog als bouw kundig ingenieur speciaal voor den bouw van deze fa- iv a«an den thana te Breda wonenden directeur als hoofd van het bouwbureau was toegevoegd vóór hij hem later als directeur der Gem. Lichtbedrijven op volgde. Van s.-d. zijde werd aangeraden een commissie van onderzoek te benoemen, waartoe ten slotte met 11 te gen 9 stemmen besloten werd. Slechts de katholieke fractie bleef eenstemmig tegen de commissiebenoeming ZONDAG 30 OCTOBER. NED. HERV. GEMEENTE ta: Schagen. voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Herdenking Ds. C, J. Nlemeljer. Extra-collecte. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. St. Maartensbrug, nam. 7 uur, Ds J. J. Ruijs. Zaterdagmiddag 4 uur, Kinderaamenkomst. Zr. Meijer. MAANDAG 81 OOTOBER. NED. HERV. GEMEENTE te: Hoogwoud, nam. 7 uur. Ds. Hamilton. Kerkhervorming. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel (tegenover Raadhuis), nam. 7.15 uur, Ds. J. J- Ruijs. Hervormingsrede. Woensdag 4 uur Kinder samenkomst. Zr. G. Meijer. Adres van de commissie uit de 50 West-Frie- sche gemeentebesturen inzake de tulnbouw- steunwet Door de commissie uit de 50 West-Friesche gemeente besturen is aan de Tweede Kamer een adres gezonden over den stijgenden nood in West Friesland. Het adres zegt o.m.: „De tulnbouwsteunwet die bij Koninklijke boodschap van 21 October is aangoboden heeft al de goede kwali teiten die wij van een dergelijke wet konden verwach ten. Er is echter een groote schaduwzijde aan de wet, nJ. de beperkingen die in punten la en Ito van het plan van uitvoering zijn gesteld tot resp. f 5.000.000 en 20 pet. van den gemiddelden veilingomaet 1928. 1929 en 1930. Dit limiet dreigt de sympathieke opzet der wet tot een paskwil te maken. Er is geen zuivere begrooting van wat deze wet over 1932 totaal zal kosten, doch een glo bale toepassing van richtprijzen (productieprijzen) over de veillngomzetten van het gepasseerde deel van 1932 toonen aan, dat het gelimiteerde bedrag ontoereikend zal zijn. Ook het uitblijven van eenige zekerheid voor de hulp die in 1933 geboden kan worden, eenige continuïteit In dezen steunmaatregel, is voor ons teleurstellend ge weest" Het adres vraagt door schrapping der limieten in punten la en lb van het plan van uitvoering de onver korte ultkeering der richtprijzen te verzekeren en waar borgen te stellen voor het verkrijgen van de produc tieprijzen der oogsten 1933. Thans opgehelderd. Men meldt uit Roosendaal aan de N.R. Ct. Den laataten tijd werden te Oudenbosch een aantal diefstallen en inbraken gepleegd. In de basiliek werd zelfs tot viermaal toe ingebroken, waarbij de dieven, die door het inslaan van een raam binnengedrongen. Tel kens trachtten zij de offerblokken te forceeren, hetgeen hun evenwel nimmer gelukte. De marechaussee kreeg wel eenige aanwijzingen in handen en arresteerde ook eenige personen, maar moest hen wegens gebrek aan bewijs in vrijheid stellen. Een dezer nachten ontmoette de marechaussee even wel de verdachten en toen des anderen daags op twee plaatsen kleine diefstallen waren gepleegd, werd ander maal tot arrestatie van deze personen overgegaan. Don derdagavond werd de vierde en Vrijdagmorgen nog een vijfde persoon gearresteerd. Voorts werd ten huize van de verdachten een huiszoe king verricht, waarbij een aantal voorwerpen, van dief stal afkomstig, is gevonden. Bij een nieuw verhoor hebben daarop drie van de ge arresteerden. n.1 J. M., M. R. en A. D. een volledige be kentenis afgelegd. Zij gaven toe verschillende diefstallen en ook den inbraak in de basiliek te hebben gepleegd. De twee anderen zijn op vrije voeten gesteld. De aange houdenen zijn allen personen van ongeveer twintig jaar. VERGEETACHTIG AANGELEGD. De waakzame nachtvelllgheldsdlenst. Men zou meenen. dat men in een landstreek langs het Duitsche grensgebied, waar het wemelt van smokke laars en ongure elementen, die huis en hot onveilig ma ken, wel erg voorzichtig zou ,zifn met het afsluiten van deuren en vensters. De werkelijkheid is anders. Het baart dan ook niet geringe verwondering, wan neer men In het rapport van den Venlosohen en Blerick- sohen Naohtveiligheidsdienst over het tijdperk van 1 Juni tot 30 September van dit jaar leest dat er b.v. door de nachtwakers gedurende het genoemde tijdvak 117 on gesloten huisdeuren werden gevonden, 30 maal de huis sleutel aan den buitenkant van de hulsdeur stak, terwijl er 60 maal werd gewaarschuwd voor openstaande ra men. Men sohijnt In Venlo en omstreken nogal vergeetach tig te zijn aangelegd. Tragisch slot van het drama. Het lijk van den jeugdigen verdachte uit het ka naal opgehaald. Zoaols men zich zal herinneren werd in den nacht van 15 op 16 Octobor j.1. ten huize van den bakker J. Laninga te Ido, onder De Punt (Gron.) een inbraak en poging tot m x>rd gepleegd. Des nachts om drie uur werden L. en zijn echtge- nooto beiden nog jongelui die hun slaapkamer hebben boven de bakkerij, door een man overvallen. Laninga werd met een stuk ijzer een slag op het hoofd toegebracht, wanrdoor eon wonde van twee centimeter diepte ontstond. Ook do vrouw werd, zij het licht, ge wond. Het gelukte haar het electrisch licht aan te knippen, waarop de dader die gekleed was in een pullover en een pet achterstevoren op het hoofd had, op de vlucht ging. Van deze inbraak en poging tot moord werd ver dacht de 26-jarige bakkersknecht W. W., die zijn slaapkamer heeft boven de bakkerij, doch geheel ge ïsoleerd van de woning der familie Laninga. Een geldkistje, dat vermoedolijk hot doel van deze inbraak is geweest, had hij bij zijn vlucht laten staan. Men vermoedde, dat de jongeman na zijn daad zelf moord had goplecgd. Het dreggen in het Noord Wil lemskanaal bleof echter zonder rosultaat. Thans meldt men, dat gistermorgen om half twaalf onder de Punt uit het Noord Willemskanaal op on geveer 3 K.M. afstand van do woning van L., waar de ovorval plaats had, het lijk van den 20-jarigen bakkersknecht W. W. is opgehaald. De veldwachter heeft het lijk horkend. Ware verwoesting aangericht ondor een kudde schapen In Engeland. 82 dieren doodgebeten of gewond. Te Blindley Hcath bij Lingfiold hebben drie hon den een ware verwoesting aangericht onder een kud de van 150 schapen. Toen eon boer gisterochtend in de vroegte naar het land kwam om de koeion te melken, vond hij overal doodo en stervende schapen liggen. Drie groote honden waren bezig jacht op de schapen te maken. Sommigo schapen waren in oen vijver gesprongon om aan do honden te ontkomen on waren verdronken. Andere stonden tot. hun nok in het water en waron, toen zij gered werden zoo ont daan en uitgeput, dat zij niet meer op hun pooton kondon staan. Dc boer joeg do honden weg en haal- do hulp om zijn kudde bij elkaar te brongen. Het bleek, dat 32 schapen dood waren en 15 zoo erg ge wond. dat zij afgemaakt moesten worden, terwijl er nog 35 leelijke beton hajlden opgeloopen. De honden zijn lator opgespoord en afgemaakt. In Sussex beeft zich onlangs ook een geval voorge- Barometerstand op Zaterdagmorgen 8 uur: 755 m.M. Vooruitzichten: Kans op droog weer. Temperatuur: 6 gr. C. is 41 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hoogzl]de E 103, Schagen. Gedipl. Opticien Refractionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. daan van een hond, die het op epn kudde schapen voorzien had. Het woeste dier maakte nacht in nacht uit enkele schapen af, totdat men wachten uitzette om dc kudde te beschermen. De hond was echter zoo schuw en zoo vlug, dat men hem niet te pakken kon krijgen. Dank zij de bewaking kreeg hij echter geen kans meer om nog verdere onheilen aan te richten. Indien Nederland zijn boycot beweging blijft doorzetten. Het „Berl. Tgbl." waarschuwt echter tegen het doen van derge lijke dreigementen. Elders in dit blad is een uitgebreide beschouwing opgenomen van don Londensche corr. van het „Berl. Tgbl.", waarin gewezen wordt op den ongewoon diepe ergernis van Nederland over Duitschland waar hot betreft de contingentcoringspolitiek van het laatste land. Ook wordt in dit artikel nog weer eens scherp tegenover elkaar gestold do Nederlandsche uitvoer naar Duitschland en de invoer van Duitschland naar Nederland, waaruit blijkt, dat Nederland een even belangrijke afnemer van Duitschland is als omge keerd. De beoogde afweerbeweging der West-Duitsche in dustrie als reactie op de z.g. boycotbeweging in Ne derland, waarover wij reeds uitvoerig berichtten en die in de eerste plaats tot uiting zou komen in een omlegging van de Duitsche zeetransporten over Ant werpen en kleinere Belgische havens, is dus abso luut ongogrond on het „Berlincr Tagcblatt", schrijft dan ook dat een dergelijke actie, afgezien van de economische en technische moeilijkheden, die met zulk een omlegging gepaard zouden gaan (de Duit sche raijnbouwindustrie en de Duitsche reederijen bezitten te Rotterdam groote eigen opslagplaatsen en steigers) het conflict slechts zou verscherpen. Een dergelijke actie zou volgens het blad Nederland nog meer en nog sneller dwingen, aansluiting te zoeken bij andere loveranciers. De eenige verstandige consequentie, aldus het „Ber- liner Tageblatt", die de geintereseerde Duitsche in dustrieën uit de in Nedorland ontstane boycotstem ming kunnen trekken, moet zijn, dat zij opnieuw de aandacht der Duitsche regcering vestigen op de ge varen der door haar gevoerde contingcnteeringspoli- tiek. Voorts dienen zij door het verstrekken van op heldering en voorlichting de ongetwijfeld overdreven en voorloopig door beslissingen der Duitsche regee ring nog niet gewettigde boycotstemming in Neder land te verzachten. Het blad wijst in dit verband op de onvoldoende of mislukte actie van de officieele Duitsche propaganda in Nederland en in de overige betrokken staten. Gruwelijke ontdekking in een Para- guaansch oerwoud. Het. departement van oorlog te Asunción, de hoofd stad van Paraguay, maakt., naar Reuter telegrafeert, bekend, dat. er honderd lijken van Boliviaansche soldaten gevonden zijn, die van dorst in den Gran Chaco waren omgekomen. De gruwelijke ontdekking werd gedaan door een Paragueesche expeditie die uitgestuurd was op verzoek van drie Boliviaansche soldaten, die door Paragueesche voorposten werden gevangen genomen. Do gevangenen zeiden dat, vier officioren on 170 soldaten van hun regiment in de wildernis verdwaald waren geraakt. Nederlaag der Bolivianen. Hun leger gedemoraliseerd. V.D. verneemt uit Assuncion, 18 October: De voortdurende overwinningen der Paraguayaan- sche troepen in het Grand Chaco gebied hebben de Boliviaansche troepen zoodanig gedemoraliseerd, dat zij zonder tegenstand te bieden, vluchtten. Do forten Alihuata en Tejorina werden bijna zon der dat er een schot werd gcwissold, door de Para- guayaansche troepen bezet. De militaire toestand aan het Boliviaansche front is waarschijnlijk mede oorzaak van de bereidheid der Boliviaansche regeoring om het conflict door ar bitrage bij te leggen Met een meisje op echoot achter het stuur rad. Een Engelsch zeeofficier, die geplaatst is bij de luchtvaartafdeellng te Gosport, is gisteren beboet met vijf pond wegens het besturen van een auto zonder de noodlge zorg in acht te nemen. Bij de uitspraak zei de rechter dat het beter zou zijn, als de menschen van vrijage in auto's afzagen. De agent, die den offi cier bekeurd had, had n.1. geconstateerd, dat hij reed met een snelheid van 90 K.M. per uur met oen arm om de leest van een jongmeisje geslagen. Volgens de woorden van den agent zat hij het meisje te knuffelen en te kussen en slingerde do auto vervaarlijk over den weg, zoodat de politieagent geen kans zag hem te pas- soeren. De officier had trouwens het gordijntje voor de achterruit laten zakken. HIJ minderde zelfs geen snelheid bij het snijden van een bocht. Toen de poli tieagent hem Inhaalde zat het meisje op zijn schoot. De zeeofficier verdedigde zich met te zeggen dat hij wol 120 K.M, per uur kon rijden met een varken op zijn schoot. Op zijn rit met het meisje had hij niets gedaan dat hem belette te sturen. Toen het meisje op zijn schoot zat had hij beide handen aan het stuur.

Schager Courant | 1932 | | pagina 11