Radioprogramma Ingezonden Stukken. Nog een verkeerd opschrift. Een nieuwe methode. DE DOOD LANGS DEN WEG. Uitvoering Zuiderzeesteunwet. Bezuiniging bij Spoorwegen. d e SNELTREIN PARIJS-AMSTERDAM ONTSPOORD. Prov. Staten van Noordholland. Een gevaarlijk middel. Rheumafiek Jicht HS/iVóA gratis; ELECTRICITEITSVERLAGING VAN HET P.E.N. De ontsnapte Duitscher. Vrouwen in den nieuwen Rijksdag. De VAR.A. en de Haagsche demonstratie. Brand m een hotel. Nieuw financieel schandaal in Frankrijk. Alkmaar, 7 Nov. 1932. jan weten tijd nogal eens iets geschreven Waar den 1 yan bGpaa]de W00rden op lf °V®L«nksteen aan de lichtbedrijven en het feit, iSSkbaar gebeurd is met goedkeuring van Mr. wlnH«feu- behoort volgens mijn inzicht ook het op- u «!n een anderen huldigingssteen onder de ?c «nomen te worden, n.1. de lichtmast, dienende WrS van Mr. Wendelaar ter gelegenheid Tnn 12^-jarig burgemeesterschap, raag"toch op zijn minst als vrijpostigheid ge- i,„VQiifireerd worden dat men de woorden „van de Rnrcerif" op deze lichtmast heeft laten beitelen. Algemeen toch was bekend, dat men het mét deze huldiging niet eens was en is dit ook wel gebleken; ündanks de eenigszins verplichte gave van de amb tenaren is de verdere opbrengst van het collectee ren met busjes, onder de Burgerij bepaald pover ceweest, zoo zeer zelfs dat velen er niet aan dach ten iets' te geven. Dat de Burgerij het er niet mee eens was. bevestigt het feit. dat. niettegenstaande het verznek van de plaatselijke bladen, om toch dien dag van het jubileum de vlag uit te steken, (be houdens de ambtenaren en de bevriende zijde) niet één procent van de Burgerij gevlagd heeft. Mij dunkt dat de consequentie thans ook in deze eischt (gezien de wijze waarop Mr. Wendelaar zijn medewerking geeft om het opschrift van een anderen gedenksteen te verwijderen) dat hetzelfde gebeurt met den her denkingssteen van den Burgemeester. Dankend voor de opname. B. DONDERDAG 10 NOVEMBER. HILVERSUM (296 M.) AV.R.O.: 8.00 Tijdsein en Gramofoonmuzlek; 9.00 Och tendconcert door het AVRO-kamerorkeat o.l.v. Louis Schmidt; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmu- liek; 10.30 Solistenconcert; 11.00 Kook- en bakpraatje; 11.30 Voortzetting Solistenconcert; 12.00 Tijdsein; 12.01 Lunchconcert door het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep; Intermezzo: Vioolvoordracht door Boris Lensky; 2.00 Halfuur voor de vrouw; 2.30 Verzorging zender; 2.45 Gramofoonmuziek; 3.00 Naaicursus door Mevr. Ida de Leeuwvan Rees; 3.45 Gramofoonmuziek; 4.00 Zieken- uur.door Mevr. Ant. van Dijk; 5.00 Causerie door Max Tak; 6.00 Kleln-orkest o.l.v. Nico Treep; 7.25 Over schakeling zender; 7.30 Engelsche les voor gevorderden; 6.00 Tijdsein; 8.01 Vaz DIas; 8.05 Gramofoonmuziek; 6.15 Aansluiting met het gebouw „Tivoll" te Utrecht. Concert door „The Band of H.M. Royal Horse Guards" („The Blues"); pl.m. 9.15 Gramofoonmuziek; pl.m. 9.30 Het Concertgebouworkest o.l.v. Dr. Willem Mengel berg. Solist: Wilhelm Backhaus, plano; 10.15 Gramo foonmuziek; 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest; 11.00 Vaz Dias; 11.15 Kovacs Lajos en zijn orkest; 12.00 Tijdsein en Sluiting. HCtZEV (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; N.C.R.V.: 10.00 Gramo foonmuziek; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gramofoonmu ziek; K.R.O.: 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdien stig halfuurtje; 12.00 Tijdsein; 12.01 Politieberichten; 12.15 K.R.O.-orkest o.l.v. M. van 't Woud: N.C.R.V: 2.00 Cursus fraaie handwerken; 3.00 Vrouwenhalfuur tje; 3.30 Verzorging zender; 4.00 Bijbellezing door Ds. K. den Hollander: 5.00 Cursus Handenarbeid: „Een Juclfershanger"; 5.30 Lezing: „Het standbeeld van Erasinus"; 6.00 ÏAederenrecltal door Betrix Schut, alt, 6.45 Cursus knippen en stofversleren; 7.00 „Wat er op de wereld gebeurt"; 7.30 Politieberichten; 7.45 Pers berichten Ned. Cthr. Persbureau; 8.00 Gramofoonpla- ten; 9.00 Ouderuurtje; 9.30 Gramofoonmuziek; 9.40 „Het bloeitijdperk der Protestantsche kerkmuziek"; 10.40 Vaz Dias; 10.50 Gramofoonplaten. BRUSSEL (509 M.» 12.20 Gramofoonmuziek; 5.20 Concert door het Radio- Orkest; 6.35 Gramofoonmuziek; 8.20 Concert door het Omroép-symphonle-orkest; 10.30 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG (1188 M 11.20 Het Strijkorkest van Hotel d'Angleterre; 2.50 Strijkorkest van Restaurant Wivex; 7.30 Symphonie- orkest; 9.50 Dansmuziek. BERLLTN (419 M.) 3.50 Kamermuziek; 6.30 Populaire- en dansmuziek; 7.20 Gramofoonmuziek; 9.20 Dansmuziek. HAMBURG (872 M.» 12.35 Gramofoonmuziek; 1.30 Idem; 3.50v Concert; 6.50 Concert; 7.50 Concert. KONTGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 1.20 Gramofoonmuziek 3.50 Concert; 8.20 Concert. LANGENBERO (472 M.) 12.20 Concert; 4.20 Vesperconcert; 7.40 Symphonlecon- cert; 9.45 Concert. DAVENTRY (1854 M.) 12,50 Orgelconcert d,oor Reglnald Foort; 4.25 Concert; 8.20 Dansmuziek; 9.55 Concert; 11.10 Dansmuziek. PARIJS EIFFEL (1446 M.) 7.50 Gramofoonmuziek. PARIJS RADIO (1728 M l 12.50 Jeugdconcert; 6.50 Concert; 7.40 Idem;«9.05 Idem. MTLAAN (881 M.) 6.50 Gramofoonmuziek; 7.40 Idem; 7.50 Opera-ultz. ROME (441 M.) 7.50 Gramofoonmuziek; 8.05 Concert. WEENEN (517 M.) 6.50 Militair Concert; 9.50 Dansmuziek; WARSCHAU (1411 M> 520 Concert door het polltie-orkest; 7.20 Populair concert; 10.25 Dansmuziek. BEROMUNSTER (480 M.) 7.20 Symphonie-concert door het Stedelijk orkest van st. Gallen. Hongerstaking van het neel te Warschau. gemeenteperso- (iipndon ;^C »,au Zi^n de stedelijke ambtenaren en be- van hun Toin°-nger8taking gegaan om uitbetaling Warschau l!anSSev te 'krijgen. Het raadhuis van en twpp naih/311! erdag tot Maandag twee dagen ppwooct i fn ,ng- door de ambtenaren c.a. bezet ter tfi plaatsen niet verlieten, zonder ech- Het gemplitil e? 2,onder eenig voedsel te nuttigen. ®®P_febestuur was reeds sedert maanden niet heeft thaSn«aipneiSa,arissen P1"0"^ uit ,e betalen en minste penhleemn£ moeten uitschrijven om ten Gfste-avnnd'i ïtr ^ssen te kunnen uitbetalen, gebouwen veriïf de hongerstakers de stedelijke betaCg van ie nad.at hun beloofd, dat de Paalde tiidstinni^ ZIJ n0R leS°ed hebben, op be- ujastippen zou geschieden. Door een autobus aangereden. Gisterochtend heeft een autobus, die met betoogers op weg was naar Den Haag, op den straatweg Zwolle—Amersfoort, den handelaar v. P. uit Wezep aangereden. De man werd vrij ernstig verwond en is naar het ziekenhuis te Zwolle overgebracht. De auto bus kwam in een sloot langs den weg terecht, doch was niet beschadigd en kon de reis voortzetten. Doodgereden door een autobus. De 24-jarige landbouwer v. d. H. te Nieuw Cuyk is, toen hij den weg zou oversteken, door een autobus te gen den grond gesmakt. Hij kreeg een wiel over het hoofd. De chauffeur remde zoo sterk, dat het tweede wiel hem niet. meer raakte. Maar v. d. H.'s schedel was verbrijzeld. De vader van het slachtoffer hielp den chauffeur om den man onder den wagen uit te halen. Toen hij zag, dat zijn eigen zoon was doodgereden, viel hij in zwijm. Jongen door een autobus gedood. Gisteravond is de 18-jarige Heuverling, uit de Pe perstraat te Vlijmen, die per fiets op weg yvas van Den Bosch naar Vlijmen, door een autobus van de Hollandsche Buurt spoorwegen aangereden en ge dood. De jongen had een zwak gezichtsvermogen. Autobotsing. Vijf dooden. In de nabijheid van de stad Valencia heeft, naar Reuter van daar meldt, een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, doordat een vrachtauto met een perso nenauto in botsing kwam. Niet minder dan vier per sonen werden daarbij gedood en drie ernstig gewond. En toen deze gewonden in een anderen auto naar het ziekenhuis werden gebracht, overreed deze wagen een fietsrijder, die eveneens gedood werd. Zelf een« kijken. De minister van waterstaat heeft gisteren, vergezeld van den directeur-generaal, dr. J. A. Ringers; van den referendaris, mr. J. Draaijer, en van den directeur van den Rijksdienst der uitvoering van de Zuiderzee steunwet, Ir. Houben, een bezoek gebracht aan enkele Zuiderzeegemeenten, in verband met de uitvoering van de Zuiderzeesteunwet. Te Bunschoten bezocht de mi nister de knoopenfabriek en te Harderwijk eenden- bedrijven en de ambachtsschool. In beide gemeenten heeft de minister ten raadhuize eenige deputaties uit belanghebbenden ontvangen, die in de gelegenheid werden gesteld hun wenschen betreffende de toepas sing van de Zuiderzeesteunwet ter kennis van den minister te brengen. Vervroegd ouderdomspensioen. Utrecht, 8 Nov. Naar wij vernemen, aldus de Tel., zal het treinpersoneel dat 60 jaar en ouder is den dienst bij de Ned. Spoorwegen binnen zeer korten tijd met vervroegd ouderdomspensioen moeten verlaten. Deze nieuwe bezuinigingsmaatregel van de Ned. Spoor wegen zal thans in hoofdzaak het treinpersoneel treffen met name het conducteurspersoneel, de hoofdgeleiders en de arboider remmers. De enorme achteruitgang van het vervoer bij de Spoorwegen heeft, naar men ons van de zijde der Ned. Spoorwegen meedeelde, tot vermindering van het treinpersoneel genoodzaakt en is ook de oorzaak van dezen bezuinigingsmaatregel. Wij vernemen nog dat het betrokken personeel reeds in de tweede helft van December a.s. den dienst bij de maatschappij met vervroegd pensioen zal verlaten. GEEN DOODEN OF GEWONDEN. GROOTE MATERIEELE SCHADE. Dinsdagochtend om 6 uur 25 is de sneltrein Parijs Amsterdam die om 6 uur 45 te Brussel-Zuid moest arriveeren. te Buizingen, op een tiental kilometers bezuiden Brussel, ontspoord. Door onbekende oorzaak liepen de bagagewagen en de postwagen op een rangeerspoor, tengevolge waarvan ook de passagierswagen uit de rails liep Dank zij het mistige weer, had de trein zijn snelheid vertraagd, waardoor een groote ramp is voorkomen. Alles be paalde zich nu gelukkig tot zware stoffelijke schade. Alleen een postambtenaar, die zich in den wagen be vond, werd licht aan den arm gekwetst. Het treinverkeer is gedurende twee uur totaal ge stremd geweest. Tegen den middag was bet verkeer weer normaal. De reizigers van den sneltrein Parijs Amsterdam zijn met den gewonen personentrein naar Brussel vertrokken en aldaar in den loop van den ochtend aangekomen. Dinsdagmorgen kwamen de Provinciale Staten van Noord-Holland bijeen onder voorzitterschap van den commissaris der koningin Jhr. mr. dr. A. Roëll. De voorzitter deed mededeeling van ingekomen stuk ken en besluiten, waarna werd overgegaan tot het trek ken der afdeelingen. De vergadering werd hierna verdaagd tot Dinsdag 20 December om half elf. De heer W., in goud- en kerkwerken te Eindhoven had van de politie verlof bekomen om des nachts in zijn tuin een automatisch pistool op te stellen tegen die ven, die over den tuinmuur zouden willen klimmen. Za terdagmorgen had men vergeten het pistool af te stel len, zoodat, toen des middags jongens uit de buurt al spelende op het muurtje klauterden, het pistool afging en twee van hen door hagelkorrels werden getroffen. Gelukkig bleken de verwondingen niet van ernstlgen aard te zijn. DOOR ROOVERS OVERVALLEN. Op den weg tusschen Hohenneuendorf en Bertfelde In het Noorden van Berlijn hebben twee roovoi-s gisterochtend tegen 9 uur twee kasloopers over.:*! len, die 1750 mark steungelden van de bank hgnneuendcrf hadden gehaald. De aanvallers s' - gen de kasloopers van hun fietsen, ontstelen h-n cle actetasschen, waarin zich het geid bevond, en zijn op de fietsen der kasloopers gevlucht. ..S«d«rl |«r«n leed Ik aan pi|nll|k Uw „Hervea" ml| bultangewon# vei lichting gebracht heelt". N. e. ta bii|vanda verlichting bi| klachten over Nheumatlek. Zi| te gemakkelijk te bereiden en da waldadig# werking i8 direct door de ophooping van verdere luranvormlng In het lichaam verhinderd wordt. Or. E. Baden-Baden, tegtt ..Hervee verwijdert de zuren uit het lichaam an bovendien op absoluut onschadelijks manier:'. Harvea i» verkrijgbaar bi|t Fa. GEBR. ROTGANS, Hoogzijde E 103. Verzoekschrift van verschillende gemeenten Inzake het voorstel tot herziening van de electricltelta tarieven van het P.E.N. hebben eenige gemeenten, die het hoogste betalen, aan de Provinciale Staten van Noor&holland een verzoekschrift gericht. Daarin neggen deze gemeentebesturen, t.w. van An- diik, Jmria Paulowna, Castricum, Egmand aan Zee, Enk- hu' /n. Harenkarspel, Hoorn, Limmen. Naarden. Schel- lin'chout en Zuid- en Noord Scharwoude. dat zü met be langd. :lling kennis genomen hebben van de voorstellen van Ged. Staten betreffende de verlaging der electrlci- teitstarieven. Hoezeer zü ook de voorstellen van Ged. Staten om te komen tot een verlaging van de electriciteitstarieven voor die gemeenten, welke stroom engros van het P.E.N. betrekken, waardeeren, zü zün zeer teleurgesteld door het feit dat die gemeenten, welke de hoogste tarieven in da Provincie betalen, slechts in aanmerking komen voor een onbeduidende verlaging van f 10 per K.W. maximale belasting. Ged. Staten zien nog steeds een verschil tusschen onze gemeenten en door hen genaamde „welwillende" ge meenten. Wij meen en echter, dat, indien er van welwil lendheid, mag worden gesprokene, onze gemeenten in de eerste plaats aanspraak op deze kwalificatie mogen doen gelden, daar zü vanaf de stichting harer G.E.B.'s de allerhoogste tarieven van het P.E.N. toch zeer zeker in büzondere mate hebben gediend. Bij aanvaarding der voorstellen van Ged. Staten zullen de z.g.n. welwillende gemeenten hebben te betalen maxi maal f 100.— per K.W. en 2.4375 cent per K.W.h., ter- wül de verlaging voor opgemelde gemeenten hierop neerkomt, dat de vergoeding voor maximale belasting zal worden teruggebracht tot maximaal f 140.— per K.W., doch de uitermate hooge inkoopsprijs per K.W.h. van 4.5 cent blüft gehandhaafd. De bestaande onbillüke belasting dezer gemeenten door deze zoo zeer hooge ta rieven wordt dan ook bestendigd. Gevraagd wordt de voorstellen van Ged. Staten zoo danig te amendeeren. dat ook voor bovengenoemde ge meenten vanaf 1 Januari aa. het tarief wordt gesteld pp f 100.— per K.W. en 2.4375 per K.W.h. Eindelijk gearresteerd. De Dultsche gevangene, die Zondagavond kans heeft gezien uit de Haarlemsche strafgevangenis te ontsnap pen, was nog steeds op vrüe voeten. Aanvankelijk werd verondersteld, dat hü na zün ontsnapping bü oude kennissen van kleeren voorzien was en daarna, door met auto's mee te rijden, de wük had geomen. Deze veronderstelling blükt echter niet juist geweest te zün. De man heeft zich, hoewel hü slechts in een hemd gekleed was, schuil weten te houden langs den spoordük Haarlem—Amsterdam en in den Houtrak- polder. Daar heeft hij gisternacht vermoedelük Inge broken in de woning van den landbouwer H. van Essen die aan den Verbindingsweg bü Spaarndam woont. Hü ls vermoedelük binnengekomen door een W.C.-raampje hetgeen voor den man, die door een luchtkoker van twintig centimeter doorsnee kon kruipen, natuurlük geen moeilpkheden opleverde. De zoon van den land arbeider, die blijkbaar 's morgens vroeg aan het werk moest, had een zakje met brood en een kannetje koffie klaar gezet om dit den volgenden ochtend mee te nemen. De vluchteling heeft het brood opgegeten; men vond althans het leege zakje terug. Na zün honger aldus gestild te hebben, heeft hü een onderzoek In de woning Ingesteld. Een werkbroek, een nieuwe pet. een jas en een paar kousen waren van zijn gading. Boven dien nam hij het kannetje kcffle, twee portemonnales met eenig geld en een flets mee. Vermoedelük ls de ontvluchtte gevangene daarna op Ae flets naar Am sterdam gegaan. Na de hoofdstad gepasseerd te zün is hH de richting Utrecht Ingeslagen. Deze veronderstelling is n.1. gebaseerd op het feit. dat te Abcoude een wielrijder door een veldwachter is aangehouden, omdat hü zonder licht fietste. Daar de lantaarn warm was. heeft do veldwachter den man la ten gaan. Of de veldwaóhter nog onkundig was van de ontsnapping en nog geen signalement van den vluchte ling had. of dat hü den man door de duisternis niet heeft herkend, staat niet vast. Aangezien men aanneemt dat de man nog in ons land vertoeft, is zün signalement door de radio verspreid. Te Arnhem Is de man eohter door de recherche ge knipt. De inspecteur der recherche Van der Kroft, heeft n.1. met eenige rechercheurs het station Arnhem be waakt teneinde na te gaan of In een der treinen de ont snapte gevangene aanwezig was. Men wist dat deze in Halfweg had Ingebroken, om zich van kleeren te voor zien. Hü zou daarna trachten naar Dultsohland te ont snappen. Inderdaad vond men hem Dinsdagnamiddag In den trein naar Duitschland. Hü werd gearresteerd en zal weder op transport wordt gesteld naar Haarlem. Uit Berlijn, 7 Nov. De vrouwen zijn onder de af gevaardigden van den nieuwen Rijksdag ongeveer even sterk als tot nu toe vertegenwoordigd. De sociaal democraten, die tot nu toe steeds de meeste vrouwen afvaardigden, zullen thans 13 vrouwelijke leden tegen 14 in het oude parlement tellen. Ook de communisti sche fractie telt 13 vrouwen, één meer dan tot dus ver. Het Centrum zendt 5 vrouwen in den Rijksdag, de Duitsch-nationale partij 3 en de Beiersche Volks partij cn de Duitschc Volkspartij elk één. Het totale aantal vrouwelijke afgevaardigden bedraagt 36. De nat. socialisten vaardigen principieel geen vrouwen af. Barometerstand op Woensdagmorgen 8 uur: 761 m.M. Vooruitzichten; Veranderlijk. Temperatuur: 7 gr. C. is 44 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hoogzijde E 103, Schagen. Gedipl. Opticien - Refractionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. Geen telefoonlijnen. Het hoofdbestuur van P.T.T. heeft geweigerd om aan de V.A.R.A. twee telefoonlijnen te verhuren, welke deze omroepvereeniging wenschte te gebrui ken om het verslag van de demonstratie op Houtrust op gramofoonplaten te doen cypnemen. De reden van deze weigering is de volgende: de dienst der P.T.T. meent, dat hij zich als staatsbe drijf moet houden aan do richting die de regeering aangeeft. De regeering staat op het standpunt, dat zij de demonstratie niet wil tegenwerken, maar dat zij ook geen medewerking wenscht te verleenen. Het verhuren van telefoonlijnen zou in dit geval mede werking zijn. weshalve de P.T.T. besloten heeft daar toe niet over te gaan. De gramofoonplaten behoeven echter niet te Hil versum te worden gemaakt; dat kan ook in Den Haag, zonder telefoonlijn, geschieden. Hiertoe was alles reeds zekerheidshalve in gereedheid gebracht. In rechten aanspreken. Op advies van haar rechtskundigen adviseur heeft de V.A.R.A. besloten, aldus Het Volk, om het staats bedrijf der posterijen en telegrafie in rechten aan te spreken voor vergoeding van de schade, welke zal ontstaan uit de kosten, verbonden aan het vervoer van apparaten en toestellen naar Den Haag, alsmede van de kosten, welke gemaakt moeten worden voor de technische installatie in Den Haag en dat wel uit overweging, dat noch in de regeling van het tele foonverkeer, noch in de wet ook maar iets voorkomt, dat een weigering motiveert. Gasten gevlucht. Maandagnacht om kwart over drie werd de brand weer gealarmeerd naar het Beurs-Centraalhotel. Hier was in de keuken brand ontstaan. In het gebouw, dat hoog is, bevonden zich, aldus de Tel. acht negen gasten, voor een deel buiten landers. Deze werden door het brandgeroep gewekt en moesten in nachtgewaad vluchten. Twee Duit- sche vrouwen liepen naar beneden en sloegen de ruit van de voordeur in, waardoor zij aan de polsen licht gewond werden. Anderen vluchtten naar het dak en kwamen met eenige moeite op het dak van perceel 9. Hier werden zij door de brandweer ge vonden. Het vuur werd met twee stralen gebluscht, De keuken, die vrij groot is. brandde geheel uit. Hier wordt gebruik gemaakt van gascomforen; het ver moeden bestaat dat een dier comforen is blijven branden. De brandweer drong het gebouw binnen door de voordeur, waarvan de vrouwen het glas hadden stukgeslagen. Een onderzoek bewees dat geen der gasten was achtergebleven. Deze zijn in verschillende hotels in de buurt ondergebracht. De brand veroorzaakte eenige consternatie. Er was spoedig veel politie aanwezig, die bij het af zoeken der kamers de behulpzame hand bood. Ontduiking van belasting De Fransöhe bladen maken melding van een nieuw finantleel schandaal. Ditmaal betreft het ontduiking van belasting op groote schaal door aandeelhouders van een groote onderneming, die, om geen coupon- en divi dendbelasting te betalen, de coupons en divldendbewü- zen door een bank te Bazel lieten verzilveren. Niet minder dan 2000 personen, onder wie zich ook senatoren bevinden, moeten hierbü betrokken zün. Een commissaris van politie, die naar Bazel gegaan was om een onderzoek in te stellen, moet er in -ge slaagd zün, 10 lüsten met namen van aandeelhouders te bemachtigen, die zich aan deze praktijken hebben schuldig gemaakt De socialistische pers beweert, dat de regeering de zaak in den doofpot wil stoppen, aangezien er vele hooggeplaatste personen bü betrokken zouden zijn. De socialistische afgevaardigde Albertin heeft over het ge val een interpellatie aangekondigd. HANDIGE RECLAME. Die insloeg. De eigenaar van een warenhuis te Boedapest kwam op het denkbeeld aan den gevel van zijn zaak een zwart laken aan te brengen met het opschrift: „Ver slagen en morsdood". In den winkel staat een reusachtige catafalk met brandende kaarsen er om heen, een Zigeunerkapel speelt treurliederen. Op de catefalk staat in witte letters: „Hier rust de duurte; overleden 1 November 1932". De eigenaar bereikte zijn doel. zijn winkel werd door koopers bestormd. EEN MISLUKTE OVERVAL. Gisteravond is te Dusseldorp een mislukte over val gepleegd op een auto, die 48.000 mark naar het postkantoor moest brengen. De roovers, die vijf be geleiders van het geldtransport, door schoten hebben gekwetst, zijn met een auto gevlucht

Schager Courant | 1932 | | pagina 7