Raad Oude Niedorp. Radioprogramma Woensdag 9 November 1932. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9173 Ingezonden Stukken. Vomaderinü Van dan Raad op Zaterdag 5 Novera- h„ m des namiddags te 2 ure. Vooratter: B. J. F. Metier, burgemeester. aanwpzic zijn de leden: J. Bakker, C. de Boer, W. Kolkman, W. Slijkerman. J. Waiboer en J. van Z°ne Voorzitter opent de vergadering en deelt mede, hAt de heer Kriller wegens een vergadering elders, verhinderd is de vergadering bij te wonen. De heer K iller heeft voor bet lidmaatschap van den Raad hfldankt doch blijft raadslid totdat zijn opvolger is benoemd en de heer Kriller is ook genegen zoolang ^De'vaststelling van de notulen der vorige verga- dcrin? wordt aangehouden, omdat de notulen nog niet aan de leden zijn toegezonden Ingekomen stukken. Aan de orde is: 1. Ingekomen stukken. a. Verslag van de Commissie tot voorlichting bij de beroepskeuze te Den Helder over 1931. b. Jaarverslag over 1931 van den Dienst der Ar beidsbemiddeling en Werkloosheidsverzekering, district Den Helder. c. Kantschrijven van Ged. Staten, d.d. 12 Octo ber U. no. 151, ten geleide van hel goedgekeurd raadsbesluit van 8 September j.1. tot voorwaarde lijke verkooping van een perceel grond aan J. Blan- kendaal te Schagerwaard, gemeente Haren karspel. d. Alsvoren d.d. 12 October j.1.. no. 53, ten geleide van een afschrift van een uittreksel uit het Konink lijk Besluit van 23 September 1932, no. 10. houden de goedkeuring der verordening, vastgesteld ter openbare raadsvergadering van 30 Juni j.1. tot wij ziging der verordening inzake de tarieven voor de Personeele Belasting. Deze wijziging hield in de verlaging van belasting voor biljarts in café's. De onder a en b genoemde verslagen zullen ge durende de maand November voor de raadsleden ter inzage liggen, terwijl de overige stukken voor notifi catie worden aangenomen. e. Een schrijven van de afdeeling 't Veld van den R.K. Land- en Tuinbouwbond. behelzende het ver zoek de straatverlichting te 't Veld met een tweetal lichtpunten uit te breiden, n.1. bij Wed. Stadegaard en een tegenover het café van den heer Brouwer. Wat het laatstgenoemde lichtpunt betreft, oordeelt adressant dat hier sprake is van een gemeenschap pelijk belang van de gemeenten Nieuwe Niedorp en Oude Niedorp en daarom is ook aan de gemeente Nieuwe Niedorp verzocht om een bijdrage in de kosten. Het schrijven wordt in handen van B. en W. ge steld om prae advies. f. Bericht van den Voorzitter van het Centraal Stembureau, dat de heer E. Stip te Oudkarspel be noemd was tot lid van den Raad, doch dat deze be richt heeft gezonden de benoeming niet aan te ne men. Wordt voor notificatie aangenomen. Vaststelling pensioengrondslag. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat de vaststelling dier grondslagen vroeger ten onrechte achterwege is gebleven van Keet en Schiebroek en dat de voor F. Jong vastgestelde grondslag geen ver band heeft gehouden met de wijziging van de jaar wedde. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt tot vaststelling besloten. Grondwerken In werkverschaffing. 3. Voorstel tot het aanvaarden der door den Minister van Binnenlandsche Zaken bij brief van 19 October 1932, no. 18386 afd. W. en S. gestelde voor waarden voor toekenning van een rijkssubsidie voor het in werkverschaffing doen uitvoeren van grond werk ter verruiming van een wogboeht voorhij Zij dewind. waartoe werd besloten ter openbare raads vergadering van 8 September j.1. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat hij ook mondeling de uitvoering van dit werk in Den Haag heeft besproken, met het resultaat, dat de Mi nister bereid is voor de uitvoering van dit werk een rijkssubsidie te verleenen, n.1. van 65 Waar schijnlijk is dit een abuis, omdat reeds eerder in de kosten der werkverschaffing een subsidie is toege zegd van 75 on bereids is den Minister hierop ge wezen. Uit de door den Ministers gestelde voor waarden blijkt dat alleen te werk mogen worden gesteld werklooze hoofden van gezinnen en kost winners, dat zooveel mogelijk in accoord gewerkt dient te worden, zoodat bij flink werken 25 cent per uur wordt verdiend. De eerste 3 regendagen wordt geen loon uitbetaald, de volgende regendagen 20 cent per uur. De controle wordt uitgeoefend door de Ned. Heidemaatschappij en de kosten dier controle ko men voor rekening van rijk en gemeente, ieder voor de helft. De regeling is voorloopig van kracht tot en met 31 December 1932. De heer V an Zoonen vraagt, of aan het oordeel "van den vaad wordt overgelaten hoe lang per dag zal worden gewerkt. Als er per dag 8 uur wordt ge kerkt, ontvangen de menschen f2 per dag of een weekloon van f 12, wat zeer weinig is. Spr. is geen oorstander van een overmatigen langen werkdag, raaar in dit geval zou spr. willen, dat in overleg vera getreden met de organisaties en overeen te dat desnoods 10 uur per dag wordt gewerkt, up aeze wijze kan tenminste wat hooger weekloon worden verkregen. tan 8 hee[ Slijkerman Is van meening, dat in dezen n Vh° d ^aar geen 10 uur 8ewerkt worden. .e,. r Rakker zou in deze korte dagen de werk- JJ? bever op 9 uur gesteld willen zien, dan scheelt Per week116050^11 tcnmlnste weer een daaldertje rrm<!iiii?erinVan Zoonen beaamt, dat op bet oogenblik echter vvel UUF gewerkt kan w°rden. half Januari werk betretuakker W*JSt W °P* d&t het grond" niofeftvr^2itter vindt een uurloon van 25 cent ook rekening raaar we voorzichtig zijn en gegeven kn« met wat in Particuliere bedrijven wSerschaffrrden- Het is voor de bij particuliPrin een hooger ,00n uit te betalen dan heid^ venBróoten ^ant ,anders zou men de werkloos particulieren gaat wm'inSte iegen,gaan" dat mon in de om^pvin^ VVerken. Spr. kent een gemeente spr zon ppn h w?*r het loon Is gesteld op 20 ct., doch om hpi g yiten maatregel niet toejuichen, niet coed Om «."'"""'isch op te voeren is ook wrkf daar£ t7Vh,eslui«™ "at 10 uur zal worden ge honrliik trewerW s1r' een bezwaar, er moet be- worden. worden, het moet geen lijntrckkerij ni^oveerrhItanw£°p0,nen zcst' voorzichtigheidshalve raad kan aan 37, ,e hebben gesproken, de kan hot weekloon 'j,00n me,s veranderen, alleen laten werken verhoogd worden door langer to De Voorzitter merkt op, dat dit hetzelfde is, we komen dan weer in den vicieuzen cirkel. Als ook in de particuliere bedrijven zoolang wordt gewerkt, is het geen bezwaar, maar het zou niet goed zijn, als in de werkverschaffing langer werd gewerkt dan in particuliere bedrijven. De heer Van Zoonen zegt, dat dit ook zijn bedoe ling niet is. als het donker is. kan niet gewerkt worden. De heer De Boer zegt. dat bij grondwerk het ge woonte is 8 uren te werken. Spr gunt de menschen echter graag eenige uitbreiding van weekloon. De heer Slijkerman acht voor grondwerk 8 uur voldoende. De heer Kolkman wil den menschen toch wel een uurtje langer laten werken. Door den Raad wordt besloten dat in deze werk verschaffing 9 uren per dag zal worden gewerkt, wanneer tenminste de eerder van den minister ont vangen circulaires zich daartegen niet verzetten. De door den Minister gestelde voorwaarden worden aanvaard. 4. Voorstel tot aanvulling der steunregeling voor werkloozen in het land- en tuinbouwbedrijf, met de bepaling dat aan gehuwden en aan ongehuwde kost winners een brandstoffenbijslag van f 1 per week en per gezin wordt verstrekt voor het tijdvak 30 Oc tober 1932 t.m. 1 April 1933. De Voorzitter deelt mede, dat de Minister in deze kosten een gelijke subsidie verleent als voor de steunregeling, dus 75 Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Voorstel tot vaststelling van een steunregeling voor werklooze bouwvakarbeiders. De Voorzitter licht toe. dat b en W. van oordeel zijn. dat in onze gemeente sprake is van crisiswerk loosheid onder de bouwvakarbeiders en daarom wordt voorgesteld een steunregeling voor de bouw vakarbeiders vast te stellen. Aanvankelijk oordeelden B en W. dat de vast te stellen bedragen dienden te zijn boven die van de steunregeling voor werklooze land- en tuinbouwar- beiders, omdat de bouwvakarbeiders beschouwd kunnen worden als geschoolde arbeiders, zij steeds hooger loon hadden genoten en zij niet altijd de beschikking hebben over producten van eigen grond. Tenslotte zijn B. en VV. te rade gegaan bij andere gemeentebesturen en uit de verkregen in lichtingen is gebleken, dat elders een zelfde steun regeling voor de bouwvakarbeiders bestaat als voor de land- en tuinbouwarbeiders. Daarom hebben B. en VV. gister besloten den raad voor te stellen een zelfde steunregeling vast te stellen dan voor de werklooze land- en tuinbouwarbeiders geldt. De heer Van Zoonen vraagt of daarbij dan dezelfde kindertoeslag wordt genoten als bij de steunregeling voor de land- en tuinbouwarbeiders is bepaald. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer Kolkman vraagt, of voor deze steunrege ling eenzelfde subsidie wordt genoten als voor die der land- en tuinbouwarbeiders. De Voorzitter deelt mede. dat de subsidie nog moet worden aangevraagd. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Geen aflossing van f4500. 6. Voorstel tot intrekking der ter vorige raads vergadering vastgestelde 2e suppletoire begrooting voor den gewonen dienst 1932 tot instelling van een uitgaafpost „Extra subsidie aan het Burgerlijk Arm bestuur", ten bedrage van f 1400— en tot vaststel ling eener nieuwe suppletoire begrooting, welke de eerstgenoemde vervangt. De Voorzitter herinnert er aan, dat in de vorige vergadering, tegenover den uitgaafpost „Extra subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur" ten be drage van f1400 niets stond en dot f4500, noodig voor aflossing aan het rijk. tot dekking bleef. Spr. kan nu mededeeling doen van het heugelijke feit, dat de Minister bereid is voor dit jaar de aflossing van f 4500 te laten schieten. We moeten evenwel niet te optimistisch zijn. want binnenkort zal den raad een derde suppletoire begreoting, ongeveer be- loopende f3500, ter vaststelling worden aangeboden. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt door den raad besloten. 7. Voorstel tot het aangaan cener kasgeldleening ten bedrage van f 110.000.met den Staat der Ne derlanden onder na te noemen voorwaarden. a. De Staat der Nederlanden verstrekt mede ter aflossing van kasgelden, opgenomen ingevolge over eenkomst. ingegaan op 29 Apri 1932, aan de ge meente tegen een rente, berekend naar 5 'sjaars, ingaande 29 Juni 1932. tot uiterlijk 31 December 1932, een kasgeldleening ten bedrage van ten hoog ste een honderd tien duizend gulden of zooveel min der als de gemeente zal blijken noodig te hebben. b. De gemeente verbindt zich voor aflossing der gelden, welke krachtens deze overeenkomst zijn op genomen, aan te wenden de opbrengst van vaste lee ningen, indien de gemeente deze aangaat. c. De gemeente machtigt den Staat der Neder landen om, indien zij bij het eindigen van den ter mijn waarvoor de in artikel 1 omschreven kasgeld leening is verstrekt, aan den Staat wegens verschul digde rente en aflossing dezer leening nog iets schuldig mocht zijn zich voor het ontbrekende beta ling te verschaffen door inhouding op de eerstvol gende termijnen der Rijksuitkeering, welke de ge meente ontvangt ingevolge de laatstelijk bij de wet van 31 December 1930 (Staatsblad no 531) gewijzig de wet van 15 Juli 1929 (Staatsblad no. 388). d. Indien het noodig mocht blijken den termijn waarvoor de in artikel 1 bedoelde kasgeldleening wordt aangegaan; te verlengen, zal de gemeente uiter lijk 1 December 1932 zich met een daartoe strekkend verzoek wenden tot den Ministei van Financiën. In dat geval zullen, indien overigens voor deze verlenging voldoende termen aanwezig worden be vonden, daaraan door de Regeering zoodanige voor waarden worden verbonden als door haar noodig worden geacht. De Voorzitter zegt, dat om dit punt de raad spoed- eischend is bijeengeroepen. Reeds eerder was met de regeering een overeenkomst aangegaan voor een kasgeldleening ten bedrage van f 100.000 en was ge vraagd deze leening uit te breiden tot f 110.000. De voorwaarde was toen gesteld, dat in 1932 f4500 zou worden afgelost. Die voorwaarde is nu vervallen en in 1933 zullen we weer zien. De heer Van Zoonen merkt op, dat onder c wordt vermeld „rente en aflossing", doch blijkens de me dedeeling van den Voorzitter komt de aflossing te vervallen. De Voorzitter beaamt dit en zegt. dat in het te nemen besluit de woorden „en aflossing" zullen ko men te vervallen. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkom stig het voorstel van B. en W. besloten. 8. Voorstel tot het in werkverschaffing doen uit voeren van slootwerk en baggerwerk. De Voorzitter deelt; mede, aan den Minister te hebben gevraagd om een rijkssubsidie van 75 voor het uitdiepen en baggeren van slooten. Zooals bekend, is daarvoor een regeling te treffen, waarbij de belanghebbenden 30 fier kosten dienen te dra gen. B. en W. hebben omtrent deze werkverschaf fing met den W.O.L-polder een overeenkomst ge sloten, terwijl er van tuinders reeds verzoeken zijn ingekomen. De heer Van Zoonen herinnert er aan, dat hij reeds in de vorige vergadering eenige bezwaren tegen een dergelijke regeling heeft geopperd. Als het zonne klaar kan worden aangetoond, dat een belangheb bende zelf de geheele kosten kan betalen, geniet die persoon dan evengoed de subsidie. De Voorzitter oordcolt, dat het t werk van de Commissie voor do werkverschaffing is, om deze vraag onder de oogen te zien. Als er zeer veel werk loozen zijn, zal men eerder geneigd zijn, evengoed in zoon geval subsidie te verleenen. dan wanneer er weinig werkloozen zijn. In het laatste geval is het beter een werklooze bij een tuinder te laten bagge ren, want dan zijn er 2 menschen mee gebaat. De commissie voor de werkverschaffing kan in hare ver gadering van Maandagavond deze kwestie onder de oogen zien. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkom stig het voorstel van B. en W besloten. Benoeming tijdelijk wethouder. 9. Benoeming van een tijdelijk wethouder in de vacature D. Kriller De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. geoordeeld hebben, dat het gewenschl is een tijdelijk wethouder ie benoemen, opdat als de raad weer compleet is tot de benoeming van een nieuwen wethouder kan worden overgegaan. Bij de nu volgende stemming wordt de heer J. v. Zoonen met 5 stemmen tot tijdelijk wethouder be noemd, 1 stem werd uitgebracht op den heer W. Kolkman. Op de vraag van den Voorzitter, of de heer Van Zoonen deze benoeming aanneemt, zegt de heer Van Zoonen, dat hij dezen uitslag van de stemming had gevreesd. Zou hij, wanneer de tijd normaal zou zijn geweest, -een benoeming niet hebben aangenomen, in dezen abnormalen tijd, nu alle hens aan dek moet, om het schip door den storm heen te kunnen stu ren, zal hij de benoeming aannemen. De Voorzitter feliciteert den heer Van Zoonen met den uitslag van de stemming, waaruit blijkt, de al- gemeene wil den heer Van Zoonen als wethouder te willen hebben. Spr. mag de hoop uitspreken, dat in het college van B. en W. een aangename samen werking zal zijn, zooals dat steeds bij het vorige college met den heer Kriller het geval is geweest, Spr. wijst er op, dat de heer Van Zoonen in het col lege van B. en W. een niet lichte taak zal hebben, dat hij voor kwesties zal komen te staan, waarbij het hart zal willen bewilligen, maar het verstand er niet aan kan voldoen Hij zal ontdekken dat het voor de gemeentelijke overheid ten moeilijke tijd is. Maar spr. kent den heer Van Zoonen reeds langer dan vandaag en verwacht van hem, dat hij zal too- neu de rechte man te zijn op do rechte plaats, dat hij zal zijn een man uit één stuk, die zich niet zal storen aan critiek. Spr. feliciteert den heer Van Zoonen nogmaals met zijne benoeming en hoopt prettig met hem te zullen samenwerken in het be lang der gemeente. 9a. Voorstel tot aanvulling van de primitieve ra ming der gemeentebegrooting 1932 door toevoeging van de posten „Kasgeldleening verstrekt door het Rijk f 110.000.en „Aflossing der Kasgeldleening, ver strekt door het Rijk", in den kapitaal dienst dier be grooting. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. 10. Rondvraag. De heer Slijkerman vraagt hoe het staat met de verhuring der gemeentelanderijen. De Voorzitter zegt dat dit straks in comité-verga- dering zal worden besproken. De Voorzitter deelt mede, dat hij voornemens is on geveer half November opnieuw den Raad bijeen te roepen voor de voorloopige vaststelling van de ge meenterekening over 1931, voor de vaststelling van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1931 en ter aanbieding van de gemeentebegrooting voor 1933. Hierna niemand meer het woord verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. Geachte Redactie. Vergun mij s.v.pl. eenige plaatsruimte in uw veel ge lezen blad. bij voorbaat mijn dank. Met deze voel ik mij als arbeider verplioht om enkele regels te schrijven over de houding van B. en W. en eenige Raadsleden van Zype. gesproken op de Raadsver gadering van Woensdag 2 Nov. 1932. Ten eerste de houding van B. en W., wat betreft het verzoek van M. v. d. Waal te Oudesluis voor vergoeding voor zijn rijwiel. Er wordt gesproken van contractloon van 40 cent per uur en noemen dat niet slecht, maar als men dan rekent dat men bij een 48-urigen werkweek nog maar f 19.20 heeft verdiend bij heel gunstig weer. Maar zooals het den laatsten tijd met het weer is ge steld. komt men er lang niet aan toe. Daarom had ik van een Democratisch geregeerde gemeente mogen ver wachten dat zij dien toeslag had toegestaan. En wat betreft de werkloozen, die nog geen jaar in de gemeente wonen om die buiten de steunregeling te doen vallen, meen ik, is lang niet democratisoh. daar wij toch allen Nederlandsche staatsburgers zijn en tcoh zeker recht, tot leven hebben. En nu nog iets over de wethoudersverkiezing. De heer Doorn spreekt daar over een schriftelijke overeenkomst van hen te kragen. Ja, Doorn, dat hadden wij S.D.A.P. van de V.D.-groep mogen verwachten. Als zij waarlijk VJD. hadden geweest, hadden zij die verklaring ook ge geven. En over de samenstelling van de Orgaancom missie tot steunverleening aan werkloozen, dat was een groote fout van Nannes. Maar hoe groot die fout ook is. Doorn, de fout van uw V.D. groep is net even erg. want als uw V.D.-groep democratisch had gehandeld, dan had de Moderne Vakbeweging toch altijd nog 7 van de 11 stemmen moeten krijgen. K. DE GRAAF. Oudesluis. Geachte Redactie, Als ondergeteekende van U de vrijheid heeft verkre gen voor wat plaatsruimte, dan wil hij 'n schuchtere poging wagen iets recht te zetten, wat niet precies recht is, in de meer dan schitterende staatkundige rede van den h- ir Doorn, gehouden tijdens de Alge- meene Beschouwingen in den Raad der Gemeente Zijpe van Woensdag 2 dezer. Ondergeteekende spreekt van een schuchtere po ging, omdat hij bevreesd is dat nu de meening bij den heer Doorn post vat, gezien dat hij het in zijn be schouwing heeft: over door het slijk te zijn gesleurd door de S.D.A.P., als zou de heer Doorn nu door iets gehaald worden wat men liefst in een fatsoenlijke krant niet neerschrijft. Nogmaals in zijn schitterend betoog, waarin ge noemde heer zijn fiolen uitstort over de fractie der S.D.A.P. en de Partij als zoodanig, waarvan de stormachtigheid moest dienen om het scheepje van 8 en 10 loonsverlaging in veilige haven te brengen, waarvan de heer Doorn reeds meer dan een jaar geen rustigen nacht meer heeft, stoot hij een enkele maa! op een klip der kleine jokkentjes. Daar is dan in de eerste plaats: het door het slijk sleuren van den heer Doorn door de S.D.A.P. Hiermede bedoelt de heer Doorn hetgeen op de Openbare Protest-Vergadering, gehouden te Schager- brug begin Februari, is gesproken en gezien de hou ding van den heer Doorn vóór de verkiezing en zijn meer dan beleedigende woorden uitgesproken tegen de arbeiders in de Raadsvergadering van Januari, waarmee de arbeiders en wel de georganiseerden, te gen wien dezen vuilen laster toch gericht was, geen genoegen namen. Tot deze vergadering was per adver tentie de heer Doorn c.s. uitgenoodigd, waartoe hij dan rijkelijk de gelegenheid zou gehad hebben, daar nogmrals zijn woorden, uitgesproker in bovengenoem de vergadering, te herhalen en définieeren. Den heer Doorn ontbrak daartoe den moed, maar wij kunnen WOENSDAG 9 NOVEMBER. HILVERSUM (296 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Mor genwijding; V.A.R.A.: 10.15 Uitzending voor arbeiders in de continubedrijven; 12.00 „De Notenkrakers" o.l.v. Daaf Wins; 1.45 Rustpoos zender; 2.00 Vrouwenuurtje; 3.00 Kinderkoor „De Roodborstjes"; 5.30 Overgang naar den versterkten zender; VARA-klein-orkest o.l.v. Paul Duchant; 6.30 Arbeidersliederen; 7.00 Rede van Paul Loebe; 8.00 Arbeidersliederen; 8.25 Demonstratie 8 November. Uitzending van de groote meeting van de S.D.AJ®. en N.V.V., te houden op Houtrust te Den Haag. Sprekers: J. W. Albarda en E. Kupers: 9.30 Ar beidsliederen; 10.00 Persberichten van Vaz Dias; 10.10 De nierefluiters met zang van Leo Fuld; 10.30 Gra mofoonmuziek; 10.40 De Flierefluiters; 11.00 Gramo foonmuziek. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing; 8.15 Gramofoonmuziek; 10.00 Zang door Dameskoor; 10.30 Morgendienst; 11.00 Concert door het Haagsche trio; 12.00 Politieberichten: 1.00 Harmoniumbespeling; 2.00 Rustpoos zender; 2.30 Concert; 4.30 Gramofoonmuziek; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Declamatie door J. L. Schouten Jr.; 6.30 Cursus Engelsch voor beginners; 7.00 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart; 7.30 Politieberichten; 7.45 Persberichten Ned. Chr. Persbureau; 8.00 De Haarlemsche Orkest- vereeniging o.l.v. Frits Schuurman; Dameskoor o.l.v. Loulse Lauenroth; 10.00 Vaz Dias; 10.30 Gramofoon muziek. BRUSSEL (509 M.) 5.20 Dansmuziek: 6.35 Gramofoonmuziek; 8.30 Gra mofoonmuziek; 8.55 Kamermuziek; 9.50 Gramofoonmu ziek; 10.10 Idem; 10.30 Idem. KALUNDBORG (1153 M.) 2.20 Omroeporkest; 4.20 Gramofoonmuziek; 8.20 Dans muziek. BERLIJN (419 M.) 6.30 Gramofoonmuziek; 7.25 Symphonieconcert; HAMBURG (372 M.) I.30 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 5.55 Gramofoon muziek; 6.50 Vocaal concert; 9.50 Concert. KOXÏGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) II.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 4.20 Vesperconcert; 7.20 Concert; 10.05 Concert D A VENT RY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.05 Concert; 2.15 Gramofoonmu ziek; 3.50 Concert; 8.35 Concert; 10.15 Concert door het Parkingtoi^Kwintet; 11.20 Dansmuziek. PARIJS EIFFEL (1446 M.) 7.50 Concert oJ.v. Ed. Flament; 8.40 Idem. PARIJS RADIO (1725 M.) 12.35 Concert door het Omroeporkest; 9.05 Kamer muziek; 9.50 Idem; MILAAN (331 M.) 7.50 Radiotooneel en dansmuziek. ROME (441 M.) 8.05 Concert. WEENEN (517 M.) 4.20 Noorsche muziek; 8.50 Concert WARSCHAU (1412 M.) 5.20 Dansmuziek; 7.20 Populair concert; 8.05 Concert; 9.35 Dansmuziek; 10.20 Idem. BEROMUNSTER (460 M.) 7.05 Vocaal en Instrumentaal ensemble; 8.05 Oude Italiaansche muziek; 9.00 Concert den heer Doorn cl de verzekekrin r geven, dat de arbeiders, politiek een geschoolde beschaving bezitten waarom zij dan ook geen midene gebruiken als de heer Doorn c.s. Slechts feiten zijn daar op die be wuste vergadering geconstateerd, de heer Doorn had bij zijn aanwezigheid deze feiten kunnen weerleggen, waartoe wij desgewenscht ten allen tijde nog de gele genheid geven. Ten tweede male komt de heer D« orn met de waar heid in conflict, daar waar hij beweert: „er was van ons geen schriftelijke overeenkomst te krijgen en dat was toch de eisch der S.D.A.P." Hiermede wordt dus beweerd, als zou onzen partijgenoot Nannis tegen den wil zijner partij genoot en in, daar de functie van wet houder bekleeden. Alhoewel ondergeteekende tegen stander van het bezetten van dezen post door één on zer is, gezien de politieke mentaliteit der Vrijz.-Dem.- fractie, wil hij wel verklaren, dat niets minder waar is. Ter motiveering daarvoor zal ondergeteekende de vrijheid nemen, iets mee te deelen over de verhou ding van onze partijgenooten tegenover het bezetten van den wethouderszetel na afloop der verkiezin gen. Er was een minderheid onder de menschen die eischte dat bij samenwerking met de Vrijz.-Deni. het noodzakelijk was. dat toezeggingen en overeen komsten schriftelijk moesten worden vastgelegd. Dit was evenwel dc minderheid. De meerderheid meen de. dat dit nu juist niet noodzakelijk was, op grond dat men toch ook wel vertrouwen kon en moest stel len in den persoon van den politieken tegenstander. Zoo en anders niet zijn de feiten. Dat dit vertrouwen dusdanig beschaamd is: de heeren Doorn c.s. hebbeü zich niets te verwijten, daarin niet volkomen te zijn geslaagd. Van den aan vang van deze zittingsperiode, bij de benoeming van een wethouder, zoowel hun voorstellen en drijven (oen van een loonsverlaging over de gansche linie voor het gemeentepersoneel, was beneden elk poli tiek fatsoen. Immers had men daar mee willen ko men, iedere fractie is daar vrij in, dan waren de Vrijz.-Dem. verplicht geweest, dit op hun verkie zingsprogram te plaatsen. Nu zij dit nalieten, was er voor Doorn c.s. maar één weg, dit te aanvaarden of uittreden. Noch het één, noch het ander hebben zij gedaan. Commentaar overbodig. Dan wat betreft de bewering als zou onze p.g. Nan nis bij deze begrooting de belangen over het hoofd hebben gezien. De heer Doorn houdt er rekening mede, dat aangeboden diensten zelden aangenaam zijn. De arbeiders, ondergeteekende bedoelt de ge- organiseerden, zijn mans genoeg om zonder dc hulp van den heer Doorn hun eigen zaken te behartigen en als de heer Doorn dit nu heeft gemeend, waarom heeft hij voor het, misschien nog bestaande enkele panopticum-exemplaar van een arbeider, waaraan de heer Doorn zijn zetel mee heeft te danken, geen ver hooging van steun voorgesteld? En waarom heeft hij dan niet gestemd vóór het voorstel van den Burge meester en Nannis, bedoelende de loonsverlaging voor het gemeentepersoneel in overeenstemming te brengen met de salarisverlaging van B., S. en O. Wij beseffen volkomen waar deze ambtenaren zich in meerderheid „mijnheeren" en geen arbeiders gevoe len. dat ook de heer Doorn de kwestie wel als zoo danig zal beschouwen. In de verwachting, dat de heer Doorn zijn schou ders wel weer zal ophalen (gewoonte is een tweede natuur) en alles aan de laarzen zal lappen, danken wij de Redactie, voor haar welwillendheid. Inmiddels, Hoogachtend, H. C. V. Oudesluis, 6 Nov. 1932.

Schager Courant | 1932 | | pagina 9