Raad Warmenhuizen. Uit onze omgeving. De Raad dezer gemeente kwam in openbare ver gadering bijeen op Vrijdag 18 dezer, des namiddags om half drie. Voorzitter de Edelachtbare Heer H- Nolet, Secreta ris de heer Rijs. De Raad is voltallig. Nadat de Voorzitter op de gebruikelijke wijze de vergadering heeft geopend, worden de notulen van de laatstgehouden raadsvergadering zonder op- of aanmerkingen vastgesteld. Den Secretaris wordt dank gebracht voor de juiste notuleering. Ingekomen stukken en mededeelingen. Daarna volgen de navolgende ingekomen stukken en mededeelingen. Ingekomen is een afschrift van het adres met toe lichtend vergaderingsverslag, dat de algemeene Ne- derlandsche Vereeniging voor sociale geneeskunde heeft gemeend te moeten richten tot de leden van de Tweede Kamer, met verzoek van den inhoud ken nis te willen nemen. Dit stuk zal bij de leden van den Raad circulceren. Volgt een ingezonden verzoek van G. J. v. Hesteren om eervol ontslag als schoolarts. Voorgesteld wordt het gevraagde ontslag met in gang van 1 Januari 1932 eervol te verleenen. Betreffende een verzoek van het bestuur van het wit-gele kruis om subsidie. Wordt voorgesteld dit bij de begrooting 1933 in behandeling te nemen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Medegedeeld .vordt, dat de totale kosten voor ''e uitbreiding van de R.K. Meisjes- en Jongensschool hebben bedragen f 31914.98 en de t« storten waarborg som f4789.95, welke inmiddels is gestort. Ingekomen is alsnog de goedkeuring van Ged. Sta ten op het besluit van geldigverklaring der bedrijfs- verordening tot 1 Juli 1933. Gemeenterekening 1931 e.a. Vervolgens is aan de orde de vaststelling der ge- meenterekening 1931, alsmede de rekeningen van Gas- en Tuinbouwbedrijf en het alg. burg. armbestuur. Voorgesteld wordt de rekening der gemeente vast te stellen (voorloopig) als volgt: Inkomsten gewone dienst f 107490.84. Uitgaven idem i 117337.77. Nadeelig slot idem f 9846.93. Inkomsten kap. dienst f 30221.19. Uitgaven idem f41127.40. Nadeelig slot idem f 11906.21. De rekeningen zijn door de raadsleden nagezien. De heer Mink, als rapporteur der commissie, kan me- dedeelen, dat de rekeningen zijn nagezien, met de betreffende bescheiden zij. vergeleken en dat- geen aanmerkingen zijn te maken. De commissie adviseert tot goedkeuring der reke ningen. Voorzitter dankt de commissie voor de werkzaam heden en den rapporteur voor diens verslag. Met algemeene stemmen worden de rekeningen aan genomen. De gemeentebegrootlng 1933. In bespreking komt de vaststelling der gemeente- beerooting 1933, alsmede begrootingen van gas- en tuinbouwbedrijf en het alg. burg. armbestuur. Ook hier weer treedt de heer Mink op als rappor teur der commissie. Uit het een en ander blijkt, dat de gemeentebegrooting in ontvangsten en uitgaven vermeld een bedrag van f 131.652,84, met een tekort van f 13.000.—..De commissie zag zich met leedwezen genoodzaakt goedkeuring te hecl.ten aan de voorge stelde verhooging van de opcenten op de pers. belas ting van CO op 150. De begrooting van hét gasbedrijf geeft aan in ontvangsten en uitgaven een bedrag .n f60386.85, met een geraamd batig saldo van f732.20. De begrooting van het tuinbouwbedrijf wijst aan de som van in- en uitgaven groot f4577.08, met een ge meentelijke bijdrage in het verlies van f 638.53, zijn de alzoo 50 van het verlies totaal. De begrooting v: het Burgerlijk Armbestuur sluit in ontvangsten en uitgave: met een bedrag van f 13396.—, met een gemeentelijke subsidie groot f 7250.—. De rapporteur zegt vervolgens dat op de begroo tingen wel een en ander is op te merken, wat hij na mens de commissie zal doen.. Omtrent de begrooting van het tuinbouwbedrijf is het der commissie gebleken, i t van hetgeen- het vj- rig jaar werd v_ t^esteld omtrent een bonnenstelsel, inhoudende dat den bedrijfsleider bonnen zouden worden verstrekt, welke moeten worden afgegeven b'; verk' oo van producten, niets is gekomen. Drastische maatregelen. Salarisverla gingen van 25 Overgaande naar het Gem. Gasbedrijf en de begroo ting desbetreffende, doet de commissie bet voorst ri om tot salarisverlaging over te gaan en wel van zeer ingrijpenden aard. De commissie, althans eenige le den daarvan, stellen voor om het salaris van den di recteur te verlagen met f 1000.dat van den klerk met f 300.— en voorts van het overige personeel met 5 der loonen. Verlaging over de geheele linie alzoo, met uitzondering van den leerling-ambtenaar. Voorts zijn die leden voor verlaging der presentiegelden met f 1.voor de leden van den Raad. Verder heeft de commissie geen op- of aanmerkin gen en kan, behoudens bovenstaande, wel tot goedkeu ring adviseeren. Voorzitter brengt wederom commissie en rappor teur dank. Antwoordend op de opmerkingen der com missie, zegt .voorzitter, dat wat betreft het bonnenstel sel, bij het tuinbouwbedrijf de bezwaren grooter ble ken dan de voordeelen. De leider zou voor elke klei ne leverantie uit den tuin moeten loopen om thuis een bonnetje te gaan schrijven. Over de bemerkingen gemaakt over de begrooting van het gasbedrijf, zegt voorzitter dat hier wel drasti sche maatregelen worden voorgesteld. De voorstellen zijn van zóó ingrijpenden aard, dat het college van B. en W. ze onaannemelijk moeten noemen op deze basis. Op het salaris van directeur en klerk wil de commissie liefst 25 bezuinigen. Dat kan in deze ver gadering zoo maar niet worden besloten. De ambtena renwet 'stelt vast, dat eerst overleg moet worden ge pleegd met de organisatie. De eenigste mogelijkheid is, dat de Raad het college van B. en W. opdraagt, om in verbinding te treden met de betreffende licha men. Maar hoe dan ook, B. en W. willen verklaren pertinent afwijzend te staan tegenover hetgeen de commissie hier naar voren brengt. Wat betreft het verlagen der presentiegelden van de leden van den Raad, dit wil voorzitter liever aan de léden zelve overlaten. De heer Mink wil opmerken, dat de commissie van meening is, dat de schoolartscndienst noode kan wor den gemist en hoopt ze dan ook, dat, mocht de ge legenheid -zich voordoen, dezen weer wordt ingesteld. Voorzitter zegt wat betreft dit laatste, er bespre kingen gevoerd worden tusschen vele gemeenten om te geraken tot een gemeenschappelijken dienst. Vervolgens worden de discussies geopend over de voorstellen der commissie. Hét blijkt alras dat daar voor zeer veel animo bestaat. Het gaat hier nog uit sluitend over de salarisverlagingen bij de ambtena ren van het gasbedrijf. De heer De Groot merkt op, uit hetgeen de Voor zitter zeide, te mogen concludeeren, dat salarisbekor ting zoo maar niet zal gaan. Er zal dus eerst over leg moeten worden gepleegd. Spreker zal dan ook gaarne zien dat stappen in die richting worden ge daan. Ook de heer Dekker is hier voorstander van. De heer Slot doet echter de wind uit een anderen hoek waaien. Spreker vindt het zeer vreemd, dat zoo zonder meer de zaak op zij wordt geschoven. De com missie brengt niet cén motief naar voren, waarop hun voorstellen zijn gebaseerd. Geen toelichting wordt op de voorstellen gegeven. Er worden maar cijfers ge noemd, maar daarmee is spreker lang niet tevreden. De heer Slot zegt momenteel tegen elke salarisver laging te wezen als dat zoo moet gaan. Ongemotiveerd worden voorstellen gedaan en wel, die zoo ingrijpen, dat het het motiveeren toch wel waard is. Hier gaa' 't over één tak van dienst. Vorig jaar is ook aan de salarissen getornd. Men kan toch zoo maar niet elk jaar aan die salarissen gaan snijden. Wat voor zeker heid en veiligheid biedt dan toch een vaste positie. Spreker ziet bovendien geen enkele reden om te ver lagen cn ook de commissie omkleedt de voorstellen niet met redenen. Om zoo maar op twee salarissen resp. f 1000 en f 300 te korten, noemt spreker geen handelwijze. Dit is zeer ongezond. Wethouder Molenaar zegt het met den heer Slot volkomen eens te wezen. Zeker, de tijden zijn slecht, maar dat is toch geen motief om van een kleine groep van menschen zoo maar 25 salaris af te nemen. Als de tijden slechter worden, zou de commissie ze ker 't volgend jaar er weer aan willen knauwen. Maar consequent is het dan eerst, als in normale tij den de salarissen ook regelmatig verhoogd worden! Wat de loonen der arbeiders betreft, wil spreker ook nog wat opmerken. De loonen aan de gasfabriek zijn mee van do minste in den lande. Nu wil men gaan verlagen. Een verlaging van 5 zal voor de betrokken per sonen veel zijn, en de gemeentelijke zorgen zijn er heusch niet door te redden. Momenteele verlaging noemt spr. absoluut ongemotiveerd. Zeer vreemd noemt de heer Molenaar het, dat hij de behandeling van de begrooting der gasfabriek door geen der com missieleden eenige bemerking is gedaan. Toen ging men er mee accoord. terwijl nu eensklaps zulke diep ingrijpende voorstellen worden gedaan. De heer Slot zegt, dat men in deze gemeente wat betreft het gasbedrijf in zeer gelukkige omstandig heden verkeert. Ondanks de vele nadeelige factoren, is deze tak van dienst zeer goed. wal zeker is te dan ken aan het beleid van den directeur. Dit alles pleit voor hem en spr. vindt het niet bepaald mooi om zoo'n werker plompverloren op deze voorgestelde wijze te beloonen. Het zal zeker niet de activiteit van den directeur verhoogen De commissie zegt, bij monde van den heer Mink dan, dat het wellicht in reductie van den gasprijs kan worden gevonden. De heer Slot komt weer in 't geweer en zegt, dat toch een gasprijsreductie geen verbetering in den al- gemeenen toestand kan brengón. Dat de nood hoog is, weet spr. en dat men deze moet trachten te le nigen is plicht. Maar een gasprij'sverlaging heeft toch geen invloed! 't Laatste jaar wordt reeds alles in 't werk gesteld om te steunen. Spr. noemt alleen nog maar de credieten en de steunwet. De overheid doei dus alles om ien toestand normaal te maken. Het voorstel van de commissie werkt juist tegengesteld. Daar wil men den toestand minder maken, door de salarissen van de arbeiders bij het. gasbedrijf te gaan verlagen en bovendien de salarissen van twee amb tenaren met 25 te verminderen. De heer De Groot kan een verlaging niet erg vin den. De directeur zou dan immers 60 per week sa laris behouden. Dat is een gunstige uitzondering. Ongeveeer 95 van de inwoners lijdt armoede. Een reductie op den gasprijs zal al veel goed doen. Wethouder Molenaar zegt dsn, 'dat de arbeiders in de gemeente een steun genieten van 1213 gul den per week. Dit is net genoeg om niet dood te gaan. Maar deze menschen zijn met een gasprijsreductie toch niet gered? Spr. zegt, dat er met een flink be drag moet worden geholpen, dat zal redding bren gen, maar geen besparing op gas van misschien fl per jaar. Het vorige jaar bleek f 120.000 crediet niet voldoende te zijn om goed te helpen, wat zal dan nu een zoo miniem bedragje? De heer De Groot antwoordt hierop, dat hij zijn stem niet aan deze begrooting kan geven. Dit gezegde geeft stof tot spreken. Kenige leden merken op, dat de heer De Groot al lang zijn stem er aan heeft gegeven en de begrooting heeft goedge keurd. Nu ineens kan dat niet meer. De hoer De Groot: „Men kan toch van idéé ver anderen!" Wethouder Molenaar: Nu tracht je dingen die krom zijn, recht te praten. Je kan toch zoo maar niet van opinie veranderen! De heer Slot merkt op, dat de gascoramissie het lichaam is, waar men met dergelijke voorstellen moet komen. Daar kan men een en ander naar waarde be oordeelen. Bij de begrooting heeft de heer De Groot zijn mond niet. opengedaan, en hier zijn geen ar gumenten aangevoerd. Alles, vindt spr., maakt een bijzonderen indruk. De heer Dekker vindt 't voorstel niet zoo mal. De gasdirecteur geniet een salaris van f 80 per week, wat wordt samengebracht door de menschen der gemeente met hun gaspenningen. De betrokken personen heb ben nog geen offer gebracht en is 't onder de huidige omstandigheden niet erg, dat een steentje wordt bij gedragen om den nood te lenigen, van hen die zonder 't hoogst noodzakelijke zitten, 't Geeft allemaal scheeve verhoudingen in de gemeente. Tenslotte besluit de commissie om haar voorstel te wijzigen in dien zin, dat voorgesteld wordt als boven omschreven, zich de wenden tot de ver. van ambte naren. Hierover wordt gestemd. Het gewijzigde voorstel der commissie wordt verworpen met 43 stemmen, zoodat geen stappen zullen worden gedaan. Tegen stemden de heer Geus Mink, Molenaar en Slot. Dan komt 't voorstel der commissie: verlaging der presentiegelden van de leden van den raad met f 1 aan de orde. De heer Dekker zegt, dat waar werd verklaard, dat salariskortingen bij 't gasbedrijf geen redding kon brengen, 't hier zeker niets zal opleveren. Spreker is er dan ook niet meer voor om hier over te gaan praten. Laten de commisieleden 't voorstel maar intrekken. Voorzitter merkt op dat dit een heele vreemde re denatie is. De commissie doet een voorstel en nu wil de heer Dekker het intrekken omdat een ander voorstel niet werd aangenomen. Kr zal over moeten worden gestemd. Met 5—1 stemmen wordt 't voorstel: verlaging van presentiegelden, verworpen. E>n adres van h®t Wit-G«!e Kruis. Ingekomen Is een adres van het bestuur van de nieuw opgerichte vereeniging het WitGele Kruis, dat verzoekt om erkennning en om een gemeentelijke sub sidie van f 600. In de toelichting wordt betoogd, dat zonder een dusdanige subsidie de vereeniging niet kan bestaan en dat weshalve op genoemde subsidie wordt gerekend. Daarnevens, deelt voorzitter mee is een adres ingekomen van den voorzitter van de vereen. „Gezins verpleging met den volgenden inhoud: Den 4en Nov. j.1, werd mij als voorzitter van de afd. voor „Gezinsverpleging" alhier, schriftelijk mededee- ling gedaan dóór het bestuur van het Wit-Gele Kruis afd. Warmenhuizen, dat in deze gemeente een afdeeling van het Wit-Gele Kruis annex Wijkverpleging is opge richt en dat deze met 1 Jan. a.s. in werking zal treden. Daar de mogelijkheid niet geheel en al uitgesloten is. dat deze jonge vereeniging zich tot den Raad der ge meente zal wenden met het verzoek om een subsidie uit de gemeentekas te mogen ontvangen en er wellicht kans bestaat, dat er in verband hiermede U voorstel len zullen bereiken, die in betrekking staan tot de sub sidie, die door den raad aan de vereeniging „Gezins verpleging" is toegekend, komt het ondergeteekende als een plicht voor U te wflzen op de bedenkelijke zijde van een subsidie-wijziging in dezen tijd, nu de „Gezinsver pleging" kort geleden in de vacature, ontstaan door het vertrek van zuster ter Burg, een nieuwe zuster heeft, aangesteld. Dit kan u niet onbekend zijn, aangezien de gemeente vertegenwoordigd is in het bestuur van genoemde „Ge zinsverpleging". Ware er toen over gesproken, dat er oen Wit-Gele Kruis afd. Warmenhuizen opgericht zou worden, waarvan ondergeteekende het reoht volkomen erkent, dan zou er voor de afd. „Gezinsverpleging" tijd geweest zijn een goede regeling te treffen. Nu zou een wijziging zeker niet getuigen van waardeering tegen over een vereeniging, die reeds gedurende 22 jaar de Gezinsverpleging heeft behartigd tot groote tevreden heid van ieder; dat ook het gemeente-bestuur hiermede instemt is wel gebleken bij het afscheid van zuster ter Burg. Redenen waarom ondergeteekende uw college ter wille van het rechtsgevoel verzoekt in de gege ven omstandigheden geen wijziging in de geldende sub sidie te brengen maar daartoe den tijd af te wachten, dat er weer een vacature is, of althans een jaar van te voren het bestuur der Gezinsverpleging kennis te geven. Het adres was onderteekend door Ds. Seulyn, voor zitter van ..Gezinsverpleging". Voorzitter zegt, naar aanleiding dezer adressen te wil len voorstellen, de beide vereenlgingen te berichten, dat op prijs gesteld wordt door den raad, dat ze in onder ling overleg treden en trachten tot een bevredigende oplossing te komen. De raad zou dan de resultaten gaarne vernemen. Hiermede gaan de heeren accoord. Voorzitter hoopt dat de onderlinge verstandhouding bij de te houden besprekingen goed zullen zijn. Tenslotte worden de diverse begrootingen met alge meene stemmen vastgesteld. In de nu volgende rondvraag brengt de heer Mink naar voren, dat vele inwoners de fondskosten niet meer betalen kunnen. Spr. vraagt hoe de raadsleden daarover denken en hoe zal moeten worden gehandeld. Voorzitter zegt 't beter te vinden hierover in comité te spreken. Aldus wordt besloten. Niets meer aan de orde zijnde, volgt sluiting. WIERIN (IER WAARD Buitengewone vergadering v. de afd. Wieringerwaard van de Holl. Mij. van Landbouw, op Donderdagavond in het lokaal van den heer H. van der Woude. Voorzitter de heer Daan Kaan waarn. secretaris de heer Dirk Kaan,In afwijking met andere vergaderingen waren ditmaal 17 personen aanwezig. Bij de opening, precies op tijd. deelt Voorzitter mede, dat deze buitengewone vergadering is belegd op advies vaD het Hoofdbestuur, dat, in verband met de ongun stige tijden, meer contact wil zoeken met de afdeelln- gen, vooral wat betreft de punten, die a.s. Maandag op de te houden algemeene vergadering behandeld zullen '-orden. Het doet Voorzitter genoegen, dat de heer Koster als Hoofdbestuurslid aanwezig is. Hij toch kan ons op sommige punten misschien inlichtingen verschaf fen. Mededeelingen: ten le. Dat de cursus voor eerste hulp bij ongelukken reeds aan den gang is en wel met 25 cursisten; dit marcheert dus prachtig; ten 2e. Dat de heer Veenstra bereid was gevonden, hier een praatavond te houden, doch door zijn over- nlaatsing naar Groningen zal er wel niets van komen. Toch overweegt het bestuur evengoed een praatavond te organiseeren; Ten 3e. Dat door omstandigheden geen afgevaardig de naar de algemeene vergadering la geweest, zoodat er ook geen verslag Is. Men heeft evenwel alles ln 't Landbouwweekblad kunnen lezen. Ingekomen stukken: a. Een schrijven van het H.B. dat de subsidie en materieel voor den cursus ls toegestaan. b. idem van 't Polderbestuur, dat ons schrijven betreffende soepele toepassing der verordening op het schrapen der wielen voor kennisgeving werd aangeno men. Men was van oordeel, dat 't betreffende artikel reeds soepel werd toegepast. c. Een verzoek van het Centraal Pachtbureau om voor den heer K. Zijp. die bedankt heeft, weer enkele ramen op te geven d. Van het Hoofdbestuur ls een verzoek ingekomen om een Inventarisatie van de oppervlakte karwei te houden en de gegevens op te zenden aan het secretari aat voor 1 December a.s. De heer V. de Wit deelde mede, dat hier 15H HA. karwei ls opgenomen. e. Een beschrijvingsbrief voor de vergadering van Holl. Noorderkwartier, die a.s. Dinsdag te Alkmaar -?1 gehouden worden. f. Wat betreft 'practische boekhoudcursus wordt medegedeeld, dat deze zóó ls ingericht, dat onder lei ding van iemand van het boekhoudbureau ieder zijn e!"en boeken kan bb'houden. De kosten varieeren van f 15 tot f 25. 't Bestuur stelt voor tegen Mei stappen in die richting te doen; do be doeling is met omliggende afdeelingen contact te zoe ken. g. Van het gemeentebestuur alhier een gunstig be richt op ons verzoek om gebruik te maken van een schoollokaal voor den te houden cursus. h. Een circulaire over den crlsis-varkenswet. Hierna werd aan de orde gesteld de bespreking over de punten welke a.s. Maandag op de crisisvergadering behandeld zullen worden en waarvan 't Hoofdbestuur praeadvies heeft gestuurd. Deze worden door Voorzitter voorgelezen en hier en daar door den heer Koster nader toegelicht. Verschil lende wetten worden a.s. Maandag onder de loupo ge nomen, tw. tarwe wet, zuivelwet, varkenswet, suikerbie- tenwet, schapenhouderij, aardappelencultuur, credietwet. Vrij algemeen is men het eens met het praeadvies van het hoofdbestuur en kan daar dan ook door den heer P. Visser Az. als afgevaardigde rekening mee worden gehouden. Wat de tarwewet betreft, wil de heer C. Haringhulzen als consument 't maalpercentage verhoogen. De heer V. de Wit wil 50 pet. voorstellen en 40 pet. vasthouden. Het heeft den heer P. Visser Az. onaangenaam aan gedaan dat er in de couranten stukken staan, die agee- ren tegen de tarwewet en toch glad bezijden de waar heid zijn. De varkenswet gaf aanleiding tot langdurige discus sie. Niet te licht, niet te zwaar;, zooveel biggen merken en niet meer; de meerdere maar verzuipen of 5 gulden betalen enz. enz. We zullen al deze discusslen maar niet weergeven. De behandeling van den beschrijvingsbrief der alg. vergadering Holl. Noorderkwartier gaf geen aanleiding tot bespreking. Wat betreft een praatavond werd na eenige discussie besloten, dat het bestuur zich in verbinding zal stellen met den heer Hulsman, terwijl tevens overleg gepleegd zal worden met omliggende afdeelingen. Dit zal ook voor den spreker plezieriger zijn. Met den wensch dat de te houden vergadering eenlg blijvend nut zal afwerpen, wordt deze bijeenkomst on der dank voor de belangstelling alsmede aan de pers gesloten. ANNA PAULOWNA BREEZAND. Chr. Voetbalvercen. A.B.O. Op de onlangs gehouden ledenvergadering der Chr. V.V. A.D.O. is besloten de kleuren der shirts en broe ken als volgt te nemen: oranjo shirt met witte boord en dito manchetten, en witte broek; alzoo de kleur van ona nationaal elftal. Ook hoopt zij binnenkort op haar eigen terrein te spelen. Het terrein is gelegen langs de Zand- vaart in het centrum van Breezand. achter het huin van den heer C. Elaauboer, Het gaat dank zij het ijvere bestuur met deze vereen, steeds excelsior, want ook het aantal leden is sinds de opriohting al reeds verdubbeld. W /V K E l Donderdagavond werd ten huize van den hier D. A. de Bruijn alhier, een ouderavond gehouden van de school te WinkeL Ongeveer 70 personen waren aanwezig. De heer Span, hoofd der school te Winkel, opende de vergadering. Medegedeeld werd dat door de oudercommissie in ver- eeniging met Volksonderwijs een avond zal worden ge- organiseerd in Januari 1933. waarin zal worden behan- deld het Wetsontwerp-Terpstra en er een spreker zal komen van het hoofdbestuur van Volksonderwijs. Gezien do tijdsomstandigheden zal men zich ^opalen tot een bescheiden St. Nicolaasfeest voor de le, 2e en 3e klas. Een feest voor de gansche school zou te hooge kosten met zich' brengen. De heer Arts ziet kans voor f 5 de costumeering te verstrekken. Door Mej. T. de Quaacheniet wordt vervolgens ge. sproken over het handwerkonderwijs aan meisjes der sohool voor uitgebreid lager onderwijs. Hoewel voor dit onderwijs niet veel tijd beschikbaar kan worden g©. steld, 2x3 kwartier per week. De inrichting beschikt f over naaimachines, doch do materialen brengen de leer lingen zelf mede. aangezien het de bedoeling is, dat zij kleedingstukken enz., maken, waar ze zelf iets aan heb- ben, en de ouders worden uitgenoodigd werk mede te geven, teneinde vaardigheid in gebruik van de naaima- 1 chines te bevorderen. De heer Wolthuis spreekt over het teekenen der leep. llngen van de 6e en 7e klasse. Voornamelijk is dit een jongensvak en wordt ook veel beoefend In de uren. dat de meisjes óf handwerkonderwijs óf gymnastiek heb ben. Naast de schoolvoorbeelden bestaat een zekere vrij. held van ontwerp, en er schuilen geniëen onder, dl< zich toeleggen op landschappen en stillevens. Zooww van gemaakte handwerken door de meisjes als van p maakte teekenlngen door de jongens, is een kleine te toonstelling georganiseerd, waarvan met belangstelliq door de aanwezigen ls kennis genomen. Alles zag r smaakvol en keurig afgewerkt u'.t. Met handenarbeid op school zal nog wel wat gewaeit moeten worden, aangezien het verkrijgen van subsldièa daarvoor, wel r.let zal slagen in dezen tijd. T>c Voorzitter deelt vervolgens nog mede, dat een leerling die met vrucht do 3e klasse van de U.L.0,- school heeft doorloonen, ln de Se klasse van de Ha> delsschool kan worden geplaatst. Hierdoor komt li Handelsschool in hetzelfde geval te verkeeren als Ia H.B.S. Tusschen de verschillende besprekingen had een aan- rename afwisseling plaats, en werd de vergadering ont| haald op muziek en zang. uitgevoerd door het onderwij-i zond personeel. Bij de rondvraag werden nog enkele vragen gesteld, o.a, door den heer Gallaard of als er dan voor de oudere leerlingen geen St Nicolaasfeest kan zijn, er niets kan overschieten voor een gezelllgen avond met het onder- wijsend personeel. De Voorzitter zegt. dat, hoe sympathiek hll daar ook tegenover staat, de geldmiddelen dit niet toelaten. Die gezellige bijeenkomst hebben ze reeds bij hun jaarlijks oohool reisje. De heer Fijnheer vraagt of het goven van godsdienst onderwijs op de school wel overeen te brengen is met het karakter der openbare school. De Voorzitter zet uitvoerig uiteen, dat voor gods dienstonderwijs wel gelegenheid moet worden gegeven, dit ls verplichtend, maar do deelname daaraan ia niet verplichtend. Met een woord van dank voor de groote belangstel ling .en .voor de samenwerking, sluit de voorzitter d« vergadering. ffnnnwnrj) Verslag van do vergadering van het college van Dy. "Bootuur en van Hoofdingelanden van de Banne Hoog woud en Aertswoud. Allen present. De vergadering wordt met een woord van welkom loor den Voorzitter, den heer K. SlagteT geopend. Do notulen der voorgaande vergadering worden gele zen en onveranderd vastgesteld met dank aan den secretaris. De voorzitter stelt aan de orde verslag Kroosschouw cn var, uitgekeurde slooten. Door het hooge water der laatste weken is de schouw zoo laat gehouden, daar de 'ngelanden niet konden afwerken en het bestuur niet kon schouwen. Verschillende slooten waren wat slordig gedaan en enkelen waren nog in gebreke, waar bericht van zal worden gezonden ook voor de uitgekeurde sloo ten. De datum van stemming en herstemming voor da periodieke aftreding van de heeren K. Slagter als Voor zitter en A. Zijp Cz. als hoofdingeland worden bepaald op 5 December en 12 December. Tot leden van het stembureau worden benoemd de heeren K. Slagter, voor zitter, A. Rood Kz., en D. Koorn. leden, met als plaats vervangers C. Ursem en Jb. Helder. De datum voor verhuring der wegen in de Bann« wordt bepaald op Woensdag. 28 December 1932. des mor gens 11 uur ten Raadhuizo te Hoogwoud. Bij de rondvraag brengt de heer A. Rood ter sprake de vergoeding die zal worden gegeven voor slootwerk langs de wegen. Wordt bepaald op 8 cent per strekken- den meter behoudens 't recht om in bijzondere gevallen daarvan at te wijken. Het loon voor sneeuwopruimen I langs de wegen wordt bepaald op werkdagen 20 cent per uur en Zondags 40 cent per uur. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering j met een woord van dank door den Voorzitter gesloten. w r F R i N r, k \f Op 24 Nov. a.s. belegt de „Vrije groep", afd. Wierln- gen een openbare vergadering, waar als spreker zal op treden Jo de Haas, en op 25 Nov. a.s. belegt de afd Wierlngen van de „O.S.P." eveneens in café Scheltus oen vergadering, waar als spr. zal optreden de heer Stenhuis. Nadero bijzonderheden worden nog per advertentie In dit blad bekend gemaakt Sportnieuwe voor a.s. Zondag Succes IHelder 3. Aanvang 2 uur. Succes adsp.Helder adsp. Aanvang 12.30 uur. B.K.C. ISucces 2. Aanvang 2 uur. Vertrek 1 uur. B.K.C. 3Succes 4. Aanvang 12 uur. Vertrek 11 uur. L, Rijvereeniging „Wieringen" geen rijles. LANGEND IJ K Zooals reeds eerder werd gemeld, zal door de Lange dijlcer Winkeliers en Neringdoenden een groote menlijke St. Nicolaas-attractie worden gehouden van Maandag 21 Nov. a.s. tot en met 6 December d.a.v. Bij baast alle winkeliers en Neringdoenden zullen geduren» de dien tijd gratis bonnen worden afgegeven waarop gratis fraaie cadeaux kunnen worden toegegeven. Dez» bons, die door den houder voorzien worden van naam adres, worden in een der vier pyramides gedeponeerd, waarvan in elke gemeente een pyramide is opgesteld. De circa 400 schitterende cadeaux, waaronder bijzonder fraaie, zooals een heeren- of damesrijwiel, een dressoir otc., etc», zullen op Donderdagavond 8 December a-s- de groote zaal van den heer P. Kramer te Zuidsch&r- woude worden toegewezen. Alle deelnemende winkel- raken zullen kenbaar zijn aan de raambiljetten, terwijl de cadeaux op duidelijke wijze in de etalages voor het nubliek zullen worden tentoongesteld. De opening der groote attractie zal op aandagmiddag a.s. gesehie en door een muzikale reclame-rondgang door dc vier meenten van den Langendijk, terwijl „de Goede Sint voorafgegaan door muziek, op Woensdag- en Zaterdag middag den Langendijk hoopt te bezoeken. Zoo zal de Langendijk de komende dagen staan ln het teeken van de groote Sint Nicolaas-attractie.

Schager Courant | 1932 | | pagina 10