Raad St. Maarten. Tweede Kamer. Voor verlaging van den bieraccijns. Vooreerst geen verdere inpoldering der Zuiderzee. De Rijksbegrooting. KOLENDAMP IN HET VOORONDER. Predikbeurten. Vergadering van den Raad op Vrijdag 18 November 1932, des middags 3 uur. Voorzitter de heer A. Klerk, Burgemeester, tevens Secretaris. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt vaststelling der notulen. Mededeelingen en ingekomen stukken. Ged. Staten hebben goedgekeurd het besluit tot on- derhandsche verhuring van een perceeltje gemeente- land aan P. Zomerdijk. In de jaarwedde van den agent der Arbeidsbemidde ling zal een rijksbijdrage van 40 van f40.— worden verstrekt, dus niet van f 50—,-zooals door den Raad was vastgesteld. In gratificaties wordt niet door het rijk bijgedragen aldus werd door den rijksdienst opgemerkt, waarop B. en W. antwoordden dat het salaris op f 50 werd be paald. Daarop kwam het bericht dat in verband met den finantieelen toestand des Rijks geen hoogere bijdra ge kan worden verleend. B. en W. hebben adressen aan de Tweede Kamer gezonden met verzoek tot behoud van de Arrondis sementsrechtbank te Alkmaar en het Kantongerecht te Schagen. De Minister heeft goedgekeurd een regeling omtrent baggeren; door de tuinbouwers moet worden bijge dragen 30 en van het overblijvende komt 70 voor rekening van het rijk en 30 voor rekening van de gemeente. De heer Stoop zegt vernomen te hebben dat in een naburige gemeente geen 30 pet. maar 25 pet. door de tuinders wordt bijgedragen. Spr. zegt dat dit te Haren- karspel het geval is. Spr. vindt het eigenaardig dat geen gelijke gedragslijn wordt gevolgd. Het ware wen- schelijk te probeeren dat ook hier de tuinders 25 pet, van de kosten mogen bijdragen. De Voorzitter deelt mede, dat de heer Kikkert, de Inspecteur der Werkverschaffing, heeft gezegd, dat al gemeen een bijdrage van 30 pet. werd gevorderd. Doch B. en W. zullen op deze ongelijkheid wijzen. De heer Blom heeft gelegen dat Harenkarspel in de overblijvende 75 pet, de helft moet bijdragen. Rijwieltoelage. De in den Wieringermeerpolder werkende arbeiders verzoeken opnieuw een rijwieltoelage. B. en W. stellen voor al deze mededeelingen voor kennisgeving aan te nemen. Adressanten hopen dat er ditmaal wat meer notitie van hun verzoek wordt genomen dan vorig maal. Wel is in den zomer een goed weekloon ontvangen, maar In deze korte dagen is het anders. Adressanten vragen eén toelage van f 1.50 per week. De heer Van Drunen vraagt van wie de Voorzitter de mededeeling had, dat adressanten een weekloon hadden van f 24. Op het tijdstip waarop zij het verzoek deden, hadden ze een weekloon van f 17.90. De Voorzitter leest het schrijven voor van de direo- tie van den Wieringermeerpolder. De heer Van Drunen heeft aan een tweetal onder teekenaars de vraag gesteld wat zij verdienen, het blijkt de laatste 4 weken f18 k f19 te zijn geweest Thans werken ze weer 5 uur korter. 25e hadden toe gezegd een loonlijst te zullen inzenden, doch dat hebben ze niet gedaan. De Voorzitter merkt op dat ook bij het adres geen loonlijst ls gevoegd. De heer Van Drunen wijst op het besluit van andere gemeenten en wil voor deze 3 menschen een toelage verleen en. De Voorzitter zegt dat B. en W. van oordeel blij ven' dat adressanten niet als werkloozen in den Wierin germeerpolder tewerk zijn gesteld. Als in dit geval toelage werd verstekt, waar zou dan de grens zijn? De heer Breed zegt dat als werkelijk niet meer dan f 17 18 wordt verdiend, spr. voor het verstrekken van een rijwieltoelage is. Dit is voor de gemeente goed- koooer, dan dat zij in de werkverschaffing werken. Het voorstel van B. en W. om het verzoek voor ken nisgeving aan te nemen, wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren Van Drunen en Breed, Brandstoffen toeslag. De Minister heeft bericht, dat de brandstof fentoe- slag, aan werkloozen te verstrekken, ook kan worden verstrekt aan de werkloozen geplaatst in de werkver schaffing. De bijdrage van het rijk bedraagt dezelfde als voor de steunregeling en voor de rijksregeling werkverschaffing. De Raad verleent hiertoe de verlangde machtiging. De afdeeling Schagen e.o. van den Nederl. Bond van Koffiehuishouders enz., vraagt verlaging van per- soneele belasting, die zwaar drukt oo hunne zaken. B. en W. merken op, dat de verordening kort ge leden opnieuw is vastgesteld, ja nog niet eens goed gekeurd terug is ontvangen. Bovendien werd de ver plichting tot heffing dezer personeels belasting opge legd en B. en W. zouden het sterk ontraden een uit zondering te maken voor adressanten. Zij stellen dan ook voor het. adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer Van Drunen informeert naar den huldigen toestand, vergeleken bij de vorige regeling. Door den Voorzitter wordt medegedeeld dat over 't algemeen de grondslagen door het rijk zijn verhoogd. De heer Stoop begrijpt uit het adres dat het gaat om het principe. Het rijk heft de belasting en tot de hef fing van de opcenten is de gemeente verplicht. De Voorzitter zegt dat de gemeente wel een afwijken de regeling mag vaststellen, maar dat zou niet billijk zijn tegenover andere aangeslagenen. Ook land- en tuin bouw worden zwaar getroffen door de 100 opcenten, die geheven worden. Conform het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. B. en W. stellen voor de bestaande verordening stel lende eischen waaraan een lokaliteit moet voldoen om in aanmerking te komen voor een vergunning of verlof tot verkoop van sterken drank- en zwakalcoho- lische dranken, in te trekken en een nieuwe verorde ning vast te stellen, waarbij de lokaliteit als bij de bestaande een vrije grondoppervlakte moet hebben van tenminste 65 M2. B. en W. oordeelen dat een dergelijke eisch ge steld dient te worden voor een behoorlijke lokaliteit, waarin vergaderingen, enz. worden gehouden en dat daarom afgeweken dient te worden van den grond- oppervlakte-eisch. door de wet vastgesteld. De wet stelt een eisch van 35 M2. Zonder discussie wordt overeenkomstig het voorstel van. B. en W. besloten. De kosten der straatverlichting. Burgemeester en Wethouders hebben, naar aanlei ding van eene bespreking in den raad omtrent het mogeliik goedkooper verkrijgen van de kosten der straatverlichting, zich gewend tot de directie van het P.E.N. te Bloemendaal, die heeft medegedeeld dat de tarieven voor de gemeente Midwoud dezelfde zijn als voor deze gemeente. De gemeente Midwoud heeft ech ter de lantaarns overgenomen, waardoor men geen vergoeding meer aan het P.E.N. heeft te voldoen voor onderhoud der lantaarns, welke zoowel daar als voor hier zijn f 6.50 voor een bovengronds en f 9.— vöor een ondergronds aangesloten lantaarn. De vergoeding daarvoor bedraagt voor deze gemeente f 413.50 per jaar, terwijl bij overname moet worden voldaan f 961 voor aankoop der lantaarns. Burgemeester en Wethouders adviseeren daartoe voor deze gemeente alsnog niet over te gaan. Van de 59 lantaarns toch zijn er 35 bovengronds, welke reeds dienst hebben gedaan vanaf 1919, terwijl 12 boven gronds en 12 ondergronds voor een paar jair geleden ni-uw zijn aangebracht te Stroet en Rijp. V annoer die 35 vernieuwd moeten worden zullen de kosten daarvan meer dan f 600 bedragen en wanneer die on dergronds wordm aangebracht, zal daarvoor wel een uitgaaf van ongeveer f 1700.— moeten worden gedaan, welke boven de f 961,— moeten worden gevoteerd, e mogelijkheid is niet uitgesloten dat t.z.t. een gedeelte van het bestaande net zal worden vervangen door ondergronds. In Midw is het 4 jaren geleden nieuw ondergronds aangebracht. B. en W. zien in overname dan -k het directe voordeel voor de ge meente niet, waarom zij thans niet ton gunste daar van adviseeren. De heer Blom kan zich zeer goed met dit prae-advies vereenigen. Spr. had deze kwestie ter sprake gebracht, omdat hij in het raadsverslag van Midwoud gelezen had van een belangrijke verlaging van kosten der straatver lichting. Wellicht was die verlaging een gevolg van vernieuwing van een vijfjarig contract. De Voorzitter zegt dat B. en W. het hebben toege juicht dat de heer Blom dit onderwerp ter sprake bracht. Spr. leest de over deze kwestie gevoerde cor respondentie voor en waaruit blijkt dat de door het P.E.N. gestelde voorwaarden voor Midwoud en voor Sint Maarten gelijk zijn. De heer Van Drunen vraagt of te Rijp nog een twee tal straatlantaarns geplaatst kunnen worden, n.1. één in het midden van den Wijzendweg en één bij het brug getje tusschen den heer Swart en spr. De Voorzitter zegt dat dit straks ter sprake kan ko men. De heer Blom dankt B. en W. voor hun grondig on derzoek. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt be sloten. Voor het Crisiscomité. Het Crisiscoraité verzoekt een gemeentelijke bij drage van f 100.—, teneinde ten spoedigst daadwer kelijk te kunnenoptreden in die gevallen waarin hulp van het Crisiscomité noodig is. Door middel van lijsten of bussen zal verdere steun van de ingezetenen worden gevraagd. De heer Van Drunen begrijpt niet dat men voor een dergelijke Instelling f 100 tracht te ontvangen van de gemeente. De menschen bij wie straks de busjes wor den aangeboden, zullen ook de belasting moeten op brengen. Spr. wijst op de vele Ingezetenen die geen of minder inkomen hebben. Alleen de ambtenaren moeten slechts 4% pet. In de crlsislasten bijdragen. Laten we eerst trachten van die personen de gelden los te krij gen Spr had graag gezien dat de heer Glas zich niet tot de gemeente, doch tot den eersten burger had ge wend Voorts wees spr. op het geven, dat de menschen als 't ware gedwongen bijdragen. De Voorzitter denkt dat de ambtenaren wel het grootste gedeelte van de f 100 zullen moeten opbrengen. De heer Glas merkt op dat het adres ls ingezonden door het comité, niet door 2 personen. Om spoediger met de werkzaamheden te kunnen beginnen en eerder erkend te worden door het Nationaal crisiscomité, ls een beroep gedaan op de gemeente. De heer Stoop merkt op dat het beroep op de parti culieren niet achtetwege zal blijven en spr. ontkent dat op een verkeerde zienswijze te werk ls gegaan. Juist als de gemeente een bijdrage verleent, kan dat een aansporing zijn voor particulieren. Spr. vertrouwt dat de burgers, die een gave kunnen missen, zich daar aan niet zullen onttrekken. In dat opzicht verwacht spr. dat er menschen zullen zijn, die in dat opzicht een geweten hebben. Spr. meent dat een ieder vrij is, al of niet te teekenen. De heer Van Drunen heeft den Indruk gekregen dat het crisiscomité door elite-menschen is opgericht, fa brikanten die wat dekens enz. hadden te missen. Thans wordt naast het burgelijk armbestuur nog een crisiscomité gesticht. Als de menschen willen helpen, kunnen ze steun verleenen aan buren, enz. zonder dit crisiscomitê. Als de school uitgaat, kunnen we de kin deren nog in hun zomerkleeding zien loopen. We be hoeven dus niet zoo ver te loopen. De Voorzitter brengt het voorstel van B. en W. In stemming, het wordt aangenomen met 6 tegen 1 stem, die van den heer Van Drunen. Benoeming Armvoogd. Volgt benoeming Armvoogd. Aanbevolen worden- 1. D. Swart, periodiek aftredend, 2. L. Barten. De heer D. Swart wordt benoemd met algemeene stemmen. De rondvraag. De heer Blom vraagt of de brief van den voorzitter van de banne, over de verbreeding van den Stroeter- weg in de vergadering van B. en W. is besproken. De Voorzitter antwoordt bevestigend en deelt mede, dat aan den Minister is gevraagd of deze bereid is een bijdrage voor dit werk als werkverschaffing te verleenen De heer Van Drunen komt terug op zijn vra»g om te Rijp nog een tweetal lantaarns te plaatsen. Door ver plaatsing van een lantaarn is het bijplaatsen van één lantaarn wellicht voldoende. De Voorzitter zal de vraag in de vergadering van B. en W. brengen. De postbestelling ten plattelande. De heer Van Drunen Informeert nog eens naar de postbestelling. Dinsdag is er uitbetaling van de ouder domsrente en dan wordt het 's avonds half acht eer dat de besteller op Dijkstaal ls. De Voorzitter zegt dat de thans bestaande regeling niet veranderd zal worden, maar wel zal blijven be staan totdat de toestand voor de posterijen beter wordt. De heer Stoop zegt dat de eenige oplossing zou zijn dat de middagbestelling werd vervangen door een mor genbestelling. Voor de bezorging van de couranten is dat niet zoo best en spr. zou een dergelijk voorstel dan ook niet willen doen. Het ls waar dat vooral in dezen tijd van het jaar de late bezorging lastig is. De heer Van Drunen oppert opnieuw het idee om voor rekening der gemeente een hulpbesteller aan te schaffen. Als Visser wordt gehandhaafd, zal dat een be drag van 1 cent per inwoner per week worden. En waar Visser alleen in de buitenwijken zou moeten bestellen, worden de kosten misschien slechts cent per Inwo ner per week. De hee<r Stoop zegt dat het de vraag zal zijn of het rijk accoord gaat met een dergelijke regeling, de loonen b.v. zullen worden gehandhaafd. Als de couranten door particulieren werden bezorgd was het een goede oplos sing. De Voorzitter zegt dat de gemeente gebonden zou zijn aan de bepalingen van het rijk, niet van den raad of van Van Drunen gaat de regeling uit, Spr. ontraadt op heffing van de middagbestelling. Alles ls het gevolg van de maatregelen van hoogerhand, maatregelen ten koste van het platteland. De heer Glas beaamt de mededeeling van den heer Van Drunen over de late ontvangst der post. De klok heeft 's avonds 7 uur geslagen als spr. de eerste be stelling ontvangt. Om de gemeentefinantien evenwel te gebruiken voor een betere postbestelling, daar ls spr. niet voor te vinden. Spr. is het met den heer Stoop eens dat een oplossing zou zijn als de Schager Courant door particulieren werd bezorgd. De heer Breed vraagt of als er weer eens een be noeming moet plaats vinden er ook eens rekening ge houden wordt met personen uit arbeiderskringen. Spr. heeft met deze opmerking gewacht tot na de benoeming van een armvoogd omdat hij met die aanbeveling ac coord ging. Voorzitter zal het in de vergadering van B. en W. ter sprake brengen en verder behoort het bij het Arm bestuur. Hierna volgt sluiting. Voorstel om niet verder te gaan dan vijftien procent. De heeren Kortenhorst en Feber hebben ter ver vanging van het voor-amendement bij de Tweede Ka mer een amendement ingediend, waarbij in art. 1 sub b. van het wetsontwerp tot tijdelijke heffing van op centen op sommige invoerrechten en op de accijnzen op bier en suiker wordt gelezen in plaats van „30 op centen op den accijns op bier" „15 opcenten", terwijl in art. 3 een overeenkomstige wijziging wordt voor gesteld. Nog geen overeenstemming tusschen re geering en Kamer. Minister Ruys ver klaart dat nog geen definitief besluit ten aanzien van verdere Zuiderzee-droogleg ging is genomen. Het bericht dezer dagen in de bladen, dat de re geering haar standpunt inzake de voortzetting van verdere inpoldering der Zuiderzee had gewijzigd en alsnog gelden op de begrooting zouden worden uitge trokken, was vooral in den N.W.-hoek van Overijsel met vreugde ontvangen. Deze vreugde uitte zich zelfs in het uitsteken van de vlag In verscheidene dorpen daar langs de Zuiderzee. Doch men heeft blijk baar te vroeg gejuicht, want bij de beëindiging van de algemeene beschouwingen Donderdagmiddag in de Tweede Kamer welke daardoor een bitter na- smaakje kregen bleek het, dat tusschen Regcering en Kamer nog geen overeenstemming bestaat ten aanzien van de verdere inpoldering van de Zuider zee. Men heeft de zaak voorloopig moeten laten rus ten, daar met het regeeringsantwoord de algemeene beschouwingen geëindigd waren, maar de heeren Co- lijn en Albarda gayen duidelijk blijk, dat zij het ge voel hebben met de regeering nog een appeltje te moeten schillen. In zijn antwoord zeide minister Ruys de Beeren- brouck, dat de regeering de mogelijkheid van een be tere financiering van de drooglegging van de Zuider zee zal onderzoeken en acht daarvoor een jaar noo dig. Gedurende dit jaar zal met het werk worden voortgegaan in het kader van werkverruiming. De regeering zal voorbereidingen ter hand nemen, welke in het plan der inpoldering passen. De heeren Colijn en Albarda waren echter beslist ontstemd over de regeeringsverklaring inzake de Zuiderzee-drooglegging. Volgens den heer Colijn is de regeering gedeeltelijk teruggekomen op haar ver klaring in eersten termijn. Beide heeren verzekerden de regeering dat zij bij de begrooting van het Zuidcr- zee-fonds op deze aangelegenheid terug zullen ko men. De ontginning van de drooggelegde Zulderzeegronden. In zijn repliek bepleitte de heer Bierema ontginning van de gronden boven zeepeil. Over het aantal inwoners, dat de drooggelegde Zui derzee zal herbergen, kon de minisier het met den heer Colijn niet eens worden De conclusie is getrok ken, zoo zeide de heer Ruys verder, dat een post op de begrooting beteekent een voortzetting van de in- poldering. Nu wordt echter geen definitieve beslis sing genomen. Een jaar is noodig om te zien hoe de zaak gefinancierd kan worden: dan eerst kan do definitieve beslissing vallen. In dat. jaar kunnen voor bereidende werkzaamheden ter hand worden geno men, die in het plan van de inpoldering passen. Hoofdstuk I goedgekeurd. - Het toekomstige kabinet. In de verdere behandeling van de Rijksbegrooting in de Tweede Kamer Donderdagmiddag, was de laat ste leider van een der groote partijen die repliceerde de heer Aalberse (r.k.), iie enkele punten uit zijn eerste betoog in eerste instantie nader toelichtte en daarbij in hef bijzonder uitweidde over het toe komstige kabinet. Uitvoeriger dan in eerste instantie ging hij in op het politiek perspectief. Mr. Marchant heeft hem ver keerd begrepen als hij denkt, ('at hij eerst zou willen komen tot een parlementair kabinet en als dat niet lukt tot een kabinet op breeder basis. Deze laatste vorm kan na de verkiezingen wel dadelijk wensche- lijk blijken. Samenwerking van R.-K. met S.DAP, Voorts zei de heer Albarda, dat spr. blijkbaar in geen enkel opzicht heeft willen terugkomen op of aanvullen wat dr. Nolens in vroegere jaren heeft ge zegd over samenwerking met soc.-dem. Dit is juist Er was een tijd, dat men werkelijk kon meenen, da tl de S.D.A.P. een ontwikkelingsgang doormaakte van revolutionnair naar hervormingsgezind. Die ontwik- kelingsgang deed de mogelijkheid ontstaan van 'n I kruising van haar weg met onzen weg. Maar de laatste jaren gaat de ontwikkelingsgang precies den anderen kant uit Dit maakt, dat spr. meent dat bij de komende verkiezingen de quaestie geen onderwerp van practische politiek zal uitmaken. Verder is nog het een en ander gezegd over de cu mulatie-motie van Albarda (s d.), die beoogd he voorkomen van gevallen waarbij betrekkingen woi den gegeven aan hen, die reeds hooge inkomsten hebl ben. De heer Kersten vond deze motie echter nog niet ver genoeg gaan. Hij merkte op, dat de regeering niet t genoeg bezuinigde. De schadeloosstelling van f 5000 1 voor de Kamerleden is te hoog en worde verminderd. I Do salarissen der hooge landsdienaren moeten wor- den verlaagd. De inkomens der ministers moeten met i oen derde worden verminderd. Vele pensioenen zijn j te hoog. Beëindigd worde toekenning van wacht^el* den. De regcering is niet vrij te pleiten van partijdig- I heid van benoemingen. Zij benoemt Kamerleden, die f reeds f5000 krijgen, tot burgemeesters van welgeslel- j. de plaatsen. Verder liet de heer Kersten natuurlijk zijn stok- paardje tegen de roomschen weer geducht steigeron en zoo de heer Peereboom de opvolger van ds, Lingbeek niet minder. De overige sprekers behandelden elk een afzonder lijk punt en nadat de minister z'n best gedaan had om ze allen naar behooren te beantwoorden, werd het 1ste Hoofdstuk van de Rijksbegrooting 1933 z.h.s. goedgekeurd. Wat een vies weer cn daarbij die verkoudheid! Neen. zoo gaat bet niet langer! Liever naar huis - en direct ASPIRIN. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-band buisjes van 20 tabletten nu fl. .70 en oranjezakjes van 2 tabletten cl fl. ,10. Kapitein van een sleepboot en zijn zoon bedwelmd. De Jon gen bleek gestikt, zijn vader nog bijgebracht Donderdag was de motorsleepboot .Amsterdam" van de firma van der Wee, te Amsterdam, ln de haven van Stavoren aangekomen. De kapitein J. Leeman had zich des avonds met zijn zoon Hendrik in het vooronder ter ruste gelegd, ter wijl de knecht op een andere plaats van het schip was gaan slapen. Toen de knecht gistermorgen vroeg ontdekte, dat het ln het vooronder stil bleef, is hij 'n onderzoek gaan Instellen, waarbij bleek, dat vader en zoon, door ko lendamp bedwelmd, bewusteloos in het vooronder la gen. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen. Het gelukte dr. Tromp Visser de levensgeesten bij den kapitein weer op te wekken. Langdurige pogingen wer den ook bij den 17-jarigen zoon in het werk gesteld, doch helaas zonder resultaat. De geneesheer moest ten slotte den dood constateeren. VIER JONGELUI OP DEN ELEOTKE5CHEN STOEL Uit New York: Gisteren werden vier jongelui, die een politieagent hadden vermoord bij een overval, waar bij zij een bedrag van sleohts 20 dollar buit maakten, veroordeeld tot den dood op den electrischen stoel. HUIS TE PALERMO INGESTORT. Vflf dooden en vflf gewonden. Uit Palermo fltallë), 18 Nov. Door de gedeeltelijke instorting van een oud huls werden de bewoners onder de puinhoopen bedolven. Vijf personen werden gedood en vijf gewond. Den weg opgeloopen. Bejaarde vrouw door een misverstand onder een auto geraakt en gedood. Donderdagavond omstreeks 9 uur had op den rijks weg tusschen Geldrop en Eindhoven een ernstig onge luk plaats. De 68-jarige echtgenoote van den heer Hest uit Zeelst, die met haar gehuwde dochter op den autobus stond te wachten, geraakte, waarschijnlijk doordat zij in de meening dat de bus ln aantocht was, vooruit liep. onder een passeerende luxe-auto. De chauffeur van den auto, die uit Rotterdam af komstig ls, remde krachtig, doch hij kon een aanrijding niet verhinderen. De vrouw werd ln een nabijzljnde woning binnenge bracht, vanwaar zij, nadat Geneeskundige en geestelijke hulp waren verleend, naar het ziekenhuis te Eindho ven werd vervoerd. De vrouw, die vermoedelijk een beenfractuur en een zware hersenschudding heeft be komen, is aan de gevolgen overleden. NIEUW KLEINKIND VAN ROOSEVELT. Polltie-agent als geldschieter der president» vrouw. De nieuwgekozen president der Ver. Staten. Roose- velt, heeft Donderdag zijn vierde kleinkind gekregen. Zijn dochter mrs. ElllottRoosevelt Is n.1. bevallen vaa een zoon. Mevrouw .Roosevelt spoedde zich, toen zij het blijde nieuws vernam, uit Albany naar New York, In haar opwinding vergat zij zich van reisgeld te voonj zien. Toen zij dit merkte, leende zij van een politie-/ agent bij het station, die haar als de echtgeoote van der] nieuwen president herkende, een bedrag van 10 dollv om de reis te kunnen betalen. SMOKKELAARSRUZIE. Poging tot doodslag. De smokkelhandel te St. Willibrord heeft wederom een ernstige vechtpartij tengevolge gehad. Een drietal bekende smokkelaars kreeg ruzie over het feit, dat dl smokkelwaar, in dit geval de boter, verdwenen was, iet» waarvan een hunner verdacht werd. Gevolg een vecht partij, waarbij zekere H. zijn collega v. Z. met een mei een zeer ernstigen steek in het onderlijf toebracht. De ongelukkige werd direct per auto vervoerd naar het ziekenhuis te Breda, waar operatief werd Ingegrepen. De rijksveldwacht heeft tegen H. wegens poging tot doodslag verbaal opgemaakt. H. is in arrest gesteld en gevankelijk naar Breda overgebracht. JONGEN VAN HET DAK GEVALLEN. Z^er ernstig gekwetst In de Westerstraat te Amsterdam ls men op het oogenfellk bezig met het sloopen der voormalige bak kerij van de fa. Hus. Tijdens het schaftuur van de werklieden varen gistermiddag enkele schooljongens het gebouw binnengedrongen en een hunner waagde zich zelfs op het dak. Waarschijnlijk is hli daar door een duizeling overvallen en toen op de blnnennlaats -•eergestort. Zijn toestand was vrijwel hopeloos. De G. G.D. heeft hem naar het Binnengasthuis overgebracht ZONDAG 20 NOVEMBER. NED. HERV. GEMEENTE te; Sint Maarten, vcorm. 9V- uur, Ds. Tinhclt. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel (tegenover Raadhuis), nam. 5.15 uur, Ds. J. Ruys. Woensdag 2.45 Kindersamenkomst. 25r. Meijer. DINSDAG 22 NOVEMBER. NED. HERV. GEMEENTE te; Valkkoog, nam. 7% uur, Ds. Tinholt.

Schager Courant | 1932 | | pagina 18