Uit onze Omgeving. Marktberichten. BOEHDCR IJ. BOERDERU. Vernietiging van randvee. Benemarken gaat er nog steeds mee door. Reeds 21000 dieren vernietigd. Wij meldden onlangs, dat in Denemarken voor- loopig veertienduizend stuks koeien zouden worden vernietigd, door de dieren te verwerken tot varkens voer (diermeel). Zij worden daartoe na onthuid te zijn, in een destructor gebracht en in groote roteeren- de trommels onder inwerking van stoom om zoo te zeggen ontleed. Het residu wordt., na aftapping van het vet, gedroogd tot diermeel, dat een uitmuntend varkensvoer is. Intusschen is het aantal nog weer sterk uitgebreid, zoo lezen we in het Hdbld., zoodat op het oogenhhk reeds 21.000 dieren op deze wijze zijn vernietigd! Nog zij er op gewezen, dat de prijs van slachtvee in Denemarken op het oogenblik 18 a 19 öre, dus circa 7 cents per K.G. levend gewicht bedraagt De Ned. Varkenscentrale verleent toeslag. Bij uitvoer van vrij mager en vet spek en varkensvleeschprijzen. Op bepaalde voorwaarden. De Nederlandsche Varkenscentrale maakt bekend, dat zij onder nader door haar mede te deelcn voor waarden bereid is een toeslag te geven bij den uit voer van vet en mager spek en varkens vleeschwa- ren, voorzoover deze uitvoer thans nog niet bij uitslui ting van anderen, rechtstreeks door de Ned. Varkens centrale geschiedt. Bij voldoening van bepaalde voor waarden is de toeslag op 9 cent per kilogram. Baccn-uitvoer naar Engeland. Geen reden tot ontevredenheid. Het Ned. Corr.-Bur. heeft een onderhoud gehad met den regeeringscommissaris voor de uitvoering der Crisis-varkens wet, ir. S. L. Louwes, naar aanleiding van de Engelsche bacon-contingenteereing. Na een week lang te hebben geconfereerd, is men tenslotte tot overeenstemming gekomen op de basis van de maanden Augustus, September, October 1932. Het gevolg van de daarop aangebrachte restrictie zal zijn, dat wij niet 25.000 cwts per maand kunnen uit voeren, maar ruim 80 000. Nederland behoudt daar door de plaats als nummer 2 van de importeeronde landen. De beperking blijft aanzienlijk, wijl onze in voer uit de laatste maanden belangrijk was. Ir. Louwes vond dit ondanks 't bereikte resultaat en de heerschende omstandigheden, niet ongunstig. Bo vendien heeft de Varkenscentrale reeds haar men- schen in het veld gezonden om nieuwe afzetgebieden te zoeken. Dit valt echter niet mee, omdat ook an dere exporteerende landen door de contingenteering getroffen zijn. Ir Louwes wees er dan op, dat iedere varkenshou der nu moet begrijpen, dat nu het laatste stukje vrije markt (Engeland) voor ons afgesloten is en onze export in alle plaatsen aan banden gelegd wordt, in grijpen noodzakelijk is, willen wij niet komen te s'aan voor een overvoering der markt. En wanneer nu Duitschland den speldnvoer gaat beperken of er geen of minder valuta voor beschikbaar stelt, dan kan er voor het „teveel" alleen een markt in ons eigen land worden gevonden. In dat geval komen wij voor soortgelijke moeilijk heden te staan als waar nu Denemarken tegen te kampen heeft en welke tot gevolg hebben dat men over moet gaan tot vernietiging van 14.000 koeien. (Zooals uit een bericht hierboven blijkt, is dit aantal reeds tot 21000 opgeklommen. Red. Sch. Crt.) Deze moeilijkheden doen zich voor in alle vlcesch-exportee- rende landen en daarom zal op die plaatsen waarheen nog vrij uitgevoerd kan worden, een enorm gedrang ontstaan, met de gevolgen daarvan voor de prijzen. Nu de toestand zoo is, moet iedere varkenshouder medewerken bij de aanpassing aan consumptie en ex port en zich goed voor oogen houden, dat er geen vrije wereldmarkt meer is. Door een regeling van den teelt in den weg te staan werkt men lijnrecht in te gen het boerenbelang. Ten slotte wil ik er de aandacht op vestigen, zoo hesloot ir. Louwes, dat men er aanmerkin? op heeft gemaakt, dat de Varkenscentrale de heffingen niet terug geeft, bij den uitvoer van spek. Dit is gedaan omdat duidelijk gebleken is dat dit niet ten goede kwam aan den richtprijs. Thans zijn er maatregelen getroffen om die heffing weer terug te betalen onder de noodige voorzorgen, dat de boeren dan ook den richtprijs ontvangen hebben. LANGEND IJ F DE OVERNAME VAX DEN TWUUVER- WEG EN DE LANGENDI-JKER GEMEEN TEBES TUREN. De overname van den Twuijverweg door het Hoog heemraadschap is in de gemeenteraden aan den Lan- gendijk wel een punt van bespreking en in elke verga dering hoort men verschillende geluiden en worden ver schillende besluiten genomen. Volgens het eerste voorstel van het Hoogheemraad schap zouden de kosten f 700 per jaar bedragen, waar van door de gemeenten Broek op Langendijk en Sint Pancras ieder li en door de drie andere Langendijker gemeenten ieder 1/6 zou moeten worden betaald, vol gens de overeenkomst voor het onderhoud. Na dit eer ste voorstel is echter een tweede, meer ingrijpend voor stel gedaan. De weg zal dan n.1. in het geheel 6 M. breed worden, waarvan voor een rijwielpad aan iederen kant 75 c.M. zal afgaan. Van dat plan zijn de kosten even wel f 900 per jaar, dus worden de gemeenten naar ver houding weer zwaarder belast In het rapport over den toestand van den weg wordt gewezen op de groote kosten, waarvoor men in de naas te toekomst zal komen te staan. Zoo b.v. dat er reeds in 1933 f 1200 aan zal moeten worden ten koste gelegd, wat dus al aanmerkelijk meer is, dan het de onderhouds plichtige gemeenten zal kosten als de weg wordt over gedragen. Ook zal het noodig zijn om, wil men de uitkeering volgens het Wegennlan behouden (deze bedraagt f 550) zich bij een groot lichaam aan te sluiten. Er wordt door de Provincie aangedrongen op centralisatie van wegen. In den gemeenteraad van St. Pancras besloot men met algemeene stemmen nu den weg aan het Hoogheem raadschap over te dragen op de voorwaarden van het tweede voorstel. De raad van Broek op Langendijk be sloot evenwel anders en was bereid om op het eerste voorstel in te gaan. Te Oudkarspel besloot men ook, de kleinste bijdrage te verleenen. Alleen wethouder Bak ker wilde het tweede voorstel aannemen. In deze ver gadering wees men op den komenden weg door het Geestmerambacht, waardoor voor Oudkarspel het be lang voor den Twuijverweg heel wat zou verminderen. Ook werd daar door een der leden crltiek op het Hoogheemraadschap uitgeoefend, omdat het door de af sluiting van de Zuiderzee eigenlijk heeft afgedaan, en nu probeert om op de oude fundeering door te kunnen gaan door zich met den wegenaanleg te bemoeien. In Noordscharwoude ging het nog weer anders en waren in het college van B. en W. zooveel meerderheden en minderheden, datde voorzitter er In verward raakte De eerste minderheid wilde op het eerste schrijven in gaan, de tweede op het laatste voorstel en de derde scheen de berekening van het Hoogheemraadschap niet al te erg te vertrouwen, want deze stelde voor om een onderzoek naar de kosten te doen instellen. De Voorzitter was van meening, dat men niet mocht bijdragen in de kosten van een rijwielpad in een an dere gemeente en noemde als voorbeeld, toen de heer Kwadijk opmerkte, dat het pad hoofdzakelijk door Lan- gendijkers werd gebruikt, dat andere gemeenten ook niet aan het onderhoud der Noordscharwouderstraat be talen, omdat deze. door de veiling, door velen uit de omliggende gemeenten werd gebruikt... Door de afwezigheid van den heer Schrijver staakten de stemmen over het voorstel van f 900 en zal in een volgende vergadering de beslissing vallen. Als de heer Schrijver dus tegen stemt, wordt het voorstel van het Hoogheemraadschap verworpen en moet de weg volgens den Noordscharwouder raad in eigen beheer blijven. Zocdat er over deze zaak. nu ze in 4 gemeenteraden is behandeld, zeer verschillende besluiten zijn genomen. Met belangstelling worden de nog te houden raads vergaderingen van Noordscharwoude en Zuldscharwou- de tegemoetgezien. Alvorens de Twuijverweg ln onderhoud aan het Hoog heemraadschap zal zijn overgedragen, zal er nog menig woordje over worden gesproken. We wezen er reeds op, dat de hoeveelheid bewaar- kool dezen winter ongetwijfeld veel kleiner zal zijn dan dit meermalen het geval is geweest. Dit komt duidelijk tot uiting in het aantal boeten, dat leeg blijft staan en die anders verhuurd konden worden voor berging van kool. Voor degenen, die gewoon waren daarvoor een niet-onbelangijke huur te ontvangen, is deze ge ringe koolvoorraad een financieele misrekening. De heer P. Bierman heeft bedankt voor zijn ver kiezing tot lid van het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk, Bij de gisteren gehouden stemming voor 2 Nota belen bij de Ned. Herv. Kerk werd de heer C. Berk houwer Pz. herkozen, terwijl in de vaoature, ontstaan wegens overlijden van den heer P. de Ruiter, een her stemming moet plaats hebben tusschen de heeren K. Kout en Jh. Schoenmaker Pz. Toen de heer H. Horls gistermorgen ontwaakte, vond hy zijn echtgenoote dood in bed. We vernemen, dat ten nadeele van den heer G. een fiets is gestolen, die hij geplaatst had voor het café van den heer Rijper. De begrooting van het Gemeenschappelijk Electrici- teitsbedrijf voor het jaar 1933 sluit in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van f 82001, met een post van onvoorziene lasten ad f 8270.03 en die van het Gemeen schappelijk Gasbedrijf met f 93730 met een post voor onvoorziene lasten van f 1144.88. Van handelaarszijde deelde men ons mee, dat voor het In- en Verkoopbureau van tuinbouwproducten, die den minimum-prijs niet kunnen opbrengen, nog zoo goed als niets Is te doen geweest. Enkele partijtjes witte kool en grove bieten zijn de eenige objecten ge weest, die voor bemoeiing van het genoemde Bureau in aanmerking kwamen. NOORDSCHARWOUDE. Met ingang van 1 December is als onderwijzer aan de U.B.O.-school benoemd de heer Van der Bijl te Lei den (vacature-Vlersma). Naar wij vernemen is dezer dagen als tijdelijk onderwijzer benoemd de heer Buis kool van Haarlem. ANNA PAULOWNA OPENING FILIAAL. Hedenavond zal in de bekende winkel van den heer Jac. van Eekeren aan de Spoorbuurt een filiaal wor den geonend van Poortei's Meubel- en Tapijthandel te .Schr gen. Deze firma heeft in de jaren dat zij in Schagen haar zaak heeft geopend, steeds grooter bloei gelrregen en steeds meer breidt haar cliëntele zich uit. Thans is op denzelfden voet als haar zaak te Schagen dit filiaal ingericht en kan men zonder eenige reserve daar zijn inkoopen en bestellingen doen. De voorraad is zeer uitgebreid en is er een groote keus van alles en wordt men op dezelfde vlugge en accurate wijze be diend. Anna Paulowna is op deze wijze weer een moderne zaak rijker geworden. c A r T.ANTsnnn Openbare vergadering van den Raad op Dinsdag 22 Nov. 1932. des voormiddags 9.30 uur ten raadhuize. Agenda: t Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en verslagen. 4. Behandeling van de nota van opmerkingen van Ged. Staten van Noordholland ten aanzien van de gemeentebegrooting dienst 1933 en voorstel tot het aanbrengen van enkele wijzigingen in die begroo ting. 5. Voorstel tot het verweer in rechten voor zoover noodig ten aanzien van door de pachters van stort en weidegronden langs het Noordhollandsch Kanaal in te stellen vordering bij den Kantonrechter tot reductie van huur over het jaar 1932 ingevolge de Crisis-pachtwet en tot het instellen van een derge lijke vordering tegen het Rijk ten aanzien van de door de gemeente aan het Rijk te betalen pachtsom voor deze gronden. 6. Voorste] tot het niet weder inhuren van het Rijk van de stort- en weidegronden langs het Noordhol landsch Kanaal met Ingang van 1 Jan. 1933. 7. Benoeming van twee leden van het Alg. Armbe stuur wegens periodieke aftreding van de heeren A. Toes en M. Vries. 8. Benoeming van een lid van de oommissie van Toe zicht op het L. O., wegens per. aftr. van den heer P. Vos. 9. Benoeming van een plaatsvervangend lid van Stembureau UI. wegens vertrek uit de gemeente van den heer J. Commandeur. 10. Rondvraag en sluiting. V.V.V. Callantsoog Zaterdagavond om acht uur heeft de algemeene na jaarsvergadering der V.V.V. Callantsoog plaats in het Dorpskoffiehuis. Gezien de belangrijke besprekingen, verwacht men een grooten opkomst Voetbal Zondagmiddag 2 uur komen de spelers van Schagen IV bij Callantsoog I op bezoek. Inspannen Callantsoo- gers, zorg er voor dat jullie bovenaan blijft. K O E G R A S JULIANADORP. Met de doortrekking van den weg naar Den Helder vanaf de Doggersvaart naar het Fort Dirks Admiraal is deze week door een aantal werkloozen, aan de Dog gersvaart een begin gemaakt. Naar ons werd medegedeeld, hebben ongewenschte bezoekers in den nacht van Woensdag op Donderdag bij den heer J. G. aan den Zanddijk eenige konijnen ont vreemd. Vrijdagmiddag geraakte een vrachtauto bij de brug over de Middenvliet van de richters af, die over de wegsloot gelegd waren en kwam daardoor in een minder aangename positie te verkeeren. Met de hulp van eenige personen werd de wagen weer op het rechte 1 spoor gebracht BARENKARRPEK De opbrengst van de in onze gemeente gehouden col lecte ten bate van het crisiscomité alhier bedraagt to taal f 270.30. Bovendien beschikt het comité thans nog over een som gelds gegeven door de gemeente en het Nat. Cri siscomité. Dit laatste is bestemd voor steuntrekkende werkloozen. Werknemers, die hiervoor in aanmerking wensehen te komen, kunnen zich opgeven bij die leden van het crisiscomité, welke daartoe door do verschil lende werknemersbonden zijn aangewezen. Ook de niet- georganiseerde werknemers kunnen zich daar aanmel den. Voor het Waarland Is het de heer Jac. Overman; voor Dirkshorn de heeren C. Rentenaar, Speketerpolder en J. A. Levendig en voor Harenkarspel West de heer Corn. Bleeker. Tuitjehorn. Z IJ P E PETTEN. Heden werd te Petten aanbesteed de bouw van een ..Kleuterhuls" ten behoeve van de Amsterdamsohe ver- ceniging ..Trein 8.28". De aanbesteding had het vol gende verloop: 1. J. v. Ammers en A. de Geus, Zuid- en Noord-Scher mer f 88014 2. L. Geveke. Leeuwarden f 86800; 3. M. K. de Groot, Heerenveen f 83300; 4. J. B. Rijsenbrij, Amsterdam f 81000 5. Verwoest en Lafeber. A'dam 81000 6. E. Roozing en P. Dekker, Petten f 80795; 7. R. Wijbenga, Leeuwarden f 79879; 8. J. Krijtenburg, Harlingen f 79770; 9. A. Buur. Alkmaar f 79500; 10. N.V. W. Geels, Aannemersbedrijf A'dam f 79444; 11. J. Veu- ger. St. Maartensbrug f 79000; 12. J. Hoonakker, A'dam f 78400: 13. N.V. Aannemers Mij. N.-Holland f 77777; 14. W. J. Karsen. A'dam f 77600: 15. Munsterman, A'daro f 77300; 16. Mijn en Hutsman, Beemster f 77100; 17. P. Tuin. 't Zand f 76900; 18. A. v. Rossurn. Utrecht f 76750; 19. R. Groenenberg. Amersfoort f 76666 20. C. A. Vries man. Petten f 75850 21. Fa. J. v. Zanten. Zaandam f 75300; 22. D. Erlks, Burgerbrug f 75000; 23. J. F. Pht- lips, Haarlem f 75000; 24. Gebr. Boks. Haarlem f 74447; 25. A. Bikker I,eerdam f 74368; 26. G. J. Broertjes. Heemstede f 73990; 27. S. Kuit. Amsterdam f 73800; 28. N. Kobelen*. Haarlem f 73500 29. v. d. Wal en Dienen. Amsterdam f 73500; 30. F. de Bruin. Amsterdam f 73445; 31. R. K. Koppen. Alkmaar f 72930 32. Holl. Beton-Mij., Amster dam f 72800; 33. C. Neord, Bergen f 72357; 34. Zaansche Coop. Bouwersbond, Wormervoer f 71000 35. P. Have- man, Steenwijkerwold f 70598 56. v. d Vliet en Nie- ?tad, Amsterdam f 70500: 37. Gebr. Vechter en de Vries Purmerend f 69950; 38. Doedens en Schilder, 't Zand f 69896: 39. P. Doorn, St. Maartensbrug f 69800: 40. T. v. d. Wal en Co.. Amsterdam f 6n388; 41. E. Kwant, Amersfoort f 69340; 42. C. A. v. d. Steen, Berden 67900: 43. Jansen en Moens, Hv"-lem f 66985 44. P. Bot. hueowpTd f 64800: 45. W. Vi®?nr, Leeuwarden f 63970; ■*6. IJ. TOoonenburg, Heüoo f 62850 47. .T. Bakker. Zaan dam f 61385; 48. J. Stolk. Ï.Tmuiden f 60940. De gunning is aangehouden. 'T ZAND. J.I. Woensdagavond is bij den heer C. Modder alhier «en biljartclub opgericht, welker leden eiken Woens dagavond aldaar bü elkaar komen om te oefenen. De club bestaat reeds uit 8 leden, terwijl waarschijnlijk nog een 2-tal toe zullen treden. De voetbalclub G. Z. I gaat a.s. Zondag naar Breezand en speelt aldaar tegen R.C.B. I. G.Z. n speelt a.s. Zon dag op eigen terrein tegen V.V.O. van Ouddorp. GEMEENTE ZIJPEL Burgerlijke Stand van 11 tot en met 17 November. Geloren: Johann Hinrich, zoon van Johann Hinrich Ellers en Jantje Frederika van der Heide. Johanra Ma rla, dochter van Sy'vert Roos en Catharina v. d. Fluit. Ondertrouwd: Johan Dirk Dubbeld, 25 jaar. kruide nier, te Schagen en Grietje Brouwer, 22 jaar, zonder beroep te Zijpe. Getrouwd: Geene. Overleden: Teunis Bouwman. 45 jaar, echtgenoot var Cornelisje Galis (overleden te Alkmaar); Paulus Nob*.1. 65 jaar, ongehuwd; Arie Koster, 72 jaar, echtgenoot van Guurtje Brommer. BARSINGERHG II V KOLHORN. Vrijdagavond hield de ijsclub Kolhorn haar jaarver gadering in het café van den heer S. Kuiper. De voorzitter, de heer S. Breebaart, opent de verga dering en drukt zijn spijt uit over de geringe opkomst. De notulen worden onveranderd goedgekeurd. Tot bestuursleden worden de aftredenden herkozen, n.1. de heeren S. Breebaart, A. de Graaf, J. Herman, T. Bijl, C. Kaan en J. Kuiper. De penningmeester brengt vervolgens verslag uit. De ontvangsten bedroegen f 361.28, de uitgaven f 18.64, zoo dat er een batig saldo aanwezig is van f 324.64. Het bestuursvoorstel om de contributie te bepalen op f 1 werd aangenomen. Tevens werd besloten om de genen, die gedurende een ijsperiode als lid toetreden, f 1 inleggeld te laten betalen. De rondvraag leverde niets bijzonders op, waarna sluiting volgde. Woensdag jJ. hield de vereeniging Burgernut haar eerste bijeenkomst in dit seizoen. Met een gepast woord van welkom aan de aanwezi gen opende voorzitter deze bijeenkomst. Een Indisch tooneelstuk werd door eenige leden van Burgernut weergegeven en deed de volle zaal schateren en bulderen van het lachen. Een woord van lof komt die personen zeer zeker toe voor het vertolken van dit mooie, doch zeer moeilijke stuk. Hierna kregen we nog als toegift een zeer mooie kleine voordracht van enkele dames en heeren en tot slot een nummertje zang van een der aanwezigen. Het was reeds laat, toen de voorzitter met een harte lijk woord van dank de bijeenkomst sloot. Den tweeden Woensdag in Januari zal de 2e bijeen komst worden gehouden. Holl. MU- van Landbouw. Algemeene vergadering van de afd. Waard en Groet van bovengen. Mij. op Donderdag 17 Nov. in de zaal van den heer S. Kuiper. De Voorzitter, de heer P. Kistemaker, opent de ver gadering. Hierna leest de secretaris, de heer A. Schenk de no tulen, die na een opmerking van den heer S. Breebaart goedgekeurd worden. Ingekomen is een schrijven van het districtsbestuur van de tarweorganisatie, meldende dat de vertrouwens mannen de heeren Jm. Blaauboer, P. Kistemaker en Jn. Vethman aan de beurt van aftreden zijn. De aftr. worden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Hierna worden de praeadviezen van het hoofdbestuur omtrent tarwewet, crisis-zulvelwet, crlsis-varkenswet, bietensteun, schapenhouderij, aardappelcultuur en cre- dietwezen behandeld. De tarwewet geeft nogal eenige stof tot bespreking. Sommige heeren vinden de verbodsbepaling om meer dan 1/3 te bezaaien, niet zoo'n groot bezwaar, als dat 1/3 gedeelte dan maar goed loonend is; anderen vinden deze bepaling echter een vrijheidsbelemmering van het bouwplan. Ten slotte wordt algemeen goedgevonden om met het praeadvies van het hoofdbestuur mee te gaan. Aan de voorvergadering zal worden deelgenomen. De heer Blaauboer deelt eenige bijzonderheden over de gerstafname mede. Bij de rondvraag becritiseert de heer S. Breebaart de uitvoering van de tarwewet, die hij onnoodig duur vindt Voorzitter antwoordt, dat de tarweorganisatie hier weinig tegen doen kan. ook hij vindt een oogstlijst en dergelijke een groote administratieve rompslomp. Hierna hield de heer J. S. Visser van Santpoort een intresante lezing over de verwerking van suikerbieten en aardappels tot alcohol. JL Barometerstand op Zaterdagmorgen 8 uur; 763 m.M. Vooruitzichten: Toenemende kans op regen. Temperatuur: 0 gr. C. is 32 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hoogzijde E 103, Schagen. Gedipl Opticien Refractionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. Algemeen werd gevonden dat deze materie ernstig on derzocht dient te worden en in dien geest zal de afge vaardigde deze zaak op de algemeene vergadering te Den Haag steunen. Onder dankzegging volgt sluiting. W I F R I N G E N De timmerliedenstaking. Betreffende de staking der bij den Vakbond aange sloten timmerlieden, kunnen we thans vermelden, dat de aangesloten timmerlieden van hun hoofdbestuur toestemming hebben verkregen om met de patroons te confereeren, zonder dat daarbij tegenwoordig zyn één of meerdere hoofdbestuursleden. De datum waar op deze conferentie plaats heeft, en waarbij Burge meester Kol ff als bemiddelaar zal optreden, kon ons nog niet worden medegedeeld. EIERVEILING SCHAGEN. 17 Nov. Aangevoerd: 31500 kipeleren: 5254 Kg. f 5.205.60, 55—57 Kg. f 6.60—6.80. 58—60 Kg. f 6.80—7.20. 61—63 Kg. 77.40, 6467 Kg. f 7.107.40, ongewogen wit f 6.80 7.20, bruin f 6.80—7.40, klein f 4.50—5.20, 1400 eend- eieren f 3. HOORN. 17 Nov. Aanvoer: 25 stapels kaas, wegende 15771 Kg.: 8 st kleine fabrlekskaas f 29. 11 st. kl. boerenkaas f 28, 6 st boeren cornm. kaas f 29. Handel goed. DEN OEVER 17 Nov. Aanvoer aan den vischafslag: 27 balen wulken f 17 50 —19.95. per baal. 50 manden sardien 25 cent tot f 1.75 per mand. 448 Kg. spiering 15—28 ct. per Kg., haring tookers f 3.50 per kist WARMENHUIZEN. 17 Nov. Aangevoerd: 21700 Kg. roode kool le kw. f 2.302.80, 2e kw. f 2.10, kale f 0.801.80, 7100 Kg. gele kool le kw. f 1.50—2, 18700 Kg. witte kool f 0.60- 0.00. 5600 Kg. D. witte kool le kw. f 1.10, kale f 0.700.80, lioo Kg. uien: drielingen f 3.90. uien f 4.60—5, grove f 4.20. "hep f 6.70. 1150 Kg. peen. f 1.80—2.10, 900 Kg. bieten f 0.60— 1.40. 185 stuks bloemkool f 7.80—11.80. 25 Kg. 500 stuks andijvie f 0.60. schotsche muizen f 0.60, eigenheimers f 1.10. blauwe aardappelen f 1.50. WARMENHUIZEN, 18 Nov. Aanvoer: 9600 Kg. roode kool f 23, kale f 0.60 1.70, 4000 Kg. gele kool f 1.10—2. 17100 Kg. witte f 0.60— 1.10. 3400 Kg. D. witte f 1.10—1.40. 3750 Kg. uien t 4.20 4.70, drlel. f 44.20, grove f 44.30. MEDEMBLIK, 17 Nov. Schotsche muizen f .300.35, witvl. aardappelen f 0.30, •ïlen f 2.30—2.35. per 50 Kg., witte kool f 0.70-0.80, gele ';ool f 1.30—1.40. per 100 Kg„ wortelen f 0.821.10, kro ten f 0.70—1.10. DEN HELDER J7 Nov. Aangevoerd: 3795 kipeieren: 5860 Kg. f 6.907.30, 61—63 Kg. f 7.20—7.50.«kleine eieren f 4.80—5.20, 100 eendeieren f 4.60. BROEK OP LANGENDIJK. 18 Nov. Aangevoerd: 4500 Kg. aardappelen: Duc f 0.70, 31000 Kg. roode kool f 1.90—3.40. n f 1.30—2.60. 22000 Kg. gele kool f 0.80—1.80. 17000 Kg. D. witte kool f 0.60—1.30, 2700 stuks bloemkool: Lecerf f 4.104.20, Reus f 5.70 10.60, II f 1—4.20. 8500 Kg. uien: gele f 4.40—4.90. drioL I 4.20—4.30, 5000 Kg. peen f 1.30—1.90, 9000 Kg. bieten f 0.60—1.90. NOORDSCHARWOUDE, 18 Nov. Aangevoerd: 10200 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 0.501, gr. schot f 0.800.90. r. duken f 0.400.80, 6000 Kg. uien: driel. f 4.20—4.30. uien f 4.50—4.80, grove f 4.504.70, 3000 Kg. peen f 1.20—1.70. 2400 Kg. kroten f 0.60—1.10. 28200 Kg. roode kool f 2.40—3.60. 13800 Kg. gew. witte kool f .701. 25600 Kg. D. witte kool f 0.70 —1.20. 7600 Kg. gele kool f 1.60—1.90, 400 stuks bloem kool f 6.10—8. DEN HELDER 18 Nov. Vischafslag: tongen 128 ct.. kl. tongen 32 ct per stuk. schol I f 7.50—7. H f 2.85—2.15, scharren f 1.75- 1 per kist, levende garnalen per lit. f 1.100.75, ALKMAAR, 18 November 1932. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 74 stapels, wegende 83404 K.G. kaas, waarvan de prij zen als volgt: Fabriekskaas: 44 stapels kleine f 29, 7 stapels commissie f 28; 2 stapels Middelbare f 28. Boe renkaas: 7 stapels kleine f 26.50; 14 stapels commissie f 28. Alles met rijksmerk. ALKMAAR, 18 November 1932. Op de heden gehouden graanmarkt waren in totaal 1064 H.L. aangevoerd, als: 32 H.L. tarwe f 3.253.75, 96 H.L. rogge f 3.60—4, 298 H.L gerst chav. f 3.75—5; 298 HL. haver f 5.506.25; 106 HL. boonen: w.o. bruine boo- nen f 1315, cltroenboonen f 1822, duiveboonen f 8.25—10, witte boonen f 17—20; 1 H.L. geel mosterd zaad f 22.50 65 H.L. karwijzaad f 18.4018.50; 4 H.L. blauwmaanzaad f 3641; tuinboon en f 12; 164 H.L. erwten, w.o.: groene erwten, kleine f 8.6013.50, idem groote f 1924, grauwe erwten f 920, vale erwten 15.75 —22.50, alls per 100 K.G. Handel goed. VLEESCHVERGIFTIGING. Twee schippers ernstig ziek geworden. Een paar schippers hadden wirst gegeten, die zij in België gekocht hadden Te Maastricht gekomen, werden zij plotseling ernstig ziek. Een dokter ver moedde, dat de ziekte der schippers vleeschvergifti ging was, veroorzaakt door het eten van de in Bel gië gekochte worst. Het resultaai van een onderzoek in het laboratorium van het slachthuis te Maastricht bevestigde het vermoeden van den dokter. Het ove rige deel van de gekochte worst zal nader worden onderzocht in het laboratorium te Utrecht.

Schager Courant | 1932 | | pagina 20