Kantongerecht te Schagen. Geeft acht! Zitting van Donderdag 17 November. HET TWEEDE BEDRIJF. De zitting werd aangevangen met dc voortgezette behandeling van de zaak J. de K., die de vorige maand terzake een aanrijding te Schoorldam veroor zaakt op .11 Juni j-1., voor dc balie was verschenen. Thans schitterde verdachte door afwezigheid. Er waren twee getuigen aanwezig. Als eerste getuige werd gehoord de 63-jarige land bouwer Groot uit Schoorldam, die had gezien hoe zekere Duinmeijer tegen den grond werd gewerkt. Op de vraag van den Kantonrechter, wat getuige van de zaak weet te vertellen, deelt deze mede, dat - „zooals hij 't bekeken had", Duinmeijer rechts reed op zijn Harley Trapson. Een van den anderen kant ko mende. auto, bestuurd door verdachte De K., reed de fiets onderstboven. Er lagen, aldus getuige, straat- makers op den weg, wat echter niet oorzaak van de aanrijding kan wezen, daar er ruimte „zat" overbleef om te passeeren. Getuige overhandigt een zware en veloppe. aan den Kantonrechter namens Duinmeijer. waaruit een ontelbaar aantal briefjes komen, 't Leken wel melkbriefjes, maar achteraf bleken het onkosten- staten en mededeelingen te zijn. Dc tweede getuige, dc buitengewoon opzichter van den Rijkswaterstaat, W. Hennik, komt dan voor het front der troepen. Getuige, belast met het toezicht op het werk dat bij Schoorldam wordt verricht, deelt mede van de aanrijding niet veel te hebben gezien, maar wel dc automobilist, die wilde doorrijden, te hebben doen stopjjen. Getuige toont een schetskaart van het operatieterrein en deelt mede, als een ware detective de sporen te hebben gecontroleerd en af standen te hebben berekend. De fiets werd heelemaal vernield en ligt hij 't oud roest van den smid. Het O. M. merkt op, dat het wettig en overtuigend bewijs is geleverd en dat er vrij onbezonnen is ge handeld. Verdachte had moeten stoppen en dc fiet ser moeten laten passeeren. Hier luidt de eisch f25. boete of 25 dagen vrij van alle diensien, plus betaling van f-20.schadevergoeding, zijnde de waarde van 't karretje. Uitspraak f20.of 20 dagen en toewijzing van de civiele vordering van f20.—. WACHT MEN Z'N BEURT AF, DAN Daarna komt de 26-jarige chauffeur W. v. V. uit TJmuiden een praatje maken met de heeren. Dit poo- tig mannetje staat terecht terzake dat hij op een mooien Julidag in zijn luxe wagentje tuffend langs het Noord-Hollandsch Kanaal, de veiligheid in ge vaar heeft gebracht. Verdachte had bij de Stol pervlot brug geen voorrang verleend aan den van rechts ko menden melkrijder W. Schouten uit Callantsoog, waardoor laatstgenoemde melkauto een por in zijn ribben kreeg van 't luxe wagentje. Verdachte bekend. Onbekendheid met het feit, dat de weg van Callantsoog daar op den Rijksstraatweg komt, moet als oorzaak worden beschouwd. Verdachte remde uit alle macht en daardoor was de botsing zeer gering. Getuige Schouten beaamt, dit en zegt dat de schade aan zijn melkbussen-rijtuig uiterst gering was. Kantonrechter vraagt den getuige dan, of deze sig naal had gegeven en zijn richting had aangekondigd en voorzichtig reed. Get. zegt dat alles voor den bakker was, waarop Mr. Bastert opmerkt, dat hij op doktoren en melkrijders anders een kijkje heeft. Brigadier Holenia kan mededeelen dat getuige een voorzichtig rijder is-. De aangifte geschiedde alleen, omdat verdachte meende dat hij voorrang had. Of 'm dit nu moet zitten in z'n mooier autotje of wel in- zijn langere ervaring als chauffeur, wordt ons niet duidelijk. Het O. M. wil het niet voor zoo'n heel klein beetje doen vandaag en eischt f25.boete of 25 dagen uit logeeren. De Kantonrechter houdt het op een tientje aan of 10 dagen. BAAS OP DEN WEG. Dan stapt de rechtzaal binnen de 20-jarige J. K. uit de Zijpe. Voor deze gelegenheid heeft, verdachte zich mooi uitgedost. Een mooie „lef'zakdoek hangt oen eind uit z'n colbertzakje. Deze toonaan-zever in de mode moet op 't, bankje der zondaren plaats ne men, omdat hij op dien mooien 13en September j.1. langs de Groote Sloot rijdend in zijn tuffie plotseling bleef staan, waardoor de 28-jarige Burgerbrugger P. K. Francis met een vrachtauto tegen zijn voorganger aanvloog. Verdachte draait dan een film af, hoe de zaak in elkaar zit. Hij bemerkte dat z'n motorkap los was en op het punt sfond van haar verheven standplaats te tuimelen. Daarom stopte hij even, niet wetend, dat de wagen van Francis achter hem was. Getuige Francis zegt een heelen tijd achter ver dachte te hebben gereden. Plotseling, zonder eenig teeken te geven, stopte K. en zoo „vloog" de wagen stead te gaan en te probeeren het meisje te bezoeken. Als u snel rijdt kunt u er nog vóór middernacht zijn en het dringende van de zaak zal het la-te uur veront schuldigen. Wanneer het u gelukt haar af te koopen en haar misschien met de een of andere jongen man van haar eigen stand te laten trouwen, voordat Jack en ik terug zijn, zou de geheele zaak zoo eenvoudig mo gelijk worden", en met een wonderlijke kalmte wikkelde de sluwe vrouw zich in haar bontmantel en liet den ouden? edelman achter met de taak haar mededingster af te koopen. Het witte japonnetje, dat niet gedragen werd. Hetty wist wel, dat zij eigenlijk vroeg naar bed had moeten gaan om er den volgenden morgen op haar best uit te zien. Maar te middernacht was zij. nog bezig, want zij had zooveel dingen te doen, waarvan zelfs de groote verandering in haar leven haar niet kon vrijmaken. Sedert haar verloving met Max Reiss had Hetty de meest strikte zuinigheid in haar huishouding moeten betrachten, want zij bezat niets dan het geld van een kleine verzekering, die haar moeder nog steeds had kunnen betalen en welk bedrag haar uitgekeerd was. Zij wist natuurlijk dat het huis en de geheele inboedel eigenlijk aan haar vroegeren verloofde behoorde en hoe wel hij nog geen enkele poging had gedaan om zijn eigendom op te eischen, hield Hetty wijselijk rekening met het feit, dat op den een of anderen dag zij en de kinderen verplicht zouden zijn naar gemeubileerde ka mers to verhuizen. Daarom moest zij zoo voorzichtig mogelijk in haar uitgaven zijn, ontsloeg het dienstmeisje en deed a.1 het werk in huis zelf, evenals de verzorging van haar kleine broertje en zusje. Terwijl zij do twee kinderen baadde, blonken haar oogen vroolijk en af en toe ontsnapte een zachte me lodie haar lippen. De liefdesvlam flikkerde zoo helder op het altaar van haar hart, dat zij ieder ander gevoel onderdrukte, zelfs het verdriet, want ofschoon Hetty haar geleden verlies niet minder hevig voelde, eischte de natuur, dat haar warme, zonnige jeugd tot haar recht kwam en geen menschelijk wezen kan zich lang tegen die natuurlijke kracht verzetten. De tweelingen waren uitgelaten; Dumping toonde haar vroolijkheid door lastig te zijn en de kleine ge duldige Chick door zachtjes met zijn klein.zwak handje over Hetty's wang te streelen. „Kindertjes, vanaf morgen zal Jack voor jullie zor gen. Nu moeten jullie lief zijn en toonen hoeveel je van tegen den ander. De vrachtauto was bar beschadigd en nu wil de verzekering bij overmaat van ramp ook nog geen 100 pegels schuiven voor vergoeding. Het O. M. vindt, dat verdachte K. maar eens f 15. moet laten glijden in de schatkist en anders maar 15 dagen de gast moet wezen \an hotel „Dc houten lepel". Dc Kantonrechter wil hier niet loven cn bieden en houdt het op 15 pop of 15 dagen, DAT MODDERDE WAT RAAR. Om op te schieten komen twee klanten tegelijk in Vllemans winkel. Het zijn de 25-jarige timmerman M. J. P. uit Warmenhuizen en de 23-jarige J. S. van 'tZand. Beide verdachten werden in den nacht van 12 op 13 Juni om 's nachts half 3 aangetroffen in 't café van den heer J. Modder te Schagerbrug. Verdachten bekennen. Er was daar dien avond bal geweest en zoo hadden eenige vrienden daar voor het muzikale gedeelte zorg gedragen. Daarop werd in de huiskamer van Modder gewacht onder het genot van een „bakkie leut". Maar dit mag nu eenmaal niet. Brigadier Holenia zegt, desgevraagd, dat café houder Modder in dit opzicht veel in overtreding is. Het O. M. begint met er op te wijzen, dat hier fei telijk caféhouder M. oorzaak is van de heele geschie denis. Deze is geregeld in overtreding, daar moet nu maar eens een eind aan komen. De beide jongemannen moeten worden gestraft en zoo wil het O. M. ieder veroordeeld zien tot 12 kwar tjes of 3 dagen in de doos door te brengen. Voor caféhouder M., die niet is verschenen, heeft het O. M. een ander Sinterklaas-cadeautje, n-.l. f 15 of f 15 dagen. De Kantonrechter, uitspraak doende, veroordeelt beide verdachten M. J. P. en J. S. ieder tot f2.of 2 X 24 uur cn pension.. Voor caféhouder M. vindt de heer Kantonrechter een tientje of 10 dagen wel een mooi getal. Dat om er vast aan te wennen. 'K HEB M'N WAGEN VOLGELADEN. Dan maakt de 44-jarige expediteur W. L. uit Nieuwe Niedorp zijn èntrée.. Verdachte staat terecht, omdat hij op 15 Augustus zich met z'n vrachtauto op weg bevond naar Schoorlsch nooit volprezen duinen, maar er een 25-tal kinderen had opgeladen. De Kantonrechter wijst verdachte er op, dat dit niet bij de wet is geoorloofd, iets wat verdachte zegt niet te weten. Hij verklaart behalve zijn eigen 9 kin deren, meerdere arme kindertjes te hebben meegeno men om ze eens te laten genieten. Geldbejag speelt hier geen rol. Het O. M. wil met de omstandigheden rekening houden en eischt f5.of 5 dagen. De Kantonrechter kan zich in dit geval geheel in .leven en van zijn bevoegdheid gebruikmakend, spreekt hij den verdachte vrij. Deze dankt voor dit be sluit en zegt 't nooit weer te zullen doen. DEMPSEY—CARPENTIER. Aan de invitatie om hedenmorgen aanwezig te zijn, gaven volgaarne gehoor de 30-jarige J. N„ een land bouwer uit St. Pancras en de 23-jarige W. C. P. uit Zijdewind, eveneens akkerspecialist. Genoemde hee ren worden er van beschuldigd op 15 September te Oude Niedorp de orde te hebben verstoord door, in staat van dronkenschap, een partijtje te gaan bok sen in een café, wadr juist een' uitvoering was. In dien er een scheidsrechter geweest ware. zou deze match zijn afgelast, daar J. N. moet worden gerekend tot de zware klasse en W. C. P, tot de lichte. De Kantonrechter wil er meer van weten en informeert of er veel was gepimpeld. Verdachte N. zegt dat er wel een „druppie" in zat. Uit het verhaaltje bleek, dat N. 2 klappen aan P. had gegeven, waarop P. een goede rechtsche plaatste op N. Nu stonden de heeren kameraadschappelijk naast elkaar. Sport verbroederd dan ook! Op een vraag van den Kantonrechter moet N. bekennen dat. hij reeds eerder voor een knokpartij had terecht ge staan. Zijn meerdere routine speelt hier echter geen rol en het O. M. gedenkt de heeren elk met f 12 of 12 dagen vrij van trainen. De Kantonrechter denkt aan de weinige recette die dezen wedstrijd opleverde en maakt er 7 guldentjes van, bij niet voldoening te vervangen door 7 dagen van de vloer. ZOO IETS SCHUDT EEN STOUTE BAKKER, NOG EENS EVENTJES WEER WAKKER. Vervolgens stelt een heer van omstreeks 55 jaren zich voor als hakker A. v. E., wonende in de. Zijpe. Deze staat terecht ter zake dat hij in den nacht van 10 September zijn zoon arbeid heeft laten ver richten in de cadettenfabriek. Nog maar eenige we ken geleden stond verdachte voor een zelfde feit voor de groene tafel. De Kantonrechter herkent hem dan ook direct. Bri- .gadier Holema kan meedeelen, (jat deze hollenartist hem houdt", babbelde ze. Hoewel de plechtigheid zoo overhaast zou moeten plaats hebben, had Hetty toch er op aangedrongen, dat Dumpling bruidsmeisje zou zijn» „Ik zal alle kinderen i^it de nuurt als bruidsmeisjes en bruidsjonkers halen", had Jack lachend gezegd en haar plagend aan haar oor getrokken. Inderhaast moest er voor de belangrijkste gebeurtenis van haar leven een wit japonnetje gemaakt worden, want evenals alle jonge meisjes, had Hetty een af schuw van zwart voor een trouwjapon en nu moest zij tot laat in den nacht met koortsachtigen haast zitten knippen en naaien. Zij was zoo in haar werk verdiept, dat zij niet eens had gemerkt hoe vlug de uren verstreken waren. De klok op den schoorsteenmantel sloeg twaalf en juist zat zij te piekeren over het inzetten van een mouw toen een langdurig en luid schellen haar opschrikte. Er heerschte in huis een bijna doodsche stilte; be halve zij zelve en de slapende kinderen was er niemand. „Wie kan dat zóó laat zijn", dacht Hetty, „Jack toch zekc niet!" en zij stond op nadat zij haar werk zorg vuldig op een stoel had gelegd. De sohel weerklonk voor de tweede maal, toen Hetty vlug door de hal liep en het electrische licht op draaide. Haar hart bonsde hevig, toen zij den grendel weg schoof en de ketting losmaakte, niet wetende wie of wat te zullen zien. Zij deed de deur op een kiertje open en trachtte haar stem zoo gewoon mogelijk te doen klinken toen zij vroeg: „Wie is daar?" „Juffrouw Loring, U moet mijn late komst veront schuldigen, maar u kunt er zeker van zijn, dat Ik niet zou storen wanneer het niet een zeer ernstige en ur gente zaak betrof. Mag ik binnenkomen?" Het was Lord Perivale, die op kouden, hoffeltjken toon deze woorden sprak; woorden, die evengoed ultd en mond van een levend standbeeld hadden hunnen ko men dan uit die van een gewoon sterveling. Ten hoogste verbaasd en eenigszins aarzelend opende Hetty de deur om haar laten bezoeker binnen te laten. Bij het schijnsel der lamp zag zij, dat zijn gelaat doods bleek was en zijn geheele lichaam scheen gebukt onder een groot en vreeselijk verdriet. Niettegenstaande alles had Hetty medelijden met den ouden man en haar stem klonk vriendelijk, toen ze zei: „Wilt u hier binnenkomen", en hem naar het klei ne salonnetje bracht, waar zij aan het werk was. Het was een eenvoudige, maar vriendelijke kamer. Overal stonden, bloemen en een kle'"" zilveren keteltje KON GEEN KNIE BUIGEN. Invalide door zenuwpijnen. Bij het schrijven over de pijnen en ongemakken, die zij leed door neuritis, vertelt deze vrouw ook, hoe zij zich hiervan bevrijdde. „Ik heb Kruschen Salts genomen tegen neuritis en het heeft zonder twijfel een wonderbaarlijke uitwer king gehad. Mijn knieën deden erge pijn en het werd mij onmogelijk ze te buigen Waar ik mijn heele huis houden zelf doe kunt U zich wel indenken, wat dit voor mij beteekent Twee maanden geleden be-gon ik Kruschen Salts te gebruiken en ik zou nu werkelijk voor geen geld ter wereld mijn flesch Kruschen in huis willen missen. Ik beweer dat Kruschen zijn ge wicht waard is in 22-karaats goud." G. M. H. Neuritis, evenals spit, rheumatiek en ischias, is het gevolg van een aanwezigheid van vlijmscherpe, steenharde urinezuur-kristallen die de zenuwen door boren cn die stekende pijnen veroorzaken. Kruschen Salts werkt direct in op deze kwellende kristallen en zet ze om in een onschadelijke oplossing, die daar na volkomen verwijderd wordt langs den natuurlijken weg: de nieren. En omdat Kruschen Salts de inwen dige organen zoo regelmatig in werking houdt en vrij van gistende afvalstoffen, kunnen zulke lichaams vergiften als urinezuur nooit meer de kans krijgen zich opnieuw op te hoopen. Kruschen Salts is uitsiuitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten f0.90 en f 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Nu is het de meest geschikte tijd. dit alles eens zelf te ondervinden op 't oogenblik kunt U Kru schen Salis probeeren op onze kosten. Want door heel Holland zijn onder de apothekers en drogisten duizenden flacons Kruschen verdeeld, die verpakt zijn met een gratis proef flacon. U kunt dezen gratis procfflacon gebruiken zonder den gewonen flacon Kruschen te openen. En als U na deze proef niet vol komen tevreden bent, kunt U den grooten flacon terugbrengen bij den winkelier waar U hem kocht en hij zal U uw Fl. 1.60 (uw geheele uitgave) zonder omwegen terugbetalen. Maar vergeet, niet, dat de gratis procfflacon alleen verpakt is bij de groote maat van fl. 1.60 en dan nog siechts voor een be perkten tijd. Gaat dus naar Uw apotheker of drogist, voordat hij deze gruote proefpakken uitverkocht heeft. (Adv.) meer in overtreding is. Dit doet de deur dicht. Het O. M. vindt f 15of 15 dagen een zacht prijsje; de bakker moet betalen één dozijn guldens of mag an ders 12 dagen mee naar de kaasstad. OP T PAD VAN AVONTUUR. De 22-jarige timmerman M. S. uit N. N., kréég op 15 October jagersallures cn dies trok hij er met een geweer, doch zonder jachtacte op uit Hij werd gesnord en zijn plaffcrtjes geweertje werd in beslag .genomen. De Kantonrechter, zelf een liefheb ber van de jacht, vindt 't zonde van 't geweer. Deze onfortuinlijke Nimrod krijgt f 6 boete of 6 dagen en is z'n geweertje kwijt. De eisch luidde f 18— of 18 dagen. MET MUZIEK GAAT 'T LICHTER. Dc 25-jarige musicus L. K, die gapend binnen kwam en ook weer gapend afdroop, had op 13 Septem ber zonder licht gereden te Barsingerhorn. Het O. M. eischte f4 of 4 dagen. Uitspraak luidde f2.— of 2 dagen. DE KAMPIOEN YO-Yo-er. Met een bezoek vereert ons de 20-jarige A. v. B. uit de Zijpe, die voor baldadigheid en vernieling moet terecht staan. Op een vraag van den Kantonrechter of hij al een Yo-Yo heeft gekocht antwoordt hij een te hebben toegekregen op een ft pond kindermeel. Wat zal hij het best kennen! Deze Yo-Yo matador had op een mooien Scptem- bernacht een richtingwijzer van een auto in elkaar geknepen. Voor deze krachttoer zal hij 9 gulden moe ten schuiven of anders 6 dagen uit de Staatsruif eten. Het O.M. vond f 15 of 15 dagen voor dc kwa jongensstreek zoo dom nog niet. NEEM DAAR DE BEENENWAGEN. Dc 28-jarige slager C. J K uit Kolhorn aan Zee was gesnord te Barsingerhorn, toen hij fietste op eep der vele voetpaden die deze gemeente rijk is. Eisch 2 riksen of 5 dagen, terwijl hij er dank zij de goedheid des kantonrechters, nu met 3 pop of 3 dagen af is. ARMOEDE EN PLICHT. De 39-jarige J. P. P. en de 36-jarige J. B., beiden van Kalverdijk, hebben eenigen tijd een kind van school thuis gehouden, om mee te helpen op het land. Een arbeider kan niet worden genomen, de produc ten brengen niet op De heeren beloven het niet meer to zullen doen. Zij worden vrijgesproken. Force majeur! met water stond juist te koken voor het kopje thee, dat Hetty voor zichzelf had willen zetten. Lord Perivale stond midden In het vertrek, dat ge makkelijk in een hoek van zijn groote kamers gezet had kunnen worden en keek naar Hetty, die zenuwachtig met haar vingers speelde. Ze zag er allerliefst uit en zou het hart van lederen man hebben doen smelten, zooals ze daar jong en on bedorven voor hem stond. Maar de bekrompen, oude aristocraat was bewust blind voor alles, behalve voor het feit, dat hier een meisje stond, de dochter van den man, van wien hij dacht, dat hij zijn broer had vermoord en dat dit meis je in zijn familie in de familie der Perivales wilde trouwen. „Wilt u niet gaan zitten, Lord Perivale, en mag ik u misschien een kopje thee aanbieden? Ik was juist bezig thee te zetten voor mijzelf." Hetty's muzikale stem, die even beschaafd klonk als van iedere vrouw uit zijn eigen stand, bracht hem tot bezinning. Hij was op het punt om zeer beslist en kort „neen" te antwoorden, toen hem plotseling de laatste woorden van Lady Olga te binnen schoten: „Vóór alles moét u kalm blijven in het begin en haar niet dadelijk afschrik ken." Dus veranderde bij zijn voorgenomen weigering in een „Als 't u blieft", ging in den grooten leunstoel zitten, die de kamer bevatte en nam met een buiging het kopje thee met het koekje aan, dat Hetty hem aanbood. Maar hij was te veel vervuld van zijn opdracht om koekjes te eten of thee te drinken en Hetty was veel te zenuwachtig en te bevreesd om van de hare te kun nen 'genieten. Haar vlug begrip deed haar het doel van Lord Pe rivale's bezoek gedeeltelijk raden. Daarom was zij niet verwonderd, toen hij recht op zijn doel afging en zei: „Ik ben zoo laat gekomen om te probeeren u af te brengen van uw plan om met mijn zoon te trouwen, juffrouw Loring." Hij hield op en keek haar met zijn lichte blauwe oogen doordringend aan. „Ik geloof, dat ik de liefde die ik Uw zoon gegeven heb. niet kan terugnemen. Lord Perivale!" klonk het koel. „Niemand anders dan hijzelf heeft het recht om te zeggen met wie hij wel of niet wil trouwen. Het spijt mij, dat ik gedwongen ben, zoo te spreken", antwoordde Hetty met een verdrietigen klank in haar rustige stem. Lord Perivale werd rood; hij was woedend, temeer omdat hij wist, dat het slanke meisje voor hem de eenvoudige waarheid sprak. ZE MOETEN STROOPEN OM BROOD TE KUNNEN KUOPLN. Staan terecht de 23-jarige E. G., de 29-jarige L. K. en de 32-jarige D. G.. allen werkloozen uit Eg- mond. Deze heeren werden stroopend aangetroffen in de terreinen te Callantsoog, genaamd „Het Zwa- nenwater'. Ze zeggen, niet meer te weten, hoe aan eten te komen voor vrouw en kinderen. Stroopea in de dui nen bij Egmond is te gevaarlijk en daarom trokken ze naar Callantsoog. Geischt wordt tegen elk f20 of 20 dagen; E. G. wordt veroordeeld tot f 15 of 15 dagen en D G. en L. K. ieder tot f 10 of 10 dagen. DRUK OP DE KNOP. Dc 41-ja.rige winkelier N. V. uit Warmenhuizen moet verschijnen, omdat hij op 16 October een auto maat aan zijn woning heelt bevestigd, waardoor de voorbijgangers na sluitingstijd nog een en ander kunnén krijgen. Dit mag volgens het OM. wel. De Kantonrechter waagt zich er nu niet aan en zal over 14 dagen schriftelijk vonnis wijzen. PAS OP. VAL NIETI De 21-jarige melkcontroleur C B. uit Schagen had zich op 31 October, op de fiets gezeten, laten voort trekken door een auto. Het openbaar ministerie wil aan dit gevaarlijke spelletje eens een einde zien komen en vraagt een veroordeeling van f 10 boete of 10 dagen naar dc kaasstad. Do kantonrechter vindt de prijs wat hoog en trekt er 2 pop en evenveel da gen af. HET PAARD MOET VÓÓR DEN WAGEN. Als laatste bezoeker treedt binnen de 20-jarige ak- kersludent A. W. S., volontair op een boerderij in de Wieringei waard, maar afkomstig uit Hilversum. Deze had op 7 November een paard aan den hand, terwijl hij zelf op zijn fiets zat. Tot overmaat van ramp reed hij ook nog links, toen hij werd gesnapt. Deze onfortuinlijke baas hoorde het O.M iets mom pelen van een tientje of 10 dagen volontair af. De kantonrechter weet wel, dat een volontair op een boerderij nog geen kapitalist is entrok er f 1 of 1 dag af Als je maar wil betalen, 9 gulden of 9 dagen naar het Zuiden. Meerdere klanten kwamen niet opdagen, zoodal het hiermee fini was. Het glij-seizoen is weer begonnen, De herfst heeft weer haar web gesponnen, Vaak onverwacht, Als d'eene bui na d'ander klettert, En door de dorre booraen spettert, Geeft acht! De blaad'ren kleven op de wegen, De auto suist door wind en regen. En door den nacht, Er loert gevaar op alle bochten, Met risico op alle tochten. Geeft acht! r>oê niet aan onbezonnenheden, Er dient niet met bravour gereden, Maar weldoordacht, Rescherm Uw wagen en Uw leven. Dat niet tot kansspel werd gegeven, GEEFT ACHT! Want wordt dit kansspel eens verloren, Door U, die niet naar raad wou hoorei). En zorg'loos lacht, Dan is 't te laat voor Uw berouwen. Dan knakt ge 't eigen 'zelfvertrouwen. Geeft acht! Dan wordt Uw lichaam en Uw wagen, Gewond, gedeukt, totaal verslagen Eens weggebracht. Rijdt daarom rustig op Uw tochten, Er loert gevaar op alle bochten, GEEFT ACHT! November 1932. KROES. (Nadruk verboden). Hetty deed een wanhopige poging om een beroep te doen op zijn goede hart en op zijn gevoel, zoo hij dat bezat „Jack en ik hebben elkander lief, Lord Perivale, en als hij schoenpoetser of schoorsteenveger was inplaatf van uw zoon zou ik evenveel van hem houden. Hij... ik... wij... en een gloeiende blos kleurde haar wangen... „Wj willen heelemaal niet in Londen of in Engeland blijven wonen, zoodat U niet voortdurend aan ons en aan dat gene wat U zoo iets vreeselijks in uw leven vindt, her innerd te worden." De zachte stem brak in een snik af en tranen blonken aan de donkere wimpers. „Straft u mij toch niet voor datgene, wat mijn vader deed. Ik... ik was toch een kind en kon er niets aan doen," en smeekend strekte Hetty haar kleine han- den uit Maar daar Lord Perivale niet de minste neiging toon de, haar hand aan te nemen, liet zij ze weer langs haar zijde vallen. Toen speelde hij zijn laatste troef uit. Terwijl bij zijn chèque-boek uit de eene zal: nam ®n zijn' vulpenhouder uit de andere, sprak de ouv. man met een heldere effen stem: „Ik heb hier een blanco ohèque, juffrouw Loring; wanneer U er in toestemt van het huwelijk van mijn zoon af te zien. zal ik ze op uw naam uitschrijven voor tien duizend pond." Alle kleur week uit Hetty's gelaat. Zij opende haar mond tot spreken, maar er kwam geen geluid over haar lippen. „Tien duizend pond is een groot bedrag, juffrouw le ring; het is voldoende om u een rijk jaarlijksch inkomen te verzekeren of als u dat liever doet, stelt het u in staat een groot deel van de wereld te zien. Gelooft tl mij," en voor de eerste maal klonk er iets warms en menschelijks in zijn stem, „u bent dwaas Indien u dit ongelijke huwelijk wilt doorzetten. Terwille van uw va der en van de vreemde omstandigheden, die aan zijn geschiedenis zijn vastgeknoopt, zal men u mijden en zelfs indien u buiten gaat wonen, zullen die geruchten u volgen en het leven voor u beiden tot een hel maken. Maar wanneer u met dit geld weggaat," en Lord Peri" vale zwaaide met de blanco ohèque, die hy uit het boek je gescheurd had, „wanneer u dit geld aanneemt en een beetje op reis gaat, zult u mijn zoon spoedig vergeten en een anderen man ontmoeten, met wien u heel gelukkig zult kunnen zijn, iemand die niets behoeft te weten van uw ongelukklgen vader", eindigde hij op zachteren toon, dan hij tot nog toe gesproken had. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 22