Raad Schoorl. Waarnaar men luistert Vergadering van den Raad op Donderdag 17 Novem ber 1932. des morgens 10 uur. Voorzitter de heer Baron van Fridagh, burgemeester; Secretaris de heer Smits. AUe leden zijn aanwezig. Na opening door den Vooriztter volgt goedkeuring der notulen. Ingekomen stukken. a. missive van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, waarbij mededeeling wordt gedaan dat de gemeente over 1931 aan rijksvergoeding in zake de Onderwijzers-salarissen te veel heeft ontvangen, een bedrag van f 580.86. B. en W. stelden voor, dit stuk voer kennisgeving aan te nemen. Aldus wordt besloten. b. schrijven van den R.K. Dioc. Land- en Tuinbouw- bond afd. Schoorl, waarbij verzocht wordt de navolgen de crisismaatregelen te willen nemen: A. over het jaar 1932 een reductie van 40 pet. te ver- leenen op de pachtsom der wegen en landerijen der ge meente, welke in 1929 verhuurd zijn en wel voor die perceelen welke een jaarlijksche paoht van f 1 of meer opbrengen; B. een steunregeling in het leven te roepen ten be hoeve van land- en tuinbouwers die tengevolge van de crisisomstandigheden in finantieele moeilijkheden zijn gekomen. (Deze steunregeling in het begin van 1933 uit te voeren). 1. B. en W. stellen voor: dienovereenkomstig te be sluiten; 2. mede te deelen dat reeds een bedrag van f 1000 op de begrooting voor 1933 in dezen zin werd uitgetrokken De heer Kaag vraagt of aan het uitgetrokken bedrag voor 1933 niet eerder kan worden begonnen, doch de Voorzitter zegt dat dan het uitgetrokken bedrag voor 1932 verhoogd zou moeten worden, wat echter onmoge lijk is. De heer Gutter zegt er zich bij neer te zullen leggen omdat er geen geld is. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. c. Adres van de afd. Schoorl der S.D.A.P., houdende verzoek van gemeentewege te willen voorzien in den slechten staat van huisvesting van het gezin Doede Bootsma, Damweg C. 136 alhier, vnl. m.h.o. op den ge zondheidstoestand der bewoners. De Voorzitter vraagt aan den heer Schermer of de woningbouwvereeniging nog een woning disponibel heeft. De heer Schermer antwoordt ontkennend en wijst er op dat allereerst aanvragen om woningen dienen te wor den ontvangen. Voor kostprijs kunnen de woningen dan verhuurd worden. Tegenwoordig kunnen wel woningen van f 2.50 huur worden gebouwd. De heer Gutter wijst op den gezondheidstoestand van Bootsma en dacht dat het huis van Dijksma beschik baar kwam. Spr. wijst op den hoogen huurprijs, die hier geldt, f 6 a f 7 voor kleine akelige huisjes, doordat de gepensionneerden er op springen. De heer Schermer zegt dat het huis van Dijksma niet is opgezegd en de bouwvereeniging kan geen voorkeur geven. Laten de menschen dus woningen aanvragen bij de woningbouwvereeniging. d. Adres van den Schoorlschen Bestuurdersbond, waar bij verzocht wordt, nu de Minister van Binnenlandsche Zaken bij schrijven van 11 November 1932, beschikt heeft dat aan de in werkverschaffing tewerkgestelden, in „de loopende week" een brandstoffentoeslag van f 1 per week kan worden uitgekeerd, te willen bepalen dat deze toeslag alsnog zal worden toegekend over de week van 7 tot en met 12 Nov. j 1. B. en W. stellen voor, dienovereenkomstig te beslui ten; kosten "raming 'netto pl.m. f 15 per week. De heer Gutter kan zich met dit voorstel vereenigen maar vraagt of de brandstoffentoeslag uitsluitend ver leend wordt aan hen, die in de werkverschaffing wer ken en niet aan hen die de daarop volgende week stem pelen. Spr. acht dat een eigenaardige regeling. De Voorzitter deelt mede dat de missive van den mi nister luidt dat de brandstoffentoeslag uitsluitend ver strekt mag worden aan hen die in werkverschaffing te werk zijn gesteld. Aan anderen mag geen toeslag van gemeentewege verstrekt worden. Het plaatselijk crisis comité zou in dat opzioht werkzaam kunnen zijn. Adres van K. Wiedijk, concessionnaris der radiocen trale in deze gemeente, waarbij verzocht wordt in be ginsel toestemming te verleenen tot de voorgenomen overdracht der concessie aan een te vormen Naamlooze vennootschap, in verband met verdere uitbreiding van het distributienet. B. en W. stellen voor, in beginsel mede te gaan, in afwachting van nadere opgaven van personen en sta tuten. Aldus wordt besloten. De Voorzitter deelt mede dat aan den ontworpen wan delweg HargenCamperduin de houtvesterij haar goed keuring heeft gehecht en zoo spoedig mogelijk aan het werk wordt begonnen. Een vastrechttarief. Volgt het voorstel van B. en W.: a. tot wijziging der verordeningen, regelende de voor waarden voor de levering van gas over den gewonen- en over den muntgasmeter, in dien zin, dat ingaande 1 Januari 1933, met wijziging van de bestaande tarieven, voor ieder aangeslotene een vast-recht wordt ingevoerd ad f 12 per jaar, te betalen in 12 maandelijksohe termij nen van f 1 en daartegenover de gasprijs gesteld wordt voor het Zomerseizoen (de maanden April t.m. October) op 11 ct. per M3. (gewoon verbruik) en f 0.12 per M3. (over den muntgasmeter) en voor de overige 5 winter maanden Nov. t.m. Maart) op resp. f 0.10 en f 0.11 per M3. b. Ten aanzien van het meerder verbruik van ieder aangeslotene oven de 50 M3. per maand een zoodanige reductie te verleenen dat de gasprijs dan op 8 cent komt. De Voorzitter deelt mede dat met de gemeente War- menhuizen wordt onderhandeld en waarschijnlijk de door de gemeente Warmenhuizen te bepalen gasprijs van 6 op 5 cent zal worden gebracht. De heer Gutter kan zich niet met deze voorstellen vereenigen, hij kan niet inzien dat een meerder verbruik het gevolg van deze regeling zal zijn, omdat vele gas- verbruikers een grooter gebruik niet zullen kunnen be talen. Bij heffing van het voorgestelde vastrecht zullen zij die 150 M3. per jaar gebruiken gemiddeld 19 cent betalen, bij 200 M3. 17 cent en bij 300 M3. 15 cent. Al leen groote gebruikers zullen geen hinder van het vast recht hebben. De heer Schermer gevoelde aanvankelijk niet voor vastrecht, maar er moet wat gebeuren, omdat anders het bedrijf een tekort van f 3000 a f 3500 oplevert. Spr wijst er op dat 300 M3. een normaal verbruik is en in dat geval geeft de voorgestelde regeling ongeveer een gelijke uitkomst als thans. Bij een verbruik van 400 M3. biedt de nieuwe regeling een voordeel van f 3. Het zijn niet altijd de arrasten die weinig gas gebruiken. De heer Duin merkt op, dat de vastrechttariefregeling bij het G.E.B. veroorzaakt heeft dat dit bedrijf gezond is. Een gasbedrijf zonder vastrecht of zonder garantie verklaring acht spr. niet noodig en in het belang van d^n belastingbetaler moet er daarom verandering komen. Juist de kleine man, ofwel de kleine verbruiker, vormt de strop voor het bedrijf. De heer Bijl gevoelt voor het bezwaar van den heer Gutter en zou twee soorten vastrecht willen heffen, nj. f 9 en f 15. De heer Gutter zou het 't beste achten als een rege ling werd getroffen, waarbij de verhuurders van gemeu bileerde kamers een zeker verbuik moeten garandeeren. De heer Schermer merkt op. dat zij die kames verhu ren. ook nie* tot de rijksten gerekend kunnen worden. Spr, weerspreekt de opmerking die is gemaakt dat de kleine verbruikers bij het voo»-stel-Bijl premie zouden krijgen voor dat weinige verbruik. De heer Duin oordeelt dat het verschil in vastrecht een meerder veioruia zou tegengaan, Als men tol zou m'6. f9 vastreent moei oeiaieu eu ooven uio. iL, zui men er voor wanen boven een veroruik van 2ou M3. te nomen. Men moet rekening üouüen met het algemeen oelang. De neer Gutter erkent dat het bedrijf safe gesteld moet worden, maar spr. hernaalt geen meerder verbruik te verwachten. De Voorzitter acht het gewenscht de nieuwe regeling voor één jaar vast te stellen, opdat de raad meerdere gegevens zal hebben. De heer Schermer geeft den heer Bijl in overweging zijn voorstel zoodanig te wijzigen, dat tot 200 M3. het vastrecht zal bedragen f 9, tot 300 M3. f 12, boven 300 M3. f 15. De heer Duin spreekt er zijn verwondering over uit dat de heer Schermer als lid van de Lichtcommissie met het idée-Bijl meegaat, in de lichtcommissie zijn alle za- icen besproken. De heer Schermer antwoordt dat de zaak voetstoots ter tafel kwam en spr. zich heeft voorbehouden er tijde lijk over te zullen nadenken. Er was dan ook een min derheid in deze. En spr. heeft het recht door bespre kingen in den raad tot andere gedachten te komen. Het voorstel-Bijl, gewijzigd als door den heer Scher mer aanbevolen, wordt aangenomen met 4 tegen 3 stem men, tegen stemden de heeren Duin, Kaag en Van Lienen. De begrootingen voor 1933. Aan de orde is het voorstel van B. en W. (met rap port der Commissie van Onderzoek) tot vaststelling der navolgende begrootingen voor het dienstjaar 1933: a. van het Burgerlijk Armbestuur, in ontv. en uit gaaf f 4705.62; b. van den Vleeschkeuringsdienst: in ont. en uigaaf gewone dienst f 2952.50, idem kapitaaldienst f 300; c. van het Gem. Electriciteitsbedrijf, in ontv. en uitg. gewone dienst f 21975; d. van het Gem. Gasbedrijf in ontv. en uitg.: gewone dienst f 13800, kapitaaldienst f 2900; e. de gemeentebegrooting: gewone dienst, in ontv. en uitg. f 113414.32, idem kapitaaldienst f 22300. De heer Gutter rapporteert namens de begrootings- commlssie. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur wordt vastgesteld, de gemeentelijke subsidie is geraamd op f 2500. Ook de begrooting van den Vleeschkeuringsdienst wordt op de hierboven vermelde cijfers vastgesteld, zoo mede die van het G.E.B. De rekening van 1931 sloot met een batig saldo van f 1418.27, welk bedrag aan de reser ve is toegevoegd. Wat het gasbedrijf betreft, er zijn 315 aansluitingen, de afname was onvoldoende en wanneer geen tariefwijzi ging plaats vindt, zal het verlies f 3000 bedragen. De Commissie gaat accoord met de gewijzigde begrooting en deze wordt dan ook zonder bespreking goedgekeurd. Wat de gemeentebegrooting betreft, de gewone dienst der rekening 1931 sloot met een nadeelig saldo van f 1829.99 en zonder belastingverhooging zou de begrooting een tekort van f 12000 vermelden. Niet alle leden gaan accoord met de voorgestelde belastingverhooging. De heer Schermer sprak er zijn spijt over uit, dat subsidie schoolfeest met f 50 wordt verminderd, het zal den commissie daardoor weer moeilijkheden brengen een behoorlijk schoolfeest aan de kinderen te geven. T.a.v. de bijdrage voor leerlingen van gymnasium en R.H.B.S. acht men het gewenscht zich tot de Vereeni- ging van Nederl. Gemeenten te torenden, met het ver zoek te trachten in deze regeling verandering te krij gen. Dat de gemeente hiervoor f 3000 moet betalen, is veel te bezwaarlijk. Voor de werkloosheidsvoorziening is f 5000 geraamd, bij de regeering zal worden aangedrongen op een meerdere bijdrage dan 50 pet. De salariskortirng. Door B. en W. wordt voorgesteld op de salarissen de*- gemeente-ambtenaren, boven f 400, een korting toe te passen van 6 pet. en daarvoor van het ealaris in aanmerking te doen komen. Een dercom missieleden acht salariskorting niet het middel om aan de crisis het hoofd te bieden, terwiil er stemmen opgingen, die een korting van 6 pet. on de salarissen van burgemeesters, secretarissen en ontvan gers onvoldoende achtten en geoorde^ werd dat uit nrotest een korting van 10 net on de he-orootino' tot uitdrukking diende te komen. Een ander lid wilde die korting op 81* net. stellen, terwijl één lid nrincipieel teven elke korting was. De Voorzitter deelt mede. dat over de voorgestelde korting de organisaties waren gehoord en deze orvani- °aties bleken er afwonend tp"""inver te riann. he^H'p de organisatie waar de heer Kleintan lid van is. Wat het protest van 10 of 8V- pet., betreft, de raad kan doen. maar het is een slag in de lucht. Van het trt«el salaris aan burgemeester en secretaris van f 5890 hot Hik f soon bii. De heer Duin betoogt uitvoerig dat een korting van 6 pet., feitelijk 4% pet., omdat van het salaris in aanmerking wordt genomen, niets is. Spr. vindt het op vallend dat de gemeenteraden zich over 't algemeen bij de adviezen van B. en W. neerleggen en wil als pro test 10 pet. korting op de begrooting tot uiting doen komen. De heer Gutter maakt bezwaar tegen de wijze waarop de organisaties zijn gehoord. B. en W. hebben hun voor stel slechts gemotiveerd door op het voorstel van Ged. Staten te wijzen. Spr. acht dat geen overleg plegen. Spr. is voorts tegen salarisverlaging, de salarissen zijn hier niet noemenswaard hoog en het te verkrijgen bedrag uit de korting zal bedragen f 622. Maar een salaris var. f 2000 voor den rijkskeuringsdienst buiten beschouwing te blijven, omdat de gemeente daar niets mee heeft te maken. En waar het hier gaat om de finantieele draag kracht der gemeente, dienen ook de ambtenaren der bedrijven buiten de berekening te blijven en zal door de korting dus slechts een bedrag van f 377 worden verkregen, op een begrooting van ruim f 100.000. Met belastingverhooging heeft deze zaak dus niets te maken het bedrag beïnvloed de begrooting niet. De heer Kaag onderschrijft deze redeneering niet. want dan zouden ook op de andere posten geen kleine bedragen bezuinigd behoeven te worden. Spr. wijst ver der op de verlaging van den levensstandaard. De heer Schermer is principieel voor het behoud van salarissen, maar bijzondere tijden brengen bijzondere dingen mee. Spr. verwacht van een protest, als hier be doeld, niet veel resultaat, maar hij doet mee, doch acht het dan niet billijk dat op de lagere salarissen dan even veel wordt gekort als op de salarissen van burgemees ter, secretaris en ontvanger. Spr. stelt daarom voor de salarissen der gemeenambtenaren niet met 4% pet., maar met 3 pet. te korten. De heer Gutter gaat ook niet accoord met het voorstel Schermer, bijna geen enkel salaris is hier op peil. De Voorzitter wijst op het verschil of het ambt een volledige werkkring is of een bijbaantje, en dat Ged. Staten in den goeden tijd hebben moeten vechten tegen de gemeentebesturen om goede salarissen te krijgen. Het voorstel-Schermer 3 pet. korting, wordt niet on dersteund, evenmin als het voorstel-Gutter om in het geheel geen korting tóe te passen. De heer Gutter vraagt naar het salaris der wethou ders. De Voorzitter deelt mede, dat gezien de prestaties der wethouders geoordeeld is, de wedde van f 300 voor lede ren wethouder niet te moeten verlagen, evenmin als de presentiegelden der raadsleden. De heer Schermer denkt er ook niet aan de wedde der wethouders te verlagen, het is feitelijk geen wedde, maar een tegemoetkoming. De heer Gutter heeft er alleen maar op willen wijzen, dat de wethouders dan ook voorzichtig dienen te zijn met salariskorting voor anderen. Het voorstel van B. en W. wordt daarna aangenomen tegen stemden de heeren Schermer en Gutter. Wat het protest tegen de door Ged. Staten voorge stelde korting betreft, ontraadt de Voorzitter deze hoo- gere koz-ting op de begrooting te plaatsen. Het is een gebaar tegen de wettelijke voorschriften. De raad zou een gepeperden brief aan Ged. Staten kunnen richten en daarin aandringen op een korting van 8V6 of 10 pet De heer Kaag zegt dat de raad zich indertijd heeft uitgesproken voor een pensioenverhaal van 8% pet en spr. zou het nu ook bij die 8% pet. willen laten, alleen per brief, maar niet in de begrooting opnemen. De heer Duin oordeelt dat een brief heelemaal niets geeft, en wil in de begrooting opnemen een korting van 10 pet., of de begrooting dan al of niet wordt goedge keurd, wil spr. afwachten. Er wordt hier gelamenteerd over een korting op de salarissen der lagere ambtena ren, maar spr. oordeelt dat de hoogere ambtenaren een hoogere korting beter kunnen dragen. Spr. zegt dat de raadsleden hier als marionetten zitten, en als nu t.a.v. deze salarissen onze monden worden gesnoerd, het be ter is dat we maar als raadsleden bedanken. Spr. weet wel dat dit in dezen tijd niet moet gebeuren, maar spr. wil dan ook In ieder geval protesteeren. De Voorzitter wijst er op dat men zijn eed of belofte aflegt voor goede, zoowel als voor kwade dagen, en zoo lang als men raadslid is, diene men de wetten te hand haven. Laat men zoo lang mogelijk op de brug blijven. Dat de raadsleden niet heelemaal marionetten zijn is thans gebleken bij de vaststelling der tarieven. De heer Duin zegt dat alleen interne zaakjes door de raadsleden behandeld kunnen worden. Het voorstel-Duin wordt verworpen met 5 tegen 2 stemmen, voor stemden de heeren Duin en Dapper. Tenslotte wordt met 5 tegen 2 stemmen besloten in een niet-gepeperden brief bij Ged. Staten aan te dringen op een korting van 8^ pet, legen stemden de heeren Sohei-mer en Gutter. Do belasting in top. B. en W. stellen voor tot wijziging der navolgende belastingverordeningen: a Grondbelasting gebouwde eigendommen opcenten te brengen van 50 op 80, ongebouwde eigendommen op centen te brengen van 10 op 20; b. Personeele belasting: 1. de opcenten te verhoogen van 50 op 140, 2. den grondslag no. 4. (paarden) te doen vervallen; c. Vermogensbelasting: de opcenten te verhoogen van 25 op 50 (max.); d. Gemeentefondsbelasting: de opcenten te verhoogen van 50 op 80 (max.). De bovengenoemde belastingverhoogingen vloeien voort i-it- en zijn noodzakelijk voor het sluitend maken der begrooting 1933. In een afzonderlijke memorie van toelichting deelen B. en W. mede dat zij zich tot de regeering willen wen den met de vraag ontlast te worden van de zorgen, al thans de finantieele zorgen, van de door de regeering erkende crisis-werkloozen, doch dat zij er naar strever zoo lang mogelijk de zelfstandigheid als gemeentebe stuur te handhaven. De heer Duin oordeelt de belastingvoorstellen bovet de draagkracht der gemeentenaren, wil de zaak maai aan de regeering overlaten en oordeelt dat de gemeen- te reeds noodlijdend is. Andere leden willen de gemeente toch zoo lang moge lijk vrijwaren voor het onder curateele staan van het rijk. De resultaten van de bespreking zijn dat de belasting voorstellen van B. en W. worden aangenomen, alleen de heer Duin stemde tegen. Over het algemeen zijn de subsidies van 1933 aan ver eeniglngen enz. gehalveerd of geheel ingetrokken; alleen de beide V.V.V. krijgen ieder f 100. De begrooting wordt vervolgens vastgesteld op de cij. fers als hierboven vermeld. Voorstel van B. en W. om in afwijzenden zin te be schikken op het verzoek van N. Schuijt e.a. tot verhar ding van de Paarden ma rut. Aldus wordt besloten. Toezegging wordt gedaan dat in werkverschaffing de afwatering verbeterd zal wor den. Een krach tstxoomvoorziening. Volgt voorstel van B. en W. om alsnog machtiging to verleenen: a. tot het treffen eener overeenkomst met den graan- en meelhandelaar W. Duin te Schoorldam, in zake krachtstroomvoorziening; b. tot uitvoering van de uit vorenstaande overeen komst voortvloeiende werken, waaronder aanleg van ondergrondsche geleiding kostenraming f 2000. Wordt goedgevonden. Voor het omleggen van den duinweg tusschen HaN gen en Groet zullen strookjes grond worden aange kocht van Wognum en Leeuwenkamp, tegen 75 cent per meter. Bij de rondvraag worden verschillende vragen ge steld en door den heer Dapper gewezen op het bezwaar dat met zware vrachtauto's in de gemeente wordt ge reden Met name wordt op dit bezwaar gewezen wat de Teugellaan betreft. De heer Kaag dringt nog eens aan op herziening van de hondenbelasting n.1. de belasting vor luxe honden te verhoogen en dan verschil tusschen groote en kleine bonden te maken. De Voorzitter ze-rt toe dat dit voor volgend jaar o> der de oogen zal worden gezien. Diverse opmerkingen werden nog gemaakt en daan volgt te ongeveer half drie sluiting. ZONDAG 20 NOVEMBER. HILVERSUM (296 M.i V.A.R.A.: 8.30 Tuinbouwhalfuurtje; 9.C0 „Doe het vei lig"; 9.15 Orgelspel; 9.40 Zondagmorgentoespraak; 10.00 Concert: 10.30 Fllmkwartiertje; 10.50 Orkest, Voor dracht door Martlen Beversluis; AVRO: 12.00 Omroep orkest; 2.00 Boekenhalfuur; 2.30 Concertgebouw-orkest 400 Molière-cyclus; 4.45 Gramofoonmuzlek; VARA: 5.00 Kinderuurtje; V.P.R.O.: 6.00 Halve uren met boeken; 6.45 Kerkdienst; AVRO: 8.00 Vaz Dias; 8.15 Komisch zangspel; 9.00 Radiotooneel; 9.30 Omroeporkest; 10.00 Voordracht door Mr. A. W. Kamp; 10.20 Kovacs Lajos; 10.50 Ooggetuige-verslag van den Zesdaagschen Wieler wedstrijd in het R.A.I.gebouw te Amsterdam, door H.. Hollander, afgew. door Kovacs Lajos. HUIZEN (1875 M-> K.R.O.: 8.30 Morgenwijding; N.C.R.V.: 9.30 Gewijde mu ziek; 9.50 Kerkdienst; K.R.O.: 12.15 Concert; 1.50 Le zing: 2.00 Gramofoonmuziek: 2.15 Literair halfuurtje. 2.30 De K.R.O.-bovs; 4.30 Ziekenhalfuurtje; N.C.R.V.: 5.00 Lezing: 5.50 Kerkdienst;; K.R.O.: 7.45 Lezing: 8.10 Voetbaluitslagen; 8.15 Concert, 9.10 Vaz Dias, 10.40 Epiloog. BRUSSEL (509 M 12.20 Concert: 1.30 Gramofoonmuzlek: 2.00 Idem; 6.20 Idem, 7.210 Idem, 8.20 Concert 10.30 Concert. RALUNHBORn (1151 M 2,45 Omroeporkest; 7.20 Klassieke dansen; 9.10 Viool duetten; 9.40 Operettemuziek; 10.20 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.» 3.05 Concert; 4.35 Gramofoonmuziek; 5.20 Concert. HAMBURG (372 M 12.10 Concert; 3.05 Pianorecital; 4.35 Concert; 7.20 Con cert; 9.40 Orgelconcert. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 1.50 Orgelrecital. LANGENBERG (472 M.) 12.50 Concert; 3.50 Vesperconcert. DAVENTRT (1554 M t I.20 Concert, 3.20 Idem; 5.50 Vocaal concert; 9.25 Con cert; 10.50 Epiloog. PARIJS EIFFEL (1446 M-. 12.50 Concert 7.50 Gramofoonmuziek. PARIJS RADIO (1725 M 8.05 Gramofoonmuziek; 11.50 Idem; 12.40 Idem; 1.20 Po pulair concert; 1.50 Gramofoonmuziek; 3.20 Populair concert 4.20 Gramofoonmuziek; 5.20 Concert; 5.50 Gra mofoonmuziek; 8.20 Concert. MH.AAN (331 M.> 7.50 Opera-uitzending. ROME (441 M.) 7.50 Zie programma van Milaan. WEENEN (517 M.i 7.25 Operette-concert; 10.05 Dansmuziek. WARSCHAU (1412 M.) II.35 Concert; 1.40 Populair concert; 3.45 Gramofoonmu ziek; 5.20 Concert: 10.20 Dansmuziek. BEKOM UNSTER (46(1 M.) 7.05 Kamermuziek; 8.20 Concert; 9.00 Idem. MAANDAG 21 NOVEMBER. HILVERSUM (296 M.) 3.00 Tijdsein en Gramofoonmuziek; 9.00 Klassiek pro gramma; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Voordracht; 11.00 Orgelconcert, 12.00 Concert. 2.00 Verzorging zender. 2.15 Solistenconcert; 3.00 Gramofcon- muziek; 3.30 Causerie door Max Tak; 4.30 Kindervertel ling; 5.00 Concert door Kamerorkest; 7.00 Boekenhalf uur; 7.30 Gramofoonmuziek; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Concert door de Kon. Militaire Kapel; 8.55 Moderne Zangdecla matie; 915 Vervolg concert; 10.00 Gramofoonmuziek; 10.10 Gramofoonmuziek; 10.15 Kovacs Lajos; 11.00 Vaz Dias; 11.15 Kovacs Lajos; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing; 8.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Liederen-recital; 12.00 Politie berichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart; 2.00 Uitzending voor scholen; 2.45 Gra mofoonmuziek; 3.15 Knipcursus; 3.30 Cursus Stofversie- ren; 3.45 Verzorging zender; 4.00 Bijbellezing; 5.00 De Haarlemsche Orkestvereeniglng; 6.30 Vragenuurtte: 7.30 Politieberichten; 7.45 Persberichten Ned. Chr. Persbu- eau; 8.00 Concert; 9.00 Lezing; 9.30 Vroolijke gramofoon" muziek; 10.30 Vaz Dias; 10.40 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Concert; 5.20 Idem; 8.20 Idem; 9.20 Concert; 10.30 Gramofoonplaten. KALUNDBORG (1153 M.) 11.20 Strijkorkest; 7.20 Concert;; 10.00 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 3.50 Concert; 6.50 Concert; 7.20 Oude muziek; 9.40 Dansmuziek. HAMBURG (872 MJ 12.35 Gramofoonplaten; 1.30 Idem; 3.50 Concert! S2< Concert, KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 1.20 Gramofoonmuziek; 3.40 Concert; 10.05 Dansmu ziek. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 4.20 Vesperconcert, 7.20 Concert, 9.40 Concert. DA VENT KV <I5T>4 M.J 12.20 Concert; 1.50 Concert; 4.50 Concert; 9.55 Concv 11.20 Orkestmuziek. PARUS EIFFEL (1446 M.. 7.05 Variété-programma; 8.50 Dansmuziek. PAKIJS KADIO (1725 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 1.25 Balletmuziek; 7.40 Con cert; 8.20 Operette; MILAAN (331 M.) 7.50 Concert; 8.40 Radiotooneel; 9.20 Concert. ROME (441 M.) 7.20 Gramofoonmuziek; 8.05 Concert; WEENEN (517 M.) 6.45 Opera in 3 bedr.; 9.50 Vroolijk programma. WARSCHAU (1411 MJ 5.20 Dansmuziek; 7.20 Opera; 10.10 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.05 Gedeelten uit Faust. Gounod; 8.35 Dajos Bela en zijn orkest; 9.00 Idem. DINSDAG 22 NOVEMBER. 1 HILVERSUM (296 M.) A.V.R.O.: 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonplaten; 10.30 Solistenconcert; 11.00 Gra- mofoonmuziek; 11.30 Solistenconcert; 12.00 Gramofoon muziek; 12.30 Carlton-hotel, Amsterdam; 2.00 Verzorging zender; 2.15 Gramofoonmuziek; 2.30 Idem; 3.00 Knip cursus; 4.00 Pianovoordracht; 4.30 Radlo-kinderkoor- zang; 5.00 Draaiorgelmuziek; V.P.R.O.: 5.30 Jeugdhalf- uur; A.V.R.O.: 6.00 Gramofoonmuziek; 6.30 R.V.U.; 7.00 A.V.R.O.: Kovacs Lajos en zUn orkest; 7.25 Overscha keling zender; 7.30 Eng'elsche les v. beg.; 8.00 Vaz Dias; 8,05 Kovacs Lajos; 9.15 Gramofoonmuziek; 9.30 Omroep orkest o.l.v. Nico Treep; 10.15 Gramofoonmuziek; 11.00 Vaz Dias; 11.05 Omroeporkest; 11.30 Het R.A.I.-gebouw te Amsterdam (ooggetuige)-verslag van den Zesdaags schen Wielerwedstrijd door Hollander. HUIZEN (1875 W K.R.O. 8.50 Morgen concert; 10.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuur; 12.00 Politieberichten; 12.15 K.R.O.-sextet; 1.45 Verzorging zender; 2.00 Midden standscursus; 2.35 Vrouwenuurtje; 3.30 Modecursus; 3.30 Knippen en naaien v. beg.; 4.00 Opleiding coupeuse; 4.30 Gramofoonmuziek; 5.00 Plechtig lof te Tilburg; 6.00 K.R.O.-orkest; 6.30 Cursus Esperanto; 6.50 K.R.O.-orke^ 7.10 Causerie; 7.30 Politieberichten; 7.45 VerbondskwaP tiertje; 8.00 Gramofoonmuziek; 8.15 „De landbouw", in twee taf.; 9.00 Vaz Dias; 9.15 Strijkkwartet; 10.15 ..D« vrouw die 't druk heeft, spel in 1 bedrijf; 10.30 The Dutcb Gentleman Band o.l.v. Fred. van Zanten. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Concert; 1.45 Gramofoonmuziek; 5.20 Concert; 10.30 Gramofoonmuziek; 11.00 Idem. KALUNDBORG (1158 M.) 2.20 Omroeporkest; 8.00 saxofoonspel; 9.25 Omroep- symphonieorkest BERLIJN (419 M.) 3.50 Concert; 5.25 ld.; 6.30 Kamermuziek. HAMBURG (872 M.) 1.30 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert. 10.05 Concert; KONIGSWUSTERHAUSEN (1035 M.) 1.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 7.50 Concert. LANGENBERG (472 M-) 12.20 Concert; 4.20 Kamermuziek. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.05 Concert; 4.50 Concert; 7.40 Concert; 10.55 Dansmuziek. PA RIJS-EIFFEL (1446 M.) 7.50 Pianorecital; 8.20 Concert; PA RIJS-RADIO (1726 M.) 12.20 Concert; 7.40 Concert; 9.05 Radiotooneel. MILAAN (331 MJ 7.50 Operette. ROME (441 MJ 9.20 Concert. WEENEN (517 M.) 9.35 Concert.

Schager Courant | 1932 | | pagina 26