Geen electrische bemaling van de Heerhugowaard, Donderdag 24 November 1932. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9182 In de Poldervergadering met 12 tegen 7 stemmen verworpen. Waarnaar men luistert Het eens genomen besluit tot bemaling met een ruw olie-motor blijft dus gehandhaafd. Vergadering van hot bestuur met hoofdingelanden van bovengenoemd en polder op Dinsdag 22 Novem bendes middags half twee. in het Polderhuis. De heer Prof. Thierens, de adviseur van den polder, was mede aanwezig. De Voorzitter, de heer Wiebe van Slooten, opende a'e vergadering met een woord van welkom, den wensch uitsprekende, dat de genomen besluiten in het belang van don polder mogen zijn. De Secretaris, de heer H. Hoogland, las hierna de notulen der vorige vergadering, welke na een kleine opmerking van den heer Poland, werden goedge keurd. onder dankzegging aan den samensteller. Mededeeliagon. De Voorzitter deelde mede dc openbare vergade ring van Ged. Staten te hebben bijgewoond, waar de bezwaren tegen het genomen besluit tot het aan schaffen van een ruwoliebemaling .ingediend door de heeron Poland en Kostelijk, zijn behandeld. Men hoeft een heele discussie gehad, waarbij de heer Po land de noodzakelijkheid van een zwaardere bema ling bepleitte. terwijl de heer Kostelijk voor een elec trische bemaling pleitte en Voorzitter heeft geadvi seerd het genomen besluit goed te keuren. Tot spr.'s verwondering heeft men als antwoord van Ged Sta ten een schrijven ontvangen, dat Ged. Staten, kennis genomen hebbende van de notulen, van meening wa ren, dat de zaak nog niet volledig genoeg onder het oog is gezien en verdient het aanbeveling, dat men zich nog eens uitspreekt, daar volgens Ged. Staten niet voldoende aandacht is besteed aan electrische bemaling. Het Dag. Bestuur heeft een en ander nogmaals on der oogen gezien, al had men gedacht dat het nu af was. Om de zaak nu nog eens te bespreken heeft men deze vergadering thans belegd. De vraag is nu: Moeten we een electrische bemaling hehhen, of moet het besluit voor ruwoliebemaling worden bevestigd Discussies. De heer Groen vroeg, of dit wel de bedoeling van Ged. Staten was. Kan er, als de electrische bemaling niet doorgaat, niet meer over de zwaardere bemaling worden gesproken'? Voorzitter merkte op. dat dit wel duidelij was. Het eens genomen besluit is thans nog geldig. Alleen de electrische bemaling moet worden besproken. Spr. herinnerde er aan, dat het eerste voorstel van het Dag. Bestuur in overleg met den heer Thierens was voor een electrische bemaling. Het Dag. Bestuur is van meening. dat electrische bemaling te prefe- reeren is. Het resultaat is echter geweest,, dat na be spreking der voordeden, tot ruw-oliebemalïng werd besloten, waarvoor de laagste inschrijving werd ge daan door Werkspoor. Spr. herhaalde nog eens de ge schiedenis van de ingediende beroepen en vroeg of Hoofdingelanden het wenschelijk vonden dat electri sche bemaling nog eens onder de oogen werd ge zien. De heer Groen vroeg, of men dc 200 P.K. moeqt aan nemen als geen electrische bemaling werd aange nomen. Voorzitter antwoordde bevestigend, en is het nu de vraag of Ged. Staten gelijk hebben, dat de electri sche bemaling niet goed ondei de oogen is gezien. De heer C. van Langen wilde het genomen besluit intrekken en dan maai- weer opnieuw beginnen. Voorzitter was het daarmee niet eens. Het gaat niet over de beroepen. Den beer Wonder bevreemdde het, dat Ged. Staten nog geen antwoord hebben gestuurd op het beroep, zoodat dit nog niet ongegrond is verklaard en spr. vond, dat men nu nog niet over deze zaak kon spre ken. Voorzitter meende van wel. De heeren begrijpen het niet, of willen het niet begrijpen. Ged. Staten willen alleen weten of de zaak wel van alle kanten is bezien. De knoop moet worden doorgehakt. Ged. Staten zijn misschien zelf wel erg voor electrische bemaling. Cijfertaal. De heer Wijnker zeide, dat als het electriciteitsbe- flrijf direct met de aanbieding van f9200 was geko- men, spr. er wel voor zou zijn geweest, doch door de eerste aanbieding van f 15.000, daarna van f 12.500 en ten derde van f9200 .weet spr het niet meer en vreest, dat als we een aanbieding doen van f8000, ?e het ook zullen aannemen. Als het contract na 5 afgeloopen is, kan men wel weer f 12.500 of 5 lo.OOO vragen, daar men dan op het bedrijf zal zijn aangewezen. De heer Poland zegt. afschrift tc hebben genomen van het schrijven van Ged. Staten en merkt op, d it net convocaat niet met het schrijven overeenstemt, öpr. had dit reeds aan den Voorzitter gezegd, en ge vraagd dit te veranderen., om een vredig verloop van ne vergadering te krijgen. Het woord Werkspoor staat er te veel op en spr. verzoekt dit in te trekken, öpr. meent uit het schrijven op te merken dat de uwoliebemaling ook in de vergadering kan worden «.O u^. ^pr* wees er °P« dat electrische bemaling legen heeft, dat ze minder bedrijfszeker is en ook ,'jn de speruren een bezwaar. Die 3 speruren lïetea- senen een arbeidsverlics van 12% Verder kan dc acnine in tijden, dat er veel kroos is, niet zachter aaien en is 160 P.K te weinig De snelloopcnde aaiers zullen spoedig verstoppen en de exploitatie 6 auurder. Dc lichte motoren zullen dag en nacht eten draaien. Mag dat van de sociale wetgeving? Vn!ïwees °D.fle schade van den hoogon waterstand. 'gens de firma Suyver heeft de bemaling, die we JJ hebben een kracht van 210 P.K. en spr. wees op 2vïn eusche bohanfleHnP hem te Haarlem ten deel v#n toon spr' den bcer Reigersman het schrij- ,vaP "C firma Suyver wilde toonen, waarin ver- eia stond dat de tegenwoordige machines 210 P K. ko^fn' lervvÜl de lieer Reigersman volgaas een tee- Ifin p v Van den °PzicDtel' beweerde, dat ze slechts v._ waren. De heer Reigersman wilde het schrij ven SI? Con! mzien- Tenslotte heeft men den brief rtZlyVe,r daar gehouden en op een verleden Don- ontv,LS!daaVerzoek om den brief terug te mogen antwnnli?/1 01? m hlei' te toonen, heef spr. nog geen niet vniri oniVan-e»- De 200 P.K. van Werkspoor zal fabriknnt00,"?»8 cjn* kan dat beler weten dan de feil Hnt LZ pr* wees op het ho°go water en het ten'loozen1611 aansdonds °P Schermerboezem zal moe- heeft ^0"iU" antwoordde, dit men niet anders Kunnen bevinden, dan dat de kracht van de bemaling 180 I.P.K. is en vraafit zich af, hoe de firma Suyver het durft bestaan te schrijven, dat de ma chines 210 PK. zijn. Uit de officieele nota, na de le vering ontvangen, bedraagt de kracht bij 140 omwen telingen per minuut 180 I.P.K. Ook de heer Thierens kan het niet begrijpen, dat een firma een machine aanbiedt van een sterkte van 180 I.P.K., wat 160 P.K. effectief is, en er een levert van 210 P K. Ook op de machinedeelen staat aangegeven, dat ze voor 160 P.K. zijn. Bij de gehouden proeven met niet de volle be lasting was de kracht 136 P.K. effectief, wat dus wel uitkomt. Voorzitter acht het schrijven van Suyver niet vol doende bewijs voor de 200 P.K. Als men grooterc pompen aan wil schaffen, zal men meer kracht noo dig hebben. Spr. wees er op, dat toen op volle druk werd gemalen, in één nacht het water 10 c.M. is ge zakt. Deze kracht is dus wel voldoende, daar de ma chine in de 25 jaar niet in kracht zal zijn vooruitge gaan. De heer Poland wilde informceren naar de juist hcid van den brief van Suyver. waarop Voorzitter antwoordde, dat men dan wel aan hel informeeren kon blijven. Voorzitter wees er verder op, dat dooi de deskundigen de 200 P.K voldoende wordt geacht. De heer Wonder herinnerde aan de natte jaren 1922, '25 en '28 en dat de practijk ook een woordje mee spreekt. De heer Poland herinnerde aan een door Prof. Kloppers ingesteld onderzoek, waarbij de kracht van het gemaal 210 I.P.K. of 190 effectieve paardekrach ten was bij 115 omwentelingen en bij 130 a 135 om wentelingen 170 effect. P.K. Spr. had dit aan Suy ver geschreven en het daar straks genoemde ant woord ontvangen. Prof. Thierens antwoordde, dat dit heelemaal niel klopte, want dat de firma Thomasifen de machines zelf heeft beproefd en tot 150 effectieve P.K kwam. Voorzitter neemt wel aan. dat de heer Poland het schrijven ontvangen heeft .doch geen fabrikant zal meer P.K. leveren dan besteld zijn. De heer Poland heeft het uit den mond van prof. Kloppers en deze deelde hem tevens mede dat. als de machine goed was gesteld, er 210 P.K. had kunnen worden uitgehaald. De Voorzitter vroeg, waarom men de andere hee ren nu niet moest vertrouwen Slaan de anderen niet even hoog als prof. Kloppers? Prof. Thierens leest uit een schrijven voor. dut Prof. Kloppers op 8 Febr. 1932 heeft geschreven, dat bij een toerental van 134 de kracht 176 I.P.K. is, waar op de heer Poland opmerkt, dat bij een opvoerhoogte van 3.80 M. de kracht 180 effect. P.K. is. De hoer Poland wil nog eens informeeren en zal in zijn schrijven melden, dat de Voorzitter meent, dut de firma Suyver hem wat op de mouw heeft gespeld. De heer P. Kostelijk zegt, alle achting te hebben voor Ged. Staten en de werkwijze van dat College te kennen. Men wil daar wel een honger besluit nemen, doch laat het toch liever door het bestuur zelf doen. Het rapport van den heer Reigersman, waarin werd gezegd dat 200 P.K. het peil waarborgde en het feit, dat electrische bemaling voordeeligcr uitkwam, heb ben Ged. Staten er toe geleid, het besluit nog eens. aan de vergadering voor te leggen. Wat de bedrijfszekerheid betreft: Sinds liet P.E.N. een eigen opwekkingsbedrijf is, is dc bedrijfszekerheid stabiel. Kostenverhondlagen. Spr. wees op de kosten verhouding van electrische tegenover ruwolie bemaling, welke ten voordeclc van het electrische uitvallen. Bij een aantal maaluren van 1600 kost electrische f9588.olie f 10.745.bij 1800 maaluren electrisch f 10.288.olie f 110.65.en bij 2000 maaluren resp. f 10.9SS.en f 11.395.En al was electrisch duurder, dan zou spr. evengoed voor elec trisch zijn. Nu electrisch nog goedkooper is, zal men den ingelanden een slechten dienst bewijzen, door Dieselbemaling tc nemen. Spr. noemde den Voorzitter van den polder het Grootslag, die sterk voor electri sche bemaling was. De polder Grootslag heeft een Dieselmotor van 250 P.K. en een electrische van 350 P.K. Het tarief van het P.E.B. is thans aan een kolen- clausule onderhevig. Voor eiken gulden welke de kolenprijs beneden de f 10.per ton is, gaat er 1/10 cent van den K.W.U.-prijs af, terwijl ook een derge lijke opwaartsche clausule geldt. Een zwaardere bemaling noemt spr. geen overma tige luxe en wilde de sterkte op 250 P.K. brengen, op dat men, als de pomen moeten worden vernieuwd, over voldoende kracht beschikt om deze te verzwaren. De aanschaffing van deze zwaardere motoren zou pl.m. f 1000.duurder uitkomen, doch de aflossings- termijn wordt met 2 jaar verlengd,' zoodat de kosten niet hooger worden. Het energieverbruik zal niet hoo- ger zijn dan voor 200 P.K. motoren. Zwaardere ruw- oliemotoren zijn wel duurder in het gebruik. Bij een bezoek aan de bemaling van het Geestmeramhacht werd spr. medegedeeld, dat men de garantie bij het proefmalen is nagekomen, doch dat er 2 kleppen zijn verbrand. Het personeelsvraagstuk. De heer Van Langen vroeg of er 2 of 1 man per soneel noodig zou zijn. De heer Kostelijk antwoordde, dat dit een kwestie van uitvoering was. De Voorzitter merkte op, dat als men een inrichting voor automatische afsluiting liet maken, zooals in de Wieringerwaard, de machinist 's nachts gerust naar bed kan gaan, omdat er geen toezicht noodig is, terwijl het ook geen deskundige behoeft te zijn, wat bij ruwolie-bemaling wel het geval is. De heeren moe ten echter zelf besluiten en er voor betalen. Zwaar dere machines zijn nog niet noodig. Alleen zouden die noodig zijn als de pompen zouden worden verzwaard. De heer Thierens vindt de idée-Ivostelijk kostelijk. Als zwaardere motoren worden genomen, kunnen t.z.t. de pompen worden verzwaard. Als men er de kosten voor over heeft is het beter, dat de zwaardere moto ren worden aangeschaft. Het energieverbruik blijft zeer zeker hetzelfde. De aanschaffingskosten zullen echter een paar duizend gulden hooger worden, doch dit bedrag van f23000.steekt toch heel erg af bij dc f35.000.— voor Dieselbemaling. Met de bediening zou men als de automatiseering werd aangelegd, met 1 man kunnen volstaan, omda' niet op de machines behoeft te worden gelet, wat bij ruwolie-motoren wel het geval is, en men 2 man moet hebben. Spr. toonde aan. dat de bedrijfszekerheid van electrische motoren vaststaat. De heer Kostelijk zeide, dat als voorwaarde bij het P.E.N. de speruren van 15.15 tot 18.15 gelden vanaf 15 October tot 15 Februari, doch dat het P.E.B. zeer coulant is met het geven van vergunningen om te malen in een hijzonder natten tijd. De heer Wonder meende, dat men een geheel an dere rekening zou krijgen met alles wat er bij komt. Spr. wilde voorzichtig zijn. De heer C. van Langen vroeg nog eens naar het be- noodigde personeel en wees er op, dat iedereen de electrische bemaling wel mooi vindt, doch dat het duur is. Spr. denkt, dat de Provincie na 5 jaar met 'n hooger tarief komt, waar Voorzitter echter niet zoo bang voor is. De heer Thierens merkte op, dat men kon verzoeken om het contract voor 10 of 15 jaar te sluiten. Door dat het gebruik toeneemt, kan men goedkooper stroom leveren, waarvan dezen polder zal profitee- ren. Als het P.E.B. nog meer groeit, zal de polder nog meer voordeel hebben. De heer Wonder merkte op, dat een verschil van 1 cent per K.W.U. reeds f2300.per jaar verschilt. De heer Kostelijk zeide, dat, doordat het P.E.B. zelf de stroom opwekt, zich gunstige perspectieven openen. Er loopen 60 contracten, welke alle zonder slag of stoot zijn geconstitueerd. Spr. wijst op de benzineprij zen, hoe daarmee wordt omgesprongen. Met de ruwe olie zal het ook zoo gaan. De heer Groen was niet voor electrisch, omdat spr. bang was, dat na 5 jaar de prijzen zouden worden verhoogd en spr. was ook huiverig voor dc speruren. De heer Kostelijk wees op de opheffing der sper uren. De heer Poland wilde gaarne zijn bezwaren onder de oogen zien. Spr. begon met het bezwaar, dat de machines niet zachter kunnen draaien bij veel kroos. De Voorzitter was hier niet zoo bang voo^ en spr. heeft naar aanleiding van het door den heer Poland meegedeelde, als zou er een gemaal 3 uur hebben moeten staken omdat er kroos in zat, hierna geinfor- meerd en tot antwoord gekregen, dat er heelemaal niets van aan was. Er was wel eens naar gekeken, doch rhen had nooit moeten stoppen. De heer Poland zeide, dat het hem „officieel" was verteld, waarop Voorzitter vroeg, wat er nu officieel is. Dc machinist, die er mee omgaat toch zeker wel. Dc heer prof. Thierens zeide, dat als dc nieuwe waaiers er in zouden zijn, het kroos er door wordt geslagen, zelfs een suikerbiet kan er dan door. Op de vraag van den heer Poland naar het perso neel. antwoordde prof. Thierens, dat bij ruwe olie-be maling er steeds iemand bij moet zijn. De tweede is dan voor aflossing. 175 P.K. is voor deze pompen ge noeg. En wat de snelloopcnde waaiers betreft, toonde spr. door foto's aan, dat deze niet konden verstoppen. Op de opmerking, dat met het oog op de voorkomen de omstandigheden zwaardere motoren gewenscht zijn, antwoordde Voorzitter, dat men niet op alle mo gelijke en onmogelijke voorvallen kon zijn voorbereid. De heer Poland merkte verder op, dat men vol gens de berekening van ir. Reigersma, die 200 PK. voldoende achtte voor 3300 H.A., aan een motor van 228' P.K. zou moeten vervallen, daar de polder al met al 3760 H.A. groot is, waarop Voorzitter antwoordde, dat ir. Reigersma den geheelen polder steeds heeft ge rekend. Het resultaat der besprekingen. Na nog eenige discussie werd tot stemming overge gaan en werd het voorstel tot electrische bemaling over te gaan verworpen met 7 tegen 12 stemmen. Vóór stemden de heeren Bakkum. Gootjes, Kostelijk, Van Stralen, Blom, Appelman en W. van Slooten. Het eens genomen besluit blijft dus gehandhaafd- Op voorstel van den Voorzitter wordt tot het aan gaan van een kasgeldleening van ten hoogste f50.000 besloten. Hierna verlaat de heer Thierens de vergadering, na dat de Voorzitter eenige woorden van dank heeft ge sproken. Rondvraag. Dc heer Poland wilde een actie op touw zetten om te verkrijgen, dat de polder niet op den Schermerboe zem zal moeten loozen. De Voorzitter geloofde, dat dit geen succes zou heb ben, daar de gelijklegging van Schermer- en Raaks- maatboezem is besloten. De heer Poland is van meening, dat dit wel kan. Er zal dan een dijk moeten worden gelegd langs den Schermerdijk, terwijl inplaats van de brug bij Rus tenburg, deze brug moet worden gestopt. Dan zou het mogelijk zijn, dat op Raaksmaatsboezcm wordt geloosd, dan kan men met behoud van de molens bij Rustenburg het peil behouden. De heer C. van Langen merkte op, dat liet Geest meramhacht een request aan de Regeering cn aan Prov. Staten wil zenden, om de boezems niet gelijk te leggen, alvorens de Schermerboezem van zijn water af kan komen. De Voorzitter voelde meer voor bemaling van den Schermerboezem dan het kanalenplan er in te betrek ken. De actie zal worden bevorderd. De heer Groen wilde Ged. Staten meteen berichten, dat men heeft besloten om 'zwaardere motoren aan te schaffen. De heer Kostelijk wees er echter op, dat zwaardere ruwolie-motoren wel duurder in het gebruik zijn, wat door den heer Poland werd bestreden. Het vorstel werd nie gesteund De heer Wonder sprak over de werkverschaffing en wilde verschillende slooten laten uitbaggeren. De Voorzitter antwoordde dat men daar reeds druk mee bezig was. De heer Kostelijk drong er in dit verhand op aan, dat een duiker hij zijn huis werd berbcterd, wat door het bestuur in overweging wordt genomen. Dc heer C. van Langen wees nog op eenige slootene, waarop Voorzitter antwoordde, dat zooveel mogelijk wordt meegewerkt, doch er wordt ook op de mede werking der ingelanden gerekend. Er zijn er die het werk wat dc polder voor hen heeft gedaan, niet wil len betalen, je moet bijna het geld mot geweld weg halen. Spr. ziet daar eigenlijk een beetje tegenop. De heer Van Langen maakte een opmerking over de late aankomst van het grint en de bazalt. Voorzitter antwoordde, dat door dc late aankomst eerst nog weer ander grint is gekocht, doch dat voor de volgende aanbesteding maatregelen moeten wor den genomen, dat dit niet meer kan voorkomen. De heer Wijnker vroeg of van dc afwaterende pol- dertjes geen lasten konden worden geheven. Voorzitter antwoordde, dat deze vrijdom van las ten hadden, waarop de heer Wijnker opmerkte, dat een polder te Obdam ook heeft moeten betalen. Het bestuur zal een en ander onderzoeken. Op een vraag van een der leden over de dammen antwoordde Voorzitter, dat in een volgende vergade ring zal worden voorgesteld, dat het hebben van een dam zonder vergunning van het bestuur is verboden. Als een dam wordt doorgestoken, wordt geen ver gunning meer gegeven. De heer Konijn maakte eenige opmerkingen om trent de onbillijkheid van het nieuwe stemrecht ten opzichte van de wegenbelasting. De heer Schilder wilde om de crisis cn het dopjes kroos het houden van eenden weer toestaan in den polder. De heer C. van Langen zeide. dat sommige een denhouders een wagen kroos halen en geeft de andere eenhonders dit ook in overweging. Nadat nog over een misverstand tussclien den heer Poland en den secretaris ten huize van laatstge noemde. waardoor de beide heeren zich nogal had den opgewond-en, was gesproken, sloot dc Voorzitter met een woord van dank voor de ondervonden me dewerking. VRIJDAG 25 NOVEMBER. HILVERSUM (296 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Mor genwijding; V.A.R.A.: 10.15 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins; 11.15 Onze Keuken door P. J. Kers; 11.45 Voordracht door Jan Lemaire; A.V.R.O.: 12.00 Om roeporkest; 2.00 Causerie; 2.30 Kovacs Lajos en zijn orkest; V.A.R.A.: 4.00 Klein-orkest o.l.v". Paul Duchant; 4.50 Na schooltijd; 5.30 Klein Orkest; 6.40 Lezing; 7.00 Orgelspel; 7.20 De Flierefluiters o.l.v. Hugo de Groot; V.P.R.O.: 8.00 Cursus; 8.30 Concert; 9.00 Cursus; 9.30 Concert; 10.00 Persberichten van het Vrijzinnig Gods dienstig Persbureau; 10.05 Vaz Dias; 10.15 Causerie; V.A.R.A.: 11.00 Lezing; 11.20 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) N.R.R.V.: 8.00 Schriftlezing; 815 Morgenconcert; 10.30 Morgendienst; 11.00 Harmoniumconcert; -12.00 Politie berichten; 12.15 Zangrecital; 100 Concert; 2.00 Rust poos zender; 2.30 Gramofoonmuziek; 3.30 Harprecltal. 4.30 Gramofoonmuziek; 5.00 Botanisch halfuurtje; 5.30 Voor jeugdige amateur-fotografen; 6.00 Lezing; 6.30 Cursus door A. J. Herwig; 7.00 Literair halfuurtje; 7.45 Orgelbespeling; 8.30 De Haarlemsche Orkestvereni ging o.l.v. Frits Schuurman; 9.00 Causerie; 10.00 Vaz Dias; 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSET. (509 M 12.20 Concert; 1.30 Gramofoonmuziek; 5.20 Concert; 6.35 Gramofoonmuziek; 7 20 Gramofoonmuziek; 8.20 Concert; 10.30 Gramofoonmuziek. KALUNT1BORO (1158 M 2.00 Harmonie-orkest; 7.30 Symphonie-concert; 9.55 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 6.30 Gramofoonmuziek; 8.35 Symphonieconcert. HAMBURG (372 M. 12.35 Gramofoonmuziek; 1.30 Idem; 3.50 Concert; 6.50 Concert; 10.05 Concert. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 11.20 Gramofoonmuziek; 120 Idem; 3.50 Concert. LANOENBERO (472 M 11.20 Concert; 12.20 Idem; 4.20 Vesperconcert; 9.50 Populaire- en dansmuziek. DAVFNTRY (1554 M.) 12.20 Orgelrecital; 1.05 Concert; 3.20 Gramofoonmu ziek; 5.05 Dansmuziek; 9.55 Concert; 11.25 Concert. PARIJS EIFFEL (1446 M.) 7.50 Concert. PARIJS RADIO (1725 M 1 8.05 Gramofoonmuziek; 6.50 Concert. MTLAAN (331 M.) 6.50 Gramofoonmuziek; 8.05 Symphonieconcert. ROME (441 M.) WEENEN (517 M.l 8.50 Symphonieconcert. 9.50 Populair concert. WARSCHAU (1411 M.1 5.20 Dansmuziek; 7.35 Concert; 10.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.10 Cachconcert; 9.^0 Cabaretprogramma. ZATERDAG 26 NOVEMBER. HILVERSUM (296 M.) 7256 V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.- R.O.: 10.00 Morgenwijding; V.A.R.A.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven; 12.00 De No tenkrakers; 2.00 Verzorging zender; 2.15 Gramofoonmu ziek; 2.50 Hoe wordt ik socialist? Vraaggesprek met dr. F. M. Wibaut; 3.10 De Flierefluiters; 3.30 Gramofoon muziek; 4.00 Orgelspel; 4.25 Gramofoonmuziek; 4.30 De Flierefluiters; 5.10 Volksliederen; 5.40 Overgang naar versterkten zender; 5.41 Literair overzicht; 6.00 Vereen, tot afschaffing van alcoh. dranken; 7.00 Lezing door K. Singer Wzn.; 7.30 Gramofoonmuziek; 7.59 S.O.S.-be- richten; 8.00 Toespraak door A. de Vries; 8.15 Concert gebouw te Amsterdam; 9.15 Vaz Dias; 10.45 Centr. bond van Transportarbeiders, Varatooneel; 11.30 De Noten krakers. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 Het Wladimir Piyue Trio; 1.45 Verzorging zender; 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd; 2.30 Kinderuur; 4.00 Plechtig lof uit het Maagdenhuis te Amsterdam: 5.00 Het K.R.O.-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud; 6.20 Journalistiek weekoverzicht; 6.40 K.R.O.-orkest; 7.05 Kath. R.V.U.; 7.30 Politieberichten; 7.45 Gramofoonmu ziek; 8.C0 „Falstaf", lyrisch blijspel in 3 bedr.. uit den Stadsschouwburg te A'dam; 8.45 Vaz Dias; 11.20 K.R.O.- boys o.l.v. Piet Lustenhouwer; BRUSSEL (509 M.) 12.20 Concert; 6.35 Gramofoonmuziek; 10.30 Concert. KALUNDBORG (1153 M.) 11.20 Strijkorkest; 2.50 Omroeporkest; 7.20 Idem; 10.10 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 6.45 Erami Liesner zingt; 9.35 Dansmuziek; HAMBURG (372 M.) 12.25 Gramofoonmuziek; 1.30 Idem; 3.50 Concert; 5.35 Vocaal concert; 6.35 Concert; 9.40 Dansmuziek. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 1.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 10.05 Dansmuz. LANGENBERG (472 M.) 12.50 Concert; 1.55 Gramofoonmuziek; 7.20 Vroolijk programma; 10.10 Gramofoonmuziek; 11.20 Idem. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Concert; 1.50 Concert; 4.05 Concert; 10.10 Con cert; 11.10 Ambrose en zijn orkest PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 7.50 Radiotooneel. PARIJS-RADIO (1725 M.) 12.20 Populair concert; 4.05 Concert; 9.05 Gramofoon muziek; 9.50 Militair concert MILAAN (331 M.) 7.20 Gramofoonmuziek; 8.05 Gev. progr.; 9.20 Popu laire muziek. ROME (441 M.) 8.05 Opera in drie actes. WEENEN (517 M.) 5.35 Concert; 6.55 Arbeiders-symphonieorkest; 9.00 Po pulair concert. WARSCHAU (1412 M.) 5.20 Concert; 9.25 Pianorecital; 10.20 Dansmuziek. BEROMUNSTEI» (4C0 M.) 7.20 Symphonieorkest; 9.30 Dansmuziek.

Schager Courant | 1932 | | pagina 9