SPORT. Plaatselijk Nieuws. Programma N.H.V.B. VERKEERSONGEVALLEN IN AMSTERDAM TOEGENOMEN. EEN HERINNERING AAN DEN TOCHT NAAR RUSLAND. Planten in Kamer en Tuin. INTERCOMMUNALE ARBEIDSBEMIDDELING. Theater Royal. LAATSTE-DAG GEDACHTEN. ST. NICOLAASFEEST, 27 November a.s. Eerste klasse B: Alk. Boys 1—Bergen 1; K.F.C. 3— Zaandijk 2. 1 C: Hollandia 3M.F.C. 1; Strandvogels 1West Fri- sia 3; N. Niedorp 1Andijk 1. 1 D: M1.D. 1Petten 1; Succes 2Succes 1; Wie- ringerwaard 1—B.K.C. 1; H.R.C. 3—Helder 3. 2 D: Uitgeest 2Alk. Boys 2; Alcmaria 4Alkmaar 2; Schoor'. 1—D.T.S. 2. 2 E: Helder 4H.R.C. 4; Watervogels 1Dosko 1; Texel 2H.R.C. 5. 2 F: Hem 1Aartswoud 1; West Frisia 4—Andijk 2; M.F.C. 2M.V.K. 1; Hollandia 4—Berkhout 1. 3 B: Alk. Boys 3Alcmaria 5; Bergen 2Ursem 1; Vrone 2—Uitgeest 3; C.S.V. 2—K.S.V. 1. 3 D: Andijk 3—Hoogkarspel; Twisk 1Oudendijk; O.K.B. 1—N.Niedorp 2; M.F.C. 3—V.C.L. 1. 3 E: B.K.C. 2Succes 3; D.E.S. 1-Kolhorn 1; Dosko 2—Sparta 3; Helder 5—H.R.C. 6. 4 D: Akersloot 1Alkmaar 4; Alkmaar 3Alk. Boys 4; C.S.V. 3K.S.V. 2; Bergen 3Ursem 2; Schoorl 2 N. Niedorp 3. Vierde klasse F: Hem 3Aartswoud 2; Twisk 2Ou dendijk 2; Hoogkarspel 2—Berkhout 2; M.V.K. 2—O.B.K 2; Vierde klasse A: J.V.C. 2—H.R.C. 8; Petten 2—Wierin- gerwaard 2; Succes 4—Callantsoog 1; Sparta 4—HRC; 7 Junioren: Z.V.V. aO.S.V. a; Purmersteijn aHol landia a; Alcmaria a—K.F.C. a; Hollandia b—Z.F.C. c. Adspiranten: Alkmaar aA.k, Boys a; Schoorl a C.S.V. a; Alcmaria a—Uitgeest a; Alk. Boys b—N. Nie dorp a; Vrone aUitgeest b; Bergen bUrsem a; Alc maria cVrone b; Alcmaria d—K.S.V. a; Hollandia a M.F.C. a; Strandvogels aWest Frisia a; M.F.C. c V.C.L. a; Hoogkarspel a—Berkhout a; West Frisia d— West Frisia c; Hollandia b—Hem a; H.R.C. b—H.R.C. a; Helder bHelder a (Alg. Sportblad.) HET NEDERLANDSCH ELFTAL. Vertrouwen! De Sportkroniek wijst bij de samenstelling van het Ned. Elftal op het vertrouwen dat de Keuze-Commissie Iheeft willen wekken. In de halfllnie boterde' het niet en daarom heeft men de momenteel zeer goed spelende Anderiessen, wiens stevigheid tegen de Duitschers nut kan hebben, weer opgenomen. En aangezien Bas Pauwe thans beter is dan Jaap. heeft men de jongste van de twee broers de gelegenheid gegeven te debuteeren. W« zullen zien! OOGONDERZOEK-INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN.EN GÜZEN SPEdALE REPARATIE-INRICHTING W. C. VAN GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - PEFRACTIONIST LAGEZIJDE B 40 TEL. 26. SCHAGENj OOGONDERZOEK GEHEEL* GEATIG PER DAG MEER DAN 6 PERSONEN HET SLACHTOFFER. Volgens de zooeven verschenen, door het Gem. Bureau van Statistiek samengestelde statistiek, constateerde de politie in het afgeloopen kwartaal 2597 verkeersonge vallen, tegen 2409 in de overeenkomstige periode van het jaar te voren. Er is dus een toeneming van bijna 8 pet. Vergelijkt men het aantal ongevallen in elk der maanden van de beide perioden met het aantal regen dagen en m.m. neerslag, dan blijkt weder duidelijk de invloed van het weer. Bovenstaande cijfers doen zien, dat bij ongeveer gelijke weersomstandigheden het aantal ongevallen toe neming vertoont (Juli) bij betere weersgesteldheid een sterke stijging (Augustus), terwijl het veel slechtere weer in September slechts de vermeerdering, welke de beide andere maanden vertoonen, heeft belet. Het aantal ongvallen van ernstigen aard (dood, ern stig letsel en zware materieele schade) beliep ditmaal 317 tegen 292 in het 3e kwartaal 1931 en vermeerderde dus met bijna 9 pet. De ernstige ongevallen namen dezen keer dus slechts weinig sterker toe dan het to taal aantal en vertoonen in zooverre dus een gunstig beeld, daar de vermeerdering van hun aantal reeds in een reeks van kwartalen die van het totaal belangrijk pleegde te overtreffen. Den dood in het verkeer vonden 10 personen, terwijl 147 ernstige verwondingen opliepen, tegen resp. 16 en 126 in dezelfde periode van verleden jaar. Licht gewond werden bovendien 429 personen, zoodat in het afgeloo pen kwartaal gemiddeld per dag meer dan 6 personen slachtoffer van het verkeer werden, waaronder bijna 2, die ernstig gewond of gedood werden. Onder de slachtoffers waren 74 kinderen in den leerplichtigen leeftijd (6 t.m. 13 jaar), waarvan er 2 werden gedood en 23 ernstig letsel bekwamen, tegen resp. 63, 1 en 16 in de overeenkomstige periode van verleden jaar. 81 POT. DOOR ROEKELOOSHEID VAN BESTUURDERS VEROORZAAKT. Wat de oorzaken betreft blijkt opnieuw de steeds toenemende roekeloosheid van bestuurders van voertui gen: niet minder dan 2078 van de 2550 ongevallen, waarvan de oorzaak bekend werd, werd door overtre ding van de verkeersregelen door deze categorie van weggebruikers veroorzaakt, dat is dus ruim 81 pet. van laatstgenoemd aantal, tegen 1801 an de 2351 of bijna 77 pet. in het 3e kwartaal '31. De voetgangers waren voorzichtiger: zij waren dit keer de oorzaak van 172 ongevallen, zijnde bijna 7 pet. van het aantal, waarvan de oorzaak bekend werd, tegen resp. 229 of bijna 10 pet., in de overeenkomstige période van het vorige Jaar. Van deze 172 waren er 134 het gevolg van verkeerd oversteken, waaruit blijkt, dat, al mogen deze cijfers gunstig zijn, ook de voetganger (meestal zelfs het slachtoffer van zijn onvoorzichtigheid) nog in niet on belangrijke mate tot verbetering van de veiligheid kan bijdragen. De aandacht trekt het feit, dat, niettegenstaande de politie tegenwoordig ook in de avond- en nachturen de snelheid controleert, de verkeersonveiligheid juist in deze uren weder zoo toegenomen is: in die uren be droeg n.1, het aantal ongevallen 402 tegen 256 In het 3e kwartaal '31 Het grootste deel van het aantal, waar mede het totaal aantal ongevallen is toegenomen, n.1. van 136 van de 188, wérd dus in deze urén geconsta teerd Naast de sterke toeneming van het aantal personen auto's trekt bij de ongevallen de niet onbelangrijke ver mindering van het aantal vrachtauto's de aandacht. Laatstgenoemd verschijnsel zal wel het gevolg zijn van de vrij sterke vermindering van het aantal vrachtauto's dat te Amsterdam in gebruik is, hetgeen gebleken is uit de cijfers der wegenbelasting en aan de economi sche depressie moeten worden toegeschreven. Op den dag van vandaag, den 26sten No vember, had voor 120 jaar terug de be ruchte terugtocht van het leger van Napoleon over de Beresina plaats. 26 November 1812. Vreeselijk leed het Fransche leger, sedert Napoleon in September 1812 besloten had Moskou te verlaten om door den barren Russischen winter te trachten Frankrijk weer te bereiken. De meeste ellende en de grootste verliezen bracht de be ruchte overtocht over de Beresina, waar duizenden jon ge mannen van alle naties van Europa het leven lie ten. Alleen reeds het leggen van de pontonbruggen in het ijskoude voor een deel met ijs bedekte water was een bovenmenschelijk werk. In den morgen van den 26en November was men gereed om de schragen uit te zetten. Er zouden twee bruggen worden geslagen, eén voor voertuigen en de andere voor voetgangers en rui ters.' Over 23 schragen werden de beide oevers ver- eenigd. Om vier uur in den middag waren beide brug gen kléar. Dienzelfden dag werd een begin met den overtocht gemaakt De garde te voet opende de eindelooze rij. Door het overtrekken van de wagens stortte om acht uur des avonds een deel van de brug in, weer moesten de pon tonniers zich in het ijskoude water wagen. Na uren werken was de brug weer begaanbaar, 's nachts echter bezweken weer een paar schragen. Op de oevers had men duizenden vuren ontstoken, en vele honderden ongewapenden, die het leger waren ge volgd. Heten het juiste uur om over de bruggen te trek ken. voorbijgaan. Van alle kanten kwamen de Russen opzetten, om de troepen, die reeds over de Beresina waren getrokken, terug te werpen en den overigen den terugtocht af te snijden. Een gedeelte van het Fransche leger onder maarschalk Victor hield zoo lang mogelijk aan den lin keroever stand om de Russen tegen te houden. Twee dagen nadat het overtrekken was begonnen, trok ook hij tenslotte over de rivier, onder een ontzettend ge drang van menschen, paarden en wagens. Honderden verdronken of werden door het geschutvuur der Russen gedood. Den volgenden dag staken de pontonniers, om den vijand in zijn vervolging op te houden, de bruggen in brand; al wie er toen nog niet in geslaagd was, over te trekken, werd gevangen genomen of kwam om. Het juiste getal gevangenen, dat gemaakt werd door de Russen is onbekend, men spreekt van ongeveer acht duizend personen. Na den slag bij de Beresina sleepte het leger zich verder voort, omzwermd door kleine groe pen kozakken op hun watervlugge paarden, vechtend, hongerig en verkleumd ging het voort. Weldra zou de keizer zijn eens zoo trotsche leger in den steek laten... (Vragen en Mededeelingen, deze rubriek betreffende, in te zenden aan den heer K. VAN KEULEN, Lootsstraat 24, Amsterdam. HET OVERWINTEREN EN AAN DEN GROEI BRENGEN VAN BOLLEN EN KNOLLEN. Onder de kamerplanten bevinden zich verscheidene bol- en knolgewassen, die door zeèr schoone bloemen uitmunten. Deze ontwikkelen zich des zomers meestal tot flinke planten. Iu het najaar beginnen ze langzaam te vérdorren, zij worden kleiner en kleiner en sterven ten laatste geheel af De onervaren liefhebber, die wel licht zulk een plant in kaar volle ontwikiceling ten geschenke bekwam, ziet haar tot zijn spijt langzaam achteruit gaan. Hij kan maar niet begrijpen, wat de oorzaak daarvan is, want hij is in de behandeling der plant toch zoo voorzichtig geweest. Ten slotte wordt dan de groote fout begaan, haar weg te werpen. Bol- en knolgewassen, die een volmaakten rusttijd behoeven, toonen al de eigenschappen, die we hier hebben opgesomd. De liefhebber, die dit weet, houdt bij de behandeling dier planten daarmee rekening, met het begin van den herfst, wanneer de nachten koeler beginnen te worden, zullen de In de vensterbank ge kweekte bol- en knolgewassen langzamerhand hun schoonheid gaan verliezen. Man moet nu deze planten haar rusttijd laten intreden, door langzamerhand min der te gaan gieten. De potten worden dus zuiniger be goten dan des zomers en al naar de planten stengels en bladeren verliezen, geeft men minder water, totdat men ten slotte, wanneer zij geheel afgestorven zijn, met gieten ophoudt. Men neemt nu de planten uit de vensterbank en zet ze in den hoek van een koeler vertrek. Na eenigen tijd zal de aarde in den pot geheel uitdrogen, waarop de bollen en knollen er uitgenomen worden. De droge aarde laat zich gemakkelijk uit de wortels schudden, Deze worden dicht bij den knol afgesneden en zoo er zich nog stengels aan bevinden, worden deze diep inge sneden of geheel verwijderd. De aldus schoon gemaakte bollen en knollen worden nu ln een bakje met droog zand gelegd en in een vorstvrije kamer bewaard. Op deze wijze behandelt men de knollen van Bego nia's, Gloxinia's en de meeste Gesneriaceeën, alsmede de bollen van Ismene (Pancratium), Sprekelia (Goud lelie) en verscheidene andere. De knollen van Dahlia's en Canna's, de bollen der Leliesoorten en verscheidene Amaryllissen, laten zich bij voorkeur niet geheel droog overwinteren, zij krimpen dan geheel in en worden waardeloos. Deze planten behandelt men aanvankelijk juist zooals wij daareven vermeld hebben. Zijn zij uit de aarde genomen en schoongemaakt, dan doet men het best ze gedurende naar rusttijd ln een vorstvrijen kelder op slechts even vochtig zand te leggen en gedurende strenge vorst met een oud tapijt of ledige zakken te bedekken. Dergelijke bollen en knollen, die niet geheel droog overwinteren willen, maken het den liefhebber zeker het lastigste, zij rotten gemakkelijk, waarom zij gedu rende den winter geregeld nagezien moeten worden. Het Is dus zaak, ze dan eenige malen stuk voor stuk na te zien; vindt men aan den een of ander een rot achtige plek, dan wordt die met een scherp mesje weg gesneden en het snijvlak goed met houtskool bestrooid. SPARTA—BEVERWIJK Zondagmiddag zal Schagen de gastheer ztfn van Be verwijk, de club die ongeslagen aan den kop gaat van de competitielijst. Gezien de zeer goede prestatie van Schagen, j.1. om Texel met een 30 nederlaag huis waarts te zenden, mag worden verwacht dat Beverwijk wel geducht zal moeten werken, om ongeschonden uit den strijd te komen. Zal Sparta de eer te beurt vallen om Beverwijk in 't zand te doen bijten? Dat niets on beproefd zal worden gelaten van beide zijden, behoeft geen nader betoog. Het zal Zondagmiddag wel spannen op 't terrein aan de Loet- Vergadering van gemeente-besturen en agenten, be- hoorende tot het vaste land van het District Den Helder der Intercomunale Arbeids bemiddeling. Woensdag, 23 November 1932, vergaderde in Hotel Tgesz te Schagen de gemeentebesturen en agenten be- hoorendo tot het vaste land van het District Den Hel der der Interc. Arbeidsbemiddeling. De vergadering was zeer druk bezocht door hee- ren Burgemeesters, Wethouders, Secretarissen en Agenten van tot het district Den Helder behooren- de gemeenten. De Voorzitter, de heer L. Bandsma, opende de ver gadering en deelde mede, dat de Commissie steeds werkzaam is geweest arbeiders te plaatsen en ont slag zooveel mogelijk te voorkomen. In veel gevallen heeft de Commissie succes gehad. Vele Burgemeesters hadden echter te groote verwach tingen van de Commissie en dikwijls bereikte spre ker verzoeken om arbeiders te plaatsen. Dit was slechts enkele malen mogelijk. Niet vergeten moet worden, dat de Commissie eerst werd benoemd, toen de kans om arbeiders te plaatsen, reeds voorbij was. De Commissie heeft er verder bij de Provinciale Waterstaat te Haarlem op aangedrongen zoo spoedig mogelijk met de kanaalwerken te beginnen. Mede gedeeld werd echter dat een nieuwe begrooting, waarbij rekening is gehouden dat het werk bij wijze van werkverschaffing werd uitgevoerd, is opgemaakt. De gemeenten welke een gesubsidieerde steunrege ling hebben, zullen dan in de gelegenheid worden gesteld arbeiders te plaatsen bij deze werken tegen een door de Regeering vast te stellen loon. Voor elke gemeente zal dan tevens worden be paald welk percentage (25 tot 75 van het loon voor rekening der gemeente zal komen. Het gevolg hiervan zal dus zijn, dat de gemeenten eerst een -belangrijk bedrag aan subsidie hebben ver leend en nu nog een belangrijk deel van de loonen der arbeiders zullen moeten betalen. Bij de gehouden besprekingen is er steeds op ge wezen, dat wel is aangedrongen om hét werk door handenarbeid te laten verrichten, maar niet om het bij wijze van werkverschaffing uit te voeren. Op het moment is het nu zoo, dat do aanvang van het werk voorloopig is uitgesteld tot een beslissing hieromtrent is genomen. De Commissie heeft nu overwogen of het wensche- lijk is deze zaak te laten loopen of zich hiertegen te verzetten. Zij is van meening, dat alles moet worden gedaan om te voorkomen, dat de werken bij wijze van werkverschaffing worden uitgevoerd. Vele aanwezigen spraken hun teleurstelling uit, dat deze aangelegenheid deze wending heeft genomen en wenschte krachtige maatregelen om te voorkomen, dat de werken bij wijze van werkverschaffing zenden worden uitgevoerd. Na breedvoerige discussie werd met algemeene stemmen besloten vanuit deze ver gadering het volgende telegram te zenden aan Hee- ren Gedeputeerde Staten der provincie Noordholland en een onderhoud aan te vragen. Heeren Gedeputeerde Staten provincie Noordholland. Haarlem. Gemeentebesturen behoorende tot het vaste land van het district Den Helder der Interc. Ar beidsbemiddeling, in vergadering te Schagen bij een, verzoeken Uw College met den meesten drang de werken verbonden aan kanaal Stolpen- Kolhorn niet uit te voeren bij wijze van werkver schaffing. Dringen echter er ten sterkste op aan de wer ken zoo spoedig mogelijk te doen aanbesteden en aanvangen en verzoeken Uw College hierom trent aan een Commissie uit deze gemeentebe sturen a.s. Woensdag een onderhoud te willen toestaan. De Commissie uit de Gemeentebesturen, L. BANDSMA, Den Helder. P. A. SMITS. K. BREEBAART. G. J. LOVINK D. BREEBAART. J. CÜRNEL1SSEN. Tevens werd met algemeene stemmen de heer Cor- nelissen, burgemeester der gemeente Schagen. aan de Commissie toegevoegd, die de benoeming aan neemt. Hierna werd besproken de werkverschaffing in de Wieringermeer, waarbij langdurig werd gediscus sieerd over de uit te betalen loonen bij de diverse werkverschaffingen in clen kop van Noord-Holland. Over het algemeen was men van meening, dat de uitbetaalde loonen te laag moeten worden geacht. Nadat de Voorzitter nog de aandacht vestigde op eenige belangrijke bepalingen uit de Arbeidsbemid- delingswet 1930 en na beantwoording van eenige ge stelde vragen, omtrent toepassing en uitvoering der verschillende steunregelingen, werd deze vergade ring gesloten. „Het Congres danst". De film „Het Congres danst", die het thea ter Royal deze week zijn bezoekers aanbiedt, heeft reeds een ware zegetocht door de verschillende thea ters in ons land gemaakt. En geen wonder! De faam was deze film vooruitgegaan en 't oude Wienerlied „Das muss ein Stück vom Himmel sein", was door radio en gramofoon al even bekend eeworden als „Das gibt's nur einmal". Het is een film vol humor en ironie, een operette der zich amuseerende diplo maten, van zoete liefdesavonturen, van Weensche café-tuintjes, waar Czaren zich incognito vertoonen. Deze Ufa-fiim, welke door Erik Charell geregis seerd werd en waarin Conrad Veidt, Lilian Harvey, Willy Fritsch en Lil Dagover de hoofdrollen vertol ken, is een der beste van dit seizoen en zeer zeker voor het genre: operette-film. Het dansende congres is het groote congres in 1815 te Weenen gehouden, toen Napoleon op Elba was gevangen gezet. Hier werd over het lot van Europa heslist door vorsten en diplomaten; maar de balzaal en het vroolijke Weensche leven trokken de leiders van Europa meer aan dan de congreszaal. De heerschzuchtige en sluw- diplomatieke vorst Metternich profiteert hiervan en bevordert het „dansen" om zoodoende zijn plannen door te drijven. Dit diplomatieke gedoe is overi gens in de film de aanleiding tot èn de entourage van een liefdeshistorietje tusschen den Russischen Czaar en een Weensch verkoopstertje. Het verhaal in de film is simpel, maar er is met de grootste toe wijding iets bijzonders van gemaakt Dat „bijzondere" schuilt nu niet direct in verrassende f'imische vond sten, maar in de wijze waarop deze film grootsch, maar allerminst protserig werd geënsceneerd. De re- EEN AFSCHEIDSGEDICHT. Woensdag-namiddag hebben de „5e-jaars" van de Landbouwhuishoudschool te Schagen, zooala reeds ln ons Donderdagnummer gemeld, af scheid genomen van onderwijzend personeel en medeleerlingen. Bij deze gelegenheid heeft een der afgestu deerden het volgende, door haar zelf gemaakte gedicht, dat het bovenstaande opschrift droeg, voorgedragen. Dit ls dan nu de laatste dag, Van vyf gevloden jaren. Een afscheidsdag met vroolijltheid en lach, Die ons geheugen steeds zal bewaren Als het klinkend slot van een heerlijken tijd, Van een lustrum van gezelligheid, Van intiem en leerzaam samenzijn. Van geestige uitvallen en meisjesgijn; Van jaren gekokker, gebrader, genaai, Ook al was 't resultaat niet altijd even fraai. We leerden hier spelend het wasschen en strijken, Ja alles wat er in een huishouden komt kijken. Theorie en Praktijk gingen hier steeds te saam We leerden de Economie te verstaan. Het efficiënt werken van lichaam en geest. Dat bracht men ons bij, dat is nu geweest. Nu komt er het Leven als een storm op ons aan, Onstuimig en wild onze vloot uiteenslaan. Maar elk onzer scheepjes is goed toegerust, En zal er dus varen, van kracht-zelfbewust. De èèn is een kruiser, de andeT een jacht. Een derde een boot, zwaar met lasten bevracht Een vierde een sleepboot, zwaar zuchtend en [zwoegend. Vijf vaart naar de Noordpool, en kraak ln zijn [voegen Als pakijs dreigend het scheepje komt knellen. Een zesde glijdt kalmpjes langs Hollandsche [slooten, Over dommelende plassen met rust overgoten. Elk in zijn soort is met zorg opgebouwd, Dat was aan de werf heel goed toevertrouwd. In vijf Jaar van kiel, naar de romp, tot de [mast met tuigage, Naar 't zelfde prinelp, maar diverse pluimage. Na drie jaar van bouwen, aan 't eind der vacantle, Toen werd er geschreven in het boek van absentk, Een plaats op helling was ledig gebleven Daarover werd treurend het rouwkleed geweven. In ondoorgrondelijk oordeel had God er genomen. De schoonste fundatie tot een nog schooner leven, Dat schip zou nooit dobberen op Aardsche [stroomen, Het verdween naar daarheen, vanwaar niets [terugkeert. Naar 't Hemelsche Rijk, door God zelf beheerd. Dan voelt men zich klein op ons Aardbolletje hier. Dan heeft niemand behoefte aan wuftheid of zwier; Dan begrijpt men, dat in 't Oneindig Heelal, Een Kracht of een Macht is. op Aard. overal. Regeerend met wetten, onbevattelijk voor menschea, Werkend langs lijnen, die wij soms verwenschen. Geen willekeur kan men verwachten van 't Iets, Waarvan we weten zoo goed nog als niets. 't Geeft ons een doel of minstens een streven. Waaraan we onze gaven feehooren te geven. We..kunnen, zoo .nuttig ons Iwen feesteden, Maar daarvoor ls noodig de kennis van heden; De kennis van wat er voor ons. voor ons ls [verricht. Van wat er zooal s' menschen geest heeft verlicht. Wij weten nu meer dan 't vorig geslacht. Er is thans zooveel waar zij nooit aan dacht. Wij hebben te dragen der eeuwen besohaving, Want we zijn er één schakel ln de menschelijke [ketting, Dia zich slingerd uit oertijd, van oorlog naar [vrede, Langs Mars en langs Christus, naar [Schoonheid en Rede. Wij moeten nu vormen een volgende schakel Aan dee'z machtige keten van 't menschelijk [mirakel: Nog ruimer van blik, nog schooner van geest, Gelukkiger dan menschen ooit zijn geweest Daarom aan den arbeid met ons jeugdig vuur, Ploegend en zaaiend, elke dag en elk uur. NELLY WEZEL MOEDERS. Voedt Uw kinderen op in de Vredesgedachli Laat Uw kind niet spelen met oorlogstn|l Koopt geen oorlogsspeelgoed. Sociaal-Democratische Vrouwenctó pisseur heeft de sfeer var de operette in allo opziet ten zuiver gehouden en tegelijkertijd heeft hij éi sfeer van het „Wiener Leben" in al zijn charme ei licht tintelende romantiek verwezenlijkt. Ieder» scène en er zijn er vele is als een behoor# gracieus lichtvoetig vers. Een groot aantal spelers en figuranten; een prachtige, maar verfijnde aan- klecding, maken de illusie die deze film wil opwek ken, volmaakt. Wat er is van de scènes bij „Heu- rigen", waar de oude Weensche liederen en de Weensche liefde zich aan elkaar warmen, is gemaakt is ronduit prachtig; en de tocht van Christel, bet verkoopstertje, naar haar villa, is één leehende Mei- tocht. En dan zijn er nog tal van kostelijke scènes, waarin Otto Wallburg als adjudant van dn Czaar, t-n Adele Sandrock, als een vorstin, bijzonder op dreef zijn. Het gaat alles in 'n vlot, pakkend tempo; regie» spel en de muziek vormen één geheel: een volmaakte Wiener Walz. De vertolkers van de hoofdrollen zijn in deze film ook op hun best. Conrad Veidt speelt den sluwen-diplomatieken vorst op een bijna mar kante wijze; Lilian Harvey maakt van het leven dige, romantische verkoopstertje iets bijzonder goeds: tintelend, vlot en charmant; en Willy Fritsch heeft van zijn Czaar een bekorende minnaar gemaakt. POSTERIJEN. De Directeur van het P.T.T.-kantoor te Schagen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het kan toor aldaar op Zon- en Feestdagen van 89 gesloten zal zijn voor Post zaken. Openstelling Telegraaf en Telefoon 89 en 13—1* blijft gehandhaafd. BUBGERWOONHUIS VERKOCHT. Ten verzoeke van dé erven Th. Kuiper werd Donder dagavond in café „De Gouden Engel" van den heer K. Boontjes, door Notaris H. de Boer te Hoogwoud, pu bliek verkocht een huis en erf. aan den Stationsweg no. 73, groot 1.86 are. In bod gebracht op f 2950, werd het op f 60 gemijnd' zoodat voor f 3010 eigenaar werd de heer Jb. van der Oord, Nesdijk, alhier.

Schager Courant | 1932 | | pagina 10