Arrondissementsrechtbank te Alkmaar Radioprogramma OOGONDERZOEK-IN RICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C.VAN GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGEZIJDE B40. TEL. 26. SC.HAGEN. OOGONOERZÓEK GEHEEL* GRATIS. der schoolschoonmaaksters zou daardoor kunnen ver vallen, benevens een deel der kosten voor de groote schoonmaak, terwijl ook de schoolschoonmaaksters niet 's morgens behoefden terug te komen om het gymnastieklokaal schoon te m^ken. Burgemeester en Wethouders zullen zeer zeker rekening houden met het gevoelen der Commissie, doch meenen te moeten ontraden dit nu reeds vast te leggen en wenschen eerst af te wachten hoe de werkzaamheden straks na gedeeltelijke ontlasting door overdracht van een gedeelte der wegen zich doen aanzien. Voorzitter zegt. dat wel gedacht is aan de moge lijkheid ora den wergwerker op te dragen de zorg voor de straatverlichting en het onderhoud van be paalde tuinen. Bovendien wordt naar andere moge lijkheden uitgezien. De heer Kamp merkt op zich er noode bij neer te zullen leggen. De werkzaamheden zijn steeds cor rect verricht en nu zou zoo iemand aan den kant gezet worden voor iemand die in vasten dienst is. Daarmee kan spr. zich niet vereenigen. Wat betreft de tuinwerken: een vakman zou op zij gezet wor den en dit lijkt spr. ook niet goed. Voorzitter deelt, mee, dat met tuinwerk niet wordt bedoeld het snoeien en andere werkzaamheden, die vakkennis vereischen, maar maaien. Over het werk van den heei: Molenaar is Voorzitter zeer tevreden, maar het gaat hier om een besparing, dat dient niet vergeten te worden. De wegwerker heeft bovendien een 8-urigen werkdag en het opsteken van de straat verlichting is na zijn diensttijd Er zal dan een nieu we regeling moeten worden getroffen. Zoo ook is spr. zeer tevreden over het werk van de schoolschoon maaksters. De heer De Pree zegt, dat de wegwerker in vasten dienst is. Over de werkzaamheden is men inderdaad zeer te vreden, maar 't gaat toch niet aan een los arbeider aan te houden en iemand die in vasten dienst is, te ontslaan. Voorzitter wil liever de besprekingen staken en zal er in comité meer over mededeelen. Aldus wordt besloten. Volksonderwijs. De Commissie zag gaarne op dezen post niet de in die mate voorgestelde vermindering toegepast, doch het subsidie van volksonderwijs bepaald op f200. en het subsidie voor de reisjes der leerlingen van de school voor U.L.O. bepaald op f 125.— terwijl de Commissie het op prijs zal stellen dat er pogingen worden aangewend bij de buitengemeenten om een bijdrage in die kosten voor kinderen uit hun ge meente. Met verhooging der subsidiebedragen voor school reisjes kunnen B. en W. zich vereenigen. Het vragen van bijdragen in de kosten van school reisjes vóór de U.L.O. leerlingen aan de buitenge meenten meenen zij echter te moeten ontraden, ge zien hei belangrijke hooger bedrag aan schoolgeld dat straks zal moeten worden betaald. De raacl gaat met het voorstel van B. en W. ac- coord. Van de bijzondere scholen. In de Commissie werden aanvankelijk bezwaren geopperd tegen dezen post, doch waar elk geval af zonderlijk door den Raad zal worden beoordeeld, wordt deze post gehandhaafd. Daaruit mag echter niet worden afgeleid dgjt meerdere, leden der Com missie daardoor hun beginsel om geen uitgaven voor het bezoeken van bijzondere scholen toe te staan prijs geven, doch dezen post alleen wen schen beschouwd te zien, om voor het geval de ge meente tot dergelijke uitgaven genoodzaakt worlt, gelden beschikbaar te hebben. B. en W. hebben met belangstelling kennis geno men van het gevoelen der Commissie. De begrooting van het. Algemeen Burgerlijk Arm bestuur en de begrooting der Gasfabriek, hebben geen aanleiding gegeven tot het maken van opmer kingen. Voorgesteld wordt: De gemeente-begrooting vast te stellen: gewone dienst in ontvang op f 102.693 65, in uitgaaf op f 102.693.65; kapitaaldienst in ontvang op f26.513.11, in uitgaaf op f 26.513.11 De begrooting van het Algemeen Burgerlijk Arm bestuur goed te keuren in ontvangst op f 12.742.73, in uitgaaf op f 12.742.73. De begrooting der Gasfabriek goed te keuren: ge wone dienst in ontvangst op f 48.348.36, in uitgaaf op 148.348.36; kapitaaldienst is ontvangst op f22.697, in uitgaaf op f 22.697. De heer Dekker zegt bij de bestudeering van de begrooting en bij de behandeling in de commissie te hebben kunnen waarnemen, dat vooral op de uit gaafposten zonder uitzondering door B. en W. zui nigheid is betracht. Er is gestreefd om er zoo zuinig mogelijk te komen. Daarvoor wil spreker het college van B. en W. dank zeggen. Een en ander wijst op een goed beheeren. De heer Van Wijk onderschrijft de woorden van den vorigen spreker. De heer Kamp is het er mee eens; alleen met het punt verhooging van belasting kan spreker zich niet vereenigen. Spreker wil nogmaals waarschuwende woorden laten hooren. De belastingen zijn zeer hoog en men dient er op te rekenen dat die gelden lang niet zullen binnenkomen. Velen kunnen dat niet be talen. Subsidies. De navolgende verzoeken zijn ingekomen om sub sidie: Winkels Harmonie f100. Commissie voor de Malariabestrijding f 18.18. Afd. Winkel van het Centraal Genootschap voor kinderherstellings- en vacantiekolonies f75. Schager Handeldrijvende- en Industrieele Midden- et andsvereeniging f10. N.H. Vereen. „Het Witte Kruis'', ten behoeve der ontsmettingsinrichtingen f 25. Algemeene Ned. Wielrijdersbond f25. Vcreeniging tot bevordering van het vakonderwijs in Westfriesland f 15. Pluimveevereeniging f 10. Nederl. Vereeniging tot afschaffing van alcohol houdende dranken (afdeeling Winkel) f 10 Gemengde Zangvereeniging „West Frisia" f50. B. en W. stellen voor, op deze verzoeken gunstig te beschikken. Aldus geschiedt. Een verzoek van de Afd. Alkmaar van het Ned. Genootschap tot zedelijke verbetering van gevange nen om subsidie. B. en W. stellen voor, op het verzoek afwijzend te beschikken. De heer Van Wijk wil naar aanleiding hiervan een en ander opmerken. Inderdaad is de post sub sidieverlening op een hoog peil gekomen, maar dat aan deze vereeniging geen subsidie zal worden ver leend, zou spreker toch spijten. Er gaat veel nut van uit en die f5.subsidie zal geen bezwaren geven. Voorzitter merkt op, dat de aanvragen steeds tal rijker worden. Eens moet worden gestopt. Het gaat hier niet om de som gelds, maar eer om het karakter. Spreker is het er mee eens, dat het een belangrijke zaak is, die veel nuttig werk doet. Maar de com- missie-Welter knijpt er al in af en zal nu de gemeen te wél kunnen subsidieeren? De heer Van Wijk blijft vóór subsidieverleening. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met de aanteekening dat de heer Van Wijk vóór subsidie is. Daarna wordt de gemeentebegrooting vastgesteld. Evenzoo de begrooting voor het Alg. Burg. Armbe stuur. Hier spreekt Voorzitter woorden van waardeering tot het bestuur en spreekt den w-^isch uit, dat het Burg. Armbestuur het met de financiën zal weten te vinden. De begrooting van het Gasbedrijf wordt zonder be zwaar eveneens vastgesteld. Voor de rechtbank te Alkmaar. Het Gemeentebestuur van Alkmaar vraagt aan een door hem aan de regeering gezonden adres voor behoud van de rechtbank, adhaesie te betuigen. Bè en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen. Aldus wordt besloten. Het Kantongerecht te Schagen. Het Gemeentebestuur van Schagen vraagt aan een door hem aan de regeering gezonden adres te gen opheffing van het kantongerecht, adhaesie te betuigen. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen. De Raad verklaart zich vóór adhaesiebetuiging. Districtsschoolartsendienst. In de laatste jaren worden regelmatig pogingen aangewend om te komen tot een Districtsschoolart sendienst, waarvoor dan ten slotte deze gemeente zou komen te behooren tot het District Hoorn. De opzet daarvoor, zich uitstrekkend tot een groot aan tal gemeenten, waarin plaats zou zijn voor 2 school artsen, kon geen doorgang vinden wegens onvoldoen de deelname. Het Gemeentebestuur van Hoorn meent echter dat met die gemeenten die zich hadden bereid ver klaard, met die gemeenten die hun houding nog niet definitief hadden bepaald een district te kun nen vormen, waarin een zoodanigen dienst moge lijk is, als met één schoolarts genoegen wordt ge nomen. Sluit ook Winkel daarbij aan, dan zullen de kosten vermoedelijk f220.— per jaar bedragen. B. en W. meenen, hoe sympathiek zij ook staan tegenover de instelling van dit instituut, de toestand thans niet van dien aard is. om de gemeente weder te verbinden voor een jaarlijksche uitgave van f220 en stellen voor alsnog niet tot deelname over te gaan. Met het voorstel van B. en W. gaat de Raad ac- coord. Hierna volgt de rondvraag. De heer Dekker zag gaarne in de Zoutkaag tus- MEERVOUDIGE STRAFKAMER. ZITTING VAN DINSDAG 29 NOVEMBER. EEN AFLEGGERTJE VAN DEN POLITIERECHTER OPNIEUW AANGEPAST! Op de politiezitting van 12 September verscheen onder meer de arbeider Simon G. te Grootebroek, die verdacht werd te Wervershoof gedurende het loopen- de kalenderjaar zich wederrechtelijk te hebben toe geëigend een schrobzaag en 'n beitel. Gevorderd werd f 25 boete of to dagen, doch de politierechter leek er niet op gecharmeerd hier een uitspraak te geven en denkende aan het klassieke spreekwoord: Tres fan- c-unt collegium, 3 weten méér dan éen, verwees hij het schijnbaar onbenullige zaakje naar de meervoudi ge strafkamer.; Verdachte, met een baard van 6 da gen, verklaarde heden de schrobzaag in een schuur en de beitel in een sloot te bebben gevonden. Zijn vir tuositeit in het vinden zou hem in aanmerking kun nen doen komen voor opvolger van den Spaanschen schatgraver. De voormalige eigenaar van de schrobzaag en bei tel, de heer J. Vleugel, werd heel intiem gehoord, zelfs de voornaamste belanghebbende, de Ietwat doove ver dachte, had er niets van verstaan. Hij verklaarde, nader op de hoogte gesteld, dat hij de zaag nimmer had gebruikt. Tegen den getuige Wink had ver dachte gezegd, dat hij de zaag had gekregen, dus dat klopte ook slecht, om in, timmermanstaal te zeggen. Wink, die gewoonlijk gereedschappen vijlt, had de zaag gekregen van verdachte, om bij te vijlen en hem toen opmerkzaam gemaakt, dat dit stuk gereedschap gemerkt was J. V. Een aanweeige schroevendraaier was het eigendom van den heer J. Ruiter. Na een passende inleiding meende de Officier te moeten requireeren f 40 boete of 40 dagen, met welk bedrag de collectie oud ijzer best betaald wa®. Verder volgde nog een uitvoerig oratio pro domo van den verdachte, die met den Officier niet accoord ging. EEN WETTELIJK GEDISQUAUFTCEERDE AUTOBUSDIENST. Op 18 Juli stond terecht voor den Kantonrechter te Alkmaar de 56-jarige ondernemer van een autobus dienst Egmond aan ZeeIJmuiden, Cornelis de G., wo nende te Egmond aan Zee, ter zake het geïncrimineer de feit, dat hij zonder de vereischte vergunning de autobusdienst, hierboven aangeduid, had uitgeoefend. De heer de Gr. ontkende echter het ten laste geleg de. Hij was in 't bezit van een zomervergunning sinds 30 April 1923 en het vervoer betrof voornamelijk vls- schers. Het was hoofdzakelijk concurrentienijd, die hem voor den strafrechter had gebracht. In zijn- nadeel werd verklaard, dat verdachte een geregelde dienst onderhield en was geconstateerd dat ook andere passagiers dan visschers, gelegenheid kre gen om mee te rijden. Derhalve kwam de heer de Gr. in den hoek te staan en werd hij veroordeeld tot f 40 boete of 30 dagen hechtenis. Van dit vonnis, dat hem reeds direct zeer duidelijk tegenstond, kwam veroordeelde in hooger beroep en werd heden de zaak door de meerv. strafkamer nog eens dik overgedaan. Want de opposant werd verdedigd door mr. R. Heenk van Amsterdam en deze jurist had de heeren Zwart, Schol, Krab en Gouda als getuige a décharge doen dagvaarden. Na het verhoor van deze brigade, uiteraard weinig interessant, lanceerde de heer Oifficier zijn uitvoerig requisitoir, vermeende dat géén geregelden- dienst werd uitgeoefend, kon dus de dicissie van den Kantonrechter niet onderschrijven en concludeerde vrijspraak wegens voldoend bewijsgebrek. Mr. Heenk hield daarop zijn pleidooi, tot kennelijk genoegen van den president, waarin hij natuurlijk ten slotte met den Officiere in één schuitje terecht kwam. Met den Officier deelde verdediger, dat een geregelde en geconcessioneerde dienst voor de trawlervisschers waardeloos was. De 23-jarige land- en tuinbouwer Nic. Fred. S. uit Lutjebroek was door den Kantonrechter te Hoorn tot 15 pop boete of 15 dagen veroordeeld, omdat hij op 3 Juli in zijn schuitje had vervoerd eenige wilde eenden, hetwelk door den rijksveldwachter was geconstateerd De heer S. kon zich met deze uitspraak niet vereeni gen en had zoo mogelijk een meer welgevallig vonnis van de meervoudige strafkamer trachten uit te lok ken, door in hooge beroep te komen. Maar de Officier gaf hem dienaangaande niet veel troost en requireerde bevestiging van het gewezen vonnis. Uitermate voldaan over het onderzoek in hoo ger beroep scheen de opposant niet te zijn. toen het oogenblik van vertrek was aangebroken. DE BUITEN-WETTELIJKE LANGE JUFFERS VAN WESTERLICHT VERSCHENEN OPNIEUW TEN TOONEELE. De uit een schijnbaar onbeduidend overtredings zaakje, dat op 22 April door den Kantonrechter te schen de perceelen 1 en 2 een looppostje geplaatst. Zooals de toestand er thans is kan het niet meer. Voorzitter zegt dat er in zal worden voorzien. Een muisje met een staartje. Dan brengt de heer Dekker een kwestie ter sprake, die vérstrekkende gevolgen kan hebben. De vorige week Donderdag moest spreker voor dienst wezen bij de familie R., wonende aan een der buitenwegen der gemeente. De deur werd geopend door een ge heel ontkleed manspersoon, die bovendien in een toe stand verkeerde, dat de reinigingsdienst er wel werk kon vinden. 't Is een oude historie en bij de raadsleden en po litie wel bekend, maar de vele vermaningen schij nen niets te hebben geholpen. Bedoeld persoon is diep gezonken en 't ergste is, dat hij zich ook onge kleed naar buiten begeeft, waar kinderen passeeren. Waar de toedracht der zaak bij de autoriteiten wel bekend is, wil spreker het bij deze mededeeling laten. Voorzitter zegt kort te kunnen zijn in zijn ant woord. De maat is vol. Nu zullen er maatregelen worden genomen die niet malsch zijn. Bedoeld per soon heeft genoeg verstand om te weten dat dit niet raag en hij zal voor zfjn handelwijze wel worden aangepakt. Niets meer aan de orde zijnde, sluit Voorzitter deze bijeenkomst met een woord van dank aan den Secretaris voor de keurige samenstelling der begroo ting en de leden voor de zakelijke wijze waarop de agenda van deze belangrijke raadsvergadering is af handel d. Alkmaar werd behandeld tegen den vrachtautochauf feur Maarten R. uit Wognum, geboren muis bleek in het bezit te zijn van een abnormaal langen staart en mr. de Groot, wiens juridischen bijstand was ingeroe pen, verzuimde niet, dat staartje met bijzonder zorg te koesteren en te ontwikkelen. Het betrof aanvankelijk een overtreding van de motor- en rijwielwet, het ver voeren van te ver uit den auto stekende stijgerpalen, waar de veiligheid van het verkeer door in gevaar werd gebracht en geconstateerd door chef Wijnberg op 25 Mrt. op den dijk te Alkmaar. Deze verkeersspecialist gelastte toen aflading van het ongewenschte vracht je. dat zou geschieden op den Hoornschen weg bij café de Boer, doch alstoen werd eensklaps niet aan die lastgeving voldaan en reed de chauffeur ook nog de kostbare gemeentefiets, die de agent Heljdenrijk, be last met het toezicht op de aflading, ter waarschuwing om het politioneel bevel niet te saboteeren, voor den auto had geworpen. Natuurlijk werd van dit strafbare feit, te rangschikken onder artikel 184 wetb. v. straf recht de noodige notitie genomen, maar de behande ling getraineerd tot de chauffeur definitief zou zijn berecht ter zake de overtreding, waarvoor de Kanton rechter hem bij schriftelijk vonnis had vrijgesproken. Tegen welk vonnis de ambtenaar in hooger beroep kwam .Deze zaak dan werd beden in hooger beroep behandeld en had de actieve verdediger, die slechts subsidiair voor honorarium pleit maar de rechtsbe langen in de eerste plaats wil handhaven, een pa- trouile van niet minder dan 6 getuigen a decharge, uit alle hoeken van het arrondissement, naar het too- neel van den juridischen strijd laten opmarcheeren! De finesses dezer materieel en spreekwoordelijk stof- opjagende zaak hebben we alreeds bij verschillende gelegenheden gereleveerd, we kunnen ons dus in dit opzicht beperken. Door appellant werd als in eerste instantie ontkend, dat de lading motief zou hebben kunnen geven tot een bekeurig. De heer Wijnberg volhardde eveneens bij zijn proces-verbaal en bij vroegere afgelegde verkla ringen. De lading stak achter 2 M. 90 en vóór 2 M. 70 uit, terwijl de geoorloofde lengte was 2 Meter. Appellant ontkende dat Wijnberg hem met die bij zonderheden in kennis had gesteld. De President merkte hem op. dat het zijn plicht was geweest hiervan nota te nemen. Ook de agent had later de palen vooruitstekend gemeten. Het resultaat was, dat 1 paal uitstak 3 M. 10 en de anderen 2 M. 80 of daaromtrent. Voorts werden gehoord twee oude bekenden. Ten eerste de heer v. Riel, die destijds werkzaam was aan den bouw van „Westerlicht". De heer v. Riel had de verschillende benoodigde palen geleverd voor het stei- gerwerk. Voorts de heer Idema, brugwachter, welke verklaarde dat naar zijn meening de lading roekeloos was opgeladen. Bij meting was de lading achter uit stekende 2 M. 70 en voor 1 M. 80. Vervolgens werd respectievelijk het half dozijn ge tuigen a déoharge gehoord. In de eerste plaats de heer F. Roemer, vader van appellant. Zwager Manshanden had de palen opgeladen. De oude heer Roemer beweer de dat agent Heijdentrijk de palen niet had gemeten. De heer G. Schekkerman, als belangstellend toeschou wer, had het geheele emotievolle geval meegemaakt en had Wijnberg zien meten. D lading was volgens Schekkerman niet gevaarlijk en aflading was onnoo- dig hinderlijk voor den bestuurder. Hij had over die zaak ook nog een ingezonden stukje in de Alkm. Crt. geplaatst. Heijdentrijk had de palen bij café De Boer niet gemeten. De melkrijder Jac. Klaver uit Heerhu- gowaard schatte het uitsteken echter beneden 2 en achter 'n halve meter. De vrachtrijder Simon Modder uit de Langereis, gem. N. Niedorp. schatte ook de lengte die uitstak, minder. Ten slotte verscheen de vrachtrijder Dirk Jonker uit N. Niedorp met hetzelfde relaas. Hij beweerde zelfs dat de palen voor heelemaal niet uitstaken. De heer officier, het kleine feit en de zelfs belangrijke gevolgen uitvoerig stlpuleerende, refereerde zich volko men aan de waarnemingen van hoofdagent Wijnberg, en Idema, den brugwachter en requireerde vernietiging van het vrijsprekend vonnis en veroordeelde tot t 35 boete of 35 dagen hechtenis. Hierop kreeg Mr. de Groot gelegenheid tot het houden van zijn breed opgezet en met overtuiging uitgesproken bétoog en waarin hij verklaarde zich niet te kunnen stellen op het standpunt yan den officier, die niet twij felde aan de onveilbaarheid van de Alkmaarsche politie. Pleiter trachtte voorts door het aanhalen van een ar rest van den Hoogen Raad als anderszins aan te too- nen, dat hier geen strafbaar feit was gepleegd en do vrijheid en veiligheid van het verkeer niet in gevaar waren gebracht, en de omschrijving van de dagvaarding dienaangaande onvoldoende moet worden geacht. Pleiter kwam ten slotte tot de conclusie, dat het be wijs niet wettig en overtuigend was geleverd en 'vrij spraak zou moeten volgen in overeenstemming met het vonnis van den kantonrechter. Na de hiervoor zeker onvermijdelijke re- en dupulek werd de behandeling der zaak gesloten en de uitspraak bepaald op a.s. Dinsdag. VRIJDAG 2 DECEMBER. HILVERSUM (29fl M.1 V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Mor.' gen-wijding; V.A.R.A.: 10.15 De Notenkrakers; ll.is On-! ze keuken, door P. J. Kers; 11.45 Franiz Niehuys draagt! voor; A.V.R.O.: 12.00 Avro-kleinorkest o.l.v. Nico Treej 2.00 Causerie door Jhr. Dr. V. H. v. d. Bergh; 2.30 Avr®. kamerorkest o.l.v. Louis Schmidt en gramofoonmuziek VAR.A.: 4.00 Kleinorkest o.l.v. Paul Duchant; 4.50 sohooltijd; 5.80 Vara-kleinorkest; 6.00 Gramofoonmuziek 6.15 Orgelspel door Johan Jong; 6.40 Van leed en strij; van hoop en .geluk in Sovjet Rusland; 7.00 Flierefluj.; ters o.l.v. Hugo de Groot, met zang van Leo Fuld; V.p, R.O.: 8.00 Cursus catechisatie; 8.30 Concert; 9.00 Cu-, sus; 9.30 Concert; 10.00 Ned, Chr. Persberichten; 10$ Vaz Dias; 10.15 Lezing; 10.45 Gramofoonmuziek; R.A. 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 Ui K.R.O.: 8.00 Morgen concert; 10.00 Gramofoonmuziek 11.30 Ziekenhalfuur en ouden van dagen; 12.00 Politij.' berichten; 12.15 Lunchconcert door K.R.O.-extet; ig Verzorging zender; 2.00 Solistenconcert: 4.30 K.RJ, orkest o.l.v. Marinus van 't Woud; 6.15 Welsprekend door A. Vogel; 6.45 Gramofoonmuziek; 7.10 Van vr^ de landen en volken. Mr. H. J. A. Son; 7.30 Politik richten; 7.45 Gramofoonmuziek; 8.00 Prive-secretan* blijspel In 3 bedr.; 9.30 Vaz Dias; 9.45 K.R.O.-orkest ol Johan Gerritsen; 11.00 Gramofoonfuziek. BRUSSEI. (509 N 12.20 Concert: 1.30 Gramofoonmuziek; 5.20 Conctr 8.20 Idem; 10.30 Gramofoonmuziek. RALTTNDBORO (1153 M 12.05 Strijkorkest; 2.20 Omroeporkest; 7.30 Concw+I 8.35 Dansmuziek. BERLIJN (419 3U 6.25 Concert; 8.30 Concert; 10.00 Liederen. HAMBURG (372 Hij 1.30 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 5.15 Gramofoo:-! muziek; 5.30 „Spione", spel in 1 bedrijf; 9.50 Concert;! KONIGSWUSTERHAÜSEN (1635 Mjl I.20 Gramofoonmuziek. LANGENBF.RG (472 M.1 II.20 Populair concert; 7.20 Dansmuziek; 8.20 Con cert; 9.50 Dansmuziek. DAVENTRY (1554 M.1 12.20 Orgelrecital; 1.05 Concert; 3.20 Schoolconcert; 5.05 Daneorkest; 10.20 Sonaterecital; 11.20 Dansmuziek PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 7.50 Concert; 9.00 Muzikaal- en litterair halfuur. PARIJS-RADIO (1725 Ml 8.05 Gramofoonmuziek; 12.50 Concert; 9.05 Pianoreci tal; 9.50 Gramofoonmuziek. MILAAN (331 Slj 7.45 Gramofoonmuziek; 8.05 Concert; ROME (441 M.) 8.05 Concert; 9.20 Concert. WEENEN (517 M.) 7.20 Opera; 10.00 Dansmuziek. WARSCHAU (1412 M.) 5.20 Concert; 7.35 Symphonieconcert; 10.20 Dansmu-1 ziek. BEROMUNSTEB (46a K\ 8.35 Concert; 9.00 Populair concert; ZATERDAG 3 DECEMBER. HILVERSUM (296 M.) VARA: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Mof genwjjding; VARA: 10.15 Uitzending voor de arbei ders in de continubedrijven; 12.00 De Notenkraker! o.l.v. Daaf Wins; 2.00 Verzorging zender; 2.15 Gramo foonmuziek; 2.50 Lezing; 3.10 andoline-ensemble o.l.v. Joh. B. Kok; 3.50 Beoeefnlng der huismuziek: 4.30 Uit de Roode Jeugdbeweging; 4.50 VARA-Kinderkoor; 5.40 Literair overzicht door A. M. de Jong: 6.00 De Noten krakers; 7.00 V.R.O.-uitzendlng, o.a. Cursus: Conflicten tusschen Godsdienst en Wetenschap; 8.00 De Dorpe barbier; 8.15 Klein-orkest o.l.v. Paul Duchant; 9.00 Uitzending voor den Centralen Bond van Transportar beiders; 9.30 Orgelspel; 9.45 Toespraak door A. da Vries: 1(^10 De Flierefluiters o.l.v. Hugo de Groot; 103Ö Vaz Dias; 10.40 De Flierefluiters, afgewisseld door gramofoonmuziek; 12.00 Tijdsein en Sluiting. HUIZEN (1875 M K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek: 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer; 1.45 Verzorgin? eender; 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd; 2% Kinderuurtje 4.00 HJ.R.O.-uitzending; K.R.O.: 5$ Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud; 5.30 Esperanto nieuws; 6.20 Journalistiek Weekoverzicht; 6.40 Vef volg Concert; 7.05 Katholieke Radio-Volksunlversitell; 7.30 Politieberichten; 7.45 Sportpraatje; 8.00 De KFJ> boys o.l.v. Piet- Lustenhouwer; 9.00 Microfoonvertetó' 0.15 Vaz Dias; 9.30 Vervolg concert; 11.00 Gramofo? muziek. BRUSSEL (5001) 12.20 Concert; 1.30 Idem; 6.50 Gramofoonmuziek; 1 Idem; 8.20 Concert; 10.30 Concert. RALUNDBORG (1159 Ml 11.20 Strijkorkest; 1.50 Gramofoonmuziek; 7.20 02-1 voeporkest; 9:45 Idem; 10.20 Dansmuziek. BERLIJN (419 SU 6.40 Pianorecital; 9.20 Dansmuziek. HAMBURG (372 M) I 12.35 Gramofoonmuziek; 1.30 Idem; 3.50 Concert; Mandolineconcert9.50 Dansmuziek. KONIGSWUSTERHAÜSEN (1635 Ml 1.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert. LANGENBERO (472 Mij 12.20 Oonoert; 1.55 Gramofoonmuziek; 4.20 VespercoH' eert; 10.40 Concert; 11.20 Meister des Jazz. DAVENTRY (1554 M.1 12.20 Concert; 1.05 en 1.50 Concert; 3.50 Concert; 5-® Orgelconcert; 7.50 Gramofoonmuziek; 11.35 Dansmuziek PARIJS EIFFEL (1448 M-) 7.50 Radiotooneel. PARIJS RADIO (1725 M.) 12.20 Populair concert; 4.10 Idem; 9.05 Gramofoonmu ziek. MILAAN (831 M-) 6.50 Gramofoonmuziek; 7.20 Idem; 8.05 Lunapark, OP*" rette in drie actes; 8.05 Orkestconcert. WEENEN (511 5.05 Dansmuziek; 9.35 Concert. WARSCHAU (1411 M-) 5.25 Populair concert; 7.20 Idem; 8.25 Planorecital; 10.20 Dansmuziek. BEROMUNSTEB (460 M 7.05 Origineele composities; 9.00 Dansmuziek.

Schager Courant | 1932 | | pagina 10