Solied en actief Agent Tweede Kamer. Raad NoordscFarwoude. PSIJS8IUASTEN Binnenlandsche Zaken. Een geruchtmakende zaak. Plaatselijk Nieuws. Rsgsnmster Ri jkslan dbouwwint er school. Advertentiën. Zaterdagavond 3 December Vrouwen- en Meisjesvereen. te Bij dit hoofdstuk der Begrooting wordt eigenlijk van alles en nog wat behandeld. Het is allerhande. Grenswijziging van Rotterdam werd bepleit, wijziging der Kieswet gevraagd, steun voor de binnenschip pers werd noodig geacht, de Zondagsrust werd aan gevallen. Ook nog andere gemeentelijke aangelegen heden kwamen op het tapijt. Ook de trekhonden en de bioscopen kregen wederom een beurt, en Ds. Zandt drong zelfs aan op geheele sluiting van alle bioscopen en dancings. Zijn partijgenoot Dis sprak over de heidensche lijkverbranding. Burgerwacht en landstorm vonden hun verdedigers in de heeren Van Dijk en Rutgers van Rozenburg, als antwoord op de aanvallen der heeren Zadel hoff en De Visser. De steun aan de noodlijdende gemeenten werd uit voerig behandeld en er werd door de heeren v. d. Heide en J. ter Laan protest tegen aangeteekend dat bij de hulpverleening de regeering steeds strenger eischen stelt. Soms worden daardoor de levensbe langen der betrokken gemeenten aangetast. Emmen, Maassluis, werden als voorbeeld ge noemd. En de heer Smeenk riep de regeering toe: wees soepeler, terwijl de heer Bierema op de hoogs belastingen wees die in dergelijke gemeenten moeten worden opgebracht, De minister spreekt, De minister-president moest op al de geuite klach ten en opmerkingen antwoorden. Het was oen heeie waschlijst, maar de minister gaf het volle pond. Het streven naar eenheid bij de toepassing der bioscoop wet had zijn instemming. De wijziging der begrafe niswet is een zaak van de heele regeering en spr. betwijfelt wel of men algemeen in zijn schik zou zijn als de regeering in deze met voorstellen kwam. Wat de noodlijdende gemeenten betreft, hier laat de re geering zich alleen leiden door het algemeen belang. Zij moet rekening houden met de finantiën van het Rijk. De minister belooft overleg met zijn ambtgenoot van finantiën in deze. Binden doet hij zich echter niet. Samenvoeging van gemeenten is geen paswerk en wat Rotterdam betreft, de grenswijziging is niet ge makkelijk. Bij burgemeestersbenoemingen wordt in hoofdzaak gelet op bekwaamheid en geschiktheid. Elk geval moet hier afzonderlijk worden bezien. Men wil eerst jonge menschen benoemen, maar het burgemeesters ambt is geen object voor werkverruiming. Wat de binnenschipperij betreft, is het onwaar dat de regeering de commissie uit de gemeenten als kap stok gebruikt. Dat er niet bezuinigd wordt op landstorm en bur gerwacht, vindt zijn oorzaak in het feit, dat deze instituten middelen zijn in de hand der regeering om orde en gezag te handhaven. Wat de steun aan noodlijdende gemeenten betreft, stelde de minister de vraag of het rijk wel kan blij ven doorgaan op den bestaanden voet steun te ver letten. Die vraag wilde hij thans niet beantwoorden, maar wel wilde hij opmerken, dat het Rijk zich be perken moet en dat van de gemeenten geëischt Kan worden, dat zij het uiterste zullen doen om hun fi- nancieele zelfstandigheid te handhaven. De noodtoe stand, waarin ook het Rijk verkeert, geeft de regee ring het recht verstrekkende voorwaarden te stel len. Er werd verder nog door enkele Kamerleden wat gezegd over krankzinnigenwezen, de nazorg voor zwakzinnigen, enz., enz. Morgen volgen werkverschaffing en steunverle ning. De raad dezer gemeente vergaderde Woensdag 30 Ncrvember, des avonds te half acht ten raadhuize. Voorzitter de heer Jhr. A. L. van Spengler, burgemees ter; Secretaris de heer K. G. Reinders. Alle leden waren aanwezig. De Voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en onder dankzegging aan den sa mensteller goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken. De weg door het Geeet- mei-ambacht Van de Commissie van Beheer der Lichtbedrijven is het ambtenaren-reglement ingekomen. Van de commissie voor den provincialen, weg door het Geestmerambacht bericht, dat dank zij de bijdrage van het Geestmerambacht h'et plan voor dezen weg zal wor den uitgevoerd. Doch heeft het in de vergadering dier commissie een punt van bespreking uitgemaakt, dat de toestand zich zoo sterk heeft gewijzigd en stelt de com missie derhalve voor. van de reeds overeengekomen aan koopprijzen 15 pet. af te trekken. B. en W. stelden voor, hieraan te voldoen. Het bedrag van f 1750 wordt dus te ruggebracht op f 1466.25. Aldus besloten. Voorzitter stelde voor, om de voorwaarde waaronder de subsidie is verleend, n.I. dat ook de andere corpora ties zouden bijdragen, in te trekken daar de weg nu toch zeker komt, waarvoor spr. dankbaar was, omdat dit een goed weerkverschaffingsobject zal zijn. De heer K wad ijk vroeg of het in werkverschaffing of als productief werk werd uitgevoerd. Voorzitter antwoordde in werkverschaffing. De heer K wad ijk verwonderde zich hier zeer over, daar deze weg reeds lang op de nominatie stond en ln het wegenplan was opgenomen. Het is volgens spr. niet goed te keuren, dat deze weg in werkverschaffing wordt aangelegd. Voorzitter antwoordde, dat het voorstel van Ged. Sta ten overal de instemming heeft. Bij wijze van uitzonde ring, door aandrang van verschillende gemeentebestu ren is men tot „werkverschaffing" overgegaan, daar anders geen werkloozen zouden kunnen worden ge plaatst. De heer Kwadijk juichte den weg zeer toe, doch juich te het niet toe, dat de arbeiders er het slachtoffer van worden. Spr. betwijfelde, of de raadsleden hun stem wel aan de subsidie hadden gegeven, als ze dit hadden geweten. De heer Schrijver wees er op, dat door Ged. Staten nog niet zoo lang geleden circulaires zijn rondgezonden waarin werd aangegeven, wat onder werkverschaffing en wat onder productief werk moest worden geschaard Volgens die circulaire valt de weg onder het productieve werk. Door het in werkverschaffing uitvoeren worden de loonen gedrukt. Deze kunnen niet lager. Spr. wil niet als loondrukker fungeeren. De arbeiders moeten tegen behoorlijk loon worden geplaatst. Het gaat er toch om, een bestaan te vindein. De Voorzitter antwoordde, dat men hier niet over had te beslissen en wees er ten overvloede op, dat de orga nisaties het met Ged. Staten eens zijn. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Het gymnastieklokaal. Van Ged. Staten Is een schrijven ingekomen, naar aanleiding van het 16 April 1931 genomen besluit, waar bij werd besloten over te gaan tot het bouwen van een gymnastieklokaal en inrichting van een terrein voor li chamelijke oefening op het perceel gelegen nabij de O. L. school, zoowel voor bijzonder als voor het openbaar onderwijs, welk besluit is opgeschort. Ged. Staten verzoeken te willen mededeelen of tot het bouwen va n dit lokaal zal worden overgegaan en wordt gevraagd naar den uitersten datum, waarop het ge bouw moet zijn voltooid. B. en W. stelden voor, Ged. Staten te berichten dat de uitvoering van den bouw werd opgeschort, doch dat het gebouw zal zijn voltooid voor 1 April 1934. De heer Schrijver herinnerde aan het prae-advies in dertijd gegeven, bij het voorstel om den bouw op te schorten wegens de tijdsomstandigheden. De tijdsom standigheden zijn slechter geworden en spr. vroeg zich af, hoe B. en W. het nu wel zullen kunnen. Spr. ia te gen het voorstel van B. en W. Voorzitter antwoordde, dat als de heer Schrijver de datum te vroeg vond, deze zeer zeker kon worden ver laat. De heer Schrijver zeide, dat men nog geen datum kon noemen. De tijd klemt nu nog meer. De heer Duijves is van meening dat 1934 nog funes ter zal zijn. Spr. denkt zich den toestand nog duis terder in. Spr. ir> tegen het voorstel. Als er d"or de bijzondere school een gymnastieklokaal was gesticht zou de gemeente op minder kosten komen. Voorzitter antwoordde, dat de bouw van gemeente wege moet geschieden, zooals ln hoogste instantie is beslist. In stemming gebracht werd het voorstel van B. en W. aangenomen, met 4 tegen 3 stemmen, die der herren Kwadijk, Schrijver en Duijves. Herstemming Twuijverweg. Laatste voorstel van t 900 aangenomen. Vervolgens is aan de o«-de de herstemming over de kwestie der overname van den Twuijverweg aan het Hoogheemraadschap, waarover ln de vorige vergade ring de stemmen staakten. Nadat de heer Schrijver nog even het woord had gevoerd, ging men tot stemming over en werd het voorstel om den Twuijverweg aan het Hoogheemraad schap over te dragen tegen een jaarlijksche bijdrage van f 900 per jaar, wat voor deze gemeente f 150 per jaar beteekent, aangenomen met 4 tegen 3 stemmen' die der heeren Ootjers, Kansen en Duijves. De verordening regelende de eischen van benoem baarheid en bezoldiging van den veldwachter werd goedgekeurd. De begrootingen. Wel salarisverlaging bij de Llchtbedryven. Hierna ls aan de orde do behandeling der verschil lende begrootingen. Allereerst wordt door den heer Kooi als rapporteur der commissie rapport uitgebracht over de begrooting van het Bergelijk Armbestuur, Sp. adviseerde deze goed *e keuren op een totaal aan ontvangsten en uitgaven van f 4253.04, waartoe werd besloten. Ter opzichte van de begrooting voor de lichtbedrij ven waren er ln de commissie verschillende standpun ten. De meerderheid wilde de begrooting goedkeuren, docb de minderheid, de heer Kool, wilde de begroo ting aan de Commissie van Beheer terugzenden met het verzoek een salarisverlaging toe te passen, Spr. oordeelde het nu noodig, dat de salarissen werden verlaagd. De hèer Kwadijk is het wel met de begrooting eens De loonen moeten niet naar beneden. Het indexcijfer is gedaald, wordt er gezegd, doch spr. ls van meening, dat sommige producten nog duurder zijn. Spr. ging na, dal de arbeiders bij de oprichting der gasfabriek lage loonen hadden. Spr. vond geen termen aanwezig, de Iconen te verlagen. De heer Schrijver is het ook niet met loonsverlavlnv eens. De loonen in de Overheidsbedrijven zijn niet met de loonen in de vrije bedrijven omhoog gegaan. Spr wees er op, dat er, hoewel onbewust, afbraak wordt gepleegd op het plateland. Het platteland staat er slecht voor, wat echter ook wel eens zijn oorzaak op het platteland kan heben. Deze loonsverlaging be teekent ook afbraak van het platteland. Voorzitter deelde mede, dat de meerderheid in B. en W voor loonsverlaging waren. Spr. was ex tegen. Zijn de loonen dan te hoog, vroeg spr. zich af. Spr. wees op de vele werkzaamheden, welke er worden geëischt en maakte vergelijkingen met andere fabrieken, waar bij bleek dat de salarissen hier lager zijn dan op de andere fabrieken. De heer Ootjers is in principe tegen loonsverlaging, doch gezien den huidigen toestand wilde spr. toch verlagen. Als de tijden weer beter worden, kan bet altijd weer worden ingetroken. De tuinbouwers kun nen geen behoorlijk loon meer geven, waaruit voort vloeit, dat de Overheidsbedrijven ook Iets naar bene den gaan. De heer Duijves is het met den heer Ootjers eens. Spr. zeide dat er een zeer groote categorie van men schen is, die offers brengt en spr. zou gaarne willen, dat de menschen zouden inzien, dat het noodig is, dat ze naar beneden gaan. De indexcijfers zijn lager, merkte spr. op, waarop de heer Kwadijk interumpeerde, dat het vet enz. niet goedkooper is geworden. De heer Duijves vervolgde met te zeggen, dat een verlaging op z'n plaats is en dat leder een offer moet willen brengen ter wille der gemeenschap. Voorzitter zeide er voor te zullen zijn, als door deze verlaging er andere mensohen door uit de put zouden worden geholpen, doch dat ls niet het geval. Alleen de ambtenaren en arbeiders voelen het. De heer Kwadijk wees er den heer Duijves nog even op, dat de Indexcijfers voor huishuur, vleesch en boter even hoog zijn, terwijl thee en suiker ook nog weer worden belast. Bruine boonen zijn misschien goedkooper te krijgen. Na nog eenigs bespreking werd met 5 tegen 2 stem men, die der heeren Kwadijk en Schrijver, besloten de begrooting der lichtbedrijven naar de Commissie te rug te zenden, met verzoek de salarissen te willen ver lagen. Gemeentebegrooting. Algemeene be schouwing van den heer Schrijver. Alvorens tot de behandeling der gemeentebegroo ting over te gaan, wordt den heer Schrijver de gele genheid gegeven tot het houden van een algemeene beschouwing. Spr. wees op de vele gebeurtenissen in het afgeloopen begrootingsjaar. waaraan de slechte tijd het zijne heeft toe bijgedragen. Spr. wees er op, dat men zoo op elkander is aangewezen en dat de bemoeiingen der gemeenteraadsleden vergeleken hij eenige jaren terug zeer zijn toegenomen. Alles wat er al zoo voorkomt, moet worden behandeld en vele on derwerpen eischen de studie va.i d° raadsleden. Spr. zou de vraag, of elk lid van den gemeenteraad van Noordscharwoude zich ernstig toelegt op de zaken der gemeente, niet. met een volmondig ja kunnen beantwoorden. Verschillende gebeurtenissen van het afgeloopen jaar zijn in flagranten strijd met de wet. dat de Raad het hoofd van de gemeente is. Als bewijs noemde spr. een verzoek van de landar beiders om werkverschaffing en toen dit adres in den raad in behandeling kwam. was het resultaat dat B en W. met een voorstel zouden komen in de volgende vergadering, welk voorstel nu, na een jaar, nog ihoet komen. Wat is echter wel gebeurd? B. én W. hebben met volle negatie van den raad, zonder eenige bevoegdheid om hierin te beslissen, de werk verschaffing geregeld, zonder dat hiervoor de gelden door den raad waren gevoteerd Het College heeft beschikt over datgene, wat het uitsluitend recht van den Raad is. De raad had er in ieder geval in moeten 4 worden gekend. Aan de regeerkunst worden thans andere eischen gesteld dan vroeger en wordt dit ingezien door Rijk, Provincie en tal van gemeentebesturen. Het is noo dig de stroomingen en meeningen onder het volk te onderkennen. En zoo zien wij dan ook, dat de be stuurders van arbeidersorganisaties door den minis ter worden ontvangen om hunne zaken voor te staan. Als de leiders der arbeidersorganisaties hier echter een onderhoud vragen, wordt dit geweigerd, zonder opgaaf van redenen. Commentaar is hier overbodig. Vervolgens kwam spr. aan de tuinderscredieten, waarvoor een commissie uit den raad is benoemd. Bij de tweede uitkeering is de commissie echter ge passeerd. De uitkeering was toch de taak der com missie. Spr. wees er op, dat ten behoeve der ge meente Zuidscharwoude bedragen zijn ingehouden, waarvoor spr. van meening was, de commissie moest worden uitgeschakeld. Spr. kwam verder tot de conclusie, dat de waarde van een verordening van den raad door B. en W. zeer gering wordt geschat, daar er willekeurige toe passing der Bouwverordening heeft plaats gehad, waarbij den een iets werd geweigerd, wat aan den ander is toegestaan. Bij mijn intrede in den raad, al dus spr., hebt U gezegd, dat het raadslidmaatschap geen senicure is, doch li hebt vergeten te zeggen, dat B. en \V. alies zouden doen, om bet er van te maken. De kwestie van het gymnastieklokaal heeft wel een duidelijk beeld gegeven van de verhouding van het College van B. en W. tegenover den raad en de verhouding in den raad zelf. De raad mag toch nooit vergeten, dat, als het College van B. en \V. over den Raad heen de bevoegdheden van den raad aan zich trekt, een verminkt raadsbesluit bij Ged. Staten te»* goedkeuring zendt en tal van dingen meer een krachtig protest moet worden uiigesprokcn. De verhoudingen in de gemeente zijn gelukkig goed, voral op vereenigingsgebied begrijpt en waardeert men elkaar goed, doch spr. vreesde, dat de houding van B. en W. nog eens van invloed kan zijn op de verhoudingen in de gemeente. Hierna ging men over tot de behandeling der be- grooling, nadat, subsidies waren verleend aan het Witte Kruis, R.K. Leesbibliotheek, R.K. Kinderuit- zonding, het parochiaal Kerkbestuur voor den cur sus leerplichtvrije jeugd f 100, aan de malaria-be- strijding en aan het Wit-Gele Kruis. Over dit laatste adres werd nog eenige discussie gevoerd. Verzocht was f 0.15 per R.K. inwoner te mo gen ontvangen, waar de meerderheid van B. en W. voor was. De Voorzitter was hier tegen en stelde voor f 0.10 per inwoner te geven, omdat spr. niet tot splitsing naar de religie wilde overgaan. De heer Ootjers verdedigde zijn standpunt, zeggen de. dat de werkzaamheden zoo zijn toegenomen, dal spr. verwacht, dat de zusters van het Witte Kruis het werk niet meer af kunnen De heer Schrijver wilde het voor Wijkverpleging beshikbare bedrag verdeelen waarop de neer Duijves opmerkte, dat het dan moest zijn f250 voor het Witte Kruis en f 150 voor het Wit-Gele Kruis. Na nog eenige bespreking werd het verzoek van f015 per R.K. inwoner toegestaan. Het R.K. Lyceum te Alkmaar kreeg een subsidie van f150.—. De heer Kooi wilde den post voor het cursusgeld van den veldwachter laten vervallen, daar spr. dit onderwijs niet noodig achtte. Na eenige bespreking werd de post gehandhaafd. De heer Kansen stelde voor de buren te laten op halen door een inwoner en niet door iemand van St. Pancras, wat na eenige bespreking door B. en W. in overweging zal worden genomen. De heer Kwadijk wenschte aanteekening van zijn stem tegen de f 10.-voor den Vrijw. Landstorm De heer Kooi merkte naar aanleiding van den post f 1000 voor de kanalisatie op, dat dit eigenlijk zoolang moest worden ingetrokken, tot men Zekerheid had, dat, als men op de Schermerboezem loosde, door een bema ling op de Noordzee, hetzij in IJ muiden of Nieuwe Diep het peil gewaarborgd was en men geen last van fiet water zou hebben. Voorzitter zegt, dat het geld zonder voorwaarden is gegeven en dat het niet kan worden ingetrokken. De begrooting werd vastgesteld op een totaal bedrag voor den gewonen dienst van f 110.069.63 en voor den kapitaaldienst op f 10.534.37. Bij de rondvraag vroeg de heer Kwadijk naar het ad vies over de demping der Spoorstraat, waarop Voorzit ter antwoordde, dat dit in de volgende vergadering ge reed zou zijn. Hierna sluiting. Wraak van een gewezen oorlogskameraad. Dr. Enoch, een bekend Hamburgsch geneesheer heeft Dinsdag getracht een einde te maken aan zijn leven, op het oogenblik waarop de politie tot zijn arrestatie wilde overgaan. Gister meende de hem behandelende arts dat hij wellicht zal kunnen worden gered. Deze affaire heeft te Hamburg heel wat op schudding veroorzaakt. Enoch heeft verschillende sera uitgevonden. In anti-semietische bladen werd nu sedert eenigen tijd een campagne tegen hem gevoerd. Zoo werd beweerd dat de ziekenhuizen en geneeskundige instellingen de aandacht van de autoriteiten op de noodlottige gevolgen van de behandeling met sera van dr. Enoch hebben gevestigd, iets waarover wij dezer dagen reeds berichtten. Nu is niet alleen gebleken dat niemand door de behandeling met het serum van dr. Enoch ziek is geworden maar dat alle berichten aan gaande de protesten van ziekenhuizen enz. eenvoudig verzinsels waren. De betrokken bladen beweerden voorts dat dr. Enoch er zijn goedkeuring aan zou hebben gehecht dat vleesch van gestorven paarden in den handel werd gebracht. Ook dit blijkt een leugen te zijn. Dr. Enoch schijnt trouwens het slachtoffer te zijn geworden van de wraak van een gewezen oorlogs kameraad die hij uit medelijden aan een baantje in zijn laboratorium had geholpen. De man was nu eeni gen tijd door dr. Enoch weder ontslagen en heeft daar op de actie tegen hem ontketend. MILLIOEN-ERFENIS UIT AMERIKA. Een 92-jarige de gelukkige. Reuter seint uit PARIJS: Een 92-jarige weduwe, die in een dorp ln Lotharin gen woont, is erfgename van een nalatenschap van 420 millioen francs van haar in Amerika wonende zuster geworden. AUTO-ONGELUK NA EEN JACHTPARTIJ. Twee dooden, een zwaar gewonde Een auto, waarin drie kooplieden uit Metz van een jachtpartij terugkeerden, is, naar Wolff bericht, nabij het kerkhof van Metz verongelukt De wagen verbrand de geheel. Een der inzittenden kwam in de vlammen om een ander werd uit den wagen geslingerd en dood opgenomen, terwijl de derde zeer zwaar gewond werd en met den dood worstelt. VIJF KINDERLIJKJES IN KISTJES GEVONDEN. NEW YORK, 30 Nov. Te Rossburn in den Canadeesohen staat Nanitoba is de politie door een anonymen brief op het spoor ge komen van een gruwelijken misdaad. In de buurt van een afgelegen farm vond zij vijf kinderlijkjes. Het be treft pasgeboren kinderen, die geworgd waren. De eige naar van de farm en zijn huishoudster zijn gearresteerd Het politieonderzoek duurt voort. AMERIKAANSCHE WERKLOOZEN EISCHEN BROOD EN ONDERDAK. Een menigte van 400 werkloozen eischte Maandag bf) een bureau voor het aanwijzen van noodwoningen te Brooklyn brood en onderdak, waaraan niet kon worden voldaan. De politie verspreidde de menigte, waarbij har- de klappen vielen en een man werd gearresteerd. GROOTE WATERSCHADE IN PANAMA. NE WYORK 30 Nov. Naar uit Panama wordt gemeld, is tengevolge van den hoogen stand van het water in Panama groote scha. de aangericht. In het bizonder heeft de in aanbouw zijnde stuwdam het mccten ontgelden. Het plaatsje Cili. brillo is geheel onder water gezet. Drie personen zijn om het leven gekomen. TEMPERATUURCONTRASTEN. NEW YORK. 30 Nov. Naar uit Mexico City wordt gemeld, ls daar een 1» vlge koude ingetreden. De thermometer is tot 15 ga den beneden het nulpunt gedaald. Er is ook veel sneeia gevallen. De koude heeft reeds vijf dooden geëischt. Daarentegen wordt uit de hoofdstad van Argentinli Buenos Aires een groote hittegolf gemeld, waarbij teaj. peraturen zijn genoteerd tot 40 gr. C. LOCOMOBIEL IN EEN MIJN UITEEN GESPRONGEN. Zes dooden en drie gewonden, Uit ZAGREB (Zuid-Slavle): In den gang van een kolenmijn te Hrasnik nabij Lal- bach is de motor van een locomobiel uiteengesprengen, Zes personen werden gedood, drie ernstig gewond. SCHAPEN VERDRONKEN. Poldertje liep onder water. Door een hoog en onstuimig getij is het graspol- dertje van den heer E. Struik onder de gemeente Hor kingen ondergcloopen. De landbouwer had de daar aanwezige schapen dien nacht niet binnen gehaald, zoodat 's morgens 54 schapen met hun wol aan hot prikkeldraad hingen, en al die dieren waren verdron ken. Veertien schapen stonden nog op een verheven- •peaea uepjoM *ooq .iod uapuoji ue 'pjoq De Rljkslandbouwwinterschool alhier deelt ons het volgende mee: In Ie afgeloopen maand November ls opgenomen 38.1 mM. neerslag; het gemiddelde in dezelfde maand vanaf 1912 tot en met 1931 is 68.7 mM, Vanaf 1 Januari tot en met 30 November ?932 ii opgenomen een totaal van 800.4 mM.; gemiddelds neerslag per jaar vanaf 1912 tot en met 1931 is 763.2 mM. POLITIE GEM. SCHAGEN. Verloren: een handkap. beDorsli; WILLEM, Zoon van I. EDEL. Cath. EDEL—Krabman. Nieuwe Niedorp, 30 Nov. 1932. Anna Paulowna, in Café ,,'T HOEKJE", om Wild, Koek, enz. Aanbevelend, J. Meeldijk Kleinesluis. St. Nicolaas Bal. Zondag 4 Dec. a.s., Café „De Roode Eenhoorn", Nieuwe Niedorp. Enhée vrij. Beleefd aanbevelend, H. I. KOSSEN. Van de 166 prijzen van de OUDKARSPEL, zijn de navolgende nummers nog niet afgehaald. De prijzen welke op deze nummers gevallen zijn, zijn te bekomen aan de Ned. Herv. Pastorie te Oudkarspel, liefst 's mor gen voor twaalven. De nummers der loten zijn1442, 1401, 1438, 1494, 1398 en 1419. gevraagd voor Schagen, voor een oude Verzekerings-Maatschappij. Brieven franco onder Ietter H, aan H1S W1LMS, Advertentie-Bnreau te Wieringen. Schager Roosjes. Hollandsche Herders, 16 md. oud, zeer waaksch. j. NOORMAN, Kolhorn. Te koop gevraagd: plm. 60 ton Stalmest, aan goed vaarwater. Prijsopg. W. Woudt, Schipper, Nieuwe Niedorp. TE KOOP: ongev. 30000 p. Suikerbieten, R. 1. P., en een klamp Erwten stro o, bij P. SCHOLTEN, 't Paadje, Nieuwe Niedorp.

Schager Courant | 1932 | | pagina 2