Modekoiing der Tropen. Sinterklaas-schoentjes. Onze Sint Nicolaas-Puzzle. V 40 41 42 43 Uit onze Omgeving. Predikbeurten. Motor contra tram. VERDF.RE INPOLDERING DER ZUIDERZEE. Doodelijk ongeval. Felle brand te Mierlo. SPORT. ILN.V .B.-PROGRAMMA, 4 DECEMBER A.S. Düeseldorf: Duitschland—Nederland. Afd. I Eerste klasse: H.D.V.S.—H.B.S. Afd. II Eerste klasse: XerxesHilversum. Afd. I. Tweede klasse A: E.D.O.—Alcmarla (er wordt één uur gespeeld; de stand is 1—1); Z.V.V.— HRC-; TOG.—WFC. Derde klasse A: MeervogelsPurmersteijn; Assen delft— Hollandia; K.V.V.—He;der; Vclewij kers— D'W Vierde klasse A' VroneQSC.; DTS.Texel; Alk waarUitgeest uitgesteld. Reserve 2 A: Alemaria 2—West Frisia 2; TOG 2— KFC. 2; WFC. 2—WA. 2. Res. 3 A: Alemaria 3Kennemers 2; ZFC. 3—Helder 2; OSV. 2A.P.GJ3. 2. (Sportkroniek). De man die 50 mlllioen wilden kleedde, weet nn niet meer boe hij zichzeli behoorlijk moet kleeden. Naar de Engelsche bladen melden, la de vorige week het reusachtige bedrijf van John Hyman te Londen failliet verklaard Dat beteekent het einde van een der vreemdste ondernemingen en tevens van een der wonderlijkste carrières, die onze beschaafde wereld kent. Het zal ongeveer zeventig jaren geleden zijn, dat op een schip, varende van Europa naar Australië, een klei ne jongen zich bevond, die onder de hoede van zijn ouders de verre reis naar Sydney maakte. Het levendige kind praatte zoo graag en zoo aardig, dat het de gunst van alle passagiers won. Nu eens sprak het kereltje wet dezen, dan weer met genen, maar ieder zag hem ongaarne weer vertrekken. En als men hem naar zijn naam vroeg, dan antwoordde bij, in het volle besef van zijn belangrijkheid: „Ik beet John Hyman. Ik ben op weg naar Australië!" Vader en moeder echter, eenvoudige boerenmenschen, zijn minder optimistisch, minder zeker van de over winning, zij zien de toekomst in het vreemde land met angst en vrees tegemoet... Eenige jaren probeert Hyman als schapenfokker zicL een bestaan te verschaffen. Juist als het bedrijf wat schijnt op te bloeien, wordt hij door de zwarte koorts ten grave gesleept en weinige weken later bezwijkt zijn vrouw aan dezelfde ziekte. De kleine John is nu geheel alleen in het groote Australische land, geheel alleen op da wereld. Onversaagd begeeft hij zich op marsch, een zak ever den schouder meedragend, waarin hij zijn geringe bezit heeft geborgen. Van dat geringe bezit maakt de typische boerenhoed van zijn vader een belangrijk deel uit. Maar de weg is lang, het land is dor en de jongen ia de wan hoop nabij. Dan biedt op eenmaal een okerkleurige Australiër hem een klomp goud voor den boerenhoed John is gered van den dood en heeft bovendien een idee gekregen voor een grootsche onderneming. Nauwelijks achttien jaar oud is hij het hoofd van het bedrijf, dat in Londen opzien verwekt. De firma Hy man doet dan ook zonderlinge zaken. Zij koopt oude wapenrokken, helmen, politie-unlformen, opera-gardero bes op. Zij heeft haar agenten in de geheele wereld, zij heeft een werkplaats, waar de kleedingstukken worden opgekalefaterd en een expeditie, waar ze in kisten wor den verpakt om daarna de lange reis te aanvaarden naar Australië, naar den Indischen Archipel, naar Oost en West-Afrika. Oude vodden, lompen, onbruikbare zaken worden zoo overgebracht naar de oerwouden en de steppen, om daar aan negers en mulatten en andere primitieve menschen zonder begrip van waarde te worden verkocht als kost baarheden. Waardelooze rommel wordt verzonden, zui ver goud vaak nog ongesmolten ivoor, juweelen en kunstschatten komen naar Londen terug. Op 24-jarigen leeftijd betrekt John Hyman zijn ge weldig kantoorgebouw op Lelcester Square. Hij is de eigenaar van een enorm vermogen, van vijf moderne stoomschepen, die rusteloos de zeeën bevaren; hij on derhoudt betrekkingen met de grootste financiers. Men noemt hem den „modekoning van Polynesië". De naam John Hyman heeft dan wereldbekendheid verworven. Het kleine boerenhuisje uit vroeger jaren is vergeten r Het jaar 1890 brengt een terugslag, een waarschu wing. Hymans schepen komen in Zuid-Amerika aan op een tijd, dat daar ernstige politieke verwarring heerscht. De schepen worden in beslag genomen, Hymans' neef wordt als gijselaar vastgehouden, Hyman moet letterlijk zijn geheele mlllioen en ver mogen gebruiken om zijn neef te redden. En nog zou alles vergeefsch zijn geweest, als niet de koning van Portugal langs diplomatieken weg de vrijlating had weten te bewerken. John Hyman begint opnieuw met den opbouw van het bedrijf. Binnen enkele jaren brengt bij het wederom tot millionnalr. Maar het zaken doen is toch moeilijker geworden. Er zijn niet veel natuurvolken meer, die geen gevoel voor waardeverhouding hebben. De bescha ving Is tot in het oerwoud doorgedrongen. De „wilden" Tuilen niet langer ivoor tegen gescheurde wapenrok ken, al zijn de knoopen ook nog zoo blinkend gepoetst. Toch is John Hyman een rijk man. Maar zijn finan- cieele transaoties op de beurzen der geheele wereld zijn op te groote leest geschoeid; al te zeer legt hij den maatstaf van zijn eerste „hausse-periode" aan. De laatste krach in Wallstreet kost hem het groot ste deel van zijn vermogen. Een langzaam maar ze ker achteruitgaan van zijn zaken doet ook het laatste verloren gaan. r Thans is John Hyman tachtig jaar oud en straat arm. Hij Is gedwongen, een beroep te doen op de wel dadigheid. De modedictator der Tropen, de man, die 50 millioen wilden kleedde, weet nu niet, hoe hij zich zelf behoorlijk moet kleeden. Aan den avond van zijn leven is John Hyman even arm als toen hij de kleine boerenjongen was Een „Droomweg" in Italië. Onlangs is de nieuwe autoweg, die de Italiaanscha re geering tusschen Turijn en Milaan heeft laten aanleg gen. voor het verkeer opengesteld. Deze weg beant- fwoordt aan den droom van iederen automobilist en heet daarom in den volksmond „droomweg". Hij Is ongeveer j 120 K.M. lang en 20 M. breed. Beweerd wordt, dat het .wegdek beter is dan dat van eenlgen anderen weg In Europa Bochten zijn er slechts weinig en ook die wei nigen zijn niet scherp, zoodat de kans op ongelukken zeer is verminderd. Daar omwegen zoovee] mogelijk moesten worden vermeden, was de aanleg voor de inge nieurs een moeilijk vraagstuk. Niet minder dan 89 klei ne bruggen, 72 groote bruggen en spoorwegviaducten en 84 afleidingskanalen moesten worden gebouwd. Mus- solini zelf heeft den nieuwen weg ingewijd. Per auto reed hij van Turijn naar Milaan, gevolgd door 12000 andere wagens. De laatste wagen verliet juist Turijn, toen Mussolini te Milaan aankwam. &0, lp A-. Slavenmarkt te Samarkand. Wat een voornamen Afghaan overkwam. Men is geneigd te denken, dat de tijd van slaven en slavenmarkten voorbij is. Maar dat het bedrijf ook thans hier en daar nog bloeit, leerden ons de gebeurte nissen van het vorige jaar in de Negerrepubliek Liberia, en nu brengt een bekend Engelsch tijdschrift een arti kel van een man, die zelf als slaaf op de markt van Samarkand in Azië werd verkocht en die slechts door toeval aan ziin noodlot kon ontsnappen. Voor de juist heid van zijn mededeelingen staat zijn goede naam borg. want hij is niemand minder dan den voornamen Afghaan Sirdar Ikball Ali Sjah. Samarkand ia ook heden nog een stad van beteeke- nis. een belangrijke handelsstad, die 85.000 inwoners telt: vroeger, onder den grooten veroveraar Tamerlan die aan het einde van de 14e eeuw daar prachtige ge bouwen, paleizen en moskeeën liet oprichten, heette de stad het ..gouden Samarkand." De Afghaan in kwestie was op Afghaansdhen bodem in een dorp bij de grena van Oesbekië, met een aantal dorpelingen door een bende roovers overvallen, geboeid en naar Samarkand gesleept. Onderweg, de reis duurde veertien dagen kregen zij goede voeding en een dub bel rantsoen water, wat van groot belang was, daar de tooht door de woestijn voerde. Maar de gevangenen moesten natuurlijk in goede conditie blijven. Toen Ali Sjah aanvankelijk weigerde voedsel tot zich te nemen, werd hij door middel van de zweep gedwongen. Steeds geboeid kwam de troep in Samarkand aan. waar nie mand zich over dat tooneel verwonderde. In een voor stad werden de gevangenen vervolgens te koop aange boden. en ook daaraan nam niemand aanstoot Zij wer den op de markt gebracht bij een regenbak, die door hooge trappen was omgeven, waarna hun werd bevolen, die trappen te bestijgen. Eén voor één werden zij zoo aan de voorbijgangers ten toon gesteld. Bij de vrouwen, die ook gevangen waren was de koop gauw gesloten, zij brachten ieder 30 Engelsche ponden op. Bij de mannen duurden de onderhandelingen langer en voor hen werd ook een lageren prijs betaald: een sterk gebouwd man bracht 16 pond op en voor Ali Sjah betaalde een oud koopman na lang sjacheren 4 pond en een paard. Ali Sjah had het overigens niet slecht in zijn nieuwe func tie: hij moest alle huishoudelijken arbeid verrichten en vaak ook een baby oppassen. Daar hij spoedig bemerkte, dat een gang naar het bestuur van de stad hem eerder zou schaden dan van nut zijn, begreep hij, dat de vlucht zijn eenige kans zou zijn. Toen ter gelegenheid van een hanengevecht onge veer de geheele stad was uitgeloop en, waagde AU Sjah een poging en met succes. Na vele ontberingen te heb ben geleden, kwam hij behouden in zijn land terug. W I F R I N O R N Radiogenoegens. Het wordt den aanstaanden luisteraars alhier thans wel zeer gemakkelijk gemaakt, daar men zelfs de aansluiting op het distributienet gratis ontvangt. Althans do Wieringer Radiocentrale geeft tot en met 5 December a.s. aan eiken nieuwen abonné gratis aanleg. Afsluiting verkeersweg. Ingaande heden is de verkeersweg naar den af sluitdijk vanaf het Directiegebouw der afdeeling Kunstwerken te den Oever, door den dienst der Zui derzeewerken in verband met het uitvoeren van nieuwe wegwerken ter plaatse afgesljten. Het ver keer wordt geleid langs esn noodweg, aangelegd bezijden de steenopslagplaatsen. Deze noodweg ver keert echter in zoodanigen toestand dat vrijwel al leen autoverkeer en dan nog met moeite, daarover kan plaats hebben. Aan fietsers en voetgangers is blijkbaar niet gedacht. IJsclub ..Voorwaarts Zaterdagavond 3 December a s. te 7 30 uur n.m. openbare vergadering in de zaal van den heer D. Tijsen te Den Oever, De agenda vermeldt o.m. reke ning en verantwoording, bestuursverkiezing en var loting. BARRINGERHOR v Bij de gehouden stemming ter verkiezing van een Hoofdingeland van de Banne Barsingorhorn werd de heer J. Schenk Az. als zoodanig herbenoemd. In de daarop gehouden vergadering werd de heer D. Blaauboer Jz. herbenoemd tot lid van het Daga- lijksch Bestuur. Naar ons werd meegedeeld, zal dit jaar door de vereoniging „Liefdadigheid" geen Sint Nicolaasuit- deeling worden gedaan. De in dit seizoen te geven uitvoering zal zijn ten bate van het plaatselijk crisiscomité. Gehoopt wordt dat allen ook voor dit goede doel een kaart zullen koopen, wanneer deze zullen worden aangeboden. IA N O EN B U K ZUIDSCHARWOUDE. Oprichting afd. Boerencomité. Gisteravond hield bet Boerencomité ten lokale van den heer Kramer een openbare vergadering, ten einde te komen tot de oprichting van een afdeeling van her Boerencomité. De belangstelling was zeer matig, uit deze gemeente waren slechts enkele personen tegen woordig, er waren er meer uit andere gemeenten, doch alles tezamen was het bezoek gering. In de Sch. Crt, is meermalen een verslag gegeven omtrent een redevoering van den heer De Weerdt, die in deze bijeenkomst als spreker optrad, zoodat we goed meenen te doen die niet in extenso weer te geven. Vermeld zij, dat hij de verschillende steunregelingen, die door de regeering zijn getroffen, om de hoeren, land en tuinbouwers te helpen, aan critiek onderwierp, waar bij hij vooral liet uitkomen, dat die steun door allen moet worden betaald, ook door hen, die gesteund wor den, in den vorm van duurder levensonderhoud, en dat het groot-kapitaal daarbij ontzien wordt. Ten aanzien van de Steunwet voor den tuinbouw, veroordeelde de spreker de verschillende bepalingen, die ook hier in tuinderskringen worden afgekeurd en welke critiek on geveer overeenkwam met die welke in de vergadering van de tuinbouwvereeniging De Toekomst tot uiting kwam. In het verslag dier vergadering vindt men die grieven terug. *- De heer De Weerdt noemde in zijn betoog tal van cijfers, die moesten bewijzen, dat het geld, om den noodlijdenden tuinbouw te steunen, gemakkei ijk te vin den is, wijzende op de groote vermogens in ons land, de winsten, welke door verschillende maatschappijen nog zijn en worden behaald en de groote kapitalen !n de doode hond. Hij wekte op tot strijd onder de bou wers, die het vertrouwen In hun voormannen en in de regeering moeten opzeggen en zelf den strijd voor hun belangen In banden nemen, In het debat dat op de rede volgde, werden door den heer Jb. Kramer een paar afwijkende meeningen naar voren gebracht, ten opzichte van den steun aan bepaal de categoriën en werd het opgenomen voor tuinbouw streken als Langendijk, waar het bijna alles kleinbe drijf is en er van steun aan het grootkapitaal moeilijk gesproken kan worden. Ook ten aanzien van de actie bij executie, zooals die door het Boerencomité wordt gevoerd, verschilde de heer Kramer met den spreker: de eerste wilde ieder geval op zich zelf beschouwen, om te voorkomen, dat bij het redden van een slachtoffer, niet een ander slacht offer wordt gemaakt. De heer Groet uit Warmenhuizen wilde voor alles een anti-kapitalistische inzet bij den strijd der slachtoffers van de crisis en vond daarbij ge legenheid de tactiek van den Neutralen Bond en de S.DA..P. ai te keuren. De spreker diende beiden van repliek, waarin hij den Neutralen Bond scherp aanviel, wiens werken tot vruch teloosheid is gedoemd. Veel succes heeft deze vergadering momenteel niet. gehad, daar niemand zich opgaf als lid van het Boe rencomité. K O E R 4 S JULIANADORP. Zaterdagavond a.s. zullen de kinderen van de O. L. school alhier hun Sint Nicolaasfeest vieren, in het lokaal van den heer Rossen. Ondor meer zul len dan een tweetal kinderoperettes getiteld „Repel- stoeltje" en „Droomelaar" door eigen krachten wor den opgevoerd, hetwelk de feestvreugde als vanzelf sprekend zal verhoogen. Voor jongelui en ook anderen zullen de operettes eveneens Zondagavond worden opgevoerd, tegen be taling van entree. W r E R I N n E R W A A R J> De nog jeugdige Zangvereeniging W.A.Z., directeur de heer J. Ros, zal op nader per advertentie op te geven datum voor de tweede maal een uitvoering ge ven in de zaal van den heer P. Schenk. Vorig jaar bij haar eerste optreden werd reeds blijk gegeven van ernstige studie. Ter afwisseling wordt nog een tooneclstulcje opge voerd, getiteld: Het weggestopte pleegkind. ZONDAG 4 DECEMBER. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, nam. 2 uur, Ds. Eikema. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Uitverkoren. Noordscharwoude, voorm. 10 uur, Ds. Van Baaien. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Poel. Huisduinen, geen dienst. Valkkoog, voorm 9% uur. Ds. Tinholt. Burgèrbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesiuls, zie Schagerbrug. Schagerbrug, nam. 7 uur, Ds. Vorstman. Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Petten, geen dienst. Den Helder, voorm. 10% uur, Ds. Witkop. Anna Paulowna. voorm. 10 uur, de heer C. Niessink, van Soesterberg. St, Pancras, voorm. 10 uur, Ds. Seulijn. Warmenhuizen geen dienst. Oude Niedorp, geen dienst. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Van Dijk. Oudkarspel, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Westerland, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Hoogwoud, geen dienst. Winkel, geen dienst. Veenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Warners. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, geen dierst. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Haars. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10.30 uur, Dr. Kootj van Amsterdam. Maand collecte. 's Avonds geen dienst. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Dpen. Langereis (Gebouw „De Vrede"), nam. 2 uur, Ds. A. Dragt. van Noordscharwoude. Schagerbrug, nam. 6% uur, Ds. Bosma. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 6.4-5 uur, de beer Sevensma, van Amsterdam. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel (tegenover Raadhuis), nam. 3 uur, Ds. J. J. Ruijs. Woensdag 3 uur, Kindersamenkomst. Zr. G. Meijer. Dame levensgevaarlijk gewond. Dinsdagmiddag heeft op de Biltstraat te Utrecht een botsing plaats gehad tusschen een motorrijwiel, bestuurd door een dame, terwijl op de duo even eens een dame was gezeten, en de Zeister tram. De schok was zoo hevig, dat beide dames van den mo tor werden geslingerd, waarbij een vrij ernstige ver wondingen bekwam. Zo moest in hoogst ernstigen toestand naar de Academische kliniek worden ver voerd. De duo-rijdster, die er minder erg aan toe was, kon naar haar woning worden overgebracht. O, er hunk'ren zooveel kleinen, Vol verwachting, blij van geest, Naar de vele goede gaven Van dit mooie kinderfeest. Allen zingen ze hun liedjes, Met eenzelfde lief refrein, Op dezelfde leuke wijsjes, Omdat allen klnd'ren zijnl Overal staan nu de schoentjes Voor de schoorsteen klaar gezet, Overal wordt nu terdege Bij die schoentjes opgelet! En zoovelen vinden 's morgens, Wat hun kinderzieltje zocht. Omdat Sinterklaas steeds weer Inhoud voor die schoentjes kocht. Maar zoovele moeders zeggen, Met een stil en moe gebaar: „Kindje, ga nu zoet naar bedje, Zet je schoentje maar niet klaar!" En wanneer de kindjes vragend Naar die stille moeders zien, Kunnen ze geen antwoord geven, Of ze troosten zacht: „Misschien!" Rijke moedersleege schoentjes Spreken o zoo'n droeve taal, Vul ze voor wat arme kleintjes, Al is 't maar één enk'le maal! Kom eens zelf Uw gaven brengen In den avond, stil en zaeht, Opdat alle schoentjes danken Voor Uw weldaad in don nacht! December 1932. KROES. (Nadruk verboden). In het rapport van de commissie uit de Zuiderxeevcreenlging wordt op voortzetting aangedrongen. Het bestuur van de Zuiderzeevereeniglng heeft een!- gen tijd geleden een commissie Ingesteld, welke op zijn verzoek onderzocht heeft of het mede gelet op den fL nancieelen toestand des lands. den toestand onzer plat telandsbevolking en de waarschijnlijke kosten van nieu we Inpolderingen, gewenscht is, de drooglegging van het TJsselmeer voort te zetten. Deze commissie bestond uit de heeren prof. mr. D. van Blom te Lelden. Th. Light- hart te 's-Gravenhage, ir. A. Plate te Rotterdam, dr. H. N. ter Veen, te Amsterdam, prof. Ir. M. F. Visser te Wageningen en drs. M. Th. Heisterkamp, secretarie der commissie. Deze commissie heeft thans verslag uitgebracht en bet Dagelijksch bestuur der Zuiderreevereenfging heeft dit verslag bij den minister van Waterstaat IngedïérA. De conclusies van het verslag geven het bestuur van de Zulderzeevereeniging de vrijheid den minister namens de Zulderzeevereeniging te verzoeken te willen beslui ten tot een ononderbroken voortzetting van de Inpolde ring der afgesloten Zuiderzee. In het verslag van de commissie zegt deze. In ver band met het feit, dat de regeering bij de begrooting van bet Zuiderzeefonds voor 1933 geen gelden heeft uit getrokken voor de verdere inpoldering, daar de kosten oer hectare in vergelijking met de waarde van den grond te hoog zijn, dat zij weigert de bedijking van de Wleringermeer omdat de daaraan bestede kosten de te genwoordige verkoopwaarde belangrijk overtreffen, al8 een verlies voor ons land te beschouwen. Een dergelijke bedijking brengt zoovele onmeetbare moeilijk In geld uit te drukken voordeelen met zich, dat het belang daarvan verre kan gaan boven het als „verlies" gequa- liflceerde bedrag. Nu kan men de vraag stellen: waartoe is bet noodig midden in een zware crisis een dergelijke bedijking te ondernemen en waarom stelt men dit niet uit tot betere tijden? De commissie antwoordt hierop, dat wij ons than8 bevinden in een laag-conjunctuur en dat het te verwach ten is dat het prijsniveau zich in de toekomst in stij gende richting zal bewegen, ofschoon het zeer wel mo gelijk ls, dat de prijzen aanvankelijk nog verder zullen dalen. Men is in het algemeen geneigd groote werken aan te vangen ln een periode van hoogconjunctuur, doch deze neiging is meer psychologisch dan economisch ge fundeerdimmers juist wanneer men aanvangt in d« baisse kan men van het lage prijsniveau profijt trek ken, eischt het werk dus geringer finantieel offer, ter wijl men dan bovendien bij het opgaan der conjunctuur gereed is den economischen expansiedrang op te vangei en aldus aan een te verwachten grootere vraag nar land te voldoen. Motorrijder onder de tram. Gistermorgen heeft aan den overkant van het IJ een doodelijk ongeval plaats gehad. Uit het Spreeu wenpark kwam een 26-jarige motorrijder die de be doeling had de trambaan der Noord-Zuid-Holland- sche tram te kruisen en den Valkenweg op te gaan. Er kwam oen electrische tram van Buiksloot. De mo torrijder had die reeds op eenigen afstand kunnen zien aankomen doch heeft er blijkbaar niet op gelet. Hij sprong van het motorrijwiel dat doorreed en in een boschje verderop terecht kwam. De m torrijder werd door de tram gegrepen en kwam ond.. den baanschuiver te liggen. Do wagen moest worden op gevijzeld om den ongelukkige te bevrijden. Zijn toe stand was zoo ernstig, dat hij spoedig daarop over leed. Het lijk is naar het Binnengasthuis vervoerd. Twee boerderijen door het vuur verwoest. Dinsdagavondbrandden door onbekende oorzaak twee boerderijen af op het gehucht Voortje onder Mierlo. De brand ontstond in de boerderij van den landbouwer A. Sloots en het vuur greep hier zoo snel om zich heen, dat de geheele behuizinz in een mi nimum van tijd in lichte laaie stond. Acht koeien en eenig klein vee kwamen in de vlammen om, ter wijl .ok huisraad en landbouwinventaris verloren gingen. Het vuur sloeg over naar de nabijgelegen boer derij van H. van Heugten, welke eveneens heel een prooi der vlammen werd. Hier kon echter het vee nog worden gered. De landbouwmachines en gereed schappen gingen verloren. De brandweer slaagde er in een derde in de nabijhr'd liggende boerderij, welke groot gevaar 1'op, te behouden. Persoonlijk' ongelukken kwamen n-vt voor. De schade is zeer aanzienlij k.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6