Wat de zee te zien geelt. Bont Allerlei. Uit onze Omgeving. Ouderavond school Westerland. DE SLECHTE TOESTAND IN DEN FRIESCHEN LANDBOUW. De actie tegen de Winkelsluitingswet. De nieuwe hongermarcheerders naar Washington. Roosevelt wil draconische bezuinigingen op Marinebegrooting. De Z o ra e r t ij d. Marktberichten. W I F n N O E N Gister, Woensdagavond, werd in de school te Wes terland een ouderavond gehouden. De belangstelling van de zijde der ouders was zeer groot Aanwezig 88 personen. Het hoofd der school, de heer N. H. Cornelissen, opende de bijeenkomst en surak zijn vreugde uit over de goede opkomst, een gunstige uitzondering b'.J voorheen., en waardoor het rioodig is een nieuwe oudercommissie te benoemen. De oude commissie be stond uit de heeren E. Baijs, F. Doesburg, H. v. Kals- j>eek, M. KooiJ en S. Russelman. Alleen deze laatste is herkiesbaar, de overige heeren hebben geen school- Mande kinderen meer. Bij de eerste vrije stemming verkrijgen de heeren C. Omis Gz. en J. A. Siesling, jaeerderheid van stemmen. Bij de tweede vrije 6tem jaing verkrijgen de heeren C. Visser en A. Duijnker meerderheid van stemmen. Daarna heeft herstem ming plaats tusschen de heeren P. Veerdig, F. Nico- jif; waarvan de laatstgenoemde werd verkozen. Al Jen nemen hunne benoeming aan. Vervolgens spreekt de heer Cornelissen een inlei dend woord naar aanleiding van art. 421 der L. O. vet, waarin staat vermeld het volgende: „Het schoolonderwijs wordt onder het aanleeren, rsn gepaste en nuttige kundigheden, dienstbaar ge maakt aan de ontwikkeling van de verstandelijke vermogens der kinderen, aan hunne lichamelijke oefening en aan hunne opleiding tot alle christelijke en maatschappelijke deugden". Spr. zegt, daar staat veel in. Het omvat: Eerlijkheid, hulpvaardigheid, wat voor anderen over hebben, netheid, enz. Spr. haalt aan het groote verschil tusschen school en huis, wordt gewezen op plicht in school en in huis, doch ook is er veel overeenkomst met school en huis. De ouders verplichten zich tot een goede opvoeding, doch op school mag de opvoeding niet verwaarloosd worden. Om dit doel zoo goed mogelijk te benaderen, riep minister de Visser, tot dat doel de oudercommissies in 't leven. Uitvoerig behandelt spr. de samenstelling de taak en het nut dier commissie. In de pauze bestond gelegenheid het werk der kin deren in te zien. Allen maken hiervan gebruik. Na de pauze geeft de heer P. Cornielje, onderwijzer aan deze school, een lezing over het verkeersonder- wijs op de L. school, waarbij o.m. de aandacht wordt gevestigd op het verkeersleermiddel van den heer Heeroma uit Den Helder. Bij de rondvraag zegt de heer P. Veerdig bet goed t« vinden om aan het gemeentebestuur bekend to maken, dat bij de school zoo onvoorzichtig wordt gereden. Dit is door het Hoofd der school reeds ge meld. De heer Cornelissen zou het goed vinden als de politie wat meer toezicht hield. Die het vlugst rijden ïljn meestal de vreemden, welke hier niet bekend lijn. Spr. zegt er nogmaals met den Burgemeester over te zullen spreken. De Oudercommissie kan een adres richten aan den gemeenteraad, als u dit noodig oordeelt. De heer Veerdig kan het ook riet goed vinden, dat kinderen 4 jaar aan eén onderwijs ontvangen van denzelfden onderwijzer. Do heer Cornebsecn zegt, dat hij dit regelt, en noemt de voor- en nadeelen. mowel van kind als van den onderwijzer Spr. zal •r echter zijn aandacht aan schenker» Mevr. Nicolai vraagt naar het gymnastiekonderwijs. De beor Cornelissen zegt, dat dit onderwijs bij de wet verplichtend is. Vrije oefe ïingen worden wel £ehouden, doch geen toestel turnen. We hebben geen 'kaal en de gemeente heeft nog uitstel tot 1936, i/ri* er in te voorzien. Spr. acht het voor de kinderen van het platteland niet zoo noodig, omdat ze veoi vrije beweging genieten. Na woorden van dank volgt sluiting. Naar wij vernemen zal St. Nicolaas Vrijdag 2 De cember a.s., pl.m. 2 uur 's namiddags, te Den Oever per motorboot Taling arriveeren. L A N O E N.D IJ K NOORDSCHARWOUDE. Mej. Chr. Mol behaalde te Utrecht het diploma Voor Esperanto. Dat er nogal liefhebberij voor de we reldtaal bestaat, bewijst dat er in het laatste jaar 5 personen van den Langendijk dit diploma be haalden. ANNA P AU LOW N A Loop der bevolking. Ingekomen: J. Groet en gez. van Harcnkarspel; H. Roossien en gez. van Barsingerhorn; Mej. P. Raven van Barsingerhorn; Wed. H. Breed-Van Dijke en gez. van Enkhuizen; L. Baartman van Haarlemmermeer. Vertrokken: Mej. M. v. d. Berg naar Bergen; Mej. L. M. Huijsman naar 's-Gravenhage; P. J. M. Ruijse- naars naar Haarlem; J. van Veen naar LImmen; W. M. Lobbezoo en gez. naar Lisse; J. J. Out naar Ven huizen. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirkje, dochter van D. Haverkorn en T. Overkamp. Ondertrouwd: P. ten Bokkel en M. Hoogesteger. C. Hoogmoed en A. H. L. IJfs. Overleden: W. H. Mooiman—Nelis. Politie. Gevonden: Een met bont gevoerde handschoen; een njwielplaatje, een ketting. Veerloren: Een vulpenhouder. BER BB VGO WAARD Gistermorgen geraakte de melkrijder A. Beers Pz., wonende alhier, die melk vervoerd voor de Prinses te Ursem, door tot nog toe onopgehelderde oorzaak aan het Zuideinde van den Middenweg plotseling het be heer over zijn beladen auto kwijt. Dit had tot gevolg, dat hij tegen een boom reed, waardoor de geheele bak van den auto raakte en de melk grootendeels wegvloeide uit de bussen. De bestuurder kwam met den schrik vrij. Volgens het Provinciaal Blad, no. 375, is aan den Polder Ilecrhugowaard uit het Wegenfonds 1931 toe- lekend een bedrag van f20.950. Staatspenslonneerlng. vergadering van de afd. van den Bond voor Staats- Pensionneering bij den heer Rus. Wegens afwezigheid van den heer Kooij, die be richt van verhindering had ingezonden, nam mevr. voorzittersfunctie waar. Na voorlezing der notulen werd medegedeeld, dat de rekening van het verloopen jaar ten huize van den penningmeester zou worden nagezien en daar voor werden benoemd de heeren C. Slootens en IJ. Ploeg. Herkozen als bestuurslid werd de heer Jc. Gouds blom. Bij bespreking propaganda-avond werd medege deeld, dat men er in geslaagd was de beschikking te over de film „Oud en Arm", doch dat deze siecnts op den 17en December was te krijgen, waar- j Rewone jaarlijksche feestavond dan ook op aten datum was gesteld. «ren .ronc|yraag vroeg de heer Goudsblom of de gewone jaarlijksche rijtoer weer zou plaats vinden, loten word deze weer te houden. DIEPZEE EN DIEPZEEONDERZOEK. E>n wereld, die in schier geen enkel opricht met de onze is te vergelijken en waarvan nog uiterst weinig bekend Is. Het is de Amerikaan Prof. Willlam Beebe. die ln den oceaan afdaalde tot op dutzend meter diepte. Gewone duikerpakken, zelfs de beste zijn op diepten van meer dan honderd meter niet meer bestand tegen den waterdruk. Het stalen pantser, dat Beebe constru eerde, kan het uithouden, wanneer op één dM.2. een gewicht van 1000 Kg. water rust. Het bedoelde pantser is geen pak maar een klok. waarvan Beebe en zijn assistent M. Otis Barton (van het Amerikaansch mu seum voor natuurlijke historie) hebben gebruik gemaakt Aan boord bevonden zich electrisohe verwarmingstoe stellen en reflectoren, door welke laatste het niet slechts mogelijk werd de omringende zee ln een helder licht te plaatsen maar bovendien die zee op de gevoelige plaat vast te leggen. Een telefoonlijn verbond do klok met een trawler, die dienst deed als moederschip. Ofschoon wij eerbied moeten hebben voor het twee tal, dat een kilometer onder de zeespiegol zijn onder zoekingen verrichtte, dienen we niet te vergeten, dat er in den Atlantiechen Oceaan kuilen zijn van 5000 M. diep. In de buurt van de Aleoeten heeft men diepten van acht kilometer gepeild en dicht bij Nieuw-Zeeland is de oceaan tienduizend meter diep. Dieper gaat onze kennis niet Ten allen tijde heeft men den oceaan trachten te doorgronden. De ouden kenden reeds de duikerklok. Bij Aristoteies vinden we er een beschrijving van. In de zestiende eeuw werd het toestel voor de tweede keer uitgevonden. Er werd In 1588 aan de Sohotsche kust mee geëxperimenteerd. Maar daar de verwachtin gen werden gegrond op hypothesen, die in strijd waren met de natuurwetten, kwam er niet veel van terecht De uitvinder nam zelf in de duikerklok plaats met het gevolg dat men nóch van hem nóch van het apparaat ooit iets terug zag. De zee laat zich haar geheimen niet gemakkelijk ontfutselen. Het eerste bruikbare duiktoestel werd vervaardigd door twee Fransohen: luitenant Denayrouse en in genieur Rouquayrol. Tusschen toen en tegenwoor dig ligt een tijdperk, waarin de techniek zich snel ont wikkelde. Aan de duikerpakken ta hun huldigen vorm heeft men het te danken, dat de schatten, die zich aan boord van de ..Lutine" en de „Egypt" bevonden thans weer in het bezit van de menschheld zijn. Een der eerste onder-zeehelden: Pluvy, heeft zijn impressies te boek gesteld. ..Gedurende de eerste drie meter" schrijft hij, „krijgt men den indruk, dat men door medusa's is omgeven. Daar men aan het beschermende glas nog niet gewend is, lijkt het. alsof de weeke massa's zoo dadelijk met het gelaat in aanraking zullen komen. Daar het water als vergrootglas werkt doet de omgeving dos te zonder linger aan. Niets meer aan de orde zijnde, sloot voorzitter met een krachtig woord van opwekking, de hoop uit sprekende dat -deze weer evengoed zou slagen als vorige jaren. Dat de liefhebberij voor het baggeren blijft be staan. blijkt uit het feit, dat thans reeds 31 aanvra gen van landgebruikers zijn ingediend, welke ge middeld varieeren tusschen 200 en 400 halve pramen. Hiermee is dus een totale loonsuitkoering gemoeid van ongeveer f3000. Verlaging van levenspeil noodzaaJk. Meer effectleven steun noodig. Gisteren werd te Leeuwarden de Alg. Verg. gehouden van de Frlesohe Mij. van Landbouw. Uit de openings rede van den voorzitter Ir. W. Oosterbaan spreekt maar al te duidelijk in welke omstandigheden de landbouw daar verkeert De catastrophale prijsdaling van akkerbouwproducten is snel door die van veeteelt en zuivelproducten gevolgd. Een prijsdaling, die zonder ingrijpen moest uitloopen op een totalen ondergang van het meerondeel van de boe renbedrijven, waardoor niet alleen het platteland totaal zou verarmen, dooh waardoor tevens een der hechtste peilers van ons nationaal bestaan in ernstige mate zot» worden aangetast. Maar dank zij de organisaties werd algeheele onder gang voorkomen. Het bedeellngssysteem van den boer in persoon richt de bedrijven ten gronde. De landbou wende bevolking zal noodzakelijk het levenspeil moeten verlagen. Laat het personeel in dienst van overheid o' beschutte bedrijven zich dit voorbeeld voor oogen stel len, vóór dat zij overgaat tot geweldige acties, wanneer het gaat om 2 of 3 pet. salarisverlaging, Sprekende over de dievrse bedrijfstypen, zelde Ir. Oosterbaan: de toestand van het intensieve akerbouw- belrijf op de klei en de zavelgronden kan met het en kele woord „bedroevend" worden gekenschtst Door de selchte uitkomsten lag uitbreiding van de teelt voor de hand, wat weer bij een goed opbrengst als dit jaar, tot overproductie moest leiden. Een algeheele omlegging van de cultuur geeft ln het algemeen weer andere moeilijkheden en is, wat den aardappelverbouw betreft, voor ons ook niet ge- wenscht, omdat ze nog altijd den natuurlijken voor sprong, wat de kwaliteit onzer poters betreft, hebben boven vele andere streken, doch eenige beperking van een zoo riscant gewas lijkt mij ln de tegenwoordige omstandigheden toch wel zeer noodzakelijk, med« omdat de moeilijkheden bij de grenzen voortdurend toenemen. Lago pachten en een zoo sterk mogelijke bezuiniging op de andere uitgaven zullen alleen onze bedrijven staande kunnen houden. Op onze algemeene lasten zal nog veel meer besnoeid moeten worden en een sterke daling van het levenspeil onzer bevolking lijkt ons on afwendbaar. Van bovenaf zal hier het voorbeeld moeten worden gegeven en het ware wenschelijk, dat onze re geering In dit opzicht nog heel wat duidelijker taal sprak en meer effectleven steun verleende. Rotterdamsche banketbakkers zullen Zon dag de zaken openhouden. De winke liers zijn ten einde raad. In ons nummer van Dinsdag j.1. maakten we melding van een nieuwe actie tegen de winkelslui tingswet, ingeluid door de afd. Rotterdam van den Bond van den Kleinhandeldrijvenden Middenstand, die op Zondag een winkel openhield, daardoor de sluitingswet overtredende. Hiermede zal de zaak niet ten einde zijn. De gemeenteraad verwierp gisteren een motie, waarbij werd voorgesteld den banketbak- Een eindje leger bespeurt men menigten vis? oh en, wier lichamen schijnen te fonkelen. Op sommige gedeelten van den Atlantischen Oceaan ontmoet men. wanneer men 50 M. is afgedaald, groote hoeveelheden zwevende planten, die den duiker aan alle kanten omringen. Deze kunnen een gevaar worden, doordat zij den onderzoeker in letterlijken zin overlast aan doen. hetgeen het breken van een kabel ten gevolge zou kunnen hebben. Het gebied der monsters. Wanneer men nog verder daalt verschijnen de eer ste dolfijnen. Andere monsters doemen op: inktvis- schen en krabben. De eerste slaan hun vangarmen om de klok, maar bij het voelen van het ijzer zlen ze van een verderen aanval gewoonlijk af. De krabben, waar onder ik er aantrof, van meer dan een meter middel lijn zijn gevaarlijker. In deze contrijen stuit men nog niet op visschen, die ons onbekend zijn. Wanneer men zoodanige exemplaren wil opsporen, moet men tot op minstens duizend meter gaan. Daar kan men mits men beschikt over sterke lampen visschen zien, die de daar heerschende druk als normaal ondervinden en uit elkaar springen wanneer men ze naar de opper- vlkte brengt. Hun oogen zijn naar onze opvattingen monsterachtig groot en soms staan ze op stoeltjes. De weinige lichtstralen, die deze diepten bereiken, worden door die onevenredig groote gezichtsorganen benut" Zoo lang de techniek het den gewonen sterveling nog niet mogelijk maakt zelf de diepzee te exploree- ren, kan deze zijn dorst naar kennis lesschen door een bezoek aan het Oceancgrafisch Museum te Monaco, waar de zonderlingste producten der diepte zijn ten toongesteld. Ook geschriften, het onderwerp betref fende, kan men daar opslaan. Over het licht citeeren we het volgende uit een algemeene beschouwing: „De kleur ls een mengsel van groen en violet, wanneer men tenminste niet zeer ver gaat. Tot op dertig meter bevindt men zich in de schaduw van het schip. Daar onder Is het diffuus. De zon ziet men als een bol, waarvan de omtrekken vervloeien. Vreemd is het, dat op klaarlichten dag de sterren zichtbaar zijn. Wanneer men de zeventig meter heeft bereikt, heerscht duisternis." Duikers, die naar beneden gingen om wrakken te onderzoeken, deden dikwijls tragische ervaringen op: „Ik heb ontdekt, dat de zee verdronken lichamen een tijd lang conserveert. Eens ben ik naar een gezonken schip afgedaald, dat plotseling was verongelukt. Slechts een of twee leden der bemanning hadden van de ramp eigenlijk iets bemerkt: hun lijken zijn later gevonden. Maar de anderen waren in hun slaap door den dood overvallen. Ik heb hen gezien. Het was alsof ze nog sliepen. Een der gestorvenen heb ik aan geraakt Hij bleek geheel vergaan te zijn. Als stof viel hij uiteen en ik zag eindelijk niets anders dan een geraamte." Onze fantasie is doorgedrongen tot op groote diepte. Amerikaansche filmoperateurs hebben ons iets van die diepte getoond. Eenige jaren geleden werden te Parijs de schilderijen tentoongesteld van een Amerikaan, Zabr Pltcbard geheeten, wiens specialiteit het onder- zeesche landschap was. Maar ln werkelijkheid ls van deze wereld, die in schier geen enkel opzicht met de onze ls te vergelij ken, nog uiterst weinig bekend. - kers toe te staan, Zondag a.s. den geheelen dag ge opend te blijven, zulks in afwijking van het bepaalde in de winkelsluitingsverordening. De banketbakkers meenen, dat zij dezen Zondag, den laatsten dag voor St. Nicolaas, niet kunnen missen voor hun verkoop. Thans is bekend geworden, dat de banketbakkers Zondag a.s. voor het mcerendeel hun zaken toch ge opend zullen houden, hoewel zij daarmede met de wottelijke bepalingen in conflict komen. Ook do Fa. C. Jamin heeft besloten Zondag a.s. haar winkels geopend te houden. Met belangstelling worden de resultaten van deze handelwijze tegemoet gezien. WASHINGTON. 30 November. Uit alle deelen der Vereenigde Staten marcheeren werkloozen naar Washington ten einde daar Maandag aanwezig te zijn bij de opening van het congres Uit Ohio, Texas, Californië en Minesota wordt gemeld, dat duizenden mannen en vrouwen, in de meeste gevallen op vracht auto's door deze staten trekken. De plaatselijke werkloozencommissies zorgen voor onderdak en voe ding. Uit New York is de eerste trein met 650 werk loozen onderweg naar Washington. De bondshoofd- stad bereidt don hongermarcheerders een koele ont vangst. De politie beeft medegedeeld, dat de honger marcheerders geen kwartieren en geen voedsel zullen ontvangen, ook bedelen is verboden. De politie van Washington zal de werkloozentreinen aan de gren zen van het district aanhouden en in kleine groep jes doorlaten naar de bondshoofdstad. De politie te Washington is op alles voorbereid. O.m. heeft zij groote hoeveelheden traangas ontvangen De garni zoenen uit de omgeving zijn geconsigneerd. 100 millioen dollar besparing. NEW-YORK. 30 November. fV.D.) Uit Warm- springs (Georgia), waar de nieuwgekozen president Roosevelt, thans vertoeft,wordt gemeld, dat Roose velt zich heeft uitgesproken voor draconische bezui nigingen op de Amerikaansche marinebegrooting, waarbij de slagvaardigheid der Amerikaansche vloot niet zal worden verminderd. In een bespreking met afgevaardigde Vinson, den voorzitter van de Marinecommissie, van het Repre sentantenhuis. bepleitte Roosevelt een jaarlijksche be sparing van 100 millioen dollar door reorganisatie van het bestuursapparaat, afschaffing van overbodi ge werven en vlieghavens. zoomede door centralisatie van den dienst. Daarentegen verklaarde Roosevelt zich voor de handhaving der scheiding van de mi nisteries voor leger en vloot Vinson verklaarde dat hij in het belang van de handhaving van den vrede en met het nog op de te genwoordige economische omstandigheden tegen het vijfjarenplan van Iloover is. Dit vijfjarenplan voor- ziel. zooals bekend, er in de Amerikaansche vloot te brengen op de volle sterkte, welke volgons de ver dragen is toegestaan. Dit zou 600 mililoen dollar kos ten. Vinson verklaarde zich voor een jaarlijksche bezuiniging op de marinebegrooting van 30 millioen dollar. Een wetsvoorstel tot afsohaffing. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een voorstel van wet van do heeren Van den Heuvel en Bakker tot intrekking van de wet van 23 Maart 1918 (St.bl. 165), gewijzigd hij de wet van 22 Maart 1922 (St.bl. 130) tot tijdelijke afwijking van de wet van 23 Juli 1908 (St.bl. 236) tot invoering van een wottelijken tijd. B O E R D E R IJ- UÏTKEERINO VAN ZUIVELSTEUN. Thans 1.6 cent per kilo melk van 32 pet. De Crisiszuiveleentrale maakt bekend, dat met in gang van 4 December a.s. tot nadere aankondiging de uitkeering op alle tot zuivel- of melkproducten verwerkte melk is vastgesteld op basis van f 1.60 per 100 K.G. melk met een vetgehalte van 3.2 Deze uitkeering stemt overeen met 42 cent per K-G. boter en 50 cent per K.G. melkvet. De wijze van vaststelling der uitkeering blijft voor- loopig geschieden over het in de producten aanwezige melkvet. Daardoor zal bijv. bij verwerking van melk op boter zoodanig, dat uit 100 K.G. melk van 3.2 vet 3.60 K.G. boter verkregen wordt de uitkeering hierop 3.60 X 42 ct. f 1.51 per 100 K.G. bedragen. De minister zonder broek. De „Daily Express", weet een zeldzaam avontuur te vertellen van een Engelsch minister, wiens naam om begrijpelijke redenen verzwegen wordt. De minister heeft kort geleden op reis niet meer of minder dan zijn broek verloren. Slechts in een onderbroek gekleed kwam hij te Londen aan. De geschiedenis, waardoor het tot dit pijnlijk voorval kwam, ls eveneens zeer zonderling. De minister reisde van Schotland weder naar huis. In de coupé gezeten, strekte hij de voeten behaaglijk voor zich uit en stak een sigaar op. Na korten tijd viel hij In slaap. Toen hij wakker werd, be merkte hij, dat zijn broek heelemaal onder de asch zat. Hij probeerde de asch af te kloppen, maar dit hielp niet, waarop de minister op het denkbeeld kwam de broek uit te trekken en voor het portierraampje uit te schudden. Juist passeerde op dat oogenblik een snel trein en tengevolge van de trekking der lucht werd den minister de broek uit de hand gerukt en Zijn Excellen tie stond in zijn onderbroek. Hij omwikkelde zijn bee- nen en onderlichaam met krantenpapier en kwam zoo aan het Waterloostatlon te Londen aan. De station chef wist eerst niet, hoe hij den minister uit de ver legenheid most helpen Dan haalde hij uit zijn kleer kast een broek, die den minister gelukkig paste. Een explosie van 75 Jaar geleden. Het is thans 75 jaar geleden, dat de stad Mainz door een vreeselijke ontploffing getroffen werd. In den namiddag van 18 November klonk een geweldige slag, die kilometers ver in den omtrek werd gehoord. Dui zenden vensterruiten werden vernield en men meend® eerst met oen aardbeving te doen te hebben. De Mar- tinstoren, het kruitmagazijn van het Mainzer Garnizoen* was In de lucht gevlogen. Een reusachtige rookwolk walmde over de straten, de gebouwen naast den Mar tinstoren stonden in brand. Dadelijk werd het garni zoen gealarmeerd en de soldaten gingen over tot het bergen der dooden en gewonden. Door de met levens gevaar doorgezette reddingspogingen was het mogelijk de ontploffing van de met krult gevulde onderaardsch® gangen te verhoeden. Groote massa's water werden door de gangen gespoten en op die wijze werd een ex plosie van de kruitmassa's onmogelijk gemaakt. Op d® plaats van den Martinstoren was nu nog slechts een reuzen trechter te zien. zelfs de fundamenten waren, geheel vernield. Het onderzoek wees uit, dat een Ooa- tenrljksch soldaat in een aanval van krankzinnigheid de explosie veroorzaakt had. Van zijn Hjk was geen spoor meer te vinden. Onder leiding van bankiershui zen te Frankfort werd een hulpactie op touw gezet, dii een wederopbouw van de vernielde gebouwen mogelijk maakte. SCHAGEN, 1 December 1932. 3 paarden f 100—350, 31 geldekoeien magere f 80 130, 55 Idem vette f 150—170, 6 kalfkoeien f 160— 230, 45 vaarzen f 65110, 39 graskalveren f 2040, 13 nuchtere kalveren f 317, 80 schapen vette f 14 20.50, 471 overhouders f 611, varkens magere f 69, 33 Idem vette per Kg. 26—28 ct., 69 biggen f 4—6, 6 konijnen f 11.40, 18 kippen f 0.501.50. E IERVEILING SCHAGEN, 3 December. Aangevoerd zijn: 80 partijen 40.000 stuks kipeieren. 18 partijen 950 stuks eendeieren. De prijs liep van kip eleren f 66.40, kleine f 4.104.50, eendeieren f 3.50 —3.70. De velling duurt voort. Zie voor volledig bericht in het nummer van Zaterdag a.s. AMGTERDAM, 30 November 1932. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 1.501.90, idem blauwen f 1.501.90, Idem bravo's f 1.601.70, ld. bl. eigenheimers f 11.2Q, per 70 Kg., id. juin f 2.10—2.25, per 50 Kg., Id. eigenheimers f 11.20, idem blauw® poters f 0.901, Idem bonte poters f 0.90—1, idem Be velanders f 11.10, IJpolder eigenheimers f 11.20, ld. blauwe eigenheimers f 11.20, id. eigenheimer poter® f 0.750.90, Idem Bevelanders f 11.10, NoordholL eigenheimers f 11.20, id. blauwe eigenheimers f 1 1.20, Anna Paulowna zand f 1.752.10, Hillegommer zandaardappelen f 1.752.10, Drentsche eigenheimer® f 1.752.10, Flakkeesche eigenheimers f 11.20, idem elgenh. poters f 0.901, Spulsche eigenheimers f 1 1.20, id. eigenh. poters f 11.10 per 70 K.G. ALKMAAR, 30 Nov. Andijvie f 0.40—2.40, bloemkool I f 8—11, H f 1.55— 4.50, boerenkool f 1.104.80. groene kool f 1.604.80, lcnolselderie f 1.60—2.30, per 100 stuks, druiven f 15—25, spruiten f 1.50—5.50, tomaten f 3.50—7, witlof I f 6.50— 9, II f 4.50 per 100 pond, gele kool f 0.601.10, uien f 2.60—4.30, roode kool f 0.60—2.30 per 100 Kg., prei f 4.405.70. selderie f 3.506, wortelen f 6.5012.50 per 100 bos, spinazie f 1.34 per bak. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Nov. Aangevoerd: 15000 Kg. aardappelen: sohotsche mui zen f 0.70, Duc f 0.70, 25000 Kg. roode kool f 1—3.20, n f 0.60—2, 16000 Kg. gele kool f 0.60—1.50, 27000 Kg. D. witte f 0.601.10, 4500. stuks bloemkool: Lecerf f 2.20 —3.10. Reus f 5.80—11.30, II f 0.80-3.30, 20000 Kg. uien: nep f 6.20, drielingen f 44.10, uien f 3.804.30, 6200 Kg. bleten f 0.60—1.40. NOORDSCHARWOUDE, 30 Nov. Aangevoerd: 10250 Kg. aardappelen: schotsche mui zen f 0.500.60, eigenheimers f 0.90, bl. eigenheimers f 0.700.90, 8800 Kg. uien: nep f 3.505.20, drielingen f 3.604.10, uien f 44.30, grove uien f 4.104.30, 700 Kg. kroten f 1.10—1.20, 14900 Kg. roode kool f 1.70—2.70, 13900 Kg. D. witte kool f 0.60—1.20, 6500 Kg. gele kool f 1.10—1.60, 655 stuks bloemkool f 9.5010.90. WARMENHUIZEN, 30 Nov. Aangevoerd: 3025 Kg. roode kool 2e, kw. f 0.95—1.50, kale f 1—1.20, 1000 Kg. gele kool f 1.40, 7575 Kg. witt® kool f 0.90—1.30, 6650 Kg. uien: drielingen f 3.55—4.20, uien f 44.20, grove uien f 3.704, 1000 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 0.60, 825 Kg. bieten f 1.40. AMSTERDAM, 30 November 1932. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 290 vett® kalveren: le kw. 60—65 ct., 2e kw. 5458 ct., 3e kw. 3550 ct per Kg. levend gewicht; 22 nuchtere kalve ren f 48; 618 varkens, vleeschvarkens 90110 Kg. 3436 ct, zware varkens 3335 ct, vette varken» 3233 ct, per Kg. slachtgewicht. Aan het abattoir werden aangevoerd 3 wagons Deensch vleesch.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7