De Spotter. DE RUMBA-CRISIS. Uit onze Omgeving. waarin aangegeven Is, dat de minimumprijzen veel te laag zijn en daardoor overname van onverkoopbare pro ducten door de Provincie geen steun aan den tuinbouw beteekent en in tegendeel door middel van pet hoo* ger marktgeld van de tuinders nog een offer wordt gevraagd. Aangedrongen wordt op een hooger bedrag dan 1 100.000. Voorzitter toont eenige onjuistheden aan en acht de maatregel van de Provincie zeer sympathiek. Naar aanleiding van dit punt wordt gewezen op het feit, dat er alle kans ls dat de producten, welke door de Provincie worden overgenomen, buiten den Rijks- steun zullen vallen. Hieruit zou volgen dat dan toch eigenlijk niets naar de Provincie zou moeten gaan, want dit kan slechts schade voor de tuinders zijn. Naar aanleiding hiervan wordt een uitvoerige bespre king gehouden, welke tot resultaat heeft, dat op de as. vergadering der Prov. Commissie aan de orde zal wor den gesteld de vraag of het niet gewenscht is, zoolang de Tuinbouwsteunwet werkt, de minimumprijzen bulten werking te stellen. De Voorzitter deelt mede. dat een voorraad zilver uienzaad beschikbaar is en verzoekt de aangesloten vereenigingen dit ter kennis van hun leden te brengen en eventueele bestellingen op te nemen. Door den marktmeester is met het oog op de groote drukte aan het kantoor wegens de stem wet, verzocht den leden te mogen bekend maken, dat met ingang van 5 Dec. niet wordt uitbetaald, wat in de loopende kalen- derweek is geveild. Eerst Maandagmiddag wordt begon nen met de uitbetaling van het geveilde in de voorgaan de week; desgewenscht kan men een voorschot krijgen. Het bestuur besluit op dit verzoek in te gaan. Naar aanleiding van opmerkingen over het niet-hand- haven van minimumprijzen voor aardappelen, wijst de voorzitter er op. dat deze voor aardappelen nooit heb ben bestaan; wel is een poosje beproefd om deze op f 1 te handhaven, wat echter niet kon worden volgehouden. Voorstellen voor de vergadering van de Prov. Commis sie zullen, behalve hetgeen reeds besloten ls, niet worden ingediend. Aan de orde Ja thans een algemeene bespreking over de a.s. tuinbouwsteunwet. Gememoreerd wordt het ge ringe bedrag; het bestuur verwacht dat hierdoor de steun van geringe beteekenis zal zijn en de hoop wordt uitgesproken dat de commissie nog een weg zal weten te vinden om ook te steunen de producten, die de mi nimumprijs niet hebben opgebracht. Mede wordt gesproken over de noodzaak om de kool teelt in te krimpen, wat weliswaar een zeer moeilijk punt is, maar waaraan toch onze organisaties hunne aandacht dienen te schenken. Bij de rondvraag komen nog een paar meer onder geschikte punten in bespreking en wordt nog besloten den marktmeester te verzoeken in de marktberichten ook aan te geven de onverkoopbare hoeveelheid. De eere-voorzitter, de heer Brugman, zegt dat hem ondanks de uiterst moeilijke omstandigheden, getroffen heeft de amicale en prettige geest op deze vergade ring. Spr. hoopt spoedig weer vergaderingen te mogen meemaken in betere tijden. De Voorzitter, vraagt en verkrijgt de machtiging om, behoudens bij ingrijpende voorstellen, den beschrijvings brief der Alg. vergadering Prov. Comm. te behandelen met het Dagelijksoh Bestuur. Hierna sluiting. OUDKARSPEL. De Commissie tot Wering van Schoolverzuim in de gemeente Oudkarspel, deelt naar aanleiding van haar adres in de Schager Courant, datum 26 OcL 1932, no. 9165 mede, dat het niet haar bedoeling was Dr. J. G. Vogelenzang te beleedigen. Vergadering Ondercommissle O.L.S, Woensdag 30 November, des avonds om half 8 hield de Oudercommissie der O.L.S. haar ouderavond, die door ruim 40 ouders werd bezocht. De voorzitter opende met een hartelijk woord van welkom. Hij verheugde zich, dat een zoo groot aan tal ouders was opgekomen, verblijdend voor de ouder- commissie, die ziet, dat de ouders aan dezen avond behoefte hebben en ook verblijdend voor het perso neel der school, dat de belangstelling van de ouders op hoogen prijs stelt. Nu werden de notulen van den vorigen ouderavond gelezen en met een woord van dank aan den secre taris goedgekeurd. Als derde punt op de agenda stond: Lezing Jeugd herbergen. Het hoofd der school vertelde op eenvou dige, en duidelijke wijze over het ontstaan en het doel dezer inrichtingen. De Jeugdbeweging in Duitschland onstaan, is pl.m. 1929 naar ons land overgekomen en heeft, in korten tijd hier grooten op gang gemaakt, zoodat de N. J.-Centrale reeds bijna 50 Jeugdherbergen onder haar leiding heeft. Het recht om toegang tot de Jdh. te krijgen werd vervol gens besproken: kaarten voor vereenigingen, voor scholen, enz., kaarten voor individueele trekkers en ook de kaarten voor gezinnen. De inrichting der Jdh. kreeg daarna een beurt, de regelen waaraan men zich bij het gebruik maken van deze inrichtingen heeft te houden, enz. Zoo is dus in een behoefte voorzien van goede en goedkoope overnachtingsgelegenhcden en dat men dit werk weet te waardeeren blijkt wel uit het groote gebruik, dat er reeds van gemaakt wordt. Tenslotte werd nog even over het internationale Jeugdwerk gesproken, daar verschillende landen reeds overeenkomsten hebben gesloten, zoodat de le den der Ned. Centrale ook toegang hebben in het bui tenland en omgekeerd. Het Jeugdherbergbezoek wenscht mede te werken, dat de verschillende volke ren eikaars land en gewoonteu leeren kennen en waardeeren, waardoor de verschillende volkeren dichter bij elkaar komen en de idéé van de gast vrijheid heeft door het Jeugdherbergwerk nieuwen zin gekregen. Nadat de thee was geschonken, hetgeen de gezel ligheid van den ouderavond zeer verhoogde, werd aan de ouders de gelegenheid gegeven het werk (handenarbeid, teekenwerk en ander schoolwerk) van hunne kinderen te zien en het onderwijzend per soneel om inlichtingen te vragen. Hiervan werd dan ook een druk gebruik gemaakt en dit punt van de agenda vorderde weer heel wat tijd. Bij de rondvraag werden nog een paar vragen ge daan. Een der ouders vroeg over de toelatingsleef tijd der kinderen voor het nieuwe schooljaar. Deze vraag kon gemakkelyk worden beantwoord. Moeilij ker was het met de tweede vraag over het instituut Schoolartsendienst. Ook in Oudkarspel wordt hieraan behoefte gevoeld, de Districtsschoolartsen laten nog lang op zich wachten en de Oudercommissie beloof de haar volle aandacht hieraan te schenken. Bij afwezigheid van den Voorzitter, dankte de Secretaris het hoofd der school voor zijn keurige rede. De meeste aanwezigen stonden tegenover het onderwerp nog wel wat vreemd, maar spreker meen de toch dat de lezing in het belang was geweest van de kinderen der aanwezigen. Zoo was het einde van den gezelligen avond geko men. De voorzitter dankte de aanwezigen voor hun opkomst en belangstelling en riep allen voor den volgenden Ouderavond een hartelijk tot weerziens toe. LANGEND LIK. Dus de weg door het Geestmer Ambacht wordt nu een feit. De commissie voor den aankoop van de benoo- digde landerijen is met de eigenaars tot overeenstem ming gekomen over een prijs, die nog 15 pet. lager ia dan het oorspronkelijk getaxeerde bedrag. Men mag venvachten, dat nu spoedig met de werkzaamheden zal worden begonnen en dat binnen een niet al te langen tijd de auto's tussohen Langendijk en den weg langs hel Noordhollandsch Kanaal dwars door het Geestmer Am bacht zullen snorren. De Diepsmeer uit zijn Isolement verlost en midden in de bewoonde wereld. Dat zal een uitkomst voor die menschen zün. Niet meer ter sohole met een schuit heen en teruggebracht, maar loopende of op den flets, of misschien wel per autobus. Een ontlas ting ook voor het verkeer langs Kalverdyk, geen over dadige weelde. Maar de perspectieven, die geopend wer den, toen in de colleges der belanghebbenden de eerste besprekingen werden gehouden, wijken op het oogenblik wel al te sterk uit De gelegenheid van kassenbouw, die langs dien weg zou kunnen plaats vinden, is er wel, Evenals zoovele andere dansen zal ook de „Rumba" bet sleebts luttele seizoenen bolwerken. Welke dans zal de schlager van 1933 worden. Er zün menschen, die de woorden wereldcrisis en rubacrisis in een adem uitspreken; dat zijn de dansmeesters. Zij zien met al of niet leede oogen, dat do populariteit der rumba langzaam maar zeker slinkt Gelijk Charleston en Blackbottom, Shimmy e.a. schijnt ze een dans te zijn, die het slechts lut tele seizoenen bolwerkt, hetgeen velen misschien zul len betreuren, want de rumba is weliswaar wild maar minder ongedistingeerd dan andere bekende Euro- peesche uitgaven van negerdansen. Wanneer men zich zou willen wagen aan de schepping van een systeem, waarin de beschaafde lieden van onzen tijd konden worden ondergebracht, dan zou men tot drie hoofdgroepen geraken: lo. Degenen, die de moderne paar-dans verafschuwen en hem niet dansen; 2o. De menschen, die hem eveneens verafschuwen en hem wél dansen; 3o. Zij, die er plezier in hebben. De eerste afdeeliug bestaat weer uit eenige inte ressante variëteiten, als daar zijn: De oude generatie, die de ouderwetsche paardans bewondert; de volks stammen, die heelemaal niet van dansen houden; degenen, die de z.g. volksdans propageeren. Voor iemand, die het dansen verachtelijk vindt, is. het niet gemakkelijk zich op het standpunt te plaatsen van dengeen, die er behagen in schept. De laatste beschouwt de dans als een der middelen om zich uit te leven. De sfeer van gladde parketvloer, muziek, sigarettenrook, electrisch licht en geroeze moes werkt dan niet afstootend, maar veroorzaakt een moeilijk te omschrijven gevool van intimiteit; een intimiteit weliswaar, dio hemelsbreed verschilt van die in den huiselijken kring, maar die toch dui delijk waarneembaar is. Het contact tusschen de aanwezigen is in hoofdzaak lichamelijk, maar ook zij die niet samen dansen, maken deel uit van een geheel en zijn onderworpen aan bepaalde gevoels- wetten. Het dansen zelf kan men als bruut beschou wen, als wuft, oppervlakkig, overbodig, en dikwijls als gemeen, maar tegenover die op zich zelf mis schien juiste opvatting staat de meening van hen, die er een uiting van modern levensgenot in zien, een vorm van amusement, die niet altijd behoeft te getuigen van zwakte, omdat er ook een zekere le venskracht uit blijkt, zij het dan dat die vitaliteit niet zelden ietwat decadent is. Welke dans wordt de schlager van 1933? Het kan de „tanganilla" zijn of de „bigdine" of de „taptrot". De eerste is een soort tango, een beetje bewogener en lichter. De „biguine" is samengesteld uit langzame, groote passen en rechte zijpassen. De taptrot is een variatie op het slow-fox-thema. Over één punt zijn allen het eens; de dansen wor den rustiger en langzamer van tempo. De wilde rum ba verdwijnt. Tango, Engelsche wals en slow-fox handhaven xich. De snelste dans, die momenteel in de mode is, is de Paso doble (66 maten per minuut). De vlugge fox trot wordt gespeeld in een tempo van 60 maten per minuut- De overeenkomstige getallen voor slow-fox, Engel sche wals, tango en blues zijn 35, 34, 30 en 26. NOOIT ZONDER HOOFDPIJN. Nu er volkomen vrij van. EeiVvrouw schrijft ons; „ik zou iedereen, die aan hoofdpijnen lijdt, willen aanraden om Kruschén Salts,te. nemen. Voordat ik Kruschen gebruikte, was ik bijna nooit zonder hoofdpijn. Maar sinds ik het nu regelmatig neem heb ik nauwelijks meer hoofd pijn gehad, waar ik uiterst dankbaar voor ben, want hoofdpijnen kunnen iemand zich werkelijk ziek doen voelen. Eiken morgen voor mijD ontbijt neem ik steeds die kleine dosis Kruschen Salts in oen glas warm water, en ik voel me nu uitstekend." Mevr. A. E. D Hoofdpijnen kunnen gewoonlijk worden toege schreven aan een slechten toestand van de maag en aan een gestadige ophooping in het organisme van achtergebleven afval-stoffen, die het bloed vergifti gen en de algeheele gezondheidstoestand benadee- len. Verdrijf deze giften voorkom dat ze zich ooit weer kunnen vormen en U zult nooit meer eenige last hebben. En dat is de manier, waarop Kru schen Salts verlichting brengt voor hoofdpijnen vlug en blijvend. Kruschen Salts helpt de natuur om uw lichaam volkomen te zuiveren van alle achtergebleven, ver stoppende afvalstoffen. Begin morgen direct met „de kleine dagelijksche dosis" Kruschen Salts. Dan zult U heel gauw hebben afgedaan met al uw hoofd pijnen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon Stralende gezondheid voor één cent per dag. Nu is het de meest geschikte tijd, dit alles eens zelf te ondervinden op 't oogenblik kunt U Kru schen Salts probeeren op onze kosten. Want door heel Holland zijn onder de apothekers en drogisten duizenden flacons Kruschen verdeeld, die verpakt zijn met een gratis proefflacon. U kunt dezen gratis proefflacon gebruiken zonder den gewonen flacon Kruschen te openen. En als U na deze proef niet vol komen tevreden bent, kunt U den grooten flacon terug brengen bij den winkelier, waar U hem kocht en hij zal U uw Fl. 1.60 (uw geheele uitgave) zonder omwegen terugbetalen. Maar vergeet niet, dat de gratis proefflacon alleen verpakt is bij de groote maat van Fl. 1.60 en dan nog slechts voor een be perkten tijd Gaat dus naar Uw apotheker of drogist, voordat hij deze groote proefpakken uitverkocht heeft. (Adv.) LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. BESTUURSVERGADERING NOORDER- MARKTBOND. Afwezig de heer Swager, wegen et ongesteldheid. De Voorzitter, de heer Ootjers, heet bij de opening ellen welkom, inzonderheid den eere-voorzitter, den heer S. Brugman, welke deze vergadering mede bij woont. Verder hoopt de voorzitter op een spoedig her stel van den penningmeester. Spr. memoreert de nog steeds slechten toestand in het tuin/bouwbedrijf, ook nu gaat het met de kool al weer zeer slecht. Omtrent den tüinbouwsteun is spr. pessimistisch gestemd. De secretaris leest de notulen der vorige bestuurs vergadering, welke ongewijzigd worden vastgesteld. De omzet heeft in September f 75.583 bedragen en in Oc- tober f 76.147. Ingekomen is het accountantsrapport over het le half jaar 1932, waaruit blijkt, dat het beheer van den pen ningmeester in orde ls geweest. Het nadeel ig saldo be droeg f 3434. Het rapport wordt voor kennisgeving aangenomen. Besloten wordt met de Fa, v. d. Hoorn een abonne ment aan te gaan voor de geregelde controle van het afmijntoestel. Van de velling Purmerend e.o. een verzoek om adhae- sjebetuiging aan een adres aan de Prov. Commissie, Kort verhaal Door Florence Eekhart. Joost Bart spotte altijd. Van al de woorden, die tussohen zijn dunne lippen uitkwamen waren het grootste deel grappen of spotter nijen. Geen van zijn vrienden had hem ooit anders ge kend. „Joost is een goeie jongen, maar je moet hem niet au sérieux nemen", zelden zo van hem. Want wie hem wèl au serieux nam, moest zich ergeren. Zijn ironisch lachje en geestig bon mot kwamen soms op momenten, dat men Iets dergelijks nu eenmaal niet verdragen kan. Bij feestelijke gelegenheden zag men Joost graag ver schijnen. Hij alléén kon een heel gezelschap bezighou den. De meest „gezakte" stemming leefde op, als hij verscheen. Maar wie in zorgen zat of verdriet had, maakte liever een omweg voor hem. Joost scheen nu eenmaal niet in staat, ernstig te blijven. Hoeveel mede lijden hij ook voelde, Iets geks kwam er altijd over z'n lippen. Dat was wel een van de oorzaken waarom ieder een hem graag mocht, maar toch niemand werkelijk veel van hem hield. Men gelooft niet, dat menschen die altijd lachen behoefte kunnen hebben aan teederheld. In ieder geval geloofde men dat niet van Joost. Zoodoende had hij ook bij de vrouwen geen succes. Het krenkt een vrouw, het beleedlgt haar ijdelheid, wanneer ze het gevoel heeft, geen macht over een man te bezitten, groot genoeg, om hem ongelukkig te maken In het begin trok Joost een vrouw gewoonlijk aan, omdat hij geestig was en niemand ziob licht verveelde met hem. Maar later Irriteerde hij haar. Ze wist, naast hem, geen raad met baai behoefte om teederheld te geven of haar boosaardige lust tot kwellen... Zachte en wreede vrouwen, beiden konden ndet met hem op schieten. Met zijn spot weerde hij iedere poging om hem te verwonden af, evengoed als iedere poging om Jief voor hem te zijn. Zoo kwam het dat Joost, die jong. knap en geestig was, geen chance had bij vrouwen. Maar met Eveline werd het een regelmatige cata strofe. Zij ontmoetten elkander ergens op een atelierfeestje, waar Joost volop in z'n element was. Als gewoonlijk, begon hij met haar aan te trekken. Maar het stille, ernstige meisje, dat zoo precies wist wat ze wilde: iets bereiken met haar schilderijen, nam Joost au sérieux. Daarmee begon het. Ze lachte niet om zijn sarcasme, zijn sneers, maar keek hem gekrenkt aan en redeneerde met hem. Ze protesteerde tegen zijn cynisme over de vrouw met een ernst, die anderen tranen deed lachen. Het idee, Joost au serieux te nemen! „Eveline, begrijp je niet dat men niet discussieert met zoo'n dwaas?" vroeg een zangeresje, „geloof me, Jooöt moet ja om zoo te zeggen gouteeren als een scherp, exo tisch gerecht. Werkelijk ervan houden doet niemand, maar het is „wat anders" en zoo nu en dan smaakt het!" Eveline soheen zich niet te kunnen wennen aan deze opvatting. Ieder maal, dat ze Joost ontmoette, kwam er ruzie. Nauwelijks waren ze bij elkaar, of het regende spotternijen en cynische opmerkingen uit zijn mond. Haar boosheid, haar gekrenkt verzet, haar argumenta ties vuurden hem slechts aan. „Wees toch verstandig", zei een wederzijdsche kennis haar ten slotte, „begrijp je niet, dat Joost zal ophouden met z'n spotten en plagen van den dag af, dat hij geen succes meer bij je heeft? Zoolang je je boos maakt, zal hij doorgaan ermee." Zij zag in, dat het waar was en besloot er een einde aan te maken. De eerstvolgende maal dat hij op z'n gewone, ironi sche manier tegen haar sprak, lachte ze... zooals de anderen. Hij keek wat verbaasd en soheen zich zelfs te erge ren. Want den heelen avond was hij onuitputtelijk In het bedenken van spotternijen en opmerkingen, waar van hij wist, dat ze haar plachten te hinderen. Alsof hij geen rust kon vinden, voordat hij haar boos had ge maakt Maar Eveline had een sterken wil en placht te doen. wat zij zich eenmaal voornam. Ze hield zich goed, hoewel ze soms zin kreeg hem iets naar het hoofd te gooien, of in tranen uit te barsten. Toen ze afscheid namen, was Joost ongewoon stil geworden. Nu was zij het die spotte: „Onze humorist is uitgepraat... het heele repertoire is afgewerkt... studeer maar gauw nieuwe nummers in." Hij keek haar aan, met een vreemden, langen blik. zooals ze nooit van hem gezien had. Tot haar verba zing antwoordde hij niets. Van dien avond af ergerde Eveline zich niet meer aan hem. Ze wendde zich aan, om hem te laohen, zoo als de anderen. En dat lachen leek hem buiten zichzelf te brengen. Ze voelde, dat het hem ophitste en Irriteer de, dat hij maar één ding trachtte te bereiken: haar weer eens boos te maken. Ze voelde het onder zijn spotten, zijn sarcasme, zijn cynisme, en ze lachte. Van dien eersten avond af. dat ze om hem had ge lachen. was In hun verhouding een ommekeer geko men. Nu was hij het, die gekwetst en beleedigd scheen bij iedere ontmoeting. En zij lachte, zelfs als hy soms ernstig iets meende. Ze lachte, wachtend op den dag. dien zij voelde naderen met haar fijne vrouwen-intuïtie: den dag, dat hy haar zijn liefde zou bekennen. Die dag kwam. Ze hadden elkander ontmoet by kennissen, en hy bracht haar naar huis. Den heelen avond hadden ze geschertst. Hy had meer dan ooit gespot en zij had gelachen en gelachen. Nu liepen ze naast elkander door den stillen, laten avond en waren belden plotseling stil geworden. De glimlach was van hun lippen gegleden. De sterren fonkelden zoo groot en fel aan den wyden hemel, de nachtwind ruischte zoo mysterieus door de boomen... Haar hart klopte onrustig. Ze voelde: nu zou, nu moest hy spreken... hij zou niet meer anders kunnen, hoe zeer hy zich ook verzette. Maar toen hy eindelyk sprak, was zyn stem zoo vreemd, dat zy verbaasd naar hem opkeek. Toen sloeg zy snel de oogen neer, ontsteld. „Ik heb den laatsten tijd zooveel succes by je gehad met m'n geestigheden", zei hy, „nu zal ik je de grap pigste vertellen. Ik heb je lief. Al sinds weken lyd ik onder die liefde, vecht ertegen, al sinds weken word ik gek van je lachen, van de gedachte, dat jy me be schouwt als een dwaas, een geestig type, d/ien je niet au sérieux moet nemen, jy ook! Een exotisch gerecht, nietwaar? Is wel weer eens wat anders, soms... maar werkeiyk ervan houden doe je niet.! Sinds weken hoopte ik, dat ik je nog éénmaal gekwetst zou zien, dat je me nog éénmaal ernstig zoudt willen nemen, dat je my de moeite waard zoudt vinden om dat te doen... maar... ik heb vergeefs gehoopt. Ik weet... ik weet nu al te goed dat je... ös.t je weer zult lachen... Zyn stem brak. Er kwam geen geluid over haar lippen. „Eveline!" Hy bleef staan, en zy stond onwillekeurig ook stil. Voor één kort moment dacht ze: Nu zal ik lachen... hoè zal lk lachen... om deze grap! „Eveline", herhaalde hy. Ditmaal was het een kreet van geluk. Toen bemerkte ze eerst, dat ze schreide. OOGONDERZOEK-INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING" W. C. VAN GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - R EER ACTIONIST LAGE ZIJDE B 40 TEL. 26. SCHAGÊNi oogonderzoek geheel* chatis maar helaas zijn de toestanden in den tuinbouw zood». nig, dat men dit voorloopig wel uit zyn hoofd kan zet- ten. Mogen de tyden spoedig verbeteren, opdat deze weg nog meer zal kunnen beantwoorden aan het doel, dat men zich aanvankelyk stelde. Nu de gemeenteraad van Noordscharwoude ook geen goedkeuring heeft gehecht aan de begrooting, door de Commissie van Beheer der Lichtbedrijven voor Langendijk en St. Pancras en wel op grond van de overweging dat de salarissen van het personeel op dezelfde hoogte waren gelaten, zal het Georga niseerd Overleg deze zaak nog moeten behandelen. We vernemen, dat de leden der Commissie, die in het G. O. zitting hebben, tegenstanders zyn van sa larisverlaging, zoodat mag worden aangenomen, dat het G.O. eenstemmig zal adviseeren niet tot salaris verlaging over te gaan. De Commissie van Behee zal dan weer moeten beslissen en, gezien het feil, dat nu 3 gemeenteraden, dus de meerderheid, naar salarisverlaging wil drijven, zal deze wel moeilijk te gen te houden zijn. ZUIDSCHARWOUDE. Door B. en W. is op een verzoek, om de winkels op 4 December, dus don Zondag vóór St, Nicolaas, open te mogen houden, gunstig beschikt. Nu ook ia Alkmaar 'n dergèlijk besluit genomen was, is er alle reden voor, dat ook het Dageiyksch Bestuur van Zuidscharwoude zulks deed. Of dat niet even in de krant moest? Want wijlen Minister Treub had toch gezegd, dat er in Nederland geen honger zou worden geleden. Of gold dat mis schien alleen in dagen van mobilisatie? Men zou het gaan gelooven, al9 men het volgende weet. In Zuidscharwoude dan is een echtpaar, waarvan de man 64 en de vrouw 71 jaar is. De man is werkeloos en is dit reeds meerdere malen geweest in den loop van dit jaar. liij is een ijverige baas en wil niets liever dan werken. Op de fabriek in Noordschar- woude verdiende hij een karig loontje. Van overspa ren kwam dus niets in. Vanwege zijn leeftijd viel hij buiten de steunregeling en nu moet hy dus „le ven" van den steun van het Burgerlijk Armbestuur. Van het Crisiscomitc krijgt hij wekelijks een bon van f 1 voor brood. Het B. A. bedeelt hem met een bon van f 1 voor brandstoffen en 5 gulden, zegge 500 cent, in contanten. Van die 500 centen moeten er 235 af voor huishuur. Blijft275 c. om van to „leven". Van de week was er vet, noch spek, noch boter in huis en de menschen aten droog brood. Herhaalde lijk heeft de man zijn beklag gedaan bij het B. A* maar de administrateur zegt, dat hij niet meer ge ven mag. Wij vragen: van wie niet? Of dat even in de krant moest? Ter verkiezing van een lid van het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk moet herstemming plaats hebben tusschen de heeren A. Kist en A. Scholte. GEMEENTE BROEK OP LANGENDIJK. Burgeriyke Stand over de maand November 1932. Geboren: Jannetje, dochter van D. Bakker en van M. Glas; Weintje, dochter van J. Glas en van G. Slot Maartje, dochter van K. Visser en van A. Wagenaar; Cornelis, zoon van C. J. van den Berg en van G. Schouten. Overleden: Cornelis Kosteiyk, oud 83 Jaren, weduwnaar van Sf. Koedijk, OUDE NIEDORP Maandag 28 dezer vergaderden stemgerechtigde in gelanden van den Tjaddinxrijter polder te 't Veld ten lokale van J. P. Pepping aan de Weel. Het periodiek aftredend bestuurslid, de heer P. van Baar té zydewlnd, werd met algemeen® steromen her kozen en aanvaardde deze benoeming. Met algemeene stemmen werd besloten om aan de huurders der landeryen over het pachtjaar 1932 een reductie toe te kennen van 20 zoowel voor wei- ala bouwlanden. Eveneens werd met algemeene stemmen aangenomen een bestuursvoorstel om de bouwlanden voor 1 jaar te verhuren tegen f 3 per snees en het welland tegen f 77 per H.A. voor welke prijzen zich bereids huurders had den aangemeld. Bovendien ontving het bestuur ook reeds voor het volgend huurjaar machtiging om te han delen naar omstandigheden. Aan B. Ruiter, die een schuur bouwde op grond van den polder zal dit perceeltje ter grootte van ongeveer 2 Aren per jaar verhuurd worden, voor een jaarlijksche huursom van f 10. Tenslotte werd besloten om, zoo de aanneemsam aan nemelijk is en de werkzaamheden in werkverschaffing kunnen worden uitgevoerd met de thans geldende sub sidieregeling gedurende dezen winter aan te besteden, het verwyderen van. den verblndingsdam tusschen de twee perceelen bouwland van den Reidersweg, alsmede het aanbrengen eener nieuwe verbinding vanaf den Rei dersweg op het perceel thans in huu^ by B, Ruiter, hel aanvoeren van grond en dergel yke. Bij de j.1. Woensdag gehouden stemming der barna Oude Niedorp voor een hoofdingeland wegens periodfc ke aftreding' van J. Nagelhout en voor een lid van h4 Dag. Bestuur wegens periodieke aftreding van G. Lief hebber, zijn de aftredenden herkozen. T Honnwovd GEMEENTE HOOGWOUD. Ingeschreven van 1 tot en met 30 November 1932 Geboren: Maria Catharina, dochter van Johannes Th» odorus Niele en van Guurtje Wyte. Theodorus Cornelii, zoon van Jacobus Klaver en van MariJtje Bakker. Cor nelis Willebrordus, zoon van Jacob Dekker en van Mei* noutje Byman. Cecilia Theresia, dochter van Tames Po land en van Gcertruida Margeretha Mol. .'ohannes Jacobus, zoon van Adrianus Johannes van Die;:on er Neeltje Klaver. Overleden: Maartje Schild, oud 50 Jaren, echtgenoot® van Willem Wiedyk. Jantje Spaander, oud 37 Jaren, echtgenoote van Jan Leeuwrik. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Vertrokken en ingekomen personen van 1 tot en roet 30 November 1932. Jan Dam, R.K., van Zuideind D 22 naar St. Michiels gestel; Nicolaas Klaver, R.K., van Langerets A 29 naar Bovenkarspel; Tetje Blankstein, echtgen. B. Verhoeven N.H„ van Langereis A 31 naar Nymegen, Groenestraat 29; Klaas Bakker, N.H. van Langereis A 21 naar Zwaag, Huize Avondlicht; Jan Geiyk, N.H., van Gouwe H 38 naar Emmen; Peter August Sasse, E.L., van Aartswoud F 19 naar Winschoten; Marten Scholten, N.H., van Langereis A 7 naar Borger; Hilde Schöler, Ev„ van Aartswoud E 49 naar Medemblik, Slootdorp. Simon Joachim Gerardus van Duin, R.K. van Ursem naar Zuideind D 10; Dirk Slooves en vrouw, N.H., van Alkmaar naar Aartswoud F 38. Alida Maria Comman deur, R.K. van Alkmaar naar Kerkelaan C 58; Frede- rik Grooten, N.H., van Spanbroek naar Gouwe H 31. Naar we vernemen, zal op 9 December a.s. «en aanvang wordt gemaakt met het inenten van <1® schoolkinderen tegen „Dyro".

Schager Courant | 1932 | | pagina 14