Heeft II niets 1 Vergeten?? fa. S. dn Autobusdienst over den afsluitdijk. f 27.50 Logement Hooge maximale belasting. Uit onze omgeving. DE TARIEVEN HET P.E.N. VAN Predikbeurten. HET SCHULDENVRAAGSTM Advertentiën. G. Anneveldt, BUISMAN en v. J. VLIET Als St. Nicolaas Cadeau ADVERTEER! IN D11 BLAD. Keurige Rolhammetjes in alle prijzen. Gebr. Kweldam, Schagen van Ware, waar het bruiloftsfeest in vollen gang is. met het. doel den jongen bruidegom geld af te per sen, met de bedreiging aan de kranten te zullen ver raden wie de dochter van inspecteur Garrisson eigenlijk is. Dat duldt Clara niet. Gewapend met Frank's re volver volgt zij hem en op het oogenblik dat Frank den jongen man wil aanspreken, schiet zij hem neer. Het geheim van Nancy's ouders zal niet verraden worden. De oude inspecteur zoekt Clara in haar woning op Hij is thans overtuigd van Clara's goede trouw, en heeft de schuld aan den moord op zich geno men. Hij zal vertellen dat Frank zich verzet heeft toen hij hem wilde arresteeren Clara zal niet op nieuw van haar vrijheid beroofd worden. - Den volgenden dag brengt Nancy een bezoek aan de modezaak, waar Clara de verzorging van haar dochter's huwelijksuitzet wordt opgedragen. Al haar - liefde en toewijding legt zij in haar werk. De oude vrouw, die het leven van zijn bitterste zijde heeft lec- ren kennen, is ten laatste gelukkig. Wij herinneren ons nog levendig, welk een spec- tacle of er indertijd was in de kringen onzer ge meentelijke autoriteiten over het opjagen der maxi- rüale belasting van de electrische stroomafname van het P.E.N. De bezitters van mo oren waren de boos doeners in deze, en de menschen die 't wisten, stel den de speruren weer m en dure sperklokken wer den aangeschaft: kortom, men zou dat euvel wel eens den kop indrukken. De meening an sommigen, dat het niet de motoren, maar de lichtverbruikers op Veulenmarktavond en St. Nicolaastijd waren, die dc maximale belasting zoo sterk beinvloeden, heette kletspraat. Typisch was het wel, dat onze zoo ijverige gasdi recteur telken jare nadien een mooie circulaire rond zond, om te bepleite-i dat de lichtverbruikers op Veu lenmarktdag zuinig moesten zijn met hun stroom. Men voelde eigenlijk zelf wel, waar de schoen wrong, maar de motoren-menschen waren Barbertje die han gen moest. Nu de motorenbezitters liggen thans in de sper uren aan den ketting en een der grootste boosdoeners betrekt zijn stroom rechtstreeks van het P.E.N., dus die zijn thans uitgeschakeld. En toch is de laatste Veulenmarktavond, zooals ons werd gemeld de maxi male belasting zóó overschreden, dat 17 maal f75 of f1275 door de gemeente extra aan het P.E.N zal moeten worden betaald. Klaarder bewijs is zeker toch wel niet te leveren, waar de oorzaak eigenlijk zit, dat de gemeente deze stevige verliespost heeft te boeken. NIEUWE ZAAK. In het pand in de Molenstraat, dat geruimen tijd gediend heeft tot Show-room der firma Blaauboer en Kossen, zal thans een filiaal der Velo-waschmachines worden gevestigd. POLITIE. Verloren: een paar handschoenen; een tascb met inh. W A R V E N H t' I Z E 1 Aan de velling te Warmenhuizen werd verhandeld: November 1932 November 193L Roode kool 423.800 Kg. 175.600 Kg. Gele kool 88.400 Kg. 33.125 Kg. Deensche witte kool 117.425 Kg. 12.500 Kg. Gewone witte kool 484.700 Kg. 156.900 Kg. Gele uien 108.800 Kg. 76.275 Kg. Gele nep 1.225 Kg. 1.700 Kg. Peen 10.975 Kg. 20.775 Kg. Bieten 3.975 Kg. 1.450 Kg. Aardappelen 199.675 Kg. 3.100 Kg. Andijvie 2.250 St Bloemkool 1.726 St 1.360 St Qhin. Witkrop 2.390 St De omzet bedroeg in November 1932 f 21.811.28 tegen f 13.004.46 in November 193L LANGEND IJ K OUDKARSPEL. Door de Tooneelvereeniging „Jong Leven" is in stu die genomen het mooie tooneelstuk „Van Ouds de Morgenster" van Herman Heijermans. De vereeniging heeft er niet tegenop gezien de hooge auteursrechten Voor haar rekening te nemen, zoodat het streven om »u eens een stuk van Heijermans op te voeren, alle waardeering verdient. De decoratie wordt geheel belangeloos uitgevoerd door den heer J. Huigen, die zich op dit terrein al eerder verdienstelijk heeft gemaakt. T.z.t. hopen wij op en ander nader terug te komen. Inventarisatie van de Tuinbouwvereenlging „De Eenr dracht" op 1 Dec. 1932. 140 wagons (299) rood; 115 wagons (149) geel; 240 wagons (289) Deen; 26 wagons (27) uien; 3% wagon (1%) peen. De tusschen haakjes gevoegde cijfers hebben be trekking op 1 Dec. 1931. NOORD SCHAR WOUD E. Inventarisatie „Tuinbouwbelang" op 1 December '32: roode kool 182 (235); gele kool 150 (175); Deensche witte kool 267 (400); uien 39 (51%); peen 6 (12%). Wagons van 10.000 K.G. Tusschen haakjes is van 1 December 1931. Koolinventarisatie L.T.B. afd. Langendijk: roode kool 188 (333) wagons; gele kool 127 (126); Deensche witte 305 (280) uien 46 (44); peen 8 (7), totaal 674 (790). Tusschen haakjes van 1 December 1931. Vrijdagavond sprak voor de afdeellng Langendijk van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling Ds. P. Keuning van de Rijp. over het onderwerp: „Christen dom en Socialisme". Spr. stelde in de eerste plaats de vraag of genoemde levensbeschouwingen met elkander kunnen samengaan. waarop geantwoord moest wor den, dat dit in de begin-jaren van het socialisme in geenendeele het geval was. De houding van de kerk, welke in dien tijd lijnrecht tegenover het Socialisme stond, is later wel iets ver anderd. De S.D.A.P. laat ln deze haar leden geheel vrij. Spr. geeft vervolgens in details weer wat het chris tendom inhoudt Wat het socialisme doet, ligt volkomen ln den lijn van het christendom, wat niet zeggen wil, dat er geen fouten gemaakt worden. Als voorbeeld noemt spr. den strijd tegen het militairisme, immers: „Gij zult niet dooden", zegt één der geboden. Vervolgens komt spr. tot de vraag of een socialist tegelijk christen kan zijn en eindigt met te zeggen dat „christendom en socialisme" op elkaar aangewezen zijn. BROEK OP LANGENDIJK. De minister van Economische Zaken en Arbeid heeft een commissie ingesteld voor den uitvoer naar Frank rijk van fruit en versche groente. Tot leden in die commissie zijn uit deze gemeente benoemd de heeren P. Slot A.Pz. en C. Wagenaar Kz. 7 IJ P F BURGERBRUG. St, NI colaas feest. Onder zeer groote belangstelling had gisteravond voor de kinderen der O. L. school een St Nicolaasfeest plaats In de zaal van den heer P. Langendijk. Op luisterrijke wijze is de Sint door de kinderen be groet en bezongen. Tijdens de vertelling van de Sint waren de kinderen zoo stil als een muisje. Bang waren ze direct niet, doch er waren er wel die wat huiverig waren voor zwarten Piet Het uitreiken der cadeaux wat ieder kind voor zich zelf van Sinterklaas moest gaan halen, was een waar genoegen. Ook werden ze rijkelijk onthaald op choco lademelk, taai taai en speculaas. Met handen vol en van vreugde stralende gezichten gingen de kinderen zoowel als de ouders buitengewoon voldaan naar huls. NIEUWE NÏEDORP De uitslag van de Inventarisatie der stapelproduc ten onder de leden der Tuinbouwvereeniging Nieuwe Nledorp en omstreken was als volgt: roode kool 31% wagon van 10.000Kg.; Deensche witte 35% wagon van 10.000 Kg.; gele kool 2 wagons van 10.000 Kg. ANNA PAULOWNA Offcieele mededeelingen voetbalvereen. B.K.C.: Ajs. Zondag het volgende programma: Het eerste vrij- het tweede speelt te twee uur tegen Succes 3 te Wierin- gen; het derde speelt thuis om 2 uur tegen Callantsoog. Blljartvereen. „Holl. Noorderkwartier" Voor het kampioenschap 2e klas klein biljart heeft de heer H. Hoogland, thans weer wonende te Alkmaar, in geschreven en met 27 andere deelnemers speelde htf in een groep van 4 voorwedstrijden met het resultaat, dat door hem de finale is bereikt; de prestaties waren: Hoogland gespeeld 4 partijen, gewonnen 3, 985 punten ln 105 beurten, hoogste serie 62, gem. 9.38 met 3 maal 0.50 winstpunten, totaal 10.88. De kampioen van vorig Jaar, de heer Hop, speelt ook mede, zoodat Holl. Noorderkwartier twee vertegenwoor digers heeft in den eindstrijd, welke wordt gespeeld ax Vrijdag 9 Dec., Zaterdag 10 en Zondag 11 Dec. te Zaan dam, onder leiding van de blljartver. „Ons Genoegen" ln de lunchroom Tromp. De deelnemers zijn: L, Hop, I. de Wied, A. Nlessen, T. Verhulst, R. Vel, L. Koppel, J. A Busoh Geertsema en H. Hoogland; reserves N. de Haan, C. A DIJke en W. S. Briejer. Wat de competitie op groot biljart betreft, waaraan Slikker meedoet, is de stand op het oogenblik: gesp. gew. verl. pt. C. Keijzer 6 5 1 10 C. Slikker 8 4 2 8 P. de Leeuw 8 4 4 8 A D. Brandts 7 2 5 4 S. v. Lochem 5 1-4 2 Keijzer moet nog 2 partijen uit spelen tegen Van Lochem en Slikker; Slikker nog twee partijen thuis te gen Van Lochem en Keijzer en deze zijn bepaald op a.s. Woensdagmiddag 8 Dec. te Anna Paulowna. BREEZAND. Reeds eerder had de wed. van Z., wonende ln den Kleiweg, een konijn vermist en toen zij Donderdagmor gen tot de ontdekking kwam dat er weer een paar ver dwenen waren, volgde zij den vroeger ontvangen raad op, om vooral direct na de vermissing aangifte te doen en waarschuwde terstond den veldwachter Hoexum. Deze toog op onderzoek uit en het gelukte hem de die ren nog levend te achterhalen. De jeugdige T. v. d. B. had de konijnen op het erf van z"n woning verstopt en bekende de ontvreemding. Het gebeurt nogal eens, dat benadeelde personen veel te laat aangifte doen, waardoor het politieonderzoek be lemmerd wordt. Daarom wijzen we er nog eens met na druk op, dat het succes van de opsporing in dit geval grootendeels te danken was aan het spoedig melden van de ontvreemding. KOEGRAS JULIANADORP. Donderdagavond hield de Ned. Bond van Arb. in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf, afd. Koegras, een openbare vergadering in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Kossen. De voorzitter van de afd., de heer G. Hollander,-' opent met een kort woord de vergadering. Doordat de propagandist Westerling, die hier aan vankelijk zou optreden, verhuisd was, was voor hem in de plaats gekomen de tijdelijke propagandist Visch, die uitvoerig behandelt: „Wat beteekent organisatie voor de Landarbeiders?" Spr. legde er den nadruk op, dat nog vele vaste ar beiders slapen en zich van organisatie niets aantrek ken, zeer in het nadeel van zichzelf en hunne gezin nen, maar ook van anderen. Uitvoerig zet spr. het nut en de noodzakelijkheid van organisatie uiteen en bespreekt het huidige pro- ductiestlsel. Eenige leden maakten van de gelegenheid tot het stellen van vragen gebruik en werden op begrijpelijke wijze door den heer Visch beantwoord. Aan het einde der vergadering zegt de voorzitter dank aan den spreker voor zijn uitnemend gehouden betoog en bij hoopte, dat velen die nu nog van verre staan, heel spoedig wat naderbij zullen treden en met ons zullen optrekken voor een beter levenspeil. Na ook de aanwezigen op het hart gedrukt te hebben, propa ganda te maken in eigen kring, wordt de vergadering gesloten. Ver. tot Bevordering van de Bijenteelt in Nederland, afd. Den Helder. Donderdagavond vergaderde bovengenoemde afdeeling ln de Chr. School aan de Kortewllet te Koegras. Volgens de presentielijst waren slechts 9 leden ter vergadering aanwezig. De Voorzitter, de heer T. Speur opende met een woord van welkom de vergadering en verzocht der. seoretaris, den heer J. Kiljan de notulen van de vorige vergadering te lezen, welke onveranderd worden vast gesteld; De secretaris deelt mede dat de afdeeling op 21 Nov. j.1. 7 jaar heeft bestaan. Mededeeling wordt gedaan van diverse ingekomen stukken. Getracht zal worden alsnog een lezing te doen houden. Volgt verkiezing van een afgevaardigde voor een even tueel te houden ringvergadering. en wordt de heer Kil jan tot afgevaardigde benoemd, die dat gaarne aan neemt Aan de orde ls het rapport over de suikerlevering. Daar echter van de daarvoor benoemde commissie nie mand aanwezig is, is daarover niets te vernemen. Algemeen ls men van oordeel dat de suiker veel te laat is ontvangen en zal een volgende keer hiervoor vroeger vergaderd worden. Aan 23 leden is 1100 Kg. suiker beschikbaar gesteld, terwijl in de suikercommis- sie steeds een bestuurslid zitting zal moeten hebben, aangevuld met een der gewone leden. Bij de rondvraag worden nog enkele vragen gesteld, en naar genoegen beantwoord, en volgt sluiting. BARS IN GE RH OR V Het jaarlijksche Sint Nicolaasfeest werd Vrijdag avond in de zaal van den heer De Graaf gehouden. Tegen 7 uur loopt de zaal vol met kinderen en ouders en verdere belangstellenden en als Sint Ni- colaas met Plet verschijnen, blijde toegezongen door de groote schare, is de zaal tot in alle hoeken bezet. Niet alleen de schooljeugd van Barsingerhorn nam deel aan het feest, doch ook die uit Haringhuizen. De heer v. d. Kuijl heet de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den Edolachtb. Heer Bur gemeester, die van zijn belangstelling blijk gaf en den goeden Sint, die ook nu weer de verre reis heeft aanvaard en bereid is gevonden hier eenigen tijd te vertoeven. Het welkomstlied wordt hierna gezongen en daar op worden de voorbereidingen getroffen voor de op voering van een kinderoperette in 3 bedrijven: „Droo- melaar". Intusschen worden versnaperingen rondge diend. De opvoering van de operette voldoet zeer goed en het slotkoor wordt spontaan door alle medespelen den gezongen en op vriendelijk verzoek van Sint. Nicolaas herhaald. De goede Sint verkrijgt hierna het woord en roept vele kinderen bij zich en geeft goedkeuringen doch ook waar noodig, ernstige vermaningen. De gelaats uitdrukkingen van de kinderen gaven maar al te zeer blijk, dat het gesprokene indruk maakte. Na het gebruikelijke „grabbelen' dankt de heer d. Kuijl den Sint voor zijn komst en wenscht hem een goede reis. De heer Schenk dankt als voorzitter van de Ouder commissie allen, die hun gewaardeerde hulp ver leenden, in het b'jzonder den heer v. .1. Kuijl voor alles wat zij voor het welslagen van het feest hebben gedaan. De heer v. d. Kuijl dankt de aanwezigen voor hun opkomst en spreekt den wensch uit dat er genoten is. De burgemeester spreekt wooiden van dank tot het onderwijzend personeel en beveelt de collecte door het Crisiscomité in ieders belangstelling aan en daarna wordt overgegaan tot het uitreiken van de cadeaux, waarmede dit mooie kinderfeest weer «s geëindigd. W I E R I N G E V St Nicolaas heeft ons verzocht even mede te dee- len hoe laat hij a.s. Maandag 5 December eeu be zoek zal brengen aan de verschillende scholen en dat durfden we niet weigeren. En wel ora halftien 's morgens aan de R.K. school te Hippolytushoef. om 10 uur aan de school te Westerland, en om half drie 's middags aan de school te Hippolytushoef. Zuiderzeewerken. Op Woensdag 28 December e.k. zullen door den Directeur-Generaal der Zuiderzeewerken de navol gende werken worden aanbesteed: a. Het onderhoud gedurende het jaar 1933 van het Dieselgemal „Leemans" nabij den Oever met de daarbij gelegen schutsluis, dienstwoningen, enz., in drie perceelen. De raming bedraagt voer perceel 1 f1960, voor perceel II 1200 en voor perceel III f1500. Massa f3609.—Bestek 1S4 Z.W. b. Het onderhoud van Rijkswerken in het Zuiden en Oosten van den WieringermeerpoJder in 5 per ceelen, waarvoor de raming resp. bedraagt f2200, f200, f8000. f300 en f33.300. Massa f44000. Bestek 185 Z.W. c. Het onderhoud der Westelijke randwerken in den Wieringermeerpolder. Raming f38000. Bestek 186 Z.W. Sint Nicolaasfeest te Den Oever. In tegenstelling met vorige jaren is het Sint Nico laasfeest voor de schoolkinderen reeds gisteren 2 December gehouden. De traditie wil nu eenmaal dat de school den dag na het feest is geslote*» en men kan beter een halven dag (den Zaterdag) verzuimen dan een vollen leerdag, dit natujrlijk niet bekeken van het standpunt der schoolgaande jeugd. Te pl.ra. 2 uur n.m. klinkt het van de overvolle kade be kende lied „Daar ginds komt de stoomboot", waarin men zich thans echter vergiste, daar Sint thans gebruik maakte van een motorboot, hetgeen overigens aan de goede bedoelingen van het lied niets afdeed. Met luid gejuich stapte S'nt aan wal en bestijgt het daar voor hem gereed staande ros. De Harmonie „Apollo" verleent wederom hare be- langelooze medewerking en voorafgegaan door de muziek volgt Sinterklaas te paard en zijn zwarte knecht aan zijn zijde, gevolgd wederom door een groote schare schoolkinderen en oen niet minder tal rijk volwassen publiek. Langs de Zeestraat en Gast- huisweg ging de stoet naar het cafe van den heer Zomerdijk, in hetw.elk thans, in tegenstelling met vorige jarenrtoen het feest steeds rin de cantlne werd gegeven, de kinderen wederom op vorstelijke wijze werden onthaald en het gebruikelijke te aan schouwen kregen. Ook dit Sint Nicolaasfeest is we derom dank zij do goede zorgen der betreffende ver eeniging en de milde gaven der bewoners van Oost- Wieringen voortreffelijk geslaagd. Ged. Staten van Noordholland geven aan de A.T.O. vergunning voor het traject in hun provincie. Ged. Staten van Noordholland hebben aan de N.V. Algemeene Transport Onderneming te Utrecht, tol 31 December 1937, vergunning verleend tot het in werking brengen van een autobusdienst van Alk-, maar over St. Maartensvlotbrug, De Kooi, Van Ewijcksluis en Den Oever naar Leeuw-arden en terug, voor zooveel het door dien dienst te rijden traject in. j de provincie Noordholland is gelegen. Afwijzend is beschikt op een groot aantal aam> gen om vergunning tot het onderhouden van eg autobusdienst van Noordholland over den afsluit^ naar Friesland. De afgewezen verzoeken zijn van J. Bonma, Mi kum, voor een dienst AlkmaarHarlingen; W. \t man, Leeuwarden, voor een dienst Amsterdans HoornDen OeverLeeuwarden; Kok en anderen i\ Oudkarspel, fa. Keetman en Schoorl te Winkel, Boon, Medemblik, voor een dienst Alkmaar—Leeuwi den en Sneek, Schagen—Leeuwarden en Sneek, HelderLeeuwarden en Sneek, MedemblikLeeu' den en Sneek; van de fa. Elema en Stollenga, Ma voor een dienst AmsterdamPurmerendAlk] —Den Oever—Groningen; van C. V. Wa^o, Hoon, voor een dienst Hippolytushoef, Leeuwarden es Sneek; van J. J. Capelle, Noordwijk aan Zee, voot een dienst Den HelderSneek en SchagenSneek; van H. J. en H. Naastepad, Anna Paulowna, ees dienst HelderHarlingen; fa. Van de Zee en Groen hof, Sneek, voor een dienst Alkmaar— De i».ooi—Dei Oever^—Sneek. ZONDAG 4 DECEMBER. NED. HERV. GEMEENTE. Schoorl, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Onderwerp: „Het Allergrootste Geschenk". Nam. 1.30 Zondagsschool. Groet, zie Schoorl. Oudkarspel, geen dienst. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Meer verlaging ls mogelijk Do Haarlemsche correspondent van het „Handels blad" schrijft: De Electriciteitscommissie voor Noordholland heeft, in verhand met het adres van elf gemeenten in dez» provincie aan de Prov. Staten inzake de tarieven van het P.E.N., door een accountants-bureau te Amster^ dam een onderzoek doen instellen naar de cijfers in de verslagen en andere publicaties van het P.EN, om na te gaan of tariefsverlaging op economisch» gronden moet worden afgewezen. Het rapport van het accountants-bureau zal, naar wij vernemen, bin nenkort verschijnen. Inmiddels kunnen wij mededeelen, dat de conclu sie van het rapport is, dat op economische gronden een verlaging niet is af te wijzen; integendeel een veel verder gaande verlaging dan nu is voorgesteld, .mogelijk.zou zijn. Invoerbeperking van Amerikaansche pro. ducten in Engeland indien het antwoori van Amerika inzake de oorlogsschulden af wijzend mocht z^n. LONDEN. 2 Dec. Te Londen verwacht men dat het antwoord op d« nieuwe Engelsche nota inzake de oorlogsschulden mld* den of einde der volgende week zal worden ontvangen, Het Engelsche kabinet ls, naar verluidt, vastbesloten direct te verklaren bereid te zijn tot betaling der schul» den Ingeval het Amerikaansche antwoord afwijzend zou zijn. Tegelijkertijd zal de Engelsche regeering evenwel naar thans met tamelijk groote zekerheid vaststaat, d« kwestie der invoerbeperking op Amerikaansche waren opwerpen. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Vader, de Heer Jn. WIERS, in den ouderdom van 82 jaar en 8 maanden. Namens zijn Kinderen Cath. KERNSPECKT—Smit. E. KERNSPECKT en Kleinkinderen. Winkel, 3 December 1932. I. C. VRIES en O. VRIES-de Graaf geven U kennis van de geboorte van hun Zoon PIET. Groote Keeten, 3 Dec. 1932. Mede namens mijne Kinderen, be tuig ik mijn welgemeenden dank aan allen, voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het overlijden van onzen innig geliefden Man, Vader en Behuwdvader, den Heer T. BOUWMAN. Wed. T. BOUWMAN—Galis. Oudesluis, December 1932. DAMES- en HEEREN RIJWIELEN. Electr. Lantaarns Carbidlantaarns Beenkappen Buitenbanden Binnenbanden Spatlappen Stuurtasschen Handwarmers Enz. Enz, vanaf f5.— ii f 2.— f3.— f 0.85 f 0.35 f0.10 f 0.80 f 1.40 HEERENBOSCHSTR. - SCHAGEN. HALLO HALLO St. Nlcolaas-Cadeau Deze maand EEN POND TABAK van f 1.— '/a pond cadeau. Koopt dus uw Tabak op 't Noord, bij Jn. ZWAAG, Schagen. OUDESLUIS Tel. No. 2. Stroo, Voerbieten en Voeraardappelen Vraagt prijs BIJVOORBEELD: Een keurig OVERHEMD met Nouveauté ZELFSTRIKKER. Een SLIPOVER. Een PULLOVER. Een LUMBERT JACKET. een zeer dankbaar geschenk Keuze voor Dames, Heeren en Kinderen nlt vele Artikelen. Let vooral op het juiste adres. IJmuiden A Schagen te koop, wegens ziekte der Vrouw, spoed g* wenscht, tegen elk aannemelijk bod, te Schagen, Nieuwstraat 103. Een Huishoudster gevraagd, van middelbaren loeft# hij man en zoon Rechtzinnige Go$ dienst of Gereformeerde Kerk. Brieven onder letter KN 1115 van dit blad. Naaien aan huis gevraagd, ook Knippatronen n»u maat. I. MANNEVELD. Gedijt Costuumnaaister. Oosterdijk, Dirk* hom. Overal te ontbieden. Schager Roosjes. TE KOOP: een beste makke Ket, 6 jaar oud. R. Y P M A, OosterdfjK Dirkshorn. Gevraagd tegen Kerstmis: Een nette Huishoudster, P.G., 35—40 jaar, bij vader en zoon, liefst uit werkenden boerenstand. Brieven onder letter C C, Bureau van dit blad. Gevraagd met Kerstmis: een Dienstbode, liefst kunnende melken of genegen M te leeren. P. van der OORD, KoegraSt Callantsoog. Post 't Zand. Te koop aangeboden: 4 P.K. Benzinemotor* (Internationaal), z.g.a.n. G. BRAS, Schagen.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6