IEUWS PARTA VAN Plaatselijk Nieuws. Ingezonden Stul ken. OPGER. 7 MEI 1911. CHAGEN. druk maakte. In Fotel Smit is afgestapt en bleef Sinterklaas logeeren, om den volgenden morgen weer vroeg te vertrekken. Het is een prettig feest ge weest en Sintei klaas dankte iedereen die had bij gedragen om het feest mogelijk te maken. Een bijzon der woord van dank aan de geestelijken met de hun nen voor het disponibel stellen van hun auto's en de voorbereiding en regeling. Sinterklaas wil nog mcedeelen dat het geld dat hij nog over heeft, ter hand heeft gesteld aan meester Heerink, om te gebruiken voor het schoolfeest 1933. Tot volgend jaar. SINT NICOLAAS en ZWARTE PIET. W I E R I N GE V Zuiderzeewerken. Woensdag 28 December a s. wordt d >or den Di recteur-Generaal der Zuiderzeewerken aanbesteed het onderhoud gedurende 1933 van: I. den Wieringermeerdijk met toebehooren; II. den IJsselmeerdijk van den proefpolder nabij Andijk met toebehooren. Raming perceel I f 22.500, perceel II f2300. Bestek No. 188 Z.W. Examen techn. Ambtenaar Rijkswater staat. De Minister van Waterstaat brengt ter kennis van belanghebbenden dat het in het voornemen ligt om in het voorjaar van 1935 het eerstvolgend onderzoek te doen houden van candidaten dingende naar een getuigschrift van voldoend afgelegd examen voor technisch-ambtenaar van den Rijkswaterstaat. Het programma voor dit examen, zooals het in 1932 op nieuw is vastgesteld, is verkrijgbaar bij de Algemeene Landsdrukkerij te den Haag Fluweelen Burgwal 18, tegen betaling van f0.10 per exemplaar. 7 IJ P F SCHAGERBRUG. St Nlcolaasfeest. Maandagmiddag is hier het St Nicolaasfeest ge vierd in het gymnastieklokaal der O. L. school. Het was nu grootsoher opgezet, dan vorige jaren; voor het eerst waren er lijsten gepresenteerd, zoodat het moge lijk was. van het traditioneele kinderfeest ook voor de jeugd uit de sohoolwijk Schagerbrug, „iets" te maken. Verscheidene ouders en belangstellenden gaven van hun medeleven blijk, door tijdig aanwezig te zijn en toen Sint Nicolaas zijn intrede deed, werd hij door een bijna volle zaal opgewacht Onder leiding van den heer Kingma zongen de kin deren den Sint toe. Het hoofd der school, de heer Ja- ring. heette daarna Sint Nicolaas welkom en vond te vens gelegenheid zijn vreugde uit te spreken over de groote belangstelling van de zijde der ouders en kinder vrienden. Spr. hoopte, dat deze middag aan allen vol doening zou schenken; dat de kinderen tevreden huis waarts zouden keeren en dat vooral de ouders zouden medewerken, om hun kinderen tevreden te doen zijn met hetgeen hun geboden zou worden. Er was met de beschikbare contanten gedaan, wat mogelijk was. Het programma werd nu afgewerkt. Zingen, tractee- ren, de poppenkast vertoonen. Door eigen krachten wa ren kast en poppen gefabriceerd en de heeren Paap en Zwart wisten er een verdienstelijke vertooning mee te geven, die meerdere malen een verdiend applaus kreeg. Voor de jongere leerlingen was 't een gewichtig oogen- blik, toen ze bij Sint Nicolaas moesten komen en ze zullen vooreerst nog wel niet vergeten zijn, dat die Sint lang geen kwade man was, ook al hadden ze een standje van hem in ontvangst moeten nemen. Toen elk zijn cadeautje gekregen had en de poppen kast voor het laatst had gedraaid, werd het voor de kleinsten hoog tijd, naar huis te gaan. De heer Jaring spraknog een kort woord van dank aan allen, die aan de voorbereiding en het welslagen van dezen middag hadden medegewerkt, hierbij niet te vergeten mevr. Broer en de heeren v. d. Poll en Modder, die als zaal- houders gratis banken en stoelen ter beschikking hadden gesteld. Tot slot voegen we hieraan toe een woord van dank aan de goede gevers, die door hun gaven het organiseeren van dit kinderfeest hebben mogelijk gemaakt. SINTERKLAAS OP DE FRÖBELSCHOOL. Dinsdagmiddag was 't voor de kleuters van onze fröbelschool een waar feest. Immers toen bracht de Goede Sint een bezoek aan de school. Dat de ouderen de vreugde van dezen dag met de kinderen deelden, bewees wel 't feit, dat reeds vèr voor de komst van den Goed Heilig Man een groote schare bad plaats genomen in 't ruime Gymnastieklokaal der openbare lagere school, waar dit jaar voor 't eerst 't feest werd gevierd. Om twee uur werden de kindertjes binnen geleid Spanning en verwachting stond op al die gezichtjes te lezen. Het lokaal en ook de stoel, gereserveerd voor Sint Nicolaas, waren keurig met slingers versierd en gaven 't geheel een feestelijk aanzien. Het booge be zoek was nog niet gearriveerd en zoo konden de kleu ters den tijd korten met 't zingen van toepasselijke liedjes. Om kwart na twee trad de goede Sint met zijn zwarten Piet binnen en spontaan werd een welkomst lied te hunner eere aangeheven. Een enkele van de peuters kreeg 't wel wat benauwd, maar door tact werden dezen al ras op hun gemak gesteld. Daarop kreeg de Bisschop het woord, die van zijn reis vertelde, en mededeelde, van plan geweest te zijn door 't nieuwe kanaal te komen, maar tot zijn verwon dering ontwaarde, dat dit nog niet klaar was. Zwarte Piet toonde zich een goed Yo-Yo'er en de Sint wilde daar niet voor onder doen. Met een yo-yo van res pectabele afmetingen gaf hij een demonstratie, zeer tot aller vermaak. Nadat de kleinen nog een paar liedjes hadden gezongen, werden door Sinterklaas de zoeten geprezen, de stouten berisptPlechtig werd beter schap beloofd. Nadat eenige lekkernijen waren rond gediend, deden de kinderen enkele spelletjes. Bijzon der aardig was 't kabouterspel, waarbij de kleinen met baarden en mutsen waren getooid. De gaven van den goeden Sint vloeiden steeds toe. Er werd gegrabbeld naar pepernoten, ieder kreeg een taai-pop, borstplaat, een doosje flikken, ja wat al niet. Het glanspunt van den middag was de uitreiking der cadeaux. Onuitputtelijk was de voorraad. Hier een bal, daar een blokkendoos, poppen, auto's paardjes, kortom van alles was er in die groote doos uit 't verre Spanje. Het was een gejoel en geroep, een geloop en gedraaf! Het was boven aller verwachting! Tenslotte had Sinter klaas ook voor hen, die zioh zoo veel aan de kleinen laten gelegen liggen, een aardige attentie. De directrice, mevr. Sombroekde Vries en haar helpster, Mej. Raar, mochten een banketletter in ont vangst nemen; Mej. de Jong. die steeds voor schoone, warme lokalen zorg draagt, werd een taart geoffreerd. Het onderwijzend personeel ontving uit handen van den Sint, als blijk van waardeering der ouders nog mooie cadeaux. Mevr. Sombroek werd verrast met een eiken houten parapluie-bak en een handgeweven schoorsteen kleed; Mej. Raar kreeg een mooie halsketting, een paar gevoerde glacé-handschoenen en meer nuttige geschenk jes. Toen namen de Sint en zijn knecht afscheid van de kleinen en hun ouders. Onder hoerageroep en handge klap verliet hij de blijde en dankbare kinderschaar. Een welgeslaagd feest behoort weer tot 't verleden; een feest, waarvoor allen die er een werkzaam aandeel m hadden, een welgemeend woord van dank past. Algemeen werd spijt uitgesproken over de afwezig heid van het gemeentebestuur. Het ware dan ook aar dig geweest, als dit college vertegenwoordigd was ge weest. PROGRAMMA VOOR ZONDAG AS. Schagen IAlkmaar I, 2 uur. Schagen II zou aanvankelijk tegen Watervogels I thuis om 2 uur spelen. Maar daar Schagen *1 thuis speelt, zal dit door den N.H.V.B. wel veranderd wor den. De heeren van S. II kijken dus even Donderdag avond na 8 uur bij Roobol. B.K.C. IISchagen III, 2 uur; vertrek 1 uur bij Roobol. Petten IISchagen IV, 2 uur; vertrek 1 uur bij Roo bol. Schagen BD.E.S. A, 12.30 uur; kleedkamer terrein voor beide partijen. Schagen A is momenteel vrij. De elftallen die „uit" moeten spelen, zorgen wel dat op tijd de bus vertrekt. SCHAGEN Ts PROGRAMMA VOOR DECEMBER— JANUARI. 11 December: Schagen—Alkmaar. 18 December: SchagenVrone. 8 Januari: ZilvermeeuwenSchagen. 15 Januari: Schagen I vrij. 29 Januari: UitgeestSchagen. Vermoedelijk zal een wedstrijd worden ingelascht voor den tweeden Kerstdag. Heeren van het eerste elftal, die dien dag verhinderd zijn, geven dit even op Molen straat 44, dan kan nog vrijstelling worden gevraagd. OVERSCHRIJVINGEN. Het verzoek van J. J. Slingerland, Laan, Schagen, om overschrijving van Vlissingen naar onze vereenl- gig, is door den K.N.V.V. in behandeling genomen. DE ELFTALLEN VOOR ZONDAG AS. Schagen I: C. Prins; Vlottes, Boon; Plakman, R. Rus, J. Watertor; W. Rus, G. J. Boontjes, Kakebeeke, J. Molenaar, Lutjeharms, Reserve zal worden aange wezen. Schagen II: D. Arnoldus; D. Breebaart, K. Rempt, Blaauboer, P. Molenaar, J. Koomen; S. Paulusma, De Moor, E. Rus, G. Paulusma, J. Koasen. Reserve: W. van Geelen. NEDERLANDSOHE SPOORWEGEN. Door de Directie der Nederlandsche Spoorwegen werd gister te Utrecht in het openbaar aanbesteed het afbreken van woning no. 20 met 2 regenbakken op het emplacement Schagen. Ingekomen waren 10 biljetten. Geboden door: KI. Sil- ver te Hoogwoud f 125.50; A. K. Pik te Barsingerhom f 113; H. N. Oudhof f en Co. te Alkmaar f 103, Coe- vert en Klompmaker te Alkmaar f 100; P. Ott te Schagerbrug f 35; M. Schipper te Schagerbrug f 26.25; A. Bakker te Schagen f 20; M. Schoen te Schagen f 12.50; J. G. Roest te Hoorn f 60; H. Schot te Oudorp f 80. Schagen Hl: Wit M. Slikker T. Brantenaar J. de Blok J. Weeland J. Wit H. Uitterdijk C. TjaJkens A. Keet J. v. Ketel P. Ruig Reserve D. Leeuwenkamp. Schagen IV: D. Wit J. Broer H. Middelbeek W. Lem A. Slikker C. Beers C. Kossen A. Oosterbaan S. v. d. Wal C. Tump G. Lem Reserves: F. Koomen, H. Bakker. Aan de spelers! Met zeer veel moeite is 't den Elftalcommissie gelukt 4 elftallen met reserves op te stellen. Men wordt ver zocht alle medewerking te verleenen en niet af te schrij ven, Indien het geen bittere noodzaak is. De K C. Schagen B: R. Prins W. Quax A. de Wit S. Visser T. Moransart Alb. Molenaar J. Doves P. Schoorl J. Gelder G. Rempt N. Blaauboer Reserves: Jb. Schram. J. Klant. In onze stand opgave van gisteren was een fout ge- elopen, welke we dan alsnog verbeteren. DE STAND 4e KL. K.N.V3. Beverwijk 9 9 0 0 37—11 18 E.V.C. 9 5 3 1 23—18 13 Zilvermeeuwen 8 5 2 2 22—18 12 Q.S.C. 7 4 0 3 15—9 8 Texel 9 3 2 4 20—21 8 Sohagen 8 3 1 4 14—21 7 Uitgeest 8 3 0 5 2016 6 D.T.S. 8 2 0 6 17—23 4 Alkmaar 8 2 0 6 19-32 4 Vrone 9 1 2 6 11—29 4 Ingekomen stukken voor deze rubriek, zullen na goedkeuring door het bestuur de volgende week worden geplaatst. den Beemster 175: Heeltje de Vries naar Sint Maar ten C 80; Grietje Veenstra naar Barsingerhom, Hem- me; Heintje van Vliet, naar Hilversum. Goudenre genlaan 138: Adelheid Ecers naar Oberlangen, Duitschland; Hiltje Visser, Wed. Th. Kuiper, naar Amsterdam, Marnixplein 1; Iemke Roos en gezin naar Borculo: Johanna Spil naar Utrecht. Maliesin gel, Meisjesweeshuis. Barometerstand op Woensdagmorgen 8 uur: 769 m.M. Vooruitzichten: Droog weer. Temperatuur: 3 gr. C. is 38 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS. Hooqztide E 103, Schagen Gedipl Opticien Refrartioniat. Het oogonderzoek doen wij gratis. Een vergeten violiste. Minder aangename ontdekking op St. NI* colaas-avond. Het Utrechtsch Stedelijk Orkest had Maandagmor gen zijn gewone repetitie gehouden in Tivoii te Utrecht. Bij het scheiden riep men elkander: Ge noeglijken Sint Nicolaasavond toe. Het heeft maar weinig gescheeld of het was voor een der orchestleden allesbehalve een genoegelijke avond geworden. Een der violisten, een jongedame, had zich een wei nig verlaat, toen haar collegi's na do repetitie het Tivoli-gebouw verlieten, en uit den aard der zaak met het oog op dezen dag nog al gehaast waren. Plot seling werd het haar duidelijk dat zij de laatste was, die vertrekken wilde. Zij spoedde zich naar den ge wonen uitgang van het concertgebouw, maar die bleek inmiddels reeds gesloten te zijn Zij probeer de het aan een anderen uitgang, maar ook die was al op slot gedaan. Tot haar schrik bemerkte zij. dat alle deuren waren afgesloten en zich niemand meer in het gebouw bevond. Het personeel van Tivoii had blijkbaar gedacht, dat alle orkestleden waren heen gegaan, had daarom alle buitendeuren dicht gedaan en was eveneens vertrokken. Eindelijk gelukte het haar een deurtje te ontdek ken, waardoor zij kon buiten komenmaar dat buiten reikte niet verder dan den doorrit tusschen de Kruisstraat en de Mulderstraat. Want ook dat ter rein bleek aan alle kanten reeds gesloten te zijn met zeer stevige sloten op de zeer stevige hekken. Die hekken zijn zeer hoog en bovendien nog voor zien van een meter prikkeldraad. De violiste verzocht door het hek aan voorbijgan gers een boodschap te willen brengen naar den ad ministrateur van het orkest, om daar te waarschu wen, dat er een „vergeten" violiste zat opgesloten. Maar de administrateur was uit. De boodschapper kwam zonder hulp terug. Toen een boodschap naar den heer Bothof, den restaurateur van Tivoii. De heer Bothof niet thuis. De tweede boodschapper keerde eveneens roet ni®*® terug. Toen werd een reporter van het U.D., waarin we alt verhaal vonden, aangeklampt. ..Och meneer, help mij denk aan mijn St. Nicolaasavond." De reporter schafte raad. Ontdekte ergens ver weg tusschen Kruisstraat en Mulderstraat een schilders laddertje, dat daar was achtergelaten. Advies: Zet dat leertje tegen den muur aan de Mulderstraat, klauter verder op dien muur en dan zullen wij zien wat er dan te doen is Aldus is geschied. De violiste klom met eenige moeite van de bo venste trap-trede op den muur, die nog al hoog was. En stond toen eenige meters boven den beganen grond. Zéér gedienstige jongens in de Mulderstraat hielpen kranig mee, klommen op eikaars schouders, en vormden zoodoende een soort plateau, waarop de jonge dame van drie hoog, veilig kon neerdalen. Even later stond ze in de Mulderstraat. Gered. De heeren werden bedankt. De violiste van het U.S.O. was aan de gemeen schap terug gegeven Malaise onder de Londensche dokters. Behalve een gezonde Novelnbermaand on dervinden ze ook groote nadoelen van de crisis. Het is op het oogenblik een slechte tijd voor de doktoren. In de eerste plaats hebben we een mooie maand November gehad, zoodat deze maand, die an ders te Londen tot de ongezondste des jaar? gerekend wordt, nu buitengewoon gezond is geweest, doch af gescheiden hiervan ondervinden de Londensche me dici en vooral de specialiteiten groote nadeelen val de crisis. De val van het pond en de versnelde inning van de inkomstenbelasting hebben de menschen er van weerhouden een dokter te raadplegen wanneer dat niet absoluut noodzakelijk was. Ook vragen de doktoren van buiten veel minder consult aan in de stad. Naar een medicus aan dj Star opmerkte, is dit een bedenkelijk verschijnsel, daar hier door het aan tal verwaarloosde gevallen moet toenemen, wat ten slotte een ongunstig gevolg moet hebben voor den algemeenen gezondheidstoestand. Dat ook de finan ciën van de specialisten veel te leiden hebben, spreekt van zelf. De Star vertelt van een 'okter in Harley Street, wiens gemiddelde inkomen 3i '0 pond 'sjaars bedroeg en die dit jaar gedurende de i.-erstc acht maanden slechts 150 pond heeft ontvangen. Een speler. In vier jaar tijd 34000 pond sterlln# doorgelapt. Voor den rechter te Londen verscheen Maandag een man van 32 jaar, die vervolgd werd door het Casino te Juan les Pins, aan de Riviera, voor de betaling van 1616 pond sterling. Het bleek, dat de man, die oorspronkelijk advokaat was geweest, in 1927 van zijn vader een kapitaal van 30.000 pond had geërfd, Daarmee had hij geregeld aan de Riviera gcsneeld, met het gevolg, dat, toen hij in September 1930 een cheque toekende om een verlies van 200.000 francs te betalen, bleek, dat er voor dezen chèque geen dekking meer aanwezig was. In totaal schijnt de ongelukkige man er in vier jaar tijds 34.000 pond met spelen door gelapt te I.ebben. Hij had zich zoo weinig om zijn eeld bekommerd, dat hij niet eens wist., toen hij de chèque teekende, dat hij er al doorheen was Op het oogenblik verdient de man, die ook nog gehuwd is. zijn brood als handelsreiz.ger. EEN NIEUWE KOELINSTALLATIE. De heer Jac. Kuiper, vleesohhouwerij. alhier, heeft zich een vergroote koelcel aangeschaft, waardoor 't mogelijk is geworden een grootere hoeveelheid vleesch te bewaren. Een nieuwe ketel is daarnevens opgesteld. Door 'n geheel nieuw koelprodédé, 't vloeibaar maken van ammoniakgas, is tevens bereikt, dat 't vleesch veel lan- geren tü'd in prima conditie kan worden gehouden. We twijfelen niet, of de clientèle zal dit alles op juiste waar de weten te schatten. De inrichting werd geleverd door de fa. Entjes te Voorburg. POLITIE Gevonden: een paar witte kinderwantjes. GEMEENTE SCHAGEN. Loop der bevolking over de maanden October en November 1932. Ingekomen: Catharina Geel, A 128, van Hoorn; Simon Deutekom. A 63, van Grootebroek; Nicolaas Stendert. C 14, van Zijpe; Dieuwertje Muit, C 32, van Zijpe; Wijtske IJbema, H 32. van Leeuwarderadeel; Petrus Cornelis Pater, J 8, van Hoogwoud; Aafje Steen, C 33, van Schoorl; Reinerus Antonius Renc- kens, E 112, van Hoorn; Hubertus Petrus Heester beek, B 140, van Lisse; Jan Goedhart en gezin, in een woonwagen, van Barsingerhom; Josephus Antonius van den Berghe, E 179, van Barsingerhom, Johan- nes Jacobus Hogervorst, B 193, van Venhuizen; Ja- cob Heneweer en gezin, C 34, van Zuidscharwoude; Elisabeth Korver, Wed. W. van Duin, C 14, van Ha renkarspel; Matthijs Zander, C 104, van Hoorn; Geertje Schekkerman, D 160, van Wijdenes; Nelly Bakker, B 9, van Zijpe; Suzanna Spruit, D 158, van Anna Paulowna; Berend üzinga, D 157, van Ulrum; Maria Neefkes, D 110, van Den Helder; Joost Jan Slingerland. C 197, van Vlissingen; Evert Johannes Woud en gezin, C 40, van Wormer; Petrus van der Kooij en gezin, A 131, van Heemkerk; Georg Jan Lienesch en gezin, E 81, van Haren (Gron.j; Geertje Stam, Wed. P. Levendig, D 123, van Heerhugowaard; Geertruida Elisabeth Groot, J 8, van Wognum; C. Barendsen, Wed. A. Cormbeen, K 29, van Haarlem mermeer; Marinus Boone, C 14, van Steenbergen; Neeltje Stammes, G 10, van Barsingerhom; Gerritje Antonia Schoonderbeek, E 91, van Putten; Anna Jo- sepha Gerarda van Oers, E 108, van Anna Pau lowna; Elmert Spaans, C 61, van Harenkarspel; Sijtske Hellinga, D 158, van Castricum; Elizabeth Boer, C llog, van Sliedrecht; Erno Frederik H. Ho- lema en gezin, C 113, van Zijpe; Berend Luik, A 114, van Emmen. Vertrokken personen; Cornelis Wester en gezin naar Heiloo, Stationsweg K 46; Arte Baars naar Ha renkarspel, Spoorwoning nr. 27; Elisabeth Plak man naar IJmuiden, Bik en Arnolkade 1; Grietje Posker naar Oudkarspel, Noordeinde A 194a; Chris- tma Zut naar Alkmaar, Emmastraat 85; Martinus Antonius de Veen, naar Schalkwijk B 88; Rijer Boc- kelaar en gezin naar Alkmaar, Grensstraat 1; Teu- nis Jager en gezin naar Alkmaar, Fabrieksweg 1; Elisabeth Klaver naar Callantsoog, Kolkaluis C 9; Adrianus Chr. Ranke naar Arasterdam, Lohman- straat 28 hs.; Else Hennjes naar Den Helder, Anker park 15; Trijntje Korver, Wed. C Wit, naar Oudorp, Ooievaarsnest 10; Jozef van Velsen naar Dordrecht, Javastraat 31 rood; Siman Deutekom naar Heiloo, Stationsweg K 62; Jan Cornelis van Dijk en gezin naar Nieuwe Niedorp, Laagzijde D 81; Maria Antoi- nette Adriaanse, naar 's Hertogenbosch, Nieuwe Ambachtstr. 4; Tjike SJoterdijk naar 't Bildt, Anna Parochie 739; Gurbe Veenstra en gezin naar Gronin gen, S. M. L. Moddermanstraat 27; Dina Wilhelmina Koelemèij, naar Barsingerhom D 2; Johannes Adriaan Streutker en gezin naar Den Helder, Bree- waterstraat 12; Gepke Fennema naar Zijpe, Oudesluis p.a. J. v. d. Wal; Antje Grool, Wed. K. Bant, naar Opmeer A 10; Grietje Bant naar Middelie, nr. 85, Neeltje Bicsboer naar Den Helder, Zuidstraat; Filip- pus Dirk Berkhouwer naar Den Helder, Singel 81; Hendrik Smidts naar Alkmaar, St. Annastraat 23; Aaltje Kruk naar Bergen N.H., Bergerweg 42; Eng- bert Lasonder van Éetel, naar Amsterdam, J. v. Campenstraat 5511; Sietske Zwart naar Den Helder, Zwaanstraat 8; Jacob Kool en gezin naar Monniken dam; Maria Johanna de Haan naar Beemster, Mid- Dirkshorn, 6 December 1932. Mijnheer de Redacteur. Met de meeste eerbied voor die vrijheid die U steeds geeft om het een of ander te plaatsen ln de Schager Courant, nou ondergeteekende graag het volgende ge plaatst zien. En wel naar aanleiding van het gesprokene door Mr. Duys in Concordia op Zaterdag jJ„ over de ingehouden gelden als steun genoten en van de credieten afgehou den door B. en W. van Harenkarspel. Als het verslag van die bijeenkomst ln Concordia Juist la hebt U, Mr. Duys, gezegd, dat B. en W. volgens de wet daar het recht toe hadden, wat volgens mijn meening niet zoo Is, daar er Juist een bepaling door den wetgever is ge maakt dat het voor de instandhouding van de bedrijven was. Dat geval te Huizen, staat in geen enkel opzicht gelijk met dit te Harenkarspel. Met den meesten dank zou ik graag gratis van Mr. Duys in de Schager Cou rant een uitlegging hebben op welken grondslag B. en W. het recht tot inhouden hadden, waarop ondergetee kende gaarne zal antwoorden, als de redactie het toe staat In afwachting. Dlrkehorn. J. SCHOUTEN. Voorraad Stapelproducten in Noordholland. De gehouden inventarisatie van de voorraden sta pelproducten per 1 December over de provincie Noord-Holland heeft het volgende resultaat opgele verd: Voorraad roode kool 2266 wagons (4620); gele kool 1840 wagons (2458); Deensche Witte 3368 wagons (3982); uien 462 wagons (445), peen 13 wagons (57). Totaal 8039 wagons (11562). De cijfers tusschen haakjes geven aan den voor raad op 1 December vorig jaar. Kolendampvergiftiging. Nog bijtijds ingegrepen. Gistermorgen heeft zich te Spaarndam een geval van kolendampvergiftiging voorgedaan, dat goed is afgeloopen. Het huisje van de familie Berk, bestaan de uit man, vrouw en een kind, staande aan het Kerkplein te Spaarndam, bleef gistermorgen onge woon lang gesloten. Personen, die toegang vroegen kregen geen ant woord, terwijl geen teeken van leven in het huisje was te bespeuren. De man, die werkloos is, moest zooals gewoonlijk gaan stempelen. Toen hij niet in het stempellokaal verschenen was, heeft een familie lid zich toegang verschaft tot het huisje, waar hij het geheele gezin bewusteloos op bed vond liggen. Een onmiddellijk gewaarschuwde dokter constateer de kolendampvergiftiging en slaagde er in de levens geesten weer op te wekken. De toestand van het gezin is naar omstandigheden goed. Wat smeult er te Madrid. Nieuwe beweging tegen de regeering? Strenge bewakingsdienst ingesteld. Reuter seinde gisteren uit Madrid: Kort na middernacht werden de strategische pun ten der stad door de algemeene veiligheidspolitie be zet. Een strenge bewakingsdienst werd ingesteld voor de openbare gebouwen, de ministeries en het hoofd postkantoor. Men weet nog niet precies, waarom deze voorzorgs maatregelen zijn genomen, ofschoon de laatste dagen wel geruchten over een nieuwe beweging tegen de regeering in omloop zijn geweest.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6