SPORT. Een interview. Oorlogsschulden. De Begrooting der Ver. Staten. ONTPLOFFINGSRAMP TE PREMNITZ. De spaarpot in het graan. AAN DEN DOOD ONTSNAPT. WIJZIGING CRISISPACHTWET Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Bü het Congres ingediend. Ruim 1% mil- liard dollar te kort. Sterk bezuinigen het parool. Een fabricatenbelasting. Mi litaire budgets. Gisteren werd door President Hoover voor het fis cale jaar '1934 de begTOoting by het Congres der V. S. ingediend. Vermeldenswaard is al direct, dat de re- geerende macht ontvangsten schijnt te verwachten ge durende heit thans loopende jaar en 't komende belas tingjaar uit de oorlogsschulden. Uit de stukken is af te leiden, dat gerekend wordt op een ontvangst van 268.594.574 dollar als hoofdsom en rente van „foreign obligations" voor het nog komen de deel van het belastingjaar, dat 30 Juin 1933 eindigt en op een ontvangst van 328.742.877 dollar voor het be lastingjaar l933-'34. De president verwacht een deficit voor het loopende jaar van 1.146.478.307 dollar en van 367 millioen dollar voor 't komende. Verandering van den toestand zal deze cijfers natuurlijk sterk kunnen doen veranderen, hetzij ten goede, hetzij ten kwade. Over den toestand sprekende zeide president Hoover o.m.: „Zulk een toe stand kan niet voortduren zonder te leiden tot een ramp voor de Bondsfinanciën". Belasting op alle fabricaten. Aangedrongen wordt bij het Congres op goedkeuring van een voor te stellen belasting op alle fabricaten van 2li pet. Een opbrengst van ruim 350 millioen zal dan 't gevolg kunnen zijn. De president drong daarnevens sterk aan op 't blij ven behouden van de bestaande belasting van 1 pet. op benzine, vermindering der salarissen der regeerings- ambtenaren met 11 pet. en verlaging van het bedrag der uitkeeringen aan oorlogsveteranen met 127.000.000 dolar tot 931 millioen dollar. Van een eventueele „bierbelasting" wordt niet ge rept, iets wat wel in 't bijzonder opvalt. De bedragen welke worden aangevraagd voor het volgende jaar beloopen ruim 4000 millioen dollar. Alzoo een vermindering op de raming van het loo pende belastingiaar van 478 millioen dollar. Naar vermoed wordt zullen de werkelijke uitgaven voor marine gedurende 1933 bedragen 356 millioen en voor 1934 330 millioen. Resp. is daarvoor beschikbaar 388 en 333 millioen dollar, wat is te danken aan bestaan de reserves. Het bedrag, voor marine gevraagd voor 1934. zal 10.807.000 dollar minder zijn dan over 1933. Door 't bouwen van 375 vliegtuigen zal men de lucht- vlootsterkte brengen op 1537 stuks. Dan vraagt president Hoover slechts een crediet voor 12.000 officieren en 126.133 man als staand leger, 185.000 leden van de National Guard, 16.722 officieren der re serve en 127.565 leden van het opleidingscorps voor of ficieren. Op de begrooting der nat. 'verdediging is in totaal een vermindering in uitgraven van 46 millioen voor 1934 aangegeven. Hoover's begrootingsboodsehap aan het -Congree. In de Boodschap aan het Congres, waarvan de be grooting vergezeld gaat, waarschuwt Hoover voor het langer volgen van de verspillingspolitiek, daar die catastrophale gevolgen voor de financiën van de Ver- eenigde Staten zou hebben. Een onmiddellijk in even wicht brengen van de begrooting door drastische be zuinigingsmaatregelen en door nieuwe belastingen is noodig. Noodig is ook vermindering van de oorlogs- uitkeeringen, bezuiniging op de werkverschaffing, alsmede een nieuwe verlaging van de ambtenaren salarissen van 11 Verder is voorzien in een produ centenbelasting van 2%. die niet geldt voor de productie van levensmiddelen en goedkoope kleeding. Van de belasting op bier wordt in de Boodschap niet gesproken, daarentegen wordt 35 millioen dollar ge vorderd voor de verdere uitvoering der prohibitie- wet. Voor de marinebegrooting is 309 millioen en voor de legerbcgrooting 580 millioen dollar uitgetrok ken. De totale begrooting sluit met 4219 millioen dollar, dat is 580 millioen minder dan in het vorige jaar. Ten slotte stelt Hoover vast, dat de staatsschuld on danks bezuiniging en nieuwe belastingen dit jaar enorm zal aangroeien. Een groot tekort. De secretaris van de Schatkist, Mills, heeft het Congres de begrooting in alle details voorgelegd. Het tekort voor 1933 wordt geraamd op 1644 millioen dol lar. PROGRAMMA K.N.V.B. 11 December. Eerste klasse. Afd. I: Z.F.C.—R.C.H.; H.B.S.—Feijen- oord: 't Gooi—V.S.V.; Hermes—D.H.C.; BI. Wit—A.D.O. Afd. II: D.F.C.Ajax; SpartaV.U.C.; Stormvogels Hilversum; West FrisiaXerxesHaarlemK.F.C. Afd. I 2 A: Kinheim—E.D.O.; Alcmaria—H.R.C.; D.E.C.—W.F.C.; Zeeburgia—V.V.A.; T.O.G.—Z.V.V 2 B: BloemendaalA.F.C.; HerculesSpartaan; Al phen—E.F.C.: D.W.S.Velox; H.F.C.—Baarn. 3 A: ZaandijkD.W.V.; PurmersteijnHollandia; Hel derO.S.V.; K.V.V.Assendelft; VolewijekersMeervo- gel3. 4 A: BeverwijkE.V.C.; SpartaAlkmaar; Zilver meeuwenTexel; Q.S.C.Vrone; UitgeestD.T.S. Res. 2 A: V.V.A. 2—K.F.C. 2; V.S.V. 2—T.O.G. 2; W.F.C. 2—West Frisia 2; H.R.C. 2—Alcmaria 2; R.CJL 2Ajax. 3. Res. 3 A: Z.Z.V. 2—Kennemers 2; O.S.V. 2—Helder 2 W.C.F. 3Q.S.C. 2; Holandia 2Alcmaria 3; A.P.A.S. 2 Z.F.C. 3. (Sportkroniek). EN GELAND—OOSTENRIJK 4—3. De Oostenrijkers die algemeen erkend het sterk ste elftal van het vasteland op de been brengen, hebben het in Londen niet kunnen bolwerken. Met 43 bleef Engeland overwinnaar. Dat het den Britsche wereld een pak van het hart zal zijn, laat zich licht begrijpen. DE AANSLAG IN HET HAAGSCHE BOSCH. Het Haagsche Corr. Bureau meldt: De kappersleer- Jing Van T., die Vrijdagavond in het Haagsche Bosch het meisje G. M. de H. met een .cheermes ernstig aan den hals verwondde, is Dinsdagmiddag voor den of ficier van justitie geleid en vervolgens in het Huis van Bewaring ingesloten. Talrijke dooden en gevonden. De ont ploffing veroorzaakt door net laten val len van een zanrstofcylinder. Gistermorgen heeft een hevige ontploffing de groo- te fabriek te Premnitz in Duitschland van de I. G. Farben geteisterd. De ramp werd veroorzaakt doordat bij den bouw van een huisje eenige leerlingen een gevulde zuur- stofcylinder bij het vervoer lieten vallen. De onder hoogen druk staande cylinder ontplofte. De gassen, die boven de fabrieksterreinen bleken te hangen, ver bonden zich met de vrijkomende zuurstof en vorm den een nieuw explosief mengsel, dat opnieuw ont plofte. Door den geweldigen druk werden alle ruiten van de fabrieksgebouwen en de gebouwen in den om trek vernield, terwijl een muur instortte, waardoor vele arbeiders onder het vallend gesteente bedolven werden. Nader wordt gemeld, dat op de plaats van het on geluk een reusachtig gat in den grond is geslagen, terwijl van het dichtstbijstaande gebouw de gevel muur werd weggerukt, Een groot aantal arbeiders kwam onder den vallenden muur terecht, terwijl eenige arbeiders door de ontploffing in stukken wer den gereten. Waar de muur instortte bevindt zich een groote puinhoop. De dooden zijn onherkenbaar ver minkt. 12 dooden en een levensgevaarlijk gewonde. V.D. verneemt nog uit'Rathenow, 7 December: De opruimingswerkzaamheden op de plaats van de ramp te Premnitz zijn buitengewoon moeilijk. De brandwachts zagen zich voor ontzettende tooneelen geplaatst. Er werden o.m. drie beenen van menschen gevonden, welke verschillende sokken aan hadden. Er moet derhalve worden aangenomen, dat nog drie personen om het leven zijn gekomen. Thans worden nog vermist, de lijken van den smid Thie en drie van zijn knechts, zoomede van den meesterknecht W'inkens. Aangezien men aanneemt dat deze vijf per sonen niet meer levend zullen kunnen worden ge borgen, heeft men des avonds de bergingswerkzaam heden gestaakt. Thans zal het gebouw van stutten worden voorzien ten einde verdere instortingen te voorkomen. Van een der zes zwaargewonden, welke in het ziekenhuis zijn opgenomen, gaat de toestand iets vooruit Bij vijf hunner bestaat geen direct le vensgevaar meer, terwijl men vreest dat de arbeider Otto Gantzer het er niet levend zal afbrengen. Be treffende de oorzaak van de ramp tast men nog in hec c uister. Thans vermoedt men dat niet de ontplof fing van en zuurstofcylinder, maar een explosie in de zuur-toevoer-leiding de catastrophe heeft veroor zaakt. BLJ EEN BOERDERLTBRAND OOK HET GELD EEN PROOI VAN HET VUUR. In het gehucht Overhoven in de nabijheid van Sittard brak door onbekende oorzaak Woensdagmorgen brand uit in de schuren van den heer J. Een groote voorraad graan werd een prooi der vlammen, Het vuur bereikte ook de stallen, waar een varken omkwam. Als curio siteit vermelden we, dat In de schuren tusschen den voorraad graan ook het geld bewaard werd. dat natuur lijkdoor het vuur niet is gespaard. Te Baflo reed de voerman D. B. met paard en twee aaneengekoppelde boerenwagens op den Braaksterweg te Baflo. Hij moest vlak bij het dorp de spoorovergang passeeren en deed zulks, volgens het „N. v. h. N.", ter wijl de trin van vijf uur uit Warfum in aantocht was. Broekema dacht, zooals hij later verklaarde, den over weg nog wel vóór den trein te kunnen paseeren, doch deze roekeloosheid kwam hem duur te staan, want zijn achterste wagen werd door den trein gegrepen en geheel vernield. Aangezien hij zelf op den voorsten wagen zat, kwam hij met een hevigen schrik vry. De machinist van den trein zag door de duisternis pas op het laatste moment de botsing aankomen, doch kon niet tijdig stoppen. De trein ondervond geen vertraging. Tegen den voer man, die reeds meermalen op het nippertje aan een dergelijk gevaar is ontsnapt, werd door den gemeente veldwachter proces-verbaal opgemaakt. Opschorting van betalingsverplichting tijdens behandeling van het verzoek schrift. Ingediend is een ontwerp tot wijziging van de Cri sispachtwet 1932. De strekking van het wetsontwerp is tweeledig. Voorgesteld wordt: le. eene voorziening nar aanleiding van de uit spraak van den Hoogen Raad, dat de Crisispachtwet 1932 geen betrekking heeft op den tuinbouw; 2e. verzachting van de bepaling uit genoemde wet (art. 2, laatste lid), dat een tijdig ingediend verzoek schrift om geheel of gedeeltelijke ontheffing van be taling van een pachttermijn de verplichting tot beta ling opschort zoolang op dat verzoekschrift niet is beschikt. Ten aanzien van sub. 2 merkt de regeering op: Te gen de Crisispachtwet zijn verschillende bedenkin gen geopperd. Het verdient in het algemeen geen aan beveling om een pas tot stand gekomen wet dade lijk weer te wijzigen. Doch er is één punt, dat zich wel heel sterk naar voren dringt. Dat is de opschor ting van de verplichting tot betaling, gedurende de geheele behandeling van het verzoekschrift. Door een verzoekschrift in te dienen verkrijgt de pachter een moratorium, dat geraimen tijd kan duren, zonder dat hij zelfs rente behoeft te vergoeden over het bedrag, dat hij krachtens uitspraak der kamer voor crisis pachtzaken zal hebben te voldoen. Dit gaat te ver. Eene nadere voorziening te dezen is dringend ge boden. Het ontwerp komt niet terug op het beginsel van de opschortende kracht,, dat de wetgever heeft aan vaard. Doch wel brengt het eenige correctie aan. Die correctie is van tweeërlei aard. In de eerste plaats wordt voorgesteld, dat de kan tonrechter, als zijne ondernomen poging om tusschen partijen eene minnelijke regeling tot stand te bren gen, is mislukt, eene beslissing geeft in hoeverre de betalingsplicht zal blijven opgeschort, gedurende de verdere behandeling der zaak. In de tweede plaats is er geen reden den verpach ter blijvend te belasten met hot nadeel, dat hij zelfs de verminderde pachtsom ingevolge de wet geruimen tijd later ontvangt dan de betaling volgens de pacht overeenkomst had moeten geschieden. Hij ai zich, in gevolge de wet, met een lagere pacht (Jan de overeen- gekomene tevreden moeten stellen, doch het nadeel bovendien, dat hij deze pacht later ontvangt, worde zooveel mogelijk weggenomen door hem aanspraak tc geven op eene rente over de lagere pachtsom, be rekend naar 5 pet. 'sjaars, over den tijd, dat de ver plichting tot betaling ingevolge de wet is opgeschort geweest. Tegenover den pachter is deze rentevergoe ding niet onbillijk, daar deze het voordeel van de la tere betaling heeft genoten. Kort verhaal Door SAM BROWN. TEN John Bates In zijn flat in een der zijstraten van de 15e Avenue was aangekomen, liep hij regelrecht naar zijn schrijfbureau en maakte een verbaasde beweging, toen hij bemerkte, dat hij zyn sleutel in een ledige ruimte stak, inplaats van in een slot. Het sleutelgat was er netjes uitgezaagd. Vlug keek hij alles na en zag. dat een geldkistje, waar in hfj zijn geld bewaarde, handig geopend was en de inhoud verdwenen. Zijn verlies was niet groot, slechts een paar bankbiljetten en wat klein geld. Natuurlijk speet het hem niet, dat de man niet meer meegenomen had. doch hij apprecieerde de manier, waar mede men te werk was gegaan. Het was goed werk ge weest. Hij ging rond met een vergrootglas, doch zag geen enkele vingerafdruk, geen enkele voetstap, die den dader zou hebben kunnen verraden. Zou hij de politie opbellen? 't Zou kinderachtig zijn. En hij was pas eenige dagen geleden van een „vijf jaar tjes" ontslagen. Wat zou de politie lachen! Toen. bij een invallende gedaohte, ging h\j naar de nis bij het raam, waar een zitje was gemaakt, lichte het fluweelen gordijn op en keek. De dader had één ding vergeten te maken dat hij weg kwam.. Kom er uit, zei John Bates. Een heel jeugdig uit ziend persontje in een overall, kwam na een oogenblik van aarzeling te voorschijn. Uitstekend, behalve dan. dat ik een oogei. lik eer der terugkwam dan je wenschte, zei Bates. En die overalls zijn geschikte dingen om in te werken. Als je buiten, op straat bent. zie je er uit als een handwerks man. die naar zijn karwei gaat De vreemdeling had een jeugdig gezicht, zachte han den handen, die goed waren voor ..handig" werk. eerder dan voor zwaar werk. Hij beloofde veel, zooals de netheid, waarmee hij gewerkt had, bewees. Ga nu daar op dien stoel zitten, zei Bates, neen niet in dien leuningstoel! Ik hou je liever in de gaten. Wees niet bang. Je werkt aardig. Het was goed. Ek ben zelf in breker. Vertel me nu een6. ging hij voort, wat was de eerste kraak, die je gedaan hebt Een diepe jongensstem, met een licht accent ant woordde hem. O, ik ben heel klein begonnen. Oude vrouw in 'n klein huisje. Je kent dat werk wel. Zü bewaarde haar geld In een oude klok. Ik naar binnen toen de oude uit was en nam het geld. Niemand heeft me ooit ver dacht De menschen zeien dat ik 'n engelengezicht had. Maar, laat nu eens hooren, hoe het met jouw eerste inbraak gegaan is. De mUne? Dat was een goeie, zei John Bates. Een juwelierszaakje, waar ze een paar verduiveld aardige gouden en diamanten spulletje* hadden. Niemand weet precies hoe het gegaan ls. Acht jaar geleden... En het tweede geval... Daar is iets beroerds aan. Ik ben er niet zeker van of lk toen een man vermoord heb of niet De ander huiverde. Een oude man, in een groot huis te Barnley. We deden het zaakje met zijn tweeën. En de oude man had nog een andere in huis voor gezelschap. Wij sloegen hen belden neer. Eén van de twee stierf. Ik weet niet of ik het gedaan heb of mijn maat Maar ze hebben ons nooit te pakken gekregen. Wat was je volgend zaakje? O. misschien heb je het in de krant gelezen, ant woordde de jonge man... dat kleine bankzaak je in Pea- town. een weekje geleden. Wat! Die bank in Peatown! Was jij dat? Praohtig Ik feliciteer je. Al een week geleden en ze hebben nog geen schijn van een spoor! Ja, het was een lastig gevalletje. Ik moest een ga rage er naast huren en het was niets dan graafwerk. En er was niet meer dan tweehonderd dollar in. - Wat komt het bedrag er op aan; het werk was netjes, zei Bates, met de appreciatie van den professio- neelen inbreker. Nu, je weet vrijwel alles uit de krant. Vertel me nu eens een ander geval, zei de jongste. Dit is geen wedstrijd in 't opscheppen! zei John Bates streng. Ik sta ver boven je. dat kan ik je wel ver tellen. Weet je wel, zei hij, in een uitbarsting van trots, als je het hooren wilt en er is geen levend wezen hier, die het zou oververtellen, dat zweer ik je ik ben John Bates, de koning der inbrekers. Ik kom juist vrij van een vijftal jaren voor den juweelendiefstal in de Fiftta Avenue, een der grootste Inbraken, ooit gepleegd. En ze konden me alleen maar vangen op medeplichtig heid, terwijl ik werkelijk wel de dader ben. Verduiveld! We kregen die tiara te pakken en braken haar in stuk ken en gingen er zóó mee vandaar, hoewel ik beweerde, dat zij ln de rivier gevallen was en voor immer ver loren. De steenen kwamen uit Indlë en naar Indië gin gen ze ook weer terug. Die lui daar zijn stapelgek op diamanten. En ze hebben centen om te betalen ook... Ik kocht een kerel om, die daar werkte en hij vertelde me waar dat ding bewaard werd. En ik zeg je, dat ik aar dig wat dollars op een respectabele bank heb staan en op een respectabele naam. Dat was een goede slag. Ja. dat was het. zei John Bates. Nu, kijk eens hier. je zult wel wat willen eten. Je kunt vannacht hier blij ven. Ik ben moe. Ik wil morgen een en ander met je bespreken. Misschien kunnen we compagnons worden. Geef me even dat geld terug, dat je gegapt hebt. 't Is maar voor den vorm. Zie je, dat kun je niet doen onder collega's. Hier ligt het geld op den schoorsteenmantel, zei de bezoeker. Je kwam inderdaad te vroeg terug. O, ik zie het aJ, zei Bates, terwijl hij door de ka mer liep. Ik had het al eerder moeten zien liggen... Nu, je kunt lekker slapen in deze kamer. Nee, ik blijf niet, klonk het antwoord, met een scherpte van stem, die Bates zich deed omwenden. Hij keek in de loop van een automatisch pistool, die op hem gerioht was. Eén stap en ik schiet je neer! zei de gast. De groote geruite pet, eenigszins naar achteren geschoven, liet thans iets nieuws aan Bates zien. O, zeide hij, terwijl hij zijn handen omhoog hield. Dus je bent een meisje hé? Dat had ik waarachtig niet gesnapt. Die overall kwam je als vermomming erg te hulp. Toch wordt de zaak er nog maar beter op. Je wilt toch nog wel spreken over compagnonschap? Compagnonschap, zei de jongedame verachtelijk. Met jou, die heel waarschijnlijk een moordenaar bent? Zou je werkelijk den jongen, dien je me dacht te zijn, in een compagnonschap met jou gesleept hebben? Neen. mijnheer Bates. Er wacht een vriend van me bul ten op de drempel en hij zal verduiveld gauw binnen zijn, als je probeert trucjes uit te halen. Ik ben maar om één ding gekomen. Daar gebruik te maken van het verhaal van den inbreker in de bank te Peatown. die vanmiddag gearresteerd is. en door een beetje amateur- timmermanschap, waarin ik tamelijk bedreven ben, dat wil ik toegeven, heb ik gekregen wat ik wenschte. En wat is dat dan? vroeg de inbreker. Wel een geschiedenis, waar de krant waarvoor ik werk, me een aardig bedrag voor zal betalen... een in terview van den beruchten John Bates, deze week vrij gekomen... en van zijn eigen lippen. (Nn:!*nik verboden). Neen Europa, da's niet aardig, Da's niet degelijk gedaan, Om op 't punt van oorlogsschulden Maar een straatje om te gaan! Wat je koopt moet je betalen, Ook al is het oorlogswaar, Ook al stortte door dat koopje Heel je voorspoed in elkaar. Je vroeg toch om leveranties, Van je groote winst bewust, Je vroeg zelfs een kwantum menschen Zeer volledig uitgerust, En je pochte overdadig Op hun puike kwaliteit, Op hun overwinningswaarde In den glorierijken strijd'. Je hebt zelfs herdenkingsdagen Voor de hulp van overzee, Voor de pracht-Amerikanen, Want wat vochten ze niet mee Maar nu blijkt, na dezen oorlog, Welke kool je is gestoofd, Ga je pingelen op de schulden, Doe je of je wordt beroofd! Inderdaad je hebt verloren, En je bent aan lager wal, Ook als oorlogsoverwinnaar Liep je leelijk in den val. Maar je had het kunnen weten Vóór je aan de schuld begon, Want je had dezelfde ellende Immers na Napoleon! Neen Europa, da's niet aardig, Da's niet degelijk gedaan, Om op 't punt van oorlogsschulden Maar een straatje om te gaan. Maak nu tragisch-economisch Niet een droef tooneelgebaar, Want betalen b 1 ij f t betalen, Dat is duidelijk, nietwaar?! December 1932. KROES. (Nadruk verboden). POLDERVERKIEZING. Voor den polder Burghorn vond gister ten huize van den heer P. Roggeveen aan de Markt, de verkiezing plaats van een lid van het bestuur, wegens periodieke aftreding van den heer J. de Boer. De uitslag was, dat de heer J. de Boer, Burghorn, opnieuw als bestuurslid werd herkozen. AANTAL SOLLICITANTEN. Het aantal sollicitanten naar de betrekking van di recteur van het eiervellingbedryf bedraagt 13. Naar de betrekking van agent der arbeidsbemidde ling dingen 22 personen. Zooals bekend komen beide betrekkingen tegen 1 Januari a^. vacant respectievelijk door het bedanken van de heeren P. Raat Dz. en J. Bregman. 50-JARIG JUBILEUM HARDDRAVERIJVEREENI- GING. Bij het Bestuur onzer Harddraverijvereeniging Westfriesland (die a.s. jaar vijftig jaar bestaat en dit gouden jubileum feestelijk hoopt te herdenken) is bericht ingekomen, dat de Draveriicommissie van de Kon. Ned. Harddraverij en Renvereeniging heeft besloten het kampioenschap Korte Baan voor 1933 toe te wijzen aan Schagen. Zoodat in September 1933 het kampioenschap zal worden verreden op Schagen's baan. POLITIE SCHAGEN. Aan komen loopen: een konijn Gevonden: een rijwielplaatje; een pakje met in houd. SCHAGEN, 8 December 1932. Paarden f 80120, 12 geldekoeien magere f 80140, 60 idem vette f 150—260. 4 kalfkoeien f 150—220, 44 vaarzen f 5010, 24 graskalveren f 2550, 20 nuchter® kalveren f 1016, 61 schapen, vette f 1219, 687 ovet* houders f 712.50, 28 varkens vette per Kg. 2527 ct 67 biggen f 4-^6, 23 konijnen f 1—1.75, 57 kippen f 0.6 1.50, eenden f 0.75. EIERVEILING SCHAGEN. 8 Dec. Aangevoerd zijn 80 partijen 45500 stuks kipeieren, IJ partijen 400 stuks eendeieren. De prijs liep van kip eieren f 4.80—5.10. kleine f 3.20-3.40. De veiling duurt voort. Zie voor volledig bericht het nummer van as. Zaterdag. NOORDSCHARWOUDE. 7 Dec. Aangevoerd: 61400 Kg. schotsohe muizen f 0.600.70, 1000 Kg. rammenas f 1.50, 3350 Kg. uien f 4.00-4.30, drie lingen f 4.20—4.40, grove f 3.80—4. 2975 Kg. korten f 0.60 L60. 18175 Kg. roode kool f 1.60—3.30, 15450 Kg. D. witte kool f 0.60—0.90. 8675 Kg. gele kool f 1.30—2.30, 678 stuks bloemkool f 68.40. Doorgedraaid 1000 Kg. D. witte kool. WARMENHUIZEN. 7 Dec. Aangevoerd: 7775 Kg. roode kool f 22.40. 2e kw. f 1 1.50. kale f 0.601.40. 425 Kg. gele kool le kw. f 1.20, 3400 Kg. D. witte kool le kw. f 0.90, 100 Kg. nep f 6.40 5925 Kg. uien f 4.104.40, drielingen f 3.804.40, grove uien f 3.70—3.90, 1625 Kg. peen f 1.30, 5100 Kg. aardap pelen Ducen f 0.600.70. WIE RINGEN. 7 Dec. Aanvoer aan den vischafslag: 6 Dec. 3 manden sar- dyn f 15 per mand; 3 tal haring f 6.70 per tal; 500 Kg. spiering 2024 cent per liter; 10 balen kruikels f 3.60 —4.10. 7 Dec.: 24 balen wulken f 7.60—0.05, 350 Kg. spiering 2129 cent, 100 Kg. spiering 17 cent per liter. BROEK OP LANGENDIJK. 7 Dec. Aangevoerd: 2200 Kg. aardappelen: Duc f 0.50, 39000 Kg. roode kool f 0.70—3.10, n f 0.60—2.20. 17000 Kg. gele kool f 0.60—2, 26000 Kg. D. witte kool f 0.60—0.90. 5000 stuks bloemkool: Lecerf f 2.503.40, Reus f 59. H f 2.70—3.90, 18000 Kg. uien f 3.30—4.30, driel. 1 4—4.10, 3700 Kg. peen f 1.10—1.40. 2500 Kg. bleten f 0.60—1.10, AMSTERDAM. 7 Dec. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 284 vette kalveren le kw. 6570 ct., 2e kw. 5560 ct., 3e kw. 40 —50 ct. per Kg. levend gewicht; 43 nuchtere kalveren f 48, 404 varkens: vleeschvarkens 90110 Kg., 3486 ct., zware varkens 3335 ct., vette varkens 3233 ct., per Kg. slachtgewicht Aan het abattoir werden aange voerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken.

Schager Courant | 1932 | | pagina 2