J I NIEUWJAARSGROETEN a 50 cent. Een gevestigde vliegende winkel. Tot 1 Jan. GRATIS &S Tot 1 Jan. GRATIS Polsmoffen!!! Uit onze Omgeving. Als de pakjesregen op Wieringen nederdaalt Holl. Mij. van Landbouw. Vreemd geval. Predikbeurten. Herb Coleman bezoekt geregeld per aeroplaan de vrouwen van Alaska, opdat zij chic gekleed knnnen gaan. DE normale sterveling stelt zich Alaska, de Noord- Westelijke punt van Noord-Amerlka, grenzende aan de Noordelijke IJszee, voor als een kaal, koud land, geheel overdekt met sneeuw en ijs, een land waar Eskimo's en een paar blanken een moei lijk bestaan leiden. Ze reizen althans volgens de verbeelding Can den vreemdeling uitsluitend per slede en laten zich door honden voorttrekken. Men denkt aan de romans over het goudland, waar een man een man is en het recht van den sterkste als eenige bron van Justitie moet worden beschouwd. Het gele metaal wordt er na strijd en bloed verworven en de Eskimo vischt er in de Poolzee. Deze voorstelling van het koele gebied dat Alaska heet, is echter allerminst volledig. Het land geraakt steeds meer onder den invloed van de V.S. en begint aanspraak te maken op de geriefelijkheden, die den bewoner van New York en Callfornië het leven ver aangenamen. Weinig menscheu zijn op dit punt beter geïnfor meerd dan Herb Coleman. Hij weet te vertellen dat Alaska een welvarende en vooruitstrevende ccntrije is. De heer Coleman heeft een modezaak te Ketchikan en beeft nog nooit te klagen gehad over gebrek aan klanten. De genoemde stad ligt bü de Zuidelijke grens, hetgeen Herb Ooieman echter niet verhindert aan het geheele land te leveren. Zijn afneemsters zijn verspreid over de wijde archipel, tot aan Siberië toe. Tot voor eenige jaren geleden maakte de handelaar in aameskleeren gebruik van een stevige boot, die vol geladen was met allerhande japonnen en versierselen. Nooit lieten de Indiaansche en Eskimosche vrouwen hem met den voorraad zitten. De jaarlijksche rochl naar het Noorden nam ettelijke maanden in 'beslag. Deze zakenreizen legden den vooruitstrevenden koop man geen windeleren, maar Coleman verlangde meer en daar het hem aan energie niet ontbrak, schafte hij zich een watervliegtuig aan en engageerde een piloot. De cabine van het nieuwe vervoermiddel werd zoo danig ingericht, dat verscheidene honderden kilo's bagage konden vervoerd worden en na één seizoen was de machine in heel Alaska bekend als „de vlie gende kleerenwinkel". Sedert dien zijn Colemans inkomsten belangrijk ge stegen. Hij kan nu ieder visschersdorp op het meest gewenschte moment bereiken; en dat ls een belangrijk ding, want het meeste geld valt er te verdienen, wanneer de tijd waarin de zalm wordt verpakt juist voorbij ls. Dan kunnen de Indianen zoowel als de Es kimo's eenige penningen meer besteden en het is nu maar de kunst om die penningen in handen te krij gen: de bewoners van het land zijn niet erg spaarzaam en als de koopman in nieuwe kleeren niet zorgt dat hij er bijtijds bij ls, is het verdiende reeds aan wat anders uitgege/en. Het eerste waaraan een Indiaansche vrouw denkt, wanneer de drukke tijd voorbij is, is: mooie kleeren. Wanneer haar salaris haar is uitbetaald, wil zij pro- beeren haar naar vlsch riekend gewaad te verwisselen voo een nieuw-modische robe. De heer Coleman heeft te zorgen dat hij ln alle behoeften voorziet, opdat hij zijn cliëntMe niet verliest. Er zijn nJ. kapers genoeg op de kust. Wanneer de vliegende kleerenwinkel nadert, snelt de geheele dorpsbevolking naar de haven om onder teekenen van enthousiasme den man, die ieders wen- schen zal bevredigen, te begroeten. Als wij een oogen- blik nadenken, komen we tot de overtuiging dat het ln Alaska eigenlijk hoogst modern toegaat. Wie van ons ontvangt 'n kleermaker of een modiste aan zijn huis, die met behulp van een aeroplaan de zaken af doet? Coleman en zijn piloot, die tegelijkertijd eerste be diende is, halen de waren voor den dag en etaleeren ze voor de geestdriftige koopsters. Jassen en jurken worden uitgestald, waarbij gebruik wordt gemaakt van de lijnen die anders bij het schoonmaken van de visch worden benut. De geuren die er rondwaren ver schillen weliswaar min of meer van het parfum, dat in de New-Yorksche modehuizen hangt, maar dat zijn kleinigheden, waarop de Alaskasche dames niet letten. „Een huis vol rook dient als paskamer", vertelt Co leman, „huis op te vatten in niet al te wijdschen zin. en kan zich geen gemakkelijker klanten wenschen. Ze bekijken zich zelf nooit in een spiegel ern verlangen nimmer, dat er veranderingen worden aangebracht. Ik herinner mij een oude, gezette Indiaansche, die zich een helgekleurd jak wenschte aan te schaffen. Zij vroeg naar den prijs en ik maakte haar duidelijk, dat het ding haar 60 dollar zou kosten. Zonder zich een oogenblik te bedenken, haalde zy 6 biljetjes van 10 dollar voor den dag en ruilde ze ln tegen het zoo zeer begeerde kleedingstuk. Ik lieg niet, wanneer ik zeg, dat het jasje haar zeker tweemaal te nauw was, maar ze was geweldig trotsch op haar bezit en ging er prat op, dat zij alle andere vrouwen den loef af stak. In een ander dorp sprong een jong Indiaansch meisje in het vliegtuig, stak haar hoofd naar buiten en riep: „Hé, mijnheer Coleman, mag ik een keer gratis meevliegen, als ik een nieuwen mantel koop? Daar ik inzag dat zich hier een nieuwe mogelijkheid voordeed, ging ik mét het voorstel accoord en sedert dien heb ik verscheidene inboorlingen den luohtdoop doen ondergaan." Wie zich met ingang van 1 Jan. a.s. abon neert op de ontvangt de nog ver schijnende num mers tot dien datum gratis aan Begunstigers, Familie, Vrienden, worden wederom in de Schager Courant van Oudejaarsdag geplaatst Opgaven s.v.pl. spoedig aan ons bureau of aan H.H. Kantoorhouders en Boek handelaars. De Uitgevers. LANGEND IJ K LANGENDIJK. Het Comité van Actie tegen het wetsontwerp-Terp stra, zal een protestvergadering houden. Zij die op •de gehouden gecombineerde vergadering niet aan wezig waren, werden nog uitgenoodigd een vertegen woordiger in die commissie zitting te doen nemen. Men deelde ons mee, dat de organisaties van werknemers genoegen hebben genomen met een uit voering in werkverschaffing van de werkzaamheden voor den aanleg van den weg door het Geestmer- Amhacht. ZUIDSCHARWOUDE. In den groentenwinkel, laatst door den heer Blok ker bewoond, is opnieuw een zaak gevestigd en wel eene in manufacturen, galanteriën, enz. Ofschoon de Minister een regeling voor werk verschaffing in den vorm van baggeren heeft goed gekeurd, is er van die werkverschaffing nog geen gebruik gemaakt De georganiseerde tuinbouwarbei- ders trekken nu uit de Bondskas. zoodat niet in werkverschaffing wordt gearbeid. Het bedrag, dat uit de werkloozenkas getrokken wordt, is echter van dien aard, dat er o.i. alle aanleiding toe was, een middel te vinden, waardoor dat bedrag kon worden verhoogd. BROEK OP LANGENDIJK. De heeren ds. A. E. van Baaien, predikant bij de Ned. Herv. Kerk en H. van Zuijlen, zijn benoemd als bestuursleden van de Vereen, voor Inw. Zending in Noordholland. 7 IJ P E 'T ZAND. J.l. Maandag zijn alhier een 3-tal opgeschoten jongens, afkomstig van den Helder, welke aldaar een ruit zouden hebben ingegooid, en bang voor de gevolgen van deze daad. de vlucht hadden genomen, opgepikt De vluch telingen hadden de reis van Helder naar hier met z"n 3en als verstekelingen achter het reservewiel van een auto versoholen gemaakt, zoo'n beetje in hangende hou ding op de achterbumper, zonder dat de bestuurder van dien wagen ook maar iets van zijn ongewoon vracntjo had bemerkt. Daarna meenden ze verder van hier door te gaan naar Enkhuizen. Zooals gezegd werden ze hier na echter aangehouden en na het politiebureau te Den Helder telefonisch van deze aangelegenheid in kennis te hebben gesteld, werden de ondernemende jongelui met de bus van den dienst Noord Holland op transport gesteld naar hun woonplaats Den Helder, waarmee dit avontuur echter gezien het voorspel, nog wel niet voor hun zal zijn afgeloopen. We vernamen dat met ingang van 1 Jan. 1933 in de plaats van den kommies bfj de dir. bel. en accijnzen de heer Tor, welke met dien datum wordt overgeplaatst naar Hazerswoude, alhier standplaats krijgt de heer van Leeuwen, thans te Den Haag. Tot molenmeesters in den polder T., in de plaats van wijlen den heer Andr. de Wit en den vertrokken heer G. Marees. benoemd resp. de heeren P. de Wit Andr.zn. en P. Apeldoorn, beiden alhier. OUDESLUIS. Op Zondag 11 December a.s. zal de afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering een propaganda- avond houden in het lokaal van den heer Joch. Kreij- ger alhier. Vertoond zal worden de propaganda film „Oud en Arm", terwijl hieraan nog voorafgaat een komische twee-acter. Voorts zal de heer Cloeck van Beverwijk levensliedjes ten gehoore brengen. Voor bijzonderheden zie men de advertentie in ons nummer van Zaterdag a.s. 'T ZAND. Tot molênmeesters van den polder O. T. van het waterschap Zijpe en Hazepolder, zijn benoemd de heeren P. G. de Wit te Stolpen en P. Apeldoorn te 't Zand. PETTEN. Aan den heer Jac. Bellis alhier is verlof verleend voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein. nALLANTSOOG Burgerlijke Stand. Over October en November 1932. Getrouwd: Klaas Rietvink en Johanna Sophia Cor- nelia Oskam; Cornelis Bellis en Lena Hollander. Geboren: Marijtje, dochter van P. Slijkerman en Albertje Krab. Overleden: Johan Manneveld, oud 4 maanden; Maartje Kos, 64 j., echtgenoote van Casper Bellis. Oefening reddingsboot. Zaterdagmiddag te 2 uur heeft een oefening plaats met de reddingsvlet der N.Z.H.R.M. Het hoofdbestuur der N.Z.H.R.M. is voornemens deze oefening bij te wonen. BARSINGERHORN Bij het Crisis-Comité is van een ingezetene bin nengekomen een gift in natura van 10 zakken aard appelen, terwijl de tijdens het Sint Nicolaasfeest der schoolkinderen gehouden schaalcollecte f 18.58 heeft opgebracht. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken is goedgekeurd de steunregeling voor werklooze bouw vakarbeiders, ingaande 16 October 1932 tot 31 Decem ber a.s. Door B. en W. is aan de N.V. tot Détailverkoop van petroleum „De Automaat" ingevolge de Hinderwet vergunning verleend tot plaatsing van een inrichting tot berging van benzine op het perceel, kadastraal bekend gemeente Barsingerhorn, sectie B, No. 1398. De kostelooze inenting in deze gemeente zal worden gehouden te Barsingerhorn op 14 December en te Kolhorn op 16 December a.s., des namiddags 2'A uur. WIERINGEN Wij Wleringers en Wieringers uit hoofde van ons be roep onderschelden ons, ook wanneer het 't vieren van het Sint Nicolaasfeest betreft, ln niets van onze broe ders en zusters elders. Alleen men merkt hier niets van die ongewone drukte op straat welke de steden zoo kenmerkt. Wy vieren het feest van den goed- beiligman binnenshuis waarbij voor velen de grootste attractie wel is de ontvangst (niet de opening) van de pakketten welke de Sint ons van verre per post of per spoor heeft willen zenden. Het zijn speciaal de postpakketten welke wy, meer dan de andere, aan een nadere beschouwing hier zouden willen onderwerpen en wel omdat de zorg van de verzending ervan berust bij tante Pos, die goede tante, die echter op Wieringen tot dusverre weinig goed heeft kunnen doen (immers de verzending ging vroeger toen de afsluitdijk nog niet daar was per postboot veel sneller!) en zoo zij zich al in de toekomst mocht bekeeren, heel veel goeds zou moeten doen om goed te maken wat zij reeds misdeed. Het is sedert jaren de gewoonte dat de Sint Nico- laaspakketten met een speciaal daarvoor gecharterde personenauto bij de „gelukkige" ontvangers te Oost- Wieringen worden bezorgd, daar de toevloed als regel te groot ls om per rijwiel in kortst mogelijken tijd te worden afgewerkt. In zooverre doet „tante" zich dus van haar goede zijde kennen en treft den plaatselijken bestellersdienst geen blaam. H®» zit 'm echter in h®* traject hetwelk de zendingen per autobus moeten afleggen van Den Helder naar laat ons als eindpunt maar Den Oever nemen. Wie nu mocht denken dat in deze dagen van hoogconjunctuur bfj de Posterijen spe ciale maatregelen met betrekking tot het vervoeren van poststukken naar Wieringen zouden zijn getroffen, heeft het mis. De postzakken worden met dezelfde nonchalance door sommige buschauffeurs in de wa gens geplaatst Gees: gesmeten) als tot dusverre. Als regel worden meer personen ln de bus geladen dan aangegeven en bovendien wettelijk toegestaan, doch dit schijnt te Wieringen geoorloofd te zijn. wyl daarop niet of althans niet voldoende door de betrokken auto riteiten wordt gelet. Wij behoeven U niet te vertellen lezer, waar de zitplaatsen zijn van het teveel aan rei zigers, natuurlijk o p de postzakken! Wij behoeven U ook niet te vertellen dat niet alle passagiers bij in- en uitstappen dfeze postzakken behandelen als een zeker Iets in een glazen omhulsel. Bij velen is de blijde aangevangen Sinterklaasavond er een van teleurstel ling geworden vanwege de gebroken en beschadigde surprises, welke werden uitgepakt. Denk nu niet dat dit alleen thans het geval is geweest. De ondervinding heeft hier n.1. geleerd dat men slechts weinig onbe schadigde poststukken (brieven van 20 gram uit gezonderd) ontvangt. Met de verzending van stukken naar buiten Wieringen kan het. moeilijk anders zijn. De oorzaak behoeft niet ver te worden gezocht. De ge volgen kunnen ook niet uitblijven als men zich nu reeds jaren dagelijks ervan kan overtuigen hoe op ge noemd traject de aan de Posterijen toevertrouwde eigendommen van derden worden be- neen mishandeld. Mogen wij Wieringers niet aanspraak maken op de zelfde goede zorgen als waarmede dit Staatsorgaan onze gelukkig geprezen steedsche landgenooten tege moet treedt? De domper welke thans wederom op de 5 en 6 Decembervreugde van velen is gezet moge een aansporing zijn om niet langer gelaten ons pos tl eed te dragen. Hierin moet verandering komen en wel een zoodanige welke tot resultaat heeft dat de postzakken in het vervolg behandeld worden niet zelfs als passa giers doch als meer nog dan dat. Daarvoor is in de eerste plaats noodzakelijk dat door een afscheiding in de bussen (de vaste postkisten zijn als regel te klein!) geen oontact meer tusschen passagiers en postzakken bestaat Als bovendien dan nog de buschauffeurs willen bedenken dat deze zakken geen steenkolen be vatten, dan en niet eerder kunnen wy voor nagenoeg 100 pet ervan verzekerd zijn, dat hetgeen ons wordt gezonden in oorspronkeiijken staat zal kunnen worden ontvangen. dubbel gebreide Wanten (ook voor kinderen) KLOMPSOKKEN 'van 6 draads) bij JAAP SNOR. (HIJ breit alles best). Ie klas reparatie-inrichting. Depot voor SCHAGEN: C. DE MOEL, Noord. ORISISVERG ADERING TE ALKMAAR. In de op 12 December te houden crisisvergadering van de Holl. Mij. van Landbouw in „bet Gulden Vlies" te Alkmaar, zullen verschillende sprekers het woord voeren. Zoo zal de heer E. Govers het hebben over de schapenhouderij. Op de schapenhouderij is veel verloren, alleen de beperkte export naar Frankrijk gaf bevredigende prij zen. Daar de inkoop op de Nederlandsche markt als regel tegen de gewone zeer lage marktwaarde ge schiedt, waarvoor ook in het binnenland, België enz. afzet is te vinden, is de winst op den Franschen export niet aan de schapenhouders ten goede gekomen. De vageering heeft op dezen export een heffing toegepast, om zooveel mogelijk de te groote winstmarge aan de exporteurs te ontnemen. Deze heffingen zijn gestort in een fonds, dit fonds is bestemd voor de Ned. schapen houderij. Nog steeds is niets beslist over de wijze, waar op dit fonds voor dit doel kan worden aangewend. Van steun aan den wolprijs door de C.O. voorgesteld, is tot heden niets gekomen. De heer A. de Haas van Dorsser zal de aardappelcul tuur behandelen. De catastrophale aardappelprijzen, welke in de aard- appelverbouwende streken tot een ramp leiden, hebben aanleiding, gegeven tot bespreking der mogelijkheid, de ze ramp af te wenden. Hiérbij stuit men op groote moei lijkheden. welke o.m. voortvloeien uit: le. de grootte van het overschot in ons land, 2e. de grootte der productie in de ons omringende landen, 3e. de moeilijkheid van nauwkeurige taxatie der voorraden op boerderijen en elders, 4e. de moeilijkheid der controle op het vervoer. Het bestuur der Holl. Mij. acht het wenschelijk, dat de overheid een flinke som beschikbaar stelt, om den afzet van consumptieaardappelen voor andere doelein den da.n consumptie te bevorderen. Tenslotte zal de heer P. Stapel de quaestie van het crediet bespreken. Voor dit onderwerp kan het best verwezen worden naar den inhoud van het Credietrapport: L iedere belemmering van executie of faillissement, iedere verstrekking van crediet zal zonder uitwerking blijven, indien de bedrijven verlies blijven geven. Loo- nende prijzen zijn daarom noodzakelijk; daarnaast la het volgende onontbeerlijk. 2. Executies van hypotheekboeren en in het alge- meen het gedwongen verlaten van de bedrijven door de boerengezinnen, die door de crisis ten onder gegaan zijn, moeten zooveel mogelijk worden beperkt. i. Aan de Boerenleenbanken moet door staatsgarantie gelegenheid worden gegeven met de verstrekking van bedrijfscrediet verder te gaan dan thans mogelijk is. Haagsche dame door een leerling-plant soenwerker aangevallen. Het Haagsche Corr. Bur. meldt: Op den stillen Kweekerijweg speelde zich gister- namiddag een ietwat vreemd geval af. Er wandelde daar eenzaam een ongeveer 55-jarige dame, die on verwachts en met een harden klap een hand op haar linker schouder voelde gelegd om daarna een aantal stompen in het gelaat te ontvangen, waardoor zij bloedend werd gewond Bovendien had de aanvaller gevraagd: „Ga je mee?" Toen de dame om hulp had geroepen en eenige kreten had geslaakt, zette hij het op een loopen. Personen die in de omgeving liepen, kwamen op het hulpgeroep af en waarschuwden po litie en Eerste-Iiulpdienst. De dader werd inmiddels achterhaald en de dame werd door den Eerste-Hulp- dionst verbonden. Evenwel is de lezing, die do da der van dit geval gaf, een gansch andere. Deze, een 15-jarige leerling-plantsoenarbeider, zeide met zijn kruiwagen, waarop een zoogenaamde riek lag, de dame te hebben willen voorbijrijden, toen hij over een stuk hout kwam te vallen. De riek zou toen üe dame in het gelaat hebben gv roffen, waardoor een bloedende verwonding ontstond en de jongeman zou zich uit vrees omdat de dame zoo te keer ging, het aanvankelijk op een loopen hebben gezet. Bij zijn later verhoor heeft de jongen bekend, dat hij de dame had aangevallen en gestompt, zonder dat hij zich daarvoor eenige aanleiding bewust was. Vermoedelijk is de jongen wat overspannen. Bij het verhoor was de vader tegenwoordig, die o.m. vertel de, dat de jongen den laatsten tijd nogal stug was. In gezelschap van zijn vader is de jongen huiswaarts gezonden. BERGER KUNSTENAARSVEREENIGING. Zooals reeds in onze advertentiekolommen wordt aangegeven, houdt de Berger Kunstenaars Ver. te Bergen een verloting van werken der leden. Waar ie kunstenaars tot de categorie der menschheid be- hooren die bij een crisis als tegenwoordig, de eerste en vaak harde klappen krijgen, en buitendien van Rijk noch gemeente steun ontvangen, zijn zij wel in de eerste plaats aangewezen om zooveel mogelijk zich zelf te helpen. Ieder die dus een lot koopt, doet daaraan een goed werk, doch heeft meteen een goede kans een mooi kunstwerk deelachtig wor" den. Van 9 tot en met 17 December worden de prijzen in de étalage van de Firma Jung en v. d. Hoek, Lan- gestraat, Alkmaar, ten toon gesteld. Wij wenschen de vereeniging veel succes! NIEUWE BRIGADE-COMMANDANT BENOEMD. Tot brigade-commandant der ryksveldwacht te Alk maar is benoemd de heer A. Fluit leeraar aan de po litieschool te Amsterdam, zulks ter vervanging van den heer J. Rob, aan wien na ruim 30-jarigen trou wen dienst om gezondheidsredenen op verzoek eer vol ontslag werd verleend. De heer Rob ontving van zijn collega's uit de brigade, als souvenir een fraaie wandelstok, hem overhandigd door brigadier Tals- ma. Het is onze hartelijke wensch dat zijn gezond heidstoestand zich voldoende zal herstellen, opdat hij nog vele jaren van zijn welverdiend pensioen zal kunnen profiteeren. DONDERDAG 8 DECEMBER. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 7% uur, de heer Looij, van Rysoord. Over het Leven van Luther (met lichtbeelden). Nam. 5 uur voor de kinderen. VRIJDAG 9 DECEMBER. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 7% uur, de heer Looij. Nam. 5 uur voor de kinderen. ZONDAG II DECEMBER. NED. HERV. GEMEENTE Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, geen dienst. Eenigenburg, nam. 7 uur, Ds. Eikema. Burgerbrug, nam. 7 uur, Ds. Witkop. St. Maartensbrug, voorm. 10 uur, Da. Tinholt. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Schagerbrug, zie Oudesluis. Callantsoog, geen dienst. Petten, geen dienst. Hulsduinen, voorm. 10 uur, de heer Heeresma, van Amsterdam. Julianadorp, nam. 2 uur, de heer Heeresma. Wieringerwaard, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Hippolytushoef, nam. 7 uur, Ds. Van Beek. Heerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. Roobol. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Warmenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Seulljn. Onderwerp: „De Eenzamen". Oude Niedorp nam. 7 uur, Ds. Boeke. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Oudkarspel nam. 7 uur, Ds. Van Dijk. Hoogwoud, geen dienst. Dirkshorn, nam. 7 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: In de stilte. Noordscharwoude, geen samenkomst. Zuidscharwoude. voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. Van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Haars. EVANGELISATIE. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Eoon. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heeer O. Deen. Langereis (Gebouw „De Vrede"), nam. 2 uur, de heer G. P. Buyse van Broek op Langendijk. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 6.45 uur, de heer Akse, v. Beverwijk.

Schager Courant | 1932 | | pagina 6