Liefde de Sterkste. Arrondissementsrechtbank te Alkmaar oogohderzoek-inricHtihg Waarnaar men luistert grootste keuze brilmonturen en glazen speciale reparatie-inrichting W c VAN geelen gediplomeerd opticien - refractionist lagezijde b40 tri 76. sc.hagen. OOGONDERZOEK GEHEF-L* GRATIS. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. ZITTING VAN DINSDAG 6 DECEMBER. GEPROLONGEERD WILD-WEST-DRAMA. Zooals bekend is, was de meerv. strafkamer tegen de verdachten Joh. Jac. H. en Dirk Schi., die de vo rige week terecht stonden ter zake de hen ten laste gelegde berooving van den caféhouder Breed uit de „Kleine Knie" te Alkmaar een Interlocutoir vonnl9 ter hervatting van het onderzoek en bepaalde de verdere behandeling op heden. Alsnog werd gehoord de heer J. H. Wiggers, anthropologi9ch adviseur in dubieuze laken, ten einde alsnog zijn meening kenbaar te ma ken. Bepaald schitterend was dit niet, wat de eerste verdachte betreft. Het was ontegenzeggelijk een moei lijk geval en durfde de ambtenaar van het genoot- jchap geen voorstel doen, maar zoo het mogelijk was, tou de heer Wiggers het wen9chelijk achter, om de uitspraak 2 maanden aan te houden, wat betrof den 3eo verdachte. Hieromtrent stond de Officier niet af wijzend, dus wilde hij een neutraal standpunt innemen en requireerde alsnu aanhouding tot 7 Maart. Conform besloten. EEN KAMPIOEN ZWIJNTJESJAGER. Heden stond terecht de 38-jarige „koopman" Jan de Gr., geboren te Den Helder, gedomicilieerd te Haar lem, daarna zwervend en thans gedetineerd in het huis van bewaring te Alkmaar, zulks ter Vake diverse rijwieldiefstallen, gepleegd in dit en in het arrondisse ment Haarlem. Drie zaken waren hem heden ten laste gelegd, welke zaken op verzoek van den Officier werden bijeengevoegd, dus als 1 behandeld. Het kwam dan hier op neer, dat hij. te Hoorn op 20 October had weggenomen een rijwiel, toebehoorende aan den heer C. J. v. d. Heijden aldaar, welke fiets door hem ten eigen bate was verkocht. Op 19 October had hij zijn kans waargenomen te Den Helder en daar het karretje van den getuige C. Krijger, slagersknecht te Zijpersluts, aan den haak gepikt. Eindelijk sloeg hij op 19 October nog eens te Wor- merveer zijn slag en annexeerde hij het rijwiel van den heer C. Brandenberg. Te Hoorn werd hij echter herkend door zekeren heer Langedijk, als een ontslagen gevangene, die 4 jaar gezeten had en deze wetenschap was oorzaak, dat hij kon worden opgespoord en gearresteerd. Het rijwiel van Krijger had verdachte verkocht aan den logementhouder Arie Spel te Schagen, voor het kolossale bedrag van 3 gulden. De president meende dat deze getuige Spel gevaar lijk spel had gespeeld. Hij had wel eens als verdacht van heling terecht kunnen staan. De verdachte, een stmlsche kerel, bekleed met het weinig modieuze rijks-pilow, erkende de hem ten laste gelegde feiten. Het te Wormerveer gestolen rijwiel was door hem ten gelde gemaakt bij den caféhouder J. Opmeer te Hoorn, onder een aannemelijk fantasietje voor f 17.50. Ook deze negotie achtte de president, mr. Ledeboer, hoogst gevaarlijk. Aan den delinquent werd voorts een uitgebreid Strafblad onder zijn neus gehouden. Het waren 17 fei ten van uiteenloopenden aard en omvattende talrijke artikelen uit het wetboek van strafrecht, waaraan hij zich had schuldig gemaakt. Veel consideratie betoonde de Officier hem dan ook niet en werd tegen dezen verstokten en drankzuchtigen uddivist gerequireerd 1 jaar en 3 maanden gevange- alawaf. Verdachte erkende zijn onwaardigheid, maar zei: Ik vind deze straf wel wat héél zwaar, „edelbare". ifr. Verdoorn, toegevoegd verdediger, bracht eenige Jdeine lichtpuntjes naar voren en vond het wensche- •ijk als laatste kans voor zijn cliënt, het kwaad ln den wortel aan te tasten, waarmede verdediger bedoelde het alcoholisme, waarvan verdachte het slachtoffer is en verzocht al zoo een nader onderzoek. De rechtbank zou zulks overwegen en bepaalde de uitspraak op a.s. week. DE SRIJD OM HET RECHT VAN BESTAAN DER AUTOMATISCHE RICHTING-AANWIJZER. EEN PRINCIPIEELE KWESTIE. Op 8 Juli dezes jaars verscheen als verdachte voor den Kantonrechter de heer C. C. R., grossier te Alk maar, zulks als gevolg van een uitgelokte bekeuring door den hoofdagent A Wijnberg, ten einde in begin sel uit te maken of het gebruik van een automatische beweegbare richting-aanwijzer, die op- en neergaande bewegingen maakte, geoorloofd was. Den heer Ambtenaar was de meening toegedaan, dat door dergelijke instrumenten juist door die op-en-neer- mlmlek verwarring kon worden gesticht, omdat deze beweging hier beduidt, dat men wenscht te stoppen. Er bestond echter dienaangaande nog geen jurispru dentie. In overleg met den Commissaris werd alsnu besloten een proefballon op te laten en op 27 April de justitieele mechaniek opgeslingerd en in werking gesteld. Tot terrein van het experiment werd gekozen de benauwd Peperstraat en Achter-Houttil. De beer R. was present in zijn met den suspecten richting-aanwij zer voorziene auto, de heer Wijnberg stond gereed met zijn notitieboekje en zorgde voor de bekeuring, toen de heer R. „het hoekje omging" van Peperstraat en Achter-Houttil, met gebruikmaking van zijn correct schokkende richting-aanwijzer. FEUILLETON. Naar het Engelsch van mts.' Patrick MacGill. Liefde heeft den sleutel. Belle Lucas, de bewoonster van het kleine flat in Maida Ville zat alleen in haar boudoir; haar oogen •taarden doelloos voor zich uit en haar kin rustte in *fcar gemanicuurde handen met puntige nagels, die tordrood gelakt waren. Zij had reeds twee uren zoo gezeten, sedert zij thuis gekomen was. kort na het vertrek van Max en Hetty. Een open deur leidde naar haar slaapkameT en op «et bed lagen de kleeren, die Hetty daar had laten llg- 8«n, nadat zij zich in avondtoilet gestoken had. Ze be hoorden aan het meisje, dat op het punt stond de \rouw te worden van den man, met wien zij gehoopt had zelf te kunnen trouwen; dat kon er niet toe blj- fagen, dat zij vriendelijk jegens dat meisje gestemd was. ..Ik ben nieuwsgierig, waardoor zij hem aangetrok- iv. ?eeft' die bleeke kat> met baar water en melk ge- °htmompelde ze kwaadaardig. En juist was ze op gestaan om zichzelf in den spiegel te bekijken, toen er gescheld werd. Ze opende de voordeur en toen zij Hetty zag staan et bleek gezicht en verwarde oogen, vroeg zij op £P6n *"oon er gebeurd was. "^.aaf is Max?" vroeg ze met ingehouden adem. y is... iemand heeft hem een slag gegeven en hij 2lJn f!at' zeiden iets van de politie; ik ben c weggeloopen", zei Hetty met toonlooze 6tem. Op de zitting ontwikkelde de ambtenaar zijn beken de bezwaren en vermeende dat een dergelijke richting aanwijzer niet geoorloofd was ingevolge de bepalingen van art 4 A en B van het Motor- en Rijwielreglement Hij requireerde dus veroordeeling tot f 0.50 boete. Daarentegen werd door den heer R. aangevoed, in eerste plaats dat in Duitschland, vanwaar 't fabrlcaat wordt geïmporteerd, het aangeven van richting-veran deren niet wettelijk is voorgeschreven. Voorts ver meende gedaagde niet strafbaar te zijn, omdat ook het motor- en rijwielreglement niet woordelijk voor schrijft een onbeweegbaar stopteeken. Voor het overige refereerde de heer zich natuurlijk aan het oordeel van den Kantonrechter, die op 22 Juli den im porteur ontsloeg van rechtsvervolging. Van dit vonnis kwam de Ambtenaar natuurlijk in hooger beroep bij de meerv. strafkamer en werd heden deze appèlzaak door dit college behandeld. Evenals in eerste instantie demonstreerde *de heer R. de werking van zijn import. Indien verdachte wenscht te stoppen, maakt hij ge bruik van zijn stoplicht. Deze richtingaanwijzer viel beter op, dan een stil staand preparaat. Getuige Wijnberg bracht in het mid den dat het M.- en R.-reglement alleen spreekt over uitsteken en de reohtbank scheen zulks vrijwel met hem eens te zijn. President Ledeboer achtte het onjuist van verdachte om met het gebruik van dit preparaat voort te gaan, z.1. konden daaruit ongevallen voortvloeien. De heer officier bleek het absoluut niet eens te zijn met het kantonrechterlijk vonnis en voelde niets voor ontslag van rechtsvervolging, noch voor vrijspraak. Spreker stak voorts op geestige wijze den draak met het dweepen van de Hollanders met alles wat komt uit het buitenland, dat echter bij nader onderzoek blijkt Nederlandsch fabrikaat te zijn. De officier hield zich echter aan de Nederlandsche wet en requireerde vernie tiging van het gewezen vonnis en veroordeeling tot een geldboete van f 0.50 of 1 dag hechtenis. De heer R. bleek uitgepraat en werd de behandeling gesloten. Uitspraak a.s. week. DE BAKKER WAS NIET CONTENT MET HET BAKSEL VAN DEN KANTONRECHTER, De 23-jarige bakkerkneoht Pleter Sn. te Heerhugo- waard. was door den kantonrechter te Alkmaar veroor deeld tot f 6 boete of 6 dagen, omdat hij in den nacht van 14 Juni ter gelegenheid van de wereldberoemde ker mis aan de Swan. te Heerhugowaard, ln de herberg van den heer Wester in staat van dronkenschap de orde zou hebben verstoord door naar andere bezoekers te slaan. De rijksveldw. Visser had zulks verhinderd en procesverbaal opgemaakt. Onze deegkunstenaar kon zich op het kantongerecht al niet met den loop der zaak vereenigen en allerminst niet met het vonnis van den kantonrechter, en gaf al direct te kennen in hooger beroep te zullen gaan, aam welk dapper voornemen hij dan ook gevolg had gege ven. Ook thans ontkende hij den staat van dronken schap en de ordeverstoring. Wel had hij 'n glaasje bier gedronken, welk kwantum, de president, geleerd door ondervinding (natuurlijk geen persoonlijke) schatte op 10 glaasjes. De heer Visser releveerde dat de ordeverstoring tot aohtergrond de bekende animositeit tusschen de polder bewoners v. Noord en Zuid had gehad. Get. Beers sprak In het voordeel van den appellant. Volgens zijn waar neming had deze de orde niet verstoord, maar maakte het toch wel 'n beetje al te mooi. De veldwachter was toch niet zoo idioot, om iemand die nu absoluut niets doet, maar eensklaps bij de klad den te pakken en proces-verbaal op te maken van een strafbaar feit, dat niet gepleegd is. De verbalisant wees dan ook onvoorwaardelijk van de band de insinuatie van den appellant, dat hij Visser, wel eens alcohol had zien gebruiken. De heer Visser is overtuigd geheelonthouder. De heer J. v. Schagen, die trouwens zelf ook later door Bleijendaal de zaal was uitgezet, wegens ordever storing. gaf als zijn meening te kennen dat Visser in den appellant den verkeerde had beetgepakt, wat ech ter door Visser werd ontkend. De officier deed moeite den verbalisant te ontlokken een meer duidelijke omschrijving van den staat van dronkenschap, waarin verdachte zou hebben verkeerd. Het soheen eohter een moeilijk aan te duiden criterium te zijn. De heer officier noemde het een moeilijke geschiede nis, de vereisohte kenteekenen van art. 426 en las dien aangaande iets voor van den Commissaris Koster Hen- ke, die een commentaar heeft gegeven op de onderschei dene artikelen van het wetboek van strafrecht en ook op art. 252. De officier stelde echter het volste ver trouwen in den rijksveldwachter Visser en schaarde zich dus aam diens zijde. Sterk was de zaak evenwel niet, maar de officier vermeende toch voldoende motief te hebben, bevestiging van het vonnis te kunnen requi- reeren. EEN BOEREBAKKER ALS NIEUWBAKKEN AUTOMOBILIST. De 26-jarige bakker Sander L.. geboren te Helder, wo nende en bakkende te Barsingerhorn, had in eerste in stantie terecht gestaan voor den kantonrechter te Scha gen naar aanleiding van het feit, dat hij op 9 Juli op den smallen Oudesluizerweg een aanrijding had ver oorzaakt met een wielrijdster, Mej. Bregtje Vader, die hij wilde voorbij rijden op het moment dat ook van de andere zijde een tegenligger naderde. De bakker nog kortelings de kunst beoefenende, werd schuldig bevon lemand, die goed geluisterd had, zou dadelijk ge merkt hebben, dat haar zenuwen tot het uiterste ge spannen waren. Maar zooals zoovele vrouwen had Belle Lucas geen mededoogen voor haar eigen sekse. „Dus je bent weggeloopen en hebt hem aan zijn lot overgelaten, in handen van zijn vijanden! Een lief soort vrouw zal jij voor Max worden. Ik. zou bij hem gebleven zijn door dik en dun en iemand die hem durfde aanra ken zou met mij nog niet klaar zijn geweest", en de vrouw trok Hetty naar binnen en gooide de deur met een slag dicht. Haar vlug instinct zij haar waarom de vrouw zoo'n teedere belangstelling voor Max aan den dag legde en zoo woedend op haar was. „Is hij erg be zeerd? Wie heeft het gedaan?" vroeg Belle Lucas met snijdende stem. „Ik geloof niet. dat hij ernstig bezeerd is... het was een der gasten, die met hem twistte", zei Hetty met tact. want zij wilde Jack's naam in deze vreeselijke ge schiedenis niet noemen. De volgende vraag werd als een geweerschot op haar afgevuurd. „Zal zijn toestand goed genoeg zijn om morgenoch tend te trouwen?" „Wat bedoelt U?" vroeg Hetty. en ze keek de vrouw met groote oogen aan. „Dat zal ik je zeggen," was het prompte antwoord. „Trouwens, houd je maar niet van de domme, je hebt nu de kans er vandoor te gaan, wat Max betreft en het terrein voor mij vrij te laten. Ik heb wat geld. Hij was van mij, totdat jij in zijn leven kwam en hij zal weer van mij zijn als jij met je poppengezichtje weg bent", legde Belle Lucas uit. Hetty'a hart sprong op. Het scheen werkelijk een prachtige kans, maar toen dacht ze aan haar kleine zusje in Devonshire, dat aan de genade van Max Reiss overgeleverd zou zijn als zij haar achterliet en zij had geen enkele aanleiding om te gelooven, dat hij vriende lijk zou zijn tegen een kind wiens zuster zijn dierbaar ste wensch had gedwarsboomd. Zij vertelde Belle eerlijk wat den laatsten tijd ge beurd was, ook dat zij door de politie gezocht werd we gens huisvesting van haar vader, die uit de gevangenis den en veroordeeld tot f 50 boete of 50 dagen hechtenis, tegen welk vonnis veroordeelde kwam in hooger be roep, dat hedenmiddag werd behandeld. De appellant beweerde niets te hebben gemerkt, doch Mej. Bregtje, een 17-jarige dienstbode, had er meer van gevoeld en verklaarde zoo duchtig te zijn aangere den dat zij in minder dan geen tijd met hutje en mutje te water raakte en met de fiets op zich, op bedenkelijke wijze onderdook. Gelukkig was er een menschenredder bij de hand, die het meisje uit haar benarde positie redde. Bregtje had ook een schadevergoeding gevraagd voor de beschadigde fiets ad f 10, welke eisch destijds was afgewezen, omdat de vader van het minderjarige mel6je niet aanwezig was. Ook thans was de vader niet aanwezig, dus greep het meisje er opnieuw naast. Wat den appellant betrof, deze verklaarde nog later te hebben omgekeken en toen hij het meisje niet meer zag, tegen zijn mederydende echt genoot® te hebben gesproken over de mogelijkheid dat het meisje te water zou zijn geraakt. Verdachte had ook in den Wieringermeerpolder al eens 'n aanrijding ver- oorzaakt met een wielrijder. Gerequireerd werd bevestiging of eventueele aanhou ding, ten einde nog meerdere getuigen te hooren, Tot dit laatste werd besloten en werd de zaak geschorst tot 10 Januari. VRIJDAG 9 DECEMBER. HILVERSUM (296 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuzlek; V.P.R.O. 10.00 Mor genwijding; V.A.R.A.: 10.15 Onze Keuken door P. J- Kers; 11.45 Voordracht; A.V.R.O.: 12.00 Tijdsein en Lunchconcert door het AVRO-Kleln-orkest o.l.v. Nico Treep; 2.00 Gramofoonmuzlek: 2.30 Kamerorkest o.l.v. Louis Schmidt; V.A.R.A.: 4.00 Gramofoonmuzlek; 4.50 Voor de kinderen: 5.30 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins; 6.15 Orgelspel door Johan Jong: 6.40 Causerie; 7.00 Orgelspel; 7.15 De Notenkrakers; V.P.R.O.: 8.00 Catechisatie; 8.30 Concert; 9.00 Cursus; 9.30 Concert; 10.00 Persberichten van het Vrljz. Godsd. Persbureau; 10.05 Vaz Dias; 10.15 Voordracht; 10.45 Gramofoonmu zlek; VARA: 11.00 Gramofoonmuzlek. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en Meditatie; 8.15 Gramo foonmuzlek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Lezen van Chr. Lectuur: „Noord.Hollandsche menschen en dingen" van Ds. H. J. Heynes; 11.30 Dameskoor; 12.00 Politiebe richten; 12.15 Viool, fluit en cello; 2.00 Zang; 3.00 Con cert; 3.30 Idem 4.30 Verzorging zender 5.00 P. A. Kleekamp:„Wat leert ons het verzamelen van post zegels van Nederland' en Koloniën; 5.30 Fotografisch halfuurtje; 6.00 Landbouwhalfuur door H. Pilon: „Een paar bemestlngsvragen"; 6.30 A. J. Herwig: „Winter groen in den tuin"; 7.00 Literair halfuurtje; 7.30 Po litieberichten; 7.45 Causerie; 8.00 Orgelconcert 9.00 Causerie; 9.30 De Haarlemsche Orkestvereeniging; 10.00 Vaz Dias; 11.00 Gramofoonmuzlek. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Gramofoonmuzlek; 5.20 Concert; 6.35 Gramofoon muzlek; 8.20 Concert; 9.20 Vervolg concert; 10.30 Gra mofoonmuzlek. KALUNDBORG (1153 M.) 11.20 Strijkorkest; 2.30 Orkest; 7.30 Symphonle-orkest; 10.20 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 8.35 Zangspel; 9.35 Dansmuziek. HAMBURG (872 M.) 12.85 Gramofoonmuziek; 1.30 Idem; 8.35 Concert door het Noragorkest; 9.50 Programma van Berlijn; 10.15 Concert. KONTGSWUSTERHAFSEN (1635 M.) 1.20 Gramofoonmuzlek; 5.20 Pianoconcert; 8.35 Concert. LANOENBF.RG (472 M.) 12.20 Concert; 4.20 Vesperooncert; 10.05 Kamermuziek; 10.35 Idem. DAVENTRY (1554 M 12.20 Orgelrecital; 1.05 Concert; 4.15 Concert; 5.05 Dansmuziek; 6.50 Concert; 8.20 Idem; 11.30 Dans muziek. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 7.50 Concert; PARIJS-RADIO (1725 M-> 12.20 Concert; 6.50 Populair concert; 7.40 Coneert; 9.05 Planorecital; 9.50 Populair concert. MTLAAN (331 MJ 7.45 Gramofoonmuzlek; 8.05 Symphonie-concert. ROME (441 M) 8.05 Opera-uitzending; daarna populaire en dansmuziek. WEENEN (517 M.) 6.55 Concert; 9.35 Dansmuziek; WARSCHAU (1411 M.) 4.20 Populair concert; 5.20 Idem; 7.35 Symphoniecon- cert; 10.20 Populair concert. BEROMUNSTER (460 M.) 7.05 Concert door het Stedelijk orkest van Bern; 9.00 Concert. was ontvlucht, maar Belle vond dat allemaal niet zoo onoverkomelijk. „Ik zal je vijftig Pond leenen, omdat je toch te trotsch bent om ze zoo maar aan te nemen en dan kan je met den nachttrein teruggaan en het kind morgen ochtend naar Londen halen. Ik zal je het adres van een nicht van mij geven, die wel op je zusje zal passen als jij uit moet om te werken. Zij is getrouwd, maar heeft geen kinderen en is er dol op. Je hoeft niet bang te zijn door de politie herkend te worden; het was geen ernstige misdaad en zij moeten hun oogen open houden voor mensohen, die nog wel heel wat anders doen dan hun eigen vleesch en bloed ln nood te huisvesten." Zoo praatte zij maar door. zoodat zij eindelijk Hetty overtuigd had en het resultaat van haar moeite was. dat Hetty in een eenvoudigen donkeren mantel en rok die zij van Belle had geleend met den allereersten trein naar Devonshire reisde. Het was bijna één uur, toen zij daar aankwam in het kleine eenzame huisje bij de zee. dat behoorde aan den man, wiens vrouw zij nu geweest zou zijn als het Noodlot ln de gedaante van Belle Lu cas niet tussohenbeide was gekomen en er anders over beslist had. Dc deur stond open en Dumpeling speelde in het voor tuintje. toen zij aankwam. Het was als balsum op een pijnlijke wond om het vroo- lijke kind te zien, dat lachte van pret om de sprongen van een jong hondje, dat Max voor haar had gekocht. „O, Hetty, kom toch eens kijken hoe Taker opzit! De grappige juffrouw, die nooit spreekt, heeft mij hier ge bracht om te spelen. Ze is al uren en uren weg en ik geloof, dat zij nooit terugkomt. Misschien is zij wel ver dronken", ging ze voort, met de luchtige harteloosheid die kinderen eigen is. „Een jongen op een fiets heeft gisteren een mooi rood briefje gebracht", en ze liep voor haar zuster uit het huis in. „Ja, lieveling?" vroeg Hetty zonder veel belangstelling te toonen, want er lag nog steeds een wolk over haar stemming, die haar geest oversohaduwde en zij zuchtte bij de gedachte hoe moeilijk haar kleine zusje alles voor haar maakte, hoewel zij liever zou sterven dan haar aan haar lot over te laten. Er was overeengekomen, dat haar vader minstents een jaar lang niet zou schrijven om geen gevaar te loo- ZATERDAG 10 DECEMBER. HILVERSUM (296 51.) VAUA: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10,00 Mor genwijding; V.A.RA.: 10.15 Uitzending voor arbeiders in de continubedrijven; 12.00 Kleln-Orkest o.l.v. Paul Duchant; 2.00 Verzorging zender; 2.15 Gramofoonmu ziek; 2.50 J. W. Mathijsen: De Valutakwestie ln Sovjet- Rusland; 3.10 Gramofoonmuziek; 4.30 K. de Boer: „De Vakbeweging en wij"; 4.50 „De Notenkrakers" o.l.v. Daaf Wlns; 5.40 Literair overzicht door A. M. de Jong; 6.00 Volksliederen door „De Wielewaal"; 6.30 Be handeling van ingekomen brieven over Zondagmorgen toespraken door G. J. Zwertbroek; 7.30 Louis Davids in zijn repertoire; 7.50 Orgelspel door Johan Jong; 8.05 Herhaling S.O-S.-berichten; 8.10 Louis Davids; 8.30 De Dorpsbarbier; 8.45 Uit het Concertgebouw te Amster dam: Concert m.m.v. de mannenzangvereeniging Har- pe Davids; 9.25 Toespraak door A. de Vries; 9.45 Vaz Dias; 9.55 Vervolg concert; 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 orgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 Het K.R.O.Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer; 1.45 Ver zorging zender; 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd; 2.30 Kinderuurtje; H.I.R.O.: 4.00 Uitzending voor den Bond voor Staatspensionneering; K.R.O.: 5.00 Gramo foonmuziek; 5.15 Sportpraatje; 5.30 De Cavelli's. accor deon; 5.50 Gramofoonmuziek; 6.20 Journalistiek Week overzicht door Paul de Waart; 6.45 De Cavelli's; 7.00 Gramofoonmuziek; 7.10 Katholieke Radio-Volksuniversi teit; 7.30 Politieberichten; 7.50 Lezing; 8.00 Gramo foonmuzlek; 8.15 „Gravin Mariza", operette in drie bedrijven, van Emmerich Kalman, op te voeren door „Wiener Operettengesellschaft". Na het eerste bedrijf pl.m. 9.15 Vaz Dias; Na het tweede bedrijf, pl.m. 10.30 Microfoonvertelsel; 11.00 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Concert; 1.30 Gramofoonmuziek; 7.20 Gramofoon muziek; 8.20 Idem; 9.20 Vervolg concert; 10.30 Concert KALUNDBORG (1153 M.) 11.20 Het strijkorkest van Restaurant Wivex; 1.50 Gra mofoonmuziek; 7.50 Russische balletmuziek; 9.40 Ope rettemuziek door het Omroeporkest; 10.25 Dansmuziek BERLIJN (419 M.) 6.35 Gramofoonmuziek; 7.50 Vroolijk programma; 9.40 Dansmuziek. HAMBURG (372 M.) 12.35 Gramofoonmuziek; 1.30 Populaire gramofoonmu ziek; 3.50 Concert 9.50 Schlageravond; 10.45 Dansmu ziek. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 1.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 7.00 Populair concert; 10.05 Programma van Berlijn. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 1.55 Gramofoonmuziek; 4.20 Vesper- concert; 7.20 Vroolijk programma. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Concert; 1.50 Concert; 5.05 Orgelconcert door Re- ginald Foort; 8.20 Veaudeville; 10.10 Concert; 11.05 Dansmuziek. PARIJS EIFFEL (1446 M.j 8.05 Radiotooneel; PARIJS RADIO (1725 M.) 12.20 Populair concert; 4.10 Concert; 5.05 Concert; 9.05 Gevarieerd programma. MTLAAN (331 M.) 6.20 Gramofoonmuzlek; 8.05 Gevarieerd programma; 9.20 Idem. ROME (441 M.) 720 Gramofoonmuziek; daarna programma van Milaan. WEENEN (517 M.) 5.20 Concert; 9.50 Concert. WARSCHAU (1412 M.) 5.20 Populair concert; 7.20 Idem; 10.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 7.05 Mandoline- en Cithermuziek; 9.00 Mandolinecon cert; 9.20 Dansmuziek. pen van ontdekking en daar hij weg was gegaan met het zekere bewustzijn, dat er voor Hetty en de kleintjes gezorgd werd, stelde Hetty zich voor, dat hij zijn fami lie eigenlijk niet zoo heel erg zou missen, aangezien hij tooh al zooveel jaren van ze gescheiden was geweest. Dumpeling had gelijk; het huisje was verlaten en blijkbaar was de doofstomme vrouw van plan geweest den geheel en dag weg te blijven, want zij had op de een of andere manier het kind duidelijk gemaakt, dat het voor middageten en voor de thee moest eten, wat zij op tafel had gezet en ook, dat Dumpeling naar bed moest gaan, wanneer ze moe was en dat zij als een groot pretje het hondje mee naar bed mocht nemen, wat an ders nooit werd toegestaan. Hetty stond op het punt naar boven te gaan om hun kleeren te pakken, toen haar oog viel op een telegram, dat Dumpeling had geopend zonder te weten dat ze dat niet doen mocht Het lag op de tafel met de beschreven kant naar bo ven en eigenlijk was het een toeval, dat het niet was weggegooid; het was dus onmogelijk voor Hetty den in houd niet te zien en toen zij dit had gedaan, voer haar een koude rilling door de leden, Het was van dokter Renan, den grooten Franschen chirurg, die Chiok had medegenomen om hem te ge nezen. Blijkbaar had het ventje de behandeling niet goed doorstaan, want het telegram luidde: „Laat juffrouw Ix>ring dadelijk komen, als het kan. Allan vraagt gedurig naar haar. Vrees het ergste. Renan." Het telegram droeg het poststempel van een klein Fransch plaatsje en bil Hetty*s vele moeilijkheden kwam nu nog dat haar kleine broertje naar haar vroeg en misschien op dit oogenblik wel stervende was. In koortsaehtigen haast telde zij haar yeld. Zou het voldoende zijn om haar en Dumpeling naar Frankrijk te brengen en kleinen Chick nog te zien eer het misschien te laat was. ,Hoe het ook zij, ik moet naar hem toe, al loop ik ook het risico door de politie herkend te worden", besloot zij en pakte haastig het noodigste voor de reis bijeen. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7