Radioprogramma Varkenscentrale. Slangenvergiftiging. Sneeuw in Amerika. Bij Ruwe Gesprongen Handen Betooging van Fransche oud-strijders. Fransch vliegtuig verongelukt. Merkwaardige vondst. Aanval op een trein in China. De Zuiderzeewerken. Schuit met hooi te Den Helder in brand. Rusthuis voor dames te Den Helder. Uit onze Omgeving. De brand op 1 October te Barsingerhorn. IJSTRUIEN - SJAALS - HANDSCHOENEN Akten van vrijstelling voor huisslachting. De Gewestelijke Varkens-Centrale in Noordholland wjjst er op, dat de aanvragen voor het verkrijgen van een akte van vrijstelling voor vrije huisslachting voor 1933 reeds voor 1 Jan. 1933 in het bezit an het Bestuur der Gewestelijke Centrale moeten zijn. Aantal varkens waarvoor de vrijstelling wordt ver- leend: Aan hoofden van gezinnen, waarvan het zuiver ge- zins-inkomen in het belastingjaar 1931'32 heeft be dragen I. niet meer dan f 25C0, wordt in 1933 vrijstelling verleend voor 1 varken; II. niet meer dan f 2000, wordt in 1933 vrijstelling verleend voor 2 varkens; III. niet meer dan f 2000 wordt In 1933 vrijstelling verleend voor drie varkens. Bij rubriek II en Hl geldt bovendien nog. dat voor rubriek II het gezin moet bestaan uit tenminste 5 per sonen, voor rubriek III uit ten minste 9 personen. Geen acte voor 1933 wordt verleend aan hen, die de acte voor 1932 nog niet terugzonden, tenzij zulks alsnog ten spoedigste gebeurt. Ter tegemoetkoming in de administratiekosten moet hiervoor 25 cent worden betaald. Voor de plaatsen Scha- gen, Wieringerwaard, Barsingerhorn, Winkel en Wie- ringermeer moet men zich wenden tot den secr. v. cL Plaatselijke Comm., den heer S. van der Wal te Weere. Winkel. (Zie adv.) Door het thans reeds in werking treden van de con- tingenteering in Engeland, is 't afzetgebied voor onze varkens aanmerkelijk "erkleind. zullen alle mogelijke maatregelen moeten w?. den getroffen, opdat het aan tal uitgegeven merken in geen geval grooter, doch in tegendeel hier zoo ver mogelijk beneden blijft. Vervangen van merken van gestorven dieren kan, in tegenstelling met onze eerste toezegging, niet wor den toegestaan. Na een officieel diner. Bekend Chi- neesch diplomaat het slachtoffer. Tsjoe Tsjau-tïn, een Chineesch diplomaat, oud-on derminister van buitenlandsche zaken en oud zaak gelastigde te Londen is plotseling overleden na een banket op het hoofdkwartier van de marine te Kan ton, dat gegeven werd ter eere van den bevelhebber van de Engelsche vloot in de Chineesche wateren Een der gerechten was slangenvleesch en nu schijnt de diplomaat tengevolge van het eten van dat gerecht overleden te zijn. Uit de telegrammen valt af te lei den, dat men niet te doen heeft met gewone vleesch- vergiftiging, doch dat de overledene slangengif moet hebben binnengekregen. Een sneeuwstorm zooals in jaren niet ge woed heeft. Vaz Dias meldt uit New York: Een van de grootste sneeuwstormen van de laat ste jaren heeft gewoed over zoo goed als de geheele Vereenigde Staten van New York tot San Francisco. Te New York viel 7 c.M. sneeuw en duizenden werk- loozen werden aan het sneeuwruimen gezet. In Ohio bereikte de sneeuwstorm de felheid van een blizzard. Te Chicago viel eveneens een groote hoeveelheid sneeuw, evenals te San Francisco. In de staten Nevada, Montana, Minnesota en Wis- consin bleef de temperatuur beneden nul. WOENSDAG 14 DECEMBER. HILVERSUM (296 M.) V.A.R.A: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Mor genwijding; VARA: 10.15 Uitzending voor de arbeiders iu de continubedrijven; 12.00 Do Notenkrakers o.l.v. Daal Wins; 1.45 Verzorging zender; 2.00 Vrouwenuur tje; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Orgelspel door Johan Jong; 5.50 Gramofoonmuziek; 6.00 Klein-orkest o.l.v. Paul Duchant; R.V.U.: 7.00 S.D.AJ>.-kwartlertje; 7.20 Muziek van dezen tijd; 7.55 Herhaling S.O.S.-berlchten; 8.00 „De Vakbeweging" door J. Brautigam; 8.20 Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 9.00 Heinrich Heine-programma; 10.20 Vaz Dias; 10.30 „De Flierefuiters" o.l.v. Hugo de Groot; 11.00 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins; 11.45 Gramoffonmuziek. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Gramo foonmuziek; 10.00 Zang door Dameskoor; 11.00 Lezen van Chr. Lectuur; 11.30 Concert; 12.00 Politieberichten; 12.15 Concert; 1.00 Gramofoonmuziek; 2.00 Landbouw halfuurtje; 2.45 Vervolg concert; 3.30 Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 4.00 Gramofoonmuziek; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Gramofoonmuziek; 6.15 Causerie door H. Amelink; 6.30 Cursus Engelsch voor beginners; 7.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart; 7.30 Politie berichten; 7.45 Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Gramofoon muziek; 8.15 Causerie; 8.45 Gramofoonmuziek; 9.00 Tweede gedeelte causerie; 9.30 Orgelconcert; 10.30 Vaz Dias; 10.40 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Concert; 1.30 Vervolg concert; 5.20 Gramofoon muziek; 6.35 Idem; 6.50 Pianomuziek; 8.20 Concert; 10.30 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG (1153 M.) 11.20 Strijkorkest; 4.20 Gramofoonmuziek; 7.20 Omroep orkest; 9.40 Fransche muziek; 10.20 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 5.40 Populair concert; 6.55 Vervolg concert; HAMBURG (372 M.) 12.35 Gramofoonmuziek; 1.30 Idem; 3.50 Concert; 8.05 Luisterspel; 10.45 Concert. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 1.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Concert; 7.20 Populair concert; 8.15 Idem. LANGENBERG (472 M.) 12.20 Concert; 7.55 Populair concert; 9.55 Concert. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.05 Concert; 1.50 Gramofoonmu ziek; 3.50 Concert; 8.35 Symphonie-orkest; 10.55 Dans muziek. PARIJS-EIFFEL (1446 M.) 8.40 Concert door het Omroep-orkest. PARIJS-RADIO (1725 M.) 12.20 Concert door het Omroeporkest; 12.50 Orgelreci tal; 1.25 Concert door het Omroeporkest; 7.40 Idem; 9.50 Gramofoonmuziek. MILAAN (331 M.) 7.50 Radiotooneel ROME (441 M.) 8.05 Opera-uitzending. WEENEN (517 M.) 4.20 Gramofoonmuziek; 7.55 Concert; 9.10 Populair con cert. WARSCHAU (1411 M.) 5.20 Populair concert; 7.20 Vocaal concert; 8.25 Piano recital; 10.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.. 7.05 Populair concert; 9.00 Concert, Tegen het afbetalen aan Amerika. De vereeniging van oud-strijders heeft gistermiddag te Parijs een betooging gehouden voor het departe ment van buitenlandsche zaken om te protesteeren tegen het betalen van de schuld aan Amerika. De be- toogers riepen: weg met de schulden! Geen sou aan Amerika! en probeerden, volgens Reuter, het mi nisterie binnen te dringen. Na langdurige onderhandeling met den prefekt van politie heeft deze zich aan het hoofd van den stoet van betoogers gesteld, nadat deze beloofd hadden het bij een ommegang langs de straten van Parijs te zullen laten. Vermoedelijk bij een noodlanding in brand geraakt. Een sedert Zaterdag vermist Fransch vliegtuig, dat zich op weg naar Barcelona bevond, is gisteren nabij Argelès aan Zee verbrand teruggevonden. Het vliegtuig was te Parijs met den bestuurder en één passagier aan boord opgestegen. Waarschijnlijk heeft de bestuurder op een eenigszins moerassig, doch boomloos terrein een noodlanding willen doen. Bij het landen, zoo neemt men aan, is het vliegtuig met een struik in aanraking gekomeri. Het toestel is omgeslagen en in brand geraakt. De bestuurder is geheel verkoold op zijn plaats in het toestel gevon den, de passagier is er waarschijnlijk uit geslingerd; zijn lijk vond met 20 M. verder. Het was een inge nieur, die voor zaken naar Barselona had willen gaan. Flesch in ©en hollen boom met een schrij ven erin van de echtgenoote van Napo leon IIL In de buurt van Perpignan hebben grondwerkers in een hollen boom in een flesch een lijst gevonden van de edelsteenen en andere waarden, die 4 Sep tember 1870 door Eugenie de Montijo, echtgenoote van Napoleon III, aan een zekeren Manuel Perez overhandigd werden, die ze aan haar moeder te Madrid moest overhandigen. Deze lijst vermeldt o.a. een parelsnoer, door den tsaar van Rusland aange boden, waarde frs. 600.000, een armband met briljan ten, door den sjah van Perzië gegeven, ter waarde van frs. 130.000 en vele edelsteenen van mindere waarde. De lijst, eindigt met de aangifte van een be drag groot frs. 2.000.000 in bankbiljetten. Het geheele vermogen vertegenwoordigt frs. 6.650.000. Het vel ge woon papier, groot formaat, dat in uitstekenden staat is, draagt het zegel met den keizerlijken adelaar, be nevens het stempel van de kanselarij met signatuur van den kanselier, die onleesbaar is. Men weet niet hoe dit document op die plaats komt. Is het wel echt? Mislukte poging om den trein te doen stoppen. Naar te Peking gemeld wordt, hebben Chineesche opstandelingen op den spoorweg Moekden-Sjanghai- kwan een trein aangevallen. De poging om den trein tot stilstand te brengen, mislukte echter, door het op treden van de militaire wacht, die met machinegewe ren het vuur opende. Bij het gevecht werden acht Chineesche reizigers gedood, onder wie twee hooge ambtenaren uit Mandsjoerije. Elf menschen werden gewond. Aanbesteding. De Genie heeft gister aanbesteed het bouwen van verdedigingswerken als gevolg van de afsluiting van de Zuiderzee (16e gedeelte: het maken van paalfun- deeringen en van granaatvrije werken, alles van ge wapend beton c.a. bij Den Oever). Laagste inschrijf- ster was de N.V. Mij tot het uitvoeren van Zuider zeewerken in Den Oever met f248.000. Tengevolge van een vonk uit den schoor steen. Zes en dertig ton hooi een prooi der vlammen. Uit Den Helder: Tengevolge van het overspringen van een vonk uit de machinekamer, ontstond gistermorgen brand in de motorschuit „Zaanstroom", eigenaar J. Zuidewind, Texel, schipper J. Kok, geladen met hooi en stroo en op weg van Texel naar Hillegom en Delft.. Het vaar tuig had ligplaats i:i de buitenhaven, ter hoogte van het gemeentelijk zwembad. Manschappen van de ma rine beijverden zich de brandende deklading over boord te gooien. Een stoombarkas van de marine zorgde er voor, dat het brandende hooi geen gevaar opleverde voor andere schepen. De lading, bestaan de uit 37 ton hooi en stroo, is vrijwel geheel verloren. Zaterdagmiddag offioleel geopend. Zaterdagmiddag is aan de Dijkstraat te Den Helder geopend een rusthuis voor dames, stichting van zuster Vermeulen. Er is plaats voor een tiental da mes. De opening geschiedde door den loco-burgemeester, wethouder De Boer. De predikant der Ned. Hcrv. gemeente, ds. v. d. Poel, en de ourl-kath. pastoor Molenaar hebben woorden van gelukwensch gespro ken. Naar we vernemen, worden de beide personen. S. en K.. welke in verband met den plaats gehad hebbenden brand te Barsingerhorn, op 1 October j.1., en die dezer dagen In arrest zijn gesteld te Alkmaar, beschuldigd de boerderij samen in brand te hebben gestoken, of althans het blusschlngswerk te hebben belemmerd. Beiden ontkennen alle schuld. Als verdediger voor beide verdachten zal optreden Mr. J. A. E. Buiskool van Schagen. TV i e r V n f. r w a a r Zaterdagmorgen werd door den arbeider J. R-, in dienst bij den heer J. C. Blaauboer, een locomobiel ge haald van de Kleinesluis. Aan de Drie Molens, viel een der paarden door de gladheid op den trambaan, waardoor de locomobiel eenigszins achteruit ging. De heer R.. die van boven af er af sprong om een blok achter het wiel te plaatsen, viel. waardoor hij zijn knie nogal tamelijk bezeerde. Het had echter veel erger kunnen zijn. De tram. die juist in aantocht was, had door dit ongeval eenige vertraging Ook aan de Groote Buurt heeft een ongeval plaats gehad, van minder erostigen aard, doch misschien meer materieele schade. Een met aardappelen beladen boerenwagen van den heer H. K. kwam vanuit Anna Paulowna en moest di rect bij 't neerrijden van de brug, den dam inrijden Deze inrit is niet gemakkelijk, doch voor hen. die dit meerdere malen doen, gaat 't toch wel. Deze keer is het echter mislukt en kwam het geheele zaakje net voorbij den dam In de sloot terecht. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. Alleen wat materieele schade De arbelderszangvereen. W.A.Z. heeft Zondagavond onder bekwame leiding van den heer J. Kos een goed geslaagde uitvoering gegeven in de zaal van den heer P. Schenk. De tijdsomstandigheden in aanmerking ge nomen, was de opkomst goed te noemen. Na een openingswoord door den Voorzitter, den heer Goosens, werden achtereenvolgens gezongen de Socla- llstenmarsch, Vrijheidslied, Eens, Strijdmarsoh der ar beiders, Aan de strijders, met als slotnummer de Inter nationale. Het geheel is dus behalve beoefening der zang tevens propaganda. Ter afwisseling werd een tooneelstukje in twee be drijven opgevoerd, getiteld Het weggestopte Pleegkind, van F rits van Duinen. Ook hiermee hebben de adspl- ranttooneellisten goed werk geleverd. Het hartelijk ap plaus was verdiend. Na afloop der uitvoering werd door den voorzitter na mens de vereeniging als blijk van waardeering aan den heer Kos een schilderij voorstellende „Stil leven" cadeau gedaan. Spr. wees daarbij op de vele moeite die de heer Kos zich getroost en tevens op de goede samenwerking tusschen directeur en leden. Applaus. De heer Kos dankte met een enkel woord en hoopte steeds op denzelfden voet zoo met de vereeniging door te kunnen gaan. tangend ij k BROEK OP LANGENDIJK. Het Chr. Mannenkoor „De Lofstem" behaalde j.1. Zaterdag op het gehouden concours te Den Haag, on der leiding van den heer Paul Kok, een len prijs met 341 punten ln de le afdeellng. Volgens een ingekomen bericht, is het mannenkoor „De Lofstem" nog nader toegekend een medaille van de directie van den Dierentuin in Den Haag, als zijnde de verst komende vereeniging op het concours; een extra prijs voor het hoogst aantal punten in de serie Mannenkoren, terwijl den heer Paul Kok nog een dl- recteursprijs werd toegekend voor de beste directie. Voorwaar, een groote prestatie! Tot ouderling in de Ned. Herv. Kerk is gekozen de heer G. Strijbls en tot diaken de heer A. Blom Az. Vrijdag 16 December 1932, hoopt de heer J. Mooij, ambtenaar der posterijen alhier, zijn 25-jarig jubileum als zoodanig herdenken. We "twijfelen niet of het zal den welwlllenden en eminenten ambtenaar dien dag niet aan belangstelling ontbreken. oud karspel. Operettevereen. „Caecilia." Voor een zaal, welke tot in de uiterste hoeken gevuld was met belangstellenden, voerde bovengenoemde ver eeniging in 't hotel ..De Brederode" de kinderoperette ..Kampavonturen" van den heer H. J. Zaal op. Het waa de eerste operette geschreven en gecomponeerd door den directeur zelf en we kunnen er onmiddellijk aan toevoegen, dat de première een buitengewoon succes is geweest. Het beste bewijs hiervoor was wel de verschil lende „open doekjes", het moeten herhalen van sommige gedeelten, de ovaties aan 't eind van elk bedrijf en de grootsche - bloemenhulde aan 't slot. De heer Zaal heeft hier een keurige prestatie verricht en had zich voor al zijn moeite geen betere belooning kunnen Indenken, dan het succes van Zondagavond. In derdaad een felicitatie waard, en we hopen, dat dit niet de eerste en laatste geweest is, maar dat er volgend jaar weer een eigen werk opgevoerd zal worden. In „Kampavonturen" heeft de heer Zaal gepoogd liefde voor de natuur bij de kinderen op te wekken en is o.i. bij zijn poging zeer gelukkig geweest. Over het geheel is het een vlot geschreven en gecom poneerde operette en onder de jeugdige spelers schuilen er, die over een goede stem en acteurstalenten beschik ken. De directeur begeleidde persoonlijk aan de piano en had verder de medewerking van het dames- en ge mengd koor van Caecilia De costumes waren geleverd door de fa. Ridderikhof uit Hoorn en zooals we van haar gewend rijn prima. Bloemen werden bij monde van den voorzitter van Caecilia, den heer K. Borst, aan geboden namens de vereen, en fam. Vis. Nieuwe Lan- gendijker Courant, en van een onbekende gever(ster). Een gezellig bal besloot dezen mooien avond. Naar we nog vernemen zal wegens het overweldigend succes as. Zondag op verzoek een tweede uitvoering plaats hebben. zuiDSOHARW oude. Vrijdag 9 Dec., 's avonds 7 uur, hield de Bond van Loonploegers van den Langendijk en Omstreken een algemeene ledenvergadering in café Kramer te Zuid- scharwoude. De voorzitter, de heer Bruin, opende de vergadering, zijn genoegen uitsprekende over de goede opkomst en dat de besprekingen, welke zouden worden gevoerd, in 't belang van den Bond zouden zijn en tevens een hechter band tusschen de ploegers onderling zou wor den verkregen. Hierna volgde voorlezing der notulen, welke onver anderd werden goedgekeurd. Mededeellngen werden gedaan omtrent de werkzaam heden, welke zijn verricht sinds de oprichting van de zen Bond; wat het bestuur de laatste weken had ge daan om meer bekendheid aan dezen nog jongen Bond te geven en wat het doel was. Uit verschillende omliggende gemeenten waren even eens ploegers aanwezig, welke duidelijk werd gemaakt dat contante betaling en niet ploegen voor andermans klanten, welke bij hun ploeger achterstallig zijn, het doel was. Over die contante betaling werd menig woord gewisseld, omdat er enkelen waren, die dachten, dat dit niet was door te voeren. Immers zij, die altijd eer lijk hebben betaald, kan nu toch slecht tegen worden gezegd: nu moet je direct betalen. Hiertegenover staat echter, dat het meerendeel der ploegers niet in staat is te ploegen op den zomer af. Het gaat niet om de menschen, die zijn eerlijk genoeg, maar als zij weinig of niet* voor hun producten ont vangen, kunnen zij met den allerbesten wil niet beta len. Gearbeid dient te worden hiervoor 'n oplossing te vinden. Het bestuur stelde voor den minister hierop at tent te maken met vermelding hoeveel geld de ver schillende ploegers gezamenlijk van de laatste twee jaar nog moesten -ontvangen. Echter verwachtte de verga dering van dien kant weinig goeds, omdat in Den Haag toch aan doovemans-deur wordt geklopt. Vanuit Warmenhuizen ging een stem op, mei de tuinders gezamenlijk ten strijde te trekken. Landeige naren, hypotheekhouders, besturen van gemeente, kerk, armvoogdij enz. moesten worden aangesproken. Al het mogelijke moet worden gedaan om tot een oplossing te komen, hoe moeilijk het ook moge zijn. Een vijftal nieuwe leden gaf zich op. Bij de rondvraag stelde Iemand uit de vergadering voor, het bestuur voor haar vele werk eer. kleine vergoeding toe te kennen. Dit werd aangenomen met allen voor. Hierna volgde dankzegging voor de aangename be sprekingen door den voorzitter, waarmee hij tevens de vergadering sloot. Ch H. Th Schmalz Schagen. k n e r, k a s JULLANADORP. Pas lag er ijs in de vaarten, of de liefhebbers van dê schaats moesten eens probeeren of zij deze sport nog wel machtig waren, en zoo gebeurde het, dat reeds Maandagmiddag daarvan een vrij druk gebruik werd gemaakt. Voor de nog zwakke ijskorst was dit echter noodlottig, want die vertoonde overal tal van groote scheuren. Voor een veilig ritje behoeft men dus nog niet op de schaats te gaan. haren karspel In de raadsvergadering welke morgenmiddag, Woens dag 14 December, zal worden gehouden, komt o.m. aan de orde een voorstel van B. en W. tot het verleenen van reductie op de landhuren. w 1 e r n r, e V Omtrent den boerderljbrand in Polder Waard Nieuwland in den nacht van jl. Vrijdag op Zater- •rlag. waarvan we in ons blad van jl Zaterdag mel ding maakten, kunnen we nog melden, dat de be woners. door het vuur werden gewekt. Aan redden van huisboel enz. viel niet te denken. De heer Lont wist met moeite de paarden nog uit den stal te red den. De 2 koeien konden niet worden gered. De oor zaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt grootendeels de schade. z ij p e PETTEN. Zaterdagavond hield de vereeniging Algemeen Belang haar eersten nutsavond In dit seizoen. De belangstelling was vrij goed. terwijl er genoegzaam medewerking was om den avond te doen slagen. Na de opening verkreeg de heer Geensen het woord, die na een korte inleiding uit A. M. de Jong'a „Fliere fluiters tusschenkomst" de geestige spookscènes deed hooren, die klaarblijkelijk zeer in der. smaak vielen. Hierna was het woord aan de verschillende dames en heeren (van deze laatste groep behoorden er meer te zijn) die het publiek vergastten op eenige voordrachten Een gezellig bal besloot tenslotte dezen geslaagden avond. sint m a a rtf. v ST. MAARTEN. Zooals reeds ln een advertentie Is bekend gemaakt, zal a.s. Zondag ln café „Rust en Lust" door de Sym-, phonie. onder leiding van den heer Schut een uitvoering worden gegeven en wel met medewerking van het kerk koor van Valkkoog. Dit op zich zelf ls niets bijzonders, wel echter het doel dezer uitvoering. Wij herinneren ona allen de revue, opgevoerd bij het 10-jarig bestaan dezer vereen, nog wel. Nu, deze revue waar velen dol bij genoten hebben, heeft den vereen, in een schuld gezet, welke tot heden nog niet ls vereffend en voor de enkele leden, die de symphonie nog rijk is, opkomt. De hoop is dat deze uitvoering een bacig saldo ter dekking dezer schuld zal opleveren, hetgeen wij van harte hopen. Gezien de bereidwilligheid, welke de leden steeds betoonen bij voorkomende gelegenheden zou het zonde en jammer zijn als dit geldelijk verlies door hen moet worden gedragen. Zaterdagavond hield de vereen. „Nut cn Genoe gen" alhier, haar eerste „avondje" in het lokaal van den heer P. Schrijver. Wat de opkomst betreft, dat •s wel eens beier geweest, temeer daar deze avond stond in het teeken van jubileeren. Bij de opening door den voorzitter, maakte deze bekend, dat deze vereeniging thans haar 5-jarig bestaan herdacht en voor dit heugelijk feit, al is het ook hier misère, een taart beschikbaar stelde, om deze straks onder 4t aanwezigen te verloten. Meteen was nu opgelost waarom of de zaal zoo mooi versierd was, daar wij van dit jubileum niets afwisten. Nadat de voorzit ter met een gepast woord deze bijeenkomst had ge opend, en de secretaris de notulen had gelezen, werd een aanvang gemaakt met het afwerken van het programma. Het is niet onze gewoonte orn het ge- oodene en personen afzonderlijk onder de loup te nemen. Wel, en dit moet tot aller voldoening wezen, hebben ze ons tot ruim 12 uur hoogst aangenaam be zig gehouden en hiervoor ons aller dank. Even moet nog vermeld worden, dat wij heden weer nieuwe sterren hebben gezien en gehoord, waarvan wij in da toekomst veel verwachten. Voorts zij vermeld, dat onze secretaris, de heer P. Schrijver Cz.. de geluk kige winnaar der jubileumtaart was. Als slot was het weer onze voorzitter, de heer P. Breed, welke met een enkel, maar gepast woor'd, deze. bijeenkomst sloot en konden wij door den kouden Oosten wind be stookt, ons warme bedje opzoeken. STROET. Zondagavond géf onze gymnastiekvereeniging „WX K." een openbare uitvoering in het café van den heer K. Wit, alhier. De zaal was vrij goed bezet, zoodat dit punt als geslaagd mag worden beschouwd. Het was voor hen, welke waren gekomen als kenner* of liefhebbers van deze sport, weer een aangename avond, daar kracht, vlugheid en elegance elkander af wisselden. Bezien wjj het werk der heeren gymnasten, waarvan velen met hun goed ontwikkeld spierenstelsel zware oefeningen doen alsof het een peuleschilletje voor hen is, dan streelt dit de trots der mannen, welk* allen dit bezit hoog waardeeren. maar als wij daarna de dames-afdeeling zien werken en. vooral bij de vrij* orde-oefeningen, deze hun lichamen zien wenden draaien op een zoo mooie soepele wijze alsof geen beenderstelsel hun in den weg ligt, dan ook 1* dit voor hen een gave om mede te pronken, daar nu eenmaal de heeren der ««l.epping hun op dit gebied nooit te na kunnen komen. Zoo bezit dus elk iets wat aantrekt en door ontwikkeling tot groote hoogte kan worden opgevoerd. Voorts waren het oen pna*- "cor^rachten, welke variatie gaven door hun leuken inhoud, zoodat deze avond weer als geslaagd mag worden beschouwd en ook den heer Keesman, als leider dezer vereeniging. weer alle lof kan worden toegezwaaid voor de wijze waarop dit geschiedt. EENIGENBURG. In het bestuur van de banne Eenigenburg zijn herko zen tot lid van het Dag. Bestuur de heer A. Borst «n tot Hoofdingeland de heer A. Koseen,

Schager Courant | 1932 | | pagina 2