NIEUWS uit de 4e klasse K.N.V.B. N.H.V.B.-U i t s 1 a g e n. Uit Alkmaar en Omstreken. Alkmaar en Omstreken. Helder—O.S.V. 1-3. Uit onze omgeving. Uitslagen van Zondag J.l. Q.S.C.—Vrone 4—2. Verdere uitslagen niet aanwezig. De stand is nu: Beverwijk 9 9 0 0 37—11 18 E.V.C. 9 5 3 1 23—18 13 Zilvermeeuwen 8 5 2 2 22—18 12 Q.S.C. 8 5 0 3 19—11 10 Texel 9 3 2 4 20—21 8 Schagen 8 3 1 4 14—21 7 Uitgeest 8 3 0 5 20—16 6 D.T.S. 8 2 0 6 17—23 4 Alkmaar 8 2 0 6 19—32 4 Vrone 9 1 2 7 13—33 4 PROGRAMMA VOOR ZONDAG A.S. BeverwijkZilvermeeuwen, F, W. J. Hennefcerke. BehagenVrone, C. D. Swart D.T.S.Alkmaar, H. P. Koorstra. TexelUitgeest, Joh. Kok, Q.S.C.—E.V.C. D. de Graaf. In de eerste klasse B, alsmede de eerste klasse C was het alles afkeuring wat de klok luidde. Tweede klasse D: C.S.V. I—D.T.S. 2 2—0; Alkmaar 2 —Uitgeest 2 61; Al km. Boys 2Sohoorl I 24. Derde klasse B: Alcmarla 5Ursem I 2—6. De res- teerende wedstrijden allen afgekeurd. Vierde klasse D: Akersloot IAlkmaar 3 45; Schoorl 2K.S.V. 2 3—1: Alkmaar 4—Alkm. Boys 4 2—2. De resteerende wedstrijden afgelast. Adspiranten H: Alcmaria aC.S.V a 90. De vel den vcor de rest. wedstrijden afgekeurd. Adsp. K: Alkm. Boys cK.S.V. a 010, Alomaria d Bergen b 35. OVERZICHT. Tweede klasse D. De Alkm. Boys reserves lieten de kans om de boven ste plaats te bezetten, onbenut. Zij waren eenigszins gehandicapt en het harde terrein zorgde voor veel af breuk aan het spel der Boys. Zij werden tenslotte door Sohoorl geklopt, die daarmede de leiding behield. Alk maar 2 bleef runner up en hoewel zij aanvankelijk met het onvolledige Uitgeest 2 nogal eenlge moeite had. bracht het einde toch een groote zege. Ook C.S.V. I behield haar kans door een overwinning op D.T.S. 2, zooals uit onderstaanden stand blijkt: Schoorl I 8 5 1 2 33—13 11 Alkmaar 2 7 S 0 2 16—12 10 Alkm. Boys 2 7 4 0 3 34—17 8 C.S.V. I 6 4 0 2 20—11 8 Alcmaria 4 8 3 1 4 17—21 7 Uitgeest 2 6 2 0 4 11—29 4 D.T.S. 2 6 0 0 6 3—30 0 Derde klasse B. Alcmaria 5 verscheen onvolledig In het veld en Ursem kreeg hierdoor deg elegenheid om twee punten te in- tasseeren, wat dan ook gebeurde. Vierde klry.se D. Bohoorl 2 handhaafde zioh door een overwinning op K.9.V. 2 op de bovonste plaats, waardoor de Koedijkers tevens vrijwel werden uitgesloten. Alkmaar 3 behield ook de kans. na een moeilijken strijd op Akersloot. Alk maar 4 en Boys 4 deelden zeer broederlijk de punten. Alcmaria Vlctrix—H.R.C. 1—1. Slecht spel met een zeer slechte verstandhou ding. Een gxoot incident gelukkig voorkomen. Het schijnt een soort traditie geworden te zijn, dat de ontmoetingen tusschen de Racers en de Alkmaar- ders steeds een zeer onprettig verloop moeten hebben. Bijna ieder seizoen is het raak enook dit seizoen is er geen uitzondering op den regel gemaakt. Ging het bij het eerste trefien in den Helder niet geheel over rozen, het tweede treffen in de kaasstad span de verre de kroon. We zullen niet persoonlijk zijn, het doet niets ter zake, maar den indruk die H.R.C. op den meest neu tralen toeschouwer heeft achtergelaten is stellig al lertreurigst te noemen en het door de Racers gede monstreerde voetbalspel, heeft niets, maar dan ook werkelijk niets met de edele voetbalsport gemeen en de wijze waarop enkele spelers hun boekje te bui ten gingen en bepaald misbruik maakten van de lankmoedigheid van den arbiter geeft veel te den ken. Aanvankelijk ging alles goed. het bleef slechts bij zeer normale overtredingen, doch reeds spoedig bleek, dat de atmosfeer geducht gespannen was, want toen de Alkmaarders de leiding genomen had den, waren de poppen aan het dansen. We zullen niet in détails treden, het zou te veel plaatsruimte vorderen, maar door het steeds unfaire optreden van eenige Helderschen, steeg de slechte verstand houding met de minuut. Eenmaal dreigde een groot incident naar voren te treden en toen de linksüack der Alkmaarders weer eens in minder aangenaam contact met één der Racers kwam, begon het pu bliek zich geducht te roeren. De vader van den be trokken speler kon zich niet meer bedwingen en be trad het speelveld en het kwam tot minder ver kwikkelijke handtastelijkheden. Gelukkig wist men verdere onaangenaamheden te bedwingen en kon wederom worden verder gespeeld, maar...... de stem ming bleef totaal bedorven. Dat de taak van den scheidsrechter alles behalve benijdenswaardig was, laat zich gemakkelijk den ken, het is hier slechts de vraag, wat had hij kun nen voorkomen? Mogelijk had vlugger en resoluter ingrijpen van den arbiter die overigens als zeer goed hekend staat veel onheil den kop inge drukt. Hoe de „werkloozen-toeschouwers" er over dachten, zullen we maar achterwege laten, het is een gelukje voor de kaasclub, dat men den leider kon loozen. Het één en ander, alsmede den hard bevroren bo dem had tot gevolg, dat er ze$r slecht spel te zien gegeven werd en vooral in de Alkmaarsche voor hoede voelde men het gemis van Jo Bos. De overige voorwaartsen blijken vrijwel ongevaarlijk en de ver dere toekomst van Alcmaria is nog geenszins vrij van duisternis. Hadden de Racers niet zooveel ma len tegen de paal en lat geschoten, stellig waren den kaasclub beide punten ontgaan. Alcmaria had door het nog niet meespelen van Peereboom een gewijzigde opstelling en het team *ag er als volgt uit: Oudes; Schokker en Jonker; Burger, de Grand en Lcngers; Keppel, Rootring, v. d. Pol, de Jong en I-Iamstra. Over den wedstrijd nog het volgende: Reeds dadelijk ontwikkelde zich oen aardig vlug spel, waarbij bc'.de doelen om beurten in gevaar kwamen. De Alkmaarders hebben echter het meeste geluk, als paal en lat reeds reud;ng brengen. H.R.C. is dan ook onbetwist de sterkste, edochhet reeds verdiende doelpunt komt aan den anderen kant, als DiJ een doorbraak Hamstra den hal voor het doel brengt en Rootring scoort. 10. Dit is voor de Hel derschen de klap op de vuurpijl en er wordt buiten gewoon forsch gespeelt. Het spelpeil zakt bedenkelijk en er is van werkelijk voetbal geen spoor meer te ontdekken. Opnieuw is het paal en lat, die de ge lijkmaker doen uitblijven, terwijl de witte aanval óf zich in het geheel geen kansen weet te scheppen, óf dezen nog jammerlijk om zeep brengen. De rust breekt aan zonder eenige verandering. Na rust eenzelfde spelbeeld, of het zouden de vele incidenten moeten zijn, die nog meerdere afbreuk deden. H.R.C. stelde alles in het werk om gelijk te maken, terwijl de Alkmaarders enkele pogingen waagden om den voorsprong te vergrooten. Succes bleef echter uit en de tijd verstreek steeds meer. Er waren nog vijf minuten te spelen en een Alkmaar sche zege leek reeds een feit. Nog ean vrijen schop eneenige seconden later was de stand gelijk, 1—1. Enkele minuten later brak het einde aan. Resumeerende een wedstrijd tusschen twee zwak voetbal spelende ploegen, die naar we hopen, in het vervolg onder betere verstandhouding gespeeld zal worden. Komaan H.R.C., breek eens met deze tra ditie!... Alcmaria 2, dat bij H.R.C. 2 op bezoek was, scha kelde zich door een 4—1 nederlaag voor de bovenste plaats vrijwel uit. De overige K.N.V.B.-ploegen waren wegens terreinafkeuring vrij. Helder heeft ook nu weer geen succes gehad op eigen grond, maar O.S.V. nam met dezelfde cijfers, waarmee in den eersten competitiewedtrijd verloren werd, revanche op de withemden, voor wie het er nu allesbehalve rooskleurig begint uit te zien, nu Meervogels plotseling uit een ander vaatje begint te pen. e thuisclub kwam nu met hot volgende elftal uit: Kossen; Schotting, Spigt; Reinders, H. de Boer, B. de Boer; Bijl, Smit, Burger, Bak, Godschalk. Smit viel in de pauze uit en werd door Henning vervangen. De Helder aanval was de sterkste linie. De linkervleugel in het bijzonder Godschalk, was heel gevaarlijk en van dien kant werden diverse vinnige schoten gelost, die echter goed gestopt werden. Burger, die eindelijk weer eens meespeelde, gaf een vlotte partij ten beste. Zijn gepingel schijnt hij voorloopig afgeleerd te zijn. Rechts ging het minder en van die zijde had het juist moeten komen, want de O. linkshalf zat steeds vlak achter zijn stormlinie en daardoor stond Bijl veelal onbewaakt, maar de witte rechtbuiten liet en kele goede kansen voorbij gaan. In de halflinie kan B. de Boer op een goeden wed strijd terug zien. Reinders gaf den O. linksbuiten veel te veel vrij spel en als die O.S.V.'er wat beter ge schoten had, waren er aan Helder zijde nog wel eenige doelpunten gevallen, want vooral in de eerste helft kreeg hij kansen te over, maar slechts bij het tweede doelpunt profiteerde hij er van. De Hclder-verdcdiging begon slecht, doch tegen het einde ging het hier veel beter. Toch blijft het vertrek van v. d. Wal een ernstig verlies voor de wit hemden. Kossen, die Kenter verving, heeft een uit stekenden wedstrijd gespeeld. O. S. V. was als elftal beslist beter dan Helder. De aanval was gevaarlijk, ook al doordat de H. verdedi ging niet „safe" was. Voor een groot deel echter heb ben de Oostzaners hun zege aan het schitterend spel van den forschen rechtsback, wiens goede positie- kiezen vooral opviel, maar ook zijn wegwerken was zooals het behoort. Het terrein was vanwege de vorst heel moeilijk te bespelen, en was nu erg effectvol, wat anders ook al eenigszins het geval is. Helder speelde eerst met den wind in den rug en was dan ook steeds iets sterker, maar tegen de so- liede Oostzaner verdediging liepen alle aanvallen le pletter. De verre schoten van Smit en Godschalk le verden den O. keeper wel eenige moeilijkheden op, maar succes bleef uit. Het H. doel doorstond menig gevaarlijk oogenblik. O. kwam echter op gelukkige manier aan een doelpunt, n.1. door een misverstand tusschen Schotting en Kossen. (0—1). Bijl kreeg tot tweemaal toe een goede kans, die verloren ging door naast schieten en een goede door Burger genomen vrije schop, werd, evenals een harden bal van Bak, nog net door den O. keeper gekeerd. De rust ging dus in met een 0—1 achterstand voor Helder. Na de pauze werd stevig aangepakt en na eenigen tijd maakte Bak, die thans rechtsbuiten speelde, na goed samenspel met Bijl, met een onverwachts schot gelijk (11). Helder bleef aanvallen en tenslot te werd de bal bij een strubbeling weer over de 0. lijn gewerkt. De scheidsrechter kende dit doelpunt echter niet toe, daar het z.i. buitenspel was. Langza merhand nam O.S.V. het initiatief weer en nadat Kossen enkele fraaie reddingen had verricht, nam O. weer de leiding. Een scherp schot kon Kossen nog wol wegslaan, maar de voor de voeten van den vrij- staanden linker wing en zonder moeite werd ge schoord. (12). Het. toekennen van dit doelpunt lok te nogal wat protest uit, waarom echter was ons niet duidelijk. De strijd was hiermee feitelijk beslist. Hel der zakte meer en meer af en tenslotte bevocht O. een 1—3 zege. VEENHUIZEN. Verliep vorige week de competitiewedstrijd tegen Hem 2 zeer aangenaam, minder prettig was de wed strijd, tegen Andijk 3, te Andij'k gespeeld. Na de rust werd de heer P. de Boer door een speler van Andijk 3 bedreigd en toen de scheidsrechter geen maatregelen tegen dezen speler wilde nemen, legde hij het bijltje er bij neer. Om veel minder ernstige reden staakte later C. Bakker het spel, terwijl de heer Renit zonder reden ophield. V.C.L. I verloor met 32. Waar de supporters van V.CI* I steeds met groote belangstelling de competitiewedstrijden volgen en zich verheugen in het succes van deze club, vinden wij het staken van het spel vooral van de twee laatstgenoemde heeren, tegenover deze supporters alles behalve te prij zen. Ze hebben daardoor een nederlaag geriskeerd, Waar de 8 overgebleven spelers later iets sterker ble ken dan die van Andijk, hadden de 2 stakers de over winnende punten nog mee helpen kunnen maken. De scheidsrechter voldeed niet erg goed. JUIAANADORP. Hoewel het weer niet aanlokkelijk was en de terrei nen door hun hardheid het spel niet tot hun recht deden komen, heeft J.V.C. toch lustig gevoetbald. J.V.C. II vertrok 's morgens met 10 man naar H.R.C. 8 en wist daar een benauwde 32 zege te behalen. Zij blijven daardoor In de running en stijgen waarschijnlijk weer een plaatsje op de lijst. Volhouden, jongelui. De adspiranten speelden 's morgens vriendschappelijk tegen „De Kraaien" uit Den Helder, 't Waren bepaald winterkraaien, want ze waren nogal groot en de J.V. C.-adspiranten moesten aangevuld worden met eenige kleine reserves, zoodat de J.V.C. adspiranten met 62 het onderspit moesten delven, 's Middags kreeg J.V.C. I bezoek van Atlas I voor een vriendschappelijken wed strijd. Ook hier hadden eenige leden verstek laten teekenen, zoodat het eerste elftal gecompleteerd moest worden met spelers van J.V.C. II. Atlas kreeg den wind mee en was dan ook het meest In den aanval en wist dan ook voor de rust een 20 voorsprong te behalen. Na de rust was het spel van J.V.C. het aankijken niet meer waard. De eene speler na den ander ver dween in het kleedlokaal, zoodat de scheidsrechter, toen de stand 50 voor Atlas was, maar afblies. We hopen Atlas nog eens terug te zien, maar dan onder betere weersomstandigheden. BILJARTEN. In de te Zaandam gespeelde wedstrijden om het kam pioenschap van Nederland 2e klasse klein biljart werd voor Hollandsch Noorderkwartier de heer H. Hoogland uit Alkmaar kampioen. ANNA PAULOWNA Openbare vergadering vaon den Raad der gemeente op Woensdag 14 December 1932, des namiddags te twee uur ten Raadhulze. Punten van behandeling: 1. Installatie van den heer H. Jonker. 2. Notulen. 3. Mededeellngen: a. door Ged. St. werden goedgek.: 1. 't besl. tot wijzi ging der begrooting van het grondbedrijf over 1931; 2. het besluit tot van kracht verklaring van de be- heersverordenlngen van het grond- en electriclteits bedrijf tot 1 Juli 1933 3. de suppl. begrooting 1932 vastgesteld op 27 October j.l.; 4. het besluit tot het aangaan van een geldleenlng ten behoeve van het Electrlciteitsbedrijf. b. bij brief van het Dag. Bestuur van den Anna Paulownapolder ls bericht, dat het aandeel dezer gemeente ln de uitkeeringen Ingevolge de wegen- bijdrage-verordening is bepaald op f 2220. c. na gehouden aanbesteding ls de levering van schoolbehoeften in 1933 opgedragen aan N.V. Grafi sche Kunstinrichting S. Bakker Jz. te Koog-Zaan- lijk en de benoodigheden voor het handwerkonder- wijs aan de firma J. en H. C. Voorthuijzen te Breezand. d. bij brief van den Minister van Blnnenljyidsche Zaken is medegedeeld, dat de steunregeling, geldig wordt verklaard voor de ln deze gemeente woon achtige bouwvakarbeiders. e. proces-verbaal van gehouden opneming van boe ken en kas van den Gemeente-ontvanger. f. van Z.Ex. den Minister van Binnenlandsche Za ken ls een nieuwe beschikking ontvangen betref fende subsidie ln de kosten van werkverschaffing waarbij het basisloon is gesteld op 30 ets. per uur. g. Ingekomen is de begrooting voor den Waren- keuringsdienst voor 1933. h. tot tijdelijk onderwijzeres aan de o.l. school I ls benoemd Mej. H. Mallet, in de plaats van Mej. J. ter Brugge, die door een ongeval verhinderd ls haar betrekking te vervullen. 4. Benoeming van twee leden van het Burgerlijk Arm" bestuur wegens periodieke aftreding van de hee- den Jb. Jonker en J. Lindenbergh. Dubbeltallen: 1. Jb. Jonker, 2. C. Kossen; 1. J. Lindenbergh, 2. J. Bergman 5. Verzoeken om ontheffing van aanslagen in het schoolgeld. 6. Benoeming van een lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim wegens bedanken van den heer J. L. Wlllemsen. Aanbeveling: 1. E. Llgteringen, 2. D. I. J. Huijg. 7. Voorstel om onder intrekking van het vroeger ge nomen besluit te besluiten tot het aangaan van een geldleenlng van f 122000.— pari, af te lossen in 40 Jaren, tegen een rente van 5 pet. 8 Voorstel tot hernieuwde vaststelling der begrooting dezer gemeente voor het jaar 1933. in verband met door Ged. Staten gemaakte opmerkingen. 9. Voorstel tot het aangaan van een geldleenlng van f 27000.tot bestrijding van de ten laste dezer gemeente komende kosten der wegenverbetering, voor zooveel die kosten niet uit den gewonen dienst zijn bestreden, en de aflossing dier leening over 15 jaren, zoodanig te verdeelen, dat ln elk jaar een nagenoeg gelijk bedrag aan rente en aflossing zal moeten worden betaald. 10. Voorstel om toe te stemmen ln een royement eener 2« hypotheek op een perceel van nu wijlen Wed. Rozelaar, eerder van Wed. van Eek, daarop ge plaatst ten behoeve dezer gemeente in verband met het aandeel van M. J. B. van Eek (voor rekening der gemeente te Zutphen verpleegd) in de bezit tingen zijner moeder. 11. Rondvraag. TANGEND IJK Gelukkig ls verreweg het grootste gedeelte van de dit jaar uitgeplante andijvie verkocht. Toch ls er hier en daar nog onverkochte. Door de vrij strenge vorst is deze echter wel waardeloos geworden, daar deze groente vrij gevoelig voor vorst is. Al zijn de prijzen over 't air gemeen slecht geweest, over 't geheel genomen was de uitkomst tooh nog beter dan van de meeste andere pro ducten. Daar bloemkool hier als nateelt veelal mislukt, is het te verwachten, dat in de toekomst nog meer an dijvie zal worden geteeld. ZUIDSCHARWOUDE. Als lid van het Kiescollege der Ned. Herv. kerk is gekozen de heer A. Kist. Zaterdag werd het 60-jarig bestaan van Nut en Genoegen in een feestelijke bijeenkomst van leden met hun dames en genoodigden herdacht. De heer S. de Boer gaf een historisch overzicht en herdacht daarbij ver schillende personen, die zich op een of andere wijze verdienstelijk hadden gemaakt jegens het Nut. VerdeT werd de avond gevuld met muziek, zang en voordracht. De heer C. Dobber heeft zijn bakkerij onderhands verkocht aan den heer J. van der Guohten te Rijnsburg (Z.H.) NOORDSCHARWOUDE. Zondagmorgen sprak in „Concordia" voor het Insti tuut voor Arbeidersontwikkeling de heer Hein van Wijk over het Russische 5-jaren plan. Voor deze lezing be stond veel belangstelling. De spr. wist ons in een paar uur tijds veel over dit belangrijke onderwerp te ver tellen. De Kolfwedstrijden van den Langendijker KolfbondL De wedstrijden van den Langendijker Kolfbond wer den Zondag ln „Concordia" voortgezet. De uitslagen zijn als volgt: Tweede klasse; „Vriendenkring", NooTdscharwoude, G. Deutekom 137 p., K. Langedijk 124 p., en K. Boot 131 p. Derde klasse; „Vriendenkring", Noordsoharwoude, S. Timmerman 123 p., Ju Mallekote 97 p., K. de Vries 79 p„ C. Kuiper 81 p., G. Er,ó 81 p., C. Langedijk Cz., 58 p. Derde klasse; „Gezellig Samenzijn", Zuidscharwoude A. Rijper 130 p., W. Bergen 62 p., W. Kuin 79.jp., K. Ko men 60 p., Jo Schuit 126 p., J. v. d. Ham 77 p. Derde klasse; „Ons Genoegen", Noordsoharwoude, Fl. Blauw 79 p., Jn. Hink 96 p„ C. Stam 106 p., P. de Moei 85 p., Th. Beenken 84 p., Chr. Olthoff 101 p. Derde klasse; „Volharding", Oudkarspel, J. Deute kom 119 p.. K. Ruiter 122 p., C. Plakman 115 p., W. Bak ker 83 p., K. Dekker 66 p., F. Moeijes 98 p„ C. Blokker 87 p„ Jb. Hoogeboom 68 p., St. de Rijke 64 p., S. Ton 122 p. Derde klasse; „Op Maat", Zuidscharwoude, M. Vlug, 101 p„ A. Sohoenmaker 94 p., W. Glas 102 p„ J. du Burck 112 p„ J. Glas 100 p., J. Kramer 69 p„ J. Deeuv erik 81 p., K. Kout 109 p. Derde klasse: „Onder Vrienden", Oudkarspel, A. Timmerman 91 p. Zaterdagavond hield de afd. NoordsoharwoudeOud karspel van den Bond voor Staatspensionneering een propaganda-avond in de zaal van den heer J. de Bak ker, alhier. De zaal was bijna geheel bezet. Een vijf tigtal ouden van dagen was aanwezig. De Voorzitter, de heer Chr. Olthoff, opende de bij eenkomst met een woord van welkom op dezen 9den Decemberdag, welke dag een herdenkingsdag is. Want zoowel ln 1913 als in 1919 was het op dezer, datum, dat voor het eerst de uitkeering van ouderdomspensioen werd gedaan. Spr. heette in het bijzonder de ouden van dagen welkom, doch sprak er zijn leedwezen over uit, dat er onder hen nog zyn. die niet van het staatspen sioen profiteeren, maar hoopte, dat hierin spoedig verandering zal komen. Ons doel is premievrij staats pensioen. Verder heette spr. de vertegenwoordigers van de af- deelingen Alkmaar en Sint Pancras, wethouder Bakker van Oudkarspel en de Pers welkom, hopende dat deze laatste het onrecht, dat oud en arm hier nog zijn, zal uitroepen. Spreker riep hierna der. heer Bruin van Alkmaar en Jasper en Meraike van Suntebankeris het welkom toe en hoopte, dat deze zullen meehelpen om oud en arm de wereld uit te helpen. Van Burgemeester Wijnveldt van Oudkarspel was bericht van verhindering ingekomen. Na een lied uit de „Pensicenpartij" te hebben voor gelezen. eindigde spr. met de hoop uit te spreken, dat allen zullen meewerken, dat het Staatspensioen voor iedereen zal komen. Hierna was het woord aan „Jasper en Meraike van Suntebankeris", die met hunne propagandistische decla maties en later met hunne Westfriesche schetsen en liedjes veel succes oogstten. Na de pauze werd een kluchtfilm, „De Zkmdebok" vertoond, waar onbedaarlijk om is gelachen. De heer Bruin van Alkmaar hield vervolgens een propagandistische rede. Spr. wees er op, dat het aan tal der onverzorgde ouden van dagen is geklommen tot over de 60.000 Waaraan de schuld, dat wat vroeger een recht was, nu geen recht meer is? Is het omdat de Chr. regeeringsmenschen van meening zijn, dat de menschcn door staatspensioen zullen demoraliseeren? Als de nood het hoogst ls, is de redding nabij, zeiae spr., we moeten nu allen de schouders er onder zetten om tot staatspensioen te komen. Dat jonge menschen om steun moeten, dat noemde spr. demoraliseerend. Dat moet worden voorkomen. Als de jongeren door de ouderen van de arbeidsmarkt worden verdreven moeten deze ouderen eerder van de arbeidsmarkt worden genuomen en gepensionneerd, op dat de jongeren hunne krachten aan de maatschappij kunnen geven. Spr. deed een beroep op de politieke partijen, zooals de S.D.A.P. en V.D. en op de modern georganiseerde arbeiders, opdat de maatschappij weer zoo kan draaien- als het behoort. Er wordt thans zeer onchristelijk met de werklieden en ouden van dagen gehandeld. Spr. wekte allen op, mee te werken in dezen strijd, en alle onderlinge verdeeldheid op zij te zetten. Hierna werd de bekende propaganda-film „Oud en •\rm" vertoond, waarbij aan het eind der laatste acte door Meraike een opwekking om werkzaam aan den strijd deel te nemen, werd gedeclameerd, wat met een hartelijk applaus werd belond. De Voorzitter sloot de vergadering met een woord van dank aan alle medewerkenden aan dezen goed geslaagden propaganda-avond. BARSINGPRHORN Zaterdagavond j.l. heeft hec Burgernut zijn tweede bijeenkomst gehouden in dit seizoen, ten lokale van den heer Dekker en weer was de opkomst niet schitterend. Dit was heel jammer, want wat er geboden is, was zeker het aanhooren en -zien waard. Ernst en luim wisselden elkander den geheelen avond af. Nadat de heer Middelkoop als voorzitter de bijeen komst geopend had, kreeg de heer J. Dekker gelegen heid tot het houden van zijn lezing: „Drie Studenten", een kort maar aardig stukje. Als vaste bijdrage kre gen we van den heer KI. Dekker: „De Savoyaard", terwijl de heer G. v. d. Klooster hierna „Het Jordaan- sche Bruiloftslied" zong. Daarna kregen we de opvoering van „Zwerverseinde", een ernstig stuk, dat gespeeld werd door drie dames en vijf heeren van de tooneelclub van het Nut. De verschillende rollen werden door de spelenden heel goed vertolkt. Het deed alleen een beetje pijnlijk aan, toen aan het slot bij het afsterven van den ouden zwerver, het in de zaal een beetje rumoerig was, wat waar schijnlijk zijn oorzaak vond in een kleine fout in de gri- mage. Overigens werd met volle aandacht naar het stukje geluisterd en de spelenden hebben hiermee ze ker succes gehad. Door de heeren C. Visser en M. Baan werd hierna voorgedragen „Langs de Straat", een aardig stukje. In de pauze werd ten bate van het plaatselijk Crisis comité een fruitmand verloot. Na afloop hiervan kregen we een militaire klucht in één bedrijf: „De Majoor", door vier dames en vier heeren. Uitbundig ls hierom gelachen en zeker niet het minst om dé dolle verwikkelingen tusschen de heeren Jn. Dekker en A. de Maijer. Ook de overige spelenden hebben zeker tot het welslagen bijgedragen. Tot slot kregen we nogmaals een voordracht van twee heeren en hiermede was het programma afge werkt, wat ook tijd werd trouwens, want het was toen reeds bij éénen. In zijn slultlngswoord dankte voorzitter allen voor opkomst en medewerking en sprak den wensch uit, dat op de volgende bijeenkomst, die nog nader zal worden vastgesteld, de opkomst weer wat grooter mag zijn. Tot slot zorgden de heeren Koordes en Bakker nog voor een stukje balmuziek en hiermede was de tweede avond ook weer ten einde. Z IJ T> V. 'T ZAND. De Hollandia Melkfabriek alhier betaalde voor de over de maand Nov. jj. geleverde melk per 100 L. bij een gem. vetgehalte van 3.39 een gem. prijs van f S.20. Men deelde ons mede dat vanaf 1 Dec. j.l. door voor noemde fabriek wekelijks zal worden uitbetaald. Deze afrekening per week wordt dan door de verschillende melkrijders aan huis gebracht. WINKEL De Centraal Bioscoop van Noordsoharwoude. hier geen onbekende, zal Zondae 18 December ln de zaal van den heer Bruin 's middags een kinder- en familie voorstelling geven en ook 's avonds een voorstelling geven, met na afloop bal. Daar deze bioscoop overal met succes zijn films vertoont, zal er ook hier onge twijfeld groote belangstelling voor bestaan. Zie voor verdere bijzonderheden de advertenties in de nummer» van Woensdag en Zaterdag. SINT PANCRAS Ds. C. Warmolta, predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Scherpenzeel. heeft voor het beroep bij dezelfde gemeen te alhier bedankt. Alhier vergaderde dezer dagen de afd. Langendijlc van den A.N.G.O.B.. ten huize van den heer C. de Jong. Was de oorspronkelijke bedoeling hier t.z.t. een filmavond te houden, van dat voornemen kwam men terug en werd besloten een huishoudelijke bijeenkomst te houden, waar toe de ongeveer 80 lezers van de Geheelonthouder zullen worden uitgenoodigd. De provinciale bestuurder, de heer J. W. Vlind zal worden uitgenoodigd, een Inlei ding te houden, waarin hjt venschelijke on noodzake lijke var. de oprichting van een cfdeeling "'1 worden be pleit. Gebracht zal worden, Sn samenwerking met de aïi. Langend ijk van de Ned. Vereen iging. te Zuidschar woude een propagenda-vergaderlng te houden. Twee nieuwe leden en eenige nieuwe lezers van den Geheel onthouder konden worden geboekt.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7