Polsmoffen!!! Werkverruiming op het platteland. DE SPOORWEGVERBINDING MET DEN AFSLUITDIJK. Het ballon-ongeluk bij Den Haag. Een fantastisch plan. Onveilig platteland. BETALINGSMOEILIJKHEDEN MET DUITSCHLAND. De opheffing van de Rechtbanken. Tarweprijs van f 12.— voor oogst J933. Predikbeurten. Uit onze omgeving. LANDBOUW. Door verbetering van land- en waterwe gen voor rekening van do overheid. In overleg met rljksworkverschaifing. „De Boerderij" breekt een lans voor de verbetering van land- en waterwegen op het platteland als gele genheid tot werkverruiming. Vele hebben altijd in een slechten toestand verkeerd en worden thans noodgedwongen geheel of goeddeels verwaarloosd. Hier is nog zeer veel te doenè Worden al deze - Hier is nog zeer veel te doen. Worden al deze kei-bestrating, dan is dit een geweldige verbetering voor alle bedrijven en landerijen, welke aan deze wegen liggen. Ken groote verbetering en een blij vende verbetering! Daarnaast moet onder de oogen worden gezien, wel ke waterwegen verbetering behoeven en ook, in hoe verre de waterleidingen onder den druk der omstan digheden meer worden verwaarloosd, dan met het oog op den toestand toelaatbaar mag worden geacht. Wie moet in dezen regelend optreden en v/ie moet betalen? vraagt het blad. De leiding zal o.i. moeten uitgaan van waterschap of gemeente. De besturen van deze lichamen zullen in onderling overleg en in overleg met de Rijkswerkverschaffing moeten vaststellen wat kan en moet gebeuren, en hoe dit zal geschieden. En de betaling zal zoo moeten worden geregeld, dat de kosten voor materiaal door waterschap of ge meente worden betaald en zoo noodig geheel of ge deeltelijk op belanghebbenden verhaald. Alle kosten voor arbeid zullen ten laste van rijk en gemeenten moeten komen. Het blad zet daarna uiteen, waarom de overheid de regeling en de volle arbeidskosten voor haar re kening moet nemen en vervolgt: Dan worden onze belastinggelden heel wat nut tiger besteed, dan wanneer men voortgaat met vele hectaren slechte heide te ontginnen totvele hec taren slecht bouwland of grasland, welke gronden zeer waarschijnlijk nog en lange reeks van jaren de. loopende kosten voor de bebouwing niet zullen kunnen dragen. En we wijzen ten slotte op twee groote voordeelen, welke op deze wijze ook nog worden verkregen: lo. Er wordt een ruimer afzetgebied verkregen voor onze klinkerindustrie, als op eenigszins groote schaal wordt besloten tot bestrating van onze land wegen. 2o. Voor onze noodlijdende binnenschipperij zal door het vervoer van deze klinkers en ander mate riaal werkverruiming ontstaan, hetgeen ongetwijfeld als een zeer groot nevenvoordeel moet worden be schouwd. Is er intusschen een andere manier, welke beter is of nog sneller naar het doel leidt, dan verdient deze natuurlijk de voorkeur. Op de beteekenis van deze werkverruiming voor de provincie Drente wees de heer D. R Mansholt te Groningen reeds in een artikel in het „Drentsch Landbouwblad." Snelle uitvoering geeft duizenden werk, u-erpt di rect nut af voor het platteland en is tevens ten zeer ste in het belang van ons heel volk te achten. Door Eerste Eamer goedgekeurd. De Eerste Kamer heeft gisterenmiddag met 25 tegen 5 stemmen het Wetsontwerp inzake onteigening ten behoeve van den aanleg van een spoorwegverbinding op den staatsspoorweg Harlingen—Nieuweschans met afsluitdijk goedgekeurd. De Dnitscher Gaumnitz overleden. In het R.K. Ziekenhuis aan het Westeinde te 's-Gra- venhage, is, 28 jaren oud, overleden de Duitscher O. F. Gaumnitz, die Zondagmiddag bij het dalen van een luchtballon te Kwintheul door een plotselingen schok van een hoogte van ongeveer 8 meter uit de ballon- mand werd geslingerd en dientengevolge zware ver wondingen bekwam. Naar het „Hdbld." verneemt uit Den Haag, was de moeder van den ballonvaarder uit Duitschland nog naar Den Haag gekomen, doch heeft zij haar zoon niet meer bij kennis aangetroffen. Vandaag zal het stoffelijk overschot naar Dresden worden getransporteerd. Op zoek naar veertien tonnen gond. Een schat in de Finsche scheren. Men meldt uit Stockholm aan de N R.Ct.: Graaf Alarik Wachtmeister, die onlangs den Zweedschen kroonprins bij diens bezoek aan Finland als adjudant vergezelde, heeft na een der officieele maaltijden geruimen tijd met den directeur van het museum op de vesting Sveaborg, Heikki Tandsberg geconfereerd over een nogal fantastisch plan. Graaf Wachtmeister vertelde den Finschen histo ricus, dat hij een jaar of vijftien geleden bij studie van oude archieven ontdekt had dat de Zweedsche admiraliteit in den zomer van 1723 en ook in enkele volgende jaren expedities had uitgerust om ergens in de Finsche scheren veertien tonnen goud uit het wrak van een Russisch schip op te halen. (In ons vorig nummer is hiervan reeds melding gemaakt Red. Sch. Crt.) Deze tochten leverden geen resultaat op. Graaf Wachtmeister kon uit de oude paperassen alleen te weten komen, dat het wrak ongeveer twaalf meter onder de oppervlakte moest liggen, maar de juiste plaats werd angstvallig verzwegen en hij acht te het daarom uitgesloten ooit eenige nadere aan wijzingen te zullen krijgen. Kort geleden, toen hij in een scheepsjournaal van een zijner voorvaderen zat te lezen, vond graaf Wachtmeister echter verschil lende mededeelingen over den schat, die zoo nauw keurig waren, dat men de vindplaats precies kon vaststellen, en die tevens het vermoeden wettigen, dat de veertien tonnen nog steeds in het wrak rusten. De directeur van het museum op Sveaborg toon de groote belangstelling voor het plan. Reeds vrij spoedig zal een onderzoek ingesteld worden en daar de schat slechts twaalf meter diep zou liggen, ge looft men bij het bergingswerk geen bijzondere moeilijkheden te zullen ondervinden. Wordt de schat die in Finsch geld een waarde van 200 millioen mark moet hebben, inderdaad gevonden, dan zullen het museum op Sveaborg en het nieuwe Zweedsche marinemuseum te Stockholm elk de helft krijgen. Roofoverval bij Draten. Landbouwer in zijn slaapkamer overvallen. Dinsdagavond heeft tusschen Druten en Horssen een roofoverval plaats gehad bij den landbouwer S. Deze begaf zioh omstreeks elf uur naar zijn huis, dat hij op het oogenblik alleen bewoont, daar zijn vrouw 14 dagen geleden is overleden. Toen hij in de slaapkamer kwam werd hij door twee onbekenden overvallen. Er ontstond een worsteling, waarbij S. eenige messteken in armen en beenen kreeg. De beide onbekenden wisten hem een bedrag van 200 gulden uit het vest te halen, van welk bedrag later 40 gulden Is teruggevonden. Toen de kerels er vandoor wa ren gegaan, heeft S. zich naar de in de nabijheid ge legen boerderij van zijn buren begeven om hulp te ha len. Zijn wonden waren niet van ernstlgen aard. De wachthond, die anders onmiddellijk aanslaat, bleek bij onderzoek, door de daders van te voren te zijn be dwelmd. Tot nu toe heeft de rijksveldwachter te Dru ten, die het onderzoek naar de daders leidt, nog geen spoor van hen kunnen vinden. Daders geen vreemden. Onderzoek door de politie. Vingerafdrukken in de slaap kamer gevonden. Omtrent dezen overval werd gister nog nader ge meld: De burgemeester van Horssen heeft in den afgeloo- pen nacht direct nadat de buren van Sonnerdljk hem van den overval in kennis hadden gesteld, telefonisch de politie te Nijmegen en Druten van het gebeurde ver wittigd en opsporing van de daders verzocht. Alle auto's op de verkeerswegen in het Land van Maas en Waal zijn in den afgeloopen nacht door politieambtenaren aangehouden, doch zonder het gewenschte resultaat Voor het onderzoek heeft men voorts de hulp van een rechercheur uit Tiel ingeroepen, die vanmorgen in sa menwerking met de plaatselijke politiemannen met een speurhond over een grooten afstand de voetsporen heeft gevolgd die in de richting van het dorp Bergharen voer den. Op een kruispunt van den verkeersweg raakte de hond echter het spoor bijster, zoodat men onverrichter- zake naar Horssen moest terugkeeren. In de slaapkamer van de woning van den overledene heeft de politie verschillende vingerafdrukken gevon den, o.a. op den bedrand en de deurposten, en In de nabijheid der woning eenige voetafdrukken, die door den politie-scheikundige dr. Hesselink uit Arnhem na der zullen worden onderzocht Verder is bij de woning ook de stukgescheurde portefeuille zonder inhoud te ruggevonden die de aanranders bij hun vlucht na er het bankpapier te hebben uitgenomen, hebben weggewor pen. De politie is er ten stelligste van overtuigd dat de daders geen vreemden kunnen zijn, daar zij op de hoog te waren van de omstandigheid dat de alleenwonende heer S. zijn geld niet thuis bewaarde, doch altijd in den binnenzak van zijn vest bij zich droeg. Dit vermoeden der politie wordt gesterkt door het feit, dat de daders, die zich vooraf eenige uren in het huis hebben schuil gehouden, geen enkele kast of waarde hebben aange roerd, doch bij de aanranding naar den binnenzak van het vest hebben gegrepen. In verband hiermee heeft de politie hedenmiddag twee inwoners uit Horssen aange houden. Deze konden echter een behoorlijk alibi aan- toonen en zijn dan ook later weer op vrije voeten ge steld. Het gebeurde heeft in het anders zoo vredige dorpje groote ontsteltenis teweeggebracht. De toestand van het slachtoffer is vrij gunstig. Het onderzoek wordt door de Justitie verder voortgezet. dubbel gebreide Wanten (ook voor kinderen) KLOMPSOKKEN (van 6 draads) bij JAAP SNOR. (Hij breit alles best). Ie klas reparatie-inrichting. Depot voor SCHAGEN: C. DE MOEL, Noord. TUINBOUW. Bond van exporteurs van aardap pelen en groenten in Noord-Hol land wendt zich met 'n adres tot den minister. Een voorstel aan de hand gedaan. De Bond van exporteurs van aardapelen en groen ten in Noord Holland heeft zich met een adres ge richt tot den minister van Economische Zaken en Arbeid, waarin o.a. het volgende wordt gezegd: Indien hierin verbetering zou zijn aan te brengen, de betalingen beter zouden geschieden, zou voor den exporteur een groot euvel zijn weggenomen, de export zou worden vergroot en de tuinderij gebaat. Dit vraagstuk nu had de volle aandacht van de al- gemeene vergadering van voornoemden bond. Men kwam daarbij tot een middel dat volgens het oor deel der vergadering tot een goed einde zou kun-» nen leiden. De Duitsche importeur is te veel afhankelijk van de beschikbaar gestelde deviezen Aangenomen wordt, dat de wil tot betaling voorzit, hetgeen ook moge blijken uit het feit, dat de verschuldigde bedragen op z.g. ..Sperrkonto" bij een Duitsche Bank worden geplaatst. De moeilijkheden voor den Nederlandschon expor teur zouden voor een niet onbelangrijk deel zijn weg genomen, indien hij slechts vrijelijk de beschikking zou hebben over deze. hem toekomende, bedragen. Hij zou dan zijn handelskapitaal n'et zien vastge legd in een Markenbezit en hij zou gemakkelijker kunnen komen tot meerderen uitvoer en dus tot een grooteren inkoop, tot meer bevredigende prij zen. Nu heeft genoemde bond het denkbeeld onder de oogen gezien, dat de Nederlandsche regeering de marken, op Sperrkonto geplaatst bij een eventueel door haar aan te wijzen bank, overneemt tegen ver goeding van Nederlandsche tegenwaarden. Deze t^geling zou in haar toepassing geen finan- cieele of ts van de overheid vragen, etrwijl de hulp daardooi gebouen aan den exporteur en dus ook aan den producent zegenrijke gevolgen zou heb ben. Het bestuur van den bond verklaart zich gaarne bereid, een delegatie uit zijn midden aan te wijzen, om een eventueel verlangde mondelinge toelichting te geven. Behandeling in do Tweede Kamer eerst na Kerstmis. Gister stelde de voorzitter van de Tweede Kamer voor op de agenda te plaatsen het ontwerp van minister Donner in zake de opheffing van rechtbanken en kan tongerechten. Vanuit de Kamer drong men echter op uitstel aan. De heeren v. d. Bergh, Blerema, Oud, Snoeck Henkemans en De Visser voerden verschillende argumenten voor dat uitstel aan. Zij wezen op de vele begrootlngswerkzaamheden welke de Kamer voor het Kerst-recès nog heeft, wilden dit belangrijke ontwerp na ae wijziging nog eens nader bestudeeren en wensch- ten een behandeling In een rustige sfeef. De voorzitter, mr. Van Schalck, merkte op, dat het entwerp gereed is voor een mondelinge behandeling en dat de regeering daarop prijs stelt, daar zij vreest, dat het ontwerp anders niet meer op 1 April in werking zal kunnen treden en de bestaande onzekerheid blijft be staan. Vandaar, dat de voorzitter heeft g«meend aan het verzoek van de regeering te moeten voldoen, jje heer Van Schalk verklaarde overigens, dat ook hij er van overtuigd is, dat de Kamer nog zeer veel werk in de zeven dagen voor het Kerstreces heeft af te doen. Wordt het ontwerp op de agenda geplaatst, dan zouaen in ieder geval een vergadering op Maandag en extra-avondvergadering noodig zijn. Daarna werd over het voorstel gestemd. Met 50 te gen 29 stemmen werd het verworpen. Het ontwerp van minister Donner zal dus eerst na Kerstmis aan de orde komen. LANDBOUW. Maalpercentage hoogstens 40 pet. Zooals men gisteren in het verslag van de Tweede Kamerzitting heeft kunnen lezen, heeft minister Verschuur in zijn antwoord aan de Kamer inzake de Steun aan den Landbouw meegedeeld, dat een wets wijziging wordt voorbereid, waarbij het maximum- mengpercentage krachtens de Tarwewot wordt ver hoogd van 25 op -i0. Het is duidelijk dat waar het percentage in de wet verhoogd wordt tot een maxi mum van 40, zulks nog niet beteekent dat het per centage nu ook dadelijk op 40 zal worden vastgesteld. Het percentage van 40 is een maximum, een grens tot waar men kan gaan. Het is thans nog niet be kend welk percentage de regeering na de wetswijzi ging zal kiezen. Het ligt voorts in de bedoeling, zoo lezen we in de „Tel.", dat den tarwebouwers voor den geheelen oogst 1933 een richtprijs gegarandeerd wordt van f 12.—. De geruchten, dat in verband hiermede de vita-prijs zou stijgen tot f 17.50 of meer, missen allen grond. ZONDAG 18 DECEMBER. XED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman Dirkshorn, nam. 7 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Groot en Klein. Burgerbrug, nam. 7 uur, Ds. Witkop. Kerstfeestviering. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, zie Schagerbrug. Schagerbrug, geen dienst. Callantsoog, geen dienst. Petten, nam. 4 uur, Ds. Witkor. Kerstfeestviering. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. Enklaar. Julianadorp, geen dienst. Anna Paulowna, nam. 7 uur, Ds. Vorstman. Noordscharwoude, voorm 10 uur. Ds. Seulijn. Warmenhuizen, nam. 7 uur, Ds. Seulijn. Oosterland, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 7 uur, Ds. Van Beek. Veenhuizen, geen dienst. Oude Niedorp, geen dienst. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Oudkarspel, nam. 7 uur, Ds. Van Dijk. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Los. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Vertoeving. Nieuwe Niedorp, geen dienst. EVANGELISATIE. Schagen, voorn. 10.30 uur, Ds. Gijzel, van Amsterdam. Collecte Chr. school. 's Avonds geen dienst. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Langereis (Gebouw „De Vrede"), nam. 2 uur, Ds. J. H. Donner, van Broek op Langendijk. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, geen dienst. Callantsoog, nam. 7 uur, de heer Sevensma, v. A'dam. T A N (1 E N D IJ K BROEK OP LANGENDIJK. Ledenvergadering van de Afd. Langendijk en Omstre ken der Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur, op Woensdag 14 December 1932. des middags 2 uur, in het lokaal van Viizelaar. Voorzitter, de heer K. Wagenaar verheugt zich over de goede opkomst en oordeelt dat niet alleen de moeilij ke omstandigheden, waarin we verkeeren. gezien moe ten worden, doch ook aandacht aan de goede gaven ge schonken dient te worden. Na lezing en goedkeuring der notulen werd medege deeld. dat 10 leden hebben bedankt. Vervolgens kwam aan de orde behandeling van den beschrijvingsbrief voor de alg. vergadering. Een voorstel van het hoofdbestuur om in het jaar 1935 een groote tentoonstelling te houden voor den duur van 2 maanden, kon met het oog op het belang van den afzet der producten de algemeene goedkeuring wegdra gen. Op de vraag: het niet openstellen van zulk een ten toonstelling op Zondag, werd medegedeeld, dat het dan een finantieel debacle zou worden. De afgevaardigden werd vrij mandaat gegeven, dit punt op de alg. verg. ter sprake te brengen. Betreffende een voorstel tot contributieverlaging der afdeeling Hoogkarspel en afd. Voorhout, werd besloten daar niet op in te gaan. maar te zijn voor het voor stel van het Hoofdbestuur, wijziging in de schaal van heffing. Aangaande een voorstel van 4 afdeelingen om het „twee-cents-per-rol-fonds" in 1933 te verminderen met 1 cent, vond geen bijval en werd besloten het voorstel van het Hoofdbestuur te aanvaarden. De begrooting, welke in ontvangsten en uitgaven sluit over 1933 met een bedrag van f 57.500, werd goed gekeurd. De heer D. Wagenaar vindt de salariskorting van 5 pet. wel wat weinig en wenschte wel dat de afgevaar digden er op aandrongen dat zulks vermeerderd werd met 10 of 15 pet. De Voorzitter zegt dat er al reeds een stap ln de goede I richting gedaan is en wil de afgevaardigden vrij laten daarover te spreken. Tot afgevaardigde werd voor het bestuur gekozen de heer K. Wagenaar en tot lid de heer A, Dirkmaat, ter wijl de heer H. Pasterkamp als plaatsvervanger werd gekozen. m Voorgelezen werd hierna een motie der afdeeling Voorhout, om in verband met den nood der kleint be drijven een eventueele steun-actie niet tegen te werken. De Voorzitter vindt deze motie niet op zijn plaats, daar er op het moment geen steun-actie is. De heer Pasterkamp acht de motie nogal zacht ge steld en wenschte wel dat wanneer een eventueele steunactie op touw gezet werd, deze dan ondersteund werd. Den afgevaardigden werd in deze vrij mandaat gege ven. De heer W Dirkmaat als afgevaardigde der Langen- dijker Groentencentrale dankt voor de ultnoodiging tot hem gericht en zag daarin het goede verband hetwelk zijn inziens ten zeerste op zijn plaats is Spreker was van oordeel, dat het verloop der velling ir. het afgeloopen jaar goed is geweest en dat de Inge voerde contante betaling als geslaagd mocht worden be schouwd In het afgeloopen seizoen zijn 11 veilingen gehouden met leverbare bollen met een totaal van 11.000.000 stuks welke opbrachten een bedrag van f 83.000 in ronde cij fers. In doorsnee heeft de le veiling opgebracht 1 cent per stuk, de 2e 9/10, de 3e en de 4e 6/10 en verder naar beneden. De totale doorsneeprijs is bij benadering geweest f 0.75 per honderd stuks. 6 Plantgoedvelllngen zijn gehouden met totaal 70500 stuks en een omzet van f 1500, welke in doorsnee f 0.09 per honderd stuks heb ben opgebracht. Spr. zei, dat het volgend jaar weer zoo doorgegaan werd, hoopte in deze op den steun der leden om den aanvoer zoo groot mogelijk te doen zijn en wees er verder op dat er om de Zuid wel degelijk rekening ge houden wórdt met de veiling hier ter plaats. Verder deelde spr. nog mede, dat een Raad van Ar bitrage in het leven geroepen is. Op de vraag van den voorzitter, hoe de contante be taling bevallen is, werden van verschillende zijden be- wiizen vin instemming ontvangen met het ingevoerd systeem. De heer Vlug dankte de L.G.C. ivog voor haar geno men initiatief tot contante betaling, waarna de voorz, met woorden van dank de vergadering sloot. Z IJ P E T ZAND. Goed afgeloopen. J.l. Maandagmiddag Is de maalknecht van Fourage- handel Groot van de Stolpe, de heer J Berkhouwer, alhier, met zijn hand tusschen een transportschroef bekneld geraakt. Hoewel B. de tegenwoordigheid van geest had. zijn hand direct terug te trekken, was de duim reeds tot op het been ingesneden. De man is hierop door Dr. Oterdoom behandeld en zal zijn werk gedurende een paar weken niet kunnen doen. De om standigheden in aanmerking genomen, had het echter wel eens veel erger kunnen afloopen. Voor het a.s. Kerstfeest Op Zondag 18 Dec. a.s. wordt op de bovenzaal van den heer Schrieken alhier 's middags van 36 uur een tentoonstelling van kleedlngstukken gehouden, vervaar digd door de naaikrans alhier, welke voorwerpen zyn bestemd om op het a.s. te houden Kerstfeest aan de kinderen te worden uitgereikt. Tevens worden tentoon gesteld de prijzen van de door bedoelde naaikrans te houden verloting. Deze verloting wordt dan des avonds 8 uur, eveneens bij Schrieken. gehouden. Verschillende bijkomende attracties zullen verder aan deze tentoon stelling worden verbonden. We vernamen dat oen ander verband houdt met het 5-jarig bestaan van d\ naaikrans. OUDESLUIS. Zondag j.1. gaf de Bond v. Staatspensionneering. afd. Oudesluis haar Propaganda-uitvoering in lokaal Kreij- ger. De zaal was flink bezet. De Bondsfilm „Oud en Arm" en de komische film waren schitterend. De pro- pagandarede van den heer Bruin uit Alkmaar viel zeer in den smaak. En ook de levensliedjes van den heer Cloeck uit Beverwijk, waarom de geheele zaal moest lachen, werden zeer gewaardeerd. Er werden 9 nieuwe leden ingeschreven. Een gezellig bal was het slot van dezen avond. NI EU WE NIEDORP - Naar ons werd medegedeeld zal voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling op 22 December optreden de heer J. de Roode. De heer De Roode, die verbonden ie geweest aan het Internationaal Arbeidsbureau te Ge- nève en thans hoofdredacteur-Buitenland van de bladen der Arbeiderspers is, zal dien avond spreken over ..Het Fascisme". Ongetwijfeld een interessanten avond over een actueel onderwerp. Bovendien is het Instituut er in geslaagd om op 10 Januari een voordrachtavond te organlseeren met den bekenden declamator Willem van Cappellen. Het hoofd nummer is het bekende klassieke werk „Koning Oedl- pus" van Sophocles. Verder bevat het programma hu moristische voordrachten, enz. Men zie tegen dien tijd de advertentie. Het cursuswerk van het Instituut gaat eveneens uit stekend. De Esperantocursus telt ongeveer 20 deelne" iuers, de cursus Swierstra over „De geschiedenis van Nederland in verband met de geschiedenis der mensch- held" 15 deelenemers. Het daghet ook hier! ANNA PAULOWNi Naar wij uit zeer betrouwbare bron vernemen, zal hier binnenkort een afdeeling van den Nederlandschen Arbeiders Sportbond worden opgericht. Reeds hebben zich ruim 30 personen opgegeven, welke van deze nieuwe afdeeling lid wenschen te worden. Op Zaterdag 7 Januari a.s. zal in de zaal van den heer W. Kossen aan de Spoorbuurt de oprichtings vergadering dezer nieuwe Vereeniging worden gehouden. Een groot aantal leden der afdeeling Hoorn van be doelden Sportbond heeft zich bereid verklaard, bij die gelegenheid een demonstratie te komen geven. Zooals mogelijk nog niet algemeen bekend is, stelt dé N.A.S.B. zich ten doel de sport meer onder het bereik der massa te brengen en er een meer demonstratief ka rakter aan te geven, barsingerhorn De avond van „eigen krachten" van de vereeniginj D.O.G. werd Dinsdag in de zaal van den heer De Graaf gehouden. De voorzitter, Dr. J. J. Werner, heet de aanwezige® hartelijk welkom, en hoopt, dat allen, op dezen avond, de benarde tijdsomstandigheden een wijle zullen verge ten, zoodat er een opgewekte feeststemming zal heer- schen. Spreker draagt hierna een schets op geestige wijze voor, waardoor reeds dadelijk de gewenschte stemming wordt verkregen. Een hartelijk applaus viel den spreker ten deel. De avond werd vervolgens gevuld met een schimmenspel in 5 bedrijven, dat de lachspieren danig in beroering bracht, eenige liedjes van den heer Van der Kuyl, aan de piano begeleid door den heer Vader, een duo „Pierrot en Pierrette" op uitstekende wijze gezongen en gespeeld door de dames Schenk e® Kistemaker, een dwergenzang, uitgevoerd door een viertal dames met eenige helpsters, hetwelk bijzonder in den smaak viel van het publiek en een warm applaus oogstte, „De kostschool van Miss Mops", een zangspel- letje gespeeld door 5 dames en één mannelijke dame,

Schager Courant | 1932 | | pagina 2