I ™LWJ~ Tot 1 Jan. GRATIS Tot 1 Jan. GRATIS Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Barometerstand op Donderdagmorgen 8 u.: 772 m.M. Temperatuur: 5 gr. C. is 41 gr. F. Vooruitzichten: Goed weer. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GCBR. ROTGANS. Hooqzflde E 103, Schagen. (iedjpl Opticien Refraetionist. Het onennderssoek doen wil gratis en tot slot een één-acter, vertolkt door éen dame en twee heeren, dat eveneens goed insloeg. Het was een avond vol afwisseling, waarvan door de talrijke aanwezigen volop is genoten. De voorzitter sprak in zijn sluitingsspeech woorden van dank tot allen die tot het welslagen van dezen avond hadden meegewerkt, in het bijzonder tot den heer Van der Oord, die als steeds ook nu weer zijn beste krachten in het belang van de vereeniging had gegeven. W i f r i V n r n Belangstellenden verwijzen we naar een in dit blad voorkomende advertentie, waarin vermeld, een lezing van den heer A. L. Constandse, op a.s. Zondag, tijdens een cursusvergadering in café Scheltus alhier. Als reeds eerder per advertentie bekend gemaakt, ves tigen wij de aandacht op de lezing welke Ds. Schermer- horn zal houden op hedenavond in caf Scheltus alhier. anna p au lo xv n a Crisis-Comité. In de vergadering van het plaatselijk crisiscomité, ge houden na de raadsvergadering, is besloten wederom met lijsten te collecteeren. Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. M. Glim van Wieringen; J. Kroes van Lfsse; Mej. J. G. Vos van Sassenheim; A. C. Asjes van Alkmaar: Mej. M. J. Heikens van Wedde: Mej. K. Rezelman van Zijpe; D. de Vries van Deemster. Vertrokken: Mej. A. Kiell naar Den Haag; H. Straat hofPrins en kinderen naar Den Helder; F. van Net ten naar Alkmaar: J. Jongbloed en gezin naar Den Helder: R. v. Wieringen en echtg. naar Alkmaar; Mej. A M. C. Heijligenberg naar Schagen. Burgerlijke stand. Geboren: Hendrika Johanna, dochter van G. v. d. Berg en J. M. v. d. Reep; Cornelis Jacob, zoon van G. 8. Hendrikse en A. Kuiken. Ondertrouwd: H. C. v. d. Werf en M. R. S. Wallbaum „Getrouwd: M. Kraak en G. Prutssen; P. ten Bokkel BM. Hoogesteger; C. Hoogmoed en A. H. L. IJfs. Politie. Gevonden: Een rieten bestelmand. BREEZAXD. Belangstellenden verwijzen we naar een In dit blad voorkomende advertentie, waarin vermeld een lezing, van den heer A. L. Constandse, op a.s. Zaterdag ln de zaal van Jb. Borst alhier. k n e r, r a s JULIAN'ABORP. De afd. Koegras van den Ned. Arbeidersbond hield Woensdagavond een ledenvergadering in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Kossen, alhier. Volgens de presentielijst waren 57 leden aanwezig, benevens de eere-vcorzitter. De eere-voorzitter, de heer P. Bregman, opent met een gepast woord en het welkom toe te roepen aan allen, de vergadering. De notulen worden door den secretaris, den heer Jac. van der Haag, gelezen en onveranderd vastge steld. Bij de medcdeelingen en Ingekomen stukken wordt medegedeeld, dat het in een vorige vergadering ge nomen besluit, dat H. Kooij zich zou aanmelden om een week op het Troelstra-oord te Beekbergen te verblijven, bij de gehouden loting door het Hoofdbe stuur daarvoor werd aangewezen, en deze week daar reeds heeft doorgebracht. Van het Hoofdbestuur was een schrijven ingeko men cm aan de gemeentebesturen te verzoeken, ten le. de werkverschaffingen te laten doorgaan; ten 2e. een bijslag op de Werkloosheldsultkeerlngen, en ten 3e. verstrekking van een brandstoffentoeslag. Verder wordt op zakplyke wijze naar voren ge bracht, hoe enkele leden wel recht kennen, maar hun plichten niet nakomen. De Eere-voorzitter geeft een korte uiteenzetting hoe op het oogenblilt de zaken staan, ook bij het Hoofd bestuur, en het is wel jammer, dat niet meerdere pro pagandisten kunnen worden aangesteld. Er zijn er thans, met een ledental van 33000, te weinig. Voorts is thans ter tafel de reeds aangenomen uit breiding van het Bestuur. In een tweetal stemmingen v/orden gekozen, nadat eerst een door het Bestuur opgemaakte candidatenlyst als niet gewenscht ter tijde wordt gelegd, gekozen de heeren A. Kranen burg. Jac. Breen en P. Bakker, die allen hunne be noemingen aannemen. Daarna kwam in bespreking het gehoorde op de Federatievergaderingen, waar o.m. besloten was, om voor het huisbezoek voor den tijd van 5 weken twee tijdelijke propagandisten te benoemen. Na hierover van gedachten te hebben gewisseld, onthoudt de afd. Koegras zich daarvan, om voor die functie een candidaat te stellen. Wel zal getracht worden om ln deze en andere fe deraties tot eenzelfde besluit te komen, dat voor de provincie Noordholland een vaste propagandist wordt aangesteld. Bij de rondvraag komen nog eenige vragen naar voren, die allen op afdoende wijze werden beant woord. Daarna wordt de vergadering door den Eere-voor zitter met dank voor de discussies en opkomst, ge- Bloten. Door het Kiescollege van de Ned. Herv. Ge meente HuisduinenJulianadorp, werden de aftreden de Ouderling F. J. van Vugt en de Diaken W. Slik ker, herkozen. winkel Aan den heer J. Slooten, onderwijzer aan de U.L.O. school alhier, is een verlof verleend voor de vervul ling van zijn eerste oefeningstijd als dienstplichtige van 1 Februari—30 December 1933. Door de vergadering van Hoofdingelanden van het Heemraadschap der Strijkmolens in de Niedorper Kogge. is herbenoemd tot Dijkgraaf de heer Jb. Kooij 0.z" te Nieuwe Nledorp en tot Heemraad de heer P. Stryker te Winkel. nieuwe niedorp Bij de werkzaamheden aan het perceel van de Boe renleenbank welke door den heer Ph. Koomen worden uitgevoerd, had Woensdag een ongeval plaats, dat naar omstandigheden buitengewoon goed is afgeloopen. De heer Koomen was bezig op een steiger van onge veer 7 a 8 meter hoogte een kozijn uit te breken. Daar hij het kozijn naar hem toehaalde kwam plotseling een heel stuk muur. hetwelk zijn steun hierdoor verloor, naar beneden en smakte op den steiger met gevolg, dat deze het begaf en het brok muur en Koomen naar be neden stortten. Het knechtje van den heer Koomen. de jongeheer Haagsma. die aan den binnenkant op zolder zijn hulp bij het werk verleende, kwam dusdanig met het stuk muur in aanraking, dat hy evenals de heer Koomen zidh onder dokters behandeling moest stellen. Dr. Maats was spoedig ter plaatse en verleende de eerste hulp. De heer Koomen bleek er. gezien den grooten val. welke hy gemaakt had. er nog al goed te zyn afgeko men. Door den dokter werd geconstateerd, dat hy niets gebroken heeft De jongeheer Haagsma had momenteel vregseiyk veel pyn aan zijn arm, welke tamelijk begon op te zetten. Doch ook bl1 hem bleek niet3 gebroken te zijn. Zoo zich naderhand geen nadeelige complicaties voor doen, is dit ongeval hetwelk zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben, goed afgekomen. Dezer dagen waren de heeren V. en W. op zoek naar eenden, bij welke bezigheid de heer V. aan aan den heer W. de edele sport van het z.g. slootje springen zou lee- ren. Nadat V. de sprong over een der slopten, enkele malen zou voordoen, brak plotseling de stok en maakte V. kennis met het silte nat en de ln deze sloot rijkelijk aanwezige slik, wat wel niet de bedoeling was. Na deze les Is 't zeker verder wel niet gekomen en is W. een gelukkige dans ontsprongen, door niet te springen en Is V. zoo niet met de kous, dan toóh zeker met de pr.... op zijn hoofd thuis gekomen. Woensdagavond had een vergadering plaats van de afd. van de I.A.M.V. in de zaal van den heer Kossen, ter verwelkoming van den dienstweigeraar C. Bosman. Een 100-tal personen was aanwezig. In het openingswoord heette de heer Dekker den heer Bosman welkom en zei een misvatting die hier heerscht omtrent dergelijke vergaderingen al deze te moeten rechtzetten, omdat sommigen de veronderstel ling hebben dat die speciaal worden belegd om een dienstweigeraar omhoog te steken. Dit Is geensglns het geval. De hoofdzaak van deze vergadering is het vraag stuk van do jeugd en het antl-militalrisme aan de orde te stellen. Hierna behandelde de heer Jo de Haas het vraagstuk van de jeugd en het antimilitairisme en zette in een gloedvol en goed gedocumenteerd betoog het anti-mlli- tairistisch en revolutionair sociallstisoh standpunt uit een. Ter afwisseling werden door den heer Drenth eenige gedichten voorgedragen. De afd. Langerels van den Neutralen Bond van Boe ren. Land- en Tuinbouwers vergaderde Dinsdagavond by den heer G. Warnaar. Een 15-tal personen was aanwezig. De heer Gayaard heet den aanwezigen welkom en wyst er ln zyn openingswoord op dat de slechte tyds- omstandigheden de tuinders er toe hebben gebracht zich te organiseeren wat spr. noemt een zeer klein licht puntje ln deze crisis. Naar aanleiding van de notulen vraagt de heer T. v. Essen naar het verzoek aan de gemeente om steun aar die tuinbouwers, die zich dezen winter niet meer van het meest noodzakelijke voor levensonderhoud kunnen voorzien. Medegedeeld wordt dat een conferentie van het dag. bestuur met B. en W. heeft plaats gehad. In hoog noodige gevallen zal men steun verleenen. Vorig Jaar kon eenige steun worden verleend uit een reserve die de Armvoogdy nog had. Deze is thans zoo goed als uitgeput. In deze gemeente is f 32S00 aan de tuinders uitgekeerd, waarvan f 2300 als steun, de rest als rente loos credieL De heer Ga ijaard doet verslag over een kringvergade ring van de afdeeling aan den bond en hoe daar be sproken is, de verkoop by executie. Spr. zegt dat wan neer men by een dergeiyike verkoop spreekt van boy cot, men deze ook moet kunnen toepassen. Hetgeen men zegt moet op waarheid berusten, daar het anders voor de organisatie een strop wordt Men dient zich allereerst met de veilingsbesturen te verstaan of die wenschen de producten van zoo'n be drijf te veilen. Bereikt men daar geen resultaat, dan kan men zich met de transportarbeiders verstaan, die echter weer het Hoofdbestuur van hunnen bond aohter zich moeten hebben, daar uit een weigering producten te verladen, werkstaking kan voortvloeien. Heeft men de zekerheid van veilingen of transportorganisaties, eerst dan kan men boycot toepassen. Men zal pogen ln overleg te treden met de velllng»- en de transporabeidersorganisatles om by eventueele executoriale verkoopingen maatregelen te kunnen nemen. Om by een dergelijken verkoop met boycot maatregelen te dreigen, terwyi men ze toch niet kan toepassen, doet afbreuk aan de organisatie. De heer Gayaard stelt voor om voor de agenda voor de jaarvergadering van den Bond te plaatsen een voorstel om er by de regeering op aan te dringen In dezen tyd in de tuindersstreek geen grondbelasting te heffen en geen opcenten op personeele belasting en alleen opcenten op de inkomstenbelasting. In Nieuwe Nledorp heeft men een 14-tal jaren geen opcenten op personeele en grondbelasting geheven, wat ln alle om liggende gemeenten wel geschiede. Nu is ook deze ge- gm Wie zich met ingang van 1 Jan. a.s. abon neert op dB ontvangt de nog ver schijnende num mers tot dien datum gratis meente door de regering verplicht deze opcenten te heffen. Allen kunnen er mee aocoord gaan, dit voor stel op de agenda te plaatsen Inzake de protestvergadering te Hoorn zal worden verzocht of er ook nog niet iemand zal kunnen spre ken over den toestand in het boerenbedryf. Alle sprekers die daar het woord zullen voeren, spreken over de tuindersbelangen en men acht het gewenscht dat ook de veehoudersbelangen naar voren worden gebracht omdat ook boeren in dezen bond zyn ver eenigd. Hierna volgt sluiting met de opwekkfng zoo veel mogelyk personen mede te nemen naar de protestvergadering te Hoorn. VACATURE U.L.O. SCHOOL. Voor de betrekking van onderwijzer aan de U.LO. school alhier, hebben zich 10 sollicitanten aange meld. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Karei Gerardus Martinus, zoon, en Geer- trudus Catharina Margaretna, dochter van Martinus Theodorus Kaptein en Margaretha Verduin. Ellie, dochter van Klaas Swakman en Nelly Catharina Saai; Divera Johanna Catharina, dochter van Her- manus Joseph Borsen en Maria Antonia Bruin. POLITIE. Gevonden: Een dameshandschoen; een cape; een portefeuille met inhoud: een sohooltasch; een Al pino muts; een slinger van een auto. Verloren: een handschoen met bont. Aardverschuiving in Spanje. Rotsblok op een dorp gevallen. - den, 14 zwaar gewonden. 12 doo- In aansluiting op een bericht elders in dit num mer over het neerstorten van een rotsblok op een dorp, wordt nog het volgende gemeld: Bij het dorp Alcala dol Jucar maakte zich een ge weldig rotsblok los, dat het dorp binnen rolde en drie huizen verwoestte. Onder de puinen der huizen liggen elf personen bedolven Twee hunner konden tot dusver als lijken geborgen worden. Blijkens en nader Reuter-telegram uit Madrid heeft de aardverschuiving veel ernstiger gevolgen gehad, dan de eerste berichten deden vermoeden- De rotsmassa's stortten neer op vier huizen, die geheel verwoest werden. Er zijn twaalf menschen gedood en veertien zwaar gewond. De aardverschuiving is waarschijnlijk veroor zaakt door den hevigen regenval der laatste weken. Sevilla, 14 Dec. De was van de Guadalquiver heeft in het gebied van Alcala del Rio groote schade aan gericht. De laaggelegen deelen der streek zyn over stroomd en een twintigtal huizen dreigt in te stor ten. Onwellevende gedragingen. Nog altijd de raad contra den burgemeester ln de Brabantsche gemeente Heesch. Zooals men zioh zal herinneren, hebben de pastoor van Vinkei en een 25 ingezetenen uit dit gehucht in een adres hun verwondering uitgesproken over de onwelle vende gedragingen van de raadsleden van deze gemeen te tegenover hun burgemeester en hun vertrouw.en in den raad opgezegd. In de gistermiddag gehouden raads vergadering werd by de ingekomen stukken een brief behandeld, geteekend door zeven ingezetenen van Vin kei. waarin deze verklaren, het adres van 23 Novem ber onder pressie te hebben geteekend en wel zonder dat zy zich bewust waren van hetgeen het stuk inhield. De Voorzitter stelde voor, dit stuk voor kennisgeving aan te nemen, waartegen de raad protesteerde. Het lid v. d. Ven kon den brief niet onbesproken la ten en noemde het een verblijdend teeken. dat de on derteekenaars voor de waarheid durven uitkomen. Het is dus wel degelyk waar, dat adressanten, zooals in de laatste raadsvergadering werd gezegd, hun handteeke- ning onder pressie hebben gezet. De heer v. d. Heyden vroeg toestemming tot voorle zing van een brief, waarin het optreden van den burge meester wordt gelaakt Dezen brief, onderteekend door alle gemeenteraadsleden, wilde hy aan Ged. Staten zen den. De voorzitter wenschte hier niet in te treden en ver zocht ter wille van den vrede dit stuk in te trekken. Hiertoe was de raad niet bereid. De voorzitter zeide geen beleedigingen meer te willen slikken. De heer v. d. Ven verzocht hem, van zijn kant ook geen raadsleden meer te beleedlgen, zooals in de vorige vergadering, toen hy den heer v. d. Heyden ra paille noemde. De voorzitter ontkende deze uitdrukking te hebben gebezigd. Stierengevecht. Ooggetuige schrijft zijn indrukken neer. Naar aanleiding van een verslag in de N.R.Crt. van de „allergenoegelykste" lezing over stierengevechten in Spanje, geeft een lezer van dat blad, die in de ge legenheid was in een der grootste arena's te Madrid zoo een gevecht bij te wonen, daarvan den volgen den indruk. We hadden uitstekende plaatsen vlak vooraan, in de onmiddellijke nabijheid van de eereloge, van waar de hoogste aanwezige autoriteit den sleutel naar beneden werpt ter opening van de stallen. Onze loge was van oude opgeschilderde planken, de vloer bedekt met een uitgerafeld kleed dat geen uitdrager zou willen hebben en breede banken met leeren zit tingen met gaten, waar het vulsel uitpuilde. Alles zag er trouwens armoedig en zonder eenige luxe uit. Het pubhek? Geen Spaansche grandes, geen schoone senoras en senoritas in nationaal costuum. Een echt luidruch tig, razend, tierend, applaudisseerend, fluitend, pet en hoed in de hoogte gooiend voetbalpubliek. Het was er stampvol, heel weinig vrouwen en en kele kinderen. De intocht was indrukwekkend. De muziek, de prachtige costuums, de lenige lichamen, de vurige, schoongcbouwde paarden, die echter niet aan den strijd deelnemen. Voor de pauze 3 stieren en verschillende espadas of matadores, na de pauze idem. In onze nabijheid bij het beschot, een arm, oud sidderend paard, een wrak van een voormalig edel dier. De eerste stier holt er op af, boort zijn horens tus- schen de ribben, heft paard en ruiter even van den grond. De horen laat los, een dikke bloedstraal spuit naar buiten. Het paard is binnen een minuut dood. Goddank! De ruiter schijnt in gevaar verkeerd te hebben, al thans, allen zijn naar hem toegesneld en trachten den stier af te leiden. Uit mijn onderbewustzijn welt de helsche wensch op: „Ik wou dat de kerel ge kraakt was!" Myn vrouw is lykbleek geworden en verlaat tot groote verbazing (of verontwaardiging) van de omzit- tenden de loge. Ik was vast besloten drie stieren door de verschillende espades te zien vermoorden. De tweede stier doorboort ook in onze nabyheid een paard ,den buikwand. Ingewanden komen te voorschijn. Het dier wordt, ondersteund door ve»« scheidene mannen nar den stal gebracht. Men zegt, dat daar de wond wordt toegenaaid, zoodat het dier weer aan den stryd kan deelnemen. De verwonding is echter steeds doodelijk. De derde stier bleek een zeer goedaardig dier te zijn. In het midden van de arena liet hij een klagend geloei hooren, alsof hy om een portie gras vroeg, was ondanks alle mogelijke prikkeling moeilijk tot een aanval te bewegen. Uit geput en met zweet overdekt bloedend uit tal van wonden ging hij bij de stallen zuchtend liggen. Met allo macht trachtte men hem op de been te brengen. De genadestoot (of stooten) van den espada mag immers alleen op het aanvallende dier gericht worden. Hij schijnt zoo iets gedaan te hebben, hoewel ik het niet gemerkt heb. Het dier zeeg neer nog levend en werd verder op de een of andere manier afge maakt. Het geheel was wreed, afschuwelijk, walge lijk en zielig. Het gaf mij geen indruk van strij- dersmoed en levensgevaar, hoewel deze indruk ten decle onjuist moet zijn. Ovcrkropt verliet ik de loge en ik had wel heel Spanje willen verlaten. Ieder Spanjaard, althans ie dere voorstander van de corrida vond ik een min derwaardig mensch En wat zijn de Spanjaarden beminnelijke menschcnl In de bladen kolommen uitvoerige raededeelingen. Er. waren behalve 6 stieren pl.m. 15 paarden gedood. Later zagen we nog de prachtige stieren in de heer lijke parken, waar ze opgekweekt worden en in orde lijke kudden langs de wegen begeleid door ruiters op weg naar de marktplaatsen. Maanden daarna werd ik Zondags om 6 uur n.m. nog stil bij de gedachten, dat dan die martelingen' weer begonnen. Spoorwegongeluk in China. 600 boeren op de rails. Naar uit Shanghai gemeld wordt, heeft een protest actie van Chineesche boeren tegen het onteigenen van land voor den bouw van een nieuw station tot een ernstig spoorwegongeluk geleid, waarbij een con ducteur werd gedood, terwijl verscheidene passagiers gewond werden. Onder de gewonden is de Duitsche prof. Schloten, die college geeft aan de universiteit Wocsoeng. Ongeveer 600 boeren waren gaan liggen op de rails, waardoor zij het verkeer tusschen Shanghai en Nanking verhinderden. De spoorwegdix-ectie was hier door genoodzaakt de treinen over een ander spoor ta doen rijden. Hierbij botsten tengevolge van een mis verstand, twee personentreinen tegen elkander met het genoemde gevolg. Tentjes op voetbalvelden. Verzoek om etenswaren te mogen verkoo- pen op voetbalterreinen. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een adres van den Kon. Nederl. Voetbalbond te 's-Gravenhage, hou dende verzoek te willen bevorderen dat de verkoop van kleinere etenswaren op Zondagen op voetbalter reinen mogelijk worde gemaakt. Pech bij een prijs. Een jonge Amerikaansche woonde gelukkig en te vreden in New York in het gelukkig bezit eener goede betrekking. In een lichtzinnig oogenblik had zij echter een lot van de Dublin-loterij gekocht. En inderdaad viel op haar lot een prys van ongeveer zeshonderdduizend gulden. Onmiddellijk zegde zij haar betrekking op en reisde naar Dublin om haar prys te halen. Op het oogen blik echter, dat zy het loterykantoor betrad, ontdekte zy, dat zij het lot verloren had. Zij was geheel in de war. Na lang onderhandelen stelde het loterijbureau. haar een groote som gelds ter beschikking, waarvan, zy een half jaar ln Ierland zal kunnen leven. Als zich in dezen tyd niemand aanmeldt, die in het bezit is van het lot, zal haar den prijs worden uitbetaald. Meldt zich eohter toch iemand met het bewuste nummer aan dan zal het haar taak zijn, haar eigendomsrecht te bewyzen. Dit laatste zal haar echter in elk geval moeilijk val len. SCHAGEN, 15 Dec. 5 Stuks paarden f 100325, 8 gelde koeien (magere) f 80—150, 65 idem (vette) f 150—230. 8 kalfkoeien f 160 2.20, 9 vaarzen f 6095, 8 graskalveren f 3040, 18 nuchtere kalveren f 712, 185 schapen vette f 1420.50, 542 overhouders f 7— 12, 28 varkens magere f 1216, 21 idem vette per Kg. 20—28 ct., 72 biggen f 4—6, 38 konijnen f 0.75-1.75, 52 kippen f 0.60—1.50, 4 eenden f 0.80, haantjes f 0.90. EIERVEILING SCHAGEN 15 Dec. Aangevoerd zyn 80 partyen 51000 stuks kipeieren; 10 partijen 500 stuks eendeieren. De prys liep van kipeieren f 5—5^10. kleine f 3.90—4.20. De veiling duurt voort. Zie voor uitgebreid bericht het nummer van as. Zaterdag. WARMENHUIZEN, 14 Dec. Aangevoerd: 1375 Kg. roode kool 2e kw. f 1.80. kale f 1.10—1.60, 3900 Kg. D. witte uitschot f 0.60—0.70. NOORDSCHARWOUDE, 14 December 1932. Aangevoerd: 175000 Kg. aardappelen: Schotsche mui zen f 0.400.60, r. duken f 0.50, 12600 Kg. uien: drielin gen f 4.30—4.60, uien f 3.90—4.30, grove uien f 3.40—3.60, 43100 Kg. roode kool f 1.60—3.60, 10900 Kg. D. witte kool f 0.90—1.20, 18400 Kg. gele kool f 1.30-2.4, 720 st. bloemkool f 7—8.80 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDLJK, 14 December 1932. 2000 Kg. aardappelen: Duken f 0.70, 31000 Kg. roode kool: f 1.40—3.90, n f 1.30—2.70; 19000 Kg. gele kool f 0.60—2.60, 22000 Kg. Deensche witte f 0.60—1.20, 1300 stuks bloemkool: reuzen f 4.708, n f 1.90—2.30; 20000 Kg. uien: gele nep f 5.40, gele drielingen f 4.204.50, gele uien f 3.401.30, 1000 Kg. peen f 1.40, 1000 Kg. bleten f 1.20 f 1.20—1.30. AMSTERDAM, 14 December 1932. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 1.501.90, blau wen f 1.501.90, bl .eigenheimers f 11.20, blauwe poters f 11.20, bonte poters f 11.20, Bevelanders f 11.10, IJ polder eigenh. f 11.20, blauwe eigenhei mers f 1—1.20, eigenh. poters f Ö.50—0.75, Bevelanders f 11.10, N.H. eigenh. f 1120, blauwe eigenh. f 1 1.20, Anna Paulowna zand f 1.752.10; Hillegommer zand t 1.752.10, Flakkeesche eigenh. f 11.20, eigenh. poters f 0.901; Spuische eigenh. f 1—1.20; eigenheimer poters f 11,10, ales per 70 Kg. ALKMAAR. 14 Dec. Andijvie f 0.40—2.60, bloemkool I f 7—11.50, IT f 2— 4.50, boerenkool f 0.805.70, groene kool f 1.204.20, kropsla f 2.10, knolselderle f 1—2.60 per 100 stuks, druiven f 827, peren f 512, spruiten f 6.50, tomaten f 12, witlof I f 10—11.50, H f 4—6.50 per 100 pond, gele kool f 0.601.80, roode kool f 0.603. uien f 1.604.20, wortelen f 1—1.90, per 100 Kg., prei f 1.20—8.30, selde rie f 4.80—7.30 per 100 bos. AMSTERDAM. 14 Dec. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: le kw. 58—65 cent, 2e kw. 48—56 cent. 3e kw. 3545 cent, per' Kg., levend gewicht; 28 nuchtere kalveren f 48. 521 varkens, wegende van 90110 Kg. 3536 ct., zware varkens 3334 ct., en vette varkens 3235 ot. per Kg. slaohtgewlcht, 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken.

Schager Courant | 1932 | | pagina 3