Toelatingsleeftijd voor de Lagej^School. aan Winterhanden en Winierwoeten KLGOSÏERBALSEM Mexico uit den Volkenbond. Uit onze Omgeving. HIJ BEZOCHT EEN SOMNAMBULE. Behalve bezuiniging nog andere voordeelen. Verschenen is de memorie van antwoord der regeling op het voorloopig verslag der Tweede Kamer over on derwijs, enz. De bezwaren, door sommige leden aangevoerd tegen het K-B. van 2 Juni 1932 kan de minister niet deelen. Hij kan niet toegeven, dat genoemd wetsartikel aan de Kroon niet de bevoegdheid zou geven, om welke reden dan ook in den eenmaal bepaalden toelatings leeftijd om reden van bezuiniging en onderwijs dien leeftijd hooger te stellen. Dat aan een aantal leerkrachten ontslag zal moeten worden gegeven is juist In antwoord op de vraag van verscheidene leden, of de minister door het verhoogen van den toelatingsleef tijd voor de lagere school ook nog andere voordeeier hoopte te bereiken dan alleen bezuiniging, wijst hij er op, dat het z.i. uit paedagogisch oogpunt in den regel geen nadeel is, aat een kind wat later naar de lagere school gaat Maar bovendien, indien mag worden aan genomen, dat 't voorschrift na 15 Juli 1925 zal worden verlengd, zal in de toekomst een betere aansluiting bij het nijverheidsonderwijs worden verkregen; zullen voorts de leerlingen na het doorloopen van het zeven- dede leerjaar mogen verlaten, terwijl, anders vele van hen voor de tweede maal de zevende klasse zouden moeten doorloopen of wel de achtste klasse zouden moeten volgen. Eveneens wordt de gaping tusschen het tijdstip van het einde der leerverplichting en den leertijd van 14 jaar beneden welke volgens de Arbeidswet 1919 geen arbeid mag worden verricht, op deze wijze kleiner. Hooger onderwijs. Een voorstel tot subsidieering van het bijzonder hoo ger onderwijs is van den minister niet te verwachten. N üverhel dsonderwijs. De opmerking, dat aan de verschillende takken van onderwijs het nijverheidsonderwijs door de bezuiniging naar verhouding het zwaarst wordt getroffen is, naar de meening van den minister, niet overeenkomstig de feiten. De door de commissie Weiter voor dit onderwijs be rekende bezuigingscijfers zijn dan ook bij lange na niet bereikt. Laat men de uitwerking van de salariskorting en de vermoedelijke natuurlijke en bijzondere acressen van de uitgaven voor de scholen buiten beschouwing dan zullen de wetkelijke bezuigingen in 1933, globaal ge raamd bij het nijverheidsonderwijs slecht3 ongeveer f400.000 bedragen, terwijl de commissic-Welter kwam tot een bedrag van f 1.837.000. De minister houdt zich ernstig bezig met het bren gen van meer systeem in de onderscheiden groepen van het nijverheidsonderwijs. Lager onderwijs. Het nu reeds bestaande overschot van onderwijzers en onderwijzeressen, het in vele gemeenten ontslaan van niet wettelijk verplichte leerkrachten en de sterke inkrimping van het benoodlgde aantal leerkrachten ten gevolge van de aanhangige wetswijziging, zijn re denen om tot vermindering van het aantal kweek scholen te besluiten. Verdwijnen er HJ3.S.-en? Of er rijks-hoogere-burgerscholen kunnen worden op geheven en, zoo ja, welke, zal de minister nagaan. Daarbij zal niet uitsluitend zijn te letten op het getal leerlingen der scholen, doch ook op de grootte van den kring, waaruit de naburige scholen haar leerlingen zullen moeten betrekken. Het stichten van nieuwe gebouwen voor scholen voor voorbereidend en middelbaar onderwijs wordt on der de bestaande omstandigheden als regel achterwege gelaten. ELKEN WINTER LEED HIJ Dank zij den KLOOSTERBALSEM komt hij daar «oor goed «an af. mDoor mijn beroep moest ik dtsh ge- geheelen dag op straat loopen en daar door gingen de plekken altijd openen begonnen te zweren. Van alles pro beerde ik, maar baat vond ik niet, tot dat ik met Kloosterbalsem begon. El- ken ochtend en avond deed ik die op de plekken. Ze genazen binnen een week prachtig en voor goed. hlu smeer ik als 't koud wordt van te voren mijn handen en voeten eiken ochtend met Klonsterbalsem in en heb sedert dien geen last meer van winterhanden en -meten gehad." w AKKER'S ORIGINEEL TER INZAGE „Geen goud zoo goed" Onovertroffen by brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard als wryfmiddel by Rheumatiek, spit en pünlijke spieren Overal per pot v. 20 gr. f 0.60 en 50 gr. f 1.— Zün lidmaatschap om financieele redenen opgezegd. GENEVE. De Mexicaansche regeering heeft het secretariaat-generaal van den Volkenbond, met inacht neming van den termijn van twee jaar, doen weten, dat zij zich genoopt ziet het lidmaatschap van den Volken bond op te zeggen. De regeering laat echter goed uit komen, dat hiermee geenszins bedoeld is, dat Mexico niet langer wenscht deel te nemen aan het Bondswerk. Daar echter krachtens het Pact een termijn van twee jaar geeischt wordt voor de uitbreiding en de economi sche depressie zich nog scherp doet gevoelen, heeft de regeering gemeend nu reeds tot de opzegging te moeten overgaan. Zij hoopt echter, dat de findncieele toestand van het lamd over twee jaar zóóveel verbeterd zal zijn, dat Mexico aan zijn voornemen geen gevolg behoeft te geven en zijn opzegging kan intrekken. Mexico is in September 1931 tot den Volkenbond toe getreden en zag zich j.1. September een raadszetel toe gewezen voor den tijd van drie jaar. In goedingelichte kringen te Genève is men van meening, dat de opzeg ging van het lidmaatschap samenhangt met de jong ste presidents- en regeeringswisseling in Mexico. HARENKARSPEL DIRKSHORX. Anti-militairistisehe vergadering. Talrijke aanwezigen. Openbare vergadering van de vereeniging ..Provin ciale samenwerking op Anti-Militairistisch gebied in Noord-Holland" ten huize van den heer D. Swager, onder leiding van den heer W. Wiese. De voorzitter opent met een welkom aan de zeer talryke aanwezigen, ook uit naburige gemeenten, en deelt mede, dat achter in de zaal enkele pas uit Veen- huizen ontslagen dienstweigeraar zich bevinden. Verder leest hij een paar gedichten van jongere schrijvers voor, waarna het woord wordt gegeven aan den spreker van dezen avond, den heer N. J. C. Schermerhorn. Deze begroette het publiek op de van hem bekende gemoedelijke wijze en ving aan met de behandeling van zijn onderwerp: „Het recht der zelfverdediging". Waren we niet zonder vrees, weinig nieuws over het vrij afge zaagde onderwerp „militairisme" te zullen hooren, aan genaam werden we verrast met een voor ons geheel nieuwe opzet der rede. De begaafde spreker begon n.1. met een logische verklaring van het ontstaan van het thans door velen niet recht verachte militairisme, dat echter een paar duizend jaar geleden w*l degelijk reden van bestaan had. Toen toch waren de families, groepen of stammen wel genoodzaakt, mannen aan te wijzen, die hen verde digden tegen de aanvallen van anderen, ten einde zich ie >unnen handhaven op de plaats, welke zij zich voor hun levensonderhoud hadden uitgekozen. Langzamer hand ontstond aldus een machtige kaste van krijgers, die in den stam een sterken invloed uitoefende. Het was in die tijden evenwel een noodzakelijk kwaad. Thans echter, nu de verschillende volken en staten wor den bestuurd volgens vaste wetten en zelfs een wereld scheidsgerecht is ingesteld, dienen de „beschaafde" staten alle geweld voor goed uit te bannen. Koesterde men bij het eindigen van den „laatsten" oorlog de hoop, dikwijls genoeg beloofd, dat het In de toekomst met den misdadigen dorlog uit zou zijn, we weten nu wel al. dat het valsche beloften waren. Want meer nog dan vóór den oorlog van 1914 tot 1918 houdt men zich thans bezig met de bereiding van allerlei oorlogstuig, in zijn uitwerking nog vreeselijker dan het eerder ge bezigde. Ja, menschen, onverwachts zullen we weder staan voor den oorlog, trots alle conferenties van Lau- sanne en Genève. En dan herhalen zich de gruwelijke feiten van 1914: dan worden weder millioenen mannen tegen elkander opgejaagd, dan zullen de zoogenaamde vijandelijke volken elkander weder voorzien van oor logstuig, om de eigen menschen te vernietigen, dan worden weder oorlogsleeningen gesloten van honderden millioenen, want dan is er geld genoeg te krijgen, ter wijl nu alle volken in de schulden steken en op vele plaatsen armoede wordt geleden. Wat een misselijk gedoe van beschaafde naties, om van christelijk maar niet te spreken! En waarom dat alles zal menigeen vragen. Alleen om de reeds schatrijke fabrikanten van oorlogsmateri aal en de aandeelhouders nog rijker te maken; ten behoeve van de bezitters van mijnen en oliebronnen, van het groot-lcapitaal dus Daarvoor moeten weer mil lioenen menschen worden vermoord Ik hoop nog te beleven den tijd, dat niet enkele jonge menschen wei geren soldaat te worden, maar dat allen dat zullen doen. Want we hebben ook thans nog het recht, ons te verdedigen tegen de belagers van ons mensch-zijn, te gen hen, die van ons broedermoordenaars willen ma ken. Daverend applaus aan het slot van deze met gloed uitgesproken rede. Met een kort woord, van dank werd de vergadering gesloten. H O O (i W O V D Op Zondag 11 en Dinsdag 13 December j.1. gaf de Tooneelvereeniging Harmonie haar uitvoeringen in het lokaal van den heer Modder, alhier. De Vereeniging had voor dit winterseizoen als op te voeren stuk gekozen een blijspel in 3 bedrijven. Des Zondags was de zaal goed bezet, maar Dinsdag avond matig Dit was jammer, omdat het opgevoerde blijspel zeer in den smaak viel van het aanwezige pu bliek, wat bleek uit het applaus dat na elk bedrijf de spelenden ten deel viel. Na afloop der uitvoering bracht de heer Hoek na mens het publiek een woord van dank tot de Vereeni ging voor haar uitstekend spel en aan de heeren mu sici voor hun muziek tijdens de pauze's tusschen de be drijven en wenschte verder allen een tot weerziens toe. Namens de vereeniging Harmonie sprak de heer Kuiper een woord van dank tot de aanwezigen voor het aandachtig gehoor hen tijdens de uitvoering ten deel gevallen en in het bijzonder den heer Hoek voor zijn bemoedigende woorden. Hij hoopte verder, dat de aanwezigen bij een volgende uitvoering weder aan wezig zouden zijn, maar dan in grooter getale. Hierna volgde een gezellig bal tot slot. Aan den Burgemeester dezer gemeente is verlof verleend van 21 December tot 5 Januari 1933 om zich buiten de gemeente op te houden. Op het verzoek van den Raad dezer gemeente aan de Vereeniging van Ned. Gemeenten om er bij de regeering op aan te dringen, dat de Middelbaar- en Hooger-Onderwijswet zoo gewijzigd wordt, dat de ge meente van herkomst van leerlingen op die inrich ting de bevoegdheid krijgen naar gelang van het in komen der ouders gelden te verhalen, die de gemeen te moet betalen, heeft die Vereeniging medegedeeld, dat zij reeds vroeger pogingen heeft aangewend om wijziging in die wetten te krijgen en 'n regeling heeft bepleit volgens welke van de buitengemeenten niet meer dan een billijke .bijdrage wordt gevorderd. Dit ontwerp is nog steeds aanhangig en de Commissie- Weitér heeft in haar rapport aangedrongen op een spoedige behandeling. Aangezien het zeer waarschijn lijk is te achten, dat ook deze takken van ons onder wijs aan een nadere herziening zullen worden onder worpen, acht de Vereeniging het raadzaam tot die ge legenheid te wachten en deze oude quaestie wederom in de belangstelling te plaatsen van Regeering en Staten-Generaal en aan te dringen op een regeling, die minder bezwarend is voor de buitengemeenten dan de bestaande. Burgemeester en Wethouders stellen aan den Raad voor, het door hem in de vorige vergadering genomen besluit terzake het wederkeerig verleenen van hulr» bij brand in te trekken en te bepalen, dat alleen dan hulp zal worden verleend, wanneer die door de be voegde macht wordt gevraagd. Trambaan. Burgemeester en Wethouders stellen aan den Raad voor van de Provincie Noordholland voor een tijd van een jaar, ingaande 1 December j.1., tc huren een ge deelte van de trambaan van den Mienakker af tot aan den Boekeiweg voorbij den molen van Bos, voor een huurprijs van f 1— per jaar, zulks in verband met eventueelc verbreeding van de Noorderpade. Burgemeester en Wethouders stellen aan den Raad voor het land in de Bennemeer te Twisk, toe- behoorende aan de gemeente, voor het iaar 1933 te verhuren aan J. K. Kennel te Twisk voor een pacht prijs berekend naar f80.— per H.A. Burgemeester en Wethouders stellen aan den Raad voor den huurprijs van de verschillende per- ceelcn, gelegen aan de Zuidzijde van de Kerkelaan, te verlagen van 40 cent per M1. op 30 cent per M1., in gaande 1 Januari 1932. RECHTSWEZEN Krankzinnige lichtgeloovigheid van een jon geling, die gelooide aan bovenaardsche krachten en op die wijze het meisje zijns harten te veroveren. - Een dwaasheid, die hem 1700 gulden aan een helder ziende dame kostte. AMSTERDAM, 15 December. De liefde bewandelt dikwerf vreemde paden en ook de wegen, die tot het beoogde doel leiden, zijn soms zonderling. Een jeugdig misicus, die op bruiloften en partijen vroolijkheid brengt, ln Wen vorm van een stukje muziek was bekoord door een Amsterdamsche schoone. Aan vankelijk gingen de zaken naar wensch, maar de moei zaam „aangeraakte verloving" werd door het meisje, dat andere plannen' had, verbroken. De musicus, die aan astrale krachten geloofde, nam zijn toevlucht tot een somnambule en deze wist raad, zooals dat meer met somnambules gebeurt. Zij hulde zioh in een mystiek waas en beloofde den verliefden jongeling gouden bergen in den vorm van het meisje, dat intusschen was verhuisd naar Nijmegen. Een somnambule vertoont haar kunsten niet gratis en de musicus, die geregeld consult in won, betaalde... De vrouw had o.m. geld gevraagd om een reis naar Nijmegen te maken. Toen zij terugkwam, vertelde zij den smachtenden ridder, dat het meisje zeer naar den musicus verlangde, zij had echter geld noodig om haar huur te betalen. De somnambule belastte zich met het transport van het geld. Ook vroeg zij geld om alvast een huwelijksacte door een notaris te laten opmaken en om een advocaat te betalen. Onnoodig te zeggen, dat al het geld in de safe van de somnambule die een goede practijk heeft ver dween. Onder velerlei voorwendselen wist zij den goed- ^eloovigen musicus ongeveer f 1700 afhandig te maken. Het resultaat was echter nihil, het bewuste meisje trouwde, maar... niet met den musicus. Tenslotte richtte de jongeman zich tot meer aard- sche machten: een klacht bij de justitie volgde. Don derdag stond de vrouw voor de rechtbank terecht, ver dacht van oplossing. Of zij dit óók had voorzien?... Haar strafregister bleek ook al niet blanco; toen het voorgelezen werd, merkte verd. op, dat dat tot het ver leden behoorde en met het verleden bemoeide zij zich niet Alleen met de toekomst! De jongeman was de eerste getuige, meer dan een jaar lang had hij de somnambule geregeld geconsul teerd; hij somde op welke bedragen hij de vrouw had gegeven: voor reiskosten, voor huur, voor notaris, en advocaat... Steeds had zij hem verzekerd, dat alles in orde zou komen, een gelukkig huwelijk zou het resul taat van haar bemoeiingen zijn. Ook zou zij een ontmoe ting tot stand brengen tuseohen het paar, maar ook daar kwam niets van. Tenslotte was getuige tot de ontdekking gekomen, dat het voorwerp van zijn liefde intusschen getrouwd was met iemand anders. De liefde bleek bij den musi cus echter gebluscht, hij wantrouwde ook het meisje: 1 misschien speelde ze wel onder één hoedje met verd. „Ik heb zoo'n idéé of ze elkaar wel een spraken, maar ze doen of ze vreemden zijn!" Verdachte: 't Is niet waar, ik heb het meisje nooit gesproken, hij staat grof te liegen De verdediger, mr. Emmering: (tot get) U weet zoo erg precies wanneer U de bedragen hebt betaald. Getuige: Ja, ik schreef alles op Verdediger: Geloofde U, wat de vrouw U vertelde. Getuige: Zij zei: door een spiritistische seance kunt U uw meisje terug krijgen. Verdediger: Verdachte wist niet eens den naam van het meisje, dat had zij toch allereerst moeten weten. Get.: Later wist zij het! Mr. Emmering: Ja, toen vertelde U het haar. Waar haalde U al het geld vandaan? Getuige: Voor een gedeelte bezat Ik het zelf, voor een ander deel heb ik het geleend van mijn ouders. Pres.: Een beetje te goed van vertrouwen bent U wel geweest, vindt U verdachte er zoo vertrouwenwek kend uitzien? Getuige: Een mensch kan zich vergissen. De verdachte sprak alles tegen wat getuige had ver klaard. Zij had slechts een enkele keer geld geleendvan verdachte en dit had zij terugbetaald. „U moet niet vergeten, meneer de president, dat lk een heel goede practijk heb uitstekend publiek Ik heb een naam te verliezen... Ik krijg „staatsmannen" bjj me. maar dat is „ambtsgeheim". Maar vast staat, dat die getuige kwade bedoelingen met me beeft gehad en daar kan ik niet tegen op! Nu krijg ik 3e schuld, maar wie zonder zonden is, werpe den eersten steen; Ik weet wel. dat ik het puikje van de zalm niet ben." Het voorwerp van de liefde van den eersten getuige was in haar oordeel over haar „ex-verloofde" weinig vleiend. „Ik ben nooit met dien... verloofd geweest; hij is niet beelemaal toerekenbaar. Verdediger: Had U reden om te denken, dat U zioh met hem wilde verloven? Getuige: Absoluut niet, hü viel me alleen maar las tig en dacht daarom, dat hij met me verloofd was. Requisitoir, De officier van Justitie. Mr. J. Bosch merkte op, dat de verklaringen die hier zijn afgelegd, de zotheden van de blijspelen die te Amsterdam worden opgevoerd, ver te boven gaan. Dc hoofdgetuige heeft blijk gegeven van een krankzinnige liohtgeloovlgheld. De oplichting acht spr. bewezen. Hij vorderde mede met het oog op verdachte's strafregister een gevangenisstraf van drie jaar. Pleidooi De verdediger mr. Emmering zeide, dat hier geen sprake is van oplichting, doch van wanprestatie. De hoofdgetuige is een onnoozele hals en dergelijke men schen nemen alles aan, de rechtbank kan hem niet beschermen voor alle dwaasheden, die zij zich in het hoofd halen. Uitvoerig ging pl.de verschillende feiten na, van een samenweefsel van verdachtselen is geen sprake, elk normaal mensch zou de voorspiegelingen en verhalen van verd. als onzin hebben herkend. PI. con cludeerde tenslotte tot vrijspraak. Vonnis 29 December. 1-1 Burgemeester en Wethouders stellen aan den Raad voor aan de pachters van het gemeenteland een reductie op den pachtprijs te verleenen, voor het jaar 1932. Burgemeester en Wethouders stellen aan den Raad voor hen een crediet van f 144.te verleenen voor het doen houden van een ondenvijscursus voor volwassenen te Aartswoud. Burgemeester en Wethouders stellen aan den Raad voor afwijzend te beschikken op het verzoek van de afdeeling Hoogwoud van den Ned. Bond van Arbeiders in het landbouw-, tuinbouw- en zuivelbe drijf, om tijdens de werkloozen uitkeering de brand stoftoeslag te blijven verleenen, daar deze uitkeering dan geheel voor rekening der gemeente zal komen, de finantieele draagkracht der gemeente verre te bo ven zal gaan. De Raad gaat elk jaar na, welke inge zetenen er voor in aanmerking komen. Wanneer dit verzoek dezer vereeniging zou worden ingewilligd, zou dit de billijkheid mede brengen, dat meerdere personen vanwege het Burgerlijk Armbestuur toeslag zouden krijgen, daar andere ingezetenen met een veel hooger gemiddeld inkomen per jaar wel brandstof toeslag zouden krijgen en andere met een lager inko men er van zouden verstoken blijven. Eveneens was een verzoek binnengekomen van den N'ederlandschen Christelijken Arbeidersbond en Ne- derlandschen R.-K. Landarbeidersbond, inhoudende hetzelfde verzoek. Deze Bonden hadden verder ver zocht er bij de regeering op aan te dringen de uit- keeringsperiode voor de georganiseerden te brengen op 78 dagen inplaats van op 42 dagen. Hieraan wil len Burgemeester en Wethouders adhaesie betuigen. AARTSWOUD. Landverhuring. Bij de gehouden verhuring van eenlge perceelen wei land ten behoeve van de Kerkvoogdij, was de uitslag als volgt: 1. Noorderdeel in 't Krom W., groot 1 H.A., C. Raa voor f 85, voorheen idem voor f 170. 2. Noorderdeel in 't Krom O, groot 1.02.20 H.A., F. de Beurs voor f 86, voorheen idem voor f 171. 3. De Oosterwever, groot 1.82.30 H.A., V. Raa voor f 76, voorheen idem voor f 161. 4. De Westerwever, groot 2.38.70 H.A., D. Bossen voor f 76, voorheen dezelfde voor f 161. 5. Het Kolkstukje, groot 2.38.70 H.A., D. Schekker- man voor f 86, voorheen idem voor f 161. 6. De Kerkeweld, groot 1.62.H.A., S. Vos en Jb. Buisman voor f 86, voorheen idem voor f 171. 7. De Kosterij, groot 1.82.90 H.A., P. van der Oord voor f 61, voorheen idem voor f 191. De prijzen zijn per H.A. en de verhuring geschiedde voor drie jaren. Door Notabelen werd in hunne vergadering her kozen de heer M. Bruin. Z IJ P E ZIJPE EN HAZEPOLDER. Naar we vernemen zal het bestuur van den Zijpe en Hazepolder Woensdag a.s vergaderen en zal o.a. aan de orde worden gesteld de benoeming van een dijkgraaf, in verband met de periodieke aftreding als zoodanig van den heer C. Hooij. 'T ZAND. Benoemd. Tot brigadier te 't Zand is benoemd de heer J. v. Ens thans brigadier-titulair te Zaandam. De heer Van Ens zal 3 Januari te 't Zand in dienst treden. H E E R H f7 d O W 4 A R b VEENHUIZEN. Verkooplng. Woensdag had de afslag en combinatie plaats van de boerenplaats van de erven de wed. J. Haringhuizen, groot 17 H.A .Alleen perceel 10 en 14 werden gemijnd dcor den heer T. Appel. De totale opbrengst werd nu f 26.577.49. OOGONDERZOEK-INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GlAIEN SPECIALE REPARATIE-IMRICHTINÜ W. C. VAN GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGEZIJDE B40 TEL.26. SCHAGEN. OOGONDERZOEK GEHEEL* GPATIS LANGEND IJ K' OUDKARSPEL. Benoemd. Benoemd tot machinist van den Derg- en Kerkmeer polder, wegens bedanken van den heer C. de Boer, de heer J. Veltum te Oudkarspel met Ingang van 1 Maart 1933. NOORDSCHARWOUDE. Deelname aan een protestvergadering. Het bestuur van den Neutralen Bond van Tuinders alhier, besloot deel te nemen aan do te houden Pro- testvergadering op Donderdag 22 December a.s. te Hoorn. Vergadering S.D.A.P. De afdeeling der S.D.A.P. alhier vergaderde in Concordia. De voorzitter deelde mede, dat de afdeeling Oud karspel haar 43ste lid heeft ingeschreven en daar- door met haar ledental boven onze afdeeling is ko men te staan. Opgewekt werd om te trachten de eer- ste plaats in te nemen. Voor het comité tegen het wetsontwerp-Terpstra zijn door den Plaatselijken Raad aangewezen de hee ren Keppcl en Stoop. Besloten werd 25 brochures van A. B. K. en 20 er van de brochure Albarda te bestellen. Do oprichting van een afdeeling te Heerhugowaarf werd in handen gesteld van het bestuur. Verslag werd uitgebracht van de Gewestelijke V» gadering te Alkmaar. In verband hiermede werd eet voorstel aangenomen om het Gewestelijk Bestuur t» verzoeken tweemaal in het jaar te vergaderen ter voorkoming van een overbelaste agenda. Voor het aanstaande partij-congres werden twee voorstellen aangenomen, waarvan de eene betrof pro paganda op het platteland. Verder werd besloten de candidatuur v. d. Vall voor de Tweede Kamer krachtig te steunen en bij de sa menstelling der groslijst op te wekken deze op No. 3 te plaatsen. De jaarlijksche Kerstvergadering zal gehouden wor* den op Zaterdag 24 Dec. a.s., waar o.m. ai spreker zal optreden de heer Thomassen van Bussum. Do toegang voor dezen avond is vrij. Het was een geanimeerde vergadering. Aangesteld. Mej. W. Frielink alhier is, met ingang van 11 Jan., aangesteld als leerling-verpleegster in het gesticht f Duin en Bosch te Bakkum. Gymnastiekuitvoering met Kerstmis. Naar wij vernemen zal de Gymnastiekvereeniging Hercules en Hvgiëa den tweeden Kerstdag en Zater dag 15 Januari in de zaal van den heer J. de Bak- ker alhier een uitvoering geven. Om deze uitvoering te doen slagen is alles in het werk gesteld. Volledig strijkorkest, balletten, keurturnen enz. De zaal is in Kerstfeeststemming gebracht, terwijl tot slot zal die nen een Yo-Yo-bal. Wij kunnen niet anders dan deze uilvoering bij een ieder warm aanbevelen, immers in dezen neerdrukkenden tijd is een vroolijke en gezel lige avond zeker op zijn plaats. ANNA PAULOWNA In het raadsverslag verzoekt de heer C. Smit Sr. ons het volgende te wijzigen: hij heeft niet gezegd 1 uur schafttijd op den midadg, maar een half uur. en: dat. Smit bij Burgemeester op 't kantoor moet komen moet zijn: de betrokken arbeider waarover Smit sprak.

Schager Courant | 1932 | | pagina 10