KERST-PUZZLE. Schager Courant VOLGENDE WEEK DE EIGENLIJKE GROOTE Kerstboom-Kruiswoordraadsel. Nieuwe opgaven. Oplossing moeilijke Rangeer-Puzzle. DENKSPORT waaraan v er*bo"n*d en p r iïsTTa'a'ë'n""""""""'"""'» Men moet de beide treinen zóó rangee ren, dat de rechtsche trein op het linker •poor en omgekeerd de linksche op het rechter spoor komt; hiervoor zijn 33 be wegingen noodig, welke U hieronder vindt Uitgevoerd. Het was niet zoo heel erg gemakkelijk, want de eerste locomotieven waren zeer primitief ingericht, zoodat men de wa gons slechts aan het achtergedeelte van de locomotief kon vasthaken. Maar de ééne machinist was een slimmerd en zet het zaakje op de volgende wijze knap voor elkaar. LX», beteekent Linker-locomotief. R.L. beteekent Rechter-locomotief. W.L. beteekent Linker-wagon (1 t/m. 3) W.R. beteekent Rechter-wagon (1 t/m 4) 1. Trein rechts rijdt zoo ver mogelijk op het rechterspoor terug; Oplossing Kruiswoordraadsel. (DE TOOVEItPYRAMIDE. 1. Balkenbrij 2. Akeleien 3. Leveren 4. Kletst 5. Eens 6. Niet 7. Ben 8. R.N. 9. IJ. Combinatie-raadsel. Ontbindt een vergadering!... Men verkrijgt dan iets, waarmede vrouwen plegen te naaien en een woord, dat een kalme gemoedsstemming uitdrukt. Neem nu de vierde letter van elk gevonden woord dubbel en schrap de eerste, tweede, en laatste letter van het eerstgevonden woord. Deze letters vormen het woord: verdediger. Wat waren de beide gezochte woorden? 2. L.R. rijdt op het zijlijntje; 3. L.L. trekt drie wagons tot aan de vier wagons recht op, over de wissel heen; 4. L.R. gaat van de zijlijn terug op het rechterspoor; 5. L.R. met de 3 wagons W.L. 1 tot 3 terug op het linkerspoor; 6. L.L. rijdt op de zijlijn; 7. LR. met de 3 wagons naar rechts; 8. L.R. trekt 7 wagons naar den lin kerkant; 9. L.L. van de zijlijn naar den rechter kant; 10. L.L. sluit links aan den trein aan; 11. L.L. trekt 5 wagons naar rechts; 12. L.L. brengt de laatste wagon WL. 1 op de zijlijn; 13. LL. met 4 wagons terug naar rechts; 14. LL. duwt de wagens naar den trein links; O, DenneboomI x XXX X X X X X X X X X X X X xxxxxxxxx X X XXX X X X X X Regel 1 Letter van een Nederlandsche ontkenning; Regel 2 Een bepaald soort groot© slede voor wedstrijden; Regel 3 Hoofddeksel van een admiraal; Regel 4 Scheldnamen voor de Britten in den Boerenoorlog; Regel 5 Waartegen de Sweepstake het hier in Nederland moest afleggen; Regel 6 Uitroep van verbazing; Regel 7 Een der eerste letters van ons alphabet; Regel 8 Afkorting van een der laatste maanden van het jaar; Regel 9 waaraan St. Joris zijn beroemd heid te danken heeft. Woord-vorm-raadseL IETS ZééR BIJZONDERS! Vorm op dezelfde wijze als: bloembak, bakoven, ovendeur, deurklink, klinknagel, dus in vier veranderingen van „bloembak" naar „klinknagel", door steeds de laatste lettergreep van het voorgaande woord als eerste lettergreep van het volgende te ge bruiken, in niet meer of minder dan 10 veranderingen van „domko p" het woord „fluitketel" Maar steeds tweelettergre pige woorden gebruiken en logische woor den! De 5de verandering luidt: „bandijzer". De 25 hokjes-pnzzle! Horizontaal, van boven naar beneden: 1. Klinker 2. Eerste Ned. Korfbalclub (afk.) 3. Schoenpoetsmiddel 4. Vroeger bewoner van Amerika 5. Toegangsbewijs 6. Lang en dun stuk hout 7. Medeklinker Verticaal, van links naar rechts: 1. Als bij 1 hor. 2. Als bij 2 hor. 3. Als bij 3 hor. 4. Als bij 4 hor. 5. Als bij 5 hor. 6. Als bij 6 hor. 7. Als bij 7 hor. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. LL. alleen naar rechts; L.L. rijdt de zijlijn op; en haalt den wagon naar rechts; L.L. met den wagon naar links; en met 6 wagons terug naar rechts; LL. duwt den laatsten wagen W.L. 2 op de zijlijn; L.L. met 5 wagons terug naar rechts; L.L. duwt de 5 wagons naar links; LL. met één wagon W.L. 1 terug naar rechts; L.L. met één wagon op de zijlijn; L.L. met twee wagons vandaar terug naar rechts; LL. met beide wagons naar links, en Met 7 wagons naar rechts; L.L. duwt de laatste wagon op de zijlijn, W.L. 3; L.L. rijdt met 6 wagons naar rechts; L.R. haalt zijn 4 wagons, die in de juist volgorde staan. Kerstmis nadert.... Kerstmis.... met den groenen denneboom, met de flonkeren de kaarsjes, met de juichende kindertjes en de Mistletoe. Kerstmis, met de plum pudding, de roode besjesde gewijde liederen. Ook een kruiswoordraadselredac teur, al is hij tezamen met zijn lexicons, woordenboeken en atlassen vermolmd en vergeeld, óók een kruiswoordraadselredac teur wordt door de Kerstsfeer aangetast. En ziethet product is een stralende, flonkerende Kerstboom, een echte, gezelli ge, ouderwetsche Kerstboom, zoo met een wit laken eronder en de presentjes voor de kinderen... Vroolijke Kerstdagen! Stille nacht.... heilige nacht....! Horizontaal: 1, Iemand die over ons waakt 3. Toestand van rust 4. Een heerscber 5. Bekend Christelijk Kamerlid 6. Een lied, dat dezer dagen veel gezon gen wordt 7. Het feest dat wij dezer dagen vieren 8. De gedachte die ons thans vervuld 9. Het geschenk dezer dagen 10. De geschiedenis dezer dagen (door het woordje „de" voorafgegaan 11. Vorm van het werkwoord „eten" 13. Moeder 14. Als 3 hierboven 15. Puzzle 16. Deelgenoot in zaken (afgek.) 17. Tekort, of ook wel minderwaardig 20. Station in Amsterdam (afgek.) 21. Ander woord voor „vervelende" 23. Voegwoord 25. Lidwoord (Fr.) 26. Mager 27. Scheepstuig 29. Jongensnaam 30. Deel van een boom 31. Bijwoord 32. Boom, die men speciaal dezer dagen veel ziet 33. Als 31 hierboven Verticaal: 2, Vul In Kerstfeest 11. Planeet 12. Innerlijke tevredenheid over iets 13. Mannen en vrouwen 15. Mannetjesschaap 17. Voorzetsel 19. Voortzetsel 22. Voornaam van een kerkelijk hervormen 24. Telwoord 25. Achternaam van een kerkelijk her vormer 26. Noot 28. Wezen, natuur 32. Lidwoord A. Wat zijn de bekende versregels in dit kruiswoordraadsel

Schager Courant | 1932 | | pagina 16