KING Alkmaarsche Causerie. B0TERC0NTR6LESTATI0N „N 0 0 R D H 0 L L A N D." PEPERMUNT Zoo kan het niet langer! Ingezonden Stukken. Welke reddende engel onze rechtbank redde In ..de Witte Engel" te Hoorn werd Donderdag 15 December 1932, des morgens half elf de algemeene ledenvergadering van het Botercontrolestition „Noordholland" gehouden. Wegens verhindering van den heer A. Comman deur wordt de vergadering geleid door den heer G. Nobel, Lutjewinkel; Secretaris de heer Ir. D. C. de Waal. De Vooratter opent de vergadering met een woord van welkom en zegt. dat het botercontrolestation in verband met de crisismaatregelen een belangrijke taak in onze provincie vervult. Spr. wil bij de ope ning dezer vergadering een woord van waardeering richten tot den heer De Waal en het personeel voor de voortreffelijke wijze waarop dit omvangrijk en ingewikkeld werk in het belang van den producent wordt verricht. De notulen worden door den Secretaris gelezen, waarna ze onder dankzegging worden goedgekeurd. Mededeelingeo. Door den Secretaris wordt medegedeeld: a. Ledental. Op 1 Januari 1932 bedroeg het ledental 73, nl. 53 zuivelfabrieken, 8 melkinrichtingen en 12 handela ren. In den loop van 1932 zijn 2 handelaren uitge treden en 2 nieuwe leden toegetreden, nl. 1 zuivel fabriek en 1 zelfkarnende boer, zoodat het ledental nog 73 bedraagt, nl. 54 zuivelfabrieken, 8 melkin richtingen, 10 handelaren en 1 zelfkarnende boer. b. Crisis-Zuivelwet 1932. ZoodTs bekend is, is op 10 Juli 1932 de Crisis-Zui velwet in werking getreden en verleent ons station ook zijn medewerking bij de uitvoering van deze wet. De Crisisafdeeling, die hiervoor aan ons sta tion verbonden is, draagt den naam van „Crisis- Zuivel-Centrale, afdeeling Zuivelcontrole Alkmaar" en staat onder leiding van den Directeur. Aan deze afdeeling zijn werkzaam 7 tijdelijke controleurs, waarvan er één gedetacheerd is bij het Melkcontrole- bureau „Amsterdam" te Amsterdam en 10 personen voor de administratie.. De kosten van deze afdeeling worden geheel gedragen door de Crisis-Zuivel-Cen- trale in den Haag. De werkzaamheden voor deze afdeeling zijn zeer omvangrijk door het ingewikkelde stelsel van toeslagen en heffingen, dat de uitvoering van deze wet met zich mede brengt en verricht het gewone personeel ook nog veel werk voor deze af deeling. Van ganscher harte spreken wij den wcnsch uit, dat het werk van deze afdeeling voor onze leden vruchtdragend zal blijken te zijn. c. Strafmaatregelen. Tot heden werden in 1932 opgelegd 36 boeten, nl. 35 wegens een te hoog vochtgehalte en 1 wegens het bijkoopen en afleveren van boter zonder Rijks- merk. Het laatste geval heeft zich voorgedaan tij dens het in werking zijn der Crisis-Zuivelwet en heeft de Crisis-Zuivel-Centrale de erkenning als pro ducent voor dat bedrijf ingetrokken voor een termijn van 3 maanden. Deze mededcclingen geven geen aanleiding tot be spreking. Finantleele Commissie. Het bestuur stelt voor, hiervoor aan te wijzen de drie volgende leden: Coöp. Zuivelfabriek „Excelsior" te Ileerhugowaard, Coöp. Melkinrichting „Zaanstreek" te Wormerveer. de heer D. J. Vellinga, boterhandelaar, te Alkmaar. Aldus wordt besloten. Bij de rondvraag wijst de beer Van der Meer, Heer- hugowaard, er op, dat het uittreden van leden als gevolg van het menggebod blijkbaar nog al is mee gevallen. De Secretaris antwoordt, dat slechte 2 handelaren tengevolge van de werking der Crisiszuivelwet zijn uitgetreden. Hierna volgt sluiting. Met de heerlijke, opwekkende eigenschappen van het edele natuurproduct en onder controle van het laboratorium: Dr. van Hamel Roos Harmens, Adam. „Ik heb deze coupé gereserveerd omdat ik je dingen te vertellen heb, die niet voor vreemde ooren geschikt zijn. Maar zet eerst je hoed af en maak het je gemak kelijk en eet iets," sprak Hetty's vader, en hij haalde een goed gevulde provislemand voor den dag. Wat was het heerlijk om nu eens bediend te worden! Hetty leunde achterover en genoot van alles, zich af vragend of het slechts een schoone droom zou zijn. Haar heele leven, behalve dc korte periode van haar verloving met Jack, was zij een rots geweest, waar an deren op gesteund hadden. Eerst was het haar moeder, toen haar kleine broertje en zusje en nu, nu zat zij hier in een eerste-klasse coupé op weg naar het beste ho tel van Londen met een knap-uitzienden vader, die haar bediende en haar liefderijk voerde met kip, sand wiches; terwijl hij er op aandrong, dat zij een glas wijn zou gebruiken. „Ik kan niets eten vader, voordat je me verteld hebt, wat dit allemaal beteekent. Ik heb genoeg gehad, heusch. meer dan genoeg." weerde zij - af, toen haar vader haar nog een sandwich wilde geven. „Kom dan hier óp mijn knie zitten. Bubbles, zoo noemde ik je toen je nog een baby was. Kom hier en vergeet dat je een volwassen jongedame bent, denk alleen maar aan je ouden vader, die aJ die jaren zoo naar je verlangd heeft." Hetty smoorde een snik, toen zij aan haar vaders wensch voldeed, legde haar armen om zijn hals en borg haar gouden kopje aan zijn schouder; toen vertelde hij haar alles wat zij weten wilde. „Om je alles te doen begrijpen, moet ik even terug gaan naar die ellendige geschiedenis de misdaad, waarvoor ik veroordeeld werd", begon hij en onwille keurig klonk zijn stem hard en verbitterd. Hetty knikte, maar zei niets. „Lord Perivale's broer en ik waren tezamen op de Universiteit en wij hielden zooveel van elkaar, dat wij de Siameensche tweelingen werden genoemd, omdat men den eenen nooit zag zonder den amderen. Wij stu deerden tegelijkertijd af en zelfs toen onze wegen uit eenliepen, hij leidde het weeldeleven van een rijken, jongen edelman en ik koos de advocatenloopbaan, in de hoop later te kunnen pleiten zelfs toen zagen wij elkander nog dikwijls en werd onze vriendschap, zoo 0 Welbeminde luisteraars naar de slem des omroepers in de woestijn! Ik had Vrijdag juist mijn bordpapieren codak inge pakt met het doel onze twee nog resteerende opperba- kers Guiseppe Slingerland, stedelijk dirigent van de nuchtere kalveren- en varkensmarkt. Groothavenmees ter. dictator van de gemeentereiniging en het sportpark, alsmede de honorabele Tije Bonsema, beheerscher van de lichtbedrijven, de stem van reus Goliath, het aba- toir en den geneeskundigen dienst, wat je allemaal niet uit moet vlakken, op de gevoelige plaat te plakken, toen ik verrast werd met een expres brief van mijn boezemvriend Minister Jan Donner, die mij het volgen de belangwekkende epistel (nadruk verboden) toezond, welke brief ik eohter niet mocht aannemen alvorens 't tekort aan port, 2 ct.. was afgetikt, want de minister 'n habitueele zuinigheidsmaniak, had gefrankeerd met 5 ct.. terwijl Tante Pos 6 cent bezorgloon eischt en dan het tekort binnenschraapt met 100 pet. toeslag! Nou ik wil niet zeggen dat het op een dievenboel lijkt, maar als er een lummel durft beweren dat het billijk is, geef ik 'm 'n penalty kick tegen zijn hintergièbel, o zoo! Maar om verder te leuteren! Mijn vriend Jan de Minister schreef dan: Beste Bul! Ik wil je mededeelen dat ik besloten heb om de rechtbank te Alkmaar gratie te verleenen. Zij hing al aan de galg. maar juist op het critieke moment brak de strop en dan is het traditie de geexecuteerde te pardonneeren. Tevens wil ik je mededeelen, dat ik na onze jongste conferentie op de bank bij burgemeester Wendelaars gloeiende breinaald, snip verkouden ben geworden. Het is daar een tochtig hoekje om uit te blazen. De gezondheidscommissie mag er wel eens naar kijken, voor ze naar het knekelhuis ..gewelterd" wordt. Ik .vermeen, geachte Bullekop. dat de bijeenkomst op de in memoria acterna erit justusbank van wijlen bur gemeester Gerrit Ripping na mijn besluit, dienstdoends 8 December j.1. wel kan worden geannuleerd. Voorts wil ik je nog mededeelen dat de beteekenis van artikel 71 ten vierde mij thans volkomen duidelijk is. maar ik voeg er bü, dat ik niet gezwioht ben voor je bedreiging, mij ln den vijver van de Hertenkamp tot havenmeester te willen promoveeren. 'n strafbaar feit, waarvoor ik je overeenkomstig artikel 95 alléén al zes jaar eelme- ditatie aan je pantalon du klep kan offreeren. maar uit geheel andere menscheliike overwegingen. Ik heb na melijk een bezoek gehad van een beminnelijke dame er^ deze visite heeft op mijn wel mlnistrieel. maar toch nog ontvankelijk gebleven gemoed zulk een diepen in druk gemaakt, dat ik mijn moordplannen heb gewijzigd. Ik vond dit zoo'n leuke surprise, dat ik mijn nieuwen secretaris-generaal, 'n gezelligen vent, verzocht dit exceptioneele voorval in den vorm van een voordracht in poëzie aan de vergetelheid te ontrukken. Mijn secre taris-generaal heeft zich gehaast aan die opdracht te voldoen (natuurlijk, het zou hem niet geraden zijn. daaromtrent eenige nonchalance te betoonen. sic volo. sic Jubeo. snap je Bul?), en daarmede je te overtuigen, dat ik niet zoo'n stijve ministrieele hark ben. als jii de beklagenswaardige lezers van je Alkmaarsche bombast in de Sohager Courant, wilt doen gelooven. Mijn nieuwe Secretaris-generaal van het denartement van Justitie heeft dan op mijn last zijn best gedaan en vervaardigde in de bureau-uren. waaron hij eewoorlijk z'n ambtelijk uiltie knapt, het volgende verdlensiel'"<ke gedicht, waarvan de wijs werd gecomponeerd door den heer Bram de Wilde, stadsorgeldraaier van Obersehwei- ne freude dorf. op motieven ven het voorheen zeer po pulaire lied: Wie kent er Levi Sadok niet. Muziek erj afschrift gelieve TJ hierbij aan te treffen. Met de be3te groeten t.a.v. je sobat kras. Jan Donner, esquire. Nou, ik was natuurlijk met een slap krentebroodle door den schoorsteen te slaan en haastte mij. zenuw achtig bevend, het papier te ontzenuwen en voor te lezen. Gelukkig stond er niets in. dat in strijd was met d« openbare orde en zedelijkheid, dus is er geen bezwaar ook de lezers van de Schager Courant daarmee geluk kig te maken. Luister dan naar dit litterair prachtstuk van een justitieel hoofdambtenaar, van wien men zon der overdrijving kan smoezen: Poëta nascltur non fit! De diohter wordt geboren en niet gemaakt! HOE EEN DAPPERE VROUW DE GROOTGORT- BUIKENBURGER RECHTBANK REDDE. Komt Vrienden, luistert naar mijn lied. sidewldewiet bom-bom. Wie kent Minister Donner niet. sidewidewiet bom-bom. Als minister vast een reuzevent. Maar in Gortbuikenburg niet zoo best bekend. Van Li e rum La rum Lepelstaart Sidewidewiet Jan Bom-sa-sa. Gloria, Justitia, sidewidewiet bom-bom! Hjj nam 'n mes. die groote man, sidewidewiet bom-bom En zei: je rechtbank mot er an. sidewidewiet bom-bom Ik heb je op mijn lijstje staan, Want bij die Gortbuiken wordt toch niets gedaan. Van Lierum La rum Lepelstaart Sidewidewiet Jan Bom-sa-sa. Gloria, Justitia, sidewidewiet bom-bom! mogelijk, nog hechter." Thomas Lorir.g's stem beefde: het was duidelijk merkbaar, dat hij niet iemand was, die de dingen licht opnam, wanneer hij nu nog onder den indruk was bij het vertellen van een vriendschap die zoo laag verraden werd. ..Toen .hü tot over de ooren in de schuld zat en zelfs van de geldschieters geen cent meer kon leenen. kwam hij bij mij én omdat ik van hem hield en hem vertrouw de. leende ik hem geld, dat niet van mij was; in het begin natuurlijk slechts kleine bedragen, die ik gemak kelijk kon verantwoorden. Maar er kwain een tijd, dat hü wanhopig was en iederen cent noodig had. die ik vrijmaken kon. Hij zwoer een eed. dat ik het geheele bedrag binnen enkele dagen terug zou krijgen en als dat niet kon zou de tegenwoordige Lord Perlvale, die genoeg had van de uitspattingen van zijn broer, toch nog liever al zifn schulden betalen, dan de naam van zün broer in een onaangename situatie te brengen. Ik aarzelde maar gaf ten slotte toe... en de rest weet je." Thomas Loring's gezicht was grauw; blijkbaar door leefde hü opnieuw de heele geschiedenis. „Doordat hii onverwaoht stierf, had je geen formeels kwitantie voor het bedrag en zoo werd je veroordeeld" merkte Hetty, die stil van zijn knie was afgegleden op, en nu naast haar vader zat. „Maar achteraf is gebleken, dat hü zoo vriendelük was een brief na te laten, die mü in ieder geval vrij pleitte van de beschuldiging het geld ten eigen bate ge stolen te hebben, maar die brief bevatte ook nog an dere mededeelingen en het was in het belang van den persoon, die dien brief vond zijn makelaar om het document achter te houden en voor de politie te verber gen. Hoewel zijn naam er niet ln genoemd werd. had het onderzoek voor hem wel eens minder aangename ge volgen kunnen hebben." „En hü gaf er de voorkeur aan jou te ruineeren, je al die jaren in de gevangenis te laten zitten en moeder te laten sterven, liever dan de feiten onder de oogen te zien?" barstte Hetty woedend uit „Dat deed hij, kind, maar daarmede bedierf hij zün eigen leven, dat hü evengoed heeft geruineerd als het mijne en dat van myn gezin", zei Hetty's vader droevig. En bü die rechtbank tweede klas, sidewidewiet bom-bom Zat iedereen in zak en asch, sidewidewiet bom-bom. Men zei elkaar vol nijd en spijt: Nou raken wy ons baantje kwyt! Van Lierum Larum Lepelstaart Sidewidewiet Jan Bom-sa-sa. Gloria, Justitia, sidewidewiet bom-bom! Maar ziet. daar komt een vrouw voorwaar, Een tweede Kenau Hasselaar, Die sprak: Heb ik daarom zoo gesloofd, Mün Jatten haast kapot gekloofd? Van Lierum Larum Lepel staart Sidewidewiet Jan Bom-sa-sa, Gloria, Justitia, sidewidewiet bom-bom! En zy toog naar Den Haag met spoed. Met 'r beste mantel, mooiste hoed. En stapte zij brutaal van zin, By Donners Ministerie in! Van Lierum Larum Lepelstaart Sidewidewiet Jan Bom-sa-sa. Gloria, Justitia, sidewidewiet bom-bom! De minister mafte zijn middagdut. Maar werd heftig wakker nu geschud. En toen met ware vrouwenmin. Gekieteld onder z'n ministrieele kin. Van Lierum Larum Lepelstaart Sidewidewiet Jan Bom-sa-sa. Gloria, Justitia, sidewidewiet bom-bom! En Jan zei lachend: lieve mensch Zeg op, wat is je harte wensch? Wat wil je, soms 'n armband fraai? Of 'n St.-Niklaasvrijer van taai-taal? Maar frau Thürsteher zei met moed: Geef hier m'n rechtbank, dan ben Je zoet! Die rechtbank heb i k. steeds ongestaakt Met slechts 1 werkster schoongemaakt! En nu meteen het sprookje vort, Dat aan die rechtbank, gewerkt niet wordt! En Minister kermt van schrik verstijfd, Wees maar gerust, je rechtbank blyft! Zij gaf 'm een lobbes tot besluit, sidewidewiet bom-bom En pakte zich de deur weer uit, sidewidewiet bom-bom En bij haar thuiskomst zei ze zacht: Man, dat heb ik nou voor mekaar gebracht, Van Lierum Larum Lepelstaart, Sidewidewiet Jan Bom-sa-sa, Gloria, Justitia. sidewidewiet bom-bom! Nou waarde lezers, is ie effe voor den Bakker, of niet? Maar mijn Sinterklaasvertelling ls nog niet uit en mijn radio kinderuurtje niet om! Natuurlyk hebben ze allemaal 'n reuzengyn gehad. De Hooge Oomes, die uit een meer eubtiele stof zijn geproduceerd dan Jan Mosterdsaus en Piet Snot, hadden 'n rijn dineetje in de Unie met garnalen-croquetjes, Hors d'oeuvre met mayonnaise-besproeilng, Koningin Emma-soep, couchon-rlbbetjes la Prlnce Henry vol au vent van kraaienbilletjes, IJsselmeeroesters met Champagne-cider (Ik ben misschienwel niet altüd juist, omdat ik meer op kracht wordt gehouden door boerekoolprak). Maar in elk geval, het was lekker, maar lang zoo lollig niet als de fuif, die ik heb mee gemaakt, speciaal uitgenoodigd als verordeelde wegens diverse delicten, zulke heeren zün toch ln ieder geval de beste begunstigers van een rechtbank, nou u? Geen geld, geen Zwitsers, maar geen boeven, geen rechters, dat sluit als 'n beschuitbus! Laat ik zeggen, dat we genoten hebben en er was onder de invité's 'n snuiter, gesproten uit de klasse des volks, maar 'n arristocraat van den geest, kon vloeiend 7 talen, ja zelfs b c talen en was aangesteld tot beëedigd translateur van de rechtbank. HU is in 't kaasbedryf maar ik heb nooit geweten, dat er zoo veel poëzie zat ln de kaas; ik dacht alleen maar wur men. Hoe het echter zij, dat was geen kaasboer van 40 plus, maar 'n volvette kaasboer, dat kan ik u demonstreeren uit de reuzemop, die hü maakte en zong op de rechtbank van Grootgortbuikenburg en die ik tot slot van myn reuzekletskoek nog wil presenteeren: AAN DE RECHTBANK TE ALKMAAR. Wijze: Louis Davids' Kleine Man. Het was een groote drukte en een reuze herrie in het land, Zeven Rechtbanken die moesten gaan verdwünen; Advocaten schreven heele lange stukken ln de krant, Zoo Iets zou op een moordaanslag gaan schijnen. Maar al ging men ook te keer. Antwoord kreeg men toch niet meer, Minister Donner zag in 't Welter-plan 'n ministrieele eer; Dat was een reuze strop, een heele groote strop, Zoo'n groote rechtbank slooping voor een honderd duizend pop, Dat was te veel voor Alkmaar en als in tijden van weleer, Trok iedereen te wapen en tegen het Welter-plan van leer. „Hij kon het nooit van zich verkrygen dien brief te vernietigen en toen hij drie maanden1 geleden in een ziekenhuis te New York stervende was. liet hij de po litie komen en heeft de heele geschiedenis verteld. Hij legde een volledige getuigenis af en nu is de zaak in handen der Engelsche autoriteiten: het geval zal bin nenkort behandeld worden. De politie heeft mü op de zelfde wijze gevonden als ik jou door een adverten tie. Wat ik je zeggen wilde, ik heb onzen vriend Reiss opgezocht en het schijnt hem niet erg goed te gaan. Ik was blij hem een beetje te kunnen helpen, hoewel het mij toch plezier doet, dat je indertijd geweigerd hebt met hem te trouwen." Hetty huiverde. Als haar vader eens alles wist zou hij niet zoo gemakkelijk spreken over haar weigering. Maar zij was verlangend nog meer van haar vader te hooren en zei dat ook. „Er zijn nog maar twee dingen te vertellen, kindlief en die heb ik voor het laatst bewaard", antwoordde Thomas Loring glimlachend. „Wat dan vader?" vroeg zü met jeugdige nieuwsgie righeid. „Het eerste is, dat Holbrook, de makelaar, die dien brief heeft achtergehouden alles deed wat hij kon om zün fout te herstellen door mij zijn aanzienlijk fortuin na te laten. Hij had kind noch kraal en ik voel mü volkomen gerechtigd het geld onder deze omstandighe den aan te nemen. „Dat ls heerlük, vader. Nu behoeft U tenminste geen zorgen voor de toekomst te hebben. En wat is het twee de?" vroeg zij mete en glimlach. „Het tweede Is, dat Ik getrouwd ben", was de donder slag, die op- Hetty's hoofd neerkwam. Als verwezen leunde Hetty in de zachte kussens ach terover. De herinnering aan haar ongelukkige moeder kwam levendig voor haar geest en half versuft zei zij: „Getrouwd, vader? Zei je. dat je getrouwd bent?" „Ja kind, je moet niet denken, dat ik Je moeder ver geten hebt! Zoolang ik leef zal Ik dat niet doen maar ik ben nog niet oud nauwelüks vijf en vyftig ik kan nog wel twintig, jaren voor de borst hebben en zonder vrouw gevoelt een man zich eenzaam, mijn kind. Dan moet je niet vergeten, dat ik nog twee kleine kinderen heb de tweelingen die ik eigenlijk nog In de Kamer zijn al spoedig hierop stemmen opgegaan, Om de juistheid van het plan te gaan bestrijden. Dan van links en soms van rechts en ook nog uit een verre hoek Een minister is toch heusch niet te benijden. De minister zag het gevaar. En maakte een grootsch gebaar. Het Ochtendblad dat zei het al: het is nu voor elkaar; Dat is dus van de baan, de Rechtbank blyft bestaan, En zal dus in de naaste toekomst niet verloren gaan. Het stemt de rechters en de ambtenaren zeker blij. Die zaten 'm te knijpen ln hun angst, geloof me vrij. De Rechtbank blijft, dat is een feit, waaraan nu niets meer is te doen, Maar toch wil ik U een goeden raad nog geven. Beschouw een Rechtbank in 't vervolg meer als een groote Handelszaak, Denk aan 't spreekwoord: je moet leven en laten leven. Adverteer, lk weet zeker dat het gaf: „By ons ln Alkmaar, de lichtste straf, „We behandelen je hier coulant, daarvan sta je zeker paf". Dan zou Je eens wat zien, het bloelendste bestaan, Want iedereen wil voortaan in Alkmaar voor den rechter staan, Een diefstal: veertien dagen, en drie weken voor een moord, Dan komt er nooit meer opheffing, dat verzeker 'k myn woord. Gezien, gehoord en goedgevonden door 1 Uw dw. CAVE CANEM. Verban die dagen, waarop gij door pijn in uw rug en spieren, door urinestoornissen, hoofdpijn en dui zeligheid, door afgematheid, terneergeslagenheid en uitputting uw werk niet doen kunt. Deze verschijn selen zijn dikwijls de eerste waarschuwingen van verzwakking der afscheidingsorganen. Van de gezundheid en kracht dezer organen hangt uw welzijn af. Zijn zij verzwakt, dan hoopen urine zuur en andere schadelijke stoffen zich op, welke rugpijn, spit. waterzucht, graveel en blaasstoornis- sen veroorzaken. Herstel uw gezondheid door vanaf heden Foster's Rugpijn Pillen te gebruiken Dit speciale middel werkt rechtstreeks op de betreffende organen, neemt de oorzaak weg van uw lijden, waardoor gij u we der spoedig flink en gezond zult voelen. Bij alle drogisten enz. ét f 1.75 per flacon. Dirkshorn, 14 December 1932. Geachte Redacteur, Gaarne had ondergeteekende het volgende ge plaatst als antwoord en toelichting over de inge- houden steunactie. In dank heeft ondergeteekende de raadgeving van den heer Mr. Duijs om voorzichtig te wezen met cou rantenverslagen, voor officieel aan te nemen, aan vaard. Tot wederdienst raadt hij Mr. Duijs aan niet meer te publiceeren, dat hij in de Tweede Kamer heeft ge sproken over gevallen, waar hij zelf de stiekking niet van weet. Zoo sprak u toch over het geval in HarenkarspeJ (zonder dc plaats te noemen). Tevens dank voor de vrij duidelijke uitlegging wat de betrokken steunontvangcVs en van de ciedieten ufgehoudenen, te doen staat om het tot een officieel einde te brengen en wel door een omvangrijk proces. Om de betrokkenen en belangstellenden toe te lichten over den stand in kwestie, hier het volgende: Toen met de voorlaatste uitbetaling der credieten dat bedrag aan steun genoten werd afgehouden, wa ren zij in oppositie tegen de handelwijze van B. en W. Er werd besloten door twee gedeelte van de be trokkenen om het hij den Raad te probeeren het uiT betaald te krijgen. Het eerste stuk was niet in de juiste bewoordin gen gesteld volgens B. en W. en werd als onbehooP lijk ter zijde gelegd. Het tweede viel beter in den smaak en werd ba handeld met als uitslag 3 voor en 8 tegen uitbeta ling. Na die raadsvergadering sloten de twee gedeelten zich tot één geheel, om gezamenlijk te probeeren toch hun ingehouden bedrag uitbetaald te krijgen. Voor dat doel werd een verzoek gedaan aan Heeren Gede puteerde Staten en aan Zijne Excellentie, den Minis ter van Binnenlandsche Zaken, dat zijn toch de lichamen die de gemeentebesturen op mogelijke fou ten en verkeerde inzichten kunnen wijzen en hun de gelegenheid geven hun fout of verkeerd inzicht te herstellen. Dat was volgens de betrokkenen de meest redelijke en gangbare weg voor het streven naar hun doel. Tot zoover is het heden, daar de hooge autoriteiten nog niets van zich hebben laten weten aan de be trokkenen. Mijn dank voor de plaatsing, J. SCHOUTEN. heele maal moet leeren kennen." En er klonk een smar telijke ondertoon in zün diepe vriendelijke stem. Nu was het Hetty's beurt om te vertellen en zü sprak eerst over Chick's wonderbaarlijke genezing, over haar eigeh werk in het hotel, en over de vrlendelükheid van dokter Renan voor haar en de kinderen. „Nu zal hü iets tastbaarders krygen dan enkel woor den van dank, die prachtkerel!" sprak haar vader, na dat zij haar verhaal beëindigd had. Er viel een korte stilte tusachen hen. Zij kon niet precies zeggen hoe, maar er was een kilte gevallen op Hetty's lichte en vroolyke stemming; het bericht van haar vaders tweede huwelyk was haar een beetje koud op den hals gevallen. Zü had zoo gaarne en zoo goed voor hen en de kinderen willen zorgen, maai nu! Zij had aJ genoeg in haar leven gehoord om de ovei.-iginj te hebben, dat zelfs met de liefste en aardigste stief moeder een volwassen dochter zelden overweg kan. Zü voelde een brok in haar keel en een waas vooi haar oogen: bedroefd keek zü uit het raampje. Thomas Loring raadde haar gedachten. „Kü'k mij eens aan, Hetty", verzocht hü- Hetty gehoorzaamde. „Ben je bedroefd omdat ik je van Elinor heb verteld! Daarvoor ls geen reden. Zij is allerliefst en zal je ali een zuster ontvangen", zei hü zacht. Hetty luisterde; over het algemeen spraken de vader* altüd op die manier over hun tweede vrouwen, maar haar teleurgesteld ge.zlchtje vroolijkte er niet door op. „Ik... ik... zou toch wel voor jou en de kinderen heb ben gezorgd," klonk het bedroefd. Thomas Loring strekte zyn hand uit en nam zyn dochter teeder in zijn armen. „Misschien zou je dat een poosje gedaan hebben, maar niet lang", zei hij rustig. „Jü zult toch ook dadelijk trouwen wanneer je de gelegenheid krijgt jongelui te ontmoeten. Wacht maar tot we een tehuis hebben en rustig ergens gevestigd zyn," schertste hü- Maar hü was verschrikt door Hetty's heftigen uitval. „Ik zal nooit trouwen, vadertje, hoor je dat? Nooit, nooit!" Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 18