Von Schleicher's Program. Raad Wieringerwaard. 300.000. De laatste reis van de „P. C. Hooft". Zaterdag 17 December 1932. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9195 Sombere uittocht in den nevel. In de haven van Pernis aan den grond ge raakt. Het wrak later van den wal losgeraakt en de rivier aigezakt.. Zoo is dan het wrak van de eens zoo trotsche P. C. Hooft over de Noordzee gesleept naar de plaats, waar de sloopers het laatste werk zullen doen. Een dikke mist hangt over de zee en over de drie sleepbooten die het ongeluksschip voorttrekken. De laatste reis Herinnering. Het machtige karkas van de Hooft, zwart geblakerd- een beeld van troostelooze verwoesting, roept nu aan stonds de herinnering aan glorierijke dingen op bij hen, die op de sleepbooten meevaren. Je weet alleen maar een stuk vergane glorie achter je. een eiland oud roest, waar niets meer van de voorbije grootheid getuigt. Tromp en Michiel de Ruyter. er zijn in jullie dagen grootscher tochten op ditzelfde water, dat we thans be varen. gemaakt! Deze uitvaart van het verbogen Hooft- karkas. dat meegesleurd wordt door den dichten nevel, heeft weinig van een veroveraarstocht. We varen met etllle trom... En ook deze fiere Indië-vaarder heeft roemvoller rei zen gekend dan deze laatste vaart. Geboeid aan twee enorme manilla-touwen, zonder de wieling der eigen kracht achter den ontredderden achtersteven, deint de Hooft nu over de Noordzee, die haar zoo vaak gedragen heeft in den kloeken uittocht naar het verre Indië. Zoo gaat langzaam de droeve stoet door het Noordzee kanaal. Voor de laatste maal geschut Zoo worden de machtige sluizen van IJmuiden be reikt, die toegang zullen geven tot 't groote, elndelooze ■water, de Noordzee. Een groote menigte is op de sluis muren verzameld en ziet met ontzetting naar wat eens de Hooft was. Zeesleepbooten nemen den taak van de kleineren over en zullen voor een veilige overtocht ®orgdragen. De laatste passagierslijst is schamel; de equipage is schamel: een sleepboot-kapitein en eenige runners; de lading: een trieste verzameling verbogen ijzer en hon derd ton olie, die de vlammen onaangeroerd lieten. Op de bruggen der sleepbooten staan weer de Hol- landsche jongens aan het roer, die dokken versieepen naar de verste stranden, die sluisdeuren door de wild ste zeeën behouden overhalen, die hooge zeevaartkun de presteeren, kalm pretentieloos, eenvoudig, als was het een gemakkelijk te hanteeren sleepschip. dat aan de trossen hangt. Feilloos trekken zij het logge ge vearte door de nauwe pijp der sluis. Buitengaats. Bb,. De mist, die bij het passeeren der IJmuidersluis even optrok en gelegenheid gaf om veilig buiten de pieren te geraken, wordt intusschen dichter en de grauwheid valt rondom als een spookachtig waas over de zee. De Hooft zwiert aan de lange trossen, angstaanjagend mon ster in den vagen schijn van de eigen lichten, nu en dan in een onverklaarbaren afkeer van de zee land waarts inschietend. De commando's op de sleepboot- Ibruggen klinken kalm en rustig, even kalm herhaalt de roerganger zijn „bakboord aan boord" en „study an" en voert hij de bevelen uit. De zee is kalm, eentonig grauw, met de zilveren ba nen, die de lantaarns der sleepbooten erop werpen, en deze dansen over de lange deining, kwasi-vroolijke gas ten in den vroegen winteravond. Hoog op lederen voor mast hangen de drie toplampen ten teeken, dat er een lange sleep achter hen aankomt. Achter verdoezelen de lichten van IJmuiden, vooruit de Decembernacht, don ker. onbegrijpelijk. De nachtelijke uren worden buitengaats doorgebracht. Naar Pernis. Den volgenden morgen stoomt de lange sleep den Waterweg binnen. Tusschen de golfbrekers op den Noorderpier dwalen eenige nieuwsgierigen, maar hun aantal is klein, daar de lucht weer dichttrok en het is gaan motregenen. De laatste intocht is al even som ber als de uittocht was. Zoo wordt de Slooperij Pernis bereikt. Pernis, Slooperij, het eindpunt van den laatsten tocht dien de fiere P. C. Hooft gemaakt heeft We hebben je lang achtervolgd met onze belangstelling, oud kar kas, om je zonderlinge uitspattingen,, waarvan de laatste zeker niet de minste was. We hadden met je te doen, omdat er zoo'n fier zeekasteel met jou in de vlammen is opgegaan en omdat jij het zijn moest die den sensatie-honger van den gemiddelden mensch had te stillen. Tragisch object van een tragische groote-menschen- ziekte. We zullen je na vandaag met rust laten. Misschien komt er nog eens een fotograaf naar je kijken, als de branders je stalen romp opensnijden. Maar dan P. C. Hooft, heb je definitief afgedaan. Das Lied ist aus! Nog geen rust. Maar de rust is den boot nog steeds niet gegund. Vrijdag werd tenminste 't volgende gemeld: Het wrak van de P. C. Hooft is nog steeds niet veilig in de haven van Pernis binnengebracht. Nadat het schip eerst tegen een piertje was gestooten, is het later bij het binnenkomen van de haven aan den grond gegaan. De kop ligt thans In de haven, het achterschip zit 35 Meter op de rivier. Voor de scheep vaart echter was dit niet hinderlijk. Morgenochtend vroeg zal men trachten het schip met eenige sleepboo ten los te trekken. Toen de P.C. Hooft vastgevaren was, heeft men het wrak met een staaldraad op den wal vastgelegd om het morgenochtend vlot te sleepen. Het schip is echter gaan *erken en om half tien in den avond is het staaldraad afgeknapt. De P. C. Hooft is daarop de rivier afge dreven en een paar K.M. is het schip in de richting van de zee gevaren. Wonder boven wonder hebben er geen aanvaringen plaats gehad. De sleepboot „Drente" van Wijsmuller een van de booten die het wrak van IJmuiden naar Rotterdam gebracht had lag op de rivier voor anker. De „Drente" is daarop naar het "wrak gevaren en men slaagde er in 'n tros erop vast te leggen. Daarna heeft men het anker van de P. C. Hooft laten valien. Het wrak ligt thans, met in de nabijheid de „Drente" en nog eenige andere ter hulp gekomen sleepbooten, ter hoogte van Vlaardlngen. Morgenochtend vroeg zal men opnieuw trachten het wrak in de sloopershaven binnen te brengen. En dan is alles voorbijvoorbij» EEN REDE VOOR DE RADIO. Het nieuwe regeeringsprogram beteekent in de allereerste plaats werkverscballing. De Duitsche rijkskanselier Kurt von Schleicher heeft Donderdagavond een vol uur voor de radio gesproken over zijn regeeringsprogram. Hij begon met een protest tegen de scherpe woor den van Litzmann tegen Rijkspresident von Hinden burg bij gelegenheid van de opehing van den nieu wen Rijksdag. Daarna richttte hij vriendelijke woor den tot zijn voorganger von Papen en verklaarde voorts dat hij, met het spook van de militaire dic tatuur voor oogen, slechts na lange aarzeling het rijkskanselierschap had aanvaard, omdat hij meende zulks aan den ernst van den toestand in Duitsch land verschuldigd te zijn. Hij vroeg om den steun van het Duitsche volk bij zijn moeilijke taak. De nieuwe regeering in Duitschland heeft slechts één punt op haar programma: werkverschaffing. Von Schleicher waarschuwde tegen bureaucratie en voor financie.el wanbeheer, dat deflatie ten gevolge zou hebben, waarvoor de president van de Rijksbank, dr. Luther. zou waken. Naast werkverschaffing verdient de binnenlandsche kolonisatie alle aandacht en vooral de landbouw. De diepste oorzaak van de crisis in den landbouw, zegt spr., is het feit. dat te veel menschen het contact met den geboortegrond verloren hebben en naar groote steden zijn getrokken. Maar hoe dit zij. een goede kolonisatie is het werk van een heelo genera tie en spr.'s regeering stelt zich slechts voor don goeden en nuttigen pioniersarbeid in dezo te ver richten. Het huidige hooge peil der productie van levens middelen dient gehandhaafd te worden, terwijl den landbouw gelegenheid moet worden gegeven op nor male wijze te produceeren. De regeering zal daarom in de eerste plaats streven naar het tot bloei bren gen van de binnenlandsche markt, daar deze het Zij begrijpt ech ter, dat dit niet voldoende zal zijn, ook het goederen verkeer met het buitenland dient )p doelmatige wij ze bevorderd te worden. In dit ap- zicht acht de ijkskanselier de hoofdzaken van het bekende eco nomische pro gram der vorige regcering een ge schikt en grond slag. Zij is er in tusschen van overtuigd, dat er nog meer tijd zal moeten verloopon alvorens de re sultaten van dit program Kunnen worden geconsta teerd. Spreker wees vervolgens op de wanverhouding tus schen de te hooge productiekosten van den land bouw en de prijzen der agrarische producten en noemde het noodzakelijk zoo snel en krachtig mo gelijk tegen dezen druk op de prijzen op te treden. De regeering zal hierbij op de door de vorige regee ringen ontworpen maatregelen voortbouwen. Zoodra de moeilijkheden op het gebied der han delspolitiek verdwijnen zal de regeering, aldus von Schleicher, in het belang van den landbouw gebruik maken van haar zelfbeschikkingsrecht op douane-ge bied, voor zoover dat noodig zal zijn. Bovendien zal een overmatige invoer van buitenlandsche waren worden tegengegaan met maatregelen welke voor elk geval afzonderlijk zullen worden beoordeeld. De bescherming van den landbouw tegen storingen veroorzaakt door de wereldmarkt, moet worden aan gevuld door binnenlandsche maatregelen. In dit vcr-< band dient vooral aan het vetprobleem, dat voor de veeteelt en zuivelindustrie beslissend is, bijzondere aandacht te worden geschonken. Nog voor Kerstmis zal de rijksregeering zich bezighouden met dc maat regelen welke voor het ten uitvoer leggen van deze beginselen noodig zijn. Opheffing van uitzonderingsmaatregelen. De voor de rust op oeconomisch gebied noodzake lijke uitschakeling van alle ordeverstoringen, aldus vervolgde de rijkskanselier., heeft in den afgeloopeu tijd helaas tot een groot aantal uitzonderingsmaat regelen genoopt. Ik erken openlijk, dat ik het nood lottig acht, wij op den duur niet zonder derge lijke bepalingen kunnen leven. Ik heb daarom den Rijkspresident verzocht, gezien de verbetering van den toestand, dergolijke maatregelen op te heffen en weer tot normale rechtstoestanden terug te keeren. De Rijkspresident heeft hierin toegestemd, maar niet verheeld, dat hij niet zal aarzelen scherpe maatreg2- len te nemen, indien hij in zijn verwachtingen be drogen wordt. De beroeps-onruststokers, evenzeer als zekere ophitsende, de atmosfeer vergiftigende pers. moet ik dus waarschuwen, dat een verordening in zijn bureau gereed ligt, die werkelijk een door volledigheid uitmuntende arbeid beteekent. Ik hoop, dat het gebruik daarvan evenmin noodzakelijk zal zijn als het gebruiken van de weermacht. Ik zou echter ook de tegenover den staat vijandig gezin den communistische partij geen twijfel willen laten, dat de regeering niet voor draconische uitzonderings bepalingen tegen haar zal terugschrikken, indien zij door het laten vieren van den teugel vermeerderde ophitsing van het volk zou overgaan. Von Schleicher is voor de jeugdbewegingen en vo)r algomeene dienstplicht. Hij dankt von Neurath, Bruning en von Papen voor wat zij te Genève voor Duitschland hebben bereikt, maar hij is nog niet tevreden over Duitschlands positie bij de ontwape ning. Ten aanzien van dit laatste, aldus eindigde Von Schleicher, zijn wij bereid verder te ontwapenen ala anderen meedoen, maar 'wij zijn niet bereid ons, eer loos, den hals te laten afsnijden en daarom hebben wij rechtsgelijkheid geëischt. Geen volk van deze grootte en beschaving van 't Duitsche volk kan voort durend onder toezicht staan en als het geweer een symbool voor den Duitscher beteekent dan is het, omdat dit geweer waarborg biedt voor een vrij man op zijn eigen vrijen grond. VON SCHLEICHER. Donderdagmiddag vergaderde de Raad, onder leiding van Burgemeester Haringhuizen, tevens secretaris. Afwezig is de heer J. Speets. De publieke tribune was weer goed bezet. Bij de opening zegt Voorzitter, dat de heer Speets om gezondheidsredenen gemeerd heeft te moeten bedanken als Raadslid. We zien daaruit, aldus Voorzitter, dat de heer Speets ons gaat verlaten. Ruim 9 jaar heeft hij medegewerkt aan belangrijke besluiten. Hij heeft zich doen kennen als e'en bezadigd man, met een goed oordeel en heeft steeds groote toewijding en accurates se betoond. Ik geloof uit Uw aller naam te spreken, als ik leedwezen betuig over zijn heengaan en hem dank zeg voor hetgeen hij in 't belang der gemeente heeft gedaan. We zullen hem steeds gedenken als iemand met wien prettig is samengewerkt. Naar aanleiding der notulen deelde Voorzitter mede, ten le. dat nu ook de andere bewoners van den Wa- lingsweg er voor gevoelen om hun perceelen aan de Waterleiding te laten aansluiten, in verband waarmede B. en W. voorstellen, het in de vorige vergadering ge nomen besluit nog aan te houden; ten 2e. dat van het Gemeentebestuur van Alkmaar een verzoek is ingekomen een adres tot de Tweede Kamer te richten inzake het behoud van het Kanton gerecht te Schagen. Aan dit verzoek werd door B. en W. reeds voldaan. ten 3e. dat de belooning voor het personeel bij de brandspuit is bepaald op f 1.per uur dienst, zoodat naar aanleiding van het gesprokene in de vorige ver gadering, ook de brandmeesters daaronder gerangschikt kunnen worden. ten 4e. dat op de geplaatste advertentie, waarin de schuur bij het huis van den dokter voor afbraak werd aangeboden, geen enkele inschrijving is ontvangen. B. en W. stellen voor, deze van gemeentewege te laten afbreken en het hout. dat nog in goeden staat is, te bewaren. Waarschijnlijk zal dit wel in 't magazijn van den Polder bewaard mogen blijven. Ingekomen stukken a. Van Ged. Staten is goedgekeurd terug ontvangen de suppletoire begrooting, welke in de vorige vergade ring werd vastgesteld. Van het zelfde College is de begrooting voor 1933 terug ontvangen, waarbij inlich tingen worden gevraagd over een post van f 1000 voor werkverschaffing. Deze post schijnt hen wat laag. Voorzitter deelde mede, dat vorig jaar ongeveer f 1200 werd uitbetaald en is nu door ons gesteld op f 1000, omdat er weinig werk te verrichten is. Daarentegen is wel verhoogd de subsidie voor het Burgerlijk Arm bestuur. B. en W. willen overeenkomstig deze mede- deeling Ged. Staten inlichten. b. De begrooting van den Keuringsdienst voor Wa ren, waaruit blijkt, dat de bijdrage nu is gesteld op 1419/100 cent per inwoner. Vorig jaar was 't ruim 15 cent. Het Dag. Bestuur wenscht dan ook niet in be roep te gaan. c. Een besluit van Ged. Staten tot vernietiging raadsbesluit van 14 Mei 1932 en tot toekenning van een vergoeding ingevolge art. 13 L.O.-wet aan H. Overzet. Voorzitter zeide, dat B. en W. dit hebben overwogen en dat er alle reden is om bezwaar bij den Kroon in te dienen. Het moet erkend worden, dat het een groot bezwaar is, dat het kind zoo vroeg van huis moet om per tram naar Schagen te gaan. doch dit mag niet zoo zwaar wegen, dat daar pl.m. f100 meer voor betaald moet worden. Verschillende voorbeelden worden ge noemd van kinderen, die even vroeg van huis moeten. Bovendien is 't niet noodig, om per speciale school- autobus te gaan Destijds gingen de kinderen van Hoed jes ook per autobus van Kolhorn. De Raad ging accoord met het voorstel om in be roep te gaan. Een circulaire van de Vereen, van Burgemeesters en Secretarissen betreffende bestrijding der iepenziekte. Deze vereeniging vraagt bijzondere aandacht en een schouw, zoo noodig herschouw. Voorzitter lichtte toe, dat het Polderbestuur reeds stappen in die richting doet. Het is van het grootste belang, dat door alle gemeenten een schouw wordt gehouden en het is noodig dat de zieke boomen wor den geveld en van de schors wordt ontdaan. De heer Blaauboer is niet tegen een schouw, doch ziet er weinig heil in. Spr heeft den indruk dat het niet is te keeren, e. verzoek van den Ned. Bond van Arbeiders in het Landb.-, Tuinb.- en Zuivelbedrijf, om bijslag op werk- loozen-uitkeering. Alvorens hierover te spreken, werd door Voorzitter eerst aan de orde gesteld een desbe treffend advies, wat in de vorige vergadering werd aan gehouden. Dit betof een toeslag van 50 cent per dag benevens behoud Kindertoeslag. B. en W. hebben dit nagegaan en zijn tot de conclusie gekomen, dat indien op 't adres gunstig werd beschikt, de steun aanmerke lijk boven 't loon zou uitgaan en stellen voor afwijzend te beschikken. Door den heer Goosens werd opgemdrkt ddt dit de vorige vergadering aangehouden moest worden en dat de heer Koster toen zeide: Als het verzoek zoo in stemming wordt gebracht, stem ik er beslist tegen. Nu komt het weer aan de orde en willen B. en W. het verwerpen. Ik zou eerst eens willen hooren, hoe de Voorzitter er toe Komt, dat de steun boven 't loon zou uitgaan. Voorzitter licht uitvoerig toe, dat men met den ge- vraagden bijslag boven een loon met een werkweek van 45 uur 30 cent komt. Alleen daarom zou er ook al niet gunstig op beschikt kunnen worden. Een ande- .re zaak is. dat we hebben een steunregeling waarmee we tevreden kunnen zijn. Het Burg. Armbestuur heeft altijd nog de vrijheid in noodzakelijke gevallen hooger te gaan. De he.r Goosens betreurt ten zeerste de houding van B. en W. We hebben, aldus de heer G., aan die steun regeling niets. We vragen toeslag op de uitkeering uit de werkloozenkas. ik vindt 't treurig dat B. en W. mee werken dat de loonen omlaag gaan, het loon is ook al veel te laag. Voorzitter zegt dan dat B. en W. daar geheel buiten staan en wil elk verwijt afwijzen. We staan met 30 cent uurloon nog boven 't vrije bedrijf waar 25 cent wordt betaald. Mevrouw Boerman vindt 't eveneens treurig van B. en W. Ik zou wel eens willen zien als de heeren met f 9.50 toe moesten. Burgemeester heeft verleden jaar ge zegd dat hij niet zou willen, dat hier armoede werd ge leden. Ik zou uw vrouw wel eens willen zien rondkomen. Voorzitter: U gaat wel wat hard van stapel. Mevr. Boerman: Misschien nog niet hard genoeg. Voorzitter zegt nogmaals dat 't Burg. Armbestuur zoo noodig boven de uitkeering kan gaan, we behoeven ons geen enkele aantijging te laten welgevallen, ik wil elk verwijt afwerpen zooals U hier doet. Onze steunrege ling kan heusch wel genoemd worden. Dit adres gaat boven *t loon. De heer Goosens wil nog iets over recht spreken. De menschen met kapitaal krijgen ook steun, waarop ze volgens de wet recht hebben. Hebben wij dan ook geen recht. Wij consumenten moeten betalen aan den steun die de boeren krijgen. Verder heeft de heer Goosens het over 't loon van 30 cent. waarna we hem moeilijk konden volgen, omdat hij zich driftig maakte en zich woorden liet ontvallen als: Dat verdik en laten uitzetten. Voorzitter bracht daarna nog in herinnering eenige gevallen toen de boeren in de mobilisatie gedrukt wer den en nu gesteund. U behoeft niet zoo hoog van de toren te blazen. Mevr. Boerman zeide dat onze vrouwen er mee rond moeten springen. We vragen voor elk. De heer Visser zeide dat de heer Goosens niet moet vergeten dat de steun aan de tarwewet de bedrijven gaande houdt, we zitten allemaal in nood. De heer Blaauboer uit zich in dien zelfden geest. De heer Visser betreurt ten zeerste de lage loonen, doch er kan niet meer gegeven worden. Na nog eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken, met 42 stemmen aangenomen. Mevr. Boerman en de heer Goosens stem den tegen. Dan komt het onder e genoemd verzoekschrift aan de orde, waarbij door Voorzitter werd opgemerkt, waar we hier een vrije steunregeling hebben, niet op deze circulaire behoeven in te gaan en niet behoeven te be sluiten boven de werkeloozenuitkeering uit te gaan. Wat de toeslag Brandstoffen betreft, merkte Voorzit ter op, dat de zieke boomen door de arbeiders geveld mogen worden en ook dat men met dien toeslag boven 't loon uitgaat Wat betreft de trekperiode van 42 op 78 dagen te brengen, hebben B. en W. geen bezwaar, doch we kun nen eerst de afloop van 42 dagen afwachten en dan, als 't noodig blijkt, verder zien. De heer Goosens meent als we moeten wachten op de regeering. dat we dan te laat komen. Voorzitter gelooft dat zonder ons verzoek de 78 dagen evengoed wei zullen komen. Het adres wordt voor kennisgeving aangenomen. Punt 3. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de invordering van opcenten van de vermogensbe lasting. Goedgevonden. Punt 4. Een voorstel van B. en W. tot onderhandsche verpachting van het sportterrein en den tuingrond met grasgewas bij de begraafplaats, werd na toelichting goedgevonden. Verder een voorstel van B. en W. tot wijziging politie verordening betreffende de inspectie over electrisohe in stallaties. Voorzitter lichtte toe. dat er wel eens branden ko men, die worden toegeschreven aan kortsluiting. De in Op heel de aarde heeft het leger der gedwongen werkloozen de 20 millioen bereikt. Zou er iemand zijn die zelfs bij benadering kan doorgronden, welk een som van ellende dat beduidt? In Nederland, dus vlak om ons heen. zijn 300.000 werk loozen. thans waarschijnlijk nog wel eenige duizenden meer. Met vrouwen en kinderen vormen zij een leger van meer dan één millioen een achtste a een zevende van onze heele bevolking. Wij doen nu geen beroep op uw gevoel, doch vragen, alleen aandacht van uw verstand: wij gaan wat reke nen. Laat ons aannemen, dat die 300.000 werkloozen gemid deld 2 gulden per dag verdienen, als zij werk hebben. Waarschijnlijk is 2 gulden te weinig, doch wij wenschen niet de kans te loopen, dat men ons beschuldigt -van overdrijving. Welnu, ons leger werkloozen derft dus per dag een loon van f 600.000. Dat is per week f 3.600.000. In die week dat zij niet werken, moeten zij toch le ven. Als wij aannemen, dat daarvoor per dag f 2 noo dig is. overdrijven wij weer niet en er moet dagelijks f 600.000 beschikbaar zijn en per week f 4.200.000. Im mers Zondags werken wij niet, maar de huishouding gaat door. Zuinig, heel zuinig berekend kosten onze 300.000 werk loozen dus per week: aan niet verdiend loon f 3.600.000; aan schrale ondersteuning f 4.200.000. Totaal f 7.800.000. Wat te doen om van dat verlies af te komen? De menschen aan hun lot over te laten, zooals het landsbestuur 25 iaar geleden nog geheel normaal vond? Natuurlijk kunnen we niet meer naar dien tijd terug. Ook zou dat paardenmiddel nog maar één van de scha deposten opheffen. Maar wat dan? Tientallen malen hebben we het reeds gezegd en we herhalen het nu: Werk, werk, werk! Behoorlijk werk tegen behoorlijk loon. Wie durft ontkennen, dat dit toovermiddel ons met één slag de oplossing van het kwellende vraagstuk brengt? De eerste en voornaamste zorg is daarom werk te vinden of werk te scheppen. We mogen er ons niet afmaken met de uitvlucht, dat werk voor 300 duizend niet uit den grond gestampt kan worden. Elke werklooze. wien we werk weten te verschaffen, is winst Slechts als we het mogelijke doen en het oogenschijnlijk onmogelijke probeeren, blijven we niet beneden de maat, die ons in tijden als deze zal worden aangelegd. stallaties zijn in 1924 door diverse personen gemaakt. We vinden een schouw door een deskundige wel ge- wenscht. De heer Blaauboer kan met dit voorstel wel meegaan De aanleg is misschien wel eens door een minder vak kundige aangelegd. Door Voorzitter werd verder opgemerkt dat er na tuurlijk kosten aan verbonden zijn, deze zullen waar schijnlijk 50 cent per installatie bedragen. De heer P. Visser meent dat het P.E.N. ook reeds stappen in die richting doet. Voorzitter zegt dat dit volkomen terecht is en er is ook "reeds overleg gepleegd met het P.E.N. Deze keurt reeds elke nieuwe installatie en laat dit doen door een bepaald bureau. De heer P. Visser vindt dat 't meer op den weg ligt van de Brandassurantie Maatschappijen. Voorzitter zegt dat we dan ook niet behoefden te wa ken voor hooibroei enz. Het voorstel wordt aangenomen. Als armvoogd wegens periodieke aftreding van den heer J. Schenk Kz., wordt deze met algemeene stemmen herkozen. Als no. 2 werd de heer K. Schenk vermeld. De heer Van Ham werd herkozen als lid van de commissie van tóezioht op het L. O. Verder worden als leden van de comm. van toezicht op de arbeidsbemiddeling gekozen de heeren C. Haringhui zen. Daan Kaan. A. Niesse. P. Keuris en N. Boerman. De heer Daan Kaan in de plaats van den heer H. Kos ter. die verzocht had geen stemmen op hem uit te brengen. Bij de rondvraag zegt de heer Blaauboer dat hij had verwacht dat er een verzoek was ingekomen van van Eijck om vrijgesteld te worden van schoolgeld. Voorzitter zegt, dat dit niet is ingekomen. De heer Blaauboer meent dat het anders wel noodig is dat hij vrijgesteld wordt. Hierna sluiting, waarna nog een kleine oomitê-ver- gadering voor het kohier hondenbelasting wordt ge houden.

Schager Courant | 1932 | | pagina 9