De Competitiewedstrijden. Sparta l-Vrone 1.2-3. SPORT Dinsdag 20 December 1932 SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9196 1 Helder IV—Schagen II. 4—5. Petten—Succes. 4—1. Schagen III-D.E.S. I. 1-3. Adspiranten. Sparta B—D.E.S. adsp. IN HET HEETST VAN DEN STRIJD. Te Eüidhov en is Zondag de internationale rugbywedstrijd Neder landWest Duischland gesp eeld. De worsteling om den bal. Fejjenoord's positie versterkt. Kans van Go Ahead vergroot. Velocitas loopt uit. Alcmarla wint van W.F.C. K.N.V3.-0VERZICHT VAN 18 DECEMBER. 'n Zeer vruchtbaren voetbalzondag ligt achter ons. Zeer veel is er gespeeld bijkans een maximum pro gramma was uitgeschreven dank zij 't uitmuntende voetbal weer. AFDEELING L Blauw Wit speelde tegen Z.F.C. gelijk (33). Maar het noodlot schijnt de Amsterdammers wel te achter volgen nu trof het juist dat 't Gooi en Hermes beiden wonnen, 't Gooi sloeg op geheel onverwachte wijze D.H.C. (2—1), wat een heel leelijk ding voor de Delfte naren is; en Hermes liet zich niet onbetuigd door A.D.O. met 10 te kloppen. H.B.S. deed een klein stapje in de goeding richting. Met 74 verloor V.S.V. op Houtrust. Feijenoord had 't zwaar in Haarlem bij R.C.H. Maar de moeilijk verkregen zege (4-3) is de3 te streelender. daar D.H.C. verloor. Feijenoord 11 9 2 0 34—17 20 D.H.C. 9 6 1 2 32—22 13 Z.F.C. 10 4 3 3 27—21 11 Tweede klasse A. Het valt te waardeeren in Kinheim dat ze op zoo onversaagde wijze haar kans blijft verdedigen. Zondag j.1. speelden de Velsenaren tegen T.O.G. en wonnen met 20. Zeeburgla, candidaat no. drie, sloeg Z.V.V. met niet minder dan 50. Alcmaria heesch zich op aan W.F.C. (32). 't Werd anders wel noodig ook, Alcma- rianen. D.E.C. en V.V.A. deswege eenzaam en ver laten onderaan bengelend bestreden elkaar de eer van het hekkesluiterschap. Het was een spannende par tij voetbal, die D.E.C. thuis spelend met 43 won. Er kan nog veel gebeuren in 2A, maar WA.'s ontsnap ping ligt toch niet meer voor de hand en zal tot de ver- rassingen moeten behooren. De stand is: E.D.O. 10 8 2 0 35—15 18 Kinheim 11 8 0 3 29—23 16 Zeeburgia 9 7 0 2 27—8 14 T.O.G. 10 5 0 5 18—23 10 WF.C. 10 3 3 4 19—19 9 Alcmaria 10 3 3 4 32-32 9 Z.V.V. 10 3 2 5 20—22 8 H.R.C. 10 3 2 5 1826 8 D.E.C. 10 2 1 7 23—39 5 V.V.A. 10 1 1 8 14—28 3 1 E B. Hler blijft men met spanning den geweldigen strijd tusschen H.F.C., D.W.S. en Velox volgen. Alle drie be antwoordden aan do gestelde verwachtingen. H.F.C. 10 7 3 0 30-rll 17 D.W.S. 10 7 2 1 32—10 16 ^elox 12 8 0 4 40—22 16 f r.rt AFDEELING II. fi.F.C.-Haarlem (62)* was in zooverre van belang, 4at de Dordtenaren een voorsprong op V.U.C. namen. K.F.C heeft de punten ook hard noodig. Mei 41 ging West Frisia er thuis aan Opgepast, Enkhulzers. Stormvogels sloeg Xerxes op 't kantje af (43). Sparta en Ajax wonnen eenigszins royaler. Sparta ploeg Hilversum met 31; Ajax won van V.U.C. (63). Stormvogels 11 9 1 1 41—12 19 Ajax 10 5 3 2 31—24 13 Sparta 9 5 2 2 24—19 12 De rest van deze afdeeling warrelt elke week door elkaar in krampachtige pogingen, de laatste plaats te ontioopen. AFDEELING IH. Men zou kunnen aanvangen met te zeggen, dat Go Ahead's kans steeds mooier wordt, maar ook met te Vertellen, dat 'r voor Robur al donkerder wordt. Verloren eenerzijds alle concurrenten een punt, an derzijds haalden ze punten binnen. Dit maakte dat Go Ahead nu, dank zij een klinken de 7—1 overwinning op Robur. lekker bovenaan staat en Robur voorloopig de sigaar is. Vitesse en Wage- ningen (1—1), speelden evenals P.E.C. en Heracles gelijk (3—3). A.G.O.V.V. klopte Tubantia (32). De „derby" tusschen Enschedé en de Boys werd door de Boys gewonnen (42). Go Ahead 11 7 2 2 29—10 P.E.C. 10 6 2 2 26—18 Vitesse 11 5 3 3 19—19 AFDEELING IV. P.S.V. moet noodig eens een einde maken aan die halfbakken resultaten. Nu boekten de Philips-men- cchen weer puntenverlies in Bleijerheide (22). M.V. V. liet zich zelfs niet door Eindhoven sluiten. (31) en t zou ons niet verwonderen, als de Maastrichtenaren zich nog verbeelden kans te maken. Longa won met 21 van Willem II, wat noodig was, want Longa begon werkelijk in de onderste regionen te verzeilen. B.V.V.N.OA..D. eindigde onbeslist (3 3). Baby Middelburg kon 't ook tegen RAC. niet ha len (1—3). P.S.V. 11 7 3 1 29—11 17 M.V.V. 12 8 0 4 35—29 16 Eindhoven 12 5 3 4 26—21 13 AFDEELING V. Velocitas sloeg G.V.A.V. (7—3). Sneek heeft blijkbaar den slag te pakken gekregen. Met 52 ging nu Be Quick er aan. Veendam speelde gelijk tegen Achilles (22). Leeuwarden en Frisia speelden gelijk (2-2). Achilles won van Friesland (30). Velocitas 11 11 0 0 49—13 22 Veendam 10 5 2 3 28—21 12 Be Quick 11 4 3 4 37—29 11 Frisia 11 4 3 4 2330 11 DIVERSEN. Adreswijziging. Het adres van den scheidsrechter C. v. Oorschot, is thans Munnikenweg 5, Wijk aan Duin. Strafcommissta. Door het Bondsbestuur van den N.H.V.B. is de vol gende Strafcommissie benoemd: J. A. J. Schregardus, voorzitter; Aid. Onrust, secretaris en A. Sietsma, lid. Scheidsrechterscommissie. Door het bedanken van den heer Wiebols te Alk maar als secretaris van de Scheidsrechterscommissie, is benoemd de heer P. Mars te Zaandam. Oversohrijvingen. Gevraagd: J. Stins van Sparta naar D.O.S.K.O. Verleend aan: J. Ewald van Helder naar Wa tervogels; J. R. Otten, idem; E. Zuur van Noordster (Oude Pekela, Groningen) naar Succes. Kerstwedstrijden. Z.F.C. speelt op Eersten Kerstdag te Zaandam te gen Viktoria uit Berlijn. t N.H.V3.-PROGRAMMA. 2e KERSTDAG. Slechts voor die clubs die daartoe den wensch te kennen gaven, zijn wedstrijden vastgesteld. 1 B: WFC. 5KFC. 3. 3 E: Sparta 2DES. 1; Succes 3Heldersche Boys 1. Junioren: Alkmaarsche Boys aAlcmaria a; Hoilan- dia bAssendelft a. Adspiranten: West Frisia aWest Frisia b; MFC. b MFC. a; West Frisia cWest Frisia d; MFC. c Twisk a; HRC. a-HRC. b; HRC. d—Helder d; HRC c—JVC. a; HRC. f—Helder e; HRC. h—HRC. g. (Alg. Sportblad). K.N.V.B.-PROGRAM3LA. 2e KERSTDAG. Afd. I: Eerst klasse: Blauw Wit 't Gooi; Her mes—H.B.S.DHC.VSV. 2 A: ZeeburgiaAlcmaria. 2 B: AlphenBloemendaal; H.F.C.D.W.S. 4 A: AlkmaarUitgeest; Q.S.C.Schagen; Bever wijk—D.T.S. Res. 1: Z.F.C. 2—Zeeburgia 2; Ajax 2Stormvogels 2. Re s. 2A: WFC. 2—KFC. 2; RCH. 2TÖG. 2; Alc maria 2West Frisia 2. Res. 3 A: APGS. 2—ZW. 2; WFC. 8—Hollandia 2. (Sportkroniek). Een onverkwikkelijk incident na de rust.. Twee spelers raken handgemeen en worden het veld afgestuurd. De bal rolde out over den zijlijn. Lutjeharms meende, dat Schagen mocht ingooien, waartegen de grensrech ter protesteerde. Deze wees het recht van ingooi aan Vrone toe. Lutjeharms, zeker hierdoor geprikkeld, stelde zich als boven omschreven wijze voor den Vrone-spe- ler op. Bij 't neerkomen van de handen van laatstge noemde. raakte hij naar de meening van den heer Niestadt niet geheel per ongeluk L. in 't gezicht. Dat deed L. zich vergeten en een handgemeen volgde. De scheidsrechter onderbreekt dan 't spel en wijst beiden naar de kleedkamer. Het publiek, als ook de andere spelers bemoeiden zich met 't geval en eenigen tijd was de atmosfeer geladen. We willen en mogen vooralsnog geen schuld laden op den een, noch op den ander. Genoeg zij, dat geen van beiden had mogen slaan. We gelooven en hopen, dit laatste terwille van de sport dat er een naspel aan deze historie verbonden zal zijn. Is het wonder dat van goed voetbal geen sprake meer is? Kort na 't incident neemt W. Rus een goede corner, waaruit aanvoerder Rus op eminente wijze den achterstand verkleint. Met den stand 32 in 't voordeel van Vrone, komt dan 't einde. Scheidsrechter Swart hebben we wel eens beter ge zien. ANNA PAULOWNA. B.K.C. 2 H.R.C. 6 3—4; J.V.C 2—B.K.C. 3 8-0. Dat het dus weer „knudde" was behoeft geen betoog. Toch viel de eerste match, die aan de Kleine Sluis, werd gespeeld, nogal mee. De roodjakken en de geel- zwartjes gaven elkaar goed partij. B K.C. 2 heeft 10 man. Oele was er niet. Voor den wind spelend schiet de Schipper een voorzet van Van Loon in (1—0). H R.C. maakt spoedig gelijk. J. de Schipper schiet weer in (21); opnieuw maakt H.R.C. gelijk. Met dezen stand wordt gedraaid. Het zag er niet erg rooskleurig uit voor de thuis club, die hel twijfelachtige genoegen ten deel valt nu tegen wind op te tornen. Al gauw maakt H.R.C. dan ook een goal (2—3). Warempel slaagt De Schipper er nog in gelijk te mi- ken (3—3), waarmee hij z'n derde doelpunt maakte. Nu komt de spanning er eerst recht in. B.K.C. weerdt zich buitengewoon om alsnog te trachten de overwinning binnen te houden. Edochhet mag niet zoo zijn, want even voor tijd werkt H.R.C. de vierde en winnende goal in de touwen (3- 4). Sommigen meenden hierbij buitenspel te hebben geconstateerd. De midednlinie van het tweede was vrij goed; de heeren liepen elkaar evenwel nog te veel in den weg. Achter was de Jong fle beste. Koster liep af en toe wat te veel uit. In de voorhoede werd het gemis van een vijfden man gevoeld. Van Loon had nu twee baantjes te vervullen, wat te zwaar was. J. de Schip per onderscheidde zich door z'n drie goals; zijn naamgenoot op de halfplaats voedde de incomplete vleugel-Van Loon onvoldoende. Het derde, dat zooals U ziet, met ferme cijfers klop kreeg, heeft weinig eer van het fietstochtje naar Ju- lianadorp gehad. Niet versagen echter, jongelui! Met de Kerstdagen geen competitievoetbal. En aangezien er dan geen Zondag meer valt in dit jaar, zijn de resultaten van Zondag jl. het seizoenbe- sluit geweest. Geen „waardig" besluit dus van de reis! Loon naar werken. Succes een slechten dag De eerste nederlaag. Laten we vooropstellen dat Succes niet op volle kracht was. En ook dat de Wieringers eenigszins moeite had den om zich aan het terrein aan te passen. Maar dit zijn geen bezwarende motieven om Petten een welgemeend compliment te onthouden. De blauw- hemden hebben de juiste taktiek gevolgd. En die was: er op zitten en niet laten spelen. Daarbij werkte het windvoordeel voor rust haar zeer in de hand. Het was geen handige zet van aanvoerder Nieuwbuurt om Petten het windvoordeel aan te bieden bij het winnen van de toss. Succes heeft in een half uur tijds haar aftakeling zien voltrekken. Met stijgend» vrijpostigheid traden de ba by's uit 1 C op. Geen moment werden de Wieringers in de gelegenheid gesteld om kalm een plan op te zet ten en uit te voeren. Het Petten-spel lag den Wieringers al zeer slecht. Het is niet gebaseerd op technische fij- nigheden, maar 't is ruim en open. Felheid is een ha- rer kenmerken en zoo zeer zwoegden de Pettemers, dat er bij 't eindsignaal verscheidenen bij waren die naar rust snakten. Slecht spel. Doordat Petten de spelmethode voorschreef en in haar daverende voortvarendheid niet in fraaie demon straties kon vervallen, viel er voor den kenner bijster weinig to genieten. Men kon alleen voldoening vinden in het zien van de enthousiasten strijd die de thuisclub leverde. In het zien hoe heel Petten zich als één man achter haar voetbal club plaatste en de zege bevocht over Succesde on geslagen kampioen! Onder leiding van den heer Smit begonnen de vol gende elftallen: Petten: J. Eriks; J. Vriesman en J. F. Geensen; S. Bakker, M. Tiessen en W. de Waard; D. Kuiper. P. Vriesman Cz., P. Vriesman Johz., A. Eriks en P. Vries man Jz. Succes: P. ten Bokkel; D. Nieuwbuurt en R. Blaauboer; H. Werelds, T. Rijkers en J. Lont; G. v. d. Wal, H. Grootemaat, A. Schmidt, N. Koorn en D. Kuiper Zooals in den aanhef opgemerkt begon Succes tegen wind. Al gauw bleek wat er zou gaan gebeuren. Nadat Grootmaat een kans had gemist door te zacht schieten, komen de Pettemers keer op keer opzetten. Vooral de rechter verdedigingshelft van Succes is zeer zwak en keer op keer wordt Werelds gepasseerd. Na vijf minu ten haalt A. Eriks een bal om op de lijn, en ten Bok kel werkt den bal in eigen doel. Groote vreugde in 't Petten-kamp. Succes, denkend dat 't zoo'n vaart niet zal loopen, speelt op dezelfde zwakke wijze door; kort en peuterig spel is aan de orde en dat heeft tegen de zwoegende, op den bal zittende Petteners geen succes. Na opnieuw vijf minuten zet A. Eriks voor en nu doel punt de rechtsbinnen van vlakbij met een effectbal, (2—0). Nog een paar kansen krijgt Petten, maar het blijft voorloopig 2-0. Totdat het spelletje van zooeven herhaald wordt en Ten Bokkel voor de derde keer ge passeerd is (30). Dat had zich in een half uur voltrok ken. Succes speelde tegen het Noodlot. Wellicht, leefde er nog een kleine hoop dat de kans na rust zou keeren. Het besluit van de eerste helft leverde geen ander spel- beeld. Petten, met den steun van een zeer soliede ach terhoede, had gevaarlijke uitvallen. Een hard schot van den midvoor hield Ten Bokkel er mooi uit. Onze aanteekeningen van de tweede helft laten zien dat Petten het zwaar te verduren heeft gehad. Bijna steeds zweefde de bal in de buurt van het Petten-doel. Eriks, Vriesman en Geensen stonden evenwel manmoe dig te verdedigen en noch Albert, noch Koorn kwamen in de gelegenheid een treffer af te vuren. Eindelijk bracht een corner Iets tastbaars, om het Succesover- wicht uit te drukken. Na een corner schoot Kuiper in en Geensen veranderde den bal van richting (31). Wie dacht dat het nog wel in orde zou komen met de „kam pioenen" had het mis. Integendeel, Petten maakte zich in het laatste kwartier los uit de boeien waarin zij ge kluisterd was. Even werd het een te felle, soms ruwe kamp. In deze periode forceerde Petten een snelle uit val, Eriks brak door en doelpuntte (4—1). De maat was vol. Het einde naderde, Succes was een geslagen ploeg. Twee minuten voor tijd kreeg Petten nog een straf schop wegens haken door Nieuwbuurt. Een slap schot in Ten Bokkel's handen was al de energie die Petten's schutter nog over had. En zoo beleefde een zeer talrijke menigte het einde van den strijd, die feitelijk alleen door den uitslag be- beheerscht wordt. Scheidsrechter Smit uit de Zaan had geen gelukkigen dag. Benige oogenblikken een zeer geladen atmosfeer. Zondag werd bovengenoemde wedstrijd op 't Sparta- veld gespeeld, ten aanschouwe van een groote schare belangstellenden, 't Veld was. alle omstandigheden in aanmerking genomen, goed te noemen. Om ruim 2 uur fluit scheidsrechter Swart het aan- vangssignaal. Schagen verkiest tegen den, van doel tot doel staanden wind te spelen. Zoo trapt Vrone af. Al direct ontwikkelt zich een vlug, gelijkopgaande strijd. Beurtelings moeten de achterhoeden handelend optre den. wat naar behooren geschiedt. De voorhoede van Vrone ontplooit een goed samenspel en toont ernstigen wil om al wat mogelijk is, te presteeren. Het spel is 7 minuten oud, als in zuiver buitenspel positie en met een hevig vlaggenden grensrechter de midvoor den bal in de touwen van 't Sparta-heiligdom jaagt 10 voor Vrone. Niet ontmoedigd hervat Schagen den strijd en in deze periode kunnen we in alle gelederen een meerder heid van de gastheeren constateeren. Een corner op 't Sohagen-doel brengt Vrone een grooter voorsprong. De goed genomen bal wordt buiten Prins' bereik in den" hoek geplaatst 20. Het spel is dan 15 minuten oud. Dan stevent Lutjeharms op de vijandelijke veste aan. We meenen hem te zullen zien doelpunten, maar op on geoorloofde wijze wordt hij buiten gevecht gesteld. De toegekende vrije schop wordt door aanvoerder Rus goed genomen, maar de hard geschoten bal snort juist langs. Schagen Is ln de meerderheid, welke Lutjeharms met een zuiver schot uit een door Kakebeeke aangegeven bal in een doelpunt weet uit te drukkèn (1—2). Nog is er 3 minuten voor de rust te spelen. Verwoed vallen belde partijen aan. Boon mist enkelo keeren vervaarlijk, waardoor menig gevaarvol oogenblik voor de Schage naars ontstaat. Reeds raadpleegt de scheidsrechter zijn horloge. Dan een vrye schop op 't Sohagen-doel. De bal wordt hard en zuiver ingeschoten, buiten het bereik van Prins 13. Met een 31 voorsprong voor Vrone gaat alzoo de rust in. Na de thee heeft Schagen zon en wind mee. In eerste instantie is er echter van een Schagen-overwicht geen sprake. De linkervleugel wordt stiefmoederlijk bedeeld en daardoor is er geen variatie in 't spel. Boontjes laat dar goede staaltjes voetbal zien, maar voor 't doel is Schagen niet gevaarlijk. Het spel blijft heen en weer golven. Geen der partij en kan een overwicht behalen. Het speilpeil daalt aan merkelijk. Vrije schoppen worden legio uitgedeeld. Zoo verstrijkt zonder een,lge emotie de tijd. Nog is er 15 minuten te spelen. Een incident Dan doet zich een onverkwikkelijk incident voor. Als een Vrone-speler den bal zal ingooien, stelt Lutjeharms zich vlak voor dezen speleer op en hoog opspringend tracht hij hem 't ingooien te beletten. We merken ter verduidelijking op, dat 't zich plaat sen voor den speler ls geoorloofd, echter 't met de handen omhoog springen niet. Daar wij zelf aan de andere zijde vam het veld ston den, meenden we goed te doen de meening te vragen vam een tot oordeelen bevoegd persoon. Dies wendden we ons tot den heer Niestadt. Bondsbestuurslid en con sul, die vlak bij de plaats stond, waar 't boven omschre- vene zich voordeed. We laten hier dan volgen de meening van den heer Niestadt. Met 2 invallers toogen de Schagen reserves naar Helder IV, waarvan in een aardigen wedstrijd Scha gen II met één goal verschil de meerdere wist to blijven, t Begin was anders wel sensationeel. Helder IV begon al direct hard van stapel te loopen. Scha gen bleef de mindere gedurende het eerste half uur. Vóór wilde het absoluut niet boteren en do achter hoede kon, hoe hard er ook werd gewerkt, den druk niet weerstaan. Na 18 minuten spelen stond Helder IV reeds met 30 voor. Dan schijnt er een nieuwe geest in Schagen te va ren. Goed samenspelend ondernemen ze menigen aanval en waarlijk tweeman 1 weten ze den Helder doelman te verschalken, 3—2 voor Helder IV. Na rust moeten de Schagers tegen wind op spelen. Al ras ligt de gelijkmaker in het Helder doel, 3—3. Dan hebben de Schagenaars moed Met élan werpen ze zich in den strijd. De bordies zijn verhangen. Het wordt voor Schagen II 43, 5-3! Even voor het ein de verkleint Helder den achterstand, 54. Scheids rechter Metselaar kon ons dezen keer niet bevredi gen. vooral met zijn buitenspelmeeningen waren we het niet vaak eens. Bovenstaande wedstrijd ging den grooten strijd Sparta—Vrone vooraf. Onder scheidsrechter Van der Meulen stellen heide ploegen zich op. Schagen wint den loss, zoodat D.E.S tegen wind in den aftrap doet. Om beurten zien we min of meer gevaarlijke uit vallen doen. maar in den aanvang schuilt daarin wei nig gevaar. Als er 15 minuten is gespeeld, scoort D.E.S. in zuivere buitenspelposiiic. 01. Dit ontneemt den Spartanen echter den moed niet en fanatiek her vatten ze den strijd. Menigmaal moeten de keepers handelend optreden, maar voorhands is er van over wicht geen sprake. Als het spel 30 minuten oud is, speelt. Weeland listig tusschen enkele D.E.S.-spelers door. Uitterdijk is er als de kippen bij en passeert den uitloopenden keeper met een diagonaal schot, 11. Met dezen stand breekt de rust aan. Na rust neemt D.E.S meer en meer het spel in han den. Voor doel wordt echter geen afdoend werk ge leverd. Zoo verstrijkt meer en meer de tijd. Dan weet de midvoor van D.E.S uit een doorgeloopen bal te doelpunten. 21. De verhouding in het veld wordt er niet beter op. Rake duwen en zetten zien we uitdeelen. waar de ar biter zijn gezag niet bij doet gelden. Een minuut of 10 voor het einde wordt Weeland het veld uitgestuurd wegens opzettelijk haken. Zeer zeker was dit terecht, maar in daaraan voorafgaande gelijkwaardige geval len trad de scheidsrechter niet op. Als D.E.S. er nog een doelpunt aan heeft toege voegd, eindigt deze slappe vertooning met een 3—1 overwinning voor D.E.S. De scheidsrechter bleek ab soluut niet voor zijn taak berekend te zijn. In een van weerskanten aardig gespeelden wedstrijd, waar geen der partijen een overwicht in 't veld kon toonen. wisten de Barsingerhorners een 20 zege uit 't vuur te sleepen. De scheidsrechter leidde op goede en prettige wijze dezen wedstrijd. HELDER B—SPARTA A. De Spartaantjes konden het in den Helder niet bol werken. Met 31 moesten ze in de witjes hun. meerde ren erkennen. Er werd aardig gespeeld. Rust ging in met een 10 voorsprong voor de geelzwarte jeugd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 5